K-report
 

Informační, odbavovací a řídící systémy Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Informační, odbavovací a řídící systémy « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv do 31.března 20069_tr60  31-3-06  21:53
Archiv do 31.července 2006Jirka_m60  31-7-06  19:49
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 6-2005


Odesláno Pondělí, 31. července 2006 - 21:14:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tak to je bezva.
Makrelu neumeješ.
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 04. září 2006 - 23:25:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je tu nějak mrtvo - tak pro oživení jedna aktualita z webu Spojbusu:

"S platností od 2.9.2006 závádí naše společnost testovací provoz odbavování cestujících pomocí bezkontaktních čipových karet , vydávaných v rámci clearingového systému Středočeského kraje. Po uvedení do plného provozu budou mít cestující, kteří vlastní čipovou kartu dopravce zapojeného do clearingového systému, možnost platit jízdné na linkách PID prostřednictvím elektronické peněženky na čipové kartě.
Více informací o clearingovém systému naleznete na www.svt.cz."

Takže čipovky jsou v Praze, resp. PIDu... (zatím sice jen testovací provoz, jeden dopravce, ale jsou).
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1230
Registrován: 8-2004


Odesláno Úterý, 05. září 2006 - 19:23:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mě by spíš zajímalo, kdy přestane čipovky bojkotovat KORDIS. Pokud se mýlím, tak mě jistě někdo opraví, ale mám za to, že BORSu je zakázali úplně a VYDOSu alespoň zakázali, aby na ně poskytoval cestujícím výhody. Holt asi KORDIS vyznává teorii: „S papírovou jízdenkou na věčné časy a nikdy jinak.“
Kuřáci jsou nesvéprávné a život ohrožující bytosti
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 4-2006


Odesláno Úterý, 05. září 2006 - 20:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Peno souhlas čipovky mají budoucnost.Jejich bojkot dělá jen osel.U nás fungují po celém kraji se vzájemnou akceptací.Prostě se musí jen chtít.
Já ji mám od začátku a nedovedu si představit že bych jezdil jinak,Ráno řidič ani nerosvítí světlo aby na to viděl neb jak říká vím co mačkám.
Jen jedna kuriozita včera jel přes 7 zastávek než přišel na to že nemá klíč od kasičky když jeden z cestujících platil hotově,naštěstí klíče byli zvenku ve dveřích
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1706
Registrován: 3-2005
Odesláno Úterý, 05. září 2006 - 21:21:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad.Peno: Vydrž. Kordis se nebude pouštět do ještě nevyzkoušené oblasti.
1.DesFire karty
2.perfektně fungující clearing - moc dopravců
3.peníze, i když ty asi na prvním místě, je to docela hodně drahé a kraj bude muset asi pustit nějaký chlup
Navíc nyní jsou jiné priority - zavádění dalších etap, centrální dispečink, atd.
Vlk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 12. září 2006 - 14:47:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to 9_tr: ALMEX je anglická spoločnosť vyrábajúca systémy na výdaj cestovných lístkov. Veľa pokladní majú aj v samotnom Londýne (autobusy) s pridanou čítačkou ČK od TRANSYSu (zlúčeniny amer. spoločností CUBIC a EDS, schovávajúcich sa názov TRANSYS, ktorí stoja za projektom OYSTER CARD). Mal som možnosť vidieť podrobnejšie ich zariadenia, čo sa týka výstupov, ako to povedal môj konzultant, prof. z UCL London: "chaos a zmeť neprehľadných dát" - čo sa týka štatistiky... na moju priamu otázku nejakých prehľadov znela odpoveď: "hodíte si to do EXELu a tam si s tým môžete robiť, čo sa Vám zachce"
Vlk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 12. září 2006 - 14:49:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to Majlen: vie sa, kedy sa zavedie ten nový systém? Môj foťák sa už vcelku teší... }
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 6-2005


Odesláno Úterý, 12. září 2006 - 22:16:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlk. Výborně, první komu to něco říká. Co takhle model A? měl se u nás používat. Mám doloženo, že jsem viděl jízdenky, ale kde všude? Kladno a Beroun 100%
Makrelu neumeješ.
Tohle mi řekne, no to je něco, já mám naježděno 1,5 mil km bez nehody a tohle mi řekne, já si asi něco udělám, až přijdu domu, tak si asi hodím mašli, tohle mi řekne, no to je něco.
Nejdokonaljším přibližovadlem osobním je Škoda 1000MB
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1732
Registrován: 3-2005
Odesláno Středa, 13. září 2006 - 07:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravíme Vlka. Ptejte se ho ohledně odbavovacího systému na cokoliv, je to odborník na slovo vzatý. I když hájí(l) barvy konkurenční značky než používáme my (v PV).
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 13. září 2006 - 10:03:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlk: s tím Excelem, bych si nebyl tak jistý. Tak moc se tam s tím zase dělat nedá - omezení počtu řádek na 65536. .
Vlk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2006


Odesláno Čtvrtek, 14. září 2006 - 09:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

9_tr: ALMEX A90 je taký najbežnejší typ. Potom sa používa ešte aj typ ALMEX Optima.

ALMEX nájdeš aj na stránkach www.almex.co.uk

Neviem, že by sa u nás používal (že je už v ČR počujem prvý krát, ale môže byť). Osobne mi neprirástol k srdcu, ovládanie sa mi zdalo príliš komplikované a celkovo dizajn a prevedenie elektroniky ešte v zastaralých technológiách. Dosť ich tam na trhu bije BUSCOM a THALES.
...aj vlci sú len ľudia
Vlk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 9-2006


Odesláno Čtvrtek, 14. září 2006 - 09:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to Fikajs: si vieš predstaviť, ako na mňa hľadel ten chlapík, keď som mu povedal, že by som rád vedel frekvenciu cestujúcich a výšku platieb za obdobie jedného týždňa medzi konkrétnymi zastávkami pre všetky linky a pre konkrétnu linku a konkrétne spoje na konkrétnych tarifách plus nejaké priemery... Prvá otázka bola: "A na čo vám to preboha je?"

Môj konzultant z Londýna doslovne napísal: As it happens, I worked with Wayfarer data a while ago. We used the records to estimate bus journey times. It was complicated because:we wanted to estimate variability of travel times, we wanted to detect changes in variability due to red routes, the data are noisy.

(pre ne-ingliš): bola snaha o vytvorenie prehľadov podľa odjazdených spojov pre plánovanie dopravy, ale stroskotalo to na tom, že štatistika je jeden veľký chaos.

Toto sa týka tak WAYFARERa ako ALMEXu.
...aj vlci sú len ľudia
Vlk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2006


Odesláno Čtvrtek, 14. září 2006 - 09:38:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ešte dopoviem: nakoniec s tými prehľadmi po troch týždňoch neúspešne skončili, pretože sa to nedalo dať vôbec dokopy.
...aj vlci sú len ľudia
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1231
Registrován: 8-2004


Odesláno Pátek, 15. září 2006 - 01:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Chtěl bych se zeptat, viděl jsem již dvakrát autobus BORSu s pokladnou Mikroelektronika USV 24C. Pokud vím, tak BORS používal EM Test. Mýlím se, nebo skutečně mění u BORSu odbavovací systémy?
Kuřáci jsou nesvéprávné a život ohrožující bytosti
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1747
Registrován: 3-2005
Odesláno Pátek, 15. září 2006 - 07:28:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad.Peno: Předpokládám, že mění, celý Jihomoravský kraj jede na USV. Že by to znamenalo přípravu na čipovky? Uvidíme.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 8-2004


Odesláno Pátek, 15. září 2006 - 17:50:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

BORS už ale čipovky používá a to právě od EM Testu. Je ale pravda, že být jediný na EM Testu v celém kraji je asi problém. Zvlášť když KORDIS Mikroelektroniku vyžaduje. Nezbývá než věřit, že ten přechod na Mikroelektroniku bude bezproblémový.
Kuřáci jsou nesvéprávné a život ohrožující bytosti
Majlen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 4-2006


Odesláno Pátek, 15. září 2006 - 20:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím Vlka, měl by ses tu zase někdy ukázat, jinak se to tady asi nepohne :-)

Plánovaný termín 1.září jen zašumněl a nový je 15.října, ovšem podle stavu věcí, když se má teprve začít psát projekt a instalačního technika tu ještě nikdo ani zdaleka nezahlídl to vypadá na ještě delší skluz...
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 16. září 2006 - 22:14:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na co všechno už se nesvede zpoždění...
odkaz
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1814
Registrován: 3-2005
Odesláno Středa, 11. října 2006 - 21:00:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přátelé, potřeboval bych malou informaci: Znáte někdo nějakého dopravce (zřejmě provozující MHD), který má strojek (kasu) USV 24 C a vnitřní tablo BUSE a na tom tablu zobrazuje nejen číslo linky a cílovou stanici, ale např. aktuální zastávku, potom příští, následuje rotace nácestných a tak podobně? Za informaci díky.
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 11. října 2006 - 23:21:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mrkni na e-mail.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1816
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 12. října 2006 - 07:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad.Fikajs: Díky moc.
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 12. října 2006 - 08:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nástupce USV 24 C - vypadá pěkně a má sympatické jméno.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1293
Registrován: 6-2005


Odesláno Čtvrtek, 12. října 2006 - 17:58:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tohle má namontován trolejbus ev.č. 40 v Jihlavě.
Makrelu neumeješ.
Tohle mi řekne, no to je něco, já mám naježděno 1,5 mil km bez nehody a tohle mi řekne, já si asi něco udělám, až přijdu domu, tak si asi hodím mašli, tohle mi řekne, no to je něco.
Nejdokonaljším přibližovadlem osobním je Škoda 1000MB
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 717
Registrován: 3-2005


Odesláno Sobota, 14. října 2006 - 22:32:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Maqiq 11.10. 21:00:

Shodou okolností jsem včera použil autobus tzv. Integrované dopravy Benešov - Vlašim. MB Conecto vybavené oproti všem zvyklostem u ICOMu panely BUSE a na vnitřním table se zobrazovalo číslo linky v IDS (11) a ve dvou řádcích vždy dvě po sobě následující zastávky formou běžícího textu.

Na vnějších panelech nevím jak za jízdy, ale než jsem nastoupil, tak tam bylo plné číslo linky a "Benešov - Vlašim"
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 15. října 2006 - 19:27:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad.R_b: Také díky.
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 16. října 2006 - 08:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Čipová karta Pražana / ČRo - Regina - 07:00 Události dne

Oldřiška RAJNOŠKOVÁ, moderátorka
--------------------
Magistrát hlavního města Prahy představil čipovou kartu Pražana. Jedná se o univerzální doklad a platební nástroj, který umožní Pražanům čerpat různé služby, aniž by potřebovali několik různých karet. Další podrobnosti zjišťoval Martin Maloušek.

Martin MALOUŠEK, redaktor
--------------------
Momentálně ještě probíhají jednání například se zastoupením organizace ISIC, ale v brzké době by mělo dojít na základě určitého standardu ke sjednocení s čipovými kartami pracujícími na stejném principu. Kdy se karty objeví, nám řekl ředitel odboru informatiky magistrátu Ivan Sejček.

Ivan SEJČEK, ředitel odboru informatiky, Magistrát hlavního města Prahy
--------------------
Pilotní várka karet by se měla objevovat mezi Pražany na přelomu letošního prosince a ledna příštího roku. Ta emise bude postupně nabíhat a předpokládáme, že pokud se podaří v druhé polovině příštího roku spustit dopravní aplikaci, takže těch karet potom budou vydávány stovky tisíc.

Martin MALOUŠEK, redaktor
--------------------
Jednou z nejzajímavějších aplikací této karty je elektronická jízdenka. V rámci pražské integrované dopravy totiž své služby poskytuje zhruba dvacet dopravců, kteří operují od Mladé Boleslavi až po Beroun. Kde tedy bude možné kartu získat, je už otázka pro Ivana Sejčka.

Ivan SEJČEK, ředitel odboru informatiky, Magistrát hlavního města Prahy
--------------------
Ze začátku počítáme, že vybudujeme jedno kontaktní středisko ve Škodově paláci, což je nové sídlo úřadu Magistrátu hlavního města Prahy, ale předpokládáme, že počet těchto míst se bude rozšiřovat.

Martin MALOUŠEK, redaktor
--------------------
Cena čipové karty Pražana ještě není pevně stanovena, ale bude nastavena tak, aby bylo pro Pražany zajímavé si ji pořídit. Odvíjet se bude od počtu služeb, které se na ni ten který občan vybere.

Takže ani Praha čipovkovému boomu neunikne. Bylo jen otázky kdy to začne
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 700
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 16. října 2006 - 08:22:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Akorat by nebylo odveci, kdyby cloveku stacila napric CR jedna karta a nemusel mit pro kazdou oblast jednu, ale to bych asi chtel moc ...
Nebo jsou tyto karty z ruznych "mestskych" systemu navzajem zamenitelne ? Pripadne ktere jo a ktere ne, aby si mohl clovek vybrat.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 26591
Registrován: 4-2003


Odesláno Pondělí, 16. října 2006 - 10:21:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Možná jsou kompatibilní (a většinou i jo), ale i pro fci pouhého placení zatím musíš mít vějíř kartiček jak kokot
Tohle vypadá, že snad bude aspoň univerzálnější - tedy to nebude pouze pro jednoho dopravce, ale jednu celou oblast...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 16. října 2006 - 10:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Uznávání karet mezi dopravci:
Clearing karet
Jen doplním, že Plzeňskou kartu akceptuje i Probo, provozovna Hořovice.
Na stránkách Spojbusu je uvedeno, že budou akceptovat karty Středočeského kraje. Takže tady stačí jedna pro víc dopravců.
Dál v seznamu chybí akceptace nových čipovek (testovací provoz Mifare Desfire)mezi ČSAP a OAD.
Oni to rozhodnou ČD - projíždí více IDS a kdo má přestupný tarif na ČD, jako např. Praha, bude je muset akceptovat. Tím padem by měla platit na větším území jedna čipovka, ale to je ještě hudba budoucnosti.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 702
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 16. října 2006 - 10:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, v nemecku funguje vseobecne starsi system, kde clovek nafasuje bankovni kartu EC/MC k uctu a s funkci elpenezenky neni problem, jak vuci autobusum tak vuci vlakum a vuci automatum, teda tam ne vsem, ale vetsinou aspon jeden ve skupine ji umi. Teda samo, provereno v HH, HB + SH oblasti, z pruzkumem do dalsich casti jsem zatim jeste neexpandoval. Ale i tak je to oblast si dovolim tvrdit srovnatelna s vetsinou CR.
Ale jest pravda, ze tady moc lidi si listek u ridice nekupuje, bo lidi maj obvykle papirovou litacku, takze ze by hrozil naval a nasledne zdrzeni u busu, toho jsem jeste svedkem nebyl.
Ostatne neco podobneho byla (je ?) MaxKarta PS CSOB, ale tam se to nejak v CR nechytlo.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 16. října 2006 - 10:44:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, ten seznam uznavani neni prilis veliky.
Jak to bude/je s InKartou CD ? To je taky elpenezenka, nebo ne ?
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 16. října 2006 - 10:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

InKarta Cd - současný stav a plány ČD.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 704
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 16. října 2006 - 10:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tohle znam a uz jsem to zkoumal, ale s teto stranky se clovek v tomto smeru moc nedozvi, jen ze to je jedna z moznosti, co to umi, nic vic.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 16. října 2006 - 11:15:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale tam je odpověď - el. peněženka to zatím není, ta se plánuje.
http://www.inkarta.cz/informace-k-cemu-je.aspx.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 16. října 2006 - 11:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, tak jednoznacne to zas s toho nevypliva, ze to TED neni/neumi, ale karta to "umi". Takze co si pod tim pak predstavit ?
To je des, taky se Vam tak pri psani ztraceji cela slova s textu ? :-(
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 16. října 2006 - 11:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Karta to samozřejmě umí, jen aplikace není nahraná/momentálně podporovaná. To je z důvodu, že je to stále bráno jako testovací provoz. Proto jen např. roční kupon. Tím se to dostane mezi lidi, ale ne mezi všechny najednou. Je to pozvolný nárůst uživatelů. Navíc by museli umožnit platit čipovou kartou v předprodejích, automatech atd. Takhle rozdají čtečky karet mezi průvodčí, ty se to taky musejí naučit.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 26593
Registrován: 4-2003


Odesláno Pondělí, 16. října 2006 - 12:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A hlavně by ČD (resp. provozovatel karet) musely mít licenci, aby mohly s takovými objemy peněz manipulovat.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 706
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 16. října 2006 - 13:25:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jasne, ale neskodilo by pripadne neco takoveho deklarovat treba orientacnim harmonogramem. I kdyz v pripade InKarty je to jednoduche - "Z-karta", takze o nejake volbe v podstate nemuze byt ani reci. Prece jenom je rozdil zaplatit Praha - Pce 130,- ci 80,- Kc, zvlast kdyz si nemuzu koupit vhodne rozlozenou zpatecni jizdenku, teda aspon o tom nevim ... :-/
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 26610
Registrován: 4-2003


Odesláno Pondělí, 16. října 2006 - 14:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V případě ČD ale aspoň za tu kartičku neplatíš nic navíc jako v případě mnohých DP.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz
Pavel_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 10. listopadu 2006 - 14:52:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nová sleva pro InKraty- eLiška http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=38579
Zase bude možno cestovat z Brna do Prahy za 140Kč (ale i z Varů do Ostravy). Stačí jízdenku koupit na netu (budou-li na daný spoj ještě zvýhodněná místa), zaplatit bankovní kartou a vyzvednout jízdenku na pokladně. Trochu komplikované a frontám u pokladen se člověk nevyhne :o/ Navíc už vidím špatně vyškolené pokladní, jak zase nechápou, co se po nich chce. Předpokládám, že platba bude možná pouze embosovanou kartou a ne třeba přes eBanku. Aby to snad nebylo moc progresivní.
Tomash
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 04. prosince 2006 - 08:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Elektronická peněženka na In-kartě není. Zatím se hledá operátor pro tyto transakce.
Jinak karta tuto aplikace podporuje.
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2862
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 18. prosince 2006 - 22:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jáké budou v budoucnu možnosti využití In-karty? Bude se dat použít na různých IDS v rámci ČD i s ostatními dopravci?
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754,
Karosa C734.00 odkaz1, odkaz2
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 816
Registrován: 3-2005


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 21:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Myslím, že se tu nejednou řešilo, jestli je možné se ještě u nějakého dopravce setkat se strojkem Setright.

Tak mám jeden tip. Dopravce CAR Tour na lince Hradec Králové - Jindřichův Hradec. Ve čtvrtek 28.12. jsem jejich spoj využil v úseku ČB - Jindřichův Hradec. Na AN přistavený Mercedes Tourismo, tak nastoupím a světe div se, řidič tam vytáčel jízdenky ze Setrightu

 
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 3-2005
Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 21:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad.R_b: Zajímavé, že se ještě takto poměrně hojně objevují, zajímalo by mě, jak posílá na Chaps (resp. kraj) el. sestavu žákovského jízdného. A také jak by mně proplatili např. cesťák, kdybych přiložil takovou jízdenku (v Kčs a bez DPH). Kontrolní úřady asi spí.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1237
Registrován: 10-2004


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 21:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když už jsme u těch Setrightů.. Neznáte náhodou dopravce V & H? Dávno zanikl, ale kdysi je používal, rád bych se o něm dozvěděl více. Strojek od něj mám doma (zakoupen od jednoho z vlastníků firmy), jízdenka zde:
 
SOR je ve skutečnosti velice kulturní výtvor.
Jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie, uspořádání interiéru parodie.

Fotoweb městské hromadné dopravy

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace