K-report
 

Archiv do 12.října 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Tratě 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248 a 252 » Staré archivy » Archiv do 12.října 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Glex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 13:03:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No teda s těma rychlostma je to bída.Nevím ,ale je potřeba ,aby si odpovědní lidé uvědomili,že se píše rok 2006 a vrcholem železničního voz.parku již není řada 363(120km/h).Takže takové rychlosti,které navrhly jsou více méně úsměvné,které se hodí někam na lipenku a ne na trať ,na které jezdí rychlíky (66x) s velmi dlouhými oběhy a ještě delšími cestovními časy.Myslím,že by se dalo uvažovat o nějaké si "jižní spojce" měst Brna-Jihlavy-čB-Plzně,což by bezvadně doplňovalo systém koridorů.
Takže tyto rychlosti stačí pro vozbu do Třebíče,ale pro Jihlavu už to není žádná výhra.Takže doufám ,že ta drátizace to nezakonzervuje něco jako 225


Za 1) Od které doby je řada 363 vůz?
Za 2) Sice se píše rok 2006, ale například na hlavnějších tratích v Rakousku se jezdí 80-100
Za 3) Jižnější spojka. A kdo to zaplatí? Vy?

Líbí se mi jak mnozí lidé se obracejí k západu, jak skvěle se tam jezdí a jak rychle, ale v životě tam nebyli a tam jim uniká že skutečnost je uplně někde jinde.

Malinko odbočím. Nedávno jsem v podobné diskuzi četl že v Rakousku není na lokálkách menší rychlost než 80km/h. Jo a kde. Na rakosukých lokálkách je 40-60 místy ale i 35 a přes přejezdy 10.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2498
Registrován: 10-2003


Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 13:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Glex: trefný příspěvek
Milan11111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 14:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Glex and 3260: Je pravda, že není vždy zlato, co se třpytí a že ani na západě nepadají pečení holubi do pusy - tudíž ani zmodernizované a ideální tratě do krajiny.
hanz_11
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.229.2
Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 14:34:35   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Glex: bod tři je super, když si vemeš situaci kolem D1 tak než aby se dali peníze na trasu Brno - ČB - Plzeň, tak bejvalej ministr Šimonovský navrhl rozšířit D1 o další pruh!
Kde asi tak veme na ten další pruh? Kdo to zaplatí, že by on nebo ty? A hlavně myslíš že třetí pruh vyřeší stav D1? :-)))

To samé platí o železnici, bohužel :-(
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2713
Registrován: 8-2003
Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 14:38:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

když si vemeš situaci kolem D1 tak než aby se dali peníze na trasu Brno - ČB - Plzeň, tak bejvalej ministr Šimonovský navrhl rozšířit D1 o další pruh!

Mám tomu rozumnět tak, že kdyby byla zrekonstruována "jižnější spojka", nebyl by potřeba třetí pruh na D1?
To si z nás snad děláte ?!
"Já vítám déšť, aleluja, já vítám déšť,..."
Baile_atha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 15:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bkp: tak k tomu se přidám, jako neoficiální odborník na I/23 . Rekonstruovaná I/23+I/34+I/20 (v kategorii S 11,5) by stála méně než třetí pruh na D1 (vezměte v úvahu, že tato trasa se tak jako tak bude muset rekonstruovat). Samozřejmě počítám ve svých úvahách s tím, že bude dostavěna R 35.
Tím pádem by se D1 zbavila zátěže tranzitu Ostrava-Praha, (- PL, - Ostrava, - Olomouc, - Bratislava - Brno - Humpolec - České Budějovice) a hned by bylo volněji.
Omlouvám se za silniční téma v této sekci.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2716
Registrován: 8-2003
Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 16:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale na to jsem nenarážel, šlo mi o ten "protiklad" třetí prun na D1 vs. rekonstrukce tratí 240 a 225.
"Já vítám déšť, aleluja, já vítám déšť,..."
Jnr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 17:32:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

2 Bkp: Chápejte to tak, že zatímco investice (nemyslím drátifikaci) do 240 a 225 by přinesly zlepšení situace, rozšíření D1 by dopravní situaci nijak nezlepšilo (nebo jen nakrátko, než by lepší infrasturktura přetáhla a vytvořila větší intenzitu dopravy, která by tam bez toho třetího pruhu nebyla) a jen by přinesla na VYsočinu další hluk a exhalace.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 9-2005


Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 17:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Za 1) Od které doby je řada 363 vůz?
a co to teda je???Napsal sem snad voz.parku tedy vozového parku a speciálně pro vás napíši lokomotiva řady 363.Stačí????

Za 2) Sice se píše rok 2006, ale například na hlavnějších tratích v Rakousku se jezdí 80-100 .
to je sice pravda,ale u nás se na hlavních tratích jezdí ještě pomaleji.Všechno souvisí se vším.Většina rychlíků u nás je ráda ,když jede průměrnou rychlostí 50km/h.A navíc si myslím ,že pokud mám do něčeho investovat miliardy,tak ať to za něco stojí a je to alespoň rámcově rentabilní.Průměrná rychlost rychlíku dle mých představ na trati 240 by měla být 80km/h.A nevím ,co se vám na jižní spojce nelíbí???Myslím ,že tam potenciál je nebo zase chce někdo čekat ,až mu "ujede vlak"??
A ještě o co by byla dražší pořádná rekonstrukce s elektrifikací než novo-staré vedení s elektrizací??
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 9-2005


Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 17:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Za 1) Od které doby je řada 363 vůz?
a co to teda je???Napsal sem snad voz.parku tedy vozového parku a speciálně pro vás napíši lokomotiva řady 363.Stačí????

Za 2) Sice se píše rok 2006, ale například na hlavnějších tratích v Rakousku se jezdí 80-100 .
to je sice pravda,ale u nás se na hlavních tratích jezdí ještě pomaleji.Všechno souvisí se vším.Většina rychlíků u nás je ráda ,když jede průměrnou rychlostí 50km/h.A navíc si myslím ,že pokud mám do něčeho investovat miliardy,tak ať to za něco stojí a je to alespoň rámcově rentabilní.Průměrná rychlost rychlíku dle mých představ na trati 240 by měla být 80km/h.A nevím ,co se vám na jižní spojce nelíbí???Myslím ,že tam potenciál je nebo zase chce někdo čekat ,až mu "ujede vlak"??
A ještě o co by byla dražší pořádná rekonstrukce s elektrifikací než novo-staré vedení s elektrizací??
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 12-2004
Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 20:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Třetí pruh D1,zejména v úseku Kývalka-Holubice by zlepšení jednoznačně přineslo,stejně jako je tomu na D1 před Ph!
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 9-2005


Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 20:19:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Třetí pruh D1,zejména v úseku Kývalka-Holubice by zlepšení jednoznačně přineslo,stejně jako je tomu na D1 před Ph!
D1 nic nepomůže,pokud tam budou jezdit pošuci,tak tam dál budou umírat lidé a budou zácpy.To je o přístupu lidí a ne o povrchu dálnice.Navíc čím zacpanější D1 tím lepší pro železnici NE????
Jnr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 20:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

2 ZZZ: já jsem předpokládal, že se tady bavíme o šestipruhu přes Vysočinu, což blbost určitě je. Okolo Brna to jistou logiku má, ale netvrdím, že to pomůže - z dopravní zácpy se nelze prostavět.

(Příspěvek byl editován uživatelem JnR.)
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 12-2004
Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 21:31:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asi se neshodnem,já musím trvat natom,že dva nebo tři pruhy je zatraceně k...a rozdíl.(Jemi jasný,že konk. přes Vysočinu se vnejbližších letech žádný třetí pruh stavět nebude.)
Netvrdil sem,že to je opatření k zásadnímu snížení počtu nehod.
Happy:Váš názor,že čím zacpanější D1...beru s obrovským nadhledem,pokud fandíte výhradně želez.dopravě,tak jej trochu i chápu,ale mě osobně je takové uvažování proti srsti.
Jnr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 22:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dva a tři pruhy je rozdíl jen v začátku. Na kapacitnější komunikaci řidiči zareagují tak, že ji budou více využívat, přesune se sem doprava z jiných tras a nově vznikne doprava, která by se dříve neuskutečňovala, protože přecpaná komunikace řidiče odpuzovala tak, že některé cesty, které nebyly nutné prostě neuskutečňovali, po čase se dospěje ke stavu, že místo dvou zacpaných pruhů jsou zacpané pruhy tři. Trvale udržitelné řešení je odstraňovat dopravní závady v urbanizovaném území = postavit obchvaty obcí a městské okruhy, ale rozhodně nemá smysl jít cestou donekonečna zvyšovat kacitu komunikací, protože pak to může dopadnout jako v USA, kde v dopravní plochy (komunikace a parkoviště) tvoří i přes 60 % zastvěného území měst.
Milan11111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 22:23:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jnr: Plný souhlas. V USA mají komunikace kvalitní, mnohaproudé, a přesto se kolem větších měst tvoří zácpy. Takže i kdybychom republiku zaasfaltovali nepomůže to vyřešit problém přeplněných silnic. U železnice je situace jiná, lepší, ekologičtější. Zatímco při malé přepravě je železnice horší a méně rentabilní. Proto navrhuji - snažme se přetáhnout více nákladu i osob na koleje. Nabídněme lepší vozový park, rychlejší přepravní časy, nižší cenu. Jde to, ovšem ne se současnou obchodní politikou Českých drah.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 9-2005


Odesláno Úterý, 26. září 2006 - 22:23:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taky si myslím ,že donekonečna nelze rozšiřovat.Je proto nutné vhodně lidi motivovat k tomu ,aby používali vhd.Ona průměrná rychlost osobáku 30 km/h v 810 odradí i ty nejotrlejší.Takže to je jen na politickém rozhodnutí.lepší silnice = víc aut.Zachvilku se ani nehneme pro samé auto
M_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2315
Registrován: 6-2002


Odesláno Středa, 27. září 2006 - 00:00:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jnr: To jsou zajímavé úvahy. Když se zmodernizuje silnice, tak to ničemu nepomůže, protože se tam naindukuje nová dopravní zátěž. Naproti tomu, když se zmodernizuje železniční trať, tak tam bude doprava stejná jako dřív? Pokud ano, tak snad ani nemá smysl do železnic investovat. Pokud ne, tak jsme ve stejné situaci jako na silnici, a rekonstrukcí budeme jen podporovat "dopravu, která by jinak ani nevznikla", protože přecpaná trať by dopravce odpuzovala.

Nějak mám v těch vašich argumentech zmatek. :-(
Jnr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 27. září 2006 - 00:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

2 M_v: když se v normálně fungujícím světě zmodernizuje železnice a zrychlí se doprava (tzn. neberu v úvahu ČD, které nedokáží toho poteniálu využít), tak se samozřejmě zvýší vytížení té trati (pro mnohé lidi to začne být výhodnější, než autem, nebo busem, budou jezdit častěji atd.). Rekonstrukce železnic má krom zrychlení současné dopravy vždycky za účel přilákat i dopravu novou (Nové spojení a následná příměstská železnice atd.), zacpaných železnic (ve smyslu, že vlaky stojí naštosovány jeden za druhým) jste viděl kolik?
jmb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.225.72.18
Odesláno Středa, 27. září 2006 - 06:28:31   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to happy:
Proč jezdí např. právě v úseku Brno-Kývalka hodně aut? Odpovědí by mohla být třeba právě v tomto směru nešťastná implementace IDS. Před systémem jsem dojel autobusem do centra, nyní do Lískovce, kde se mohu svézt narvanou osmičkou. U dost lidí rozhodují o způsobu dopravy právě takové "prkotiny". Tím však v žádném případě neodsuzuji IDS jako celek, jenom byl podle mě někde implementován tak, že došlo ke zhoršení stávajícího stavu a lidé po jistou dobu trvající úvaze přesedlali do aut. A to nás ještě čeká přesun nádraží, takže každý si může přičíst další minutky na cestu do práce. No nic, mám jít nastartovat auto...?
Pavel_blaha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 7-2004


Odesláno Středa, 27. září 2006 - 07:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Navíc čím zacpanější D1 tím lepší pro železnici NE????

Předpokládám, že jako správný ortodoxní šotouš nevlastníte ani IGK, ani řidičský průkaz, jinak byste tenhle blábol ani nenapsal.
"Přišel jsem se rozloučit a připomenout Ti, že jsem nezapomněl... na osmačtyřicátej!"
Baile_atha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 27. září 2006 - 08:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak jsem za blbce. Město můj podnět prošetřilo a UŽST Jihlava odpověděla, že se žádná pokladna nezrušila, nýbrž je na žst. Třebíč režim takový, že mezinárodní pokladna "A" funguje od cca 8:10-11:00 a od 11:40-15:40 (nepamatuju si odpověď přesně). Osobní pokladna "B" je v provozu téměř celý den. A na "C" (výpravčí) prý od 6:00-6:30 normálně probíhá prodej (?).
Nechápu ale proč mi ing.Novotný v telefonickém rozhovoru potvrdil zrušení jedné pokladny v žst. Třebíč?????? Že by levá ruka nevěděla co dělá pravá?
Baile_atha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 27. září 2006 - 09:14:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Minulý týden jsem si udělal výlet po vlečkách v Třebíči a okolí. Bývalé kolejiště "Exico" a "Bopo" zarostlo plevelem, na jedné koleji je dokonce složená suť z blízké nemovitosti. Netušíte jaká bude budoucnost tohoto kolejiště? Zřejmě bude vše při elektrizaci sneseno, navíc se pod prostorem žst. Třebíč-Borovina bude kutat 100 m tunel pro obchvat města.
 
 

Před Vladislaví (z pohledu tratě 240 přes řeku) jsem objevil zajímavé kolejiště u bývalé pily - nemá někdo informaci, zda se jednalo o ucelený systém (např. s vyhýbkami?)
 
 
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2510
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 27. září 2006 - 09:57:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Železnice má v sobě obrovský potenciál - na jeden nákladní vlak se dá např. naložit velké množství kamionů. A přepravit zboží ekologicky.

Pojem ekologie je však u nás spíše jistým druhem terorismu (i díky počínání některých ekologických organizací). A to nemluvím o lobbingu

Kvalitní dálnice s obchvaty měst ANO, ale Mistrovství světa Trucků raději přesunout z D1 na autodrom do Mostu

Silniční dopravu samozřejmě nezatracovat a spásu v železnici nehledat. To už je pak opravdu Ortodoxní Šotoušství
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 9-2005


Odesláno Středa, 27. září 2006 - 10:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pavle Bláho,víš(víte) co je to pojem nadsázka???Jiank řidičák mááám
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 748
Registrován: 9-2003


Odesláno Středa, 27. září 2006 - 21:06:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co konkrétního se děje s počátkem elektrizace úseku Retz - Šatov? Výluka už běží třetí den, byl to někdo omrknout?
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 28. září 2006 - 10:58:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

včera R1519 vezla červeno žlutá 750-viděno z dálky takže nemůžu říct jistě jestli to byla 750 144,ale předpokládám že ano
Atsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 7-2005
Odesláno Čtvrtek, 28. září 2006 - 14:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pro zájemce z Vysočiny: dnes na 4814 jede 750.308+750.022
Charlie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.72.226
Odesláno Čtvrtek, 28. září 2006 - 19:09:08   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zkusím poslat jednu fotku: Jihlava 1983
 
RiC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 29. září 2006 - 14:09:05   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Charlie - velice zdařilá tajně pořízená dokumentační fotografie. Nemáte náhodou jich více z oné doby? Děkuji}
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 3724
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 29. září 2006 - 14:23:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

RiC: Trochu si pletete dobu, v roce 1983 rozhodně nebylo zakázáno na nádraží fotit...
Otto Bismarck rytíř síly
kráčí pilně k svému cíli
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 29. září 2006 - 15:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak teď jsem přijel autem z Brna a jel jsem přes Náměšť a Třebíč a před Vladislaví jsem se potkal s R 666 a brejlovcem 754 026 v čele a řeknu vám že i když je tam traťová rychlost tuším šedesát tak když člověk jede autem rozumně podle předpisů tak jsme v Třebíči byli stejně.Tak že po modernizaci svršku to nebude tak špatný....
Jinak v Ivančicích na vlaku 14415 rakvička 843 013 s řidičákem
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 1-2004
Odesláno Sobota, 30. září 2006 - 15:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dám sem pár fotek z pátku (29.9.) z prací ve stanici Tetčice (trať 240).

 

 

 

 

Několik fotek z okolí Kralic n. Oslavou

Mn 82720, 731.039+040
 

4808, 943.010
 

4830, 750.118
 

Mn 82721, 731.040+039
 

4810 843.017+2*043+050+850
 

4810 850.xxx konec vlaku
 

4415 Moravské Bránice (trať 244) 850+050+850+050
 

a tečka za celým dnem krásným západem slunce ...
 
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 5-2006


Odesláno Sobota, 30. září 2006 - 16:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Igi :

Krokoš na konci včerejší 4810 byl 850 028-2 .
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 4-2006


Odesláno Sobota, 30. září 2006 - 17:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Igi:hezký foto
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 1-2004
Odesláno Neděle, 01. října 2006 - 12:55:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mallard, Lokofanda , dík
Šošon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 01. října 2006 - 20:35:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Lokofanda: ve středu jsi to tipnul dobře, na 1519 byla 750 144, dneska jsem ji fotil na 1518 v posledních paprscích zapadajícího slunce... (při dnešní dece to byl docela zázrak, že se vůbec ukázalo).
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 756
Registrován: 9-2003


Odesláno Pondělí, 02. října 2006 - 07:48:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ve čtvrtek 28. 9. 2006 jsem se z Břeclavi do Znojma projel v soupravě 842.002 + 022. V Hrušovanech stálo několik nových zrnin ČD řady Tadgnss (relace Ústí nad Labem Střekov – Miroslav). Z Hevlína přijel „retz“ 810.433. V Božicích se objevily tři sypáci (myslel jsem, že nakládka písku už lehla? – no, byly tam i v nedělu), zato v Hodonicích ve sladovně ani kolo, nepočítám-li 3 kamiony.


V pátek jsem si náhradní autobusovou dopravou zajel ze Znojma do Šatova s cílem omrknout nádraží. Zatím nebylo vykonáno nic  Postával tam jeden traktor a jeden malý bagr a jezdila tam jedna Avia. Autobusy na náhradní dopravu vystavuje znojemská firma Čas service. Zpoždění busu se ten den točilo kolem 15 minut.

V neděli ráno na znojemském nádraží souprava pracovní s polepy firmy ŽS Brno (dnes zřejmě OHL ŽS). Jel jsem 6.55 v 842.015 sólo do Břeclavi a křižovali jsme:
Božice u Znojma: 742.452 + Btx
Valtice: 742.402 + Btx
V Hrušovanech stálo mj. pět vozů Duslo Šala.
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 758
Registrován: 9-2003


Odesláno Pondělí, 02. října 2006 - 07:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Výraz  nahraď
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Charlie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.79.111
Odesláno Pondělí, 02. října 2006 - 12:39:32   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

RiC: Mám ještě tuhle jednu barevnou, možná bych našel nějaké černobílé, ale to bych musel hodně hledat. Máte pravdu, skutečně šlo o tajně pořízené fotografie... Pokud byste chtěl, napište, budu hledat.

Quex: I když nebylo v té době zakázané na nádraží fotit, mé zkušenosti byly jiné. Železničáři to nevěděli a alespoň v Jihlavě na to byli dost hákliví. Stejné zkušenosti mám i z Ústí nad Labem. Velice dobře mám v paměti nepříjemné honičky s členy OOŽ po jihlavském nádraží. Jednou se k nim přidal i nějakej uvědomělej fíra z laminátky, ale utekl jsem. Takže bylo lepší je nedráždit.
 
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 4-2006


Odesláno Pondělí, 02. října 2006 - 14:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Šošon:tak jsem ji přeci jen odhadl dobře,asi ji mám ve voku....
Martan1484
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 6-2005
Odesláno Pondělí, 02. října 2006 - 17:09:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Před časem se tu řešilo, proč Znojmo - Šatov motorově. Zřejmě proto, že by bylo drahé vydržovat 210 k odvezení páru manipuláku, kde by stejně musela být motorová loko na obsluhu vleček. Pn od Jihlavy může protáhnout jeho vlaková až do Retzu a tam si to pak převezme OBB. Navíc tam snad OBB neco prispejou, když to chtějí, ne?

Ale otázka: Jaká tam bude soustava? 15 nebo 25 kV
Nejvyšší formou života je člověk, nejnižší formou života je člověk, který si hraje s vláčky.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 600
Registrován: 9-2005


Odesláno Pondělí, 02. října 2006 - 17:37:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

prej asi 15kV z Rakouska,s tím ,že to bude děláno na 25 kV do výhledu....
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 4-2006


Odesláno Pondělí, 02. října 2006 - 17:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Něco o tom je psáno mimo jiné i tady na K-Reportu v DF ELEKTRIZACE TRATÍ....trať se bude napájet z Rakous s tím že na hranicíh bude neutrální pole a trolej bude dělaná tak aby se v případě potřeby(jako že tomu nevěřím a pravda to asi nikdy nebude)dalo přejít z vnitrozemí na klasických 25 kV,nebo tak to vše zatím chápu....
Regent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 3-2005
Odesláno Úterý, 03. října 2006 - 15:38:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martan1484: Připomínka čistě formální: Náklady od Jihlavy jsou tuším vedeny jako Rn Havlíčkův Brod - Znojmo. Do Reichu pokračují pod jiným číslem a doba stání ve Znojmě bude nejspíš docela dlouha. Samozřejmě šlo by je protáhnout se stejnými loko až do Retzu
Martan1484
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 6-2005
Odesláno Pátek, 06. října 2006 - 12:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ten pobyt ve Znojmě je sice více než pravděpodobný, ale stejně tam kvůli několika vlakům na pár kilometrech netřeba dávat i jen 1 žehličku. To se spíš vyplatí ta nafta, který může mezitím obsloužit i tratě v okolí - Okříšky, Hrušovany, nehledě na to, že OBB by mohlo ty náklady po dohodě s ČD/SŽDC už z/do Znojma.
Nejvyšší formou života je člověk, nejnižší formou života je člověk, který si hraje s vláčky.
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 1-2004
Odesláno Pondělí, 09. října 2006 - 20:48:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pár fotek z Tetčic po ukončení oprav

 

 

 

A jedna fotečka z Kralic nad Oslavou 854.203-7 os 4816

 

Že by počátek 854 na Brněnsku .... ?
Mallet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 10. října 2006 - 16:44:13   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes (10.10.2006) po poledni to na trati 244 žilo. Pokusím se přihodit foto z Miroslavi. Vlak dumcarů směr Brno s postrkem, zrní taky na Brno přípřež plus postrk, vše 742. K tomu manipulák.

 
 
Thomas11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 10. října 2006 - 19:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mallet: říkals že to na net nepude

To jo v Miroslavi bylo živo, dnes odjížděl vlak kukuřice 32 vozů, 1521 t do Polska. A přijelo 20 rakví ty pudou asi v pátek(německo). Zítra kolem 15.hod bude odjíždět zase vláček(11 vozů). Ještě pár vlaků bude mají ložit ještě aspoň 20 tisíc tun kukuřice.
Mallet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 11. října 2006 - 09:27:44   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ono mě to nedalo. Je to špatně? Kdybys ty fotky chtěl v plné kvalitě tak napiš.
Glex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 11. října 2006 - 09:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad. Happy

Za 1) Od které doby je řada 363 vůz?
a co to teda je???Napsal sem snad voz.parku tedy vozového parku
Tak pokud nevíte jaký rozdíl je mezi vozovým parkem (od čeho asi vozový - že by od slova vůz?) a lokomotivou, tak mám takový pocit že nepatříte do železniční diskuze. Lokomotiva 363 patří do strojového příp. lokomotivního parku. Ale nechci zde slovíčkařit. Toto je však základní poznatek a o Vás cosi vypovídá.

Za 2) Sice se píše rok 2006, ale například na hlavnějších tratích v Rakousku se jezdí 80-100 .
to je sice pravda,ale u nás se na hlavních tratích jezdí ještě pomaleji.Všechno souvisí se vším.Většina rychlíků u nás je ráda ,když jede průměrnou rychlostí 50km/h.


Já psal o p růměrné rychlosti? Že jsem si nevšiml. Zmíněna byla maximální rychlost a ta je mnohdy menší než na trati 240. A né průměrná 100km/h. Na těchto tratích se průměrná rychlost pohybuje okolo 60km/h. Například takový Semmering - Vmax 40-60km/h, Tauernbahn - Vmax 70-90km/h atd. A jak si myslíte že vypadá hlavní trať z Linze do Grazu, kde projíždí i vlak EC? Jendokolejka s Vmax 100km/h.

navíc si myslím ,že pokud mám do něčeho investovat miliardy,tak ať to za něco stojí a je to alespoň rámcově rentabilní.Průměrná rychlost rychlíku dle mých představ na trati 240 by měla být 80km/h.A nevím ,co se vám na jižní spojce nelíbí???
Myslím si že než do trati Brno - Jihlava je přednejší investovat do tratí jako Pardubice - Hradec Králové nebo Praha-Liberec.

A ještě o co by byla dražší pořádná rekonstrukce s elektrifikací než novo-staré vedení s elektrizací??
No tak výupy pozemků, posudky o stavbě a životním prostředí, stavba nových náspů, zářezů, tunelů, mostů,.... Nemusím být ekonom abych si spočetl že to dražší bude a to myslim že o dost!!!

Netrvrdím že by se trať neměla modernizovat, ale v ČR jsou prostě daleko důležitější tratě.
hanz_11
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.229.2
Odesláno Středa, 11. října 2006 - 13:04:44   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Glex: Jenže to by se stavělo je v blízkosti Prahy!
V případě že by se modernizoval tah Brno - Jihlava - České Budějovice - Plzeň tak to bude určitě zajimavé pro ČD a myslím že určitě lepší než řešit spojinici mezi HK a Pardubicemi.
V Čr se vše navrhuje vést přes Prahu, koukněte se do jiných zemí, tam už dávno pochopili že toto je úplná blbost!
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 9-2005


Odesláno Středa, 11. října 2006 - 17:07:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Glex: jste normální??? Takže podle vás je nemístné používat slovo vozový park jde li o lokomotivu???Takže ve městech s Mhd se neobměňuje vozový park ,ale podle vás trolejbusový park,tramvajový park,autobusový park??????????
Slovo vůz vznikl od slova povoz,tedy vozit se -přemisťovat se.Takže nechápu ,proč podle vás nejsou lokomotivy součástí vozového parku.Slovíčkaření vám jde náramně,ale to je tak asi všechno.
A co se týče tratí to snad záleží taky na krajích.Takže když jsou v Pardubicích lemplové,tak si jezděte po čem chcete.Brno nejsou Pardubice a my(většina lidí mezi vysočinou a Brnem) považujeme za zásadní opravu této tratě 240.
Thomas11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 11. října 2006 - 19:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mallet: Ne díky
Glex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 11. října 2006 - 20:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Happy: jste normální??? Jsem a urážet a napadat se rozhodně nenechám. Jste zaujatý a to tak že významě. Najednou už raději nezmiňujete rychlosti že? Nepatříte náhodou k jedné z těch stavebních firem které by tato stavba přinesla velké penízky? Zde ji ale neprosadíte. Lokomotiva není vůz nýbrž stroj a náleží tedy do strojového parku, příp. park HKV. A jestliže srovnáváte autobus s loko 363, tak to o Vás vypovídá opravdu hodně. Já např. O řadě 810 tvrím že je to lokomotiva? Ne. Je to vůz, sice motorový vůz, ale vůz. Hawk

Já se ptám kdo takovouto obnovu zaplatí. Aby takováto stavba měla vůbec smysl (jak píšete z Brna do Plzně). Brno - Střelice. Dobře. Lze modernizovat. Kde se seženou peníze. Asi byjste rád koridor co? 160km/h hmm. Dejme tomu 10mld. A co dál. Střelice - Jihlava? Přeložky, řada tunelů a mostních staveb. 50mld., 100mld.? A ještě nám ale pořád nějak chybí Jihlava - ČB.

A co se týče tratí to snad záleží taky na krajích.Takže když jsou v Pardubicích lemplové,tak si jezděte po čem chcete.Brno nejsou Pardubice a my(většina lidí mezi vysočinou a Brnem) považujeme za zásadní opravu této tratě 240. Tak tohle jsem při nejlepší vůli nepochopil. A navíc mne to docela uráží. Já se za lempla rozhodně nepovažuji. A stejně nechápu proč jako když bych měl být lempl ať si jezdím po čem chci. Docházejí Vám argumenty milý happy a tak nadáváte a urážíte že? Ale jak chcete. Oplatím stejnou měrou. Toto samé bych mohl říct o těch v Brně. Spíš aby se zajímaly o rekonstrukci tratí tak se už 4roky hádají o novém nádraží. A za tu kampaň mohlo být nových nástupišť, podchodů, kolejí,.... Navíc pokud vím. V Pardubicích se stavět již začalo. A co Brno? Nejsou lemplové spíše tam? Navíc kolik lidí je denně přepraveno mezi HK a Pardubicemi a kolik mezi Brnem a Třebíčí? Myslím že toto číslo je neporovnatelně vyšší ve prospěch východních Čech.


hanz_11: Jenže to by se stavělo je v blízkosti Prahy! Pardubice jsou blízkost Prahy? Nebo taková trasa HK-Praha nebo co Č.Budějovice - Praha? Namítnete že je to vše v okolí Prahy, ale rozvedu dále. Rozhodně větší přínos by byli i tratě Brno - Přerov, Liberec - Ustí nad Labem, Liberec - Praha, Plzeň - Domažlice, Plzeň - Č.Budějovice.

tah Brno - Jihlava - České Budějovice - Plzeň Jen pro Vaši informaci. Pokud jedu toto trasu. Tak ji jedu raději vlakem EC přes Prahu.

V Čr se vše navrhuje vést přes Prahu, koukněte se do jiných zemí, tam už dávno pochopili že toto je úplná blbost! Jo a co třeba Břeclav - Ostrava. Nějak sem si nevšiml že by zde byla jediná stanice nějak připomínající názvem Prahu. Nebo K.Vary - Chomutov? Kde je Praha zde? Pokud se podíváte do mapy naší republiky. Zjistíte že u nás to skrátka většinou jinak než přes Prahu nejde.

Takže pánové. Pokud žmouláte v kapse nějaké ty zbytečné desítky miliard, nemohu říci nic jiného než směle do stavby.
hanz_11
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.47.12.195
Odesláno Středa, 11. října 2006 - 21:39:57   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Glex: Z tvého pohledu zbytečné miliardy z mého je zbytečné vést třeba níkladní dopravu přes Prahu čili to nejsou zbytečné miliardy. Hold máme každej svou pravdu tak si to užijme :-)

Zde se diskutuje o trati 240 čili mimopražská trať, takže bych řekl že jsi si zpletl fórum :-)))
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 9-2005


Odesláno Středa, 11. října 2006 - 22:05:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vaše slovíčkaření je směšné!!Dále se s vámi nehodlám o problémech vozových a trvám na tom vozových parků dále bavit.vozovým parkem byla myšlena skupina vozidel.Protože jak jsem zjistil,tak nejspíše slovo vozový pochází z původního vozidlového a vozidlem se rozumí každé drážní nebo nedrážní vozidlo.Troufám si říct,že to tu všichni pochopili,až teda na vás.Já to budu používat toto označení dál.Protože tu nemíním jak magor vypisovat všechny skupiny dle vás.A to s tím Mhd jste nepochopil.dál odmítám vést dialog na téma slovíčkaření a pokud mé vyjadřování někomu vadí,tak ať laskavě mé příspěvky nečte.Děkuji.Jo a těch 100mld-chci použít normální kolejivo a ne ze zlata ;)
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 12. října 2006 - 10:36:44   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když se tady tak úspěšně hází miliadrami: V posledních letech se prý pro miliardu šíří používání zkratky mrd. Takže 100 miliard korun = 100 mrd korun (zkráceně).
Glex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. října 2006 - 10:53:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Happy: Jenže si asi neuvědomujete že rekonstrukce není jen kolejivo, ale pokud bych chtěl dělat rekonstrukci tratě Brno - Jihlava - ČB, tak rozhodně né ve stávající stopě. Ohledně těch pěněz si to vyřiďte s politiky né se mnou. V příštím roce bude schodek rozpočtu 91mld Kč. Z toho by se ta trať už zaplatit dala. Proč tyto peníze nebudou k dspozici je asi všem jasné.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 9-2005


Odesláno Čtvrtek, 12. října 2006 - 11:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Glex:to byla nadsázka s tím kolejivem.Jinak vímj ,že by to stálo nemalé peníze.Jsou ale úseky,kde by se to dalo řešit pouze vykoupením pozemků a nevelkými zářezy.Myslím úseky na trati 225 u Cerekve a Batelova.Tam je v celku "rovina".To samé mám na mysl na 240 např mezi Okříškama a Třebíčí,Studencem.Nechci budovat monstrozní stavby,ale pouze tam ,kde by to šlo bez větších zádrhelů tu trať napřímit.Ono to totiž vypadá divně,když mám skororovné pole a na něm se klikatí trať a vlak tam jede 60.

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace