K-report
 

Archiv do 07.prosince 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Tratě kolem Opavy » Staré archivy » Archiv do 07.prosince 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Norton
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 30. listopadu 2006 - 23:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

VláďaH: a, prosím, co je na tom anglánu tak strašně udělaného? Nějak to z fotky nepozoruju... Co se týká OKD vleček, asi jste už dlouho žádnou neviděl, že?
Co naplat, vše už tady jednou bylo a bude zase... Mění se jen čas, místo a obsazení rolí...
solidní dopravní fotogalerie... http://norton1.ic.cz
Sunka_se_salamem
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.156.107
Odesláno Čtvrtek, 30. listopadu 2006 - 23:37:30   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To >>> VláďaH
Nebyla by jiná fotka toho Anglána?? Nemuzu si pomoct, ale nevidim zadnou věc, ktera by aspon naznacovala tomu, ze umístení tý výhybky je blbé!!!!
Sice se v tom prilis nevyznam a asi máte pravdu, ale muj nazor je takovej, ze kdyz uz to tam modernizovali, dali tam aspon i poradnou vyhybku. treba je zbytecná a mohla tam beht horší, ale čím lepší, tim líp
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 4-2004


Odesláno Pátek, 01. prosince 2006 - 11:51:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad George couser:jestli se nepletu,tak by mělo jít o textílii,která do sebe vsákne unikající ropné produkty z dieselových vozidel(olej,nafta..)
Můžeme o tom vést spory,můžeme s tím nesouhlasit,ale to je tak asi vše,co se proti tomu dá dělat.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 9-2006


Odesláno Pátek, 01. prosince 2006 - 14:18:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Valach : No to mě napadlo, protože při výluce stály mašiny vždycky ned tím, ale mě napadá proč? Proč jen na Štítině?
Intercity
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 01. prosince 2006 - 18:23:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

GC: Protože, tam měly loko prostoje (před ukončením výluky). Jinde nemají. Dává se to často, viděl jsem to třeba i v Dětmarovicích (stojí 810 do Petrovic) apod.
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1472
Registrován: 5-2004


Odesláno Pátek, 01. prosince 2006 - 18:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podle toho co vidím před nádražím opava východ budou autobusové zastávky otevřeny pro MHD od vybetonování za 28dní(potřebná doba pro tvrdnutí a zrání beton).

Jinak bych to mohl zítra vyfotit.
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Pátek, 01. prosince 2006 - 21:31:17   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad.Norton: Z prezentované fotky nemůžete vidět nic negativního, protože směřuje špatným směrem. Fotka do pokřivené šikany se bohužel nepovedla, příležitostně to oběhnu ještě jednou.
Co se týká OKD vleček, asi jste už dlouho žádnou neviděl, že?
Máte pravdu, dlouho. Naposledy jsem jednu přeskočil autobusem v 19:13. Žiji totiž v samém středu vlečkové sítě. Z vašeho příspěvku těžko odhadovat, jestli si myslíte že OKD vlečky jsou v příšerném stavu nebo výborném. Já si myslím spíše to druhé, ovšem paradoxně se jejich stav začal značně lepšit, když jejich využití rapidně klesalo. Dnešnímu torzu již zvoní umíráček.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 01. prosince 2006 - 21:35:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

VláďaH: Na traťové rychlosti 30-40 km/h a pouze pro nákladní dopravu jsou vlečky OKDD ve slušném stavu. Druhá věc je poddolování, ani na SŽDC v úseku Darkov - Louky jsem si nevšiml, že by trať umožňovala rychlost 160 km/h.
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Pátek, 01. prosince 2006 - 21:58:09   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad.S200: Naprostý souhlas, uvedené rychlosti odpovídají použité technické prostředky.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 01. prosince 2006 - 22:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To jsem rád, že jsme se shodli
anglán
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.158.159
Odesláno Sobota, 02. prosince 2006 - 07:45:13   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nebyla by jiná fotka toho Anglána??
 
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 9-2006


Odesláno Sobota, 02. prosince 2006 - 12:47:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Intercity: No to mě napadlo, ovšem tím vyvstává logicky další otázka: Bude to i na východě, až budou mít vlaky prostoje tam?
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1475
Registrován: 5-2004


Odesláno Sobota, 02. prosince 2006 - 13:59:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Se mrknu jestli najdu nějaké baterky do foťáku a asi se vydám na nádraží.
Dneska betonují auobusové zálivy před nádražím,podchod je už vymalován na žluto.
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1476
Registrován: 5-2004


Odesláno Sobota, 02. prosince 2006 - 15:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

2.12.2006.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 



Martin_zlivský:toho angličana nešlo vyfotit líp,potřeboval bych něco pod nohy např.lokomotivu.
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 27995
Registrován: 4-2003


Odesláno Sobota, 02. prosince 2006 - 17:35:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Díky!
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

Nevíte, do čeho jdete? Jeďte do Pelhřimova!
V sobotu 9. prosince i s doprovodným programem.


Podrobnosti zde.
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 02. prosince 2006 - 21:12:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

moment..to bude do komárova dvojkolejný?????
Omluvte prosim muj pravopis :-)
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Sobota, 02. prosince 2006 - 21:37:39   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad.Locotus: Z vašich dnešních fotek mám dojem, že byl nakonec vyměněn i ten druhý angličan, i když je to zřejmě jen nějaký regenerovaný kousek - rozhodně to tak upravené kolem nebylo.
Z třetí fotky od konce je vidět svítící stahovačka, takže trať je již pod napětím. Opava by měla být od 4.12. Kde je vjezdové návěstidlo?
Ad.Gregor: Pokud započtete výtažnou kolej, může to být i trojkolejka :-) Zapoměl jste na trať do Hlučína, to je ta původní kolej.
maglev
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.210.90
Odesláno Sobota, 02. prosince 2006 - 22:43:40   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

k té elektrizaci na krnov: já jsem ale nikde neříkal, že tím že mají nataženo 200-300 metrů i směrem na krnov, že jako chtěli dělat i to. A zdálo se mi naopak jaksi jasné k té mé otázce dodávat "i když je to kvůlu posunu". Tak blbý zase nejsem. Ale asi nic nevím o tom, co je to stahovačka, poněvaž ať se dívám jak se dívám, na na té třetí fotce od konce Vláďo vidím jen tři svítící "objekty". neznám přesné názvosloví, takže laicky podle mě svítí (vzhledem k levému hornímu rohu = 0/0) jednak nějaké vjezdové návěstí (pixelové souřadnice 705/356) potom svítí něco jako vjezdová značka (pixelové souřadnice 574/477) - což si myslím že ale podle mě není aktivně svítící prvek ale spíš odlesk blesku při bliknutí fotoaparátu z reflexní vrstvy značky - a potom něco jako zapadající sluníčko (souřadnice 619/320). Ale jak se řekne "zapadající sluníčko" v železničářském slangu, to už nevím tuplem :o)
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 02. prosince 2006 - 23:04:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

no ale pokud nechtej zdvojkolejnit celou trat, tak dvojkolejka na takovym malym useku je na nic...a k te trojkolejce, ta kolej do hlucina..to je ta kolej co je na fotce ztochu vyvysena???
Omluvte prosim muj pravopis :-)
markus22
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.40.12
Odesláno Sobota, 02. prosince 2006 - 23:05:27   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to maglev: právě to, čemu říkáš "něco jako vjezdová značka (pix 574/477)" je zmiňovaná stahovačka...což podle předpisu D1 znamená: Stáhněte sběrač - přikazuje strojvedoucímu elektrického hnacího vozidla jízdu se staženým sběračem nejpozději v úrovni této návěsti. ;)
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1208
Registrován: 10-2005


Odesláno Neděle, 03. prosince 2006 - 00:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V tom podchodu je to lépe vymalované, než u mě doma. Jen jak dlouho to vydrží, než to nějaké hovada stihnou vylikvidovat.
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1209
Registrován: 10-2005


Odesláno Neděle, 03. prosince 2006 - 01:05:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V prvním čtvrtletí r. 2007 je plánováno rozšíření ODIS na tratích 314 Opava východ – Jakartovice a 315 Opava východ – Hradec nad Moravicí
Zdroj: ČD.cz

Tak snad to výjde. Všechny traťe z Opavy budou aspoň v ODISu.
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
hlučín
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.158.159
Odesláno Neděle, 03. prosince 2006 - 07:24:43   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"dvojkolejka na takovym malym useku je na nic."
Máte naprostou pravdu.
Jen to má malou:-) chybu, jsou to dvě jednokolejky, směr Svinov a Hlučín. Třetí je výtažná.
Modra_1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 03. prosince 2006 - 13:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to Gregor, pro upresneni je to od leva na Svinov (ta s dratama), uprostred na Hlucin, a pak uplne v pravo je vytazna kolej, ktera konci tesna za mostem ze ktereho je to foceno.
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 5-2004


Odesláno Neděle, 03. prosince 2006 - 13:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

VláďaH:nejsem ,železniční šotouš,ale pokud myslíte,semafor,tak ten by měl být asi víc jak 500 metrů za modrou lávkou s které jsem to fotil,směrem na Komárov.

Maglev:odraz to není ono to svítí v obou směrech.Můžem mi věřit,nejsem žel.šotouš ,tak tuhle věc jsem viděl poprvé.

Gregor:a ulně zatím je vlečka Jatky a Ostroj.
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1493
Registrován: 5-2004


Odesláno Neděle, 03. prosince 2006 - 13:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Za hodinku vyrazím nejspíš fotit,tak máte možnost říct co by jste chtěli vyfotit a pokud to bude v mojich silách,tak to vyfotím.

Hlavně se mrknu na Opavu Západ.
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1494
Registrován: 5-2004


Odesláno Neděle, 03. prosince 2006 - 16:33:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

3.12.2006.Opava-Západ.


Nic zajimavého.
Směr Krnov
 SměrOpava-Východ
 
 
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
maglev
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.210.90
Odesláno Pondělí, 04. prosince 2006 - 10:12:35   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ale uznejte všichni, že by si ta opava západ taky zasloužila elektriku
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 8-2006


Odesláno Pondělí, 04. prosince 2006 - 10:15:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jakou by to mělo logiku - kdyby elektrika byla je na západ a dál nee? Jako osobně si myslím,že by mělo smysl elektrifikovat celou 310 ...
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 04. prosince 2006 - 13:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

treba se západ nekdy v budoucnu elektrifikuje. Já teda verim ze v budoucnu bude elektrifikováno všecko.
Omluvte prosim muj pravopis :-)
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 28095
Registrován: 4-2003


Odesláno Pondělí, 04. prosince 2006 - 14:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Toho se však dá dosáhnout dvěma způsoby
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

Nevíte, do čeho jdete? Jeďte do Pelhřimova!
V sobotu 9. prosince i s doprovodným programem.


Podrobnosti zde.
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 10-2005


Odesláno Pondělí, 04. prosince 2006 - 15:51:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co jsem slyšel, tak snad údajně je elektrifikace traťe 310 naplánována na rok 2010 (ale ruku do ohně bych za to nedal).
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1211
Registrován: 10-2005


Odesláno Pondělí, 04. prosince 2006 - 16:50:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Opava východ 4.12.2006

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1212
Registrován: 10-2005


Odesláno Pondělí, 04. prosince 2006 - 17:00:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bohužel druhý konec podchodu se mi nepovedlo vyfotit (aspoň tedy ne přímo), protože mi svítilo slunko přimo do objektivu. Zítra ráno jedu na exkurzi do armaturky v Dolním Benešově, tak kdyžtak nafotím.

Jinak jsem byl i v infocentru se poptat, jestli už mají nové JŘ ODIS. Než jsem se tam domluvil, tak to byla věc. Ona vůbec nevěděla, co myslím a nakonec z ní vylezlo, že mají jenom velké knižní JŘ Čedok (!), a že malé JŘ MS kraje ještě nepřišli.
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 10-2005


Odesláno Pondělí, 04. prosince 2006 - 17:09:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A ještě přidám jednu "zajímavost": http://www.msdenik.cz/ostrava/opava_hlucin/QQ20061202000006.html
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 5-2004


Odesláno Pondělí, 04. prosince 2006 - 18:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Opavaček:ber si sebeu foťák,kdy by se naskytlo něco zajimavého.
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 670 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 8-2006


Odesláno Pondělí, 04. prosince 2006 - 18:22:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

v benclu jsou akorát samovratné výhybky + návěst otevřený přejezd - jinak nic zajímavého ...
Jacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 9-2003


Odesláno Úterý, 05. prosince 2006 - 10:28:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes kolem 1:00 dorazila do Krnova nějaká 854 (snad 222, ve tmě to tebylo vidět). Hádám, že jela pro nějaké hotové 054
Stránky o skutečné a modelové železnici
http://modely-tt.wz.cz
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1505
Registrován: 5-2004


Odesláno Úterý, 05. prosince 2006 - 17:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Včera vlak z odjezdem z Opavy V 21:32 na 316 nezi Opavou a Komárovem projížděl maximalní tratovou rychlostí(spoždění).
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 670 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Mirseb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 9-2003


Odesláno Úterý, 05. prosince 2006 - 18:33:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Už se jezdí stovkou v celém úseku.
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1506
Registrován: 5-2004


Odesláno Úterý, 05. prosince 2006 - 19:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale nejde to poznat,asi všichni stovkou nejezdí.
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 670 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Mirseb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 9-2003


Odesláno Úterý, 05. prosince 2006 - 19:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No když má 010 nebo 021,020 tak pouze 80, 742 jen 90.
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 5-2004


Odesláno Úterý, 05. prosince 2006 - 20:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To aby se to nerozpadlo.
Díky za info.
Mirseb:komu patří ty tři vyřazené vrakoidný vagony na fotkách z 2.12.06?
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 670 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Alzon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 10-2005


Odesláno Úterý, 05. prosince 2006 - 20:17:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes ráno (cca 5:30) byla viděna v krnově jedna 130, v té tmě se mi nepodařilo zjistit číslo.
S pozdravem Alzon
ICQ => 310-582-272
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 10-2005


Odesláno Úterý, 05. prosince 2006 - 20:38:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Neví tady někdo, v kolik přesně dojde v pátek k slavnostnímu předání jednotek 471? Bohužel zatím jsem nikde o tom neviděl nic bližšího.
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
Rodny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 05. prosince 2006 - 22:17:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mirseb: 01x,020 a 021 můžou 90, stejně tak 810 s odpojenou převodovkou.
S pozdravem Rodny
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3604
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 06. prosince 2006 - 09:20:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Opavacek: slavnostní ejchuchu by mělo být v pátek za přítomnosti 471.024 i 025 a haldy papalášů. Harmonogram oslav ale neznám, takže nevylučuju, že to může být jinak....

Jinak - už jste někdo zaregistroval na trati nějakou 460?? Měly by spolu s měříkem TV od 4.12. provádět nějaké zkoušky... Ale bohužel, ani tuto informaci nemám kde ověřit...
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3605
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 06. prosince 2006 - 09:31:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Robny: drtiná většina 020 má Vmax omezenou na 80km/h. Holt technický stav těchto veteránů není nejlepší....

A 01x odjakřiva měly Vmax rovněž 80km/h. Viz. třeba: http://zeleznice.e-metro.cz/foto/010_2.jpg
Tím netvrdím, že by tu 90 nepřežili...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 06. prosince 2006 - 16:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

VláďaH: co je na tom angličanu tak pobuřujícího?
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 28168
Registrován: 4-2003


Odesláno Středa, 06. prosince 2006 - 19:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

020 a 021 jeden čas 90 měly (020 od výroby), ale u 021 se začaly objevovat trhliny, či co, takže smí už jen 80. 020 nevím, ale asi jim byla rychlost snížena také...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

Nevíte, do čeho jdete? Jeďte do Pelhřimova!
V sobotu 9. prosince i s doprovodným programem.


Podrobnosti zde.
Sajtr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 06. prosince 2006 - 22:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Do Opavy prý má dojet Ešus s papalášema v pátek 10:42, potom bude nějaké to rozbíjení šampusů a pojede se zpátky.
Drerror
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 10-2006


Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 02:23:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sajtr: a to pojede ešus výhradně s papalášema, nebo se mohu svést i já, "obyčejný" člověk??? Pokud by jim byla vyhrazena např první třída, jel bych taky, (samosebou že ve dvojce. Kur.., foťák sem zapomněl doma, takže fotky nebudou...
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 12:35:00   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes na opavské měřící vůz trakčních vedení tažen 363 016, takže přípravy vrcholí evidentně na poslední chvíli.
Drerror: Co tak se povozit v neděli a v klidu?
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 12:41:00   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad,Hajnej:Pobuřující je používání koridorových technologií za šílené peníze na tratích, jejichž parametry jsou například co do rychlosti třetinové. Naprostým extrémem je například používání závěrů VZ 200 na ručně stavěných výměnách - viz. třeba celý Bohumín. Tomuto měl investor rázně zamezit a mohly být třeba v Háji pořádné perony. Jen tak na okraj.
Sajtr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 14:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Drerror: víc bohužel nevím, mám to jenom z doslechu
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1216
Registrován: 10-2005


Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 15:00:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dneska byl v ŽST Opava východ již otevřen podchod (částečně) a montují se informační cedule (zatím ne digitální).
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1514
Registrován: 5-2004


Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 16:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podchod už byl fotograficky zdokumentován,takže až se opavaček vrátídá fotky na diskuzy.Budou fotografické i zvukové bonusy .
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 670 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 8-2006


Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 19:30:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

zítra - představení 471 ve Svinově

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=284&r=mfsevermorava&c=640503
Haki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 761
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 20:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad zpráva: Na opavské nástupišti, které jako jediné nemá trolej? To bude ostuda, až budou papaláši odjíždět novou jednotkou taženi dieslem.
vilímek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.107.3
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 20:27:13   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tah se koukněte semhttp://spz.logout.cz/novinky/novinky.html

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace