K-report
 

Archiv do 14.prosince 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Tratě kolem Opavy » Staré archivy » Archiv do 14.prosince 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 5-2004


Odesláno Neděle, 10. prosince 2006 - 20:28:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Gregor:nástupiště se bude sastřešovat až na jaře(zdřejmě až se z restaurují původní litinové sloupy na kterých střecha držela).Jinak souhlas,je to hnus.
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 670 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Drerror
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 10-2006


Odesláno Neděle, 10. prosince 2006 - 23:39:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dnes večer okolo půl deváté sem v opavě viděl 163 připravenou s nákladem!
Drerror
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 10-2006


Odesláno Neděle, 10. prosince 2006 - 23:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jo a směr Ostrava a dál Č.T. v tom čase jela 460 xxx(sorry,ale zbytek čisla mi hlava už nechce prozradit). ale byla čista (bez čmáranic těch zmetků se sprejema i provozní špíny), narozdil od obrázků výše! průvodčí sem neznal, takže minimálně jedna z Č.T.
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1250
Registrován: 10-2005


Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 07:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Videa
http://www.youtube.com/watch?v=7oCuRI4b7cY
http://www.youtube.com/watch?v=27Wgb9q43Vc
http://www.youtube.com/watch?v=8xOn7ZE5wB0
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
jirka77f
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.213.55.18
Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 15:08:22   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

chtel bych dat postreh k prispevku od OPAVACEK (Číslo příspěvku: 1246): na posledni fotce je apollo aka rakev jak vjizdi do stitiny na ostravske zhlavi. vsiml jsem si drevenych prazcu. drevene prazce a stara vyhybka tam byla jeste v case vyluk, kdy byl v stitine prestup na autobusy. tenkrat jsem si rikal, ze to asi jeste vymeni. ale zjevne nevymenili? nevadi to 100km/h? nehaze to?

byl jsem doma v Opave ted o vikendu. v patek vecer jsem prijel jednim z poslednich dieselu a v nedeli vecer odjel jednou z prvnich 460. zadne nadhozeni v stitine jsem nezaregistroval. vlak jel subjektivne docela pomalu, ale dle jizdniho radu fajn nacas, behem tech 36mins co ma jet vc. zastavek.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 9-2006


Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 15:58:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dotaz: Na kterých spojích teď jezdí ta 471.024? Jedu zítra do Brna, tak bych zkusil toho sloníka z OP do OV
jirka77f
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.213.55.18
Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 17:15:25   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

a ma starsi fotka z casu budovani stanice :-) snad jeji casova mimoradnost nepohorsi dnesni radost a oslavy nad zahajenim provozu :-)

 
maglev
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.210.90
Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 17:35:46   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

taky pridam jednu svou (z 12.9.2006)
 
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 5-2004


Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 17:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Drerror:potvrzeno jedna dorazila do Opavy po 14 hodině.
Jirka77f:tak daleko jsem s Opavačkem nejeli a ten
vlak na fotce odjíždí ze štítiny.

Stou 471 ti neporadím.

Jinak včera vlak OS do Svinova s odjezdem v 21:3X složen-943 +vagon a 843.
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 670 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3623
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 17:40:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

George: zítra by měla jet vlaky: 3400/3405, 3408/3411, 3416/3419, 3424/3427...
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 9-2006


Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 18:15:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jena: Dík
Sajtr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 19:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Locutus, Bohužel, pořád je v JŘ pár vlaků složených z řad 843, 043 a 943

Drerror: do Opavy přijel ten náklad se 163 kolem 18:45. Škoda, že jezdí po tmě
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1555
Registrován: 5-2004


Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 19:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sajtr:to jsem rád,je to totiž daleko lepší než 460.
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 670 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1251
Registrován: 10-2005


Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 20:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Locutus: No lepší. Jak si to vezmeš. 460 má zase dobré jízdní vlastnoti - především akceleraci. Jinak co se týče estetiky, tak 843 4ever.
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 21:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

akcelerace 460 je opravdu dobrá. Z 0 na nakou slušnou rychlost to vytáhne za kratkou chvilku. Ale pri tom zrychlovani to trosku cuká. Jinak, kdybych jel ve vagonu taženým 460 a pak v tom samým vagonu taženým zamráčem, nepozanl bych rozdíl (snad jedině motor zamráča by mi to napověděl). To zamráčo se totiž při jízdě do Opavy taky pěkně rychle rozjíždělo.
Omluvte prosim muj pravopis :-)
Sajtr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 22:02:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Gregor: taky ty 4 vozy nejsou pro bardotu žádná žátěž

Opavacek, Locutus: Já ale čekal, že když elektrizace, tak se vším všudy(kromě jesenických rychlíků, to dá rozum)
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3597
Registrován: 10-2004


Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 22:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Opaváci objevujou Ameriku

Nic ve zlém
ICQ: 202 888 377
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 22:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já ale čekal, že když elektrizace, tak se vším všudy(kromě jesenických rychlíků, to dá rozum)

jééézis..tak to by byl vážně masakr...jedu do slavkova nebo do hradce nad moravicí a budu si to tam hasit city elefantem?????
Omluvte prosim muj pravopis :-)
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1253
Registrován: 10-2005


Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 23:05:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Garfield: To víš...Opava = stát ve státě - to je hned první pravidlo Opaváka.
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 10-2005


Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 23:08:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Gregor: Však já jsem našel jenom jedinou výhodu v souboji CityElefant vs. 809 (810) na Jakartovice. V 809 (810) na Jakartovice funguje hlášení stanic, což CityElefant neumí nebo spíše to v něm není zprovozněno.

(Příspěvek byl editován uživatelem opavacek.)
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1558
Registrován: 5-2004


Odesláno Úterý, 12. prosince 2006 - 18:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Novinky:hlášení v Komárově už je automatické.
Na Kravaře - Hlučín nasazena rekonstruovaná 810(z Olomouckého kraje) má nové sedačky(obdobné jako v autobusech) první řada 2+2 a druhá 3+3 .

Jinak včera z Komárova na Opavu v 16:17 471 dneska 460-první vozová třída nenalezena(pokud je v tomto spoji) nebo jsem ji asi nepoznal.TAkže to nevipadá na to ,že 471 má pevný jízdní řád.
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 670 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Intercity
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 12. prosince 2006 - 18:16:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevím jak v ostatních zastávkách na 317, ale v Hlučíně už funguje normálně hlášení!
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 10-2005


Odesláno Úterý, 12. prosince 2006 - 18:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Locutus: A to hlášení v Komárově je typu Svinov (které je už například i ve Štítině) nebo Opava východ. A staniční budova je asi stále zavřená, že?
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1561
Registrován: 5-2004


Odesláno Úterý, 12. prosince 2006 - 18:38:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Typ Štítina ,ano staniční budova je pořád zavřená.
Stím hlučínem je to zajimavé-doufám,že postupně to bude ve všech stanicích.
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 670 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1260
Registrován: 10-2005


Odesláno Úterý, 12. prosince 2006 - 18:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Locutus: Aha...právě, že je škoda to, že to Svinovské hlášení není i na Opavě východ. Ten jingl je moc pěkny.
No jo. Sliby, chyby:
 
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 9-2006


Odesláno Úterý, 12. prosince 2006 - 19:53:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nemáte někdo foto interiéru té reko 810?
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1562
Registrován: 5-2004


Odesláno Úterý, 12. prosince 2006 - 20:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

George_couser:poprosíme Opavačka jestli bude,tak hodný a bude mít čas.Já to časově přes týden nestíhám.
Opavaček:pokud budeš mít čas,tak to bude 810 v klasickém červeném nátěru s nálepkou olomouckého integrovaného systému.
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 670 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1261
Registrován: 10-2005


Odesláno Úterý, 12. prosince 2006 - 22:20:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Locutus: No uvidíme, jestli najdu...
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
Sajtr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 12. prosince 2006 - 23:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Gregor: jééézis..tak to by byl vážně masakr...jedu do slavkova nebo do hradce nad moravicí a budu si to tam hasit city elefantem?????

Jasně, že jsem myslel trať 316...
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3632
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 13. prosince 2006 - 08:30:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Locotus:
Takže to nevipadá na to ,že 471 má pevný jízdní řád

Oběhy pro 471 na 316 jsou dělané na 2 jednotky. Ale protože jezdí zatím jen jedna, za druhou zaskakuje starší 460. Snad by se to mohlo v průběhu příštího týdne změnit.
Do tý doby bude platit, že 471 najdete na stejných vlacích vždy "obden". Takže ve čtvrtek, sobotu, pondělí... by měla vést např. vlaky 3400/3405, 3408/3411, 3416/3419, 3424/3427, dnes, v pátek a neděli... 3444/3407, 3412/3415, 3420/3423.
Pyro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2006
Odesláno Středa, 13. prosince 2006 - 11:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak to je skoda, v patek jedu z Prahy v 9:26 pindou, pak z Ostravy ve 12:47 osobakem do Opavy a tajne jsem doufal, ze na 471 budu mit stesti a takhle ji ani neuvidim:-(, snas aspon v Koline:-)
Locutus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 5-2004


Odesláno Středa, 13. prosince 2006 - 17:17:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já jsem ještě nenarazil na tu první třídu v 460.

Mám dojem,že ta 470 v sudý den stejně a v lichý stejně,protože dneska jse sní zase jel,takže bude jezdit obden na stejných kurzech,řekl jse to doufám zprávně a doufám ,že tomu rozumíte.
Mě by jen zajímalo kde pak soudruzi ze Solarisu udělaly chybu?
V tom,že místo lžiček začali vyrábět trolejbusy.

PŘES 670 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ http://www.mhdopava.ic.cz/
Pyro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 12-2006
Odesláno Středa, 13. prosince 2006 - 17:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A jak to vubec s tou prvni tridou vypada? Jezdi tam vubec nekdo?
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 8-2006


Odesláno Středa, 13. prosince 2006 - 19:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

já tam budu jezdit určitě ..teda až trefím na 471 ... ale to myslím fakt vážně ..a nikdo mě nevyhodí ani omylem - nemůže ...
Payus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 10-2006


Odesláno Středa, 13. prosince 2006 - 19:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Icetiger: ...a jak to uděláš? schováš se do popelníku?
Pyro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2006
Odesláno Středa, 13. prosince 2006 - 20:24:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevite nekdo proc je posledni informace o poloze vlaku jen z Komarova a z Vychodaku uz ne?
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1267
Registrován: 10-2005


Odesláno Středa, 13. prosince 2006 - 21:16:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pár nočních fotek ze zastávky Opava-Komárov.
 
 
 
 
 
 
 
Jinak na otevření staniční budovy to nějak moc nevypadá. Celá budova (kromě nějaké té techniky potřebné pro provoz vlaků) je totiž kompletně vybrakovaná. V čekárně je pár kartonových krabic a v místě prodeje jízdenek není ani stůl. Vypadá to na celkem rychlé rozhodnutí, protože na vchodových dveří stále visí informace (viz můj příspěvek 12. prosince 2006 - 18:48:48) o tom, že po ukončení výluky bude budova opět zpřístupněna veřejnosti. Celkem škoda . Zajímavé je, že ve žvýkačkovníku jsou stále žvýkačky .

A tady jeden zajímavý nález na střeše podchodu :
 

(Příspěvek byl editován uživatelem opavacek.)
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 8-2006


Odesláno Středa, 13. prosince 2006 - 22:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Payus jednoduše ...sednu si a ani se nehnu - mám totiž 3měsíční jízdenku a tam není udáno, do jaké třídy si můžu pouze sednout ..takže mají když tak smůlu průvodčí ...

jinak pro ostatní - jestli máte nějakou delší časovou jízdenku .. mrkněte se na ní ...možná na tom budete stejně jako já
Payus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 10-2006


Odesláno Středa, 13. prosince 2006 - 23:14:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Opavaček: aspon nemusíš na vánoce shánět kapra
má to řešení...v nedohlednu (svinovské plato)
maglev
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.210.90
Odesláno Středa, 13. prosince 2006 - 23:59:37   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

iciteger: s tou "třídní neurčeností" časové jízdenky si nejsem tak jist, neboť dle ceníku se i tyto tříměsíční jízdenky prodávají podle tříd. viz http://www.cd.cz/static/tr10/10.12.2006/ceniky.html#tr10c1h

to je jako bys říkal že můžeš klidně - kdyby ti bylo např 7 let - jít do kina i na film jen pro dospělé, protože to na žádných vstupenkách není napsáno. Jestli se ovšem mýlím, klidně mě (kdokoliv) oprav(te).
Adams
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 2-2006


Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 00:20:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

On asi Icetiger mysli mesicnik ODISu, neni-liz pravda?
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1270
Registrován: 10-2005


Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 08:52:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud myslel ODISku, tak má smůlu i tak, protože podle tarifních podmínek ODIS bodu 7 je:
Dlouhodobé časové jízdenky a 24hodinové jízdenky pro město Ostravu platí ve vlacích Českých drah, a.s. ve 2. vozové třídě osobních a spěšných vlaků a vyhlášených rychlíků - viz platné jízdní řády ODIS.
Trolejbus, můj druhý domov.
PŘES 650 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

»Profil«
ICQ: 176653451
Pyro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 12-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 09:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevite nekdo, jaka je porizovaci cena te 470ky?
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 8-2006


Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 09:46:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

no a vy si skutečně myslíte, že toto ustanovení vozí sebou průvodčí a nebo o něm něco vědí?

jo,jezdím na ODIS
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3637
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 09:59:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Icetiger: no - až narazíte na průvodčí typu R. nebo O. (plná jména neuvedu), ti Vás z toho rychle vyléčí. Dostanete i s přirážkou 400/800 a z fleku. A zdaleka nejsou jediní, kteří znají předpisy více než dobře. Navíc - výskyt vlakových revizorů ve je 471 stále ve větším než malém množství....
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 28373
Registrován: 4-2003


Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 10:32:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Icetiger:
Tohle bych ani nezkoušel.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 8-2006


Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 14:19:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ale když mi to neukáže černé na bílém????

to máš tak - jak kdyby tě zastavila policie a řekla ti, že si jel 100 v 50 ...když nemá důkaz ..neudělaj nikdy nic ..

jinak dnes - 12.40 náklad směrem na Opavu v žst. Háj ve Slezsku - táhla ho 181
Intercity
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 16:06:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Icetiger: Cože 181? Já myslel, že na 316 není přechodnost 3 povolená?
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 8-2006


Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 18:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

noo,jestli sem viděl dobře, tak to byla 181,skutečně ..jinak po 13 hodině dojela s nákladem do Opavy, měl sem sice sebou foťák, ale neměl sem čas jí vyfotit - musel sem jet na úřady ...znáte to - vyřizování s úředníkama ...to aby si člověk vzal dovolenou - bohudík, já jako student mám relativně čas ..

noo,budu muset pořádně prostudovat nový grafikon, co mám a asi si budu muset nafotit náklady ...co to tu jezdí
Feewong
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 18:31:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Icetiger:to není to samé jako s policií a radarem. Je to spíše jako když tě chytnou při krádeži. Taky tě seberou hned a nikdo ti nemusí ukazovat ve sbírce ten zákon podle kterého nemáš krást to pravidlo prostě platí a nikdo tě o tom nemusí přesvědčovat.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 18:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Icetiger: Cože 181? Já myslel, že na 316 není přechodnost 3 povolená?
To si snad děláte srandu? Rekonstrukce za takové prachy a nemohla by tam šestikola? No, to by byl pěkný nesmysl.
Mimochodem, než byli v Ostravě vytlačení čmeláci zamráčama, jezdili čmeláci do Opavy (ale i dál směrem na Krnov) celkem běžně. Jednu fotku čmeláka jedoucího z východu na západ lze nalézt tady: http://spz.logout.cz/album/cz/cz_cd771_a.html

(Příspěvek byl editován uživatelem S200.)
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 8-2006


Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 19:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

no,jestli se mi jí vidět znovu a mít foťák - vyfotím ...ale mohlo se stát, že sem se spletl ..ale určitě to byla ř. 18x
Intercity
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 20:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

S200: No právě proto, že byla provedená rekonstrukce, tak bych čekal, že se vozidla přechodnosti 3 na 316 už neobjeví, protože mají destruktivní vlivy na svršek. Proč si asi myslíte, že je na nových koridorech nemají rádi a že se čmeláci a jiné šestikola (181, 182, 183) ruší? Navíc oblouky kolem Jilešovic a Děhylova jsou s dosti malým poloměrem, je to tak tak.
Icetiger: Právě, že mě taky překvapilo, že ten vlak jel trochu mimo grafikon.V Háji by měl mít pobyt cca 14:15 - 14:30. Do Opavy dojezd krátce po třetí...
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 8-2006


Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 21:09:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

nooo,podle grafikonu 2007 měl mít odjezd z Svinova v 13.37 a příjezd do OP-východ v 15.05..

jel o víc jak hoďku dřív ... a nebyl to ani LV vlak ... který měl jet chvilku před nákladem a v OP-východ měl být o hoďku dřív
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3638
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 21:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Icetiger: ale když mi to neukáže černé na bílém????

Vsaď se, že když na to přijde, tak ukáže. Předpisy mají všichni víceméně při sobě (resp. ve vlaku). A pak si na Tobě tuplem zgustne, bez přirážky 400/800 neodejdeš, pokud se budeš kroutit, znám nemálo lidí, co si na Tebe klidně zavolají i cajty, nenechají odjet vlak ze stanice atd...

A fandím jim, protože to co hodláš provádět není nějaké kličkování na hraně předpisů či využívání "mezer" v nich, ale čistá provokoce...

PS: dnes jsem mluvil s kámošem, co mj. i na těch ešusech jako průvodčí jezdí a zeptal se ho, jak by na takovou situaci reagoval. Jen se usmál a řekl, "Jen ať si to zkusí, už se těším..."
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 8-2006


Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 22:04:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ale chápej - tak to je potom skutečně chyba že to tam nedávají ..mají tam jasně na jízdenky dát, že se smí používat jen 2.třída a je to vyřešené,ne?

to je asi pro ČD šíleně složité ...co?

no, já zatím stejně jen natrefil na 460 ...jel sem zatím jen 1x vlakem,noo
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 28397
Registrován: 4-2003


Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 22:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Běž už do !
Kvůli takovejmhle ****** se akorát vymejšlí různý kosočtvercoviny, jak tomu zabránit a slušnej cestující se pak zbytečně buzeruje.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 22:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč si asi myslíte, že je na nových koridorech nemají rádi a že se čmeláci a jiné šestikola (181, 182, 183) ruší?
No, to nikdo není schopen jasně vysvětlit. A šestinápravové stroje ruší jeden z dopravců (ČD), ostatní s tím problém nemají. Nehledě na to, že normy nic takového nenařizují.

Navíc oblouky kolem Jilešovic a Děhylova jsou s dosti malým poloměrem, je to tak tak.
Já si tedy oblouky s malým poloměrem představuji jinak.
Payus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 10-2006


Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 22:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Icetiger: i když se budeš ohánět tím,že to není psané,tak v přepravních předpisech to je a znáš to...neznalost zákona neomlouvá.
Typický český člověk...jak s tím vydrbat na úkor jiných. Např když jdeš do restauračky,tak si taky s padesátikorunovou stravenkou v kapse neobjednáváš steak za stovku s tím, že to na té stravence není napsané....vlastně je na ní napsané použítelné v restauračních zařízení(nebo tak podobně)...a konec.Další příklad: narodí se ti dítě,ale budeš dělat že ho neznáš jen proto,že ho nemáš napsané v občance?
Asi tak...nikdo nejsme svatoušek,ale nenapadlo by mě zrovna s takovou věcí dělat frajera,něco jiného by bylo,kdybys třeba zachránil někomu i život,to bych smeknul a s tím toho frajera hrdě dělej...ale ojebávat a cítit se za frajera...nemám k tomu co dodat no někoho si tím třeba získáš
má to řešení...v nedohlednu (svinovské plato)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3640
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 23:28:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Icetiger: na těch jízdenkách to ale napsaný být nemůže. Resp. by nemělo. Jízdenky ODIS dřív vydávaly pouze výdejny jízdenek DPO a teprve postupem času se do toho zapojovaly pokladny ČD. A protože jde v prvé řadě o jakousi "rozšířenou MHD", která (jak asi uznáš sám), žádnou první třídu nezná (neboť ji ani nepřepokládá), nemůže to nijak rozlišovat.
Navíc - tím vlakem lze jezdit i na kupóny vydané DPO a tam o nějaké vozové třídě není už vůbec zmínka (na jízdenkách vydaných ČD je ta kolonka prázdná). Co s tím? Navrhneš ať si upraví SW??
A další věc - na těch jízdenkách není uvedena ani karegorie vlaku, tak proč s tím nevlezeš třeba do Pendolína??

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace