K-report
 

Archiv do 26.prosince 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » T499.0 - Kyklop, T678.0, T679.0 (775, 776) - Pomeranče » Archiv do 26.prosince 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Honza_z_kv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 4-2004


Odesláno Pondělí, 26. června 2006 - 07:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Marťa: napiš mi na "mejl"....
Se 749 102-0 na věčné časy a nikdy jinak!!

www.kzm-kv.cz
Stínovlas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 5-2005


Odesláno Pondělí, 26. června 2006 - 10:38:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Honza z kv: tam pod čarou čtu:"Se 749 102-0 na věčné časy a nikdy jinak!!", na čem jezdí??pokud se neletu je to ex veselskomoravský stroj.
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 9-2004


Odesláno Pondělí, 26. června 2006 - 12:43:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Stinovlas: 749.102 je aktualne ve Vrsovicich, v diskuzi Trat 200 je jeji foto na Otave. Je skutecne exveselska, pak Pardubice, Praha, Chomutov a ed zase Praha...
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 26. června 2006 - 22:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K diskusi výše dnes 749 102 viděna na rotundě depa Vršovice.K tomu navíc:

www.zelfoto.webovastranka.cz
ICQ : 297-774-273
Jakuza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 724
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 30. června 2006 - 12:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Něco k návštěvě T678.0012 v Lužné u Rakovníka
http://www.zelpage.cz/detail_photo.php?photo=osthis026
* * *
Usmívej se! Bude Hůř
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5141
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 30. června 2006 - 12:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

a jeden technickej dotaza: když měly cé-nuly udělaný zásuvky pro pohon elektrobalasťoru, to bylo zapojený jak a kam? a s EB to bylo schopný jízdy vlastní silou nebo ne?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
pouze plynulá doprava může být ekologická
Marťa R
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.211.43
Odesláno Středa, 05. července 2006 - 10:58:31   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mám dojem že na tak odborné dotazy zde nikdo není schopen odpovědět,přece jinom je to diskuse z převážné části šotoušů-amatérů.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 05. července 2006 - 15:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobo - odpověď na tuto otázku najdeš v knize o Cé nulách z vydavatelství CORONA.

Chceš-li, skennu Ti to a pošlu, ale teď dělám, takže chvíli strpení, prosím...
http://prototypy.bilysklep.cz
http://sergeje.bilysklep.cz

pokec na ICQ: 258883797
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5164
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 07. července 2006 - 00:14:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tu knížku mam, ale z ní jsem se to nedozvěděl. konkrétně mě právě zajímá to schéma....
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
pouze plynulá doprava může být ekologická
George V.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.11.242
Odesláno Sobota, 29. července 2006 - 15:53:06   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pohon EB by měl jít přímo z generátoru. Z knížky vyplývá, že k provozu sněhometu sloužila vždycky dvojice lokmotiv, jedna zajišťovala trakci, druhá pohon, takže bych to viděl jenom na nějakej jednoduchej přepínač trakce x EB.
Charlie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.94.53
Odesláno Neděle, 30. července 2006 - 23:09:03   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Má někdo vyfocenou střechu pomeranče zhora s detailem střešních větráků? Potřebuju tu fotku pro kámoše.
OK1XNG
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.2.231
Odesláno Úterý, 22. srpna 2006 - 00:14:02   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Údajně měl existovat i dvojčlánkový pomeranč. Nevíte zda je to pravda a pokud ano, kam až to došlo? Projekt, model, prototyp, sérivá výroba?
Tramvajak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 4-2006


Odesláno Úterý, 22. srpna 2006 - 00:59:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No napřed byla T658.0, což je vlastně něco na způsob řady 131, a z toho byly odvozeny pomeranče. Mám pocit, že se řada T658.0 uplatnila někam na export.

Jinak delší dobu sháním podklady a fotografie těchto lokomotiv, kdyby někdo něco našel... Nespěchá to, ale když se o tom zrovna hovoří... Děkuji.
 
tramvajakovy webové stránky > www.tramvajak.wz.cz
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 4-2003


Odesláno Úterý, 22. srpna 2006 - 02:40:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tramvaják:
Mno kdysi fDráze byl docela oKa článek .....
A pak nekolikrát zde diskutovaná kniha o Pomerančích .....
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1300
Registrován: 9-2004


Odesláno Úterý, 22. srpna 2006 - 09:47:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"Jednokabinové pomeranče" byly celkem 3, postavené koncem 50. let. Dva byly "rychlíkové" T 698.0 a jeden "nákladní" T 658.0. O jejich konkrétních osudech viz výše zmíněná literatura, z hlavy si to nepamatuju, ale moc toho nenajezdily. Ty dva rychlíkové byly sešrotovány v Praze, jezdily třeba na postrcích do Střezimíře. Známé jsou fotky ze zkoušek s osobními vagony. Nákladní T 658.0 toho asi najezdil trochu víc, na vlečce Slovnaftu v Bratislavě (snad se nepletu). V exportu se tyto stroje neuplatnily, ale původní zámér byl vyvážet je do Argentiny. Později bylo vyvezeno 20 pomerančů do Iráku, ale už "dvoukabinových" odpovádajících vpodstatě T 678.0 ČSD, samoyřejmě s úpravou na tamní podmínky (písek atd).
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5289
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 22. srpna 2006 - 10:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

T 658.0. skončila ve zvolenu.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
pouze plynulá doprava může být ekologická
ReRe
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.24.23
Odesláno Úterý, 05. září 2006 - 22:04:04   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na Rendezi 2006 v Bratislavě
 
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 4-2004


Odesláno Pátek, 22. září 2006 - 17:26:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mám dobrou zprávu pro ty,co ještě shání knihu o pomerančích od Vladislava Borka-ještě ji lze dostat přes objednávku na www.profesio.cz. a za cenu 599 Kč.

Nedělám jim reklamu,jen se chci podělit o tuto zprávu.Kniha mi došla v úterý a teď se pustím do čtení.
...a ze všeho nejhorší jsou trpaslíci.Ty potvory vám lezou všude a strašně rychle se množí!
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 835
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 22. září 2006 - 20:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já to tam hledal,ale nenašel.
Charlie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.94.154
Odesláno Pátek, 22. září 2006 - 22:03:40   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ani já tu knihu na té adrese nenašel.
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 4-2004


Odesláno Pátek, 22. září 2006 - 22:28:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hluboce se všem omlouvám,knihu už tam asi nemají a odkaz je již nefunkční.
...a ze všeho nejhorší jsou trpaslíci.Ty potvory vám lezou všude a strašně rychle se množí!
Marťa z Rak.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.59.130
Odesláno Pátek, 20. října 2006 - 20:21:49   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zrovinka listuju novou knihou o "Cénulách" co jsem si objednal : "Pomeranče" pod Pustým hradom a nestačím zírat,že je uvnitř velká spousta ještě nepublikovaných fotografií lokomotiv T 678.0/T 679.0.A já se domníval,že předchozí kniha Vladislava Borka byla po fotodokumentační stránce skutečně vyčerpána...
Michal_čb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 3-2006


Odesláno Pátek, 20. října 2006 - 22:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já mám tuto knihu ve své sbírce také, už jsem ji stihl i přečíst a je velmi pěkně zpracovaná. Chválím. Mám ale pocit, že občas v některých slovech chybí písmenka
Budějčáááááák z Českejch Budějccc
čekdy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.243.136
Odesláno Středa, 15. listopadu 2006 - 11:07:56   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

nazdar pánové, když to tady tak čtu, nemáte někdo nějaké tovární fotky čkd, fotky prototypů a vůbec fotky na kterých je v nějaké míře zachycena pramáti lokomotivka sokolovo nebo její vlečka? dík za info
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 11-2004
Odesláno Středa, 22. listopadu 2006 - 14:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doporučuji sehnat knihu 90 let CKD.
...u Semilassa potece kref. A za to ja vam rucim!!! ----
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 939
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 24. listopadu 2006 - 03:50:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mam dojem že ta kniha se jmenuje Pod značkou ČKD ....
Marťa z Rak.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.59.130
Odesláno Pátek, 24. listopadu 2006 - 07:15:53   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tu Vám skutečně doporučuju,to moje,když ne bible tak alespoň relikvie,ale sehnat ji, pochybuju.
Jaké měli v podniku ještě velkolepé plány...datum vydání 1989.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 27. listopadu 2006 - 14:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kurňa hoši, to jste tu nemohli řešit zhruba před měsícem ? Měli tu knížku v Kroměříži v antikvariátě na Rígráku. Sice za 200,- ale měli.
Minulý týden už tam nebyla...
http://prototypy.bilysklep.cz
http://sergeje.bilysklep.cz

pokec na ICQ: 258883797
Pepík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 4-2005


Odesláno Pondělí, 27. listopadu 2006 - 21:08:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tahle knížka se čas od času objeví i v aukci na stránce www.aukro.cz
Brejlovci na trati 251
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5607
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 28. listopadu 2006 - 07:56:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

rk- zrovna u tebe bych čekal, že už jí dávno budeš mít
ale nic si z toho nedělej - já jí taky nemam
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
pouze plynulá doprava může být ekologická
čekdy ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.243.136
Odesláno Úterý, 05. prosince 2006 - 12:47:12   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pod znakem čkd mam, táta jí v lokomotivce dostal k 50. ,je to taková moje bible. ale moje čékáďácká nenasytnost, zvlášť po tom co je místo lokomotivky kreténskej hangár pro pop idoly a hokejisty, se musí dokrmovat čerstvym masem...
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1249
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 05. prosince 2006 - 23:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobo - já ji právě mám (dokonce jsem měl dvě, ale jednu jsem "střelil"), jinak bych si ji, samozřejmě, koupil.

Tahle knížka mimochodem byla hlavním impulzem k vytvoření toho, co dnes znáte pod názvem O prototypech a lokomotivních unikátech v ČR a SR...
...ale to je delší historie...
http://prototypy.bilysklep.cz
http://sergeje.bilysklep.cz

pokec na ICQ: 258883797
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 12-2006


Odesláno Neděle, 17. prosince 2006 - 14:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevíte co je dneska s mašinou T499.0.Jezdí na okruhu nebo je definitivně někde ve šmělci a jestli je provozní kde je ji možno vidět.Díky.PS:Jinak knížka pod značkou ČKD nemá konkurenci.Sám ji mám.Jen je mi líto toho, že pár idiotů takový podnik vytuneloval.Ta firma mohla klidně fungovat dalších x let.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3656
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 17. prosince 2006 - 15:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Corlin: co se takhle nejprve trochu "rozhlédnout" po síti?? Stačí jenom na stránky Rosti Kolmixe...

Napovím, jediná "jízda" s vlakem, kterou Kyklop za několik posledních pětiletek absolvoval, byla loňská šílenost za šílenýho počasí... (asi jako je dnes)

PS: od tý doby se mezi některými fotiči usadil pojem "Kyklopovské počasí". A každý hned ví, co to znamená. Někteří z toho mají ještě dnes "tik"...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 12-2006


Odesláno Neděle, 17. prosince 2006 - 15:33:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Škoda,že se s Kiklopem nejezdí víc.Co jsem o něm slyšel tak je prý hodně poruchový.Že spíš nejezdí než jezdí.Rád bych ho ale viděl v akci.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 28530
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 17. prosince 2006 - 15:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co jsem o něm slyšel tak je prý hodně poruchový.

On je hlavně (vlastní silou) nepojízdný...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Honza_z_kv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 4-2004


Odesláno Neděle, 17. prosince 2006 - 15:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Jena: ... ale krásná šílenost
Se 749 102-0 na věčné časy a nikdy jinak!!

www.kzm-kv.cz
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 12-2006


Odesláno Neděle, 17. prosince 2006 - 15:49:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A co by bylo potřeba s ním udělat aby znovu jezdil,resp,co je na něm špatného???Kromě financí samozřejmě.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3660
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 17. prosince 2006 - 15:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Corllin: kromě financí?? Sehnat dokumentaci a na opravu/výrobu součástek takovou "drobnost" - hrubým odhadem +- autobus možná 10, ale spíš cca 20 miliónů Ale na finance jsi se vlastně neptal...

Honza z KV:
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3661
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 17. prosince 2006 - 16:12:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Corllin: jinak - nějaký pokec o Kyklopovi najdeš třeba i tady - https://www.k-report.net/clanek-Z086.htm
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 12-2006


Odesláno Neděle, 17. prosince 2006 - 16:14:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Jena:K tomu není žádná dokumentace??To mě docela překvapuje.Ty peníze na to nikdy nebudou.Jedině že by do toho dali katrpilar nebo použili něco běžně dostupného.Třeba motor ze 753.Tuším že v tomhle je taky nějaký 12.válec,ale co to je vůbec netuším.Jinak je škoda,že nejezdí.
Peca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 12-2006


Odesláno Neděle, 17. prosince 2006 - 17:20:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dát tam jiný motor by byla docela škoda, né? Radši ať je v původním stavu, i když nejezdí. To bychom si rovnou mohli nechat vyrobit úplně nového Kyklopa a bylo by to to samé.
Uvezu to, pane Lorenc?
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3665
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 17. prosince 2006 - 18:19:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Peca: asi tak. O remotorizaci se uvažovalo, ale tím by za své vzala historická hodnota stroje. A jinou stejně nemá, v provozu by využití jako totální "atyp" neměl. Lepší ho nechat tak jak je a když už zprovozňovat, tak s původními "střevy". Ale to už se tu cca před rokem probíralo...
VR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.184.27
Odesláno Úterý, 19. prosince 2006 - 12:09:45   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ten motor co já vím byl K 12 V 230 DR jako v brejlovcovi, jenom "vytuněný" na cca 2400k.
čekdy...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.243.136
Odesláno Úterý, 19. prosince 2006 - 12:40:48   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ano, na 2400, čímž se porušily podmínky rvhp, proto za rozhodnutím tyto stroje nevyrábět, a dát přednost novým brejlovcům, stálo spíše politické rozhodnutí...nebudu jistě říkat nic nového,když zmíním že je to československý (evropský?) rychlostní rekordman v kategorii motorových lokomotiv (asi 167km/h) ale spíše by mě zajímalo tvrzení, z jednoho už nevím kterého, "loko" webu, kde tvrdí, že je i u nás vyrobená nejdelší? s necelými 18ti metry se mi to zdá možná přehnané...(viz ČME-5 22m atd...) nevím...
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 4-2006


Odesláno Úterý, 19. prosince 2006 - 13:44:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já bych toho Kyklopa viděl radši jezdit vlastní silou,než aby z něj byla vykuchaná chuděrka...A podle mě by bylo lepší,jestli by byla teda vůle ho zprovoznit tam hodit čtyřkovej motor a udělat k němu nejnutnější úpravy a zbytek zrepasovat do originálního stavu..Sice by neměl takovej výkon a nebyl by 100% v původním stavu,ale myslím si že ten motor a nejnutnější změny by mu zas tolik nevzaly...Jak říkám-pořád lepší než aby se z něj stal pomalu,ale jistě vrak na rozsypání...Ale je to jen můj názor...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 19. prosince 2006 - 13:46:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

čekdy
Na 4 dvojkolích bude asi nejdelší....
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2006


Odesláno Pátek, 22. prosince 2006 - 18:08:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takže by teoreticky neměl být problém dát Kiklopa dohromady po motorické stránce.Otázka je v jakém stavu je generátor, trakčáky atd,kolik shodných dílů by šlo použít ze seriových mašin a kolik věcí by se muselo dodělávat.
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 8-2005


Odesláno Pátek, 22. prosince 2006 - 20:58:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Teoreticky to problém není, ale prakticky to je nesmysl.
Každý večer trhám lístky kopretinky.

vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, chrrrr....
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2006


Odesláno Sobota, 23. prosince 2006 - 16:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Raspi:Proč myslíš,že to je nesmysl???Mě se to zdá jako reálná záležitost.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3689
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 23. prosince 2006 - 18:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Corlin: a co tím získáš??

Ta mašina je unikátní zejména "střevama". Když je vyměníš, její historická hodnota bude 0... To je jakobys do Komárka nacpal nějaký motor z traktoru, jen aby jezdil...

I po případném zprovoznění, díky přechodnosti, vyjma hlavních tratí skoro nikam nebude moc smět. A navíc - k čemu by vlastně pojízný remotorizovaný Kyklop mohl posloužit?? Pro běžný substrát, který nerozezná brejláka od šestikola bude jeho atraktivnost nulová, protože to pro něj bude jen "modrožlutá" moderní lokotka. A pro fajnšmekry to bude jen "atrapa". Takže leda fotiči by mohli slintat u svých aparátů... Ale to je trochu málo nemyslíš??
Jakože bych sám rád viděl Kyklopa někde v čele vlaku, tak jen v případě, kdy se bude hýbat s co možná největším počtem původních součástek. Že náhrada některých by byla nezbytná není pochyb.
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 8-2005


Odesláno Neděle, 24. prosince 2006 - 13:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přesně tak. Hromada dílů chybí, není od toho tech. dokumentace. To už do původního stavu nikdo nedá. Nehledě k tomu, že se tam snad dělaly i nějaké ůpravy.
Každý večer trhám lístky kopretinky.

vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, chrrrr....
Rrosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 9-2005


Odesláno Neděle, 24. prosince 2006 - 14:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A proč tu mašinu vůbec někdo rozebíral když to pak nebyl schopen dát do kompletního stavu!
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 8-2005


Odesláno Pondělí, 25. prosince 2006 - 11:38:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je Hamletovská otázka - být či nebýt. V Plzni taky rozebrali Asynchrona a to z v podstatě provozního stavu na hromadu už nesložitelného šrotu. Kyklop je alespoň ve vystavovatelném stavu s možností s ním alespoň nevlastní silou vyjet.
Každý večer trhám lístky kopretinky.

vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, chrrrr....
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3695
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 25. prosince 2006 - 11:58:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Raspi: asi tak. Teotericky může Kyklop ještě vyjet i silou vlastní, jde jen o to kdy. Podívejte se na Komárka, jak dlouho "spal"...

Vše je otázka především peněz. Za ty prachy co by asi stála oprava Kyklopa dáte dokupy i velkou páru. A každý rozumný člověk si snad umí spočítat, která z těchto dvou možných oprav je reálnější...
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 8-2005


Odesláno Pondělí, 25. prosince 2006 - 16:20:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podívejte se na Komárka, jak dlouho "spal"...

I kdyby spal 1000 let jako Král štírů, tak se podívej na rozdíl strojoven. Tak jednoduchý prťavý motůrek co ho dva chlapi zvednou v dílně na ponk a na jehož opravu by nepotřebovali žádný manuál ani Pat a Mat a oproti tomu 12ti stájové monstrum s 2400 plnokrevných koníků nad kterým by i takové kapacity jako Ferda mravenec, Všeználek či Šroubek s Vroubkem i s jejich hi-tech sodovkovým motorem kroutily hlavou
Každý večer trhám lístky kopretinky.

vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, chrrrr....
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3700
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 25. prosince 2006 - 16:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Raspi: já tím chtěl naznačit, že dokud ta mašina existuje v relativně kompletním stavu, že ta šance na zprovoznění je stále. Zda se toho někdy dočkáme je věc druhá...
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 8-2005


Odesláno Pondělí, 25. prosince 2006 - 18:50:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No to jo, jenže se na to dívám trochu reálně. Třeba asynchron a S699 stále mají mateřskou firmu, která by měla důvod si je dát v 100% stavu do muzea. No a koukni jak ty mašiny dopadly. Co na tom asynchronu chtěli zkoušet. Celá el. výstroj se přece dá nasimulovat a kvůli podvozku přece nerozřežou kastli.
Každý večer trhám lístky kopretinky.

vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, chrrrr....
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3702
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 25. prosince 2006 - 19:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Raspi: teď je jen otázkou, zda právě to, že ta mašina byla stále v majetku firmy, nebyla z hlediska jejího zachování spíše smůla. Protože být v "rukou" ČD, tak by asi Asynchron stále existoval, byť asi neprovozní a jeho stav by asi nebyl žádné terno. Někdy to je takový bludný kluh...
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 8-2005


Odesláno Úterý, 26. prosince 2006 - 10:59:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

On ten asynchron měl vůbec smůlu. Zatímco Kyklop nastavil laťku výkonu a rychlosti zase o kus dál, tak asynchrom jako náhrada řady 150 byl spíše opak. Takže z hlediska čistě užitné hodnoty to pro Č(S)D zrovna přínos nebyl. Těžko říct, jak by asynchron dopadl, kdyby už z výroby dostal 4-5 MW a 160 km/hod.

Jeden dotaz, mohl Kyklop jezdit Jaroměř-Liberec?
Každý večer trhám lístky kopretinky.

vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, chrrrr....

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace