K-report
 

Archive through 13.březen 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Tratě na střední Moravě » Archive through 13.březen 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kejml
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 6-2005
Odesláno Pondělí, 09. ledna 2006 - 20:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevíte, zdali je Přerov už modernizován (esa11), nebo tam ještě slouží stavědla a elektrodynamika? Dlouho jsem tam už nebyl. Dík
NESPOUŠTĚJ OČI Z TRATI!
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 7-2002
Odesláno Pondělí, 09. ledna 2006 - 21:01:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přerov modernizován není a jak to vypodá ještě nějakou dobu nebude.ESA 11 tam tudíž není(i když by jsi to jistá firma přála)
Kejml
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 6-2005
Odesláno Pondělí, 09. ledna 2006 - 21:35:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak to má tedy můj foťák ještě šanci. Když už jsem tady: Nemá někdo foto nebo jiné dokumenty nedávno zrušených (14-ti!)stavědel a zz v Bohumíně? Tam už jsem to nestihl. Sháním to pro stránky www.boudy.net
Dík
NESPOUŠTĚJ OČI Z TRATI!
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1767
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 21. ledna 2006 - 11:50:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mezi Blatcem a Vrbátkama se konala výluka, kdy na trase z Olomouce jezdila lokomotiva 122.049-0 s dvouma vagonama druhé třídy. Lokomotiva má na boku napsáno DKV Ústí nad Labem? Kde se tady v Olomouci vzala a je tu nastálo?
Z druhé strany od Prostějova jezdil žabotlam.
Autobusová doprava místo rychlíku jezdila přímo OL - Prostějov. A místo osobního vlaku jely autobusy jen mezi vyloučeným úsekem ...
Foto na požádání zašlu ...
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 18.ledna 2006, ICQ #277-439-754
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2793
Registrován: 1-2005
Odesláno Sobota, 21. ledna 2006 - 11:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Měl bych zájem... Jednak 122 a jednak NAD (ZD cosi)
ICQ: 321725091
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1768
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 21. ledna 2006 - 11:58:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Již po několikáte jsem si všiml, že v Olomouci u zastávky Olomouc - Hejčín u policejní stanice - na přejezdu jezdí vlaky sníženou rychlostí cca 10 km/hodinu. Z jakého důvodu se tam jezdí tak pomalu?
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 18.ledna 2006, ICQ #277-439-754
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 18853
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 21. ledna 2006 - 12:30:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nejspíš je tam z nějakého důvodu (nejpravděpodobněji nesprávně fční PZZ) přikázána jízda na Op.
Mohl bych také poprosit o fotky?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Konečný
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 21. ledna 2006 - 17:32:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

122/123ka je ve společnosti 110 v pracovní dny ve 13 hod odstavená v Prostějově hl. n. pravidelně. Dříve vídána hrbatá 130.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2796
Registrován: 1-2005
Odesláno Sobota, 21. ledna 2006 - 18:10:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Konečný: Díky za zprávu, zaskočím si tam
Bart: Díky za fotky

Pro ostatní (i pro vás dva ): Dneska ve tři na trať 271 do Chornic vyrazila zajímavá souprava 731+810.
<zleva> a <zprava>
Zpět se vracela jako 731+010+010+810 (z toho už fotky nemám-tma, déšť atd.)
ICQ: 321725091
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1771
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 22. ledna 2006 - 00:47:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Z obou stran přejezdu je značka velké Z (bílé) v oranžovém poli.
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 18.ledna 2006, ICQ #277-439-754
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 18873
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 22. ledna 2006 - 01:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud je tam i K v poli bílém, tak se jedná o tzv. pomalou jízdu. Nejspíš je ten úsek ve špatném technickém stavu.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Tom_tužín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 6-2005
Odesláno Neděle, 22. ledna 2006 - 12:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Z znamená začátek úseku s přechodně pomalou jízdou, obdobně vypadající značka s písmenem K označuje konec tohoto úseku. Podle toho se dá zjistit, jestli je ve špatném stavu jenom přejezd, nebo i úsek přilehlé trati. Někde poblíž by se měla ještě nacházet menší trojúhelníková značka s číslem, jehož desetinásobek je rychlostí v té pomalé jízdě. (pokud je tam třeba 2- potom pomalá jízda 20 km/h)
Trvalé omezení rychlosti (třeba na kříženích s tramvaj. tratí u žst. Ol- město) je dané klasickým rychlostníkem.
Vlaky, kde počet cestujících každý den převyšuje ve většině trasy počet míst k sezení, by MĚLY PŘIJÍT O VEŠKERÉ KRAJSKÉ NEBO STÁTNÍ DOTACE! Cestující nejsou brambory, vlak není tramvaj a do kupé se 8 lidí nevejde, aniž by byli jak čuníci v chlívku
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2817
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 24. ledna 2006 - 17:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To bylo jen včera kvůli těm problémům, nebo je teď pravidlem, že poslední spoje na 301 jezdí soupravy rychlíkových vagónů? (Na typ se mě neptejte, po sedmi Granátech fakt nevím)
ICQ: 321725091
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 8-2004
Odesláno Úterý, 24. ledna 2006 - 17:50:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobyk:
Všechny Os na trati 301 mají jezdit žabáci 451. Ovšem pokud jsem si někdy cestou na Ostravsko v Olomouci všímal, tak jsem častěji viděl náhradní soupravy 140/110+vozy (v jakémkoliv čase).
Nic nezkazí jen ten, kdo nic nedělá.

1000 příspěvků pro K-REPORT
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2818
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 24. ledna 2006 - 17:56:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hroch: Žabotlamy posledního půl roku jezdily poměrně spolehlivě, málokdy jelo něco jiného. Ale včera, když v 10:35 přijela do PV od OL žehlička se dvěma vagóny a hlásili, že jde o vlak s odjezdem v 8:40 na Nezamyslice, byla situace nějaká podivná. Ani jedna 451, jen samé vagónové soupravy a večer dokonce 363 + B + B (možná ještě něco k tomu) a 162 + B + B (dtto)
ICQ: 321725091
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1782
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 24. ledna 2006 - 18:44:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kolik bylo celkem souprav Žabotlamů v Olomouci od doby co se tady začaly objevovat?
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 23.ledna 2006, ICQ #277-439-754
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 25. ledna 2006 - 14:45:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na 301 teď jezdí klasické soupravy s loko 163 DKV Ostrava a je zde turnusována i 363.041 DKV Ostrava. 451 teď totiž mají vysokou poruchovost!!!
Zdenál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 11-2005
Odesláno Pátek, 03. února 2006 - 15:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pro Barta: Já jsem slyšel, že jsou 3 nebo 4 pokud nedošlo ke změně.
Dejvice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 03. února 2006 - 17:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

John:Na 301 teď jezdí klasické soupravy s loko 163 DKV Ostrava a je zde turnusována i 363.041 DKV Ostrava. 451 teď totiž mají vysokou poruchovost!!!

A hlavně, že se neustále pláče, jaký je nedostatek Es a pak se s nimi jezdí na "jednosystémových" relacích...
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1415
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 03. února 2006 - 18:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dejvice:
V Ostravě jich zrovna nedostatek nebude...
ICQ: 202 888 377
Dejvice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 03. února 2006 - 21:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Garf: V tom případě by možná někdo z vysokých postů na ČD měl zauvažovat, zda by nebylo dobré pár Es přesunout z Ostravy do Plzně či Budějovic... Ale takové věci přece na GŘ neřeší! Ale šibovat mezi depy s kvatrama a rakvema je očividně baví...
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 03. února 2006 - 21:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dejvice:
Už jich pár odešlo do Brna (teď si vzpomínám akorát na 031 a 033)
ICQ: 202 888 377
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2849
Registrován: 1-2005
Odesláno Pátek, 03. února 2006 - 21:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zavolal jsem si onehdy na tiskové oddělení ČD a ptal se, proč nejezdí na 301 žabotlamy (dával jsem to do souvislosti s počasím) a dostalo se mi odpovědi, že je to v pořádku, protže tam taky normálně jezdit nemají. O tom, že by byl některý z nich porouchaný, nechtěli ani slyšet...
ICQ: 321725091
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 8-2004
Odesláno Pátek, 03. února 2006 - 22:03:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobyk:
O kterou dobu se jednalo? Dle informací, které mohu ověřit, jsou žabáci oficiálně nasazeny na trati 301 už od GVD 03/04 (tehdy mimo jeden pár spojů). Je možné, že byly už i dříve.

Co se týče počtu jednotek, moje poslední informace hovořila o třech, ale ...
Nic nezkazí jen ten, kdo nic nedělá.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2850
Registrován: 1-2005
Odesláno Pátek, 03. února 2006 - 22:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ptal jsem se minulý týden v pátek a zajímal jsem se o jejich současné nenasazování... Potřeboval jsem to z pracovních důvodů
ICQ: 321725091
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 8-2004
Odesláno Pátek, 03. února 2006 - 22:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobyk:
Tak Vám mohu s jistotou říct, že kecali nesmysly.
Nic nezkazí jen ten, kdo nic nedělá.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2851
Registrován: 1-2005
Odesláno Pátek, 03. února 2006 - 22:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hroch: Neboj, na to jsem přišel taky, přece jen vím, co mi poslední roky jezilo skoro kolem baráku Snažil jsem se jim to sice ještě vymluvit, ale marně
ICQ: 321725091
Dluhonice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.21.80
Odesláno Sobota, 04. února 2006 - 01:02:56   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Možná jsi mluvil s jistými odborníky, kteří mi nedávno napsali, že v motorovém voze M 810 (osminápravový motor) je 54 míst k sezení, a to ohledně vlaku na trati 294, který byl tč. tvořený 2 až 3 slušně zaplněnými vozy, bylo mi vysvětleno, že vůz byl 1 a zaplněný na 12%
Přiznávám, ač student VŠ, neumím počítat ani do 3 (vagony) ani do 8 (nápravy M 810), ani do 12 (cestující v šukafonu). Stydím se
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2854
Registrován: 1-2005
Odesláno Sobota, 04. února 2006 - 10:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když neumíš do tří, jak bys mohl do osmi nebo nedejbože do dvanácti? Ale na VŠ to stačí, neboj, taky jsem si vystačil s prsty na půlce ruky...
ICQ: 321725091
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2867
Registrován: 1-2005
Odesláno Neděle, 05. února 2006 - 14:01:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Minimálně jednoho žabotlama jsem na 301 potkal dneska před jedenáctou v Pivíně. byl to ten s novým lakem a normálními stahovacími okny, číslo fakt nevím
ICQ: 321725091
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1814
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 07. února 2006 - 18:39:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak jsem tady psal dříve o snížené rychlosti na přejezdu v Svatoplukovy ulice v Olomouci. Po obhlídce jsem přišel na to, že přejezd se mírně propadl. Asi je to způsobeno budováním kanalizace pod přejezdem. Gumový povrch přejezdu je zčásti demontován a zasypán štěrkem.
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 23.ledna 2006, ICQ #277-439-754
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1816
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 07. února 2006 - 18:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

www.idnes.cz
18:25 - Mezi Příkazy a Senicí na Hané se krátce po 17. hodině srazil vlak s osobním autem. Kolize se obešla bez zranění. Provoz mezi Olomoucí a Prostějovem je přerušen.
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 23.ledna 2006, ICQ #277-439-754
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2901
Registrován: 1-2005
Odesláno Středa, 08. února 2006 - 00:11:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No nazdar, už skoro dva týdny se na trati 275 nic nestalo, takže se to dalo čekat. Nevím, proč, ale mám pocit, že tato trať je nehodami asi nejpostiženější, pokud by se to přepočítalo na 1 km kolejí
ICQ: 321725091
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1820
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 08. února 2006 - 13:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes a včera jel na Prostějov Žabotlam.
Pendolino v poledne jelo téměř prázdné. Včera po 10. také.
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 23.ledna 2006, ICQ #277-439-754
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2906
Registrován: 1-2005
Odesláno Středa, 08. února 2006 - 15:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nezamrzly dveře? Třeba by i někdo jel, kdyby se dostal dovnitř...
ICQ: 321725091
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1823
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 08. února 2006 - 22:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak to jsem nezjišťoval. Vlak jsem viděl z té strany, do které se nenastupovalo. Navíc jsem potřeboval našlehat nějaké fotky... Málem ujelo ...
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 23.ledna 2006, ICQ #277-439-754
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2912
Registrován: 1-2005
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2006 - 12:22:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Včera jsem se z Nezamyslic svezl žabotlamíkem, 451 071, jestli jsem to dobře přeluštil. Krásně vytopený, to se mi líbilo
ICQ: 321725091
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2964
Registrován: 1-2005
Odesláno Středa, 15. února 2006 - 12:13:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Včera jezdila na 301 lokomotiva 130!!! Tu jsem tam nikdy neviděl, ani nevím, odkud byla
ICQ: 321725091
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1847
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 15. února 2006 - 14:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Existuje nějaký seznam lokomotiv a motorových vozů v DKV OLOMOUC? Přístupný na internetu?
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 13.února 2006, ICQ #277-439-754
Atb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 9-2004
Odesláno Středa, 15. února 2006 - 19:13:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Bart: já vím jedině o kompletním seznamu. Chce to ale věnovat trochu času při prohlížení. Najdeš ho ke stažení zde http://loko.goo.cz/
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1856
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2006 - 14:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Díky za info ....

Jakým způsobem se dopravují elektrické lokomotivy a elektrické jednotky do Šumperka? Slyšel jsem cosi o přidrátování pantografů, aby projely tunely po ceste z OL.
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 13.února 2006, ICQ #277-439-754
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2006 - 15:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bart: Tak to jste slyšel špatně, nic takového se neděje. Nejenom že do Šumperka není žádný tunel, ale i kdyby byl, tak musí mít průjezdný průřez takový, že elektrická lokomotiva se staženými sběrači v pohodě projede. Takže se jezdí tak, že v Zábřehu se elektrické lokomotiva nebo jednotka zapřáhne za některou místní bertu a jede se do Śumperka.
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1859
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. února 2006 - 11:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Díky za objasnění situace.
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 13.února 2006, ICQ #277-439-754
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1889
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 27. února 2006 - 12:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jsou v Olomouci odstaveny nějaké vozy řady 851 (neprovozní)?
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 13.února 2006, ICQ #277-439-754
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1913
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 08. března 2006 - 17:32:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přidám nějaké foto. Fotky v rozlišení 800 * xxx jsou na www.mhdnahane.net
3.3.2006 810.168 + 010.132 - U Teplárny

3.3.2006 721.179 - U Teplárny

8.3.2006 721.203 - Vlečka Holice


3.3.2006 851.012 + 020.144 - U Teplárny

MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 1.března 2006, ICQ #277-439-754
Tom_tužín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 6-2005
Odesláno Čtvrtek, 09. března 2006 - 00:56:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Po trati 275 jezdí (teď od nového GVD) řada 851 nebo 810 nebo oboje?
Potom bych se chtěl zeptat, jestli jsou ještě využívané vlečky:
1) lihovaru
2) k cukrovaru v Holici
3) Moravských železáren
4) Farmakonu
5) Bývalého TOSu

A potom kdy byla zlikvidovaná vlečka ZZN?(odbočovala z Ol-město)
A v té teplárně, jak tam s těma vagonama posunujou? V Přerově se vždycky zatáhne do teplárny celá souprava, ale v Olomouci je to kolejiště strašně stísněné. To tu ucelenou soupravu (z Ostravy?) rozdělí na Ol-přednádraží a vozí ji na vykládku po částech do teplárny?
Vlaky, kde počet cestujících každý den převyšuje ve většině trasy počet míst k sezení, by MĚLY PŘIJÍT O VEŠKERÉ KRAJSKÉ NEBO STÁTNÍ DOTACE! Cestující nejsou brambory, vlak není tramvaj a do kupé se 8 lidí nevejde, aniž by byli jak čuníci v chlívku
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3148
Registrován: 1-2005
Odesláno Čtvrtek, 09. března 2006 - 10:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jezdí tam oboje, 851 i 810
ICQ: 321725091
Bureš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 09. března 2006 - 10:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bart: 721.179 má moc hezký nátěr, kde se dá vyfotit?
ICQ -> 21 65 33 068
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1917
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. března 2006 - 11:07:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bureš: posunuje s vagóny (s uhlím) v okolí olomoucké teplárny. Jestli vyjíždí na trať 275 nevím. Je to hned vedle železného mostu - železničního přes hlavní rameno řeky Moravy.
Je tam odstavena další zelená loko, číslo nevím (705.xxx???). 721.179 zajíždí do přístřešku za bránu (pokud není třeba posunovat). Časy nevím.
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 8.března 2006, ICQ #277-439-754
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1918
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. března 2006 - 11:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na nákladním vlaku z Hlavního nádraží směr trať 275 jela ráno 731.001.
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 8.března 2006, ICQ #277-439-754
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1919
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. března 2006 - 11:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bureš: Na té fotce s 721.179 je vidět takový čtveratý kvádr s bránou kam se loko zajíždí schovat.
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 8.března 2006, ICQ #277-439-754
Tom_tužín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 6-2005
Odesláno Čtvrtek, 09. března 2006 - 12:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Bart:
Ta druhá mašina v teplárně určitě není řady 705, podle atlasu lokomotiv jsou 705tky úzkorozchodné (Osoblaha, J. Hradec). Na 90% je to řada 710 (T 334.0) Stojí na konci areálu teplárny a nejlépe je viditelná ze silnice od železničního přejezdu u křižovatky ulic Vejdovského-Tovární. Tak to alespoň bylo vloni na podzim, pokud nastala změna, nekamenujte. Ale myslím, že moc nejezdí (provozní záloha?), tak by tam být mohla.
Vlaky, kde počet cestujících každý den převyšuje ve většině trasy počet míst k sezení, by MĚLY PŘIJÍT O VEŠKERÉ KRAJSKÉ NEBO STÁTNÍ DOTACE! Cestující nejsou brambory, vlak není tramvaj a do kupé se 8 lidí nevejde, aniž by byli jak čuníci v chlívku
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1922
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. března 2006 - 12:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tom_tužín: to je ona, číslo nevím ...
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 9.března 2006, ICQ #277-439-754
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1924
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. března 2006 - 12:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pendolína v Olomouci na Hlavním nádraží
681.003

681.004

681.005

682.006


Větší foto na www.mhdnahane.net (800*xxx)
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 9.března 2006, ICQ #277-439-754
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1926
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 10. března 2006 - 15:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

851.012 - 3.3.2005 - Olomouc - U Teplárny

851.033 - 14.8.2005 - nádraží Olomouc město



851.034 - 8.12.2005 - Olomouc - u Moravských Železáren

851.034 - 13.5.2005 - nádraží Olomouc město






Fotky v rozlišení (800*xxx) jsou na www.mhdnahane.net

(Příspěvek editován uživatelem bart březen 10, 2006)
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 9.března 2006, ICQ #277-439-754
Tom_tužín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 6-2005
Odesláno Neděle, 12. března 2006 - 00:12:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bart:
Co dělá u té rampy?
Že by nová olomoucká tramvaj nezávislé trakce?
Vlaky, kde počet cestujících každý den převyšuje ve většině trasy počet míst k sezení, by MĚLY PŘIJÍT O VEŠKERÉ KRAJSKÉ NEBO STÁTNÍ DOTACE! Cestující nejsou brambory, vlak není tramvaj a do kupé se 8 lidí nevejde, aniž by byli jak čuníci v chlívku
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 12. března 2006 - 20:17:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Při rekonstrukci železničního přejezdu a výluky železniční dopravy v úseku Olomouc hlavní nádraží - Olomouc město, vlaky končili na nádraží Olomouc město. Vlek 020 stál na peronu nádraží a 851 stála u rampy. Fíra vyspával na stanovišti
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 10.března 2006, ICQ #277-439-754
Lukash
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 939
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 12. března 2006 - 20:49:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je pěkný u té rampy, a neměl lepší si převexlovat a po tramvajce se zajet vyspat do tramvajkovýho depa? To by se vykrosilo hned na te vexle asi
http://www.webpark.sk/traffic/pfy/aktual.htm
- stránky hlavně o střídavých pantografech -
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 12. března 2006 - 21:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Lukash: to by se ani nevešlo do kolejí. V Olomouci se používají koleje s úzkým žlábkem (na rampě). Při rekonstrukci tratí se používají koleje s širším žlábkem, takže tam by to projelo. Ale na té vexli nevim-nevim. Ale ta představa ...
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 10.března 2006, ICQ #277-439-754
Tom_tužín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 6-2005
Odesláno Pondělí, 13. března 2006 - 15:04:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hlavně by si musel vyskočit asi 1,5 metru z koleje pod rampou (vlakové) na kolej na rampě (tramvajová). Přímá spojovací kolej mezi oběma systémy (jako třeba v dílnách v Ostravě-Martinově) bohužel není.
Vlaky, kde počet cestujících každý den převyšuje ve většině trasy počet míst k sezení, by MĚLY PŘIJÍT O VEŠKERÉ KRAJSKÉ NEBO STÁTNÍ DOTACE! Cestující nejsou brambory, vlak není tramvaj a do kupé se 8 lidí nevejde, aniž by byli jak čuníci v chlívku

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace