K-report
 

Archiv do 15.května 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » 770, 771 - čmeláci » Staré archivy » Archiv do 15.května 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kousava Bazala
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.105.117
Odesláno Úterý, 28. března 2006 - 14:34:31   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A k tomu, co jezdí. 771 045 jako záloha v Zábřehu na Moravě, dělá Mn vlaky do Mohelnice. 771 137 dosti často v Olomouci Černovíře na pahrbku. Dále pak 771 107 čas od času na zálohách v Olomouci.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 28. března 2006 - 15:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

... a čas od času si 771.107 zajede až do Hoštejna a vesssele manipuluje až do Holomóca.
Kade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 7-2002
Odesláno Úterý, 28. března 2006 - 18:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

770078 je zrušená od 15.11.05

povolila SŽDC (s malým omezením) provoz řady 771.. Toje teda precedens, podle svislých účinků by ještě být problém nemusel, trať má C3 a 771 lze zařadit z D2 do C2 při omezení tažné síly při rozjezdu , ale podle příčných účinků ma tato trať podle TTP skup. přechodnosti 1 a 770/1 mají 3
lk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.251.188.23
Odesláno Středa, 29. března 2006 - 09:38:10   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

771.045 a 771.137 se v Zábřehu střídají celkem pravidelně, občas zavítají až do Hanušovic. 107 jsem na Šumpersku neviděl u 153 si nejsem jistý, snad naposled při nějaké napěťovce. Teď jak se začnou dělat přeložky u Hoštejna to asi bzukotem čmeláků ožije...
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1204
Registrován: 3-2005
Odesláno Středa, 29. března 2006 - 15:48:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

770 078 už je snad přes rok v České Třebové
Matesu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.140.21
Odesláno Čtvrtek, 30. března 2006 - 00:25:35   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

omyl, v ČT je 771.078!! 770.078 by měla pořád být odstavena v depu UL
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1208
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 30. března 2006 - 06:50:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano je v Ústí, tu jsem tam nedávno
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 21. dubna 2006 - 21:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je tu nějak mrtvo, tak to trošku oživím. 771.701 dneska kolem 18:30 mezi Karvinou a odb. Koukolná (uhlí Karviná Doly - EDĚ)

ICQ: 202 888 377
Brecos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 22. dubna 2006 - 18:21:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Garfield:pěkné foto,škoda že nemám digitát,taky bych to tu dnes oživil,pač se to dnes u Mittalu pěkně "čmeldilo" 771.510 vozila strusku na odval- a 771.504 jezdila s "veronikami"- jo a pak mě asi nějaký strojvedoucí naprášil,protože mě došel nějaký chlap z Mittalu vyhnat a to sem se motal jen po tej spojovačce mezi s.n. a Kunčicema,kde se motá spousta jiných spoluobčanů.Ale byl docela příjemný a stejně jsem chtěl jít fotit tu 504 na mostě přes Ostravici.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3057
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 24. dubna 2006 - 10:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Brecos: ono je to území tak nějak stále v majetku Mittal, až se to nezdá. Ten je tuším ohraničen až tratí OKD na Zárubek. Takže i ta halda "mezi kolejema" je ještě asi "v závodu". Občas nějakou ochranku zahlédu. Ale protože je to území jinak volně přístupné (dokonce na tu haldu vede cesta, křížíci trať NH-Vítkovice u vjezdu do NH) a stejně tam není co uhrást, tak tomu nechávají volný průběh a věnují se jiným - důležitejším věcem. Více už se ochranka pohybuje kolem té haly těsně u kolejí s.n. - v.h., z níž se neustále linou nějaké rány a kravál a do níž ústí několik kusých kolejí obsazených většilou nějakými plošiňáky ložených čímkoli kovovým. Díky váze a velikosti nákladu asi dost těžko zcizitelným, ale někteří občané jsou v určitém ohledu velmi přičinliví...
Takže spíš než "teplý bonz" bych to viděl na prostou náhodu při kontrolní obchůzce.

Já tam byl v pátek (u výjezdu ze severního nádraží), dobré 2 hodiny sem z dálky pozoroval velmi čelý ruch na opačném hlaví (kupa hektorů, čmeláci, bagle a další), ale až ke mě dojela asi až 30 souprava. Co mě velmi překvapilo byl čmelák OKDD 770.506, jedoucí ze s.n. na v.n. ve soupravou prázných Wapek.
Stroj 771.504 s těma veronikama jezdil i v pátek, i v neděli. V ten pátek si dokonce s jednou "bublal" právě po té spojovací trati v.n.-s.n. (kde normálně "veroniky" nejezdí).
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 1-2006
Odesláno Úterý, 25. dubna 2006 - 22:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

771 099 opět v provozu na přetahách H.Dvořiště-Summerau.
Brecos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 26. dubna 2006 - 21:03:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jena:to já samozřejmě vím,že to je území Mittalu,ale fotím tam docela často a nikdo mě ještě nevyhnal,většinou se totiž pohybuju tak,aby bylo poznat že fotím,protože si myslím,že už si na to museli dávno zvyknout.Nebyla to ani ochranka,byl to normální železničář a říkal,že mu zavolali,že tam někdo je.Já myslím že to někomu zavolal ten strojvedoucí z 771.504,protože když sem ho fotil a pak na něj mávl,tak ani neodpověděl a divně se tvářil,ale sere pes,jak už sem psal,vyhození bylo příjemné,docela jsem si pokecal:-)Já tam byl i v pátek a někoho sem tam z dálky viděl jít,přijel tam zeleným trabikem,byl jsi to ty?
A co se týče toho provozu,tak to mě taky vždy štve.Na výjezdu z s.n. tak dva vlaky za hodinu a na druhé staně....šak jsi to psal.Toho OKD čmeláka jsem taky viděl,i v sobotu,já myslím že to bude kvůli výluce Jáma Zárubek-Ostrava Střed.
A to že ta 771.504 s veronikama jela po tej spojce s.n.-v.n. je fakt zajímavý,taky bych si to ,ale jestli to jelo ve směru v.n.-s.n. jak jsi napsal,tak to stejně nebylo nasvícené,ne?
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3065
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 27. dubna 2006 - 10:46:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na blbce narazíš všude, já o jednom vím na vlečce OKDD v Prostřední Suché. Prve mi z mašiny nadával, ba i vyhrožoval, ale s tím sem ho poslal někam a tak si už teď jen klepe na čelo. Já mu tak rovněž odpovídám

Zeleným trabíkem jezdí někdo jiný (taky z Havířova), ale ten na vlečky moc co vím není (spíš brejle, berty atp.) Já chodím pešo...

Výluka na středu na toho OKD čmeloně moc vliv mít nemůže, to jsou vetšinou stejně relace Doubrava(K.Doly) - Josefova Jáma - Zárubek - NH a opačně. Navíc 770.506 je paskovská dispečerka. Spíš to bude souviset s nějakou výlukou uvnitř NH (a stejně tak ty "veroniky")

Ty "veroniky" v.n. - s.n. (resp. jedna) mě taky překvapily, ale jelo to "špatným směrem". Na s.n. dobrali druhý vůz a pak se jelo na Vítkovice (stále s 771.504). Zpoždění cca 75minut (17.15)
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1663
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 27. dubna 2006 - 11:12:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zpoždění cca 75minut (17.15)

To má nějakej JŘ ? Já doteď myslel, že to má nějaký vícemnéně pevný interval n-minut daný odpichy.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3066
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 27. dubna 2006 - 12:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

RadekŠ: nějaký JŘ pochopitelně neexistuje, ale ony ty "veroniky" jezděj fakt celkem pravidelně a "načas" - ... 7.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19... Rozptyl bývá tak 30minut +-, často to jede fakt "přesně". A když už, jedou většinou dřív... Je to asi jeden z mála výkonů na nějaké síti vleček, na který se můžeš celkem spolehnout. Pochopitelně nějaké výkyvy v závislosti na výrobním procesu se vyskytují, někdy "spoj" vynechá, někdy jede nějaký navíc....
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 27. dubna 2006 - 19:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlaky OKDD mezi NH sever a Ostravou-Kunčicemi jezdí běžně. Důvod získáte poté, co si odpovíte na následující otázku: jak se dostane vlak uhlí z Dolu Paskov na koksovnu NH a zpět?
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3067
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 28. dubna 2006 - 07:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

S200: po kolejích??

Pokud to tak jezdí pravidelně, tak jakože tam bývám relativně často, nikdy jsem tam jinou mašinu než NH či VŽ nepotkal. 752.601 a 602 loni v září v to nepočítám...
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 28. dubna 2006 - 12:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asi proto, že těch vlaků v relaci Paskov - NH koksovna příliš mnoho nejezdí.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 28. dubna 2006 - 18:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A ještě bych dodal, že jsem nepsal, že tam jezdí "pravidelně", nýbrž "běžně". Jistě chápete ten nikoli nepatrný významový rozdíl...
753016
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 02. května 2006 - 22:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Poznáte někdo co to je za Čmeláky v depu Česká Třebová?Nějak mi jejich čísla
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 02. května 2006 - 22:49:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ten stim šípem na čenichu budou nejaky bejvalý Budějky ??
http://lokomotivy.fbi.cz/zobraz2.php?rada=cmelak&loko=11320&cislo=770/771

ale bylo jich tam víc ......
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 758
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 02. května 2006 - 22:50:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

neeee ten to nejni ....už to vidim .....sorry
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 02. května 2006 - 22:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale tohle by mohlo být ono:
http://prototypy.bilysklep.cz/771/obr/771024a.jpg
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4947
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 03. května 2006 - 09:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

zato tenhle čmelák bude čmelit ještě dlouho :-)

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
pouze plynulá doprava může být ekologická
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 3-2005
Odesláno Středa, 03. května 2006 - 10:25:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

771 106 a 771 024?To by mohlo né?
Dave
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 03. května 2006 - 11:44:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na té první fotce určitě není 771 106. Podle mě je to 771 134. Porovnával jsem to s fotkami 771 134 na www.cztrain.com/loko.
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 3-2005
Odesláno Středa, 03. května 2006 - 11:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

134 Potvrzeno, je to ona
Ale kde tedy je ta 106?
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 03. května 2006 - 14:40:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dneska jela Plzeňská "terezka" na manipuláku do blatna u jesenice (trať 160) Takže kdo se vyskytuje v okolí návrat dnes večer, nebo zítra!
Každý je šotouš, ale v jiné věci...
čmeláček771
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.43.238
Odesláno Středa, 03. května 2006 - 20:01:49   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V pátek má být soukromá jízda dvou čmeláků z depa OLOMOUC na trati OL. - UNIČOV ,ale nevím to jistě
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 903
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 05. května 2006 - 12:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Malé info včetně fotky z jízdy Plzeňské "Terezky" je tu :-)
Každý je šotouš, ale v jiné věci...
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2135
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 10. května 2006 - 19:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Včera za jízdy 586:
V Brodku 771.107, v Zábřehu 771.153.
V Třebové zrovna mezi šrotištěm a depem stála 771.172, tak nevím kam z těch 2 míst patří...
ICQ: 202 888 377
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 5-2003
Odesláno Sobota, 13. května 2006 - 22:19:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak to bylo na čmelácích...
http://www.railpage.net/modules/news/article.php?storyid=312
Spolehlivost je výsledek mravenčí práce v mnoha i zdánlivě nesouvisejících oblastech.
Standa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 14. května 2006 - 01:16:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Unipuls (i když to není ani tak na Vás):
Děkuji za informace z dobře utajené akce pro několik známých kamarádů. Na to, že se jednalo o nasazení na pravidelné vlaky (tedy ne o akci ryze soukromou se zvláštním vlakem a účastníky placenou jako byl třeba loňský Kyklop, kde je přílišné zveřejňování některých údajů z pochopitelných důvodů na škodu), tak mi není jasné to informační embargo, které je spíš typické pro ty akce uvedené v závorce ...
Jan Šantrůček, spoluorganizátor těchto akcí, který je i častým aktivním a vstřícným návštěvníkem tohoto DF, mě tímto nemile překvapil.
Jasně, sice by to focení pro vás nebylo třeba tak pohodlné (na tradičních místech, např. v Babicích, by asi bylo víc lidí než jen partička známých), ale určitě by se rádi zúčastnili i jiní skuteční zájemci.
Prosím, nepoužívejte paranoidní argumenty o konflitních šotouších, kvůli kterým je nutné tyto akce tajit. Těch je určitě silná menšina.

Aspoň jedna fotka, k jejímuž pořízení je nutné mít spíš štěstí než známosti:
http://lokomotivy.fbi.cz/zobraz2.php?rada=cmelak&loko=11530&cislo=770/771
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 843
Registrován: 5-2003
Odesláno Neděle, 14. května 2006 - 09:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Stando,
jistě z Vás hovoří zášť z toho, že jste nebyl pozván, a navíc to mělo být podle Vaší úvahy zadarmo. Ale to je už asi české specifikum, implicitně negativní postoje.

tedy ne o akci ryze soukromou se zvláštním vlakem a účastníky placenou jako byl třeba loňský Kyklop

Mohu Vás ubezpečit, že i mimořádné nasazení jiné než plánované řady bylo nutno zaplatit, stejně tak jako další vozy, Troubelice atd. Po smutných zkušenostech s neplatiči dokonce z řad "lepších" fotografů z Kyklopa se já osobně organizátorům vůbec nedivím, že o akci nebylo informováno veřejně třeba zde.
Kdyby tu každý naříkal nad tím, že jako skutečný zájemce (...jiní skuteční zájemci...) nebyl pozván tam a tam a tam, asi bychom zde téměř nic jiného nečetli.
Spolehlivost je výsledek mravenčí práce v mnoha i zdánlivě nesouvisejících oblastech.
Standa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 14. května 2006 - 11:03:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mně je nad slunce jasnější, že každá takováto sranda něco stojí (leckdy nemalé organizační úsilí, peníze), a stejně tak mi placení na podobných akcích nečiní problém (naposledy 213.902 Přibyslav - Sázava).
Pak by ale bylo vhodné, aby následně byla taková akce prezentována ne jen jako akce pro "pro fotografy a kameramany", ale spíš jako akce pro pozvané hosty. Víc to vystihuje její podstatu.
smutný fotič
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.10.39
Odesláno Neděle, 14. května 2006 - 14:08:35   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kdyby se aspoň nechlubili fotkama a nedráždili ty který tam nepozvali.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 5-2003
Odesláno Neděle, 14. května 2006 - 14:42:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Už jsem považoval za zbytečné na to nějak reagovat, ale dobrá. Akce byla pro fotografy a kameramany, nikoliv pro pozvané hosty. Pozvaní hosté se zpravidla v obleku a kravatě účastní oficiálních událostí. A takoví se opravdu nezúčastnili. Kde jste byli přátelé, když se jel pilštyk a Kyklop? O nich se zde psalo dost a kdo tam byl, se pravděpodobně dozvěděl i o této akci. Já za organizátory hovořit nemůžu, účastnil jsem se jako řadový platící účastník. Smutnému fotiči bych poradil neprohlížet internet a nečíst žádné časopisy, pokud to tak špatně snáší. Já bych už mohl udělat slzavé údolí, kdybych tesknil nad vším tím, kde mě nepozvali, co jsem četl po několika měsících v Dráze nebo po pár dnech na netu. Nebo nad tím, co mi kdy ujelo o pár vteřin jen kvůli tomu, že jsem byl odkázán na náhodu a nedisponoval jsem informacemi od dispečerského aparátu.
Spolehlivost je výsledek mravenčí práce v mnoha i zdánlivě nesouvisejících oblastech.
Bureš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 14. května 2006 - 15:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já osobně to chápu tak, že se asi sešlo dost lidí, kteří tuhle akci zaplatili, takže nebylo potřeba shánět další.
ICQ -> 21 65 33 068
Bruno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 14. května 2006 - 17:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak mají pořadatelé poznat, kdo je ochoten zaplati a kdo ne? Pochopitelně kontaktují toho, kdo se už dříve jako platící nějaké jejich akce zúčastnil. Jak správně řekl Unipuls: "Kde jste byli přátelé, když se jel pilštyk a Kyklop?"
I když jsem zde byl jen jako řadový platící účastník, docela mě naštvalo, když jsem u Bohuňovic narazil na nejmenovaného fotícího kolegu, který nic neplatil, a když jsem mu napsal SMS jestli mu to neni blbý, tak se ještě urazil a ani neodpověděl
T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.172.219
Odesláno Neděle, 14. května 2006 - 20:37:07   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Klidně toho kolegu jmenuj. Třeba pan Tomáš Orlík (dříve fotograf Železničního magazínu) byl "náhodou" jak v pátek na Šantrůčkových čmelácích, tak stejnou "náhodou" o víkendu na pomerančích ve Zvolenu a vůbec mu to blbý nebylo.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3095
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 14. května 2006 - 21:43:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dovolte, abych se k celé záležitosti taky trochu vyjádřil (dřív to nešlo, byl se na pomerančích):

Akce "Poslední jaro Olomouckých čmeláků" byla skutečně určena pro jakéhokoli fotografa a rozhodně jsme nehodlali dělat nějaký výběr "toho ano - toho ne". Jenže po zkušenostech z předchozích akcí, kdy i přes značně nepříznivé počasí dorazilo také nemálo těch, co (jako už vždy) chtěli ke všemu přijít zadác a v plné parádě jsme tentokrát zvolili jiný postup: nejprve byli obvoláni a obesláni ti, kteří se účastnili akcí předchozích a pár dalších přátel. A protože většina z nich s účastí na akci nadšeně souhlasila a tento počet účastníků již sám o sobě zaručoval pokrytí nákladů, nebylo třeba tuto akci dále prezentovat. Byli jsme si vědomi toho, že se asi najdou i ti slušní, kteří by si rádi zaplatili a jen způsob prezentace je předem vyřadil ze hry, ale nedá se nic dělat. Všem těm dotčeným slušnákům, bych se rád omluvil, pro příště zvážíme třeba trochu jiný způsob prezentace a uvidíme... Neberte to proto prosím jako nevraživost k méně majetným či do "seznamu" nezařazeným fotografům, ale dokud se český "fotonárod" nenaučí, že ne každá sranda je zadarmo, bude takových "tajných" či "maximálně utajovaných" akcí así přibývat. Kdo byl o víkendu na pomerančích o tom asi ví své... (viz slova jistého "účastníka" - "proč bych měl platit, když to už zaplatilo XY dalších... "

Ale zpět k tématu....
Bureš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 618
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 14. května 2006 - 22:15:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jena: Doufám, že uspořádáte např. "Poslední podzim Olomouckých čmeláků", tohle bylo zrovna téma, které by mě na rozdíl od zmíněného Kyklopa docela zajímalo
ICQ -> 21 65 33 068
Bruno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 08:13:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jena: chtěl bych Vám oboum poděkovat za perfektně vymyšlenou a zoragnizovanou akci.

T.: Toho kolegu jmenovat nebudu. Nechci používat DF k útokům na někoho, byť je to vyžírka. Nerad bych se dožil toho, aby si zde lidi budou navzájem vyřizovali účty. Tomu dotyčnému jsem řekl svoje, ale asi ani nepochopil, že udělal něco špatného.
Vylezlo z něho, že mu dal echo strojmistr. Proti vyžírkům holt nepomůže ani maximální utajení.
Honza_z_kv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 4-2004
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 08:55:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Bruno: jo jo, akce perfektní po všech strankách. Kluci se snažili a stálo to opravdu za to.
Se 749 102-0 na věčné časy a nikdy jinak!!

www.kzm-kv.cz
Ice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 10-2002
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 11:29:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

...určena pro jakéhokoli fotografa...
...nejprve byli obvoláni a obesláni ti, kteří se účastnili akcí předchozích a pár dalších přátel...
...nebylo třeba tuto akci dále prezentovat...

Tak co si vybrat, když akce nebyla prezentována, byli na ní jen pozvaní (obvolaní a obeslaní) z minulých akcí a kamarádi, ale přesto byla pro kohokoliv (jak píše Jena) a nebyla pro pozvané (jak píše Unipuls)?

Neberte to prosím jako nějaké rejpání nebo útok na organizátory a účastníky, byla to vaše akce, kterou jste si zaplatili a naplánovali, ale spíš by to chtělo trochu upřesnit, pro koho to vlastně bylo, aby se pak nemusel někdo cítit dotčený nebo zklamaný.
Konečný
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 13:57:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jako hlavní velitel zájezdu s 771 si dovolím pár poznámek:

1. Děkuji všem spoluorganizátorům a účastníkům za pohodový průběh akce. Přípravy trvaly 4 měsíce!

2. Po zkušenostech z jízd v roce 2005 jsme se rozhodli nezveřejnit konání akce na českém internetu a oslovit cíleně okruh lidí, kteří už s námi někdy jeli a jsou ochotni se finančně podílet na zajištění akce. Na jejich zvážení jsme nechali, komu to dále sdělí. Ztráta za loňské jízdy činila 2x 15 000Kč, takže nemáme nejmenší zájem podporovat dále parazitující takyfotografy. Proč se ani právě skončená slovenská akce neobjevila na českém netu, má jistě podobné důvody. A přesto ti, co měli vědět, věděli, a mohli nás kontaktovat a zúčastnit. se. Ti, co chtěli zaplatit, přijet, ale nevěděli, mají mou omluvu. Pokud mne kontaktujete třeba mejlem a budete se chovat podle pravidel kolegiality, budete příště taky vědět....Ale opravdu takové akce znamenají měsíce příprav a nemalé finanční výdaje a lze je uskutečnit pouze na zákledě férové spolupráce skupiny několika desítek lidí se stejným koníčkem i disciplínou.
Bureš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 619
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 14:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

a budete se chovat podle pravidel kolegiality, budete příště taky vědět.... - mám to chápat tak, že je ještě nějaká šance na opakování akce se 771 na uničovské trati?
ICQ -> 21 65 33 068
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6049
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 14:48:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já pořád nějak nechápu, proč jsou zde pánové Jena a Konečný tlačeni do nějakých omluv a vysvětlování. Prostě si akci zorganizovali tak, jak se jim to nejlépe hodilo. A je to jen čistě jejich věc, koho pozvali, komu dali vědět a komu ne.
Rozhodně nemám poct, že by měli něco někomu vysvětlovat, zdůvodňovat nebo se snad dokonce omlouvat.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
830026
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 10-2005
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 15:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak koukám, téma z "úzkorozchodek" se přesunulo sem.

Čmeláky se podařilo uspořádat tak, že o nich šotoveřejnost nevěděla, takže parazitů bylo minimum. To je také cesta, jak podobné akce zajistit.

Ale opět musím poznamenat, že mi opravdu vadí řeči typu: narazil na nejmenovaného fotícího kolegu, který nic neplatil. Za co má proboha platit? Za to, že se dozvěděl, možná náhodou, o konání výše jmenované akce a udělal si výlet na trať? To se vám měl na fleku přihlásit, že tam je, a vysolit vám jen tak pětikilo? To by byl opravdu blbec.

Připadá mi, že se zde tak trošku koná hon na "neplatící" fotografy, korunku tomu nasadilo jmenování konkrétní osoby, což je opravdu velice trapné.
Vy vpodstatě chcete, aby vám lidé platili za to, že použijí majetek úplně někoho jiného.
Mám pocit, že to rychle spěje půlobratem tam, odkud jsme se před sedmnácti lety vyhrabali.
Bureš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 15:30:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

830.026 - možná není povinnost za to zaplatit, ale je to přinejmenším slušnost. I když je teď dá se říct na tom líp ten, kdo tam parazitoval zadarmo, než ten kdo nevěděl a byl ochotný zaplatit...

(Příspěvek byl editován uživatelem Bureš.)
ICQ -> 21 65 33 068
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3100
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 16:02:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bureš: spíš, až bude něco dalšího. Aby ti to nebylo líto, já ti nějakou fotku pošlu

McBain: dík za podporu.

830.026: nějak si nepochopil pointu celého problému....
Za co má proboha platit? Za to, že se dozvěděl, možná náhodou, o konání výše jmenované akce a udělal si výlet na trať?
Pokud tam jel záměrně nahánět ten zvláštní vlak, tak ANO, pokud se k tomu přípletl náhodou (ale těch bývá naprosté minimum), tak jsme lidi, rozhodně bychom nikoho nenutili, ať vyndá negativ/kartu z foťáku....

To se vám měl na fleku přihlásit, že tam je, a vysolit vám jen tak pětikilo? To by byl opravdu blbec.
Divil by jste se, ale tihle "blbci" taky jsou. Jen většinou nemluví česky. Bohužel....

Vy v podstatě chcete, aby vám lidé platili za to, že použijí majetek úplně někoho jiného.
Cchceme, aby se všichni, kteří jsou v dané lokalitě s tímtéž záměrem (tedy fotit zvláštní vlak) podíleli na nákladech rovným dílem - nic víc. Dokud tohle někteří nepochopí, tak ať nediví, že se lecjaké zajímavé akce tutlají co to jen jde. A že těch akcí bývá poslední dobou kupa...

-------------------------------------------------
Nejde o to pranýřovat někoho, kdo se k takové akci skutečně připlete náhodou, ale o eliminaci těch, kteří by si klidně mohli dovolit přispět, ale je to proti jejich přesvědčení - zásadně se nepodílet na tom, aby se vůbec jelo. A ještě si leckdy dovolí mít připomínky, že tamto je špatně, že se tamten plete. A když se jich někdo optá, japak se na akci podíleli, tváři se uraženě, cítíc se pošlapáni na svých domělých základních šotoprávech.
Bureš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 16:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jena: Líto mi to je dost, protože z fotoakcí za poslední dobu byla tahle z mého pohledu nejatraktivnější a jako na potvoru to byla jediná akce, na kterou jsem nedostal pozvánku. Navíc jsem neměl celý den do čeho píchnout a počasí taky vyšlo skvěle.
ICQ -> 21 65 33 068
830026
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 10-2005
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 16:32:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jena: Já jsem pochopil, o co vám jde.
Nejvíc se mě na tom nelíbí, že je zde někdo (nějaký pán), kdo si stanovuje podmínky, jak uzná za vhodné. Jako kdyby byl mesiáš a ostatní se budou muset klanět (a platit), i když oni si to třeba představovali jinak.
Tohle neberte jako útok na vaší osobu, jen se snažím pořád vysvětlit, proč mi vadí chceme, aby se všichni, kteří jsou v dané lokalitě s tímtéž záměrem (tedy fotit zvláštní vlak) podíleli na nákladech rovným dílem.
Někdo si zde snaží vytvořit pravidla tak, aby mu vyhovovala a pomohla tak k uskutečnění jeho záměrů.
Já se obvykle těchto akcí nezúčastňuji (moc mě nezajímají a koncentrací šotoušstva spíše odrazují), takže vůbec mi nevadí, že se o tom a tom nedozvím. Ale pokud bych se o něčem zajímavém legální cestou dozvěděl, tak nevidím důvod, proč nevyjet a nepofotit.
Chocholoušek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 16:42:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale pokud bych se o něčem zajímavém legální cestou dozvěděl, tak nevidím důvod, proč nevyjet a nepofotit........a nezaplatit a zachovat se jako parazit.

Ano - není to trestné ani zakázané. Ale slušní lidé se takto vědomky nechovají.

kdo si stanovuje podmínky, jak uzná za vhodné. Jako kdyby byl mesiáš a ostatní se budou muset klanět (a platit), i když oni si to třeba představovali jinak.

On je snad někdo nutí ? Soudíte že zvl. jízda je zadarmo ? Nebo Vám snad dávají v šotopotřebách filmy za cenu, kterou si stanovujete Vy ?
Bureš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 16:51:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

830.026: Vy jste asi beznadějný případ - copak nevíte, že "ani kuře zadarmo nehrabe"? A navíc se obávám, že právě kvůli takovým jako jste Vy se o akci nedozvěděli ti, kteří by za to rádi zaplatili.
ICQ -> 21 65 33 068
830026
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 10-2005
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 16:53:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

a nezaplatit a zachovat se jako parazit.
Někteří lidé to tak bohužel nazývají...

Soudíte že zvl. jízda je zadarmo ?
Nesoudím.

Nebo Vám snad dávají v šotopotřebách filmy za cenu, kterou si stanovujete Vy ?
Někdy dokonce zadarmo.
830026
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 10-2005
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 17:00:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bureš: Už jsem psal, že já toto nedělám, tak mě neobviňujte. Zúčastnil jsem se akce M240.0113 po jihu Moravy, řádně jsem zaplatil (to mi problém rozhodně nedělá), svezl se, nafotil, a nevadilo mě, že si ostatní kolem jezdí autem. To vám všem asi leží v žaludku, že mě tyto věci nevadí. Je mi to ukradené, co si dělají jiní venku. Mě by vadilo, kdyby se vezl někdo, kdo nezaplatil.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2169
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 17:24:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je mi to ukradené, co si dělají jiní venku. Mě by vadilo, kdyby se vezl někdo, kdo nezaplatil.
U takových akcí je většinou hlavním cílem pofotit, ne se svézt.
Mě by taky vadilo, kdybych si to zaplatil a pak pořád dokola někde u trati potkával ty samé fotiče, co neplatili a chovají se jakože se nic neděje.
ICQ: 202 888 377
Bruno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 18:47:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

830026: Já myslím, že je to jasné jak facka, tak nevím, o čem tady pořád polemizujete.
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 8-2003
Odesláno Pondělí, 15. května 2006 - 20:57:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když je taková nějaká akce, tak já bohužel zrovna nikdy nemám volno :-( , ale až mi to někdy konečně vyjde, tak se zúčastním jako poctivý fotič, už jen proto, že tuším, že organizátoři s tím měli hrůzu práce a nějak mi nedá svědomí, abych fotil "načerno".
A organizátory chápu, koneckonců je jejich věc, komu dají vědět. Jasně, že pokud je třeba sehnat lidi z veřejnosti, tak se to musí zveřejnit a určitě se přidá někdo, kdo se chce jen přiživit. U téhle akce se čmelákama se tomu ani nejde nijak bránit, ale u různých soukromých jízd, zahraničních parních akcí a tak, je jediná možnost aspoň náhodné fotiče odradit nějakou věcí na mašině, která se sundá na fotozastávkách, ale silničním pirátům a jiným naháněčům fotičům trochu zkazí fotku. Při množství lidí, kteří se dostanou k informacím i o tutlaných akcích, je v podstatě nemožné takové "náhodné" fotografy vyloučit.
Takže nezbývá než popřát organizátorům různých zajímavých akcí pevné nervy a fotografům trochu slušnosti. Dokud bude platící fotič na akci typu čmeláci považován za blbce, tak se nikdy nedočkáme lepší informovanosti, která prospěje všem.

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace