K-report
 

Archiv do 03.června 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Železnice a politika » Staré archivy » Archiv do 03.června 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
T 679.1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.27.169
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 18:55:18   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Brr:Dráha není podnik jako každý jiný neboť funguje ve veřejném zájmu. Srovnávat průmyslový podnik s dráhou je naprostá hovadina.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 19:04:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Skutečně nechápu, proč by daňoví poplatníci měli dotovat "práce štítící se mládež", která pár let "na vejšce" využívá pouze k prodlužování si mládí.
tak toto může napsat jenom slabomyslný blb.ač se nerad uchyluji k invektivům ,ale v tomto případě se to nedá říct slušně.Až můj milej drahej ty vysokoškoláci budou vydělávat vyšší peníze ,potom to do toho systému opět vrátí a to mnohonásobně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Navíc vzdělání lidé přitahují zahraničí investory,což ty asi milej viky přitáhneš leda kulový!!Takže pak ti budou peníze na důchod dovrý co z vydělanejch peněz vysokoškoláků
Viky_cabadaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 11-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 19:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Až můj milej drahej ty vysokoškoláci budou vydělávat vyšší peníze ,potom to do toho systému opět vrátí a to mnohonásobně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ano, ti co dostudují bezpochyby. Ale já mluvím o těch, kteří nedostudují, a kteří jsou "na vejšce" naprosto zbytečně. Ti ať si to pěkně zaplatí.
Jo a Happy - když už to bereme osobně (slabomyslnej blb a podobně) - ty jsi vysokoškolák? Tvůj otřesný písemný projev (různé negramoty zde sleduji již déle) by bohužel dnešním "bezplatným" vysokoškolákům dost odpovídal.

T 679.1 - ty jseš provokatér, že? Zjevně se dobře bavíš.
Teda Viky, ty máš ale xxxxx

to víš, to musí bejt...
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 20:16:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No a jako co ??? Moji rodiče pracují,tudíž na mé studium již také nemalou měrou přispěli.Takže si své nesmysly nech od cesty.To ,že používám hovorovou češtinu je moje věc a pokud se ti to nelíbí,tak to nečti.Jo a studuji Zču fel.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2130
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 21:26:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Happy: Milej zlatej, vy už mě vážně přestáváte bavit. Váš písemný projev čtvrté cenové skupiny prezentující vaše politické "názory" je ve stylu imitujícího papouška, který pokřikuje něco, co někde zaslechl, přestože o tom vůbec nic neví. Pokud si myslíte, že nyní školné neplatíte, tak se krutě mýlíte, až se jeden diví, že svoji neinformovanost (úmyslně - zatím - nepíši slova jak zabedněnost, či blbost) dáváte tak okázale na odiv. Platí ho vaši rodiče a vy ho jednou budete platit také (asi). Akorát ne v té formě, že vám někdo předloží účet za to, co jste opravdu využil a pouze to zaplatíte, ale stát vám prostě nařídí platit určité daně a zaplatíte mnohem víc.
Na rozdíl od vás znám lidi, kteří se touto problematikou dlouhodobě zabývají, takže už dobrých osm let mám informace o navrhovaných změnách přímo od zdroje, takže si mohu dovolit říct, že dané problematice rozumím a nemám tedy důvod tolerovat vaše primitivní výpady.
Jestli jste opravdu vysokoškolák, tak je na čase začít se podle toho chovat. Jinak pouze potvrdíte, že nejste na správném místě a proto obhajujete systém, který vás tam bohužel dostal.

Vím, že u vás to asi nemá cenu, ale ostatním doporušuji tento odkaz: http://www.isea-cz.org/
...when you're alone and life is making you lonely you can always go Downtown.
T 679.1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.27.169
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 21:52:59   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Cabadaj: Nejsem, jen to myslím s železnicí upřímně.
PRO VŠECHNY CO CHTĚJÍ JÍT DO PRAVA A NENÍ JIM OSUD DRAH U NÁS LHOSTEJNÝ:TAK VOLTE ALESPOŇ ZELENÉ, TY SE S PTÁKAMA ASI SPOJÍ A ALESPOŇ JIM ZABRÁNÍ V LIKVIDACI ŽELEZNICE, K ČEMU JINAK BEZPOCHYBY DOJDE.
VOLTE ZELENOU NEBO ORANŽOVOU RUKOU.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 22629
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 22:02:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale já mluvím o těch, kteří nedostudují, a kteří jsou "na vejšce" naprosto zbytečně.

Kdyby jen to... Někteří se jen přisají na struk státních financí a tím jejich „studium” končí .

Ač mě asi dost lidí nebude mít rádo (na to už jsem si ale zvyknul :-)), v otázce VŠ téměř jednoznačně souhlasím s Bkpem a Vikym. Minimálně nějaká spoluúčast (splatná zpětně, jak byli popsáno) je nutná.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
T 679.1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.27.169
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 22:13:25   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já sem spíš než pro školné pro placení v nemocnicích, především za jídlo. Doma musí člověk taky jíst, ne? A pak, když bych si zaplatil a měl za to lepší jídlo než tam je tak bych to uvítal.
Já jsem vystudoval zadarmo, tak by bylo ode mě sobecké chtít, aby to teď museli studenti platit.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 22:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli vás moje názory nebaví a nudím vás svoji levičáckou tupostí a blbostí,tak je prostě nečtěte.Myslím ,že dost lidí tady se mnou souhlasí.A rozhodně si o sobě nemyslím ,že sem (pardon pro rýpavé)jsem pupek světa ,který všechno dovede na jedničku.Někdo(hádejte kdo) prostě všechno ví ,všechno zná,nic nekopíruje,všechno vymyslel a nikdy se neplete.Pokud jste odlišní,tak vás nazve primitivy,imitujícími papoušky,zabedněnci a podobně.Vše má z dobře informovaných zdrojů.(Nikoho se nesnažím urazit,ale pouze otáčím jistý příspěvek).Jen protože jsem volič levice ,tak asi nemám na vš co pohledávat ,neboť sem primitiv z pohledu nejmenovaného.Já mám svoji pravdu a svoje přesvědčení a od toho nemíním ustupovat.Jsem pevný ve svých názorech a ani tisíc pisatelů typu Bkp moje myšlenky a moje přesvědčení nezvrátí.
A co se týče mého pravopisu,tak jsem jen pouhým levičákem studujícím FEL,tak co byste po mně chtěli.Jinak diskuze beru jako přátelské popovídání a ne jako slohovou práci z jazyka českého.Takže píši záměrně hovorově,neboť je zde spousta mých vrstevníků.Těm přeci nebudu vykat a všude dbát na spisovnost.
Takže na závěr chci zopakovat:pokud se někomu nelíbím,tak není nucen číst mé příspěvky
Viky_cabadaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 11-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 22:50:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A co se týče mého pravopisu,tak jsem jen pouhým levičákem studujícím FEL,tak co byste po mně chtěli.Jinak diskuze beru jako přátelské popovídání a ne jako slohovou práci z jazyka českého.Takže píši záměrně hovorově,neboť je zde spousta mých vrstevníků.Těm přeci nebudu vykat a všude dbát na spisovnost.

Tak schválně zkuste napsat jeden odstavec "nehovorově". Ať si udělám skutečný obrázek o vysokoškolácích, jejichž snadný studentský život "gaudeamus igitur" ze svých daní dotuji. Protože i hovorová řeč se dá do písemné formy převést čitelným způsobem (například dodržováním zásad interpunkce, měkká a tvrdá "i" a podobně).
Teda Viky, ty máš ale xxxxx

to víš, to musí bejt...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 22637
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 22:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Brr, T 679.1:
Je dráha a dráha. U dopravců je konkurence bezproblémová a odmítat ji mohou snad jen nejkovanější MG.
Dopravní cestu, tak jako jiná podobná odvětví, bych (zatím) ponechal pod státním dozorem. I zde bych se však přikláněl k decentralizaci, tedy správě tratí jednotlivými regiony, hlavní sítě nadále státem.
Stanovena by musela být základní pravidla, stropy a financování (ve směru stát (rozpočet) -> správce DC). Jednotlivé instituce by si pak rozhodovaly o správě DC a vybírání poplatků.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
830026
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 10-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 22:56:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pánové, prosím vás, přestaňte diskuzi svrhávat do osobní roviny.

Jinak Modří mi stále nevysvětlili, co je tak správné na privatizaci.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 23:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Někdo(hádejte kdo) prostě všechno ví ,všechno zná,nic nekopíruje,všechno vymyslel a nikdy se neplete.

Že by Jirka Paroubkovic?
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno » http://tramvaj.wz.cz
grrrrrrrrrrrrr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.71.129.172
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 23:07:14   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nemám rád šmouly !
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 23:07:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když je podle tebe studentský život tak jednoduchý a snadný,tak proč nejsi studentem???Kdybych pracoval ,tak se mám lépe!Těchto narážek na studenty sem slyšel kvanta,jací jsou to flákači,jak na ně musím platit daně....................je to dobře ohrané.Každý má tu šanci se "flákat"!!Každý bez rozdílu národnosti,pohlaví ,politické příslušnosti.Toto je demokratické.Ne žádné zvrhlotiny ,které mi tu nabízíte.
Viky_cabadaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 11-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 23:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jinak Modří mi stále nevysvětlili, co je tak správné na privatizaci

Správné - nesprávné. Jediná věc, která je podstatná, je fakt, že k privatizaci minimálně ČD Carga v příštím volebním období prostě dojde. A znova opakuji, že je úplně jedno, jestli budou vládnout modří, růžoví nebo zelení.
Asi jste zaznamenali, že všechny vlády, které se za posledních 16 let vystřídaly u moci v této zemi, se snaží maximálně privatizovat (a samozřejmě naštěstí i liberalizovat - estonskou železniční chybu snad nikdo opakovat nebude). V poslední době to byl prodej Telecomu, liberalizace trhu s obchodem s elektřinou a podobně. Neexistuje jediný důvod se domnívat, že se v letech 2006 - 2010 objeví jiný trend. Proto se ptejte, které velké podniky a instituce ještě na prodej zbývají. Podle mě je to 66% státní podíl v ČEZ a také relativně výnosné ČD Cargo (které musí ovšem nejdříve vzniknout). Prostě každá vláda bude potřebovat finanční zdroje pro svoje vládnutí (a takzvané udržování sociálního smíru), a prodej státních podniků a podílů v nich je vítanou jednoduchou možností. Zvlášť v situaci stále se zvyšujícího se státního dluhu a odkládané penzijní reformy je každá "keš v českých" vítaná.
Teda Viky, ty máš ale xxxxx

to víš, to musí bejt...
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2132
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 23:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jinak Modří mi stále nevysvětlili, co je tak správné na privatizaci.

1. Smyslem státu není vlastnit výdělečné podniky (resp. podniky, které mají být výdělečné).

2. Podnikatel si snáze ohlídá svůj majetek - už jenom proto, že k tomu má vyšší motivaci; podnikatel nezneužívá podnik k účelům, které s podnikáním nemají nic společného (např. umělé udžování zaměstnanosti), podnikatel má velmi dobrou motivaci vést podnik k maximální prosperitě, soukromé podniky jsou více odolné vůči politickým výkyvům a krizím...
...when you're alone and life is making you lonely you can always go Downtown.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 22641
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 23:23:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ať si udělám skutečný obrázek o vysokoškolácích, jejichž snadný studentský život "gaudeamus igitur" ze svých daní dotuji.

Opravdu o to stojíte?
Ale neviděl bych to zas tak černé, „pijavic na sociálním systému” je nejspíš podobné množství jako v jiných oblastech.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2133
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 23:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jen protože jsem volič levice ,tak asi nemám na vš co pohledávat ,neboť sem primitiv z pohledu nejmenovaného.

Jestli si takto vykládáte moji reakci, tak se tím docela dobře usvědčujete...

Když je podle tebe studentský život tak jednoduchý a snadný,tak proč nejsi studentem???

Některým z nás holt už dvacet bylo...

Ne žádné zvrhlotiny ,které mi tu nabízíte.

Cóóó? Tady už dochází na nějaké neslušné návrhy?!?
...when you're alone and life is making you lonely you can always go Downtown.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 22643
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 23:33:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jinak Modří mi stále nevysvětlili, co je tak správné na privatizaci.

To má dvě roviny.

Pro stát je to (BOHUŽEL) dobrý zdroj příjmu pro státní kasu.

Obecně by pak měla být soukromá firma v konkurenčních podmínkách efektivnější a levnější.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 23:34:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

no a né??? vždyť jste to skoro napsal ,ale oklikou jste to obešel .Navíc to tak vyznělo.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 22644
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 23:38:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To ale platí jen v případě, že daný podnik nemá postavení zavánějící monopolem a trh není jinak deformován, např. zásahy státu. A tady jsme u zásadního problému, na který, dle mého názoru, narážejí liberální teze. Toto bohužel nelze v reálných podmínkách zajistit. (Podobně jako nelze zajistit, či slepě doufat, v nezneužívání sociálních výdobytků.)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
830026
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 10-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 23:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Viky+Bkp: Jsem rád, že jste moji stať o SK nerozpitvávali po větách a vpodstatě mi dali za pravdu.
Ano, takže privatizaci se nevyhneme (to už bohužel vím).
Já se snažil naznačit jeden z důvodů, proč tomu tak je (lobbing + bílé obálčičky) a také jakým pro mne trestuhodným způsobem je prováděna. Já se totiž vážně obávám, že u nás to bude mít velice podobné tendence.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2134
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 23:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jsem rád, že jste moji stať o SK nerozpitvávali po větách a vpodstatě mi dali za pravdu.

???
...when you're alone and life is making you lonely you can always go Downtown.
Zelený_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 7-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. června 2006 - 23:45:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano, bylo by lepší ten proces nazvat jinak. Ale pohodlnější je privatizovat a zároveň na soukromé vlatnictví nadávat. Anebo jiný subjekt znárodnit a později zase prodat.
Jen jestli by v takovém státě nějaká dojná kráva vůbec zůstala...
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
Cimolitik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 00:11:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bkp: Mám obavy, jestli jste dostatečně pravicový...

1. Smyslem státu není vlastnit výdělečné podniky (resp. podniky, které mají být výdělečné).

Souhlas*. A proto by státní vysoké školy měly vydělávat na školném, že? Fajn, ať vydělávají, ale udělejme ze škol rovnou akciovky a bude to vůči ostatním firmám fér Ne, ale teď vážně. Proti motivačnímu smyslu školného nic nemám. Ten model, který jste nastínil zní rozhodně líp a tak by se mi ještě líbil; Já slyšel o zavedení přímého školného, tzn. budoucí student místo vykonání příjmacích zkoušek složí na účet školy výši ročního školného (25-100tis.). Škola ale pak nebude mít nástroj, jak se "zbavit" studentů, kteří evidentně nebudou zvládat vyšší intelektuální nároky - zaplatil školné, tak ten diplom musí dostat, i kdyby byl úplně blbý. A takový systém by se mi tuze nelíbil

* kromě Budvaru s.p.
http://www.zon.cz - lepší točenou jste nepili!
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 22648
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 00:20:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Klasické školné (jaké známe např. ze ZUŠ) by asi plošně prospěšné nebylo. Pak by nejspíš mohla jít úroveň (studentů) opět dolů :-(. Už nyní je u některých takových škol úroveň přinejmenším pochybná (např. hlubocký mezinárodní Townshend, či jak se tomu nedává).

PS:
Budvar není s.p., ale n.p.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2135
Registrován: 8-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 00:28:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já bych si dokázal představit, že by státní (přesněji řečeno veřejné) VŠ nebyly vůbec.
Přímé školné by v tomto systému bylo, ale záleželo by na studentovi, jestli by ho zaplatil přímo, anebo se zapojil do výše zmíněného programu.
A k tomu fungování soukromých škol asi toto: Už nyní existují soukromé vysoké školy, fungují na nich přijímací zkoušky a diplomy neschopným studentům rozhodně nedávají - ony totiž vědí, že by je to - na rozdíl od těch veřejných - zničilo (žádná soukromá VŠ by např. "nepřežila" skandál s přijímacími zkouškami, který před několika roky byl na právnické fakultě UK...)
...when you're alone and life is making you lonely you can always go Downtown.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2136
Registrován: 8-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 00:32:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo a ještě toto:

Mám obavy, jestli jste dostatečně pravicový...

Tak to mi vážně ještě nikdo neřekl... Spíše naopak...
...when you're alone and life is making you lonely you can always go Downtown.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 740
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 09:10:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Školné na VŠ bych raději nezváděl. Již nyní jsou náklady spojené se studiem na VŠ dost vysoké. Odmyslím li si třeba kolejné, neb jsem z Prahy a studoval v Praze, tak studenta musí někdo krmit, šatit a platit mu skripta. Na některých VŠ jsou skripta levná ( např ČVUT, cca 100 až 200 kč/ks ), na jiných ( např. VŠE ) stojí až desetinásobek.
A to je pro mnohé rodiče, které studenta živí, docela pěkná darda.

Mimochodem, studentů, jenž si studium prodlužovali mládí, rapidně ubylo, ba skoro vymizeli. Mnozí si to nechtějí připustit, ale je to tak. Záměrně píšu jen o studentech, nikoliv studentkách. Vysvětlení je jednoduché - byla zrušena vojenská služba, takže pominul důvod si nastavovat mládí. A hle - pohledem na seznam zapsaných studentů si ( alespoň na Strojní fakultě ČVUT ) člověk povšiml zajímavé věci: Počet zapsaných studentů do prvního ročníku klesl na méně než polovinu oproti stavu před zrušením vojenské služby.
Studentek, které si nastavovaly dobu studia bylo vždy méně, než chlapců, takže u nich ten problém nebyl až zas tak palčivý.
Navíc si myslím, že mnozí modroptáčníci neví, že student, který přesáhne normální dobu studia nastavenou o jeden rok ( tj. 6,5 roku ), školné platit musí. Na ČVUT je v současnosti poplatek asi 2500 kč za měsíc.
Ten rok navíc bych studentům nebral, mnohdy se stane ( jako kamarádovi ), že se do problematiky spojené s diplomovou prací zabral natolik, že diplomku prostě nestačil dodělat. Je mi jasné, že je to jeho problém, ale přijde mi zbytečné ho sankcionovat za to, že diplomovou práci nechce odfláknout.

Takže než tu zase někdo začne žvanit o školném, tak by si měl celou záležitost trošku promyslet.
Viky_cabadaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 11-2005
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 09:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mimochodem, studentů, jenž si studium prodlužovali mládí, rapidně ubylo, ba skoro vymizeli. Mnozí si to nechtějí připustit, ale je to tak. Záměrně píšu jen o studentech, nikoliv studentkách. Vysvětlení je jednoduché - byla zrušena vojenská služba, takže pominul důvod si nastavovat mládí. A hle - pohledem na seznam zapsaných studentů si ( alespoň na Strojní fakultě ČVUT ) člověk povšiml zajímavé věci: Počet zapsaných studentů do prvního ročníku klesl na méně než polovinu oproti stavu před zrušením vojenské služby.
Studentek, které si nastavovaly dobu studia bylo vždy méně, než chlapců, takže u nich ten problém nebyl až zas tak palčivý.
Navíc si myslím, že mnozí modroptáčníci neví, že student, který přesáhne normální dobu studia nastavenou o jeden rok ( tj. 6,5 roku ), školné platit musí. Na ČVUT je v současnosti poplatek asi 2500 kč za měsíc.
Ten rok navíc bych studentům nebral, mnohdy se stane ( jako kamarádovi ), že se do problematiky spojené s diplomovou prací zabral natolik, že diplomku prostě nestačil dodělat. Je mi jasné, že je to jeho problém, ale přijde mi zbytečné ho sankcionovat za to, že diplomovou práci nechce odfláknout.


To je vlastně fakt, že se zrušením povinné vojny podstatný důvod "nastavovat mladí" zmizel. A o tom školném při prodlužování studia jsem nevěděl - už mi opravdu není dvacet... Takže se vlastně potvrzují moje představy - VŠ jen pro ty, co opravdu chtějí vystudovat, a zbytečně to neprotahují .
Teda Viky, ty máš ale xxxxx

to víš, to musí bejt...
Viky_cabadaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 11-2005
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 10:17:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

MZ - To ale platí jen v případě, že daný podnik nemá postavení zavánějící monopolem a trh není jinak deformován, např. zásahy státu. A tady jsme u zásadního problému, na který, dle mého názoru, narážejí liberální teze. Toto bohužel nelze v reálných podmínkách zajistit.

A tady se právě dostáváme k té Británii - proto bylo nejdříve vytvořeno množství relativně drobných frančíz, čímž byl dán základ jakémusi liberálnímu konkurenčnímu prostředí.
Opak je Estonsko, kde byla naráz privatizována celá monopolní instituce, což bylo pro zahraniční investory velmi zajímavé.
Teda Viky, ty máš ale xxxxx

to víš, to musí bejt...
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2137
Registrován: 8-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 10:34:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Školné na VŠ bych raději nezváděl. Již nyní jsou náklady spojené se studiem na VŠ dost vysoké.

Zásadní problém debaty o školném není rozumový, ale psychologický právě v používání slova školné, kdy někteří lidé, sotva jej slyší, začnou odmítat cokoli co je s ním jen trochu spojené.
Problém je v tom, že školné již de facto existuje.
Ne ale ve formě, kdy studentovi někdo přinese fakturu, ale tak, že ho zaplatí prostřednictvím daní. Otázka tedy není jestli platit, ale jak platit. A právě zde vidím výhodu onoho navrhovaného systému: platí se až po skončení studia a dosažení určité životní úrovně a pouze za to, co student skutečně využil (tedy ne vysoké daně bůh ví na co) a navíc je tento systém aplikovatelný např. i na koleje.
Umožňuje tedy - na rozdíl od současného - aby VŠ vzdělání mohli dostat i lidé zcela nemajetní lidé (mají-li předpoklady, pochopitelně).
Takže ano, ona záležitost je dobře promyšlená.

V současné době není vzdělání zadarmo. V současné době stát lidem bere nemalé částky na daních, aby poté mohl vytvořit (pouhopouhou) iluzi, že za něco se platit nemusí a někteří lidé tomu (rádi) věří.
...when you're alone and life is making you lonely you can always go Downtown.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 10:42:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

T679.1 nahoře: Ve veřejném zájmu je dopravní cesta, ale dopravci jsou podniky jako každý jiný. (Jiná věc je, že dostávají zakázky od státu nebo krajů - to je ale stejné, jako když soukromník malíř pokojů Vomáčka z Dolní Lhoty bílí kancelář místního starosty.) Proto by se tak s nimi mělo zacdházet a oni by se tak měli chovat - tj. osvojit si prozákaznický přístup a ne se k cestujícím a přepravcům chovat jako k obtížnému hmyzu. Ještě mi tedy vysvětlete, jaká katastrofa pro dráhu nastala v Británii, já tam vidím obrovský pokrok. Třeba v tom, že státní BR měly pověst stejnou jako ČD, ale to se radikálně změnilo. Tohle je potřeba i u nás a to socani neudělají, spíš dráhu nechají pomalu chcípnout. Ne na zlou gumokolní konkurenci a kdesi cosi, ale na socialistické manýry.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 741
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 10:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě dodatek: Při protažení studia nad 6,5 roku je úplně jedno, že student studoval dejme tomu dva roky Strojní fakultu ČVUT v Praze a pak odešel a dostudoval třeba v Strojní fakultu TU v Liberci. Je to opravdu úplně jedno, protože studenti jsou registrovaní celostátně a v současné době počítačů a internetu to není problém ohlídat a také se to hlídá. Vždyť náklady spojené se studiem jsou hrazeny ze státního rozpočtu.
Dalším bičem je ( na ČVUT ) nařízení, že student může být přijmut do stejného studijního programu pouze dvakrát. Převedeno do lidské řeči: Jednou tě vyhodí, nastoupíš znovu a musíš dostudovat. Po dalším vyhazovu nemáš šanci. Dříve se člověk mohl do prvního ročníku hlásit třeba desetkrát a dost se to využívalo.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 743
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 11:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bkp: Zájem na tom, aby byl dostatek absolventů vysokých škol by měl mít každý. A hlavně je úplně jedno, z jaké hromádky peněz budou placeni. Zda prostřenictvím daní všech, nebo až po skončení studia strháváním částek ze svých platů po absolvování VŠ a dosažení určité platové úrovně. Je to vcelku zbytečná změna a hlavně demotivující změna. Jaká bude výška platu, od které by měl absolvnet VŠ začít náklady se svým studiem splácet? Třicet nebo kolik tisíc brutto? Je to dosti zneužitelné, hranice bude dejme tomu třicet tisíc a není problém si zařídit, aby člověk měl oficiální příjem 29999 kč. Tady vidím hlavní slabinu celého systému.

Hlavním problémem, který by se měl začít řešit ihned, je nevhodná skladba absolventů VŠ. Je ohromný zájem o humanitní obory a minimální o technické obory. Bohužel zrovna absolventů technických oborů je těžký nedostatek. Bohužel jsou to právě oni, na kterých celá ekonomika státu stojí. Průmysl bez absolventů technických oborů funguje obtížně. Stát by měl mít zájem naopak omezovat množství studentů na humanitních oborech a motivovat absolventy středních škol ke studiu techniky.

Dalším průserem je, že se buď zlikvidovalo učňovské školství, nebo se alespoň velmi snížila jeho úroveň. Takže chybí i schopní učni, neb do učení chodí jen ti nejslabší a ti ostatní se sápou po maturitě.

Dříve ten, kdo měl maturitu už byl člověk, který něco uměl a ne jako dnes, kdy absolvent střední školy neumí skoro nic. Ale hlavně že nám roste počet gymnazistů a dbá se na rozvíjení osobnosti studenta, že. Jen se to moc nedaří.

Vysledovat můžeme zhruba toto: Ten komu dříve stačilo se vyučit, dnes musí mít maturitu. Ten kdo dřív měl maturitu, dnes musí být absolvent VŠ. A ten kdo byl dříve absolvent magisterského studia na VŠ, musí být dnes doktorand.

Celý systém se tak vesele prodražuje a navíc profil absolventů SŠ a VŠ je zcela nevyhovující.

To jsou hlavní problémy školství a školné je proti tomu prkotina. Ale rozhodně by se situace po zavedení školného nezměnila k lepšímu, ba právě naopak. Mohlo by dojít ke krachu, protože jak Bkp popsal systém školného, jde vlastně o financování na dluh a ten dluh by bylo nutné z absolventů VŠ vypáčit. A zdaleka ne ve všech případech by se to podařilo.
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 3-2005
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 11:40:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sledovali jste včera na Primě Poslední souboj?Byl tam Zelený Ondřej Liška,lídr na jižní Moravě a řekl,že dnes,tedy 1.6. dojel z Brna do Prahy Pendolinem a měl tři hodiny zpoždění.Koukal jsem na statistiku a 1.6. Brněnský drak v Praze +10,Smetana +5,tak nevím..Ze by lež
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2139
Registrován: 8-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 11:51:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A hlavně je úplně jedno, z jaké hromádky peněz budou placeni.

Tak to ani omylem.

Jaká bude výška platu, od které by měl absolvnet VŠ začít náklady se svým studiem splácet? Třicet nebo kolik tisíc brutto? Je to dosti zneužitelné, hranice bude dejme tomu třicet tisíc a není problém si zařídit, aby člověk měl oficiální příjem 29999 kč. Tady vidím hlavní slabinu celého systému.

Ona hranice by mohla být na oborovém průměru. Problém jejího nastavení tak, aby nebylo možno dělat to, čím argumentujete, je řešitelný zcela triviálně, stačí se podívat, jak je tento problém řešený např. v daňovém systému (klouzavá progrese).

to vcelku zbytečná změna a hlavně demotivující změna.

Změna je to nutná, protože stávající systém není dobrý.
V čem demotivující? Naopak, čím víc v tom má kdo peněz, tím více je motivován je dobře využít.

Hlavním problémem, který by se měl začít řešit ihned, je nevhodná skladba absolventů VŠ.

Tento problém je nejlépe řešitelný propojením vzdělávacího systému s trhem práce a konkurencí škol - žádanější bude ta, jejíž absolventi se budou dobře uplatňovat na trhu práce (což je mimochodem smysl vzdělání).
A ještě jedna věc: Pokud za svoje peníze vystuduji např. svahilštinu, tak je to zcela můj osobní problém.

Bohužel jsou to právě oni (absolventů technických oborů - pozn. bkp) , na kterých celá ekonomika státu stojí.

V lidské společnosti jsou důležité různé profese, technické nevyjímaje, ale není sebemenší důvod bagatelizovat smysl profesí typu burzovní makléř.

Stát by měl mít zájem naopak omezovat množství studentů na humanitních oborech a motivovat absolventy středních škol ke studiu techniky.

Stát ne, trh práce ano.
A navíc, mám-li si zaplatit studium ze svého, tak si rozhodně zodpovědněji vyberu obor, než když studuji "zadarmo".
A ještě k těm motivacím: On ne každý má vlohy ke všemu. Zkuste např. někoho, komu nejde matematika a výměna žárovky je pro něj životu nebezpečná, že by měl jít studovat elektrotechniku...

Ten komu dříve stačilo se vyučit, dnes musí mít maturitu. Ten kdo dřív měl maturitu, dnes musí být absolvent VŠ. A ten kdo byl dříve absolvent magisterského studia na VŠ, musí být dnes doktorand.

To ano, to začíná být docela problém.
Mj. i proto, že ony "zbytečně" strávené roky ve škole si studenti neplatí sami, ale mají je "zadarmo".

To jsou hlavní problémy školství a školné je proti tomu prkotina.

Bavíme-li se o systému, nelze způsob financování opomíjet. Navíc, jak jsem se snažil vysvětlit, tak ten problém je mnohem komplexnější.

Mohlo by dojít ke krachu, protože jak Bkp popsal systém školného, jde vlastně o financování na dluh a ten dluh by bylo nutné z absolventů VŠ vypáčit. A zdaleka ne ve všech případech by se to podařilo.

I současný systém může zkolabovat (tj. zkrachovat) a má k tomu blíže, než si kdo myslí. Uvědomme si, že ho nad vodou nedrží jeho kvality, ale to, že zde - zatím - není výraznější možnost vzniku alternativy, která by tento poslala do propadliště dějin.
Vymáhání dluhů od fyzických osob také není výraznější problém, zkuste se zeptat v nějaké finanční instituci, jestli by považovali za problém dostat např. z člověka vydělávajícího 25.000 Kč brutto částku okolo 200.000...
...when you're alone and life is making you lonely you can always go Downtown.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 22670
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 12:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bram:
Ano, to je jistě pravda. Ale co s lidmi, kteří se zapíšou, přijdou na pár hodin a pak už se neobjeví (ale čerpají např. ubytovací stipendium, vlastní ISIC opravňující k nemalým slevám, příp. žákovskou průkazku na dopravu, atd.)?
Navíc, proč bych měl svým studiem zatěžovat rodiče, případně místo věnování se studiu lítat po brigádách? I proto se mi „úvěrový” systém zdá spravedlivější a efektivnější.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 22671
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 12:37:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V současné době není vzdělání zadarmo. V současné době stát lidem bere nemalé částky na daních, aby poté mohl vytvořit (pouhopouhou) iluzi, že za něco se platit nemusí a někteří lidé tomu (rádi) věří.

Ano, protože je to tak pohodlné a snadné. Někdo radši bude mít oškubaného kolibříka v hrsti, nežli vrabce kdesi pár metrů před sebou, nebo snad dokonce holuba na střeše.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
nádraží v centru
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.78.144.69
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 12:50:31   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zpět k železnici: Jakožto brňák jsem nucen volit jinou pravicovou stranu, která nemá v programu tak megalomanský projekt jako je ODSun hlavního nádraží
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 13:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ODSun brněnského hlavního nádraží v programu ODS pro nedcházejí volby není.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 13:11:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

M.Z.:Ale ty své rodiče budeš zatěžovat vždy - během Tvého studia tě rodiče šatí a živí. Těžko můžeš chtít, aby Ti na tyto záležitosti někdo dal úvěr. Něco si můžeš vydělat při brigádách, ale těžko si vyděláš natolik, aby jsi se bez rodičů obešel. Tedy možné to je, ale pak nemáš na nic jiného čas a jsi dost utahaný.

Problém zneužívání ISIC karty a ostatních studentských slev se dá řešit jednoduše a mnohde už se to děje. Např. na Strojní fakultě ČVUT je nutné dosažení určitého minimálního počtu kreditů za první semestr, jinak následuje vyhazov. Zda je to zavedené jinde nevím, ale neměl by být problém to zavést celostátně.
Mělo by být vzájmu dopravních podniků a jiných institucí, které umožňují využívat slevy, si informace o tom, zda dotyčný studuje ověřovat. V dnešní době je to problém minimální.

Další: Trh práce jakožto motivující prvek k výběru školy absolutně nefunguje. Stačí se podívat kolem sebe a vidíme: Přehršel právníků, absolventů ekonomických oborů a také absolventů ostatních humanitních směrů ( filosofie, sociologie atd. ). Je to prostě tím, že absolvovat humanitní studium není tak obtížné jako absolvování oborů technických. Smiřte se s tím, prostě to tak je. Jsou i vyjímky, ale mnoho jich není ( např. VŠE ). Je ovšem otázka, zda VŠE považovat za školu humanitního typu, zejména u absolventů Fakulty informatiky a statistiky se o tom nedá mluvit skoro vůbec.

Netvrdím, že každý má vlohy k technice. To mi opravdu nepodsouvejte.

Jinak rozhodně nechci bagatelizovat přínost té, či oné profese. Jde mi spíše o to, jak velké množství lidí v různých profesí má být. A tady je disproporce mezi potřebami zaměstnavatelů a profilem absolventů obrovská.

Stanovení oborového průměru: Hm chytré. Bude ovšem dost chytráků, kteří si zařídí výši platů o korunu nižší než je oborový průměr a opět na ně nikdo nebude moci. A ten oborový průměr se nebude měnit každý měsíc.

Na to, že studenti studium ukončené v řádném termínu považují za zbytečně strávené roky, jste přišel jak? Byl bych rád, kdyby jste mi to vysvětlil.

A neodpustím si, Bkp, osobní otázku: Vystudoval jste vysokou školu, že se o celé problematice tak krásně rozepisujete?
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 22676
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 13:35:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Souhlasím, ale to snad nevylučuje, že by ta finanční zátěž nemusela být tak velká. Převést to na bedra státu by jistě přineslo jiné problémy, bohužel.

Mělo by být vzájmu dopravních podniků a jiných institucí, které umožňují využívat slevy, si informace o tom, zda dotyčný studuje ověřovat.

Proč? Žákovské jim stát/kraje přece proplatí, takže co by se starali... :-(
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 14:01:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trh práce jakožto motivující prvek k výběru školy absolutně nefunguje. Stačí se podívat kolem sebe a vidíme: Přehršel právníků, absolventů ekonomických oborů a také absolventů ostatních humanitních směrů ( filosofie, sociologie atd. ).
On ten trh funguje, ale má značné zpoždění: jednak je to pět let studia, jednak také se rozhodování lidí řídí tím, co bylo v minulosti, v tomto případě o několik let zpět. Zde se projevuje obrovská poptávka po ekonomech a právnících z poloviny devadesátých let, kdy diplom z těchto škol otevíral cestu k velkým penězům a skvělé kariéře. Totéž platí pro lidi, kteří umějí jazyky - kdo je před 10 lety uměl na dobré úrovni, byl král. To už sice dávno neplatí, ale tento mýtus stále žije. Je fakt, že by ho školné dokázalo rychleji odbourat.
830026
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 10-2005
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 16:22:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Opravdu doporučuji:
http://www.rozhodnete.to/web/spoty/
zejména spoty A,B,C,D z Poslanecké sněmovny nemají chybu!
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2140
Registrován: 8-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 17:16:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Něco si můžeš vydělat při brigádách, ale těžko si vyděláš natolik, aby jsi se bez rodičů obešel.

To není pravda. Nemá cenu omezovat se pouze na brigády.

Trh práce jakožto motivující prvek k výběru školy absolutně nefunguje. Stačí se podívat kolem sebe a vidíme: Přehršel právníků, absolventů ekonomických oborů a také absolventů ostatních humanitních směrů ( filosofie, sociologie atd. ). Je to prostě tím, že absolvovat humanitní studium není tak obtížné jako absolvování oborů technických.

Ono hlavně nefunguje propojení trhu vzdělávání s trhem práce, a nefunguje zde odpovědnost (veřejných) škol za uplatnění absolventa na trhu.

Bude ovšem dost chytráků, kteří si zařídí výši platů o korunu nižší než je oborový průměr a opět na ně nikdo nebude moci.

Ta hranice nemusí být definována jako pevné číslo, ale jako určitý stav, navíc s prvky klouzavé progrese.

Na to, že studenti studium ukončené v řádném termínu považují za zbytečně strávené roky, jste přišel jak? Byl bych rád, kdyby jste mi to vysvětlil.

Ale o tom přece vůbec nemluvím. Vy jste narazil na to, že délka studia se obecně prodlužuje (tam, kde stačila maturita je dnes mnohdy třeba vysoká škola). Toto prodlužování ale mnohdy nemá reálný základ (tj. že obsah bakalářského studia je ve většině případů odučitelný na střední škole), spíše stojí na určité společenské objednávce (vysokoškolské vzdělání je prostě prestižnější, než "pouhá" maturita) a na snaze studentů o "prodloužení mládí"). Vysoké školy na tomto mají zájem a studenti také...

A neodpustím si, Bkp, osobní otázku: Vystudoval jste vysokou školu, že se o celé problematice tak krásně rozepisujete?

Ano.

Je zajímavé sledovat příklady z jiných zemí. Tak např. v Americe, či Austrálii funguje systém, kdy školy si sami vyhledávají své (potenciální) studenty, i po celém světě, a zajímají se pouze o jejich dispozice ke studiu daného oboru, nikoli tedy např. o jeho finanční možnosti ke studiu. Vybranému studentovi poskytnou nejen studium samotné, ale i živobytí při studiu a pomocí partnerských firem mu zajistí i uplatnění v praxi. Student, když se uchytí v praxi, a dosáhne určité životní úrovně, tyto služby zpětně splácí.
Podobné systémy už začínají fungovat třeba i na Ukrajině. Zní to možná paradoxně, ale v situaci, kdy tamní VŠ jsou na tom ekonomicky velmi špatně, a firmy v zemi trpí "odlivem mozků", existují firmy, které si vyhledávají nadějné studenty, zajistí jim studium a následně i uplatnění v praxi. VŠ tento systém vítají, protože do oboru přináší tolik potřebné investice, dokonce od privátních investorů.
A jak situace vypadá v ČR? Před několika roky vedení české pobočky jisté nadnárodní společnosti požádalo jistou VŠ o spolupráci: chystali se v horizontu několika let otevřít nové pracoviště, prot které potřebovali v daném oboru vysokoškolsky vzdělané lidi. Nabídlo tedy oné VŠ odbornou spolupráci a řádné zaplacení jak přípravy studijního programu, tak studia studentů. Vedení oné VŠ se ani neobtěžovalo vymluvit se na chybějící legislativu, ale rovnou onu firmu vyhodilo s tím, že oni sami nejlépe vědí, co mají učit, koho mají učit a někdo z praxe jim do toho nemá co mluvit. Krátce na to si ta samá VŠ stěžovala na nedostatek peněz, studentů a celkovou špatnou situaci...
...when you're alone and life is making you lonely you can always go Downtown.
Gtg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 17:33:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"Něco si můžeš vydělat při brigádách, ale těžko si vyděláš natolik, aby jsi se bez rodičů obešel.

To není pravda. Nemá cenu omezovat se pouze na brigády. "

No tě prsk..
Asi nejsem tak inteligentní a přizpůsobivý jako ty, ale já při škole nějak poslední dva měsíce nestíhám ani ty brigády.... A že bych byl při studiu nějak chorobnej perfekcionista, to se fakt říct nedá..
Senor, senor, I can see that painted wagon
Smell the tail of the dragon
Can't stand the suspense anymore
Can you tell me who to contact here, senor ?
ijacek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.135.27.250
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 17:59:03   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevite koho mam kurva volit, uz tu ty unifiky nechci!!! A jeste nevi nekdo kdy dojezdil polomaceny 020.187????
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 22707
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 18:03:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2141
Registrován: 8-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 18:43:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co blbneš?!?
(Nebo to jsi se pokusil o rekord v roztaženosti stránky?)
...when you're alone and life is making you lonely you can always go Downtown.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3148
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 19:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jsou 2 možnosti - MZ se zbláznil nebo je v euforii z předběžných výsledků voleb
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 22710
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 19:09:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Třetí možnost - přečetl jsem si ijackuv příspěvek a málem spadnil pod stůl...
Omlouvám se, ale zapomněl jsem, že některé prohlížeče nezalamují...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 22711
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 19:14:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

PS:
Žádné výsledky jsem zatím neviděl, zrovna jsem tam teprve šel a v duchu děkoval za existenci preferenčních hlasů.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
830026
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 10-2005
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 20:26:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ijacek: Připomeneš mi, kde 020.187 jezdil?
Beneš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 11-2003
Odesláno Pátek, 02. června 2006 - 21:35:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Předmět PŘEDVOLEBNÍ PROHLÁŠENÍ
Odesílatel: Kuneš

Vážení,
obracím se na vás v dnešní nesmírně důležitý volební den s důrazným apelem abyste šli k volbám a volili správně. Správně volit znamená v podstatě volit jakoukoli politickou stranu kromě Strany Zelených, která se nehorázným způsobem dere k moci. Podceňovat tuto partaj považuji za krajně nebezpečné. Nabízí se několik historických paraler. Když v předválečném Německu lehl popelem Reichstag a když dav na Staroměstském náměstí provolával slávu Gottwaldovi, bylo již pozdě a následky znáte všichni sami. Nedovome dějinám, aby se opakovali v jiném barevném provedení.

Petr Kuneš
Praha


Lukash
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 03. června 2006 - 06:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je dobrý, jeden nás varuje úpřed komunisty, druhej před socialisty, třetí před zelenýma a čtvrtej před odésákama, zatím nikdo před lidovcema :-)
http://www.webpark.sk/traffic/pfy/aktual.htm
- stránky hlavně o střídavých pantografech -
Zelená
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 956
Registrován: 3-2005
Odesláno Sobota, 03. června 2006 - 10:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asi proto, že lidovci sami o sobě sice nic nezmůžou, ale jak ODS tak i ČSSD je budou potřebovat. A kdo je získá na svou stranu, ten defakto vyhraje volby i kdyby měl o nějaké procento hlasů méně než jeho konkurent. Zas takový výrazný úspěch ani jedna ze starn nedosáhne, aby sama sestavila vládu. A v tom je význam lidovců.
Štastnou cestu!
Centrální_mozek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 2-2006
Odesláno Sobota, 03. června 2006 - 14:23:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mno tak uvidíme, co bude pro železnici a VHD obecně znamenat nová vláda asi ods+kdu-čsl+sz.

Většinu krajů vedou ptáci už teď, vliv na železnici se zdá být spíše otázkou konkrétních lidí - viz třeba rozdíl v přístupu JMK a ÚK. Modernizaci železnic podporují všechny strany, zde má asi stavební lobby pevné pozice napříč stranami . Nicméně vliv zelenáčů by měl být pozitivní.

Ministr dopravy by mohl zůstat dokonce stejný, ale slyšel jsem cosi i o snahách ods sloučit některá ministerstva, včetně dopravy. Též mě děsí snaha zrušit SFDI a vzpomínky na ministra Římana.
830026
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 10-2005
Odesláno Sobota, 03. června 2006 - 14:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak je to jasný. Ministr dopravy bude opět Říman a historie se bude opakovat

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace