K-report
 

Archiv do 28.července 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Staré archivy » Archiv do 28.července 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6735
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 26. července 2006 - 14:09:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vršovice - Dejvice za 10 nebo 40 minut, že.

Čím se dá ujet Vršovice - Dejvice za 10 minut? Helikoptérou?

Počet linek je velmi podstatný. potisící tu píšu, že velké úspory se skládají z malých.

Vždyť já s tebou vlastně souhlasím. Já bych zrušil v centru úplně, ty bys tam nechal jednu linku. Tak v čem je problém? Já si též myslím, že v současné podobě nemá smysl tramvaje v centru provozovat. No a protože "na to nemáme", tak to prostě pořádně zoptimalizujeme.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6736
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 26. července 2006 - 14:11:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, hádejte, jak chodím z Hradu do centra? Na fakultu, na Václavák, na Jiřák, na Republiku, na Staromák ... ano, správně, chodím (radši) PĚŠKY.

To nebylo tak těžké uhodnout...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 8-2005


Odesláno Středa, 26. července 2006 - 14:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

McB: No právě že ne, mezi námi je podstatný rozdíl. Já vidím tramvaje jako a) prodlouženou ruku metra na okrajích města, b)tangenciální dopravu c) místní obsluhu tam kde už jsou. Ty bys je rušil, pokud nebudou plnit jedinou a jedinečnou roli bagru přes celý město centrem města. A jedině do této role by tramvaje zase jiní násilně cpali (to je taky chyba).
LV není směroplatnej :-), u něj je tolik vedlejších faktorů, že je spíš výjimka potvrzující pravidlo, že všude tam kam chodí se dá dojet 23.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 8-2005


Odesláno Středa, 26. července 2006 - 14:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě to rozšířím, protože já JSEM konzistentní: nepopírám, že určitá hluchá místa v obsluze některých částí centra jsou, ale postavit tam novou TT, na to tam zase tak velká poptávka nebude. Čili mi vycházejí ty minibusíky v trasách, kam šotouši navrhují nejméně dvě linky v soupravách T3.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 26. července 2006 - 15:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

rychle a pohodlně pod povrchem - to asi nejsopu myšlené sardinkovací dobytčáky A a B?

Jak urychlí cestu metro dejme tomu na Zlatej Kříž ze Synkobratrů, Podolí, Vršovic, Žižkova? Vždy prodlouží neb přestup + fárání + čekání + vyfárávání.

Asi málokdo pojede d-24 z Václaváku do Ďáblic, ale leckdo (ne-li skoro každej) do Karlína, Nuslí, Vršovic. Prostě tam kam JE TO RYCHLEJŠÍ (a mnohdy pohodlnější).

Třeba od Anděla na SN taky málokdo bude fárat. Souhrnný interval tramvají je totiž kratší než v kanálu a odpadá doba fárání (+super pevná schodiště na SN - maminy s kočárky a různí shnilokolenové píší stovky děkovných dopisů).
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6744
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 26. července 2006 - 15:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

LV - Na fakultu, na Václavák, na Jiřák, na Republiku, na Staromák

KM - že všude tam kam chodí se dá dojet 23.

Jako T-linkou 23 ??????
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 26. července 2006 - 15:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asi málokdo pojede d-24 z Václaváku do Ďáblic, ale leckdo (ne-li skoro každej) do Karlína, Nuslí, Vršovic. Prostě tam kam JE TO RYCHLEJŠÍ

Zajímavý názor, někdy to budu muset zkusit. Ale v zásadě radši používám 22/23 od Máje, protože tam mám relativně garantovaný interval (+ ještě záložní linku 6). Navíc nějak nevím, co bych uprostřed Václaváku dělal, ty Příkopy - Jungmanovo nám. mi připadají nějak lidsky příjemnější (asi proto, že mne tam neobtěžují IGK, tramvaje, ba i nabízečů všeho možného mi tam přijde míň).
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6746
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 26. července 2006 - 15:45:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale v zásadě radši používám 22/23 od Máje, protože tam mám relativně garantovaný interval (+ ještě záložní linku 6). Navíc nějak nevím, co bych uprostřed Václaváku dělal, ty Příkopy - Jungmanovo nám. mi připadají nějak lidsky příjemnější (asi proto, že mne tam neobtěžují IGK, tramvaje, ba i nabízečů všeho možného mi tam přijde míň).

Přesně tak.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Heky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 26. července 2006 - 15:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když on chce KM přepravit co nejvíce substrátu za co nejméně peněz. No co, koneckonců, proč ne, ale pak se z MHD stane opravdu než socka. Protože buď bude substrát přestupovat jak si pískne KM, anebo nazdar...
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 26. července 2006 - 16:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když on chce KM přepravit co nejvíce substrátu za co nejméně peněz

Ne, on chce přepravit co nejvíce substrátu za ty peníze, které jsou k dispozici.

ale pak se z MHD stane opravdu než socka

No, ke stavu přelomu 60./70.let se to už těžko vrátí.
A k "nesockovitému" stavu (což pro mne je to, co běžně zažívám nyní = stát maximálně 10 minut, při delší jízdě mám možnost si sednout, protože obsazenost převyšuje počet míst k sezení jen minimálně), chybí těch peněz příliš moc. Na zdvojnásobení vozového parku asi Praha (či kterékoliv jiné čs.město) těžko sežene peníze.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 26. července 2006 - 16:37:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A kdo mluví o zdvojnásobení, Arj?

Trati Muzeum - Můstek, Republika - Národní obsloužím tím, co je, prostě Jindřišskou nepojedou 4 linky, ale jen dvě, dtto Vodičkovou, a ty zbylé dvě se přesunou na nové trati. Jinými slovy prodloužím sice interval a Vodičkova přestane být "páteřní" (za to by mě měl KM chválit), ale obsloužím větší plochu. Nikdo přeci nechce obnovovat linky přes celé město, ale udělat linku např. Výstaviště - Stross - Dlouhá - Můstek - Muzeum - Olšany. Prostě rozšíření směrové nabídky při zachování vozokilometrů.
SI NON CONFECTUS NON REFICIAT
Heky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 26. července 2006 - 16:47:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Arj, píšeš, že peněz chybí příliš moc. Kolik? Bude magistrát platit stejně, pokavaď snížíme vypravenost a zrušíme několik tratí, anebo zaplatí méně a zbytek vyhodí z okna stavbou např. národního fotbalového stadionu?
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 04:22:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ja si nemyslim ze chybeji penize, jen to chce proste preorganizovat dopravu. U tramvaji bych to osobne videl tak:
1) ze nesmi interval presahnout 10 min v dobe od 5:30-0:00.A tim bych se ridil.Vyjimka snad Vysocany.
2)investoval bych do magnetickych jizdenek, abych mel trvaly prepravni pruzkum a tim mohl naprosto nadherne optimalizovat podle poptavky.
3)Omezeni na dnes prepravne slabych ramenech jako jsou Vysocany, Hloubetin, Bila hora, Dablice, Malesice.
4)investoval bych do kolejovych tras, tak abych mdostal maximalni ucinost tramvaji v dane lokalite. Napr vystavba smycky nekde v Libni, vystavba velmi kratke trate pres Skalku jenz ale zebezpeci perspektivu tramvaji do Hostivare, Prodlouzeni na Sidliste Sporilov dnes velmi vyrazna poptavka ke Kauflandu na Chodovske,Nedej boze Pocernicka a propojit ji na trat na Skalku a Strasnickou.Atd... Toto jsou stavby ktere nepotrebuji miliardy a velmi pozitivne zvysi ucinost tramvaji jako systemu, protoze nevyzaduji nove linky, nove vozy, naviseni vozokm asi zadne vlivem omezeni v pretramvajovanych mistech.
Asi jsem z jiného světa.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 09:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

arj: Děkuji. Vždycky jsem to psal, když budou peníze, tak si zaplaťpámbu budujme TT třeba pozlacené. Jen poznámka - sardinkovače 70 tých let právě přivolávají ti, kteří chtějí posilovat linky tramvají přes celé město. Na to už dneska tramvaj nemá i proto, že se dělí o prostor s IAD.
P.Vlček: Souhlas, ale proto nemusí jezdit 24 ze Strašnic do Ďáblic. Tím se na ní nabalí spousta lenochů.
McB: Na fakultu přejde Mánesův most, na VN a Staromák dojde z Národní, na Jiřák seběhne z J.Masaryka - ještě něco nejasnýho?
LV - ne, opravdu stačí jedna dvě linky a žádná nová trať.
Brejšín: Bohužel je vidět, že jseš dlouho daleko. Do Vysočan (větev Harfa) začínám vidět potřebu dvou linek - rostou a porostou tam obytné čtvrti. Ale tu novou linku bych ukončil od Lehovce na Palmovce. Jinak nové tratě - vesměs souhlas.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6751
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 09:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na fakultu přejde Mánesův most, na VN a Staromák dojde z Národní, na Jiřák seběhne z J.Masaryka - ještě něco nejasnýho?

Anebo si tam dojde z Hradu pěšky na přímo. Časově zhruba stejně náročné, finačně výhodnější. Musíme přece šetřit, ne?

P.S. - řekl bych, že LV spíš než na Filozofickou fakultu chodí na Právnickou...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6752
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 09:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

sardinkovače 70 tých let právě přivolávají ti, kteří chtějí posilovat linky tramvají přes celé město.

A to chce konkrétně zde kdo? Eventuelní zahuštění -tratí v centru neznamená nutně posilování "dálkových" -linek.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Heky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 09:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vy máte někdo dojem, že Praze chybějí peníze? Když kupříkladu staví metro do polí do Letňan za miliardy? Mimochodem, ještě jsem na konečné Ládví neviděl stav, kdy by někdo v metru musel stát. Tak kdo na ten Prosek jezdí? Skoro by se zdálo, že většina vystoupí v Kobylisích a jede do Bohnic...:-)
Základní otázka zní, kolik ušetříme, když nebudem vozit tramvajema lidi ani metr nad metrem a budem je honit do podzemí? Tak kolik? Vyplatí se to? Je to srovnatelné aspoň s výstavbou stanice metra Depo Hostivař?
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1991
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 09:49:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Heky:
V současné době je hlavní proud z Proseka a Letňaň na linku B. Až tam bude jezdit Céčko, lidi přesednou do něj. Pokud vím, tak už teď se uvažuje o odklonu kbelských linek na Kolbenovu, aby Céčko nebylo tak přetížené.

Já bych se ani nebránil otevřít debatu, zda je nutné stavět metro a když ano tak v podzemí. Jenomže na to bychom potřebovali hodiny a hodiny nebo popsat tuny papírů. Musíme si uvědomit, že metro se nestaví na 10 let dopředu, ale na 100 a více let dopředu. A já si netroufám tvrdit, jak bude vypadat Prosek nebo Letňany za více jak 50 let. Z pohledu za těch 50 let je dobře, že se to staví kvalitně a v podzemí. Z pohledu dnešního mi to jako mrhání peněz přijde. Ale říct šmahem "dělá se to blbě" dost dobře nejde, jelikož na to existuje tisíce protichůdných názorů.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 09:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

KM:
Když už jsi u těch rad. Dříve jsem chodil na střední do Masný a občas jsem přespával v ulici Pod Zvonařkou u zast. Nuselské schody. Popiš, jak jsem se měl inteligentně dostat tam?

Trochu ti napovím. Měl jsem tyto možnosti:
a) pěšky na NR+8+C+11
b) pěšky na NR+8+135 na NM a pěšky
c) pěšky přes Kamzíkovou, Můstek, VN na MU+11
d) pěšky na NT+6
e) pěšky na NR+B+6

Poradil bys mi tehdy lepší řešení? Všechno mi přijde hodně komplikovaný.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6759
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 10:28:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zapomněls na toto:

Pěšky Florenc - C + IPP + pěšky, případně 11/6
Pěšky NR - B + C + a stejně jako v 1. případě.
Pěšky Můstek - A + 11...

Šels to někdy celý pěšky?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 10:38:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin: Chválím za text o metru :-) K té trase - i já mám trasu se kterou si nevím rady jinak než pěšky (Prašná brána-ČRo) vyjma doby kdy jezdil povodňový odklon 135 k Masně. Tak asi takovéhle drobnosti by situaci řešily a ne TT za miliardy.
Já bych asi chodil na Můstek, Ačkem na Mírák a zase pěšky. Z NM tak chodím do hospod kolem schodů a není to pomalejší než čekat na 6 či 11. když bych byl línej tak z NR 14 a 6... ?
Heky: Bohužel, s tvou perspektivou bychom dnes v Praze jezdili ještě v Ringhofferech. Sice v int. 1 minuta, ale s kladkama.
McB: Zahuštění PROVOZU není totéž co výstavba TRATÍ. Zahustit provoz lze i minibusíky a tak asi na ně tu poptávku odhaduju. LV si tam spíš dojede autem, on jen tak prudí. On prudí i zvířátka v ZOO když jezdí z Bohnic přes Troju :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1105
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 10:41:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo a ještě - pročs tam nezůstal bydlet? Víš co bychom si ušetřili hádek kolem 119? :-)))
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1993
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 10:42:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kupodivu, když už pěšky z Céčka, tak to bylo rychlejší z Vyšehradu.

Tvoje 1. a 2. varianta se moc nelíší od té mé při použítí 8, na kterou se dá nasednout už na Dlouhý třídě.

Pěšky na Můstek + A + 11? To si děláš srandu? Viděls někoho, kdo jede z Můstku na Muzeum metrem?

Pěšky jsem to šel asi dvakrát v noci od Templáře.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6763
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 10:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pěšky na Můstek + A + 11? To si děláš srandu?

Ano, dělal jsem si srandu. Myslel jsem, že to bude jasné i bez xichtíků. Ale třeba takoví lidé fakt existují...

Zahustit provoz lze i minibusíky a tak asi na ně tu poptávku odhaduju.

No proč ne, samozřejmě souhlasím i s tou povodňovou 135kou. A to bys jako dovolil minibusíky i na PPZ (Posvátné pěší zóně)?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1994
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 10:52:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

KM:
Nechápu, proč 135 s 207 nejezdí ulicí Na Florenci až k Masně pořád?

Na Staroměstskou to bylo taky blíž. Přeci jen jet ze ST na NM by špatný nebylo. To mě nějak nikdy ani nenapadlo. Když on je ten Mírák tak hluboko...

A proč jsem tam nezůstal bydlet? V Nuslích je fakt hnusně. Podělaný chodníky, žádná zeleň a z okna jsem čuměl do dvora na pavlače. Tady je pěknej vzduch, všude zeleň - Šárka, z balkónu čučim do lípy, pošta za rohem, letadýlka když přistávaj na 31 vidim z okna, v pohodě sousedi a na metro autobusem za 10 minut - když to nestojí

Na druhou stranu, když jsme byli v hospodě, dalo se chodit krásně domů pěšky. V současné době mě 51 opravdu neláká. Naštěstí 510 protáhli do Stodůlek a v Motole na ní navazuje 59, která z Lazarský odjíždí stejně, jako 51, která na 510 navazuje na Šárce.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 10:57:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Za určitých okolností (zima, déšť a pod.) jsem Můstek-IPP opravdu absolvoval A-C a nepřišlo mi to divné. Prašná brána-ČRo pak B-A. Za jiných (krásná teplá letní noc) jsem to šel pěšky. Za dalších (velký kufr) jsem jel 14+22. Ale nepožadoval jsem kvůli tomu průjezd novou TT na Můstku.
No PPZ: Kdyby se ještě trochu vyloučila IAD (aby byla průjezdnost lepší) a otočily některé jednosměrky, tak si myslím, že minibusík Starom-Pařížská-Starom.nám-Dlouhá-NR-Nekázanka-Hl.Pošta-Můstek(závlek)-Štěpánská-Žitná-Jungmanova-Uhelný trh-Rytířská nemusel být až tak out... ?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 11:02:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin - obráceně: 135 od Bulhara Hybernskou a Opletalovou na Senovážný, Dlážděnou do Havlíčkovy a pak teprve Na Florenci na Florenc. I polookružně by to stačilo. A na 207 bych netrval, tam maj 26.
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 11:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě trochu nostalgie. Když já jsem chodil na průmyslovku (SPŠST Panská), tak jsem z Vinohrad jezdil busem do zast. Krakovská a pak prošel Štěpánskou pěšky.
Teoreticky jsem sice měl možnost jezdit 3-4 tramvajemi z Jiřáku přímo na Můstek (nebo další linkou k Hlavnímu nádr.), jenže ty byly daleko sockovitější než busy (ty se aspoň trochu vyprázdnily na NM).
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6767
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 11:08:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V Nuslích je fakt hnusně. Podělaný chodníky, žádná zeleň a z okna jsem čuměl do dvora na pavlače.

a) Pod Zvonařkou nejsou Nusle, ale Vinohrady.
b) mě se na nich žije opravdu dobře. Už jen qůli tomu, že nemusím z hospod jezdit domů nočními autobusy...

Ale to jen tak na okraj

že minibusík Starom-Pařížská-Starom.nám-Dlouhá-NR-Nekázanka-Hl.Pošta-Můstek(závlek)-Štěpánská-Žitná-Jungmanova-Uhelný trh-Rytířská nemusel být až tak out... ?

jakou odhaduješ jízdní dobu? Aspoň srovnatelnou s pěším přesunem?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 11:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nechápu, proč 135 s 207 nejezdí ulicí Na Florenci až k Masně pořád?

Jestli to není tím, že Magistrát už poměrně dávno vyhlásil zelené heslo, že do centra (bývalý vnitřní okruh) mimo trasy Florenc - Na Františku - Staroměstská žádné busy jezdit nebudou.
P.S. Není náhodou od křižovatky Havlíčkova x Na Florenci zákaz vjezdu čehokoliv nad 7 tun směrem k Dlážděné/Hybernské?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 11:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

arj - chicht :-) Já zas pamatuju 135 - jezdil jsem s ní všude, i když to znamenalo jít kus pěšky. Bydlel jsem spíš k Bořislavce, ale chodil jsem na zastávku Horoměřická na 135, na Stross. jsem nejezdil 11 ale chodil z Veletržní od 135 pěšky, do školy (Vokovická) jsem taky jezdil 135 z Horoměřické a ne tramvajema, a podobně. A když mi jí zrušili, tak na gympl na Letnou jsem jezdil 216 na Špejchar (to bejvala ve špičce 8 min. int.! :-) Inu tak to bejvalo.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 11:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

McB: Minibusíky by bylo spojení pro lenochy. Hele, to nejde všechno dohromady: Rychle, často, kapacitně, pohodlně, lacino...
jojo, proč myslíš že miluju Stross? :-)))
arj - no asi ne, když to celé jezdí noční busy. Když to jde v noci co 15 minut dva kusy, tak proč by to nešlo ve dne? To heslo není špatné, ale možná by se na něm nemělo tak 100% lpět...? Ostatně kriplbusy a 291...?
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6770
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 11:43:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Minibusíky by bylo spojení pro lenochy.

Jenže i lenoch se potřebuje někam rychle dostat. To je právě ten problém.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 11:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

McB: Taxík. Ale nebude to lacino. Nejde všechno najednou.
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 12:10:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když to jde v noci co 15 minut dva kusy, tak proč by to nešlo ve dne? To heslo není špatné, ale možná by se na něm nemělo tak 100% lpět...? Ostatně kriplbusy a 291...?

Proč ne ve dne se zeptej na Magistrátu (resp. jak moc na tomto heslu lpějí). 291 se to netýká, protože původní vnitřní okruh (v okamžiku spuštění magistrály zrušen) byl Florenc - po 135 - Anglická - Žitná - Jiráskův most - po 176 - Strahov - Obránců míru (bez ohledu, jak se dnes v různých úsecích jmenuje) - Veletržní - Bubenská - Hlávkův most - Florenc. Dnes by se asi za jeho "novoměstskou/vinohradskou hranici" dala považovat magistrála. Kriplbusy se dají vždycky nějak zdůvodnit (pořád lacinější, než stavět výtahy do všech meter a zpřístupňovat všechny tramvaje, které do vymezené oblasti jedou), totéž noční doprava.

Ale jakmile povolíš do "centra" busy se 16 tunami, tak proč jsou limitováni ostatní na 7 tun?
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 12:14:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mcbain:
Na baráku jsou sice Vinohrady, ale je to asi tak jako, že Hradčasnká leží u hradu a nádraží Dejvice v Dejvicích. Nádraží Libeň bych už skoro taky řadil do Vysočan. Já vím ta pomyslná čára, ale pod Pod Zvonařkou si luxusní secesní domy Vinohrad nepředstavuju. Zvonařka to má spíš blíž na Synkáč. Proč se vůbec Nusleské schody nejmenou Vinohradské, když jsou na Vinohradech?

Arj:
Jetě bych zavedl 133 přes Bílou labuť, NR a Dlouhou třídu. Spojení NR-ST by nebylo špatné.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6773
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 12:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč se vůbec Nusleské schody nejmenou Vinohradské, když jsou na Vinohradech?

Protože vedou do Nuslí, ne? Proč se Plzeňská jmenuje Plzeňská, a ne Smíchovsko-Košířsko-Motolsko-Řepská?
A proč se Evropská jmenuje Evropská?

že Hradčasnká leží u hradu a nádraží Dejvice v Dejvicích. Nádraží Libeň bych už skoro taky řadil do Vysočan.

Tomu moc nerozumím. Pod Zvonařkou leží na Vinohradech, Hradčanská na Hradčanech a nádraží Dejvice v Dejvicích. "Four Corner" je na křižovatce Špejchar.

Nádraží Libeň bych už skoro taky řadil do Vysočan.

To naopak souhlasí.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 12:25:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

arj: Busy jsou veřejný zájem, ostatní nikoliv
Martin: Ty nádraží - tuším že to tak skutečně je - nádr. Libeň leží ve Vysočanech a nádr.Vysočany taky neleží ve Vysočanech ale na něčem jinym. :-) Nuselské schody vedou do Nuslí. ale z Vinohrad, no :-) Dyťs tam měl kousek Folimanku, Grébovku... a výhled nad tunelama... dycky se tam zastavím, když tam jdu... :-)))
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6774
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 12:26:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

KM - Taxík. Ale nebude to lacino. Nejde všechno najednou.

A nebo . A jsme konečně doma.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 12:30:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Obávám se, že i ty Dejvice leží jinde. Někde jsem to čet.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 12:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale jistě. Ovšem ne každá socka má peníze a nervy jen tak zaměnit pěší nebo tram dopravu za auto. Stačí jedno pivo dneska.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6775
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 12:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ovšem ne každá socka má peníze a nervy jen tak zaměnit pěší nebo tram dopravu za auto.

To je právě ono. "Socka" si koupí předplatní jízdenku, která je jí ve významné (ne samozřejmě rozlohou) části města k ničemu.
Ty jí v centru nabídneš buď metro (které je hluboko a leckde daleko), nebo minibusík (který bude jezdit pomalu) a nebo pěší dopravu.

Stačí jedno pivo dneska.

Socka si těžko bude na Staromáku nebo Václaváku dávat pivo.


To nádro Dejvice je vlastně opravdu v Bubenči. Na Špejchře se stýkají Bubeneč, Letná, Holešovice a Hradčany. Dejvice tam opravdu nejsou, soráč za mystifuckaci.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 12:57:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

McB: Ale no tak když bude roční předplatní jízdenka stát 8000,- pak bude dost peněz na provozování třeba i koňky tažený slonama na Příkopech. Za 4000,- musí substrát počítat s tím, že taky pohne občas prdelí sám, to je holt v tý (nízký) ceně. A to by ses divil, kolik je tam hospod s pivem kolem 25,- CZK.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 13:28:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mcbain:
Ale na druhou stranu vedou taky na Vinohrady. Evropská proto, protože je v Evropě.

Já mám pocit, že Hradčanská moc na Hradčanech neleží. Že loď stanice je v Dejvicích a část výstupů z vestibulu už vedou do Dejvic. A co nádraží Bubeneč? Nejsou to už také Dejvice? Btw. Letná je pouze čtvrť. Ta se rozkládá v Holešovicích a v Bubenči.

KM:
Na Folimanku a Grébovku si pamatuju ještě moc dobře. Žil jsem pod Zvonařkou do svých pěti let. Taky si pamatuju, jak mě rodiče učili abych se vždycky pod Nuselákem nejdřív podíval nahoru, jestli někdo neskáče. Na pár sebevrahů si pamatuju. Sice ne jak skákali, ale je už naklády a pak tam po nich zbyl ještě tejden mastnej flek. Folimanka byla fajn - nejlepší byly ty drastický prolejzačky, který tam jsou do teď. Taky si pamatuju na Synkáč plnej rómských obyvatel. Ale na vláčky jsem jako malej ke kapličce chodil rád. Přesto se mi víc líbí na Šárce. Je tu klid a jsi ve městě. Sníh se tu taky drží dlouho.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6776
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 14:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

KM Za 4000,- musí substrát počítat s tím, že taky pohne občas prdelí sám, to je holt v tý (nízký) ceně.

Aha. Tak to jo.

Martin Já mám pocit, že Hradčanská moc na Hradčanech neleží. Že loď stanice je v Dejvicích a část výstupů z vestibulu už vedou do Dejvic. A co nádraží Bubeneč? Nejsou to už také Dejvice? Btw. Letná je pouze čtvrť. Ta se rozkládá v Holešovicích a v Bubenči.

Máš v tom zmatek .

Ale na druhou stranu vedou taky na Vinohrady.

Vedou z centrální části Vinohrad k okrajové části Vinohrad směrem na Nusle. Název mi připadá docela trefný.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 24287
Registrován: 4-2003


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 14:35:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

když bude roční předplatní jízdenka stát 8000,- pak

...tak už bude stát skoro jak polovina roční síťové na vlak, a to na první třídu.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 14:42:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

když bude roční předplatní jízdenka stát 8000,- pak
...tak už bude stát skoro jak
měsíční leasing na IGK - pravda, za tuhle cenu už taky docela první třídy
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 14:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ta vaše přirovnání jsou půvabná. Furt je rozdíl dát 8 nebo 16 nebo dokonce 96. Ono by se taky mohlo stát, že s roční jízdenkou za 8 by bylo na MHD tolik peněz, že by mnozí NAOPAK z aut přededlali na MHD.
Mrkněte se na úvodníček konkurence, abyste věděli, co nejvíc odlákává lidi z MHD. Ne to že tramvaje nejedou přes VN, ale že to lidem nikdo neřekne! A v tomto zatím posledním případě by nestála náprava ani korunu, naopak by se několik mezd ušetřilo.
Heky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 14:51:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Heky: Bohužel, s tvou perspektivou bychom dnes v Praze jezdili ještě v Ringhofferech. Sice v int. 1 minuta, ale s kladkama.

KM, jak jsi na to přišel? Ptal jsem se pouze, kolik ušetříme, nebude-li moci cestující jet tramvají ani kilometr nad metrem.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 14:55:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mcbain:
Loď stanice Hradčanská leží v Dejvicích. S výlezy nevím. Letná není městská část rovna Bubenči či Holešovicím, ale je jen čtvrtí. Tak jako Dědina na Ruzyni nebo Zahraďák v Záběhlicích nebo Lužiny ve Stodůlkách.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 24294
Registrován: 4-2003


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 15:03:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Káem:
Zatím jakékoliv zdražení nezpůsobilo kvalitativní (ale ani kvantitativní posun).
Sice se o čemsi mluvilo u speciálního (dvojnásobného) nočního jízdného, ale obávám se, že by to vyšumělo :-(
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 15:15:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

MZ: Ono to moc zdražení nebylo, spíš dohánění inflace. Ale ani tak bych nesouhlasil - kvalitativní zlepšení způsobuje především konkurence, ale ta zprostředkovaně působí i na ceny. Myslím že na ČD bychom pár příkladů zlepšení našli. A úroveń DPP taky není špatná, jen by za ty peníze možná toho šlo víc. A bez pár lidí.
Heky: tak nějak z těch poznámek o výstavbě metra. Kolik ušetříme by měli spočítat na to študovaní. Já si myslím, že to stojí rozhodně za starání se. Ale já ani moc šetřit nechci, ono je spousta míst, kde by se ty ušetřené tramvaje použily (třeba v podobě autobusů, vozokm jako vozokm) a efekt by byl větší.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 6782
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 15:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin - jak říkám, máš v tom zmatek .

Letná není městská část rovna Bubenči či Holešovicím

Městká část je zde jen jedna, Praha 7. Ta se skládá z "tradičních" čtvrtí Troje, Holešovic, Letné a části Bubenče. Viz např. http://www.praha7.cz

Pak je Městská část Praha 6, která se skládá (mimo jiné) z Dejvic, části Bubenče a části Hradčan. Viz například http://www.praha6.cz/vyvoj_osidleni.html.

A jinak je to tak, jaxem psal původně, na Špejchaře se stýkají Holešovice (Letná), Bubeneč, Dejvice a Hradčany, viz http://www.praha6.cz/priloha/vylety/uzemni_rozvoj.jpg.

Takže Hradčanská leží asi napůl mezi Hradčany a Dejvicemi a nádraží Praha-Dejvice leží v Dejvicích.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Heky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 15:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Lze ušetřené tramvaje použít na vozokm autobusů? Nebude to náhodou tak, že město si řekne, fajn, ušetřili jsme na tramvajích, tak zasponzorujeme xyz?

Poznámkami o metru jsem chtěl vyvrátit dojem, že Praha nemá peníze:-)
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 903
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 16:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Poznámkami o metru jsem chtěl vyvrátit dojem, že Praha nemá peníze:-)

Ani já jsem neměl na mysli, že by Praha neměla peníze. Já jsem měl původně a stále mám na mysli, že skutečně "kvalitní" místní veřejná doprava je srovnatelná s tou individuální nebo s tím, co je v českých poměrech stále považováno za "luxus" ve veřejné dopravě - tedy různé TGV či letectví.

Takže znovu opakuji - podle mého názoru i aktuálních zkušeností je kvalitní cestování VHD/MHD to, že při jízdě delší než 15 minut si mohu sednout, při kratší jízdě jsem ochoten stát, ale mít při tom "svůj prostor", nikoliv stát na jedné noze a ještě ne na své.
A pro splnění těchto požadavků, v roce 2000+ zcela normálních, by bylo potřeba vypravení busů i tram řádově zdvonásobit a u metra rovněž zvýšit. Jestli dobře počítám, tisíc autobusů stojí kolem 5 miliard a stovka tramvají totéž. A jestli si dobře pamatuji, tak ta sportovně-kulturní hala na bývalém ČKD byla za řádově stejné peníze.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 16:48:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já zas pamatuju 135 - jezdil jsem s ní všude, i když to znamenalo jít kus pěšky.

Zajímavá úchylka, i když ještě lepší byla u mých vrstevníků na Petřinách, kteří jezdili všude kombinací 120/134/155, přitom poprvé šlo dohonit kombinaci 134/155 tramvají u střešovické vozovny, podruhé na dnešní Staroměstské a teprve odtud mělo cenu linku používat. Přeplněnost bus/tram byla asi stejná, nepravidelnost autobusů o řád vyšší, interval ve špičce ale menší než u tramvaje.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 17:00:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mcbain:
Možná mám zmatek v pojemnování co je městská část či čtvrť, ale Letná leží v Holešovicích. Domy na Letné mají napsáno Holešovice a vždy tomu tak platilo.

Letná je přeci na úrovni Zahradního Města, Lužin, či Barrandova? Barrandov je přece také součást Hlubočep?!
Heky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 27. července 2006 - 17:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Arj, zdvojnásobení je jistě zbytečné, stačilo by síť vhodně rozšířit a ne redukovat:-)
KM, to je pěkné, že chceš šetřit, ale pokavaď netušíš, kolik bys šetřením získal, tak se mi to zdá poněkud komické:-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 8-2005


Odesláno Pátek, 28. července 2006 - 10:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Borovička-jojo, znám takové, chodili se mnou na gympl. Z Petřin by do 1 (resp. tehdy do 31) nevlezli a radši jezdili 134 a 155 :-) Souhlas i s intervalem u 135 to bylo to samé.
Heky: od toho jsou jiní študovaní a placení aby nejen tušili, ale i věděli a konali. Já jsem šotouš a tudíž jen uvažuji.
Martin a McB: Letná je skutečně součástí Holešovic. Troja ovšem nikoliv. Rozdíl divný, leč je.
arj: čtvrtinu až třetinu těch tebou požadovaných "nových" busů a tramvají bych získal prostou racionalizací provozu a úsporami. Možná by mi vyskočily mzdové náklady, nevím. příklad: Střídání řidičů na soupravách na konečných. Řidičů by bylo potřeba stejně (takže mzdové náklady nerostou), ale na konečné by čekali BEZ soupravy, tzn že by na každé lince ubyly tři až čtyři vlaky co čekají na každém konci. U 26 linek (by voko 13 souprav a 13 sól) je to víc jak 100 vozíků. Vzhledem k tomu že se vypravuje asi 400 vozíků, tak je to slušný, ne? A ty by se daly použít na nižší intervaly nebo na nové linky(!) Dobrý, ne?
MK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.137.46
Odesláno Pátek, 28. července 2006 - 11:15:56   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zajímavé jsou představy řady lidí, že stačí privatizovat nějaký ztrátový podnik (např. DP Praha), a že nový vlastník se již postará o jeho modernizaci a prosperitu. Já mám naopak zafiksovánu poučku, že stát převezme ztrátovou firmu, tu ozdraví a zpětně nabidne se ziskem k prodeji. Pokud to tak skutečně funguje (dnes se již většinou na žádné poučky není možno spolehnout), tak privatizace MHD v Praze ještě dlouho nebude na pořadu dne.

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace