K-report
 

MHD v Mostě, Litvínově a okolí Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Tramvaje a metro » MHD v Mostě, Litvínově a okolí « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyB741900 16   
  Novější archivy:        
Archiv do 29.prosince 2006Gromit60  29-12-06  10:40
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Jirka_33
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.213.32
Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 10:56:43   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Orlí spár a 134 -> Asi vás trošku zklamu. Včera u stovky to nebyla žádná pražská verbež, ale dva mostečtí šotoušové (nebo šotouši?). Jak jsem psal, byl jsem na procházce se synem, který dostal od Ježíška nový foťák, a tak jsme ho šli do terénu trochu zkalibrovat. Samozřejmě na vozech MHD
 
 
Ibar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 7-2006


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 11:15:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Igbt: To nebylo myšleno zlomyslně......to bylo jen na vysvětlenou......

Autobusy mají trošku odlišné buse systémy než Astry,je to dáno asi výrobní řadou.Například čas,který se zobrazuje za řidičem ve voze,nemůže sám řidič nařídit.Dělá se to kartou,která umožní vstup do sofftwéru toho buse.Na Astře si ho řidič sice taky nemůže nařidit sám,ale není k tomu potřeba karta,ale pouze číselné heslo,aby se dostal přes menu do "servisu" a tam čas upravil. S Astrou se nepočítalo vůbec,že by mohla jezdit jako linka č.2.Je tam sice nádraží Most,ale pod tím je napsáno přes chemopetrol.Přišli jsme na to, když jednou při výluce byla nasazena na linku č.2. Jinak,ale řidiči mají kontrolu na ovladacím panelu Busse na LCD displeji.Řidiči,kteří jezdí delší dobu tak už ty kódy znají na spaměť.Ti nový si musí zvykat...

Ani nevím jestli se vůbec plánovalo,že se KT-čko se u nás projede,ale je mi známo,že termín byl do konce roku. Smlouva je hold smlouva a její nedodržení jsou penále...
Ibar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 7-2006


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 11:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Jirka_33: Ty fotky jsou moc hezký...!!! Synátor byl asi hodnej,že mu Ježíšek nadělil taaaak suprový foťák...
a na víc i kompozice je super...!!!...
Slayer_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 3-2004


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 11:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Po čase všechny zdravím

Já jsem zase včera odpoledne viděl ex. Hradeckou B732 našeho evid. č. 46 jak měla na buse panelu jen HL. NÁDRAŽÍ, bez čísla. Podle mě jela linku do Žatce. Bylo to cca kolem 14té hodiny u rybárny. Je dobře, že se začínají využívat buse panely i na meziměsto. Jen vychytat těch pár much a bude to ok.

Ta zpráva s C934/E mne potěšila, jsou to dobré busy, rozhodně nějakej ten rok určitě vydržej. Jinak ta s těmi samými větracími okny je z Lounskýho provozu.
Myslím si, že DP s nákupem meziměstských busů nekončí. Od kraje je ta podmínka, že musí být myslim minimálně 10procent NP busů na meziměstských linkách. A nevím kde jsem to čet, že DP chce koupit cca 15 NP meziměstských busů, údajně staršich z Německa. Asi něco podobného jako ZDAR, nebo ČSAD Slaný.

Nové Many jsou na pohled super, moc se mi líběj. Doufám, že se v brzké budoucnosti dočkáme dalších kousků.

Tu B741 54 jsem včera viděl na lince č. 18 u Rozkvětu a seděli v ní 3 lidi. Tohle nepochopim, proč na tyhle kurzy strkaj kloubovej bus. Určitě by našel uplatnění jinde.

Celkem často potkávám na silnicích zájezdovou modrou Karosu LC736. Kolik těchto busů DP vlastně má? Určitě jich maj více, myslim že měli před časem tři bílofialové, dali se rozpoznat detaily ve zbarvení, ale po rekonstrukci mi připadaj uplně stejné. Nebo jestli už DP nemá jednu jedinou. Má ještě tu Karosu HD 12 ex. Most Hospital? Nebylo by případně nějaké foto? Předem díky.

Jinak přeji všem šťastný Nový rok 2007!
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 3-2004


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 12:14:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Teda lidi, tady se ta diskuse rozjela

Gromit: Moc pěkné fotky. Škoda té mlhy.
Já ty staré Karosy moc rád nevidím. Zrovna tyhle jsou hrozný krámy. A jet s tím do Žatce, tak to bych DP opravdu děkoval.
S tím KT. Gromite určitě je to tak. Komletace tady nebyla, takže je jasné, proč nebyla jízda.
Dle Zpravodaje DP mají kloubové Many jiné motory. Je to nějaký nový typ a je tam nové vstřikování plynného LPG. Tomuhle nerozumím, jak jsem přečetl, tak prodávám

Jirka 33: Opravdu je to moc hezky vyfocené. Ta fotka s tou T3 a kostelem v pozadí je velmi velmi podařená!

Ibar: Opět děkuji za vyčerpávající invormace ohledně buse.
Uvidíme, co to udělá s buse panely, časem na hodinách atd., až se to všude zapojí na ten odbavovací systém

Slayer: Zdravím po delším čase
Souhlas, buse panely by se měly používat na meziměsto. Včetně toho posledního tročíslí. Bylo by to přehledné a IN.
Ta ex.Hradecká 46 je velmi dobrá. Já se divím, že bus v tomhle stavu prodali.

Kolik se koupí meziměstských busů netuším. Nedávno tu někdo psal, že by to měly být Karosy. A nové. Tak uvidíme.
Těch podmínek tam je víc. Je to stav nízkopodlažních busů na meziměstě + staří do osmi let. Ale přesně to nevím, to musí někdo z DP.

Jen mě napadá, že se přes autobusovou problematiku trochu zapomíná na tramvaje. Tam je také mnoho co zlepšit a dělat. Chystá se něco na příští rok/léta?
Gromit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 1-2006


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 12:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A ještě několik tramvají z Litvínova.
Asi se řidiči divili, že tam v takovém počasí nějaký exot fotí.
 
 

Osamělý cestující na litvínovské zastávce Technické služby:

 
 
Kdo není aspoň trochu blázen, ten snad ani nemůže být normální.

www.fotodoprava.com
134
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.100.42
Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 12:39:31   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V tramvajovém provozu se toho mnoho neděje. Myslím, že jsme zde ani nepsali, že letos vyjely dvě vánoční tramvaje, a to ev.č. 224 (Most) a 211 (Litvínov). Od roku 2000 jezdí pravidelně mikulášské (vánoční) tramvaje, vždy se využívalo tramvají v bílém nátěru. Letos poprvé jsou polepy na žlutých vozech.

V koupi autobusů pro linkovou dopravu se bude pokračovat. Vždyť od března bude mít DP na linkách podstatně větší výkony (dle počtu km nasmlouvaných s krajem), zde jsou konkrétní čísla:
Příměstská doprava Most-Litvínov: 571 000 km/rok
Bílinsko: 1 539 000 km/rok
Lounsko-jih a Lounsko-východ: 891 000 km/rok

Jinak zírám, jak se nám v Mostě množí fotiči. To budou některé nevrlé řidičky pěkně nasr..né.. Tvrdě do nich!
Gromit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 1-2006


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 14:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

134: Já tady fotím poměrně často, tak několikrát do roka, zlomek toho mám na www.fotodoprava.com A že je v DPmML hodně řidiček, to jsem si také všiml a myslím, že to dělá fotografování zajímavějším . naštěstí jsem se s žádnou vysloveně nas..nou nesetkal.
Kdo není aspoň trochu blázen, ten snad ani nemůže být normální.

www.fotodoprava.com
Slayer_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 3-2004


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 16:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vladass: Nové Karosy? Takže asi nějaký Midwaye nebo že by Crossway/Arway? Často jsem tu v Mostě vídal předváděcí autobusy modrýho Crosswaye a bílýho Arwaye ve standartní délce. Nebo mě i napadá Citelis Line Škoda že už se nedělaj C954E, nebo Axery viděl bych je tu radši.

Jo jo, ta hradecká 46 má nové sedačky, myslim že i vnitřní buse, nikde žádná koroze, vypadá velice pěkně, určitě se ještě využije.

S tramvajema se stále nic neděje, žádná modernizace stávajících vozů, ani žádná obnova. Něco jsem slyšel o Waně v provedení bulwa a jedné Anitře, ale zatím nic.
Igbt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 11-2005


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 20:02:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

BUSy - další přírůstky by měli být starší MANy z Německa a funglovky Karosy. Přesné počty neznám.

BUSE - do exbrněnských se nelze dostat, několikrát jsem to zkoušel (je potřeba karta), exhradecké BUSy jsem nezkoušel, ale jak je vidět, šíkovní řidiči si pohrají a jde to. Zvlášť chválím 46!

KT8 - přesně, jak říkáte. Tramvaj by se musela kompletovat jen kvůli zkušební jízdě a to se jaksi nevyplatí. Navíc naši kluci jsou šikovní a věří své práci, tak co by zkoušeli, že..?

TRAM - Já mám info, že by měla přijít jedna wana v ostravské verzi, čili žádná socka. Nechme se překvapit...

 
Tzv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 12-2004


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 00:21:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Mlha: Gromite, já čekal na výlet do Klášterce už jak dlouho a zrovna, když jsem jel bylo nádherně.

ad BUSE: Opravdu by to chtělo na meziměstkých linkách to používat. To mi netvrďte, že čtvrt roku od zahájení dopravy, nejde na vašich městských autobusech (nemyslím ty koupené) aktualizovat a nahrát nové cíle...

ad šikovní kluci: no ty naše patnáctky jsou po návratu z Mostu pěkný bzukolety...
2001 - 2006 - pět let od oficiálního ukončení provozu Chomutovských Ikarusů
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2194
Registrován: 3-2004


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 00:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Gromit: Fotíš parádně. Navíc, mě se ta mlha docela líbí. Je to takové zvláštní a jedinečné

134: Jo jo, pravda s těmi Vánočním tramvajemi. Ty vánoční polepy navíc jsou moc pěkné.
S těmi řidičkami. Moc dobrá věta

Slayer: Ono je otázka, zda to budou ještě Karosy. Spíš ne. Karosa od 1. ledna končí. Už jen Iveco.
Těžko říct, co od nich DP vezme. Necháme se překvapit, ale Citelis Line by nebyl od věci. Řady 9xx je škoda. Poslední modifikace byly velmi dobré.
Ta exHradec Karosa je hodně dobrá. Nerad to píši, ale lepší než ty současné zdejší Myslím, že by si své měla odjezdit na krátkých příměstských linkách.

Igbt: Tak takhle je to s tím buse. Karta se sežene kde? Je škoda, že se to nevyužije. Jinak díky za info.

Jak jsem psal, bylo by dobré, používat na linkách buse panely i to číselné označení. Asi jsem s tím otravnej, ale bylo by to opravdu přehledné a moderní.

Tramvaje: S tou wanou se o tom mluví. Bohužel, jedna moc neřeší. Ale na linku 2 se vyloženě hodí.
Anitru raději ne. Nemyslím si, že je to vhodná tramvaj do našeho provozu. Ani z hlediska ceny, koncepce, kapacity.
Mě by spíš zajímalo, jestli existuje nějaká koncepce? Chceme tohle tohle, chce se tohle! Ať už z hlediska vozů, obnovy, rozšiřování tratí nebo zachování atd. Taková koncepce je důležitá.
Mě osobně by vůbec nevadil případný nákup KT8 (ať už odkudkoliv) a modernizace. Ale chápu, že každý to vidí jinak a cest a možností je víc.
Ibar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 7-2006


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 08:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak už jsem konečně pochopil,proč Kraj nechtěl platit DPÚK a trvá na nejnižších dotacích pro veřejnou linkovou dopravu...!!!Kraj si totiž buduje mezi jednotlivýmy budovamy vlastní metro za necelých 7 miliard korun...!!! A to jenom pro vlastní zaměstnance...!!! Šejkové si za své bohatství z ropy stavi na poušti lyžařský areál a krajští zastupitelé v Ústí nad Labem s peněz daňových poplatníků /tzv. debilních kreténů/vlastní metro...!!! Jsem v šoku...!!!!

odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem Ibar.)
Ibar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 7-2006


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 08:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Za povšimnutí stojí i datum tiskové zprávy...!!! Zastupitelé kraje snad schválili i to ,že prosinec bude mít v Ústeckém kraji 32 dnů...!!!Doufám,že je schválenej jako Krajský svátek se všemi příplatky...!!!Bože,Bože do koho jsi to dal duši...!!!...
Ibar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 7-2006


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 08:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Čtu si tu tiskovou zprávu pořád dokola,a asi to bude jen silvestrovský apríl...!!!... I když na stránkách Krajského úřadu mi to moc nesedí. Navíc je v horní části napsáno,že tato zpráva bude zveřejněna jen od: 29.12.2006 do: 2.1.2007
Já to tedy raději zkopíruji,aby nebylo pozdě...!!!

Krajské město bude mít do dvou let metro
předkladatel jméno: František Janačík, předkladatel složka: Odbor kancelář hejtmana | datum (vzniku): 29.12.2006 | datum aktualizace: 29.12.2006 | zveřejněno od: 29.12.2006 do: 2.1.2007
Za naprostého nezájmu veřejnosti i médií Ústecký kraj zahájil v březnu realizaci zatím svého nejambicióznějšího projektu za téměř 7 miliard korun. Budovy krajského úřadu do dvou let spojí podzemní kolejová doprava - metro.

--------------------------------------------------------------------------------

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 32.12.2006



Krajské město bude mít do dvou let metro



Za naprostého nezájmu veřejnosti i médií Ústecký kraj zahájil v březnu realizaci zatím svého nejambicióznějšího projektu. „V rámci zefektivnění práce úředníků Krajského úřadu Ústeckého kraje připravuje do dvou let propojení svých budov v krajském městě podzemní kolejovou dopravou – metrem,“ prozradil náměstek hejtmana Petr Fiala. Projekt připravili studenti ústeckého gymnázia Stavbařů ve spolupráci s kroužkem Mladých techniků v DDM Rumburk ve volném čase, náklady celé akce se pohybují v řádech miliard korun. „Ústecký kraj je povinen řádně a hospodárně hospodařit se svěřenými finančními prostředky daňových poplatníků. I když se 6,85 miliard korun na výstavbu metra mohou jevit jako poměrně vysoké náklady, tato investice, na níž jsme bohužel zatím nezískali z Evropské unie ani euro, se kraji dlouhodobě vrátí v efektivnější práci jeho administrativy. Nezapomeňme, že se jedná o projekt ojedinělý. Proto je potěšující, že jeho návratnost je spočítána v nákladnější variantě na dobu 156 let, což je při výši investice zcela standardní,“ komentoval akci hejtman Jiří Šulc.

Trasa jednokolejového krajského metra bude dlouhá přibližně jeden a půl kilometru a bude mít tři zastávky, v podzemí krajských budov A, B a C. Protože tyto části krajských objektů nejsou přístupny veřejnosti bez doprovodu, nepočítá se se zapojením krajského metra do systému MHD v Ústí nad Labem. „Ano to je pravda, není to pro lidi. Metrem se budou vozit jen úředníci a my, jízdné bude stát jednu korunu a bude jednou měsíčně strháváno z platu, zastupitelé budou moci metra využívat zdarma,“ přiblížil budoucí provoz ústeckého metra náměstek a zástupce hejtmana Radek Vonka. Vzhledem k tomu, že se do projektu krajského metra nezapojilo město, zatím byly zastaveny přípravy trasy B, která měla spojit sídlo Ústeckého kraje s magistrátem města. „Naopak vstřícnost projevila radnice městského obvodu Střekov, takže v II. etapě podkopeme řeku Labe a jedna ze zastávek metra bude pod garážemi tamního obvodního úřadu,“ upřesnil náměstek hejtmana.

Realizace metra v Ústí nad Labem však neprobíhá zcela bez komplikací. Výhrady proti vedení trasy mají například správci městských kanalizací. „Nevadí nám, že budeme muset zcela přebudovat kanalizační systém v městském centru. Zase budeme moci rozkopat chodníky a silnice a vůbec, za co bychom jinak utráceli peníze? Máme ale výhrady k hlukovým studiím, které prokázaly, že naši pracovníci budou při kontrolách potrubí vystaveni nadměrné hlukové zátěži při jízdě vlakových souprav,“ uvedl jejich pracovník který si nepřál být jmenován. Výhrady mají i politické strany zastoupené v krajském zastupitelstvu. „I když vidíme přínos této investice v tom, že dlouhodobě přinese pracovní místa, přesto se nám na projektu něco nezdá. Například trasa krajského metra zcela ignoruje stranické sekretariáty v centru města,“ shodly se ve svých prohlášeních.




--------------------------------------------------------------------------------


Zemní práce na první stanici budoucího metra v Ústí nad Labem byly zahájeny
134
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.100.42
Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 10:47:08   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

BUSE: Proč by měl svítit velký nápis na BUSE, když může trčet za stěračem malá papírová cedule s nečitelnými názvy? Kdyby to někoho z pověřených pracovníků zajímalo, tak je tam už dávno vše nahrané. Zajisté by se také pokusili oživit BUSE panely na autobusech z Brna. Vzpomínám si, jak v červnu 2002 začala jezdit linka č.24 k OBI. Nejprve tam byl pouze nápis na papíru "Obchodní centrum Chomutovská", později si na BUSE aspoň navolili to číslo 24. Takto to jezdilo téměř rok.

Wana: Již v červnu 2006 mi technický ředitel říkal, že by do konce roku chtěli koupit novou tramvaj - wanu. Je konec roku a nic. Oni ji časem určitě koupí. V této chvíli mají ale přednost autobusy. Navíc plány a vize DP do budoucna bych nebral příliš vážně.
Igbt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 11-2005


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 14:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

134 -> Víš kolik stojí BUSE?

Papírek s cílem se vymění raz dva a za pár Kaček, ale BUSE stojí kolem 50.000,-, tak se přece nebude používat jen tak na nějaký konečný, aby se hned ošoupalo a vybledlo. Mysli.


Igbt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 11-2005


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 14:33:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vladass -> Ta karta se dá sehnat samozřejmě v BUSE Blansko, hihi.

V případě Brněnských BUSů, by se určitě našli v Brně, ale na co..? My přece nepotřebujeme jízdní řády, hlášení zastávek ani konečné z Brna.

Jednoduše se musí vzít počítač a do jednotlivých BUSů natáhnout nový program. Nic víc, nic míň.
Stačí chtít.

Ale jak by řekli lidé z DP: "Na to neni čas a ani peníze." - Taková univerzální odpověď na všechno...
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2195
Registrován: 3-2004


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 14:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ibar: To je určitě jen silvestrovský apríl. Je vidět, že mají na kraji hodně času na kraviny

134: S linkou 24 to pamatuji. To byl hukot! Ono je to k pláči, ale takovým způsobem, že je lepší se tomu smát
Tak pokud je tam všechno nahrané nevím, proč se to nepoužívá. Navíc, jak psal Ibar, pokud se buse spojí s tím systémem odbavování, mělo by to vše být O.K.

S tou wanou, ono se toho už říkalo. Jenže právě v tomhle vidím tu absenci konceptu. Nějaká ta jejich koncepce přes Moldavu a do Žatce je dneska mino. Nevím, jak jsou schopní manageři, ale je snad základní pravidlo, že se cíle musí přizpůsobovat a měnit dle aktuální situaci. A to nemluvím o vizi.

Igbt: Tak kurňa co je za problém. Proč už to není nahrané. Prostě odpovědný pracovník by si udělal práci navíc nebo noční, aby busy byly doma. Proč mi připadá všechno jako problém?

Bohužel, DP mi svým přístupem nepřipadá moc flexibilní a moderní. Nechci napadat pracovníky a jejich postupy, ale nezdá se vám, že se na dost věcí docela dlabe! Možná by to chtělo trochu provětrat!
Igbt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 11-2005


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 15:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nepoznáváte se někdo?
 
Igbt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 11-2005


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 15:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nebo nepoznáváte ho někdo?
(výcuc)
 
Ibar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 7-2006


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 07:34:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

TO Vladass: Stím odbavovacím systémem se dá dělat spousty věcí...!!! Jen se tomu dostat pod kůži......Znáš to, v každém zařízení je zabudováno tzvn..."kurvítko" a někdy je to na palici,aby to fungovalo tak jak má.Navíc v tak časovém presu,jaký máme za sebou a ještě před sebou se zkrátka nedaří. Někdy začátkem roku nás čeká ještě jedno licenční řízení na provoz linek do hor.No a v neposlední řadě máme tady ruzné autobusy,takže co pes /autobus/ to jiná ves.
Já jsem přesvědčen,že se to dá dohromady v co nejkratší době!Už jenom proto,že zákon ukládá provozovateli dopravních linek v osobní dopravě povinnost, řádně označit daný spoj na vozidle.

TO Igbt: Tak toho neznám...musíš ho příště vzít ze předu......takhle s profilu vypadá jako David Ráth.......který ve sportovním oblečením se maskuje a podle hesla " Ve zdravém tělě,zdraví duch " si to vykračuje na inspekci do Kauflandu,jestli tam neni...listerie...
Ibar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 7-2006


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 08:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě mě tak napadlo...je zřejmé,že podnik chce zprovoznit to propojení odbavovacího systému s busse systémem na všech vozech,které busse systém máji.Jen vychytat ty "kurvítka".Je to jednodušší už jen proto,že když se ty data nahrají do centrálního PC, tak si to všechny vozy najednou stáhnou do komunikačního centra na voze.To jak to bude vypadat,záleží na šikovnosti programátora a taky na požadavku.Pak to bude,všude stejné.Samotný busse systém se musí programovat jednotlivě.A podle různých typů busse systému by to byla zřejmě náročná práce i pořízení jednotlivých karet by byla zbytečná investice.Jednou ale určitě příjde den "D" a vše bude fungovat tak, jak má ....
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2425
Registrován: 5-2002


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 11:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Fotky interiéru Manů nemáte?
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2196
Registrován: 3-2004


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 12:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Igbt: Netuším, co je to za člověka.

Martin: Zatím se neobjevily. Ono to nebude jednoduché fotit, protože linka 30 jezdí dost narvaná.

Ibar: Snahy jsou zřejmé a logické. Ono opravdu to propojení s odbavováním má obrovské výhody. A to hodnotím pouze z info tady.
Další výhoda by byla v tom, že při změně trasparentů zobrazovaných na buse stačí změnit a vozy si to všechny stáhnou. Výhody to má, jen aby se dařilo. Ty "kurvítka" mohou ještě nadělat mnoho neplechy a vychytání může trvat dlouho. Uvidíme.
Já, aby se to nikoho nedotklo. Nechci se dotknout lidí, co to dělají. Jen určitě nejen mě trklo, že to trvá už všechno dost dlouho. Ale třeba to skutečně rychleji nejde!
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2197
Registrován: 3-2004


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 12:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ibare, jezdil si i KT8, když tady ještě byly? Tehdy když se prodávaly se říkalo, že neseděly i řidičům. Nevíš, jak to tehdy vlastně všechno bylo?
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2198
Registrován: 3-2004


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 12:53:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

!!!Všem přeji hodně zdraví, štěstí a úspěchů v Novém roce!!!
Ibar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 7-2006


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 19:02:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Vladass: No jasan ,že jsem jezdil KT8.Některým řidičům opravdu neseděly.Zvláště těm starším.Ta situace se opakuje i v současnosti s Astrou.Z mého pohledu to nebyly až tak špatné tramvaje.Několik vad ale měly. Např: těžce se rozjižděly,(když jsem sní jezdil delší dobu měl jsem pocit jako bych ty cestující nosil na zádech)ale když se rozjely tak jely jak utrženej vagón,brzdy byly ale super,samo si to piskovalo a když to nestačilo tak tam byl vedle jizdního pedálu ,pedál s pískem,mělo to dvě kabiny,kabinu "A" a "B",když si řídil s kabiny "A" tak v pohodě,ale když se otočila,tak ovladací panel podvozků a pojistky byly v té kabině "A", čisla se přetáčela nahoře v kostce... přes kabel z venku a když pršelo ,tak to bylo docela nepříjemné,my jsme tomu říkali losování. Stanice se přetáčely kličkou v kabině, to taky nebylo domyšlené.Stanice byly napsány na bílem plátně a šly po sobě ve sledu,takže když si jezdil linku č.1 tak si tam musel dát Litvínov VI...a když si jel z Litvínova do Velebudic tak jsi musel překroutit všechny stanice od začátku až do konce toho plátna.Ještě ,že nám vedení tenkrát povolilo to přetáčet jen ve přední kabině.Jednou mi při průjezdu v otočce Velebudice praskl pantograf a spadl na střechu /zjistilo se že šlo o výrobní vadu,byla vněm bublina/...zavolal jsem to dispečerovi a protože ten panťák nijak nepřekážel, tak jsem výtáhl zadní pantograf a odjel jsem do vozovny.Kolegovi v Litvínově zase začala hořet střecha nad kabinou,byl tam nějakej skrat.Jinak s ní nemám nějakou vyloženě špatnou zkušenost....ale stěmi přestavbamy KT-ček co mají v Praze se to nedá srovnat!Když jsem je viděl,tak jsem byl jako Alenka v řiši divů...

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace