K-report
 

Tramvaje v Liberci a trať do Jablonce Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Tramvaje a metro » Tramvaje v Liberci a trať do Jablonce « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archive through 16.leden 2006Ondrys60  16-1-06  17:08
Archive through 12.březen 2006M__r60  24-2-06  18:27
Archiv do 21.května 2006Cestující60  21-5-06  11:01
Archiv do 28.června 2006Brejšín60  28-6-06  05:04
Archiv do 03.srpna 2006Honza_Šlehofer60  03-8-06  16:08
Archiv do 16.září 2006109960  16-9-06  23:10
Archiv do 02.prosince 2006ka60  02-12-06  18:55
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 02. prosince 2006 - 19:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad KA:

Taky jsem tam byl a bylo to pěkný,musím DPML pochválit.....
no toto
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.34
Odesláno Sobota, 02. prosince 2006 - 23:01:11   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Chvály pro Liberec není nikdy dost. To v Olomouci jsou jiní kabrňáci. Dopoledne vyjela na Mikulášskou jízdu stará tramvaj sólo, protože vlečňák údajně hned před vratama DP chtěl jezdit po dlažbě. Odpoledne už byla asi ve staré tramvaji moc zima (netopí), tak vyjela T3 s celovozovou reklamou na pivo Litovel. Optimální mikulášská tramvaj. Její výzdoba spočívala v tom, že v BUSE svítil nápis Mikulášská jízda. No, nějak se v Oc pokazili.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1194
Registrován: 10-2004


Odesláno Neděle, 03. prosince 2006 - 10:02:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Řidič v podobě čerta s vysokým afrem neměl chybu.
Informovanost cestujících na výborné úrovni, v každé tramvaji linky 3 byl ve vitrínách jízdní řád a informace. Možná i v jiných vozech, to jsem nezjistil (používal jsem pouze 3 k dohánění tramvaje :-))
Dřív či později nahodím nějaké fotky i s videem, bohužel v nižší kvalitě, měl jsem nouzový šotopřístroj.
Fotoweb městské hromadné dopravy
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 03. prosince 2006 - 19:49:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Sergei:

Takže jsme se asi viděli. Jo,informovanost bylo na výbornou,a bylo to i v BUSECH. Taky něco mám,ale není toho moc,fotil jsem mobilem,tedy většinu kámoš.
Ondrys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 5-2004


Odesláno Neděle, 10. prosince 2006 - 21:57:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tady je ale mrtvo...
Tento víkend jezdily přes den na meziměstě soupravy. To je posila pro Vánoční nákupy nebo co? Intervaly byli furt půlhodinový do Jablonce, ale ta vyšší kapacita se musí ocenit.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1206
Registrován: 10-2004


Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 07:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano, na adventní víkendy se posiluje, o nedělích platí JŘ jako v sobotu (od rána bylo slyšet ve vysílačce stěžování řidičů, jak na ně nadávají zejména důchodci, že nejedou podle JŘ).
Věčnou slávu n.p. Karosa!
Fotoweb městské hromadné dopravy
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 18:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Sergei:

Cestující jsou blbý,ty jízdní řády nečtou,oni si zapamatujou dva časy,horko těžko ke kterým dnům to patří a to jim stačí.
Stačí v týdnu,třeba ve středu,aby byl svátek a lidi čekaj jako v prac.dny a na tram.zastávkách cěkají tram.soupravy.....

Jinak nevíte někdo přesné časy,kdy do JBC jezdí soupravy?
Marek__liberec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 8-2002
Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 19:15:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

www.dpml.cz

Víkendové posílení linky č. 11 Liberec Fügnerova - Jablonec nad Nisou Tyršovy sady.
Od soboty 9. prosince 2006 do konce roku bude bude posílena kapacita spojů na lince č. 11 Liberec – Jablonec n. N. a zpět.
O sobotách:
v době od 8:00 do 16:00 hod.,
o nedělích:
v době od 12:00 do 18:00 hod. bude doprava v uvedeném úseku zajišťována dvouvozovými soupravami dle platných jízdních řádů.
http://trat037.unas.cz
matyáš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.119.69
Odesláno Úterý, 12. prosince 2006 - 14:25:39   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nezná někdo výrobní čísla úzkých wann ev.čísel 22 a 23. Díky....
terminál
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.244.86.82
Odesláno Úterý, 12. prosince 2006 - 14:44:33   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

22 - 015/2006
23 - 016/2006
Ondrys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 5-2004


Odesláno Středa, 13. prosince 2006 - 10:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zajímavý článek:
http://www.igenus.cz/view.php?cisloclanku=2006121309
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 13. prosince 2006 - 19:07:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tak já jsem čekal v neděli v 17:15 na Fügnerce a SOUPRAVA už nejela,tak se ptám na přesné časy..
Mája
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 4-2004
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 06:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli to nebude tím, že teď v neděli platí sobotní provoz. Takže první nedělní provoz bude až 25.12., tedy alespoň dle toho, co je psáno na http://www.dpml.cz/novinky_detail.php?id=84
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 10-2004


Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 14:32:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na městské trati se objevila NADka, co se děje?
Věčnou slávu n.p. Karosa!
Fotoweb městské hromadné dopravy
Marek__liberec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 8-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 22:40:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zaregistroval jsem dobře, že NAD byla mezi Rybníčkem a Lidovými sady?
Na Fügnerce u výhybky (z městské na meziměstskou trať) ráno pracovali maníci se sbíječkou. To ještě tramvaje jezdily. Odpoledne už tam byli svářeči (kutili cosi v rozdělané výhybce) a jezdila NAD...
Tolik můj postřeh. Snad někdo ví víc.
http://trat037.unas.cz
Siderodromofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 15. prosince 2006 - 12:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hlaseni o NAD jsem slysel uz pred osmou rano.
Ondrys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 5-2004


Odesláno Sobota, 16. prosince 2006 - 18:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na meziměstě dnes vesele jezdily soupravy 22+39 a 23+40. Nevím jestli je to první nasazení wan s cestujícíma na této trati, ale já je viděl v Jablonci poprvé.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1211
Registrován: 10-2004


Odesláno Sobota, 16. prosince 2006 - 20:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Samozřejmě, jako vždy jsem dostal šanci se svézt, až když obě soupravy zatáhly. Tak příště..
Věčnou slávu n.p. Karosa!
Fotoweb městské hromadné dopravy
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 16. prosince 2006 - 23:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Mája:

No,já jsem se ptal v infocentru v DPmL a tam mi paní říkala,že ikdyž se jede podle sobotního j.ř. v neděli,tak soupravy mají jezdit až do 18.hodiny,tak proto se ptám.
Jinak dneska jsem jel ve 13:17 z JBC a koukal jsem do soupravy,která jela Textilanou směr JBC,tak byla docela slušně obsazená,nedokážu si ani představit,kdyby jel sólovůz,to by ani nepobral.....
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 8-2005


Odesláno Čtvrtek, 28. prosince 2006 - 10:27:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bída přichází....
Liberec 28. prosince (ČTK) - Pasažéry tramvajové linky mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou čeká od 1. ledna o víkendech horší cestování. Dopravní podnik kvůli nedostatku peněz zruší posílení linek. Místo současných dvou vozů bude na trase jezdit vždy jeden. Často zájmu nestačí, uvádí dnešní liberecká příloha Mladé fronty Dnes. Jablonecká radnice by na dopravu ráda přidala, o rozpočtu bude ale jednat až v únoru.
Dopravu mezi oběma sousedními městy dlouho zajišťovala o víkendech jen jedna tramvaj. Po zrušení některých spojů byly ale vozy tak přetížené, že se dopravní podnik rozhodl přidat o víkendech ve vybrané časy druhý vůz. "Reagovali jsme tak na poptávku cestujících, bohužel na pokračování rozšíření spojů nejsou peníze," řekl deníku provozní ředitel Dopravního podniku města Liberce Ludvík Lavička.
Přidání jednoho vozu zvýší náklady zhruba o 70 procent na kilometr. Ročně nejde o velkou sumu - asi půl milionu korun. Zatím je platil dopravní podnik ze svého, od ledna na to ale nemá a hledá peníze jinde. Buď u krajského úřadu nebo na jablonecké radnici. Kraj přispívá na tramvajovou dopravu ročně zhruba 11 miliony korun, sedm přidává Jablonec, zbytek ztráty pokrývá Liberec. Na rozdíl od kraje a Jablonce příspěvek stále zvyšuje.
Nové vedení jablonecké radnice má podle radního Jindřicha Berounského zájem, aby se posílené soupravy udržely. "Jednáme o tom a věříme, že se nám podaří prosadit do rozpočtu na příští rok peníze navíc pro tramvaj," řekl deníku Berounský, který je velkým zastáncem kolejové dopravy a trať chce v Jablonci protáhnout až k autobusovému nádraží blíž k centru. Několik týdnů ale zřejmě spoje zůstanou bez posil, protože rozpočet bude město projednávat až v únoru.
Tramvaj mezi Libercem a Jabloncem jezdí přes půl století a podle průzkumů dopraví denně z obou měst na 7000 lidí. V tom ale nejsou započítáni cestující, kteří ji využívají jen na část cesty. Tramvaji konkurují kromě aut také autobus a vlak. Tramvaj je ale nejlevnější, přesto je budoucnost tratě nejistá. Projekt integrované dopravy Regiotram Nisa počítá s převedením dopravy mezi Vratislavicemi a Jabloncem na železnici.
Budoucnost patří bagrům!
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 28. prosince 2006 - 19:44:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

máte někdo nové víkendové služebáky pro linky č.5+11? Nebo jestli mi někdo poví,že se vrátí na víkend ty služebáky,které platily předtím...(od 3.1.05)
Děkuji

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace