K-report
 

Přístavy a jejich technika Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Automobily, lodě a letadla » Přístavy a jejich technika « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv do 09.května 2006Pjp60  09-5-06  21:02
Archiv do 11.září 2006M_v60  11-9-06  00:40
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 11. září 2006 - 08:14:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jojo, presne s nej. Prestavet asi nee, lec je provadena rekonstrukce v pulce mostu, kde vede "opustena" kolej (dle eisbahnatlaas DE). Takze spis tak nejak celkova obnova spojeni. Ale s ohledem na ciste zeleznou konstrukci a delku, tipuji, ze to funguje jako neverending story, na jednom konci s jednou koleji skonci a muzou zacit s druhou.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
M_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2286
Registrován: 6-2002


Odesláno Pondělí, 11. září 2006 - 23:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pjp: Němčina sice pro mě není moc stravitelná, ale mám spíš pocit, že v listopadu chtějí pomocí plovoucího jeřábu vyměnit celé prostřední pole mostu za úplně nové od Krupp Stahlbau: Kieler Nachrichten

Že by tip na výlet?
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7288
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 11. září 2006 - 23:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taky bych to po přečtení "Kieler Nachtrichten" tak chápal...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 610
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 12. září 2006 - 08:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, vypada to zajimave, lec mam obavy ze ne pro me, neb jsem zatim nedosel, jak se k tomu mostu dostat nevlastneje IGK ... :-(
Ale jak rekl slepej uvidime a koupil si listky do kina na grotesku ... ;-)
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2242
Registrován: 8-2002
Odesláno Středa, 13. září 2006 - 15:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

pjp: zkus si stopnout nakej ceskej soukromej kamion (ne csad atp.) :-)

jinak fotky lodi i pristavu pekny...
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 17. září 2006 - 12:32:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bacha, bude vlna ...
 
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 17. září 2006 - 12:38:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A ten malej flek vpravo dole ma dve patra a vozi lidi na lince HVV 62 ...
 
 
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 17. září 2006 - 13:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A nejen kontejnery jsou takovymi lodmi prepravovane. Vsiml jsem si toho pozde, takze aspon tak.
 
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7345
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 09:02:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A nejen kontejnery jsou takovymi lodmi prepravovane. Vsiml jsem si toho pozde, takze aspon tak.

Já tam nic jiného než kontejnery nevidím??
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 632
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 09:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ne ? Ani ty krabice na druhe strane bordu nad dvemi nadrzkovymi kontejnery ? Sice uznavam, ze jsou "odlozeny" v jakesi konstrukci evokujici kontejner. Je to zhruba stred snimku a je to blbe videt ... :-(
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7346
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 09:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sice uznavam, ze jsou "odlozeny" v jakesi konstrukci evokujici kontejner.

To právě není žádná konstrukce evokující kontejner, ale takzvaný Flat Container.

http://www.oceanairlogistics.com/containers_40ftflatrack.html
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 09:21:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No dobre, dobre, ja se nehadam, osttatne jsem uz v tom videl i odlozene auto, ale to neslo vyfotit, ostatne s ohledem na typ lode, asi jine reseni pri preprave kusovych zasilek moc nepripada v uvahu a zase pokud by to nekdo chtel takto poslat rovnou, tak ma preci 20" kontejner, ne ? Takze asi to bude zalezitost terminalu do ceho do strci, asi tak nejak to bylo s me strany mysleno.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7349
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 10:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No dobre, dobre, ja se nehadam,

Ani není o čem se hádat. Flat container je úplně standartní kontejner.

zase pokud by to nekdo chtel takto poslat rovnou, tak ma preci 20" kontejner, ne ?

To dost těžko - z fotky je jasně vidět, že bedny jsou moc široké, a ty horní i vysoké.

Takze asi to bude zalezitost terminalu do ceho do strci, asi tak nejak to bylo s me strany mysleno.

Pochybuji, že to bylo takto naloženo až v terminálu. Jak říkám, jedná se o úpně standartní isokontejnery, které byly určitě takto naloženy už u odesílatele.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 635
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 10:32:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Priznam se dobrovolne, ze chode okolo techto slozist, jsem jeste nevidel toto ubytovane na techto slozistych, ale to nic neznamena.
Zato jsem tu videl uz dvakrate nakladani tohoto v rozlozenem stavu (prazdnem), dale jsem to nepozoroval/nesledoval. Nepocitam zpravidla dva az tri "sloupce" slozenych se tak po ruznu potloukajicich prave po techto slozistych, ale jak pisi, vim o tom v podstate prd.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
M_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2296
Registrován: 6-2002


Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 11:53:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pjp, Mcbain: Existují i zcela atypické kontejnery, třeba na přepravu listů větrných elektráren do zámoří. Zatímco tubus můžou v přístavu normálně uvázat a přeložit, k tak citlivé věcičce, jako je list rotoru, obyčejné přístavní dělníky nepustí. Vymysleli proto rozkládací 40 ft kontejnery. Když je prázdný, pošlou ho složený jako normální 40 ft kontejner. Po rozložení a naložení rotorovým listem je dlouhý skoro 50 metrů.
Odkaz na fotku

Pokud náklad v některém směru přečuhuje, určitě nepůjde o standardní přepravu, důležité je, aby se s tím dalo jednoduše manipulovat (horní úchyty) a pokud možno i stohovat.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7355
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 12:34:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

důležité je, aby se s tím dalo jednoduše manipulovat (horní úchyty) a pokud možno i stohovat.

No vždyť jo . Občas se stává, že něco přečuhuje i z "open-topů" s plachtou, tzn. že plachta je přepnutá přes nějaký výčnělek. Velmi pravděpodobně je to ošetřeno nějakým příplatkem za přepravné. Ale pořád jsou to principielně kontejnery.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1541
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 13:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"Přečuh" směrem nahoru dělá určitě neplechu při překládce. Viděl jsem všelijaké nástace na spreadery, které to mohou řešit. Docela by mě zajímalo, jak je to ošetřeno u nás (lanový závěs?). Zrovna teď jsem v týdnu viděl jet truck ČSAD Mělník (= z Metransu) a ze 40ft open-topu mu koukal nějaký generátor skoro půl metru. Ovšem taky je možné, že si to hasil přímo do HH.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 22. září 2006 - 14:22:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Emma a jejích 7 sester /E-class/ už je zaturnusováno mezi Asií a Evropou, kde zastavují ve Felixstowe, Rotterdamu a Bremerhavenu.
M_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2303
Registrován: 6-2002


Odesláno Sobota, 23. září 2006 - 00:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Už jsem četl pro Emmu i název PS-class, jen nevím proč zrovna PS. :-( V Evropě má najíždět i Goteborg a Aarhus, pak Suez, Singapore, Čínu a Japonsko. Tam a zpět za 2 měsíce (pro 8 lodí tak akorát).

Překvapuje mě, kolik přístavů je už dnes schopno tak velkou loď obsloužit.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 646
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 03. října 2006 - 13:26:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kontejner ?
 
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1559
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 03. října 2006 - 14:04:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kontejner - flat (taková jakoby plošinka) a na něm něco, co vypadá jako obří barel.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 03. října 2006 - 15:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No oni ty placatý kontejnery jsou pod tím vlastně hned dva - je to tak trochu PLM.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1621
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 20. října 2006 - 09:23:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pořadí největších kontejnerových rejdařů (podle kapacity lodí)

poř.názevtis.TEU
1Moeller/Maersk1650
2MSC785
3CMA CGM508
4Evergreen478
5Hapag-Lloyd412
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1622
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 20. října 2006 - 09:25:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Těhle pět hráčů kontroluje 42% kontejnerového námořního loďstva.
M_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2364
Registrován: 6-2002


Odesláno Pátek, 20. října 2006 - 13:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trainspote, kdysi se diskutovalo o alternativách dopravy kontejnerů z JV Asie na východní pobřeží USA. V proposalu k novým plavebním komorám Panamského průplavu je na straně 28 uveden vývoj podílů. V roce 1999 měl ještě dominantní podíl "U.S. intermodal system" s 86% následovaný Panamským (11%) a Suezským (3%) průplavem. Ovšem v roce 2004 podíl kontejnerů přepravovaných po souši ze západního na východní pobřeží klesnul na 61%, přes Suez jde pouhé 1%, kdežto podíl Panamy se víc než ztrojnásobil na 38%. Možná tedy ty nové německé Panamaxy pro Maersk (které prý mají být superrychlé, leč přesné informace jako obvykle chybí :-() jsou určeny pro další vytlačení transkontinentální železniční dopravy kontejnerů z trhu.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 20. října 2006 - 16:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To jako ship-to-shore žeriavy? No nevím, od koho konkrétně v Německu by měly pocházet, ale v tomhle odvětví ovládá většinu trhu Čína, jen ZPMC má asi 75% trhu a dál to jsou taky jen Číňani. Z německých výrobců tu vidím jen Kranbau Eberswalde, Kothen nebo Liebherr (je to vůbec z Německa?).

Možná, že v Emerice už narazily dráhy na výkonnostní strop, protože jsem neslyšel, že by jim absolutně přeprava klesala.

Jo, ship-to-shore jeřáby to asi teď nemají jednoduché. S nástupem 10 000 TEU lodí je potřeba na jejich přeložení minimálně 5000 vykládek a 5000 nakládek - cca dva dny pobytu v přístavu s produktivitou 250 pohybů/h. Hitem jsou teď twin-spreadery schopné uchopit 4TEU najednou.

S těmi velkými a ještě většími loděmi a taky jeřáby už si začínají dokonce některá města stěžovat, že jim to narušuje pohled na horizont - sklápějící se ramena s délkou až 70 m...
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 20. října 2006 - 16:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

However, the route’s land component, in particular the U.S. Pacific coast ports and railroad system, face labor, environmental, community and capacity problems

Jo, tak ta ztráta podílu asi skutečně bude hlavně z kapacitních důvodů. Což není jen otázka kontejnerů - už před pár lety se americké železnice děsily toho, kde budou brát prostředky na další zvyšování kapacity a že důsledkem může být dokonce absolutní pokles přepravy - znechucením a odchodem zákazníků.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7604
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 20. října 2006 - 22:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To jako ship-to-shore žeriavy?

M_v spíš myslí lodě, ne?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7605
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 20. října 2006 - 22:35:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pjp - Odesláno Úterý, 03. října 2006 - 13:26:06

Kontejner ?


Samozřejmě. Akorát barevně splývá s tou "bednou" pod sebou.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 21. října 2006 - 17:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo, já to pořádně ani nedočetl. Ale i v tomhle kontextu to možná nebude ani tak o vytlačení železnice z trhu, jako spíš o převzetí toho, co už dráha nepobere...
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7613
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 21. října 2006 - 19:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale i v tomhle kontextu to možná nebude ani tak o vytlačení železnice z trhu, jako spíš o převzetí toho, co už dráha nepobere...

Jo, to určitě.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
M_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2366
Registrován: 6-2002


Odesláno Neděle, 22. října 2006 - 00:27:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Myslel jsem nejnovější sérií lodí třídy "Maersk Boston", kterou si Maersk staví ve svých loděniních ve Stralsundu. Podle některých pramenů mají dosahovat rychlosti přes 29 uzlů, což znamená o třetinu větší spotřebu paliva než při obvyklých 25 uzlech. Patrně jsou přesvědčeni, že si zákazníci za rychlost rádi připlatí.

Kapacita asi bude limitující. Nejen u americké železnice, ale i u Panamského průplavu (proto taky chtějí stavět nové komory). Američané začali s jejich výstavbou už na přelomu 30. a 40. let, ale po vstupu do války toho nechali. Vybagrované rýhy se teď budou hodit.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 23. října 2006 - 10:01:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo, (super-post)Panama teď kvůli tomu snad bude pořádat referendum, jestli rozšiřovat a nebo ne - aspoň něco takovýho jsem někde zaslechl.
M_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2368
Registrován: 6-2002


Odesláno Pondělí, 23. října 2006 - 10:57:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trainspot: Asi to včera v poměru 4:1 schválili. Asi píšu proto, že při čtení zprávy BBC narazila má chabá angličtina na své limity. :-( (sloveso "back" zde patrně ve smyslu podpořit, nikoli couvnout, no a "overhelmingly" jsem ani nenašel ve slovníku..., budu se muset večer podívat do Fronka).

Mimochodem Emmička těmi novými komorami neprojede, neboť je moc tlustá. :-) Při šířce komory 180' se tam vejde loď s 21 kontejnery vedle sebe (o jeden míň než má Emma Maersk).

Výsledky referenda, takže jsem se trefil.

(Příspěvek byl editován uživatelem m_v.)
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 23. října 2006 - 12:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, "overhelming" skutečně ve slovníku není, ale ono se tam píše "overwhelming" - čili drtivá většina hlasovala pro.

A kdepak na to vezmou, když nemají EU fondy - bude to nějaké PPP a nebo čistě vládní investice?
M_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2369
Registrován: 6-2002


Odesláno Pondělí, 23. října 2006 - 12:14:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trainspot: No jo, takže k nedokonalé angličtině si přidávám ještě slepotu. :-(

Já myslím, že pro "priváty" třeba z JV Asie to bude zajímavá příležitost. V tom dlouhém proposalu, na nějž jsem dával dříve odkaz, byla i kapitola o financování. Nečetl jsem ji, takže nevím.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7626
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 23. října 2006 - 23:17:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taxem dnes večer viděl na "čete" reportáž z Panamy, ze které vyplynulo, že rozšíření opravdu bude.
Zajímala by mě ale jedna věc - asi před rokem jsem viděl dokument o průplavu, kde mimo jiné zaznělo, že voda je do průplavu dodávána z nějakého sladkovodního jezera uprostřed Panamy a že to do stávajícího průplavu vychází "tak akorát". Proto by mě zajímalo, jestli se někdo otázkou dostatečného množství vody do širšího kanálu vůbec zabývá? V té reportáži o tom nepadlo ani slovo.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
M_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2371
Registrován: 6-2002


Odesláno Úterý, 24. října 2006 - 00:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mcbain: Ano, zabývá. Nové komory budou mít tzv. "úsporné nádrže", takže spotřeba vody na jedno proplavení bude u nové velké komory o 7% menší než u staré "malé" komory. Na německých kanálech se u vysokých komor používají úsporné nádrže už minimálně sto let. V odkazu z 20. října je vše popsáno.

Princip úsporných nádrží - při třech nádržích nad sebou doasahuje úspora vody 60%.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1643
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 26. října 2006 - 16:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podle studie nějakýho hamburskýho institutu vzroste kontejnerová námořní doprava v evropských přístavech do roku 2030 o 620% - to už je docela výzva...
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 12-2005
Odesláno Čtvrtek, 26. října 2006 - 16:14:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No potes koste, ted uz pro ty krabicky na silnicich neni v nekterych castech uz v pracovni dny kam plivnout a jeste tohle. A to ted posloucham na jedne spojnici, jak lita jeden vlak za druhym (bohuzel nemam primy vyhled) Tak to by me zajimalo, jak to tady v HH (a i jinde) chtej resit, ze by ty krabicky litali na magnetickem polstari ? ;-)
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1645
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 26. října 2006 - 16:35:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A nebo dát na vlaku 2 krabičky na sebe jako už se děje na jiných kontinentech.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 12-2005
Odesláno Čtvrtek, 26. října 2006 - 16:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A tu druhou vrstvu zaroven pouzivat misto smetaku na 15kV 16.7Hz ... to by bylo jiskricek ... :-)
Bohuzel, cele HafenBahnhof(y) + prilehle trate jsou pod draty, aspon v HaHa.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 12-2005
Odesláno Sobota, 28. října 2006 - 17:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kontejner ? :-)
 
Je to s doku, tak to podle toho taky berte ... ;-)
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7669
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 28. října 2006 - 17:43:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak tohle asi kontejner opravdu nebude.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 13. listopadu 2006 - 21:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, nejhorsi smrt je z vydeseni se povida.
Sem se dneska behem poledni pauzy sel projit a neco pofotit a protoze prselo, tak jsem to ani tak nejak neprehanel. Akorat nakonec jsem si sel udelat kolecko pres pristav Harburg a sem se nejak zasekl. Ostatne kdyby na Vas vykouklo s poza parkujicich aut na nepouzivanem molu v prostoru, kde by to clovek absolutne necekal tohle, kdo by se nezasekl ... :-)
 
 
 
A tudy to museli prostrcit za ty plachetnice.
 
Tahle fotka je s patku, jsem zvedav, zda tam ty necky budou jeste zejtra ...
Jinak, byl jsem v ramci HH presidlen ze Zapadu (Finkerwerden) na Jih (Harburg), takze co se ted deje v pristavu netusim. Teda akorat dneska bylo ve zpravach, ze tu je zase v doku do patku Queen Mary II.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 14. listopadu 2006 - 09:48:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

S tím vysokým můstkem, to vypadá, že na palubě se počítá s nějakým vyšším nákladem. Ale zase tam nějak nevidím šachty na uložení kontejnerů. Nebo je tam nějaká nádrž?
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 14. listopadu 2006 - 10:01:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sachty tam jsou, ostatne tohle je jedna s typickych lody prevazejici zde prave kontejnery. A co jsem koukal a porad me vrtala hlavou stohovatelnost, tak jsem nakonec zjistil, ze vlastne tam maj podlahu, ktera je na nekterych mych predeslych fotkach i videt v "otevrene" poloze. V pripade teto lode, je ta podlaha tam "volne" polozena. Teda nevim, zda takto vznikly prostor slouzi jenom pro kontejnery, ci pripadne i pro prepravu jinych komodit, to netusim. Ale co tu na "Hamburg 1" sel dokument, tak tam strkali akorat kontejnery, pak ji uzavreli a daly dalsi vrstvy.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
M_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2414
Registrován: 6-2002


Odesláno Úterý, 14. listopadu 2006 - 11:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pjp, Trainspot: Pokud byste si chtěli zašotit malé námořní lodě v romantickém prostředí, třeba i ze vzdálenosti pouhých dvou metrů, doporučuji švédský Trollhätte kanal, tam jsou vylámané ve skále čtyři komory za sebou, které překonávají spád místních vodopádů (32 metrů). Ty vodopadají jen dvakrát týdně čtvrt hodiny, jinak úřadují hydroelektrárny a skalní koryto je suché. Celá řeka Göta je splavná pro námořní lodě až do jezera Vänern. Maximální šiřka a délka lodí je sice nevelká (zhruba jako na Labi), ovšem dovolený ponor 5,4 m a výška nad hladinou 27 m dovolují plout i jachtám s vysokými stěžni a námořním lodím s vysokou nástavbou. A když přímo před vámi takový malý obr stoupá v plavební komoře, je to úchvatný zážitek. Jako doplněk výletu lze navštívit muzeum firmy SAAB.

Podobné lodě jakou vyfotil Pjp dělají (dělaly) i loděnice v Komárně, třeba víceúčelová nákladní loď LEDA.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 798
Registrován: 12-2005
Odesláno Sobota, 18. listopadu 2006 - 20:34:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Detail te lodicky s Harburgu. Kde je videt ta "podlaha".
 
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 20. listopadu 2006 - 10:52:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo, to je ono - ty bílé desky nahoře se vyklopí a do prostoru mezi ně se sází kontejnery.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1719
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. listopadu 2006 - 16:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Poměrně velká ryba uvízla v sítích celníků v HH:
117 kontejnerů s cca 1 mil. páry padělaných bot "Nike", hodinky, hračky atd. z Číny. Pokud by šlo o značkové zboží, mělo by hodnotu 490 mil. $


Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 832
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 26. listopadu 2006 - 23:06:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak si píší pro www.dopravni.net povídání o vodě v HH a koukám po i-netu po nějakých odkazech a potkal jsem toto http://www.hafen-hamburg.de/cz/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=27. Že by tu měli čechy až tak radi ? ;-)
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 04. prosince 2006 - 16:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Teda panove, v zeleznicni casti si pomalu clovek muze precist o kdejake vymene jazyku u vyhybky a tady takove info, ze uhelne prekladiste ve Chvaleticich je minulosti si neprectu, to je des ... ;-)
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1756
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 04. prosince 2006 - 18:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co tomu překladišti provedli? To tam doteď bylo z nějakých záložních důvodů? Vždyť na druhé straně v Lovosicích už to bylo zlikvidováno poměrně dávno.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 843
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 04. prosince 2006 - 19:08:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Odstranili "rypadla" na vykladku lodi + dopravu k prvni "krabici" + pasovy dopravnik k dalsimu zlomu pres trat a tam ten barak jeste byl. Jestli likvidovali i betony pro "hebla" v Labi, to nevim, bo s rychliku a do doslova ... ;-)
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
M_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2470
Registrován: 6-2002


Odesláno Úterý, 05. prosince 2006 - 16:33:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Němci postavili nerezovou vzducholoď naplněnou vakuem (tedy vlastně vyprázdněnou :-)) a když zjistili, že nevzlétne, tak ji z Bavorska do Karlsruhe přepravili lodí přes Středozemní moře. Detaily zde a spousty zajímavých obrázků z přepravy tady a v dole uvedených odkazech ještě další.

Takhle velkou UHV komoru jsem v životě neviděl. Už jenom těch 10 přírub na obří turbomolekulární vývěvy na čele je impozantních, co teprve zbytek...
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 11:03:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taková vychytávka:

http://www.trans-rak.com/index.html

Umožňuje přepravu až 4 IGK v jakémkoli 40ft HighCube kontejneru. Zatím se takto dala přepravit IGK pouze v jednom patře - takhle je možné dát jednoduše dvě nad sebe. První komerční využití pro nová IGK (většinou se v kontejnerech přepravují jen jednotlivá auta pro soukromé účely) je u Maersku: nové Lotusy Elise z Norwisch (UK) do Brunswick (US). Gefco uvažuje o přepravě Citroenů z Viga (ES).
 
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 8050
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 22:45:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

takhle je možné dát jednoduše dvě nad sebe.

No, řekl bych, že hlavně nahoru to moc jednoduše nepůjde a že je to vhodné jen pro některé typy přibližovadel.
Ale i tak je to zajímavé.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 8051
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 15. prosince 2006 - 09:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jsem se kouknul na ten Mvův odkaz. Ta trasa opravdu nemá chybu. S divím, že to nevzali rovnou kolem Mysu dobré naděje...

 
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1804
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. prosince 2006 - 14:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Další kontejnerová podivnost od největšího kontejnerového výrobce CIMC:
 

Šířka a délka jako standardní 40ft kontejner, ale na výšku to má 18ft (5,5 m). A uvnitř se budou vozit kusy Boeingů 747, 767 a 777 k montáži v Everettu (Seattle). Na železnici a na lodích s tím problém není, ale chtěl bych vidět, jak by se to chovalo na silnici.

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace