K-report
 

Archiv do 08.ledna 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Doprava v jižních Čechách » Staré archivy » Archiv do 08.ledna 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2462
Registrován: 5-2003


Odesláno Středa, 03. ledna 2007 - 22:21:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pár aktualit z autobusové dopravy v JČ kraji.

Dnes jsem v Č.Budějovicích zahlédl Sorku C 10,5 patřící Comettu Tábor a r.z. měla 2C7 8535. Byla pouze bílá, bez "rychlých pruhů". Linku jsem neviděl, ale moc možností není. Soudím, že se jedná o nějakou novinku....

Dlouho tady nebyla řeč o oblíbeném dopravci Popp z Trhových Svinů. Zřejmě přišel o NAD za vlaky a tak se orientuje pouze na svou linku Trhové Sviny - ČB a účelovou dopravu. Minimálně dvě jeho LC735 (BVA a CBP) dostaly nový bílý lak, jezdí i lepená LC736. Mám obavy ale o zbývající atmosféráky, které se již dlouho neobjevily a jsou buď v depozitu, nebo odhlášené... Škoda.

A nakonec krátký pohled k Jihotransu. Konečně jsem našel odstavenou týnskou B941, očekávaně na ploše v týnském závodě. Stojí tam, kde kloubáky nikdy nestávaly a rozhodně se netváří provozně. Spíš naopak.
A perlička nakonec - první "pražská" C734 (CE 51-48)z linky Praha - ČB to má za sebou. Dnes se na ní mechanici v Týně vyřádili a udělali z ní kabriolet... O kus vedle byly zbytky z jiné C734. Takže to vypadá, že Jihotrans si už likvidaci vozů zajišťuje sám...
 
 
Tramvaj T3R.LF - výsměch tvůrcům TéTrojky.
C744 a B741 forever.
ICQ 259-744-651
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 3-2005


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 11:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

S tou SORkou zajímavé. VŘ bylo celkem na čtyři vozy tohle už je pátý.

Takže když shrnu nákup Comettu za rok 2006:

MHD:
1x SOR B10,5
1x Citelis 18m CNG

PAD:
1x C954E
1x Arway
1x Crossway
1x SOR C9,5
1x SOR C10,5

Hezky pestré

Jinak Comett na svých stránkách nabízí k prodeji LC936 TAA 43-43. Chtějí za ní 1,5 mil.

No a kdyby se někomu zdálo těch novinek málo, tak já přidám ještě jednu. ČSAD STTRANS má 15m MAN Lion´s Regio Včera jsem ho potkal, když se vracel z Brna.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1376
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 12:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

R_b: 15m MAN Lion´s Regio? Ježiš! To je pěkné!
2.5.1991 - 2.5.2006 = 15 let trolejbusů v Českých Budějovicích
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1720
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 19:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já ještě doplním, že "třeboňské Régio 12m je opět po delší době v provozu, takže i čb kloubice jsou zase u ledu.....
Teorie je krásná věc. V praxi to bývá obvykle úplně jinak.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 22:54:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vencabocku: Pravda, to régio sem viděl už v úterý. No chudáci kloubice... A co C943? V tejdnu jsem ji viděl jet do Tejna - docela mě to dostalo.
2.5.1991 - 2.5.2006 = 15 let trolejbusů v Českých Budějovicích
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1400
Registrován: 12-2004


Odesláno Neděle, 07. ledna 2007 - 20:12:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak jsem se chtěl zeptat. V minulém týdnu jsem v ČB viděl prototyp SOR C12. Nemýlím-li se, tak ho koupil Connex Praha (???). Je možné že tu byl na lince, resp. jezdí sem často, viděl ho ještě někdo? Rád bych si ho tady blejsknul...
2.5.1991 - 2.5.2006 = 15 let trolejbusů v Českých Budějovicích
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2467
Registrován: 5-2003


Odesláno Neděle, 07. ledna 2007 - 21:22:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

M__r: Jsi si jist, že to byl opravdu prototyp C12? Connex Praha ho určitě nekoupil, tuším že OAD Kolín nebo něco takového...
Myslím si, že si asi viděl toto:
 
Jsou to tři nové C10,5 u Connex Praha a já jsem tu během minulého týdne viděl dva z nich. Nátěr je podobný jako u těch prototypů. Údajně se má jednat o nový nátěr skupiny Veolia Transport. A docela se mi líbí....
Tramvaj T3R.LF - výsměch tvůrcům TéTrojky.
C744 a B741 forever.
ICQ 259-744-651
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 754
Registrován: 3-2004


Odesláno Neděle, 07. ledna 2007 - 21:31:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já včera obhlížel Tábor, a plynový Citelis se mi vyhnul. Z kloubových vozidel jezdily oba Ikarusy 280.87E, dále jeden Citelis č.86, a B741. Linku 13 obsluhoval kloubový citybus. Na lince č. 30 mně zaujal Ikarus 412 č. 04 vyzdobený po celým voze voňavýma stromečkama a různýma plyšákama. O perfektní čistotě ani nemluvím.
Do Soběslavi se včera z ČB podívala Karosa B741 č.127 která stála na parkovišti Restaurace Lada.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ČNDS - ČB
ICQ 312-249-479
S rábou mně baví svět
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2468
Registrován: 5-2003


Odesláno Neděle, 07. ledna 2007 - 22:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Macek: Koukám, že máš podobné štěstí jako já.
Od té doby, co je v Táboře plynový Citelis, tak jsem tam byl asi 6x. Poprvé se zadařilo, jezdil, ale to byl ještě bílý. Od té doby na něj mám smůlu a vždycky stál na plničce. To byl i červený Ikarus dvakrát v provozu...
Třeba naposledy jsem byl v Táboře ve čtvrtek, jezdily všechny kloubáky kromě všech třech Citelisů a červeného Ikara...
Jo aha, tak až v Soběslavi byla. Já potkal cca v 18:15 na Borku bílého modernizovaného kloubáka DPMČB a divil jsem se, co kde dělal.
Tramvaj T3R.LF - výsměch tvůrcům TéTrojky.
C744 a B741 forever.
ICQ 259-744-651
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 756
Registrován: 3-2004


Odesláno Pondělí, 08. ledna 2007 - 08:45:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jpribil: Mohl jsem tu 127 i vyfotit, ale bohužel jsem v autobusu seděl na opačné straně a nechtěl se ztrapňovat. Jel jsem s linkou od Osnada z Pece pod Sněžkou do Krumlova a docela mně překvapilo když přijel autobus Krumlovskýho ČSAD, a přitom je v jř. vyznačen jako dopravce jen Osnado.

V Táboře se mi ještě líbí velké informační tabule na autobusovém nádraží o odjezdech autobusů MHD. K něm mám jednu výtku kde cestující mátl vyznačený spoj linky 50 s odjezdem ve 12.07 který ale v zastávkovém jř. není.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ČNDS - ČB
ICQ 312-249-479
S rábou mně baví svět

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace