K-report
 

Archiv do 14.října 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Staré archivy » Archiv do 14.října 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 21:14:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tahová výhybka se do oblouku instalovat nedá, protože její výhody by byly ty tam.
Jakto? Vždyť ani v oblouku to jízdu nezpomalí a v přímé je vždycky lepší nechat volný drát.

Proč je asi ta současná tam, kde je?
No to mi právě není jasné, když se přes ní jezdí pomalu.

napíšeš nějakou zprávu, která není špatná, ale přidáš pod to neprosto nemístnou kritiku
Kritika není nemístná, to by tam nebyla. To, že se něco kritizuje, přece hned neznamená, že je to celé špatně. Jen se upozorňuje, jak by to mohlo být ještě lépe. Když toto pochopíš, tak není co řešit.
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 21:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No jestli tebe zabije 5 vteřin navíc
O to nejde. Jen si při dnešní jízdě tím úsekem neodpustím poznámku, stejně jako řidiči jedoucí za vozem, že se ten trolejbus prostě zbytečně plazí na rovné silnici...
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 21:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

On totiž rozdíl v chápání mezi námi je následující:
Mé priority: 1. čas a dynamika jízdy a s ohledem na to výhybky pokud možno v oblouku nebo u zastávek, 2. v úsecích s nejvyšší předpokládanou rychlostí pokud možno rychloprůjezdné výhybky.
Priorita Roberta (M__r) a zřejmě i DP - Když už rychloprůjezdná výhybka, tak v přímé, aby se přes ní mohlo jezdit rychle. Proto ale na Sadech nyní jezdíme pomaleji!
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2277
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 21:45:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jakto? Vždyť ani v oblouku to jízdu nezpomalí a v přímé je vždycky lepší nechat volný drát.
Já jsem pochopil oč ti jde = využít nutnou pomalou jízdu obloukem i k jízdě sběračů do jiného směru a následně moci jet rychle. Jenže tahová rychloprůjezdná výhybka se dá nainstalovat na rovné místo, protože umožňuje jízdu buď rovně a jednoho odbočného úhlu (Sady), nebo do dvou stejně velkých odbočných úhlů (u dělostřeleckých kasáren). V obou případech by v oblouku musely být obě stopy z ní vycházející do ještě prudších oblouků, přes což bych já jezdit nechtěl (viz již zrušená výhybka u přechodu na Lannovce směrem k nádraží).
Když toto pochopíš, tak není co řešit.
Toto nikdy nepochopím.
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2278
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 21:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

prostě zbytečně plazí na rovné silnici...
Proto ale na Sadech nyní jezdíme pomaleji!

Ale za to nemůže ani výhybka, ani lidi, co tam tu výhybku dali. To je jen a jen problém řidičů a těm nikdo NESMÍ ani NEMŮŽE nařizovat jezdit rychleji. Šofér je za ty lidi zodpovědný a nikdo jiný. On si pojede jak uzná za vhodné a nějaké nespokojené řeči mu můžou být ukradené!
Já za sebe říkám, že ta výhybka provoz nezdržuje.
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 21:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je jen a jen problém řidičů a těm nikdo NESMÍ ani NEMŮŽE nařizovat jezdit rychleji. On si pojede jak uzná za vhodné a nějaké nespokojené řeči mu můžou být ukradené!
Nu dobrá, s tím souhlasím, ale když toto víme, tak bychom s ohledem na to měli umísťovat (i rychloprůjezdné) výhybky tam, kde se už jede pomalu z jiného důvodu než jen z důvodu výhybky.

V obou případech by v oblouku musely být obě stopy z ní vycházející do ještě prudších oblouků
To není pravda, konstrukčně je možné to vyřešit tak, aby prudkost oblouku zůstala zachována, resp. zmírněna. Jen se musí chtít, viz výhybka Na Sadech v opačném směru, která je také v oblouku, byť mírnějším.
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2279
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:00:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

s ohledem na to měli umísťovat (i rychloprůjezdné) výhybky tam, kde se už jede pomalu z jiného důvodu než jen z důvodu výhybky.
No, to by ses ale nedoplatil na mědi a město by bylo totálně předrátované.
viz výhybka Na Sadech v opačném směru, která je také v oblouku, byť mírnějším.
180 stupňů je oblouk? To slyším poprvé.
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:01:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Toto nikdy nepochopím.
Holt tě asi nemrzí, že po tak nákladné instalaci výhybky u knihovny to nemá žádný efekt. Mě to teda mrzí, a proto si musím postěžovat, i když jsem jinak s instalacema rychloprůjezdných výhybek moc spokojen.
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, to by ses ale nedoplatil na mědi a město by bylo totálně předrátované.
Ale co tě nemá, vždyť tam na těch Sadech ty dráty přece byly

180 stupňů je oblouk?
Kdo tvrdí, že je tam 180 stupňů
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2280
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No já v ní naopak přínos vidím. Díky jejímu posunu se v prostoru od PK Sever (zastávky) k rohu za přechodem neštosují trolejbusy čekající, až jim první trolejbus zmizí od výhybky. Nyní je to tak, že se trolejbus přihlásí již u přechodu a odhlásí se těsně za výhybkou. Za ním jedoucí vozy mají dost času na případné ruční přehození.
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2281
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:09:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

na těch Sadech ty dráty přece byly
Já to myslím komplexně.
Kdo tvrdí, že je tam 180 stupňů
Já to tvrdím, protože tam žádný oblouk není!
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:09:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

neštosují trolejbusy
Ale tak to snad není problém výhybky. To je otázka umístění ovladače vzhledem k poloze výhybky. Ten měl už tenkrát být až mnohem dál za přechodem.
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:12:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já to tvrdím, protože tam žádný oblouk není!
To můžeš, ale nemáš pravdu. Dojdi se podívat, za výhybkou je levá stopa v rovných svorkách a pravá v obloukových a před výhybkou rovněž obloukové, tzn., že celá trať je v oblouku.
Já to myslím komplexně
Bylo by to tak nejlepší. Ale já netvrdím, že to tak musí být všude. Měla by to být ale priorita a ve vyspělých zemích (Rakousko, Švýcarsko) se to tak dělá.
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2282
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenže v ČB se přehazuje pomoc GPS, takže je vymezena určitá zóna, do které trolejbus vjede a přehodí výhybku. Ta stará výhybka prostě neumožňovala mít tuto zónu dostatečně velkou, tak aby řidič současně viděl na "šipku". Říci co kde mělo, či nemělo být si netroufám, zatím jsem žádný trolejbusový systém nestavěl.
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:17:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ta stará výhybka prostě neumožňovala mít tuto zónu dostatečně velkou, tak aby řidič současně viděl na "šipku".
No vždyť jsem to už psal, to nebylo špatnou polohou výhybky, ale špatnou polohou šipky (ovladač měl být dál po směru jízdy).
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2283
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:20:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tzn., že celá trať je v oblouku.
Já se nehodlám dohadovat o úhel dva stupně. na první pohled je ta trať rovná nad rovným úsekem, za mírnou zatáčkou.
Rakousko a Švýcarsko nějak nechci považovat za trolejbusově vyspělé země, protože za posledních pět let dokázali zrušit více trolejbusových provozů, než by bylo zdrávo a navíc se další rušit patrně budou. Naštěstí se tam najdou výjimky jako Salzburg a Zurich, kde je trolejbusová doprava ukázková.
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 883
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:22:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já mám za to, že problém umístění ovladače k výhybce je problém velké části výhybek v Budějovicích. Šipka často bývá už před výhybkou nebo v úrovni výhybky, místo toho, aby byla až zaní. Tak se stává, že řidič v poslední fázi před výhybkou už nevidí na šipku a může mu jí přehodit řidič za ním! Toto mám ověřeno, kolikrát se to už stalo třeba u PVT při večerních rozstřelech. Další drobnost, kterou je teď složité řešit, protože se s těma šipkama nikomu nebude chtít posouvat.
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 884
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:25:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Salzburg a Zurich
No a to je přesně to, o čem píšu. V těchto městech (ve Švýcarsku je jich ještě víc) bychom si měli brát vzor.
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2284
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenže poloha ovladače nemá vliv na přehazování výhybky. Klidně jde udělat to, že v zastávce Mariánské náměstí si udělám zónu na přehození výhybky u děslostřeleckých kasáren. Trolejbus se tam přihlásí a výhybka se přehodí a dokud tam nedojede, tak bude nastavená v jeho směru. Ostatní ji mohou přehazovat ručně, ale ona se poté navrátí zpět do polohy, kterou požaduje přihlášený vůz. Nějaké podhazování je už problém loajality mezi řidiči a jejich odhadu. S šipkama se po zavedení GPS šíbovalo dosti.
V těchto městech (ve Švýcarsku je jich ještě víc) bychom si měli brát vzor.
Já bych zas nepřeháněl. Salcburský 10 min interval na všech linkách (subjektivní pohled) mi celkem lezl krkem.

(Příspěvek byl editován uživatelem M - R.)
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 885
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

OK, mám za to, že zóny jsou ale často odvozeny od poloh ovladačů. U PVT se to stává právě až teď v době řízení GPS. Pro ruční přehazování už je to ale důležité. Myslím si, že by tak jako tak měl mít řidič možnost až do poslední chvíle vidět na šipku, právě kvůli přehození někým "zezadu".

Salcburský 10 min interval na všech linkách (subjektivní pohled) mi celkem lezl krkem
No tak já to vidím přesně obráceně!
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2285
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:39:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já nevím od čeho jsou zóny odvozeny, ale prostě tak jsou a bude to tak správně, protože to dělali lidi, kteří tomu rozumí. Já jsem pouze laik, co o tom "něco slyšel".
No tak já to vidím přesně obráceně!
Potom, bůh nám pomáhej! Na linkách 1, 2 a 3 vskutku ideální!
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:42:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Potom, bůh nám pomáhej! Na linkách 1, 2 a 3 vskutku ideální!
Kdo tvrdí, že bych těch 10 minut nasazoval na současné linky do ČB?!!!!!! Roberte, prosím, přemýšlej. Já jsem psal, že to vidím obráceně, tzn. že se mi to v Salcburku moc líbí. Jednoduché a efektivní řešení. Mimochodem pro Nemanice jako dělané, pro Rožnov se dvama linkami také a pro Máj s více linkami také bez problému.
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:45:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já nevím od čeho jsou zóny odvozeny
Správně by se měly zaměřovat v terénu. Ale kdo ví, jak to dělali, možná proto to také vždycky nefunguje, jak má (viz případ PVT).
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2286
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 22:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přemýšlení je věc, která mi moc nejde, takže takto: Netvrdil si kdysi, že minimalizace počtu linek je pro systém přínosem? Tak proč najednou natahovat na Máj více linek? Za předpokladu 10 min intervalu na lince 1 by tam musely jet tyto linky 2, ve stejné trase. V případě linky 3 to samé. V jiných případech by si cestujícím jedině uškodil, což jistě nechceš.
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 23:08:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak proč najednou natahovat na Máj více linek?
Opět to chce trochu popřemýšlet. Nikde nepíšu, že to chci na Máj zbytečně víc linek. Linka 3 by se ani nemusela měnit, stačí si v ní myslet dvě salcburské linky pravidelně proložené. Interval 5 minut. To, že jsem psal, že pro Máj s více linkami je salcburský systém bez problému, přece ještě neznamená, že tam těch víc linek chci, když to lze takto jednoduše vyřešit.

Za předpokladu 10 min intervalu na lince 1 by tam musely jet tyto linky 2, ve stejné trase.
Proč? 10 minut je dneska na jedničce, takže jednička už dneska defacto vyhovuje salcburskému systému.
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 889
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 23:13:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mimochodem podobný systém, jako je v Salcburku u trolejbusů, je i v Praze u tramvají. A opět, v analogii s naší budějovickou trojkou, se v Praze vyskytuje také jedna "dvojnásobná linka".
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2288
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 23:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já teda na 1 zaznamenávám v raní špičce interval nižší než 10 min, kolísající mezi 8 - 9 min. A vůbec. Salcburk nechme v solnohradsku. Je to diametrálně odlyšný provoz. Já jsem raději pro současný budějovický systém, ikdyž k němu mám nějaké výhrady.
edit:
No tak v Praze mají 9 a 10. Tak ať si je nechají. Nechápu, proč se pořád opičit jinde.

(Příspěvek byl editován uživatelem M - R.)
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 890
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 23:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

i když k němu mám nějaké výhrady
Jsem rád, že jsme k tomu po určité době dospěli. Já třeba ty své výhrady uvádím na veřejnost a to se ti nelíbilo.

kolísající mezi 8 - 9 min
No tak to kolísá asi tak, jako na trojce jsou ráno 4 minuty. Berme těch 10 jako průměr.

Nechápu, proč se pořád opičit jinde.
Proč pořád? Vzal bych jen to dobré
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2289
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 23:45:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenže já ty výhrady neventyluju ven, protože se mě přímo nedotýkají. A mluvit za lidi na Pražském sídlišti, či v Rožnově nebudu. Až mě bude štvát něco před mým barákem, tak to řeknu nahlas, ale do zbytku se již neodvažuji kecat.
Vzal bych jen to dobré
Já bych řekl, že toho dobrého máme více než dost.
Já třeba ty své výhrady uvádím na veřejnost a to se ti nelíbilo.
Mě se nelíbí jakým stylem kritizuješ a hlavně že stále kritizuješ. Nic není zcela dobré, na všem najdeš nějakou chybu. A vůbec nejvíce mi vadí styl tvého myšlení. Na DP jsou ti tupí, my jsme ti chytří, co tvoří dokonalé systémy MHD. To my vadilo vždy a vždy bude. V našem DP pracuje spousta skvělých lidí a ty akorát kritizuješ každý jejich krok!
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 891
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 23:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na DP jsou ti tupí, my jsme ti chytří, co tvoří dokonalé systémy MHD.
Tak tomu není. Ale přece, každý má nějaké chyby, každého třeba hned něco nenapadne. Tak mi připadá normální, když tuším nějakou dobrou věc, jak co vylepšit, tak na to upozornit. Nespokojím se s ucházejícím stavem, požaduji lepší stav, když je ta možnost. Tak je to snad správně, ne?
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 23:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V našem DP pracuje spousta skvělých lidí
To je pravda, spoustu jich znám. Taky proto mi není jedno, v jakém stavu naše MHD je a když se jeví lepší varianta, tak na to upozorním. Je to přece v konečném důsledku ku prospěchu podniku i lidí. Stačí se podívat, jak si DP poradil s Kněžskými Dvory. Není to sice stále růžové, ale nebýt našich připomínek, do dneška by se tam jezdilo v souběhu. A tak je to se vším.
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2290
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 23:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak tomu není.
Jenže tak to bohužel navenek působí - viz aféra "diskuze na stránkách DP"!!!
A když není stav vyloženě strašný, ale je naopak dobrý, tak já nevidím důvod, proč do toho stále kecat. V takovém případě by měli nastoupit s připomínkami cestující a podle nich pak dolaďovat.
edit:
Není to sice stále růžové, ale nebýt našich připomínek, do dneška by se tam jezdilo v souběhu. A tak je to se vším.
Já jsem nikde neviděl, že byste byli pod tím podepsaní. Já to považuji za dílo DP, ne vaše. A myslím, že na DP budou stejného názoru.

(Příspěvek byl editován uživatelem M - R.)
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 893
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. října 2007 - 23:57:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V takovém případě by měli nastoupit s připomínkami cestující a podle nich pak dolaďovat.
No a to je třeba ten případ výhybky na Sadech, kdy mně jako cestujícímu vadí, že se jízda zpomalila.

A když není stav vyloženě strašný, ale je naopak dobrý, tak já nevidím důvod, proč do toho stále kecat.
Abychom neusnuli na vavřínech a nežili v domněnce, že MHD je v pořádku po celou dobu, co odveze všechny cestující.
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2291
Registrován: 12-2004


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 00:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kdy mně jako cestujícímu vadí, že se jízda zpomalila.
Ano, těch 5 vteřin tě vytrhne! A tebe nepovažuji za běžného "normálního" cestujícího. Normální cetující nemá o nějakých výhybkách ani ponětí a už vůbec ne o jejich vyměňování.
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 00:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenže tak to bohužel navenek působí
Já myslím, že už je to teď dostatečně vysvětleno, takže klidně stokrát budu opakovat, že veškeré připomínky na webu BT a z mé strany nemají rozhodně tvrdit, že je někdo blbec a že dělá něco špatně, ale mají pouze upozornit na určitá zlepšení, která jsou možná. A tak jsem to myslel vždycky a někdo si to bohužel asi špatně vysvětloval.
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 00:05:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano, těch 5 vteřin tě vytrhne!
Už jsem psal, že nejde o 5 vteřin, ale o princip. Prostě pokud nově nainstalovaná drahá rychloprůjezdná výhybka neurychlí dopravu, pak jsou to vyhozené peníze.
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2292
Registrován: 12-2004


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 00:12:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já myslím, že bychom to měli ukončit. Nemá cenu dále diskutovat, protože tomu není ani nemůže být konec. Já zastávám umírněnější názory, ty naprosto radikální. V dějinách se tyto proudy prolínají a jeden má vždy určitý čas navrch. Který to je nyní, nebudu soudit. Já jednoduše prohlašuji, še s vašimi návrhy nesouhlasím a veřejně je nikdy nepodpořím. Důvod? Jsou příliš radikální.
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 00:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Myslím, že jsme to už uzavřeli. Vše je vysvětleno a vyjasněno. Naše návrhy s tím teď nemají co do činění, ostatně v prosinci k radikální změně dojde, alespoň pro občany Českého Vrbného. Mám za to, že to tamní vstřebají. Ano, každá radikální změna má počáteční odpor, nicméně často se po čase ukáže, že to byla změna k lepšímu...
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
Pražák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.199.144
Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 12:04:59   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Chtěl sem se zeptat,jaká linka bude jezdit jako trolejbus do vrbnýho?? totiž 19ka přece nemá celou trasu trolejbusovou čili ta určitě ne..tak jak to provede DP?
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 12:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

DP se zatím nevyjádřil, což je škoda. Když se něco mění, je dobré informovat v dostatečném předstihu. O zdražení věděli všichni už na konci jara, o nové lince ani 2 měsíce předem. Reálné varianty trolejbusových linek pro České Vrbné jsou uvedeny ve spodní části článku o trati na webu BT.
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
Jazz_vercetti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 751
Registrován: 3-2006


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 14:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlada: Ale vyjádřil. Na DOD říkali, že tam bude jezdit linka 9.
ICQ (I seek you): 266-569-910

15Tr & Karosa řady 700 4ever!!! ( = Citehnisy (Citelisy) do šrotu! Vlastně do sběru plastů...)
moje forum o MHD

NEJSEM Jazz_vercetti, jsem Jazz Vercetti nebo Jazz the Bender!!!
Růžový_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 2-2006


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 14:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To se cestující jistě dozví, když to někdo někomu pokoutně řekne na DOD.
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 4-2005


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 15:23:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nechápu proč z toho děláte takovou vědu. Pro většinu obyvatel Českého Vrbného půjde spíše o změnu k lepšímu, jen se jim změní číslo linky a doveze je na severní stranu centra místo na jižní. Nehledě na to že se dá snadno přestoupit na frekventované linky jako 2 nebo 3 a dojet i k tomu Soudu/Výstavišti. Zas tak radikální změna to tím pádem není, a nejspíš ji bude provázet snížení intervalu (doufejme!), což jistě všichni ocení. Nemyslím si tedy že by proti ekologickým a podle mě celkem populárním trolejbusům někdo z ČV vystupoval...
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 956
Registrován: 3-2004


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 17:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taky jsem to slyšel od jednoho kolegy, že to má být linka 9 a tuším že to bude jak za starých časů, kdy některé spoje končily na Vltavě a zbytek v Českém Vrbném. Uvidíme co bude s linku 19, to asi ještě nikdo netuší.
Jinak rába 02 včera brázdila na dvojce s posádkou z 56.

Vlada a M_r: Opravdu zbytečný dohady, na těch Sadech ta vyhýbka nezdržuje, je to tam věčně ucpaný a někteří borci tam jezdí i rychle.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
S rábou a hydrobusy mně baví svět
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 4-2005


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 17:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co se týká linky 19, tak doufám že bude zkrácena k Nádraží, maximálně k Zimnímu stadionu, protože dál prakticky nemá význam, bohatě by ji zastoupily ostatní linky a ušetřily by se cenné vozokilometry kloubových autobusů + by ubylo smogu (zanedbatelně ale přece).
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 4-2005


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 17:29:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Citace z webu http://www.cbmhd.cz:

Alespoň jednou fotografií se ohlédneme za dnešní výlukou na linkách 2, 9 a 17, které jezdily odklonem a na lince 15, která byla nahrazena autobusy. ... Na lince 15 byla v odpoledních hodinách zaznamenána výměna autobusu za trolejbus.

Za tento krok bych chtěl DP moc pochválit , jinde by se na to už vykašlali...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2293
Registrován: 12-2004


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 18:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Macek: Já zas slyšel o tom, že krom poslední devítky (což je ta co pak jede 59) pojedou všechny do ČV. Nicméně se rád nechám překvapit. Dva měsíce dopředu to skutečně vědět nepotřebuju, mě stačí týden dopředu. Pokud tam ta 9 bude jezdit, tak v ní vidím pro cestující z ČV přínos a vůbec nejlépe na tom budou důchodci. Si vemte to blaho! Jednou linkou můžu navštívit Globus, Interspar, Terno, Albert, Hypernovu a ještě jeden Alebert! To jim ty důchody nebudou stačit !!! Neméně, resp. nejvíce jsem zvědav na linku 19. Věřím, že se to již brzy dozvíme. Zpravidla se dává avízo začátkem listopadu, tedy v dostatečném předstihu.
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Zdenek_masek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 4-2005


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 18:34:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak pokud se už nic na poslední chvilku nezmění tak linka 19 bude jezdit pořád stejně ale pouze bude zkrácena a bude jezdit trasu Vltava Točna – Dobrá Voda Točna co se týká linky 9 tak každý spoj bude jezdit do Českého Vrbného.

M_r: S důchodcema jsi to vystihnul přesně já myslím že si z toho udělají nákupní linku když vidím že nejsou líný se v 6.00 ráno hrabat na MHD aby mohli bejt první v nějakém obchoďáku tak nevěřícně koukám .-)

Jinak co se týká prodloužení linky 1 na kodetku tak sem koukal že už to mají i povolený. http://www.kodetka.cz/nova-vystavba.php?moznosti-vyziti/mestska-doprava/
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2294
Registrován: 12-2004


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 18:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

nepřetržitě 24h s pravidelnými intervaly
Ale copak? Že by nakonec byly ty nové nočky dvě a né jedna?
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2296
Registrován: 12-2004


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 19:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A pokud jde o tu 19 zkrácenou na Vltavu, tak za sebe říkám, že jsem to čekal. Ta linka bude mít i nadále své opodstatnění, protože už dnes je důležitou linkou primárně pro sídliště Vltava a její zrušení/zkrácení k nádru je naprosto neprůchodné. Takže moji podporu to má (teda pokud to tak bude).
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Zdenek_masek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 4-2005


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 19:31:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ono vůbec kdyby se linka 19 zrušila tak by Vltavě a nejen jí ubilo mnoho spojů což by dobré nebylo provozovat linku 19 od nádraží by nebylo dobré řešení vedení linky 19 je nyní dobré a rozhodně bych jí nerušil, možná by nebylo od věci zadrátování dlouhé louky a napojení na troleje u gerbery a poté možná rychlou trasu k nemocnici nebo k nádraží ale to vše je huba budoucnosti, když si vzpomenu jak dlouho trvalo než se rozhejbala trať u Globusu a to Globus ještě pomalu půlku sloupů postavil na své náklady.
Jinak jak vidíte prodloužení linky 1 na Kodetku? Já to moc valně nevidím sem zvědavej jak se tam pohrabou v zimě po sněhu autobusy když se kolikrát nedostanou ani na Ameriku.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2297
Registrován: 12-2004


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 19:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdenek masek: No kdyby se zrušila 19 na Vltavu, musel bys přidat spoje lince 14 - logicky. Nicméně je v současnosti linka 19 pro Vltavu nejrychlejším spojením s jihem města a tak by to i mělo zůstat. Až bude preferencí zajištěn hladký průjezd linky 14 centrem, můžeme se začít bavit o zkrácení linky 19 k nádraží. Dlouhá louka s trolejbusy není prioritou, prioritou je linka 1 v elektrice a vypadá to čím dál víc, že to s ní myslí město vážně, což je dobře. Jak jsem tak koukal na přestupy mezi 1 a NAD ve Vrátě, cestující to brali jako fakt a problémy jsem nezaznamenal, takže si jistě zvyknou i v budoucnu. Jestli ta 1 bude na tu Kodetku skutečně jezdit, nevidím v tom problém.
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 4-2005


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 20:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No kdyby se zrušila 19 na Vltavu, musel bys přidat spoje lince 14 - logicky.

Přesně tak a já bych toto řešení tedy preferoval...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2299
Registrován: 12-2004


Odesláno Pátek, 12. října 2007 - 21:30:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zděna: Já, jako příznivce trolejbusů bych to také preferoval, ale uvědom si, že toto by u cestujících asi neprošlo. Proto říkám, že pokud bude 19 ukončena na Vltavě, má to moji podporu, ikdyž s tím tiše nesouhlasím jako člověk, co má trolejbusy rád.
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Roman Drechsler
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.31.45.130
Odesláno Sobota, 13. října 2007 - 06:29:29   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vyhýbka na Sadech směr Nemanice byla posunuta na žádost řidičů.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 13. října 2007 - 10:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdeněk Mašek: také jsem zvědav, jestli se už od letošního prosince ta větev 1 prodlouží. Spíš než z kopce (obsluhu tam nyní zajišťuje ČSAD Jindřichův Hradec - takže bus tam několikrát denně vyjede) bych měl obavy z rozhození taktu. Takhle jsou přeci jenom obě rudolfovské větve stejně dlouhý, což je při sestavování JŘ úplně ideální stav. Tímto prodloužením však najednou bude jedna větev o dost delší. Jsem zvědav, jak si s tím poradí tvůrci JŘ.
Jinak zastupitelstvo města Rudolfova se rozhodlo propagovat systém obsluhy širší lokality pomocí menších vozidel s přestupem na trolejbusy na točně Nové Vráto U SCANIE (druhá varianta byla zatrolejování obou větví a provoz kloubových trolejbusů), takže přestupy jsou otázkou pár let.
Akorát mě mrzí trochu úsměvná argumentace stylu přelomu 60. a 70. let (nutný nákup mnohem výkonějších vozidel apod.)
Pozor na zdivočelé opice, záludně se vloudí tato milá zvířátka do vaší přízně a pak vám něco zlého provedou. Netrapte se pro to, vždyť i oni se ve svých doupatech tomu škodolibě smějí...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2301
Registrován: 12-2004


Odesláno Sobota, 13. října 2007 - 20:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Roman Drechsler: Díky a osvětlení. Potom není co řešit, prostě to tak je správně!

ad linka 1: Já bych nejraději viděl na Rudolfově trolejbus, nicméně přestup ve Vrátě na trolejbus může umožnit zapojení mnoha míst v okolí Rudolfova, kterým se dosud mhd vyhybá (Adamov, Hůry apod.). Vše má svá pro a proti.
2.5.2007 - 16 let od třetího zavedení trolejbusové dopravy v Českých Budějovicích!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Kloubák je kloubák!
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 5-2002


Odesláno Neděle, 14. října 2007 - 10:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

přestup ve Vrátě na trolejbus může umožnit zapojení mnoha míst v okolí Rudolfova, kterým se dosud mhd vyhybá (Adamov, Hůry apod.).
Já mám pocit, že zrovna u těchto pár spojů by to fungovalo i v případě přestupu v Rudolfově u kostela...
Minimum linek i délky intervalu pro kvalitní přestupní dopravní systém.

Minimum přestupních minut i metrů pro bezproblémovou cestu všemi směry.
Jednoduchost, přehlednost a spolehlivost jako základ správné funkce systému.
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2005


Odesláno Neděle, 14. října 2007 - 10:58:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

adamov, hury - ja bych nebyl tak optimisticky. tyto obce si nebudou platit extra autobus, radsi nechaji sve obcany dochazet do rudolfova...
jinak uz by ho davno meli ;)
Zdenek_masek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 4-2005


Odesláno Neděle, 14. října 2007 - 13:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Téma trolejbusem na Rudolfov se řešilo na DP se zástupci Rudolfova kteří o trolejbusy měli zájem ale když zjistili kolik by to všechno stálo tak couvnuli, navíc o spoje MHD má zájem např. Úsilné, Lišov atd.. ale to je vše ve hvězdách co bude ono se na přestupu ve Vrátě stejnak sólo neuživí když ve špičkách jezdí i kloubák kolikrát až na Rudolfov narvanej navíc ty spoje za hranice Rudolfova by měli bejt řešený formou IDS tudíž nějakým koordinátorem ale to vše ukáže až čas ono než se všechno pohne a něco se začně dít tak bude podle předpokladů tak rok 2012, jakou dobu trvalo než se pohnula Kodetka nebo České Vrbné... .

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace