K-report
 

Solaris Trollino a Solaris Urbino Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Solaris Trollino a Solaris Urbino « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv do 15.ledna 2007Trollino_1540  15-1-07  15:20
Archiv do 23.března 2007Michalis60  23-3-07  16:26
Archiv do 14.dubna 2007Jarda60  14-4-07  19:18
Archiv do 11.května 2007Trollino_1560  11-5-07  16:43
Archiv do 14.května 2007Trollino_1560  14-5-07  22:15
Archiv do 31.května 2007Verusha60  31-5-07  21:51
Archiv do 13.června 2007Vektra60  13-6-07  19:23
Archiv do 03.srpna 2007Arj60  03-8-07  13:26
Archiv do 02.října 2007Study60  02-10-07  20:46
Archiv do 20.listopadu 2007Jarda60  20-11-07  19:52
Archiv do 17.prosince 2007Soudruh60  17-12-07  16:53
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2181
Registrován: 10-2004


Odesláno Pondělí, 17. prosince 2007 - 20:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevím, proč tu pomlouváte poláky, když češi a slováci nejsou o nic lepší... Nemá cenu se tu hádat o takových blbostech, ve většině provozů jsou se Solarisy spokojeni. Jde o kvalitu, ne o původ. Podívejte se třeba na SOR, což je přesně opačný případ.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Fotoweb městské hromadné dopravy
Aktuálně z Liberce a okolí
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2441
Registrován: 2-2005


Odesláno Pondělí, 17. prosince 2007 - 20:51:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak jinam...

Co říkáte na tento Solaris? Podotýkám, že se nejedná o fotomontáž, ale o oboustranné Urbino z Letiště Riga.
Popravdě jsem ani netušil, čeho všeho je Solaris schopný
 
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD

Kouzlo dopravy - Stránky o VHD nejen na Ostravsku

ICQ: 260 116 510
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4690
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 17. prosince 2007 - 21:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zajímavé řešení ...
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754, bart5(zavináč)centrum.cz
Dispecer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 12-2006


Odesláno Pondělí, 17. prosince 2007 - 23:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trollino_15: To už všetky nové Soláče majú/budú mať také predné nárazníky?
(Je tam pár kriviek naviac...)
Dispecer.tym.sk :: VirtualBus.tym.sk
ICQ :: 413-179-751 :: Skype :: dispecer_skype
V príprave :: Karosy C 734 NGS s EČV MI-777BG a MI-785BG (SAD Michalovce, a.s.)
Aussiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2151
Registrován: 1-2004


Odesláno Pondělí, 17. prosince 2007 - 23:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trollino_15: Popravdě jsem ani netušil, čeho všeho je Solaris schopný
Promiň, ale tohle mi nedá . V době, kdy má Solaris za sebou vývoj vlastního hybridu, je díra v karoserii opravdu obdivuhodná .
RegioMap Ústeckého kraje (xls)
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2442
Registrován: 2-2005


Odesláno Úterý, 18. prosince 2007 - 01:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aussigner: :-O no joooo no, to mi při psaní nedošlo...:-O tos mě dostal

...měl jsem na mysli spíš to, že se se poláci (sic!) patlají s novou karosérií a vším kolem toho pro celkem malého odběratele.
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD

Kouzlo dopravy - Stránky o VHD nejen na Ostravsku

ICQ: 260 116 510
Aussiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2152
Registrován: 1-2004


Odesláno Úterý, 18. prosince 2007 - 09:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trollino_15: Ale jo, vždyť tihle Poláci-solarisáci jsou ochotou k individuálním řešením celkem známí. Jenom když si třeba vzpomenu na kadibudku v interiéru někam pro Francii...
RegioMap Ústeckého kraje (xls)
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2445
Registrován: 2-2005


Odesláno Úterý, 18. prosince 2007 - 10:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kadibudku v interiéru

Nemohl bys být trochu konkrétní...:-O
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD

Kouzlo dopravy - Stránky o VHD nejen na Ostravsku

ICQ: 260 116 510
Soudruh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 18. prosince 2007 - 10:28:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tyhle nove narazniky myslim vecky Solarisy nemaji,kdyz jsem byl v rijnu v Bolechowu tak jich tam bylo jen pár,zbytek mel stary vzhled,ale vsecky uz mely novy kryt vetrani motoru(ta mrizka na leve strene ve vezi)uz to nebyly takove zaluzie,ale spise kus plechu s 2x6 otvory
http://fotodoprava.ic.cz tramvaje,trolejbusy,autobusy,vlaky...foto foto foto
Aussiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 1-2004


Odesláno Úterý, 18. prosince 2007 - 10:45:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trollino_15: Je to asi dva roky, kdy někam do Francie šlo (možná jich bylo i víc) Urbino se záchodem na palubě (pro řidiče).
RegioMap Ústeckého kraje (xls)
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1727
Registrován: 5-2005


Odesláno Úterý, 18. prosince 2007 - 12:23:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

uz to nebyly takove zaluzie,ale spise kus plechu s 2x6 otvory

To aby sa lepšie prehrieval?
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Soudruh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 18. prosince 2007 - 18:22:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Peto5220: ale ne,tech otvoru je malo,ale jsou hodne velke takze ventilace bude prave lepsi,ale asi tam bude padat vice bordelu.Obrazek kde to jde aspon trochu videt je zde: (je tam i videt ze narazniky jsou stareho typu)odkaz
http://fotodoprava.ic.cz tramvaje,trolejbusy,autobusy,vlaky...foto foto foto
Nexion
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 12-2006


Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 21:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na jednom rumunském foru jsem našel něco zajímavého. Astra Trollino nebo Astra Bus Trollino, takže přece jen existuje


(Příspěvek byl editován uživatelem nexion.)
Ať jedu Urbinem nebo Trollinem hned mám lepší den. Ale nejraději mám Solaris Trollino 12AC III.
Každý trolejbus má své kouzlo ať je vyroben v Rusku, nebo Česku. Ať je to Trollino nebo 25Tr. Mějme je rádi všechny a opatrujme je. Bojujme proti poškozování ať si to ta méně inteligentní menšiná uvědomí. Vždyť jsou Vánoce. Veselé Vánoce vám přeje Nexion
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2466
Registrován: 2-2005


Odesláno Sobota, 29. prosince 2007 - 18:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nexion: To je tzv. ztracené Trollino :-)

Astra patří konkurenci, která začala dělat "24Tr" Původní plán snad počítal s karosériemi Solarisu, jenž je tam jen jeden a zůstal na pospas...:-(

Má-li někdo lepší info, nechť doplní
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD

Kouzlo dopravy - Stránky o VHD nejen na Ostravsku

ICQ: 260 116 510
Nexion
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 12-2006


Odesláno Sobota, 29. prosince 2007 - 19:59:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trollino_15: No já četl že to bylo pro Bukurešť, idkyž rumunsky neumím tak jsem to rozlouskal.
Takže se svým způsobem jedná o unikát? Škoda že tam tak stojí.
Ať jedu Urbinem nebo Trollinem hned mám lepší den. Ale nejraději mám Solaris Trollino 12AC III.
Každý trolejbus má své kouzlo ať je vyroben v Rusku, nebo Česku. Ať je to Trollino nebo 25Tr. Mějme je rádi všechny a opatrujme je. Bojujme proti poškozování ať si to ta méně inteligentní menšiná uvědomí. Vždyť jsou Vánoce. Veselé Vánoce vám přeje Nexion
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 2-2007


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 15:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ahoj kolegove

Muzu vam tady predstavit nas novy Solaris Urbino 12. Rok vyroby 2004, Motor MAN splnujici normu Euro 3 s prevodovkou Voith 864.3E. Tento bus nas podnik prevzal od jednoho provozovatele, ktery zajistoval autobusovou dopravu kolem Worbu. Tuto dopravu prevzal nas podnik (RBS) letos k 09.12.
Od tuhle toho dne, mame v provozu nekolik novich aut (viz. ve skupine Fotografie,...). Ja se nejvic tesil na ten Solaris, protoze jsem ho do dneska znal jedine s prospektu nebo z jinich mest jako napriklad Hannover a nekolik statu na Balticku.
A muzu rict, ze mne teda radostne prekvapil: rideni, technika, kvalita spracovani...urcite neni vsechno perfektni (ale to neni ani u Mercedesa nebot MANa ). Hlavne mne potesilo, ze i ostatni mechanikove cumely, kdys se na to auticko koukali ze spoda a uvrnic...porad mysleli, ze na vychode neumeji stavit pravi auta ...coz je samozrejmne blbost ne??! Porad se my smaly, kdys jsem vikladal o Karose, Liazu, Tatre nebo prave i Solarisu..haha, a ted se budu smat ja .
Technicky stav prednim dopravcem nebil zrovna potesujici. Brzdy zadni napravi v cudu, spodek za celou dobu nikdy neumily, prevodovka stracela olej, atd. Za tri dny jsem vsechno upravil a bus prosel technickou kontrolu bez omezeni . Pak jeste dostal novou visilacku a nove evidencni cislo (misto 1 je to dneska 203).
Na fotkach muzete poznat, ze jsem mu nastrikal napravy na cerno. Sef s toho ale nebil vubec stastni, a proto jsem tam musel opet vratit poklice (ktery se my zdaji docela neprakticky, kdys clovek chce kontrolovat tlak pneumatik nebo matky kol) na kola.

že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 16:00:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Svycar:
Děkuji za pěkné fotky a za péči o Solaris. Také prosím o informaci z oblasti poznávacích značek.
Solaris BE-436 203 nyní obdržel u RBS evidenční číslo 203 - to je náhoda, že evidenční číslo je totožné s posledním trojčíslím poznávací značky?
Nebo byla tato značka vozu přidělena při změně majitele vozu a značky jsou vybírány tak, aby se s evidenčním číslem kryly? Nebo se evidenční číslo volí podle posledního trojčíslí na značce?
Děkuji za odpověď buďto sem nebo do komory Zahraniční poznávací značky. Děkuji.
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 2-2007


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 17:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad ze by: To opravdu neni nahodou. Ja sice nevim, jak to nas podnik dela, ale poznavaci znacky porad obednava podle budouciho evidencniho cisla vozidla. To znamena, ze nejmene posledni cislo je vhodne k evidencnim cislu autobusu. Napriklad nase kloubove Citara maji ev.c. 34-39. Znacka je pak BE-555035 az 555039 (vijimkou je vuz 34, ktery dovezli az o rok pozdej a proto ma znacku BE-234034, ale i tu jsou posledni dve cisla vhodne k cislu vozu.
A mas pravdu, tato poznavaci znacka u Solarisu byla pridelena pri zmene majitele (stare cislo ale bohuzel zrovna nemam v hlave).
Pak co znamena BE? BE stoji za "BERN", jako Kanton Bern. U nas je Kanton to, co je u vas Okres. Curich ma ZH, Basel mesto BS, Basel predmesti pak BL, nebo Solothurn ma SO atd.
Ja prave taky moc nechapu, jak to s tema SPZ funguje presne v CZ. Protoze tady v CH, SPZ zustava u majitele, coz myslim v Cechach je naopak? Tam prece SPZ zustava na aute nebo ne?
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1748
Registrován: 5-2005


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 17:12:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Svycar: No podla toho co pišeš do inych diskusii a podla fotiek čo sem dávaš tak si myslím, že tento SOLARIS je v dobrých rukách
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 2-2007


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 17:21:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Peto5220: No sef uz rikal, ze jestli tomu Solarisu neco bude, tak ad se v tom hrabu sam. Ja mu na to odpovedel ze teda nejradej jen ja!!
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 17:24:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Svycar:

Děkuji za odpověď. Čekal jsem, že to tak je. Některé dopravní společnosti v CZ, H, nebo D na soulad mezi značkou a evidenčním číslem dbají.
V Budapešti například mívali (nevím, zda to stále platí) vyčleněné série BPO a BPI pro autobusy jejich Dopravního podniku, takže bus např. č. 0152 by měl značku BPO-152 nebo č. 1737 značku BPI-737. V CZ je to ale naprosto nedůsledné, viděl jsem to na busech v Hr. Králové nebo v Olomouci.
Příklad Olomouc:
Solaris U 12 č. 601 až 604, značky 1M5 1601 až 1604, č. 605 až 608, značky 1M6 3605-3608.
Ale ne vždy to tam vyšlo tak pěkně. Funguje to tehdy, když fungují i mezilidské vztahy a tak se dají vhodné značky zarezervovat.
Značky při prodeji zůstávají vozidlu, pokud to je v rámci kraje, pokud jsou značky zachovalé a pokud nový majitel chce staré značky. Více případně v komoře o značkách, nebo e-mailem.
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 2-2007


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 22:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad ze by:
Dik za informace, ted uz na to celkem vydim!

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace