K-report
 

Informační, odbavovací a řídící systémy Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Informační, odbavovací a řídící systémy « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv do 16.února 2007Martin_j15  16-2-07  10:50
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
5211
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.212.5.10
Odesláno Pátek, 16. února 2007 - 14:14:18   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_j: western@centrum.sk
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 6-2005


Odesláno Pátek, 16. února 2007 - 19:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_j: Ova měla typické strojky z Drážďan, t.j. páka na boku-jako píchačky.
Brno a Jihlava měly stejné strojky, Brno si je snad samo dělalo a vzhledem k vzhledu bych tipoval, že je dodávali i do Ji. Ty byly podobné maďarským.
Jízdenka 15mm široká a 2 sloupce po 6 číslech.
Jinak Brno a Ji pokud se měnil kód, tak se musel vyjmout celý strojek z obalu, to stříbrné vevnitř, co znáte z Pcic, kde se měnily akorát kolíčky a otevření bylo jištěno zezadu 2 šrouby.
Až nafotím, budou foto.
Makrelu neumeješ.
Tohle mi řekne, no to je něco, já mám naježděno 1,5 mil km bez nehody a tohle mi řekne, já si asi něco udělám, až přijdu domu, tak si asi hodím mašli, tohle mi řekne, no to je něco.
Nejdokonaljším přibližovadlem osobním je Škoda 1000MB
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6295
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 16. února 2007 - 21:28:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

5211: Máš to tam.

9 Tr: Až nafotím, budou foto.


Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
5211
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.212.5.10
Odesláno Pátek, 16. února 2007 - 21:53:32   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

MArtin_j: posli mi to bud na mail martina.lubo@netkosice.sk alebo 5211@atlas.sk lebo na centrume mi vyhodilo ako prilohu dajake varovanie
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6300
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 17. února 2007 - 01:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Druhý pokus.
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
5211
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.212.5.10
Odesláno Sobota, 17. února 2007 - 07:35:22   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_j: Mas to asi zavirene lebo ako prilohu mi posle daco v zosite ze asi zavyreni subor posielas to iste mi posielalo na vsetkych troch mailoch ja to Gbuse asi nikdy nebudem mat
5211
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.212.5.10
Odesláno Sobota, 17. února 2007 - 07:36:04   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_j: nemas nahodou skype?
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4216
Registrován: 5-2005


Odesláno Sobota, 17. února 2007 - 17:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_1: Ostrava měla tyhle:
 
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6307
Registrován: 5-2002


Odesláno Neděle, 18. února 2007 - 13:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

5211: ICQ. Hele, ale nějak se to udělá, až budu zas u svého PC, dám to na net a ty si to stáhneš.
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
5211
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.212.5.10
Odesláno Neděle, 18. února 2007 - 14:25:52   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_j: ok napis potom tu na forum stranku vazne to nemas zavirene ze to nechce poslat a vypisuje mi ze to zavirene?
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6311
Registrován: 5-2002


Odesláno Neděle, 18. února 2007 - 21:10:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hele, posílal jsem to už asi milionu lidí a nikdo si nestěžoval. Problém mám u jednoho známého, tam mu mail automaticky likviduje přílohy s určitými příponami, třeba ZIP nebo RAR, případně i EXE. Takže to bude něco podobného.
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
5211
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.212.5.10
Odesláno Pondělí, 19. února 2007 - 08:27:27   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_j: no v tom to asi bude myslim ze daco take my tam pisalo, nevies co s tym robit?
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6322
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 19. února 2007 - 09:04:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, já jsem to dělal tak, že jsem změnil příponu na DOC, TXT nebo jinou "neškodnou a nevinnou" a pak to šlo. Jenže další možný problém je ten, že některé mailové schránky mají limit na maximální velikost přijaté přílohy. To Buse má míň jak 1 MB, v tom problém snad není - u nás v práci mají třeba řadoví pracovníci limit 2 MB.

No ale jak jsem říkal, dám to někam na net a pošlu ti odkaz, bude to ale nejdřív zítra, teď nejsem u svého PC a nemám to tu.
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
5211
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.212.5.10
Odesláno Pondělí, 19. února 2007 - 10:31:14   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_j: napis mi link na mail 5211@atlas.sk ked mozem poprosit
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2306
Registrován: 3-2004


Odesláno Pondělí, 09. dubna 2007 - 13:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mám dotaz. Když na Mikoelektronický USV připojím buse panely mám výrazně omezené možnosti zobrazování.
Ví o tom někdo víc, co to umožňuje, jaké verze musí být softwaru apod. Jde mi o to, zda je možné dvouřádkové zobrazování konečné, různě tučné písmo, konečná v horním řádku a pod ní měnící nebo běžící text s trasou apod. Předem moc díky.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2453
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 09. dubna 2007 - 13:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad.Vladass: Ono je to poměrně složité, pokusím se stručně.
Pokud přepojíš panely Buse na ovládání USV C, musíš si nechat nahrát příslušnou verzi softwaru do panelů BUSE.
USV umí pouze dva režimy zobrazování - režim MHD a režim ČSAD.
Režim MHD - vpředu číslo linky+konečná, bok výchozí konečná (mohou "běhat" i nácestné), vzadu číslo linky, vnitřní tablo číslo linky a konečná - nic jiného to zatím neumí a asi ani umět nebude.
Režim ČSAD - vpředu označení linky podle licence
nebo výchozí konečná (může se v daném intervalu střídat), bok výchozí cílová.
Různě tučné písmo nejde, označení - např. zájezd, manipulační jízda atd. se také musí udělat fikaně - pokud to uděláš v režimu MHD bude ti tam svítit 0 Zájezd.
Prostě USV C je spíše odbavovací zařízení než palubní počítač sloužící k ovládání tabel. Ale s trochou trpělivosti se dá zobrazit skoro vše.
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 09. dubna 2007 - 14:02:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Magiq: jde to fikaněji i bez té nuly to jde (pokud tě to bude zajímat, můžem to probrat přes e-mail).
Různé písmo, font lze - pomocí Gebuse editace v příslušné velikosti fontu, ale je natvrdo a tedy "navždy" pro všechny texty.
Viz obr - čelo, bok bez čísla, zadní nezobrazuje nic (není vidět, musíte věřit
 
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 09. dubna 2007 - 14:09:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dodatek - zobrazit jde i pod USVC hodně. Jak je psáno výše - chce si s tím vyhrát
www.prahamhd.vhd.cz/Busfoto/Ostatni/2006/1602_2.jpg
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2308
Registrován: 3-2004


Odesláno Pondělí, 09. dubna 2007 - 16:39:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Magig: To já vím, že je to složité, proto se ptám. V Mostě na to budem přecházet, tak scháním info, kde se dá.
Tedy příslušnou verzi softwaru do BUSE. Mno, tak to asi máme.
Režimy známe, ale co umí je stále pro nás otázka

MHD režim. Ono nám to dělá buď to, že nám to píše jen číslo a konečnou (bok i předek) nebo se nám to zobrazuje dvouřádkově. Nahoře (případně snad i dole) konečná + pod tím běhají dle přemačkávání další zastávky (na USV přepnu další zastávku a na BUSE se to změní). Jde mi o to, jak tam na bok (v předu tedy jen konečná) dostat to běžící a jak to má vypadat?!?? Vnitřní tabla se u nás nenosí (kromě Aster a snad jednoho busu), takže to je jedno.
Režim ČSAD vypadá jak. Jde mi o to, co lze očekávat a co to bude zobrazovat? Například na lince třeba Praha-Brno-Olomouc-Ostrava.

S tím MHD jde o to, že přes JKZ to umí douřádkově napsat konečnou. Přes USV to tedy neumí?

Jinak všem moc díky, případně pokud se podělíte o info na mail.
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 09. dubna 2007 - 16:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bok, předek a vnitří se ovládá samostatně (resp. nastavují jejich režimy), tam si lze nastavit odlišné informace (na čelo cíl + číslo linky), na bok číslo a horní řádek např. cíl, dolní řádek nácestné).
Dvouřádkové v. jednořádkové např. na čelním table - neumí to automatické zarovnávání. Buď trvale jednořádek a zkracovat názvy zst., ale velké a čitelnější texty, nebo natvrdo dvouřádek, ale tzn. menší font a když bude např. nějaký krátký název konečné "ABCD", zobrazí se jen v horním řádku, spodní bude prázdný. Opticky nevypadá moc hezky, podle mě.

Aby to zobrazovalo piktogram, nezobrazovalo číslo linky, je potřeba mírné editace nahrávaných hex souborů do tabel a využívat v SW USVC "prefix".

Pha-Brno-Olomouc-Ostrava
Pomocí číselníku v SW lze zadat licenci, po správném nastavení v SW USVC-tabla, bude tablo zobrazovat číslo linky v plném stavu (6 míst, záleží na vyplnění) a zst. např. dle licence (v tom případě, ale zobrazení bude vždy dvouřádkové).

Dotazy klidně přes e-mail, ať tady nespamujeme.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2539
Registrován: 11-2004


Odesláno Pondělí, 09. dubna 2007 - 17:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Režim ČSAD - u nás v PV to funguje tak, že naboku je tučně na dvou řádcích výchozí a cílová stanice, napředu totéž, problikává to (jen na předním) po určitém intervalu s trasou licence - taky dva řádky, tenkým písmem.
Sháníme fotografie a předměty spjaté s autobusovou dopr. v Prostějově. Nabídky SMS zasílejte na 605840016

PV-57-09 a PV-67-39 zůstanou navždy legendami...

YCQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech s denní aktualizací
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2540
Registrován: 11-2004


Odesláno Pondělí, 09. dubna 2007 - 17:41:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tady fotka, kde jde dobře vidět rozdíl:


Sháníme fotografie a předměty spjaté s autobusovou dopr. v Prostějově. Nabídky SMS zasílejte na 605840016

PV-57-09 a PV-67-39 zůstanou navždy legendami...

YCQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech s denní aktualizací
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2309
Registrován: 3-2004


Odesláno Pondělí, 09. dubna 2007 - 21:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Klucí díky

Čsad řežim chápu. Ten stejně ale zatím na linkové dopravě nebudeme řešit. Snad to půjde na vozech, které už jsou buse vybaveny nastavit tak, aby se nezobrazovalo nic.

MHD režim. Mě osobně by se také líbilo na čele jeden řádek velkými písmeny (i za cenu zkracování) konečná a na boku horní řádek konečná + dolní nácestné. Tedy by se nějak měnily (můžete to blíže specifikovat-to mění-jak v jakém pořadí atd.).

Poslední základní otázka. Lze měnit dle jednotlivých linek způsob zobrazení konečných.
Tedy na lince 1 třeba na předním drouřádkově (protože konečná je třeba delší-Litvínov,Poliklinika) a na bočním horní řádek konečná+dolní nácestné?
A na lince 2 na čele je velkým písmem jedna konečná (je krátká-např. Nádraží) a bok stejný? Lze to takto dle linek měnit?
Jsou to asi triviální otázky, ale bez jejich znalostí s tím systémem těžko něco udělám. Základ je důležitý.

Všem moc díky za radu a pomoc. Pokud bych měl něco více konkrétního zeptám se na mail. Díky za nabídku a v případě nutnosti rád využiji
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 09. dubna 2007 - 21:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bohužel nejde, to je nevýhoda. Vždy už to bude jen 1ř, nebo 2ř. Že tam je místo neví kasa ani tablo. Nepřizpůsobí se. Resp. JKZ - tam to bylo editovaný dopředu - db systém zastávek, dalo se s tím pohrát, ale bylo to pracné. USVC pracuje v textovém režimu, to je výhoda, co se napíše v SW, to se zobrazí na table (nemusí tam být extra symboly jako zavináč, dolar, ale to záleží na hex souboru v table). Když se místo těchle znaků dá piktogram, zobrazí se tam právě např. ta pauza viz výše.

Dva obrazy - interval se nastavuje v sekundách.
Nácestné - v souboru se vyberou obrazy (horní cílová, dolní nácestné). Označí se vybrané nácestné zst. v souboru s JŘ linky, ty pak rotují na tablu (v nastavitelném intervalu obnovy tabla). 1s je podle mě postačující na zobrazení a přečtení nácestné zst. Pomalejší je nevýhodou v zst., kde je potřeba cestující informovat o průběhu trasy.

Edit: Vladass - dorazil e-mail?

(Příspěvek byl editován uživatelem fikajs.)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3069
Registrován: 9-2005


Odesláno Neděle, 29. dubna 2007 - 08:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nedala by se někde sehnat tiskárna na lístky - programovatelná? Tak do 3 000,-?
administrator @ mestskadoprava.com
Virtuální DP / stránka o autobusu Citelis / MHD v Hradci Králové
Tento příspěvek je můj názor. Ostatní ať si myslí, co chtějí.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1753
Registrován: 6-2005


Odesláno Neděle, 29. dubna 2007 - 15:36:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

zde nafocen strojek Brno a Ji.
 
 
 
 
 
 
 
Makrelu neumeješ.
1.7.2007 15 let od ukončení provozu linek D a DI
30.5.2007 10 let od ukončení provozu trolejbusů 9 Tr v celé ČSSR
RÁBA mater trolinum ae businum
1982-2007-25 let od pořízení první Karosy B 731.00 ev.č. 301
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2455
Registrován: 7-2003


Odesláno Neděle, 29. dubna 2007 - 15:46:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

je koukam ze mam stejnou verzu, pak tu novejsi, nahore jenom s plechem a plastovym predkem. Ted jim delaj spolecnost jeste pardubickej modrej , savs a setright.
On ten setright je vlastne programovatelna tiskarna na jizdenky ze ?
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál Vyměním Setright za ZX Spectrum +2/3.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3072
Registrován: 9-2005


Odesláno Neděle, 29. dubna 2007 - 20:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pvvs: To sice možná jo, ale netiskne názvy zastávek...
administrator @ mestskadoprava.com
Virtuální DP / stránka o autobusu Citelis / MHD v Hradci Králové
Tento příspěvek je můj názor. Ostatní ať si myslí, co chtějí.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 724
Registrován: 5-2002


Odesláno Neděle, 29. dubna 2007 - 21:47:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Btw, pokud někdo chce strojek z Pardubic, tak má možnost tady: http://www.pshzd.cz/obchudek/detail.php?id=120&str=2
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2752
Registrován: 11-2004


Odesláno Neděle, 29. dubna 2007 - 21:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přesně takové v té barvě jako je v náhledu bývaly v PV.
Sháníme fotografie a předměty spjaté s autobusovou dopr. v Prostějově. Nabídky SMS zasílejte na 605840016

PV-57-09 a PV-67-39 zůstanou navždy legendami...

YCQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech s denní aktualizací
Risan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.229.9.14
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2007 - 14:29:38   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

9_Tr, Pvvs: A tyhle s oranžovým plastovým vrškem se někdy v Brně používaly? Vzpomínám si jen na ty, co mají nahoře plech.

No a vida, strojků na široké jízdenky je také více druhů. Třeba tento můj: https://www.k-report.net/discus/nahledy/032274.jpg má jiný zámek a také jiný pant na spodní straně. Ale většině lidí je to asi "jedno" a odpoví mi, že všude se používaly stejné strojky, to jenom já jsem asi takový detailista.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1755
Registrován: 6-2005


Odesláno Úterý, 01. května 2007 - 16:20:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tyhle byly o něco starší, jsou z ocele, novější byly z hliníku, či nějaké slitiny Aluminia.
Ta modrá je zajímavá.
Jo a v Pze byly ještě jiné MOC, starší a měly je např v RTO, víc nevím, jsou na fotkách v knize Ab a Tr Pr. MHD.
No ta nevím jak Brno(mám dojem, dle tvaru, že jste je dělali i pro Jihlavu, neb jste si je prý sami dělali), ale v Jihlavě se právě ty kovové vršky takto zalily plastem, ale ne všechny strojky.
PVVS-asi nějak takto?
 
21272: Ale! Jakto, že netiskne. Tiskne nástupní stanici, dle jízdného a ceny se dá zjistit kde má cestující vystupovat, datum má taky a že by někdo použil 2x jednu jízdenku na více spojích? Nelze, každý dojezd na konečnou řidič/průvodčí musel vypsat stav počítadel.

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)
Makrelu neumeješ.
1.7.2007 15 let od ukončení provozu linek D a DI
30.5.2007 10 let od ukončení provozu trolejbusů 9 Tr v celé ČSSR
RÁBA mater trolinum ae businum
1982-2007-25 let od pořízení první Karosy B 731.00 ev.č. 301
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2467
Registrován: 7-2003


Odesláno Úterý, 01. května 2007 - 17:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

9_tr: Jj, tak nejak, akorat setright nema tu peknou kozenou fusekli :-)
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál Vyměním Setright za ZX Spectrum +2/3.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3080
Registrován: 9-2005


Odesláno Středa, 02. května 2007 - 09:14:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

9_tr: Nástupní stanici, ale v podobě číselného kódu, ne? Já myslel něco novějšího, nějakou starou mikroelektroniku, nebo něco podobného s jehličkovou tiskárnou.
administrator @ mestskadoprava.com
Virtuální DP / stránka o autobusu Citelis / MHD v Hradci Králové
Tento příspěvek je můj názor. Ostatní ať si myslí, co chtějí.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1758
Registrován: 6-2005


Odesláno Středa, 02. května 2007 - 11:49:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ano, jen číselný kód.
Makrelu neumeješ.
1.7.2007 15 let od ukončení provozu linek D a DI
30.5.2007 10 let od ukončení provozu trolejbusů 9 Tr v celé ČSSR
RÁBA mater trolinum ae businum
1982-2007-25 let od pořízení první Karosy B 731.00 ev.č. 301
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1451
Registrován: 10-2004


Odesláno Středa, 02. května 2007 - 13:55:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

PvvS: Taky nemám pouzdro na Setright.. :-(
SOR je ve skutečnosti velice kulturní výtvor.
Jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie, uspořádání interiéru parodie.

Fotoweb městské hromadné dopravy
Aktuálně z Liberce a okolí
Vlk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 9-2006


Odesláno Středa, 09. května 2007 - 12:25:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dávam do pozornosti oranžové BUSE z Nórskeho Osla...
 
...aj vlci sú len ľudia
Vlk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 9-2006


Odesláno Středa, 09. května 2007 - 12:40:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

...a električku DUEWAG SL79, kde je nainštalované...
 
 
...aj vlci sú len ľudia
styv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.177.104.81
Odesláno Pondělí, 18. června 2007 - 15:08:35   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dotaz na řidiče busů s digitálním tachografem: Setkal se někdo z Vás s tím, že tachograf píše hlášku "Chyba 13"?
Hanzhonzik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 1-2007


Odesláno Středa, 18. července 2007 - 11:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hej, říkejte si co chcete, ale u nás v Mariánkách jsou nejlepší pokladny, i cedulové označení některých vozů.
Trolejbusy v ML jsou bezkonkurenčně nejlepší stroje. :-)
---> Hanz.Honzik@centrum.cz <--- toť e-mail můj
335-854-963 toť ICQ moje
\honzik496 toť Skype můj
mezi autobusy v Mariánských Lázních je mylně zařazen také jeden Sor C10,5 - POZOR: neplést si SOR a AUTOBUS !!!!
\(vytrženo z diskuzního fóra na stránce: trolejbusy.unas.cz)
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1897
Registrován: 10-2005


Odesláno Pondělí, 20. srpna 2007 - 17:19:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hanzhonzik: Stejné pokladny jsou v Chomutově a Jirkově, akorát ty nevydávají lístky (to samé jsme měli kdysi u nás na testech), ale zato mají čtečku karet.

A vůbec, může mi někdo napsat, kdo je výrobcem pokladen v ML a CH-J?
24.8.1952 - 55 LET TROLEJBUSOVÉ DOPRAVY V OPAVĚ
Přijeďte k nám to oslavit!!! Blížší informace na stránce SPVD.


PŘES 730 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

ICQ: 176653451
Tombus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 4-2003


Odesláno Pondělí, 20. srpna 2007 - 17:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Opavacek: Kdysi jsem se na to ptal na fóru mhdcr.biz a byl mi odpovězen název firmy a to, že je z Prahy. Název firmy si již bohužel nepamatuji.
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1898
Registrován: 10-2005


Odesláno Úterý, 21. srpna 2007 - 02:16:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No já třeba i když nadávám na naše emTesty, tak i přesto jsem rád, že máme tady je a ne ty stroje ala CH-J. Ono bezkontaktní karta má své výhody (bere ji i přes překážky - i když nutno dodat, že v některých vozech ty čtečky už jsou slabší). A celkově vydává to lístky, takže je potvrzení o provedené platbě a je lepší kontrola nad tím, co ještě zůstavá na EP. Zdá se mi to být o stupeň lepší.

Ale to je samozdřejmě pohled pouze co do nabídky funkcí. Druhá kapitola by se totiž jmenovala "praxe" a ta je v Opavě už trošku horší.
24.8.1952 - 55 LET TROLEJBUSOVÉ DOPRAVY V OPAVĚ
Přijeďte k nám to oslavit!!! Blížší informace na stránce SPVD.


PŘES 730 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

ICQ: 176653451
Hanzhonzik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 1-2007


Odesláno Sobota, 25. srpna 2007 - 09:59:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No ty pokladny, co tu máme vyrábí nebo vyráběla mikroelektronka Praha
Trolejbusy v ML jsou bezkonkurenčně nejlepší stroje. :-)
---> Hanz.Honzik@centrum.cz <--- toť e-mail můj
335-854-963 toť ICQ moje
honzik496 toť Skype můj
mezi autobusy v Mariánských Lázních je mylně zařazen také jeden Sor B10,5 - POZOR: neplést si SOR a AUTOBUS !!!!
(vytrženo z diskuzního fóra na stránce: trolejbusy.unas.cz)
Dispecer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 12-2006


Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2007 - 03:49:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Opavacek: Vyzerá to tak, že Košice sú na tom s tou praxou trochu horšie... (Tiež sme zEM-TESTovaný...)
Dispecer.tym.sk :: VirtualBus.tym.sk
ICQ :: 413-179-751 :: Skype :: dispecer_skype
Novinka :: Karosy B 732 NGS s ev. č. 6222 (bez CVR SPP), 6230 (s CVR SPP) a 6236 (s CVR SPP) patriace DPMK, a.s. (26.7.2007)
V príprave :: Ďalšie Karosy B 732 NGS, B 741 NGST a C 734 NGS...
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1913
Registrován: 10-2005


Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2007 - 11:47:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dispecer: No u nás je problém, že ty computery jsou většinou už od roku 1997 a horní část pokladny od roku 2001 (došlo k zrušení tarifních pásem pro jednotlivé jízdenky). Ty computery mají často i 95% paměti plné a tak dochází k častému padání. Nejhorší je, když ti to spadne na zastávce a ty musíš zadávat kurz a teď vysvětluj té babce, co se tam snaží přiložit kartu, že má chvilku počkat než to naběhne.
V okamžiku zrození jsme odsouzeni k trestu smrti.

PŘES 730 FOTOGRAFIÍ OPAVSKÝCH VOZŮ Þ http://www.mhdopava.ic.cz/

ICQ: 176653451

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace