K-report
 

Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyRk_kn1496 26   
  Novější archivy:        
Archiv do 23.října 2007Petr_Šimral60  23-10-07  20:26
Archiv do 02.listopadu 2007TMB60  02-11-07  14:45
Archiv do 11.listopadu 2007Houba60  11-11-07  11:52
Archiv do 20.listopadu 2007Machsebestova60  20-11-07  16:56
Archiv do 02.prosince 2007Bobr60  02-12-07  16:32
Archiv do 10.prosince 2007Qěcy60  10-12-07  15:21
Archiv do 13.prosince 2007Drn60  13-12-07  20:20
Archiv do 21.prosince 2007Zamracenej60  21-12-07  14:44
Archiv do 30.prosince 2007Mlha60  30-12-07  11:46
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 12:13:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na papíře...
Mlha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.49.163
Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 12:32:16   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Možná by bylo lepší, přečíst si to pořádně.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 12-2006


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 12:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Mlha:PKS ČD na rok 2008 říká jasně:
2.9 Směna
2.9.1 Délka stanovené směny nesmí u nerovnoměrného rozvržení pracovní doby překročit
12 hodin.Délka stanovené směny zaměstnanců, na které se vztahuje NV 589/2006 Sb., nesmí
presáhnout 13 hodin
. V případě, že součástí směny je režijní jízda, muže délka směny činit
nejvýše 15 hodin.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 12:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co je? Už je rok 2008??? Asi né, ne?
Oxík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.170.118
Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 12:51:35   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Která byla ta nejstarší trať Berlín - Vratislav, po který jezdily první rychlíky přes Bohumín do Vídně, kudy vedla? Přes Chotěbuz, Zaháň, Lehnici; přes Frankfurt nad Odrou, Gubín, Zaháň, Lehnici; nebo přes Frankfurt nad Odrou, Zelenou Horu a Hlohov?
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 641
Registrován: 12-2006


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 13:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Plha PKS na rok 2007 hovoří též jasně:
2.9 Směna
2.9.1 Délka stanovené směny nesmí u nerovnoměrného rozvržení pracovní doby překročit
12 hodin.Délka stanovené směny zaměstnanců, na které se vztahuje nařízení vlády, kterým se stanoví odchylná úprava pracovní doby a doby odpočinku zaměstnanců v dopravě, nesmí přesáhnout 13 hodin. V případě, že součástí směny je režijní jízda, může délka směny činit nejvýše 15 hodin
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 685
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 14:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Ferii: reckdyn je bednička, která u 240 a 242 ovládá polořízené usměrňovače pro ventilátory a kompresory.
U 210 dělá totéž, plus ovládá takzvaný Antiparalel (dva tyristory zapojené paralelně a opačně orientované zapojené na výstup z trafa). Pomocí tohoto zařízení se zvyšuje napětí na trakčních motorech.

Takže schrnuto: Reckdyn je ovládací elektronika pro tyristory, které jsou použity v silové části lok 210,240,242.
230 nic takového nemá.
Martin
Já 1.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.182.157
Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 14:44:19   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Já: je zajímavý, že všechny příspěvky od Já mají stejnou IP adresu. Takže tady z nás nedělej blbce. Uvědom si, že svými kecy můžeš někomu véélmi uškodit.
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 3-2006


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 14:53:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Třeba mají v B***h společnou IP adresu
Mlha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.36.157
Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 15:59:14   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Corlin : V případě, že součástí směny je režijní jízda, muže délka směny činit
nejvýše 15 hodin.
To vím taky. Zajímalo mě jen, kde je napsáno tohle:
Plha : S Rg na konci, abych upřesnil.
Nikde nevidím napsáno to, co tvrdí Plha? Vy snad ano?
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 3-2006


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 16:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

AD Oxík: Něco by se mohlo najít zde odkaz
Cisalpino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 12-2007


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 16:22:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jedna taková blbější otázka

Jak zde v textu udělám horní index(exponent)?
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 2-2007


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 17:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kuk sem
Brejlovci!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 7-2007


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 17:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin2: jen doplním REgulaceČKD...reckdyn
jinak 1* !!

Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.112.52
Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 19:37:59   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Omlouvám se panu "Já 1.", ale já Vám můžu akorát říct že já sem tu blbost, kterou mi tady podsunujete opravdu neodeslal. Prosím Vás, věřte mi to. Až teď vidím že je to z té stejné IP adresy, takže mě napadají dvě možnosti: Buď to mohl poslat brácha, tomu bych se moc nedivil a nebo, a to asi spíš, to sem poslal kamarád, který u mne ten den (27. prosince, čtvrtek) byl. On má vlaky rád, a od doby co jel pendolinem, tak je do něj naprosto zblázněnej. Dobře ho znám a vím že napsat takovouhle blbost by on dokázal. Proto z toho prosím neobviňujte mne, já za to opravdu nemůžu. Nemohu Vám to nijak dokázat, ale doufám že mi věříte.
Ferii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 4-2005


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 19:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Martin2
Very mooc díky ani nevíš jak si mi pomohl

(Příspěvek byl editován uživatelem ferii.)
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 10:35:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já: Předpokládám, že zde uvedená IP je IP poskytovatele vašeho připojení a tudíž nemá žádnou vypovídací hodnotu. Vaše lokální IP přidělená poskytovatelem vašeho připojení vypovídací hodnotu má, ale ta se zde nezobrazí.
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 10:49:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

IP adresa
Je unikátní číslo identifikující počítač v síti Internet. Za jednou IP adresou se může skrývat celá firma, která na Internet přistupuje přes proxyserver. Já na net přistupuji střídavě přes dvě různé IP a jejich fyzické sídlo je Praha-Chodov a připojuji se z Olomouce, ale mým poskytovatelem je Vodafone.

(Příspěvek byl editován uživatelem jka2005.)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 12-2006


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 11:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenže jeho IP adresa je veřejná,proto jí může mít jen on.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 11:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Corlin: Jedná se o IP poskytovatele a stejnou ji bude mít více klientů. Zde je důkaz. Vyhledal jsem si majitele této IP.
IP není nic jiného než číselné vyjádření www.něco.něco V tomto případě je to číselný přepis uvedeného hostname.

(Příspěvek byl editován uživatelem jka2005.)

(Příspěvek byl editován uživatelem jka2005.)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 12-2006


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 12:19:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Jka2005:Čísla IP adresy začínající 88.xxx.xxx.xxx je v 99,99% veřejná IP adresa.Já mám taky veřejnou IP adresu a začíná mi stejně 88.xxx.xxx.xxx.Pokud by měl neveřejnou tzn sdílenou,tak by začínala např. číslem 212.xxx.xxx.xxx.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 4-2003


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 13:45:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Corllin: Bohuzel to neni tak jednoduche. Sousedske (nekdy i mestske) site maji pridelene IP 88... a o tuto IP se deli vice lidi. Typicky maji pouze presmerovane urcite porty, aby mohli hrat hry nebo meli na P2P sitich status "aktiv", jinak jsou schovani za NATem. Napriklad na me IP sice bezi webserver, ale zaroven pres ni pristupuje i nemalo mych sousedu
jkadvanulanulapět
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.52
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 14:23:33   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Corlin: Teď se připojuji jako anonym a zobrazí IP mého poskytovatele. Skutečnou adresu mého počítače si můžete přečíst z přiložené kopie příkazového řádku mého počítače.
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 14:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Corlin: Připojením k internetu se stávám součástí jedné ze sítí Vodafonu a navenek jsem prezentován IP poskytovatele 217.77.165.52 a takových nás je v jeden okamžik hodně, ale uvnitř sítě máme každý dynamicky přidělené jedinečné IP. Tentokrát to bylo 10.23.24.68 a při příštím připojení to může být jinak. Sítě se studují několik semestrů a bez křídy a tabule se to špatně vysvětluje. IP 217.77.165.52 je fyzicky umístěné v Praze-Chodově a já jsem přitom v Olomouci.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.112.52
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 14:48:07   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Prostě a jednoduše, tu přiblblou "pohádku" o rozjezdu pendolina do všeobecná diskuze jsem nepsal já ale kámoš. Přiznal mi to, když jsem se ho na to zeptal. Takže budu rád když za to nebudete obviňovat mně.
JirikP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.36.163
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 14:53:46   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Adresy: vzhledem k tomu broadband6.iol.cz to bude nejspíš ADSL připojení, která veřejnou IP adresu mají. Víc zákazníků stejnou mít nemůže, ledaže by je měli v nepřekrývajících se časových obdobích - prakticky se to ale neděje. To, že má někdo IP adresu 212.x.x.x neznamená, že má sdílenou (že je za NATem), ale že není u O2.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2113
Registrován: 9-2003


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 15:00:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad.Cisalpino - blbou otázku nemáš..já tu jsem pár let a text upravovat neumím dodnes..onen "jednoduchý" návod co hodil odkaz Vojtik mi zas tak pochopitelný nepřijde..prostě s pc nejsem zas tak kámoš,tak si z toho taky nic nedělej..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 15:16:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

JirikP: broadband6.iol.cz je název sítě a IP je číselné jejího vyjádření názvu. Klient je součástí sítě a navenek se prezentuje číslem sítě. Unikátní dynamicky přiřazované IP mají jednotlivé počítače uvnitř sítě poskytovatele a lze je zjistit z příkazového řádku. Zde se neobjeví. Veřejná či neveřejná s tím nesouvisí. Pevná IP a nebo dynamicky přiřazovaná s tím souvisí. Připojením k netu se stáváte zjednodušeně součástí sítě poskytovatele s jediným právem a tím je přístup k netu. Např. V podniku je 20 počítačů s přístupem na net a navenek vystupují pod stejným IP. U poskytovatelů připojení je to obdobné.
jkadvanulanulapět
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.35
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 15:48:17   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na http://www.celysvet.cz/ip-adresa-mesto-stat zjistíte IP kterým se prezentujete a při hodně zatížené síti se bude IP občas měnit s každým připojením. Svoje IP uvnitř sítě poskytovatele zjistíte z příkazového řádku a také se bude měnit. Stiskem Win+R jste v okně Spustit. Vepíšete cmd a po stisku OK jste v příkazovém řádku. Zde vepíšete ipconfig a stisknete ENTER a zjistíte svoje IP uvnitř sítě poskytovatele.
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 681
Registrován: 12-2006


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 15:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jinak pane "já", myslím si, že není nic snažšího, než se zaregistrovat a přihlašovat se pod heslem, které by ten "kamarád" neměl znát... Nikdo po Vás nemůže chtít jméno, adresu a telefonní číslo, ale je to snad možnost aspoň nějakého zabezpečení, ne?
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 15:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Corlin: Dvakrát jsem se připojil a odeslal dva anonymní příspěvky ze stejného počítače a oba mají rozdílné IP. Zde uvedené IP nemá žádnou vypovídací hodnotu a Já byl obviňován neprávem.
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 682
Registrován: 12-2006


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 15:58:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jka2005: tak to se mi ze začátku taky stávalo, než jsem se zaregistroval. Pokaždé se to číslo měnilo. Nikdy nebylo IP stejné.
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 11-2005


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 17:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Shrnu to:

Veřejná IP adresa je vždy v danou chvíli jedinečná. Nemůžou být (na internetu/v místní síti) současně dva počítače se stejnou IP.

Přes jednu veřejnou IP může být připojeno až několik tisíc uživatelů. (v extrémním případě)

IP se behěm připojení může měnít (zejména ADSL a GSM protokoly)

Některé IP se mění s každým připojením (hlavně vytáčená spojení, ADSL, GSM)
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744

Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.112.52
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 19:33:25   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takže já se asi ještě dneska zaregistruju, protože mě samotnýmu dost vadilo že si ze mne tady dělá někdo (kamarád) dost nevhodným způsobem srandu. Už jednou jsem se zkoušel zaregistrovat, ale vypsalo mi to nějakou chybu (ze které jsem byl asi). Když jsem si uvědomil že se pod příspěvek stačí podepsat, využil jsem možnosti se neregistrovat. A jestli je někdo kvůli tomu příspěvku, resp. pohádce na mě naštvanej, tak se mu za svého kamaráda omlouvám. I on uznal že to bylo opravdu nevhodné. Vím že mi nemusíte vůbec věřit, ale já nemam žádný důvod sem psát takovéhle kraviny.
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 12-2006


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 20:21:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já naštvaný nejsem, jen si myslím, že pokud se to stalo, bylo to nevhodné uveřejňovat. Nikdy nevíte, kdo to čte a co se z toho následně může vyvinout (pro obě strany). Kvůli Pitipaldimu už něco vyšlo a nikdo neví, kam až daleko další opatření půjde...
Spláchněte to dobrým šampáněm dneska, zkuste se zaregistrovat a v příštím roce přeji hodně zdraví, štěstí a úspěchů. No a pokud se budete vyskytovat i tady tak příjemný zážitky a počteníčko o mašinkách
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 8-2005


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 22:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenom doplním Psa, u ADSL bývá dynamická veřejná, ale obvyke se moc často nemění (jednou za půl roku, rok). Za statickou chce T02 docela vysoký bakšiš, na to jak se dá na adsl využít. S NATem se dá často setkat u WiFi sítí.
810: lepší udržovaná koženka než neudržovaná plyš. Dobrý každý vagón, který pošle jednu 021 do šrotu.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1119
Registrován: 11-2005


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 22:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bugear: Veř, že pokud bude kyslík potřebovat, tak si tě v jejich místní síti přesměruje tak, že do hodiny vystřídáš třeba 4 IP. NATový router bývá u WiFin právě proto, že tam má parta maňasů většinou jednu veřejnou IP a přes tu pak cpou veškerý provoz.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 8-2005


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 23:10:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

@Pes38: Netvrdím, že to nejde, ale že se to v minimálně 98 % případů nestává.
BTW tráví(š/te) silvestr na káčku?
810: lepší udržovaná koženka než neudržovaná plyš. Dobrý každý vagón, který pošle jednu 021 do šrotu.
JirikP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.36.163
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 23:43:42   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pes38: Jenže on právě potřebovat nebude, protože v situaci, kdy je téměř pořád připojeno velké procento uživatelů z toho nelze vytřískat adresy navíc. Pokud by mi O2 změnilo adresu 4x za hodinu, tak je nakopu do prdele, protože každá taková změna znamená mj. shození všech mých spojení.

Jka2005: Síť z hlediska IP je souvislý rozsah (aspoň 4) IP adres. broadband6.iol.cz je doménové jméno které se sítí obecně nemá nic společného. Navíc toto doménové jméno nemá přiřazenu žádnou adresu. IP adresa není přepis doménového jména, stejně jako rodné číslo není přepis jmen lidí. Počítač s veřejnou IP adresou se navenek prokazuje touto adresou, a je tak odkudkoli z Internetu adresovatelný. Počítač se soukromou adresou se navenek nemůže prokázat nijak, a tak zvenku adresovatelný není a ven se musí přípojovat přes prostředníka s veřejnou adresou (a pak samozřejmě navenek vypadá jako ten prostředník). To, že někteří poskytovatelé vám nedají veřejnou adresu (a tím vám zabraňují pustit si u sebe server) neznamená, že to dělají všichni. Pokud jste studoval sítě několik semestrů, tak je mi Vás upřímě líto, pokud ne, nemávejte křídou u věcí, jimž zjevně nerozumíte.

BTW pokud skutečně chcete jinou IP adresu u každého spojení, použijte anonymizér.

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace