K-report
 

Archiv do 29.listopadu 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » 781 (T 679.1) » Archiv do 29.listopadu 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1702
Registrován: 4-2003


Odesláno Pondělí, 05. listopadu 2007 - 20:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já mam nejakýho zbořenýho 735 fTurnau taq to bude asi po tej nehodě ......
Něco k tématu .....
 
Dave
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1411
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 05. listopadu 2007 - 21:07:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Jnd
Moc pěkná fotka 781.516. Neměl byste prosím i tu fotku nabourané 735 v elektronické podobě do příslušné diskuze?
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 05. listopadu 2007 - 21:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jnd: pěkný, opravdu hodně pěkný. Co sergejů se na této trati vystřídalo. 516 byla stálice ,která jezdila poměrně dlouho v Sokolově. Bohužel, na barvu jsem pochytal jen zbytky a většinou čísla ,která v Sokolově dojížděla. Jako tyto dva.
 
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1703
Registrován: 4-2003


Odesláno Pondělí, 05. listopadu 2007 - 23:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dave , Lakro
Dík ....
Toho pilštika mam jen na papíře a ze předu tim rosekanym čumákem tak by mě jiný fotky taky zajímaly ....

Já jsem začal fotit v roce 96 a první celodenní axe byla právě do Vojkovic(kam jinam že:o) pač se mi tyhle mašiny zamlouvaly už jako dítěti. Krom slovenský 781 363 a Chebu jsem nic jiného už v provozu pofotit neztihl. Na 140 ,ale něco trochu mam ,hlavně teda taky ten uplnej konec .....
Ještě tedy přihodim jedinou mojí fotku 781 na sněhu(krom postrku). Za tu jsem totiž docela rád ......
 

Škoda ,že jsem tehdá fotil jen ty sergeje ......
Kastelan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 05. listopadu 2007 - 23:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pěkné fotky, moc pěkné. Mám doplňující dotaz na Lakra, na jehož fotce jsou spolu 781 556 a 545. Totiž že má každý sergej jinak stěrače! Vím, je to možná prkotina, ale doposud jsem měl za to, že je měli ovládené zespod (556) a né z vrchu (545). Nebo to byl nějaký brněnský "tunning"???
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4565
Registrován: 3-2005


Odesláno Pondělí, 05. listopadu 2007 - 23:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Petr Fajgl
Akorát jsem to hádal, tou dobou v Turnově žádná jiná leštěnka nebyla.
Tak tomu jsi dal tedy ráááánnnuuuu
Kojak by určo doplnil..ale více do disk.735
Holky, mašinky a zelená, to jsou naše koníčky:-) MBŽKF
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1392
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 06. listopadu 2007 - 00:31:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Kastelan: tunning měly obě :-)

Loko do čísla 1552? měly stěrače ve vnějším horním rohu a poslední série měla stěrače na vnějším boku uprostřed.
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 06. listopadu 2007 - 08:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Petr_Šimral : díky za vysvětlení. Nejsem velký sergejář a všiml jsem si toho teprve ,když jsem fota dával na report.
Jnd :i tuto je moc hezké a navíc, historie ,ještě starý klášterský most.
Já mám zde další duo ,které končilo své ježdění v depu Sokolov.
 
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1393
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 06. listopadu 2007 - 18:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Lakro: Toto Duo nekončilo ježdění, protože 1450 si v Sokolově nezajezdila. 1558 ano. A stojí v Jiřím za výtopnou.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 10326
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 08:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Toto Duo nekončilo ježdění, protože 1450 si v Sokolově nezajezdila.

Ale ale, kdepak jsem tedy fotil totok?

 
 
 
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 7-2007


Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 09:23:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mcbain: tleskám, dostal si ho lumpa :-)))
Pétře: jj.. nikdo není neomylný :-))
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 09:24:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Odcházím najít větší elektrárnu, abych měl dostatek popela na posyp olysalé hlavy :-(

Nějak mě tento stroj minul.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1517
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 11:58:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

McBain - ještě jednou dík za ty fotky, nebýt Tebe, tak je na Sergejích nemáme. Taky jsem se setkal několikrát s názorem, že 450-tka po přesunu z Veselí n/M do Sokolova už nejezdila, ale až těmito snímky jsem se mohl prokázat že jezdila.
Spíše by mně ale zajímalo, jestli se po Podkrušnohorské někdy projela 781.040, která pak věnovala motor tuším 781.580-tce...
http://prototypy.bilysklep.cz
http://sergeje.bilysklep.cz

pokec na ICQ: 258883797
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6755
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 13:38:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

1040 v so už nejezdila.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1398
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 13:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

1040 jsem v Sokolově chcípal naposledy já. Na trať se nepodívala :-(
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2224
Registrován: 11-2003


Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 15:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mcbain: nevzpomněl by sis, kdy jsi ty sergeje fotil? Dík
Edite bibite post mortem nulla voluptas
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 10331
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 15:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na trať se nepodívala :-(

Tentokrát to asi bude pravda.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 10332
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 15:48:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kdy jsi ty sergeje fotil?

Ta první (přípřež 529+450 v Hájku) je z 9. dubna 1995, a obě další jsou z Vojkovic 26. téhož měsíce a roku. Jojo, tenkrát jsem tam býval častým hostem...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 16:30:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mcbain : moc pěkný. Já na tu mršku neměl štěstí.
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2226
Registrován: 11-2003


Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 16:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mcbaine ještě jednou díky :-) Fotky moc pěkný; a ta nálada...
Edite bibite post mortem nulla voluptas
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1712
Registrován: 4-2003


Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 18:28:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kdy vlastně zatrhly přípřeže?? V roce 96 ještě jely a pak už ne .....
A proč vlastně ?? Most u Vojkovic ??
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1399
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 19:28:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přípřeže snad jezdily ještě v roce 1997 a pak už moc nevím. 31.1.1998 jsem z depa odcházel.
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 19:40:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ono to bylo složitější.Jak jsi psal, vojkovický most, pak sergeje nesměly na některé staniční koleje, z jedné stanice do druhé ,pokaždé po jiné trat'ové koleji atd.
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 957
Registrován: 10-2005


Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 20:46:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč museli jezdit pokaždé po jiné TK?
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1714
Registrován: 4-2003


Odesláno Středa, 07. listopadu 2007 - 20:48:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pač mašina je těžká a koleje stály na h*wno .....
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6759
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2007 - 08:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tušim, že m.j. nesměly na 1.tk perštejn- klášterec. ono toho bylo docela dost. někde, už nevim jestli v pe nebo ve str nesmely po spojce z 1. na 2. tk a tak.......
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.32.23.59
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2007 - 09:26:02   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ve Stráži po spojkách z 1. na 2. a zpět. naštěstí jsem tam byl už v době, kdy 781 už skoro nejezdily. Díky těm brutálním omezeních přechodnosti totiž prokličkovat vlak ze sergejem z KV do Kakaně bylo docela umění.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6767
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2007 - 13:09:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tak takové to tedy bylo....
... kolem roku 98-9 to začalo +-
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Hubič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 10-2007


Odesláno Pátek, 09. listopadu 2007 - 01:37:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad. Nehoda 781.419 v Loukově 1995
Potvrzuji fujaru 735.057. Focenou ji bohužel z druhé strany nemám.
Kojak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 1-2007


Odesláno Pátek, 09. listopadu 2007 - 09:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hubič:Potvrzuj si co chceš je to Fujara 735-285 a máš tam chybu - Loukov 1994.
Hubič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 10-2007


Odesláno Sobota, 10. listopadu 2007 - 01:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Loukov 1994 je překlep a tu fujaru schválně dohledám.
modiat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.166.18
Odesláno Úterý, 13. listopadu 2007 - 20:31:26   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nedávno jsem se díval opět na RFE a narazil jsem na ruskou DE
http://www.railfaneurope.net/pix_frameset.html Pictures/Rusko/diesel/misc (pátý obrázek zhora)
a vzpomněl jsem si na naší diskuzi o předchůdci Sergeje (hlavně o různých ponorkových motorech) a zalovil jsem ve svých análech (pramenech). Ve dvacátých letech byly v Rusku navrženy tři prototypy diesel lokomotiv. Ta z RFE měla motor MAN z ponorek a jezdila opravdu až do roku 1954 (ale bohužel se nedochovala), jinak více je v anglickém popisku. Druhý prototyp měl mechanický přenos výkonu a o něm jsem nic víc nenašel. Třetí prototyp se zachoval dodnes (dnešní označení Šč-E1-1) a používal zase ponorkový motor, tentokrát od firmy Vickers (736 kW) a napájel 10 trakčních motorů (samozřejmě s vazbou přes dynamo). Z provozu byl stažen v roce 1927. Takže sice trochu pozdě, ale aspoň pro zajímavost.
Zdravím
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4606
Registrován: 3-2005


Odesláno Úterý, 13. listopadu 2007 - 21:47:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Modiat
Holky, mašinky a zelená, to jsou naše koníčky:-) MBŽKF
já_1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.164
Odesláno Středa, 14. listopadu 2007 - 21:34:08   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak se jezdilo v dobách nedávno minulých:
http://www.aukro.cz/item268089409_zeleznice_csd_sesitovy_jizdni_rad_1985.html
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1656
Registrován: 6-2004


Odesláno Čtvrtek, 15. listopadu 2007 - 23:16:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Modiat: a kde se na té stránce výslovně píše, že šlo o motor z ponorky? PS: anglicky umím.
Jinak o těchto praotcích sovětských motorových mašin (např. ona řada ŠčEL) se toho dá najít nejen v starých ruských knížkách, ale koneckonců i na internetu, relativně dost.

Jinak pro info, motor 14D40, co má sergej, se vyráběl rovněž ve variantě, označené 40D, který se používal v lodích. Nepopisuje to sice původ motoru, co má sergej, ale chci tím pouze naznačit, že problematika minimálně lodních (nevim, jak ponorky) a lokomotivních motorů si je dost blízká.
T6791225
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2007 - 16:16:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

v kterém roce se sešrotovala T 679 1225 ?
modiat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.166.18
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2007 - 16:21:50   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Statistik-a kde se na té stránce výslovně... tam se o tom nepíše, proto jsem to napsal navíc. Informace je z jiného zdroje.
ale chci tím pouze naznačit, že problematika minimálně lodních... je to naprosto logické, když si uvědomíte, že v té době byl prakticky jediným odběratelem velkých (cca nad 500 kW) D motorů pouze lodní průmysl, tak kdyby jste zkoušel vyvinout DE lokomotivu (byla stejnou raritou jako auto na sluneční pohon dnes), šáhnete po motoru, který je vyzkoušený a nebudete vyhazovat peníze na vývoj něčeho speciálního o čem ani nevíte, že se Vám zaplatí. Uvědomte si, že byl rok 1920-1925 a pára byla prakticky monopolním pohonným systémem na železnici a její vývoj zdaleka nebyl ukončen a ukončení její nadvlády v nedohlednu. A samozřejmě v pozdější době nic nebránilo při konstrukci motorů pro lokomotivy vyjít z lodních konstrukcí motorů.
Zdravím
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1661
Registrován: 6-2004


Odesláno Pátek, 16. listopadu 2007 - 17:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Modiat: že děkujem, ale já jsem to o té souvislost s lodními motory psal proto, aby náhodou někdo znova neobjevoval Ameriku...

PS: a z kterého zdroje to tedy je?
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1837
Registrován: 9-2004


Odesláno Pátek, 16. listopadu 2007 - 17:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad T6791225: v roce 1994 doma v Letohradu.

Tenhle stroj osobně neznám, ale je mi sympatický, protože jeho UIC číslo odpovídá první části mého čísla rodného
Kuřil P.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.148.54.97
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2007 - 18:49:51   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes kovošrot v Dolním Rychnově.
 
modiat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.166.18
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2007 - 19:12:53   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Statistik- Pochopil jsem, že tomu rozumíte, Vás bych si nedovolil mentorovat.Je to z knížky, net beru spíš pro pobavení, protože je anonymní a informace tudíž hodně ale hödně subjektivní (hlavně diskusní föra) až na pár vyjímek samozřejmě. Knížka přece jenom reprezentuje autora a ten si dává víc pozor. Kniha se jmenuje Encyklopedie lokomotiv a vlaků od Davida Rosse.
Zdravím
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 6-2004


Odesláno Pátek, 16. listopadu 2007 - 19:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale prdlajs, nerozumím ničemu, jen si prostě pamatuju, co jsem kde čet a dokážu si to poskládat, protože mě to zajímá, to je vše.
Když pominu diskuzní fóra, tak na internetu jde v mnohých případech o citace z knížek, hlavně, pokud jde o takovouhle problematiku. Takže bych se toho zas tolik nebál
121073
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2007 - 20:50:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

 
Dave
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1425
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 19. listopadu 2007 - 20:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Kuřil P.
Kde je ten Dolní Rychnov? V jízdním řádu jsem takovou stanici nenašel.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1668
Registrován: 6-2004


Odesláno Pondělí, 19. listopadu 2007 - 20:58:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dave: viz Citice.
Ptr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.76.102
Odesláno Pondělí, 19. listopadu 2007 - 21:07:05   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Další 2 kusy budou v nejbližší době přepraveny do Rychnova na šrotaci.Jde o 781 530 a 596
Dave
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1429
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 19. listopadu 2007 - 22:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Statistik
Díky. Je ten kovošrot vidět z hlavní tratě? Ještěže jsem ty sergeje vyfotil v Chebu před 2 týdny.
Miram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 11-2005


Odesláno Pondělí, 19. listopadu 2007 - 23:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dave:Musiš pěšky z Citic nebo z druhý strany ze Sokolova,fotomapy na seznamu jsou taky dobrý pomocník
Chléb je veskrze věc spravedlivá, máslo ne vždy, jedincův kořistnický blahobyt nikdy.
Karel Čapek
Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých.Franz Kafka
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 20. listopadu 2007 - 01:25:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Miram: Dave: Musiš pěšky z Citic nebo z druhý strany ze Sokolova,fotomapy na seznamu jsou taky dobrý pomocník
Tady je cesta z Citic (asi před rokem, ale předpokládám, že se to moc nezměnilo) - a pozor, ať Tě nepřejede SUASka:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dave
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1435
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 20. listopadu 2007 - 19:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Miram, Sonic
Díky
Ptr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.76.102
Odesláno Čtvrtek, 22. listopadu 2007 - 22:41:33   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím,ve středu odjeli do kovošrotu v Rychnově stroje 781 557(ex.530) a 596.
 
 
Kuřil P.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.148.54.20
Odesláno Pátek, 23. listopadu 2007 - 22:33:26   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Už sem dorazily. Dolní Rychnov dne 23. 11. 2007.
 
 
 
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 998
Registrován: 10-2005


Odesláno Sobota, 24. listopadu 2007 - 22:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Teda ty vypadaj,vubec se divim, že šli převízt,obzvlášt ten 781596......zdá se mě to nebo mu chbí prostřední náprava z jednoho podvozku?(druhá fotka).Vim,že to je asi blbost,ale kdyby tam byla tak není orámovaná a ostatní jsou....
Folcek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 654
Registrován: 12-2006


Odesláno Neděle, 25. listopadu 2007 - 11:11:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Alešt : náprava tam je akorát není orámovaná a jde špatně vidět
Nehněvej se ženo má, kde jsou vlaky tam sem já.
Folcek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 660
Registrován: 12-2006


Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2007 - 18:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

z jakého důvodu byl lokomotivě 781 462 v roce 1995 udělán ten atypický lak, když ostatní stroje této řady již braly za své
Nehněvej se ženo má, kde jsou vlaky tam sem já.
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4730
Registrován: 3-2005


Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2007 - 23:31:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Folcek
Asi místí club v Chebu na tom měl podíl
Holky, mašinky a zelená, to jsou naše koníčky:-) MBŽKF
Nemám rád bílé vločky!!!
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 4-2003


Odesláno Úterý, 27. listopadu 2007 - 20:07:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Už je v prodeji kniha o sergejích ??
Ptr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.76.102
Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2007 - 19:57:47   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sergeje 1462,lakovala Škoda PlzeŇ (1994) na objednávku depa Cheb.Bylo to z důvodu turnusového nasazování do SRN.Z počátku jezdil na páru osobního vlaku do Markretwitz a později s uhelnými vlaky do Arzbergu.
Folcek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 667
Registrován: 12-2006


Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2007 - 20:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jnd : ano už je a stojí 880Kč a vydává ji nakladatelství Gradis Bohemia
Nehněvej se ženo má, kde jsou vlaky tam sem já.
T6791225
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2007


Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2007 - 21:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Neví někdo kolik jezdilo dřív sergeju ve Veselí nad Moravou ?\clipart {biggrin}

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace