K-report
 

Modelářské firmy, výrobci, prodejci, ... Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Modely a modelářství » Modelářské firmy, výrobci, prodejci, kontakty « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv do 28.dubna 2007Kubajs 28-4-07  11:24
Archiv do 09.května 2007Bevelo60  09-5-07  21:52
Archiv do 12.července 2007Mauricio60  12-7-07  21:17
Archiv do 20.září 20072127260  20-9-07  16:14
Archiv do 10.října 2007Pavel2360  10-10-07  20:07
Archiv do 16.listopadu 2007Tomislav_stokurev60  16-11-07  15:44
Archiv do 22.prosince 2007Petr_k60  22-12-07  23:35
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Pospa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 22. prosince 2007 - 23:44:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takže ta průhledná skříň je odlitek?Já měl zato,že je to z plexiskla.Zajímavé je to lepení folie na "kastli".
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3062
Registrován: 4-2003


Odesláno Sobota, 22. prosince 2007 - 23:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

je to výlisek z plexiskla ((pře)tlakový lití = lisování, odlévání je atmosférický nebo podtlakový), formy na takový modely stojí sice jako míň luxusní mercedes, ale nadoma jsou furt moc drahý... naštěstí na moderní rychlíkáče jich moc potřeba není.
Kdybychom se z toho občas nezbláznili, tak se z toho snad zblázníme. (Capt. Benjamin F. Pierce, 4077th MASH)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3627
Registrován: 9-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2007 - 12:11:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Docela mě štve, že nikdo nevyrábí startovací ČD set, třeba 742+2xB . To jen tak nápad, kdyby to někdo chtěl začít vyrábět :-). A lokomotivy ČD pod 3 000 taky nejsou (vyjma 810).
administrator @ mestskadoprava.com
Virtuální DP / stránka o autobusu Citelis / MHD v Hradci Králové
Tento příspěvek je můj názor. Ostatní ať si myslí, co chtějí.
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2007 - 12:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Za startovací set se dá myslím považovat třeba souprava BTTB s Rosničkou, nebo ne? Ale u Start-setů je to myslím pro daný účel úplně jedno...

Kdyby Vám stačila lokomotiva ČSD, tak Hektora jsem v Sebnitz viděl za 35 Euro, to Vám také nestačí?
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3629
Registrován: 9-2005


Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2007 - 16:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

710 už mám (ale DR) a pro hektora jezdit až do Německa? Trochu z ruky bych řekl. To co bych ušetřil, za ty co se dají sehnat u nás, bych nalil do nádrže. Kdyby se chtělo, tak se z těch českých lokomotiv za 4 500 dá dostat na 2 000. Když se může prodávat taurus za 1450 korun.
administrator @ mestskadoprava.com
Virtuální DP / stránka o autobusu Citelis / MHD v Hradci Králové
Tento příspěvek je můj názor. Ostatní ať si myslí, co chtějí.
Vladas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.47.44.44
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2007 - 17:44:53   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

21272: Tauruse za 1450 se ale prodá řádově (nekolikařádově...) více, než nějaké české mašiny. Je pak do čeho rozpouštět cenu lisovací formy. Takže lisovat (profi) české mašiny se nevyplatí, protože to bychom se teprve divily, kolik by to stálo. No a na těch modelech z leptů nebo odlitků je tolik ruční práce, že cena odpovídá (i když výsledek mnohdy ne...).
Takže nám nezbývá, než vyhrnout rukávy a hurá do práce...
Kermit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2007 - 18:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Piko novinky 2008
http://www.piko.de/cz/neuerscheinung.php?navid=73
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 02:04:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

21272:
Docela mě štve, že nikdo nevyrábí startovací ČD set
Tento set vyrábělo PIKO, kat. č. 95921.
elektronický katalog PIKO
V tom oblečku vypadáš jako šotouš. ... Možná že jste všichni šotouši.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3630
Registrován: 9-2005


Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 07:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Čsad_zastávka: a vyrábí nebo vyrábělo?
administrator @ mestskadoprava.com
Virtuální DP / stránka o autobusu Citelis / MHD v Hradci Králové
Tento příspěvek je můj názor. Ostatní ať si myslí, co chtějí.
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 15:01:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

21272:
No píšou tam, že vyrábělo. Přiznám se, že tuto kategorii výrobků nesleduji, ale kdysi jsem viděl vagónky z toho setu v prodeji, tak mě to zaujalo.
Ovšem zjednodušené verze, o kterých píšete, ano, např. Tauruse (HO) mám, akorát by mě zajímalo, kde jste ho koupil za 1450 Kč, mě stál cca 1600 Kč.
V tom oblečku vypadáš jako šotouš. ... Možná že jste všichni šotouši.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3631
Registrován: 9-2005


Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 15:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

čsad_zastávka: Nekoupil, ale na internetu jsem ho viděl. Ale teď jsem koupil Herkula za 1457,- Kč (TT, vy myslíte nejspíš H0).

Vladas: Dle mého názoru - kdyby se dala sehnat 742 nebo 749 nebo brejlovec pod 2 500 Kč, tak by se na to modeláři vrhli, takže tam by se toho prodalo také dost. Jistě by to našlo zájemce i na Slovensku, možná i v Německu. Ale je to jen můj názor.

(Příspěvek byl editován uživatelem 21272.)
administrator @ mestskadoprava.com
Virtuální DP / stránka o autobusu Citelis / MHD v Hradci Králové
Tento příspěvek je můj názor. Ostatní ať si myslí, co chtějí.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3074
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 15:59:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kdyby se dala sehnat 742 nebo 749 nebo brejlovec pod 2 500 Kč, tak by se na to modeláři vrhli

nevím už kde, ale viděl jsem motorizovaný ČStrainí brejle za něco málo přes 3 kKč. Největší nevýhodou tohodle modelu brýloffce je to, že k němu neexistuje jeho vlastní motorickej pojezd a musí se dobastlit např. z V100.
Za 2,5 kKč by se mi česká mašinka taky líbila (a komu asi ne), jenže při znalosti českýho trhu (záleží na způsobu distribuce: podle mě je lepší to vzít spíš přes hračkárny, než modelárny - modeláři jsou celkem hajzlíci, pokud výrobcova snaha nenaplní jejich celkem dost zcestný představy), cen vstupů a práce a předpokládanýho odbytu to je dost nereálný.
A 742 bych viděl jako nejlepší volbu na začátek - dá se vyrábět v houfu barevnejch verzí a s trochou rozmyslu při návrhu modelu i jako 740, který se dá najít další milióny barevnejch variant - a na nahnání peněz se z toho nechá celkem jednoduše udělat "amerycká mašina" (stačí nanést příslušný nápisy a kontaktovat hračkárny jako např. Pompo nebo Svět hraček). Jenže ty vstupy...

akorát by mě zajímalo, kde jste ho koupil za 1450 Kč, mě stál cca 1600 Kč

to je ještě nic - s kolegou jsme předčasem objevili ES64U2 H0 za €19,90 a 185-CL za €24,50. Imho. v Lidlu pravidelně před Vánocema mívají startsety PIKO (letos to byl taurus tuším ÖBB a tři nákladní vozy, loni to byl metronom s BR146 a třema DoSto, kolejivo (dvě vexle!) a trafo nepočítaje) za necelý dva litry. A to se vyplatí.
Kdybychom se z toho občas nezbláznili, tak se z toho snad zblázníme. (Capt. Benjamin F. Pierce, 4077th MASH)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3632
Registrován: 9-2005


Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 16:33:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Petr_k: ty brejlovci od ČS Train byly ale H0, ne? A ze 742 lze udělat 740,741,743 a možná jestli bude časem i 744.
administrator @ mestskadoprava.com
Virtuální DP / stránka o autobusu Citelis / MHD v Hradci Králové
Tento příspěvek je můj názor. Ostatní ať si myslí, co chtějí.
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 689
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 17:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Lokomotiva ČD pod 2500 Kč tovární výroby existuje - ř. 714, ROCO, kat. č. 53477. A vyráběly se i rychlíkové vozy 1:100 řad Bee, Bmz, Apmz a WRmz za něco přes 500 Kč, kat. č. 54416 - 54419.

Ohledně startovacích setů si myslím, že by je s řadou 742 kupovali spíš současní modeláři. Podle mě je lepší pro nové adepty železničního modelářství začínat s modely co nejpodobnějšími tomu, s čím se mohou sami často setkat - spíš bych to viděl na brejlovce, zamračenou, esa, 810 nebo ešus.
V tom oblečku vypadáš jako šotouš. ... Možná že jste všichni šotouši.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3633
Registrován: 9-2005


Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 17:26:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

čsad_zastávka: Ale ta 714 není pro TT. Já mám kolejiště ve velikosti TT.
administrator @ mestskadoprava.com
Virtuální DP / stránka o autobusu Citelis / MHD v Hradci Králové
Tento příspěvek je můj názor. Ostatní ať si myslí, co chtějí.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 2-2007


Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 17:52:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je těžký, já mám taky TT a sehnal sem si za 1500 motorák 810, pojezd starý BTTB, ale musel sem ho dát nejdřív opravit, jelikož měl nějak rozbitý sběrací plíšky (dneska bych si to spravil sám, ale tehdy...). No a v opravně mi ho i komplet promazali jezdí skoro jako moderní mašiny. Dokonce nepotřebuju ani setrvačník, ono to z kopce klouže samo i bez napětí
Brejlovci!
Abraxik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 12-2006
Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 19:58:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Existuje ještě vůbec Bramos a ČS Train?
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3075
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 20:04:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ČSAD - bavíme se o modelech, ne o hračkách: ta "714" od Roca nemá s weselou kráwou lautr nic společnýho, ve skutečnosti je to přebarvená BR290 DB. A ty vozy taky českejm předlohám nějak neodpovídají...

21272 - tady nejde tolik o velikost, jako spíš o princip. Ostatně když se něco Č(S)D vyrobí v téčku, začnou hánulkáři řvát, že se na ně kašle, a vice versa ...
Kdybychom se z toho občas nezbláznili, tak se z toho snad zblázníme. (Capt. Benjamin F. Pierce, 4077th MASH)
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 20:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Petr_k:
bavíme se o modelech, ne o hračkách
Některé startovací sety jsou taky spíš hračky. Ale jinak samozřejmě souhlasím.

A ty vozy taky českejm předlohám nějak neodpovídají.
Opravdové modely, kromě vozu ř. Bee, prý budou vyrobeny příští rok.
V tom oblečku vypadáš jako šotouš. ... Možná že jste všichni šotouši.
Stokr556
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 29. prosince 2007 - 09:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Abraxid: Bramos teď nedávno spustil zase výrobu, ale šel i s cenama nahoru: http://www.bramos.eu/
a ČS-TRAIN už asi jen doprodává zásoby-opravte mě, jestli se pletu.
Colombo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 6-2005


Odesláno Sobota, 29. prosince 2007 - 23:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bramos spustil výrobu před vánoci, než to zase utne.Být touto firmou, tak bych se občas styděl něco prodávat, občas to je děs a hrůza.Teď jsem si od nich koupil M-152 HO za 5000,- a docela
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2104
Registrován: 9-2003


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 00:54:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To jsi mne moc nepotěšil..uvažoval jsem o M152 taky ,ale mám pocit když něco někdo krátkodobě obnoví ve výrobě,jen kouká jak si nadělat co nejvíc peněz ale kvalita jde do háje..já nedodělky oželím-dodělám sám ,ale chtít za to peníze jako když je vše ok mi přijde poněkud nefér..No,žijeme v tržní době..tak si trhneme..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1324
Registrován: 12-2003


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 08:10:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"Žijeme v tržní době..." já bych to upravil: žijeme v česku! To v uvozovkách se hodí tak k německým modelářům, výrobcům a manufakturám pro modeláře. V česku se prostě zažil dost zvláštní nešvar tipu nápad=zisk (-kvalita)! Až bude české modelářství na úrovni západních sousedů tak potom to bude zcela o něčem jiném, ovšem otázkou zůstává jakou náš modelář požaduje kvalitu a za kolik financí se v tom chce vyřádit. U nás jde jen o bandu překupníků, stačí se podívat na Aukro nebo na Modelbazar - je to katastrofa.
K tomu BRAMOSu: jeho M152 je fakt hnus, ještě ujdou tak plošinové Pao, Paon a Paov vozy ale to ostatní bych zapasoval do hračkové kategorie. Když už je na trhu lept M152/010 proč to neudělat precizně?! Podvozek např. od Vládi Vilingera a je po starostech..
PS: na www.modely.firenet.cz vyjde článek o stavbě M152+010+010 a 751.095 obojí lept.
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Colombo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 6-2005


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 11:03:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Alf :
Bevelo :

Mě jenom dost mrzí, že nějaká výstupní kontrola absolutně nefunguje.Pak to člověk rozbalí a pár věcí je krapítko mimo.Jinak jsem ohledně té M-152 koukal na uložení nehnané nápravy ( uložena hrotově ) a to je tedy děs.Další věc, na oněch nápravách je sběr proudu tak mizerně, že ani mne , amatéra, by to nenapadlo takto udělat a to jsem zatím nezkoušel jízdu.O dalších věcech ani nemluvím.Rychle něco vyrobit a za kotel prodat.Když tak, tak to vyfotím a kouknete na to taky.Jinak jak říká " Bevelo " o modelbazaru, sám jej využívám oboustraně, ale to, co se tam občas prodává za šrot, tak to mě chytá fantas, co za to ty lidé ( modeláři ) chtějí.To si občas připadám jak na skládce odpadu.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2109
Registrován: 9-2003


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 12:45:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

lidé(modeláři)..řekl bych to nejsou modeláři,kšeftaři a nic jiného,to se asi moc slušně napsat nedá..no nic,nebudeme si tu kazit náladu..to mi připomíná matení pojmů v ŽM kdy se bavíme o(v době vydání)rozebraných malosériových modelech které modeláři a sběratelé jistě ocení,myslím by se to mělo psát obráceně-nejdřív sběratelé a pak snad modeláři..i když nevím co modelují když to za těžké peníze koupí hotové..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2866
Registrován: 7-2003


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 12:53:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pry se dela nejaky lept tramvaje v meritku H0 ? Nevite kdo, kde a za kolik ? Kdyz stejne pajim cely dny, tak proc neskusit i nejakou vyplechovanku :-)
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál Vyměním Setright za ZX Spectrum +2/3.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1325
Registrován: 12-2003


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 13:18:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A to nechtějte abych tady rozvedl debatu ohledně donedávna vyráběnách leptů Faccs z Kolína která byla ukončena za vidinu vyšších zisků jednoho monopolizátora z Prahy! Jednou jsem to rozvedl na diskuzi a málem si nadělal do kalhot - ať příště toto rozebírám s ním osobně! Prostě asi takhle, já chápu nápad - zisk, ale chovat se jako dobytek a likvidovat alternativní modeláře je fakt chujovina na přes držku. Pro klub už jsem nestačil odebrat ani těch 10 ks Faccs (lept) prostě někdy je dobré mít pánové otevřené oči a nebo se i zeptat. Nestačíte se pak divit co se tady vůbec děje..
Ještě k tomu BRAMOSu: mám to k nim cca. 12km a v polovině prosince jsem si tam dojednal nějaké plošinové vozy. Ochotně mi vyšla firma vstříc, objednávka je aktivní a bude splněna do konce ledna. Pomalu aby si jinak člověk začal psát encyklopedii kvality našich výrobců a překupníků s polotovarama. Je to smutný. Na německém trhu je tak velká konkurence že si nikdo nedovolí nabízet takové zmetky jako jsou vidět v Pečkách nebo slátaniny v TT mot. vozů apod. je to fakt boj!
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 13:45:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bevelo:
jakou náš modelář požaduje kvalitu a za kolik financí se v tom chce vyřádit
Za své peníze by nikdo neměl dostat výrobek, který je potřeba ještě PŘED provozem předělat, aby jej vůbec vydržel. Když si koupíte např. košili, taky ji nejdřív nenesete ke švadleně, aby vám ji došila. Peníze - chápu, že na ceny Taurusů se nedostaneme, ale 5000 Kč za motor je snad dost. Počítači nýtů ať si kupují jiné výrobky, pro ty za 5000 Kč asi uspokojivý výrobek neuděláte.

na www.modely.firenet.cz vyjde článek
Hlavně aby nezačínal jako článek o 363 slovy typu: použil jsem díly od firmy XY, která vám je ale neprodá. Berte to i tak, že stavba vlastního modelu je pro některé modeláře až činem nejvyššího zoufalství, když požadované vozidlo nejde koupit.
V tom oblečku vypadáš jako šotouš. ... Možná že jste všichni šotouši.
mf
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.40.159
Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 13:59:38   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Chlapi,to už jsme to tady už rozebírali,myslím vloni nebo teď v létě ??? Kvalita versus cena.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1326
Registrován: 12-2003


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 14:33:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ČSAD...
co je s tím článkem o 363? schválilo to 5 adminů ze 6 takže podat info :-)
Jinak stavba 751.095 stejně jako 810+010 je moje osobní záležitost, tak snad to nebude nic špatného..
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1327
Registrován: 12-2003


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 14:47:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jinak občas lze v koloritu nabídek na zrovna již jmenovaném Modelbazaru zakoupit slátaniny-patlaniny (marcipánové modely) TT 1:120 jde tuším o báru a brejlovce. Kus za 5.000,- fotky nejsou nějak valné aby se nepoznala vada nástřiku a snad jen potisk bude aspoň "snad" věrohodný. Nyní pominu počítače nýtů. Pokud chci koupit něco co je kvalitní když se vrtí při jízdě motor tak chci, aby to taky nějak vypadalo. Modelářské experimentování Dvořáčkovců a spol. mi přijde dost skautíkovského charakteru. Já oceňuji že někdo s něčím přijde ale proboha když to není kvalitní a už od pohledu to vypadá jak odlitek z perníku, tak nemůže po mě někdo chtít aby tomu říkal "to je ale hezké"! Spíš to platí to jejich: on se někdo chytne a koupí to! Bych chtěl BDDP vidět v německu, by si nevydělal ani na vodu s chlebem. Prostě budu radikální v tom, že tyhle sračky co nám tady podstrkují jsou čistě jen hokusypokusy na českých modelářích a mrzí mě jen to že hodně lidí-modelářů jen odrazují od modelařiny jako takové!
Pro mě je prioritní Vilinger - udělal mi (ač nedělá) 3 ks pojezdů pro Bix/Balm, udělal mi T334 rosnici, perfektního hektora který po zajetí převodů jen "šumí" motoricky!!!!
Ač to dá trochu práce Honza Máša má dobrou bardotku nebo vozy Gags! Od DK lze koupit lept báry a M152 atd. naprosté vyhnutí je kolem Kubera! ...a tak by mohl člověk pokračovat.
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 695
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 15:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bevelo:
V čem je problém se stavbou 363? V tomto: "Pro stavbu jsem využil odlitku skříně lokomotivy a pojezdů od kolegy Zdeňka Matuška z Rubikonu který ovšem tyto díly samostatně nenabízí, proto se na něj prosím zbytečně neobracejte". Ten jeden admin, který text neschválil, měl nejspíš pravdu.

hodně lidí-modelářů jen odrazují od modelařiny jako takové!
Tato slova tesat do kamene!
Řeknu svůj příklad, abych neteoretizoval, mně by se právě zamračená a 810+010 (ČD) hodily. Píšu schválně hodily, protože už při výběru námětu kolejiště jsem počítal s tím, že nebudou. Jde to i bez nich, ale s nimi bude provoz věrnější.
V tom oblečku vypadáš jako šotouš. ... Možná že jste všichni šotouši.
Colombo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 6-2005


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 16:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Slíbená M-152 H0. Celkový vzhled je docela povedený, ale některé věci žádná sláva.Současná cena u Bramose je 4990,- a za stejnou cenu se dá pořídit i v krámě.


Nechci hanět tento model, jen jsem se chtěl podělit s ostatními, kteří mají zájem vidět tento model trochu blížeji.Pod stromečkem to u mě bylo trochu zklamání.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1328
Registrován: 12-2003


Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 22:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No to je ono - to je ta krása! Výstupní kontrola nějak nefungovala a nebo u BRAMOSu snad ani nebyla. Jinak mohl by jsi ty fotky naházet do galerie statických modelů na webu SCT? Aby měl člověk přehled o tom jaké se dají na českém trhu nakoupit hrůzy!? Za cenu cca 5.000,- CZK budeš mít dva lepty + dva pojezdy a nějaká stovka ti ještě zbude. Protože než si kupovat něco z čeho bude člověk jen smutný tak raději snad si to postavit od základu - fakt sorry ale 5.000,- bych za tenhle šmejd nedal.

ČSAD...
hele abych řekl pravdu, já to nečetl a do TT vůbec nedělám, ten článek teda stáhnu z webu pokud je to takový problém. Ještě na to kouknu!
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 697
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 23:28:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bevelo:
pokud je to takový problém.
Rovněž nedělám TT, tak se mě to netýká, jen mě zaujala ta formulace. Raději si to prověřte u autora, než návod smažete.

Colombo:
Díky za fotky a upozornění na kvalitu výrobku.
V tom oblečku vypadáš jako šotouš. ... Možná že jste všichni šotouši.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1330
Registrován: 12-2003


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 00:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jinak se nám počáteční nadšení ve vedlejší diskuzi zrodilo v konečné další zklamání. A to tentokrát ohledně vozu jménem rybák který prodává jeden shop z Prahy. Čekal jsem, jak dlouho to bude trvat než někdo zjistí o jaký bazmek se jedná :-) a napíše to někam. viz. vedlejší diskuze...
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 698
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 00:52:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bevelo:
Chtěl jsem se ještě zeptat, jestli ty návody na 810 a zamračenou budou (taky) na HO a hlavně jestli budete používat nějaké běžně dostupné komponenty, myslím lepty, pojezdy apod.
V tom oblečku vypadáš jako šotouš. ... Možná že jste všichni šotouši.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1332
Registrován: 12-2003


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 02:07:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Moje domácí míra je H0 takže je to tutovka! Pro 751.095 ex. Liberec mám pojezd od Vilingera viz. zde odkaz najdeš tam také valníky pro Balm aj. Tohle co tam vidíš v pojezdech od Vilingera tak mám nedodělané! Je málo času a plno jiných povinností, znáš to ne? Jinak jsem se v sobotu vrátil z berlínského ježdění u Loxxe kde se nafotilo poměrně dost materiálu na jejich kolejišti. Excelovala tam moje nedodělávka 753 001-1 a hotovky 372 a 163. Jinak tam měl kolega rosničku, karkuklu a další modeláři nějaké báry ex. Liberec nebo 310 + 10x Z. Nějak to sešrotujem pro magazín. Kolejiště Loxx: odkaz
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 9-2003


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 15:50:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"Má pravdu ,předsedo.." M152.0 za 5tis. je moc..a tak zatím neberu a asi si ji budu muset postavit sám..Chci stav z výroby,takže ČSD,žádné žluté pruhy a podobné nesmysly..jsem ochoten jít do 3tis. nebo holt na burze "skorosestavenou" a dodělat doma,jenže nemám zkušenosti s lepty a stříkáním..no uvidím..všechno je jednou poprvé
..pořádná mašina má kotel a komín..
Colombo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 797
Registrován: 6-2005


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 18:44:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bevelo :

Foto jsem přidal na web SCT.Snad bude vše ok, budu tam asi jediný s tímto nepříliš dobrým modelem, každý spíše vkládá normální foto, ale uvidíme.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 12-2003


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 22:51:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak jsem koukal,založil jsi galerii to je super! No fotky perfekt a fakt musím uznat že je povedený snad jen ten potisk až na nějaké vyjímky a i masky podvozků jsou OK! Jinak bych to zahodil. Ono z dálky to tak poznat není a záleží na tom jak má kdo velké kolejiště o pohledově i hluboké, takže by se tam tento zmetek ztratil. Neřeknu kdyby to stálo tak 2.800,- nebo max. 3.200,- CZK aby zase nebrečel výrobce ale tohle je moc. No BDDP se už tady rozebíralo mnohokrát a nemá to smysl. Nakonec se pak najde někdo kdo jeho práci bude obhajovat nebo dokonce i chválit - nechápu! Chtěl jsem si koupit právě menší set jeho rybáků ale (psal jsem již posledně) byla by to chyba.. prostě koupit, sestavit, nafotit, sestavit a napsat článek a spokojenost. Ale proč? Oblbovat lidi nevěrohodností? Já si v dnešní době přeji kvalitu kupovaného materiálu a rozhodně se nehodlám přiklánět k normám a standartům doby BTTB aj. Fakt mě jen vytáčí fakt, že jak si vůbec někdo dovolí s něčím takovým na trh přijít?! ...a argument pádu: když se to u nás nevyrábí - není dostačující! Stačí se podívat na Marwina, Petra Zítku, Tomáše Bartoše nebo na Tomazzo a jeho 556.0 aj. nakonec i já to flákám jen díky nedostatku času. Tak buď si to budem doma předělávat a vysochávat do celkem dostupné preciznosti k i své spokojenosti a nebo se nám na kolejích budou prohánět hnací vozy DB,DR,ÖBB ap. to snad ne!
Jak jsem psal, BRAMOS leda Pao, Paon a Paov vozy má krásné což o cisternách se říci už moc nedá. Jeho Rajka má taky jen povahu "velké huby" měl jsem jí v ruce a chyba potisku, křivá spřáhla, nalomený nárazník a šmajdavá kolečka. Podívejte se na sortiment KleinModellbahn, Piko a Roco - z jejich sortimentů nákl. vozů lze přepracovat do epoch ČSD/ČD II-V tak 45% vozů jiných správ! Já zrovna mám rozdělaný vůz Sgjs a přetisk u pana Banka vozu Roos (kulatina) z DB Cargo a ÖBB pro ČD verzi! Fotky mohu poskytnout.
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Colombo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 799
Registrován: 6-2005


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 23:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenže dnes to je o penězích.Firmy se snaží něco vyrobit a rychle na trh.Jenže tyto věci nejsou jako brambory na poli, kde je vcelku jedno, jestli je brambora taková či maková.V dnešní době by chtěl každý rozumět všemu a pokud možno aby byl do týdne milionář.Bohužel jsem měl původně v merku Brejlovce, ale nakonec zvítězila M-152.Bohužel, výrobce mě přidělal akorát práci.Za ty prachy bych měl Sergeje.Je vidět, že dnes se na trhu upíchne kde kdo.

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace