K-report
 

Archiv do 19.srpna 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě » Staré archivy » Archiv do 19.srpna 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Křivák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.215.138
Odesláno Pondělí, 13. srpna 2007 - 09:30:26   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Sirius:
ještě jednou nějaké křivé slovo na tuhle vozovnu, na tu mi nešahej... Jinak u popisku 21 a 1015 máš chybu ty už si vidl na Křivé odstavené Trio ? A ten pohled je hnusný protože tam máš ten pič***c boudu signalistů OH 3( mám dojem)a to šibování z vozama, máš pravdu je to příprava na další den, ale někdy je to docela masakr, když pět lidí staví vozy a neví co dělá ten druhý, to tam pak lítají velmi slušná slovíčka, a bohužel i z úst některých dam.
Hosiden
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 6-2007


Odesláno Pondělí, 13. srpna 2007 - 11:45:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Křivák: Že se vůbec rozčiluješ. To jsi ještě napřišel na to že tu má nejvíc "připomínek" ten co neumí jezdit ani na koloběžce
Křivák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.215.138
Odesláno Pondělí, 13. srpna 2007 - 16:48:49   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Hosiden:
konečně normální slovo, plně stebou souhlasím. Vypadá to že jsi jeden z mála lidí co tady mají normální názory. Jo a očekávej ode mě maila.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 2-2006
Odesláno Pondělí, 13. srpna 2007 - 19:28:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Souprava 780+784 dnes v provozu na d-2. Se všemi čmáranicemi (viz. foto Sirius). Bohužel, vůz 780 vypadá ještě ve slušném stavu, docela mě překvapilo, že se vypravil do ulic vůz 784. Tak počmárané okna na tramvaji jsem už hodně dlouhou dobu neviděl. Je velký počet vozů ve správce (nehody, prohlíky)? Chybí lidé na čištění vozů z důvodu čerpání dovolených, nebo se šetří, kde to jen jde...?
Ostrava - Karolina; budoucí nová ostravská čtvrť.
www.ostravaci.cz, fotografie Ostravy.
Hosiden
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 6-2007


Odesláno Pondělí, 13. srpna 2007 - 20:10:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Křivák: Jestli jsem normální to nevím,ale takové kraviny mě dokáží opravdu naštvat. A to nemluvím o zdejší specialitě rozebírat TRAM nehody. To jsem na mrtvici.
Tommas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 5-2004


Odesláno Pondělí, 13. srpna 2007 - 22:24:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dobrý večer,

dneska kolem 14. hodiny viděna na NHKG 1401 (tuším jako zkušebka).
A v posledních dnech se na d-8 objevuje souprava wan (myslím, že Křivácká, možná místo Kachny).

Jinak vyhlašuji soutěž, na nejpřesnější tip, kdy se rozpadne 1209. Viděl jsem ji někdy minulý týden a to byl ještě ,,jen" ten známý šílený zvuk od podvozků, ale dneska byla ještě k tomu pořádně obutá a zdálo se mi, jakoby přední dveře byly vykřivené a ve spodní části nedovřené, ale to už bylo více z dálky, tak to mohlo být třeba jenom těsnění, ne celé dveře.
Klasické T3 = nejlepší současné vozy. Ať žijí zrychlovače !
www.MHDOVA.IC.cz
Pako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1829
Registrován: 6-2002


Odesláno Pondělí, 13. srpna 2007 - 22:36:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dobrý večer.

Na 8/106 jsem ráno zaznamenal 2xW místo kachny... Docela jsem se divil...

1209 je IS Pohoda...? Pokud ano, brázdila teď často koleje na d-11. Krom příšerného zvuku se mi ale nezdálo, že by byla nějaká další zachytitelná závada...
Vznik tram.provozu v Ostravě:
Důvod: Spojení města s nádražím Přívoz. Omnibusy nestačily. 18.08.1894 otevřena linka parní tramvaje z nádr. přes Mor.Ostravu do Vítkovic. Majitel: Brněnské místní dráhy (BLEG). 18.05.1899 zahájen provoz na další trati v úseku Mor.Ostrava–Lhotka–Hulváky. Rozšiř.sítě parní tramvaje zvyšovalo náklady, klesala hospodárn.; síť k 1.05.1901 elektrifikována.
Pako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 6-2002


Odesláno Pondělí, 13. srpna 2007 - 22:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mimochodem,

včera jsem na d-4 dopoledne viděl 4/406, vůz ASTRA, na NVV, cca 10:45. Netušíte prosím někdo, proč v neděli jezdí na d-4 trhačka...? Díky.
Vznik tram.provozu v Ostravě:
Důvod: Spojení města s nádražím Přívoz. Omnibusy nestačily. 18.08.1894 otevřena linka parní tramvaje z nádr. přes Mor.Ostravu do Vítkovic. Majitel: Brněnské místní dráhy (BLEG). 18.05.1899 zahájen provoz na další trati v úseku Mor.Ostrava–Lhotka–Hulváky. Rozšiř.sítě parní tramvaje zvyšovalo náklady, klesala hospodárn.; síť k 1.05.1901 elektrifikována.
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4664
Registrován: 5-2005


Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 11:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pako: No nejspíše kvůli delším pauzam pro řidiče. žádný jiný důvod bych v tom neviděl.
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Pako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 6-2002


Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 12:36:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dobré odpoledne.

Ad Ostravák: No jo, ale to by se dalo vyřešit 1 kursem 4/105-205, ne...? V tom musí být něco jiného...
Vznik tram.provozu v Ostravě:
Důvod: Spojení města s nádražím Přívoz. Omnibusy nestačily. 18.08.1894 otevřena linka parní tramvaje z nádr. přes Mor.Ostravu do Vítkovic. Majitel: Brněnské místní dráhy (BLEG). 18.05.1899 zahájen provoz na další trati v úseku Mor.Ostrava–Lhotka–Hulváky. Rozšiř.sítě parní tramvaje zvyšovalo náklady, klesala hospodárn.; síť k 1.05.1901 elektrifikována.
Denny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 12-2005


Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 13:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Pako, není, 105-205 máš dva řidiče, dvě mzdy, kdežto 405 je jeden řidič a jedna mzda, navíc pro pauzování trhačka bohatě stačí.
www.helax.cz dance music radio
Pako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 6-2002


Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 13:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Denny: no jo, ale já viděl 4/406... Znamená to, že jezdí-li 406, musí před ní jet ještě 5 kursů, celkem tedy jezdí šest, což se mi na d-4 o víkendu právě nějak nezdá... Tam se myslím o víkendech točivávaly 101-105, 201-205... Ne? Nic proti, jen jsem zvědavý...
Vznik tram.provozu v Ostravě:
Důvod: Spojení města s nádražím Přívoz. Omnibusy nestačily. 18.08.1894 otevřena linka parní tramvaje z nádr. přes Mor.Ostravu do Vítkovic. Majitel: Brněnské místní dráhy (BLEG). 18.05.1899 zahájen provoz na další trati v úseku Mor.Ostrava–Lhotka–Hulváky. Rozšiř.sítě parní tramvaje zvyšovalo náklady, klesala hospodárn.; síť k 1.05.1901 elektrifikována.
3313
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 14:19:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Pako: O víkendech jezdí na d-4 pouze 4 celodenní kursy 101-104,201-204 a dále dvě trhačky 405 a 406, z čehož 4/405 v 19:17 mění vůz T3 (solo) za 2xT3 na 5/201 (Vřesinská)... Jinak, jak řekl Ostravák, trhačky jsou na d-4 nasazeny o víkendu jen z důvodu větších pauz, protože mimo špičku řidič nemá pauzu větší než max.15 minut...

Jinak dnes na d-11 jezdí 1301+301 a na d-8 1322+1318. Přeji hezký den všem.
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4665
Registrován: 5-2005


Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 17:58:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mám T3 rád, ale po dnešním zážitku jsem si už na 100% jist, že např. souprava 749+753 patří do starého železa. Stál jsem na zastávceNáměstí Republiky směr Centrum a tato souprava se přiřítila s otevřenými prvními dveřmi v zadním voze. Ve voze 753 jsem se svezl na Elektru, kde jsem šel obeznámit řidiče. V zadním voze se linuly nadávky na úkor řidiče a DPO ohledně bezpečnosti, ale že by šel někdo z těch inteligentních cestujících o stavu věci informovat, to ne... Šel jsem tedy já. Zarážející na tom je, že řidiči nic neindikovalo nezavření dveří. Po několika lehčích zaškubnutí za dveře se dveře zavřely a pokračovalo se v jízdě...
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Norton
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1654
Registrován: 12-2004


Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 18:26:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ostravák: ber to jako vymoženost - můžeš se svézt buď hypermoderním Triem/LF nebo historickým dobytčákem 7xx...
Mmch., kterépak kachně přibyl dnes zadní článek z Krnova?
Co naplat, vše už tady jednou bylo a bude zase... Mění se jen čas, místo a obsazení rolí...
solidní dopravní fotogalerie... http://norton1.ic.cz
ICHOLIL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.39.154
Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 18:49:48   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Norton žadnej dobytčak ale klasická T3
Pako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1833
Registrován: 6-2002


Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 19:11:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dobrý podvečer.

Ad 3313: Hmm, něco na tom bude. Nicméně, vezmu-li řazení 101-105, 201-205, je to 10 řidičů. 101-104, 201-204, to je 8 řidičů, plus 405 a 406, celkem 10 řidičů... No, nevadí, třebas je to fakt lepší než 5 celodenních kursů, v zásadě nemám důvod rozporovat, že ne... Každopádně díky za vysvětlení...
Vznik tram.provozu v Ostravě:
Důvod: Spojení města s nádražím Přívoz. Omnibusy nestačily. 18.08.1894 otevřena linka parní tramvaje z nádr. přes Mor.Ostravu do Vítkovic. Majitel: Brněnské místní dráhy (BLEG). 18.05.1899 zahájen provoz na další trati v úseku Mor.Ostrava–Lhotka–Hulváky. Rozšiř.sítě parní tramvaje zvyšovalo náklady, klesala hospodárn.; síť k 1.05.1901 elektrifikována.
Gakon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1157
Registrován: 8-2002


Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 19:15:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dneska T3 asi neměly svůj den. Krátce popoledni nás jeden kurz z l.č.1 místo na Hlavák odvezl na Plynárny (výstupní l.č.4) - nejspíše asi závada, protože už u HDJ to chvíli trvalo, než se to rozjelo. Škoda, že už tehdy řidič (nebo řidička) neřekl, že pojede do vozovny, mohli bychom si přestoupit do jiné tramvaje... třeba do l.č.8, která u Jindřichu stála hned za náma... . Následovala pak zbytečná sprška výtek na DP ve smyslu toho, že si jezdí, kam chce apod.
Jakub_kedroň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 9-2005


Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 19:22:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pako: Je ale docela možné, že ta trhačka jezdí pouze část směny (dopol/odpol.), aby byly vystřídány pauzy na jídlo a oddech (30 min.).

Tak to máme i my v práci. Zaměstnanci mají směny např. 7-14,7:30-14:30,8-15,8:30-15:30,9-16 a do toho je např. 1 brigádník, který má směnu 7:30-12:30 (nebo jinak podle potřeby) a pomůže vystřídat zaměstnance (nahradí vždy 1 chybějícího). A samozřejmě se mu platí pouze 5 hodin, co je v práci, a ne směna 7(6,5 hod).
Pako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1834
Registrován: 6-2002


Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 19:35:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Jakub_kedroň: Jo, jasně, vždyť jsem psal, že nerozporuju... Od neděle mi to spíše vrtá hlavou jako jakýsi "překladatelský oříšek"...
Vznik tram.provozu v Ostravě:
Důvod: Spojení města s nádražím Přívoz. Omnibusy nestačily. 18.08.1894 otevřena linka parní tramvaje z nádr. přes Mor.Ostravu do Vítkovic. Majitel: Brněnské místní dráhy (BLEG). 18.05.1899 zahájen provoz na další trati v úseku Mor.Ostrava–Lhotka–Hulváky. Rozšiř.sítě parní tramvaje zvyšovalo náklady, klesala hospodárn.; síť k 1.05.1901 elektrifikována.
T2681
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 19:35:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnešek asi T3 vozům štěstí fakt nepřeje. PO osmnácté hodině něco táhlo (T3 pochopitelně) 780 z Poruby do Martinova a na buse myslim nic nebylo. Nebyla to nahodou posledni jizda 780ky? :-(
Jakub_kedroň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 9-2005


Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 19:44:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pako:Jasně,v pohodě. Jen jsem uvedl praktický příklad, někteří se třeba bojí zeptat. Ale je dobře, že se ptáš, protože se aspoň něco dovíš.
Norton
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1655
Registrován: 12-2004


Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 19:51:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ICHOLIL: nazývejte to jak chcete, ale po jízdě v drkotající, profukující a posprejované či ušpiněné T3 (v drtivé většině případů 7XX), nemohu to nazvat jinak, než dobytčák. I hytlákem se jezdí příjemněji. Perly nasazované na Porubu (751, 771, 753...) jsou opravdu výkvětem

A zde je dnešní článek...
 

edit: a 1319 mířící do Martinova byla na opravu či jen převoz čehokoliv UD->Křivá? Díky...

(Příspěvek byl editován uživatelem norton.)
Co naplat, vše už tady jednou bylo a bude zase... Mění se jen čas, místo a obsazení rolí...
solidní dopravní fotogalerie... http://norton1.ic.cz
521 vi :-))
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.136.153
Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 20:06:06   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na techto strankach jsem podruhe ale dnes musim poprve prispet, neslo si totiz vsimnout jak jste tady vyhlasili soutez kdy chcipne 1209...no a co se nestalo...
Jedu dneska na vyberove rizeni, jsem na zastavce,rikam si fajn za tri minuty prijede tramvaj (12),tramvaj prijede,ja si spokojene usednu a posloucham silene zvuky (to jeste nevim ze to je ten slavny vuz 1209!!!),zvuky porad zesiluji,tramvaj vzdy jako by se nemohla rozjet,zastavka palkovskeho a konec !Ted se podivam a vzpomenu si na Vas tady,vuz 1209 !rikam si je to v riti,vyberove rizeni nestihnu a v duchu proklinam DP proc kdyz ma tak bohaty vozovy park a ted pres prazdniny jezdi minimum spoju,proc dava do "hry" takove plecky !za chvili prijede jedenactka,ridic vystoupi a jde zjistit k ridicce 12 ctky co se deje,ridicka to vse narozdil ode me resi s usmevem a jen se hlasite smeje,cestujici nechapaji....Najednou se podiva na ridice a s radosti po 10 minutach "prestavky" pronese uz jede ! Ja si rikam fajn,jeste to stihnu....Na mirovem namesti zase nejede asi tri minuty a ja se modlim abych uz byl na mar.namesti, nakonec jsem to stihnul ale bylo to tak tak, proc ji k sakru neopravi !!!!
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 2-2006
Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 21:46:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já nevím, pánové, mně přijde, jako kdybyste objevili teprve nyní vozy 7xx - ono, je pravdou, že se do Poruby moc nepodívají - tam jezdí samé lepší vozy v podobě Varií atp. My, z jižního města jsem si už zvykli .
Ostrava - Karolina; budoucí nová ostravská čtvrť.
www.ostravaci.cz, fotografie Ostravy.
Silesia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 7-2006


Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 22:00:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

semolína:Nahodou stara dobra soudruhovska pracicka ne?
Ještě chvíli a poctivý Ostravan bude chodit do školy pěšky, protože ho do školy nic nedoveze, a nebo hůř, do toho co by ho tam dovezlo, se prostě nevleze..
T2681
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 14. srpna 2007 - 22:35:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

mam dojem z dnesni diskuze na tema 7xx, ze je chcete vsechny odsoudit k setkani s autogenem. Myslim, ze by se mělo těm vozům dostát uctivějšího prostoru k dosloužení. Jsou tu přeci jen nejstarší provozované a mají věřím dost "přátel" a příznivců, nejen z řad fotografující zájmospolečnosti. Jaj, co to ze mě vylezlo tak navečer :-D ? Ale fakt...
3313
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 4-2006


Odesláno Středa, 15. srpna 2007 - 17:10:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Lidi... Jak to teda má vlastně vypadat s tramvajemi na Karolíně??? má se tam teda něco stavět či propojit nějaké tramvajové tratě??? A pokud ano, tak jak???

A když už, tak jak to bude vypadat se zahradou??? Díky...
Norton
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1656
Registrován: 12-2004


Odesláno Středa, 15. srpna 2007 - 21:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

T2 681: to tu (alespoň já) nepopírám, jen takové plečky (viz. jmenované výše) nedělají dobré jméno zdejší MHD.
3313: no, zatím vyčkej, protože není jasné nic. Ani to, jak budou ty baráky vypadat, kde co bude či nebude, co kam bude nebo nebude jezdit. A věř, že logikou a zdravým rozumem se u takových věcí řídí málokdo z kompetentních...
Co naplat, vše už tady jednou bylo a bude zase... Mění se jen čas, místo a obsazení rolí...
solidní dopravní fotogalerie... http://norton1.ic.cz
Martins
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 771
Registrován: 5-2004


Odesláno Středa, 15. srpna 2007 - 21:51:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Poruba platí nějaké V.I.P nadstandardní příspěvky do městské kasy, aby tam nemohly jezdit nejstarší provozované vozy ?
Ty sedmistovky nejsou tak tragické, většina se mi zdá v relativně dobrém technickém stavu vzhledem ke svému věku. 749+753 je jednou z několika výjimek - musí vyjezdit cca do konce tohoto roku všechny své kilometry a proto je nasazovaná den co den na celodenní kurzy. Posprejovaný a poškrábaný interiér má hodně jiných zadních vozů, stačí se podívat skoro do každého zadního vozu soupravy T6A5, která zrovna neprošla prohlídkou nebo se na ní nevyřádila čistotná hospodyňka (dobře si pamatuji, že tu někdo navrhoval T3SUCS 921 jako nejvíce posprejovaný vůz v Ostravě ???), řachtající podvozky (napadá mě 1045), profukování je v tomhle parním létě spíše výhodou (naskakuje mi husí skůra, když si vzpomenu jak mi drkotaly zuby, když jsem se na vánoce 2004 vezl v 739 usazený na prvním sedadle za prostředními dveřmi).
Samozřejmě nejlepší varianta je tyhle vozy zrušit, ale bez náhrady (vůz za vůz) to prostě nejde. Nemodernizovaným sedmistovkám zbývá zhruba několik měsíců (768, 755) až cca dva roky života (759, 767, 772) a vzhledem k tomu jak má dopravní podnik napjatý rozpočet by asi bylo dost neefektivní vrážet do velkých oprav volné peníze.

780+784 dneska kroužila na d-2. 780 má poslední VP v roce 2002 (a poslední SP s otazníkem v 4/2006), bůh ví jak to s ní bude ...
Ženy bez mužů vadnou, muži bez žen blbnou :o)

http://foto.prazsketramvaje.cz - fotky z českých, slovenských i zahraničních tramvajových provozů
Hosiden
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 6-2007


Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 11:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč si tu pořád někdo stěžuje na rozhrkané tramvaje.Vždyť vás nikdo nenutí jezdit tramvají.Když se vám to nelíbí jezděte s TAXI,autem,na kole nebo pěšky.
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4667
Registrován: 5-2005


Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 11:14:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano. Vichni to opět!!! pochopili jinak, než jak to měl zbytek na mysli. Nikdo neříká, že těmi tramvajemi nebude jezdit apod. Šlo jen o to, že nejstarší T3-ky tu jezdí už 40 let a to je opravdu dost. Podle toho vypadá i jejich technický stav pod. Nemůžeme se pak divit, když cestující nazývají MHD "socka".
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Hosiden
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 6-2007


Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 11:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pochopili,nepochopili ale na tyhle stránky občas zabrousí někdo s "cestující veřejnosti" a řidič si pak musí vyslechnou proslov že na netu psali to a to a tudíž to musí byt tak a né jinak.
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4669
Registrován: 5-2005


Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 11:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Oni si to nemusí přečíst, oni to vidí sami...
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Wokodobe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 13:46:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kdyby sem napsal svůj názor opravdu běžný cestující, tak by to asi lepší nebylo, spíš naopak, a to by se ani nemusel snažit kritizovat.
Hosiden
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 6-2007


Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 14:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ono chování běžných cestujících to je taky téma do diskuse.
Křivák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.95.204
Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 14:56:30   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

no sežerte se všeci...
Hosiden
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 6-2007


Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 19:07:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ham...ham...ham!!!
Pako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 6-2002


Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 19:12:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dobrý večer.

Ano, chování běžných cestujících je na pováženou. Např. na a-97 denně cestující při vstupu do vozidla pozdraví pana řidiče, pří výstupu na Hranečníku je chudák málem jako farář v neděli po bohoslužbě, než každému řekne "na shledanou", musí to zopakovat mnohokrát dokolečka...

Ad Ostravák: Klídek, nerozčiluj se, kdo chtěl, pochopil, kdo nechce, nepochopí nikdy...

Dnes jsem na d-3 odpoledne viděl bulwu s wajcem...
Vznik tram.provozu v Ostravě:
Důvod: Spojení města s nádražím Přívoz. Omnibusy nestačily. 18.08.1894 otevřena linka parní tramvaje z nádr. přes Mor.Ostravu do Vítkovic. Majitel: Brněnské místní dráhy (BLEG). 18.05.1899 zahájen provoz na další trati v úseku Mor.Ostrava–Lhotka–Hulváky. Rozšiř.sítě parní tramvaje zvyšovalo náklady, klesala hospodárn.; síť k 1.05.1901 elektrifikována.
3313
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 4-2006


Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 19:27:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ono nejen na a-97.... Ale takové linky, které projíždí ty dědiny jako a-52, a-67 atd., tak tam je to běžné... Z mých vlastních zkušeností s kámošem z trolejbusů, když jsme jezdili na t-106 od VŠ podnikání do Heřmanic, tak ti staří občané vždy stáli již s úsměvem u hlavní silnice a jen mávli na projíždějícího řidiče trolejbusu...
Norton
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1657
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 19:52:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Myslím, že by si páni z pragoimexu měli pohnout ve vymýšlení "záplaty" na skluzovku - dnes se škubánkem dala nazvat 1601. Děs, běs. Ráno byla na křiváckém (NP) kurzu d-8 souprava wan, qečeru již NP kachna. Že by na Křivé zkoušeli opravit (metodou pokus-omyl) své wany a pokusně je posílali na d-8?
Jinak doporučuji navštívit smyčku Hulváky - (info ze včerejška - nevím, jak dnes) nejsem si jist, jestli se té "opravě" (rozchodu?), co proběhla, mám smát a nebo se děsit...
Co naplat, vše už tady jednou bylo a bude zase... Mění se jen čas, místo a obsazení rolí...
solidní dopravní fotogalerie... http://norton1.ic.cz
Go_go
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 10:08:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

2 norton: Dělá se na tom, ale ... Byl bych nerad, aby vznikl dojem, že skluzová ochrana se dá záplatovat jako rozbité kalhoty. Přece jen to je funkce, zasahující do brzdného účinku pohonu - a bez solidního otestování není možno nasadit úpravy sw do provozu. A testování je vhodné dělat na vozech, kdy se nevozí "vzácný materiál". A ještě ke všemu léto není ten pravý čas na testy skluzů/smyků.
BTW, je celkem jasné, že došlo ke změně parametrů MECHANICKÉ soustavy (odpružení, vůle, ...) - protože číslicová regulace se v čase nemění (a funkce SSO byla u prototypu ověřována docela důkladně).
Martins
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 773
Registrován: 5-2004


Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 18:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pár postřehů z terénu :
- 1312 se úspěšně vrátila v Martinova a hned si dala rande s 1311 na NP kurzu d-7
- reklama na realitní agenturu Rekin se rozmnožila na celou soupravu T3SUCS 990+986 (původně byla jen na zadním voze)
- na d-6 se odpoledne promenádovala T3 792, její kolegyně T3 782 se nedávno vrátila po SP z Martinova
- na jednom z večerním kurzů d-11 jezdí T3 799 (byla zhruba od konce června snad víc jak měsíc neprovozní)
Ženy bez mužů vadnou, muži bez žen blbnou :o)

http://foto.prazsketramvaje.cz - fotky z českých, slovenských i zahraničních tramvajových provozů
T2681
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 20:26:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V dnesni podvecer jsem se pozastavil na Telekomunikacni skole a zasnul na inovacemi v trasach pesich i silnic. To bude zajimave co u noveho Sparu vyroste za infrastruktura. Pritom jsem se vsimnul, ze z Martinova za vyrazneho piskani a klepani v kolejisti vyjizdelo dvojce T6 Sluzebni jizda smerem na porubskou vozovnu. A za 15 minut naprosto to same. Nevi nekdo, proc pred krizovatkou je na oblouku na Sokolovske nejaka podivnost v kolejisti?
Norton
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 12-2004


Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 21:11:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

T2: pokud hádám správně, tak to jsou zátahy z d-4. A proč se jim nelíbí koleje na Sokolovské? Třeba to má stejný důvod jako dřívější vykolejení vleku tamtéž. Trať je, myslím (+/-), trochu více příčně zohýbaná v obloucích, než by bylo zdrávo. Snad jsem to moc nepopletl
To, co se podařilo vynutit při stavbě Spáru, se rozhodně nedaří vynucovat při opravě hlaváku či novotvaru na louce naproti ředitelství DPO... Což není moc dobré
Mmch., co že se to za poslední 2 měsíce vlastně tropilo za opravy na smyčce Hulváky? Díky za info...
Co naplat, vše už tady jednou bylo a bude zase... Mění se jen čas, místo a obsazení rolí...
solidní dopravní fotogalerie... http://norton1.ic.cz
Pako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1836
Registrován: 6-2002


Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 21:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dobrý večer.

Ad Martins: 799 dnes rozhodně na 13/404.
Vznik tram.provozu v Ostravě:
Důvod: Spojení města s nádražím Přívoz. Omnibusy nestačily. 18.08.1894 otevřena linka parní tramvaje z nádr. přes Mor.Ostravu do Vítkovic. Majitel: Brněnské místní dráhy (BLEG). 18.05.1899 zahájen provoz na další trati v úseku Mor.Ostrava–Lhotka–Hulváky. Rozšiř.sítě parní tramvaje zvyšovalo náklady, klesala hospodárn.; síť k 1.05.1901 elektrifikována.
Norton
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1659
Registrován: 12-2004


Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 21:28:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pako: což sedí, protože cestou z práce viděna (v +/- 18:50) na NVV jako d-11.
Toto doufám není finální stav, že?
 
Co naplat, vše už tady jednou bylo a bude zase... Mění se jen čas, místo a obsazení rolí...
solidní dopravní fotogalerie... http://norton1.ic.cz
Martins
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 774
Registrován: 5-2004


Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 21:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pako :
Tyhle informace se vzájemně nevylučují, 799 nahradila jednu ze zatahujících Aster na d-11 až v podvečer. Podle ovanetu právě teď sjíždí z frydlantských mostů k Výstavišti.
Ženy bez mužů vadnou, muži bez žen blbnou :o)

http://foto.prazsketramvaje.cz - fotky z českých, slovenských i zahraničních tramvajových provozů
Pako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1837
Registrován: 6-2002


Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 21:32:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

13/404 mění na Hrancu 11/201.
Vznik tram.provozu v Ostravě:
Důvod: Spojení města s nádražím Přívoz. Omnibusy nestačily. 18.08.1894 otevřena linka parní tramvaje z nádr. přes Mor.Ostravu do Vítkovic. Majitel: Brněnské místní dráhy (BLEG). 18.05.1899 zahájen provoz na další trati v úseku Mor.Ostrava–Lhotka–Hulváky. Rozšiř.sítě parní tramvaje zvyšovalo náklady, klesala hospodárn.; síť k 1.05.1901 elektrifikována.
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4670
Registrován: 5-2005


Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 22:28:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jinak doba kdy se daly na první pohled rozeznat T3G od T3R.P. pominula. Velké BUSE dostala 943...
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
T2681
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 18. srpna 2007 - 00:09:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ostravák: Ono to není zas tak jednoznačně pravda, že doba pominula. Minimálně rok má velké buse 907...
521
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.15.64
Odesláno Sobota, 18. srpna 2007 - 00:22:31   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

T2681: A co má 907 společného s 943 ?
Martins
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 775
Registrován: 5-2004


Odesláno Sobota, 18. srpna 2007 - 02:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ostravák :
943 asi dostala v Martinově velké BUSE jako bolestné za červnovou nehodu

Vypravenost dnešních nočních kurzů

d-2 : KT8D5R.N1 1506, 1511
d-4 : K2G 805, Astra 1214
d-7 : T3SUCS 908, 926
d-9 : T3SUCS 942, 945
d-18 : KT8D5R.N1 1512, 1514
d-19 : T3SUCS 912, 1006

 
Ženy bez mužů vadnou, muži bez žen blbnou :o)

http://foto.prazsketramvaje.cz - fotky z českých, slovenských i zahraničních tramvajových provozů
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4671
Registrován: 5-2005


Odesláno Sobota, 18. srpna 2007 - 11:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

T2681: Jenže 907 nemá!!! polopantec, takže jí od T3R.P. na první pohled rozeznáš narozdíl od 943.
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Pako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1838
Registrován: 6-2002


Odesláno Sobota, 18. srpna 2007 - 19:19:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dobrý podvečer.

Tak náš zážitek z dnešní jízdy s d-9 odpoledne:
1) V sólo voze už z Hranečníku nás jelo 5 kočárků.
2) Cca od krajského hejtmanství bylo ve voze dost těsno...

Osobně bych se možná přimlouval za nasazení K2/TRIO, přeci jen je to jediná tram linka, která o víkendu vozí lidi za řekou do centra a dále... Bylo v ní těsno, horko a... Hlučno...

Dík.
Vznik tram.provozu v Ostravě:
Důvod: Spojení města s nádražím Přívoz. Omnibusy nestačily. 18.08.1894 otevřena linka parní tramvaje z nádr. přes Mor.Ostravu do Vítkovic. Majitel: Brněnské místní dráhy (BLEG). 18.05.1899 zahájen provoz na další trati v úseku Mor.Ostrava–Lhotka–Hulváky. Rozšiř.sítě parní tramvaje zvyšovalo náklady, klesala hospodárn.; síť k 1.05.1901 elektrifikována.
aaaa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.108.153.1
Odesláno Sobota, 18. srpna 2007 - 20:39:56   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ředitelství dpo je před řekou a co je za řekou tam nikoho nezajímá,si běž poslechnout kolik řidiču z hrancu na spojení tam nadavá.
Pako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1839
Registrován: 6-2002


Odesláno Sobota, 18. srpna 2007 - 20:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Táta František také bydlí na Slezské...
Vznik tram.provozu v Ostravě:
Důvod: Spojení města s nádražím Přívoz. Omnibusy nestačily. 18.08.1894 otevřena linka parní tramvaje z nádr. přes Mor.Ostravu do Vítkovic. Majitel: Brněnské místní dráhy (BLEG). 18.05.1899 zahájen provoz na další trati v úseku Mor.Ostrava–Lhotka–Hulváky. Rozšiř.sítě parní tramvaje zvyšovalo náklady, klesala hospodárn.; síť k 1.05.1901 elektrifikována.
Gakon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 8-2002


Odesláno Sobota, 18. srpna 2007 - 22:14:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ale asi nejezdí tramvají...
T2681
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 19. srpna 2007 - 00:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

521: velké BUSE :-D
Xxichtyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 10-2003


Odesláno Neděle, 19. srpna 2007 - 09:27:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

T2681: no to je ale asi tak všechno, bo 907 není progress - nemá polopantograf.
KAROSA IRISBUS ARES 15M - první pořádný autobus na linkách ODIS
Kdo nežije na prajzské..nikdy nezažil klid, pohodu a mír!
http://www.mds.yc.cz
poslední aktualizace : 15.6.2007

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace