K-report
 

Archiv do 01.listopadu 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě » Staré archivy » Archiv do 01.listopadu 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martins
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 805
Registrován: 5-2004


Odesláno Pondělí, 29. října 2007 - 16:39:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Budulínek :
Dál už se v tom nemá cenu pitvat. Chápu tvůj ospravdlňující příspěvek, ale někdy je lepší mlčet, samozřejmě platí to pro obě strany. Nic to ale nemění na tom, že souhlasím s tím, co už ti řekli kolegové přede mnou.

Isidor.
Díky za informaci. Když jsem si četl tvůj příspěvek, někde v zadní části hemisféry mi svitlo, že už jsem o tom kdysi někde četl. A netrvalo dlouho a v počítači jsem našel i fotku, kterou mi nedávno posílal jeden slovenský kolega.
 

Sypu si ale popel na hlavu, že jsem ve spěchu zapomněl na generálkovanou libereckou soupravu T2R 27(ex 695) + 26 (ex 613).
Ženy bez mužů vadnou, muži bez žen blbnou :o)

http://foto.prazsketramvaje.cz - fotky z českých, slovenských i zahraničních tramvajových provozů
Libro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 2-2004


Odesláno Pondělí, 29. října 2007 - 19:18:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Snad se ty K2 na d-6 udrží, budu muset brzy vyrazit pořídit nějaké !
http://tramvaj.webgarden.cz/
Boris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1400
Registrován: 6-2002


Odesláno Pondělí, 29. října 2007 - 19:32:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nadešel čas na můj 1 400. příspěvek.
Poslední!

Liberecká 27 je ex 694 a ne 695, protože ta zahynula po těžké nehodě v roce 1985.

Vůz 971 bych dnes v Ově opravdu rád viděl a zvláště na lince 15, protože tady nemáme ani jedno, ani druhé.

A na závěr, veřejné uvádění nepravdivých údajů je v rozporu se zákony našeho státu a osoba takto konající se vystavuje možnosti trestního stíhání. Nezáleží na tom, komu je informace určena, jestli 3223, 2323, 3323 nebo Mým národům!, ale že je sdělena veřejně a to stačí k zavdání podnětu.

Nemám rád okázalost, tak jako někteří jiní zde, ale vzhledem ke zdejší situaci, a protože je to má poslední příležitost, si ji tentokrát neodpustím.
Zajoncz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 6-2005


Odesláno Pondělí, 29. října 2007 - 20:01:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak co, jak se vám líbila dnešní "šílenost" na všech linkách jedoucích přes DUHU a hlavně pak po Opavské nad Slovanem, kde se opět dojebaly kamióny a všecko tímpádem jezdilo okličkou přes Porubu Sever? Krásné zácpy, co?

Nechcete už nikdy zmeškat "svou" tramvaj či autobus na vašem oblíbeném kurzu?
>>> špehujte Ostravu online!
www.OSTRAVA.unas.cz
Podpořme vlastní automobilovou dopravu, zrušme MHD, zapojme se všichni do programu "ODS mínus"!!!
T2681
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 29. října 2007 - 20:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím, mám takový pocit, že při dnešní brousící výluce na Kyjovicích skládali na koleje podbíječku ?!? Bohužel tma zhoršuje rozlišovací schopnost zraku, má přitomnost poblíž nebyla v tu chvíli možná, ale zvuk startujícího dieselu něco napovídal...

Boris: Škoda, že jsi odešel odsud kvůli takové věci. Člověka, který věcem rozumí do hluboké hloubky a dokáže vyvrátit některé "vize" je tady potřeba. Snad se někdy vrátíš... ?

971 potkal jaký osud? Tak trochu v hlavě přemítám, že jsem kdesi slyšel že v 9xx schází nějaký vůz, ale detaily nevím už. Kdo o tom něco ví více?
Mayg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 11-2004


Odesláno Pondělí, 29. října 2007 - 20:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad T2681: T3R.P 971 prodána do města Iževsk (Rusko).
Ostrava: 2007 Genocida tramvají T3 započala wanpír se šíří 775,747,777,750,770,749
Foťte kachny! Než jim upadne druhá hlava a bříško se propadne dolů (Už jich moc nezbývá )
Fotky nejen dopravní
3503
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.70.170
Odesláno Pondělí, 29. října 2007 - 20:33:05   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

T3 ev.č.971 byla v roce 2000 zmodernizována na T3R.P a prodána přes INEKON do IŽEVSKA.
T2681
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 29. října 2007 - 20:46:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aha, ale ještě jednu rýpavost - proč si vybrali zrovna 971? Neměla dvojče nebo nějakou vadu? Proč tam nešlo něco z 7xx ?
Mayg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 11-2004


Odesláno Pondělí, 29. října 2007 - 20:57:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad T2681: co jsem slyšel tak rusům se líbil Progress, tak DPO prodalo 971 Inekonu, ten ji zapůjčil do ruska. Jenže se nějak přišlo na to, že cena dopravy zpět by byla neúměrná ceně vozu a byl tak definitivně prodán Iževsku.
Pak se za ní dostal ještě snad nějaký kontejner výzbrojí, že si smontují svoje vlastní Progressy. Viděl jsem fotky, pokaždé měla jiné číslo takže nevím pod jakým ev.č. nyní jezdí, ale pokud se v poslední době nic nestalo tak pořád jezdí v Ostravských barvách :-)

Snad jsem nic nepoplet, ale to je jedno, stejně není nikdo kdo by mě opravil

(Příspěvek byl editován uživatelem mayg.)
Ostrava: 2007 Genocida tramvají T3 započala wanpír se šíří 775,747,777,750,770,749
Foťte kachny! Než jim upadne druhá hlava a bříško se propadne dolů (Už jich moc nezbývá )
Fotky nejen dopravní
Jožo_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 29. října 2007 - 21:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak to je škoda! Ja si to tu čítam skoro každý večer a všeličo zaujímavé sa podozvedám. Tak nič, keď sa niekto pevne rozhodne... sloboda je vzácny dar.
Nakoľko mi Boris v minulosti viackrát odpovedal aj na moje príspevky, tak ešte raz ďakujem a želám všetko dobré!
Muchachos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 7-2006


Odesláno Pondělí, 29. října 2007 - 21:10:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Boris: škoda tvého odchodu
Něco z dneška: 1401 na d-3, 1507 na d-10
3503
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.70.170
Odesláno Pondělí, 29. října 2007 - 21:11:31   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak to bylo přesně s 971 se dozvíte na www.doprava.cx/mesicnik/041.php#0730
Martins
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 5-2004


Odesláno Pondělí, 29. října 2007 - 21:34:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mayg :
Přesný popis anabáze do Ruska si bohužel napamatuji, tak snad můžu posloužit tím, že by mělo platit ev. č. 1006 i ostravská svatozář (viz. http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-145233.html).

T2 681 :
Nad T3 z 60. a 70. let i rusové ohrnují nos, když je (byla) celkem levně k dostání spousta T4 z ex DDR. Jinak před modernizací jezdila v soupravě T3SUCS 971+963.
Ženy bez mužů vadnou, muži bez žen blbnou :o)

http://foto.prazsketramvaje.cz - fotky z českých, slovenských i zahraničních tramvajových provozů
ICHOLIL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.39.154
Odesláno Pondělí, 29. října 2007 - 23:37:24   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad MZ: prosím smaž všechny příspěvky 3223,
Vidíte jak jste do pracovali že už odcházejí odbornici jako byl Boris a potom kdo bude další.
Bude to čim dal horší jak se nezměníte a budete psát nesmysly. K-report je od toho aby se psali informace dopravy nebo novinky a ne bludy které nejsou pravdivé a poškozují dobré jméno ostravské diskuze.
Tak panové vzchopte se a také zamyslete se tady nad tim co vám piši, a nebo to rovnou tu diskuzi můžete to zabalit jak si nevemete ponaučení
Mayg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1665
Registrován: 11-2004


Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 10:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když kouknete do brněnské diskuse je tam pár příspěvků na téma "Bezplatná přeprava doprovodu malého dítěte", myslíte že by byl problém zavést to i v Ostravě, zdá se mi docela sympatické, že doprovod dítěte do 3let by se přepravoval bezplatně, či za symbolickou cenu, přece jen maminky(tatínci) z kočárky mají plnou hlavu starostí a tak by jim jedna ubyla. Opravdu se mi to zdá jako dobrý nápad, jaký je Váš názor?
Ostrava: 2007 Genocida tramvají T3 započala wanpír se šíří 775,747,777,750,770,749
Foťte kachny! Než jim upadne druhá hlava a bříško se propadne dolů (Už jich moc nezbývá )
Fotky nejen dopravní
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2772
Registrován: 7-2003


Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 10:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

budulinek, 3223 : reknu to na rovinu: Sotodeticky si asi dobre hrajou, nejen v teto diskusi a diky podobnejm co si mysli , ze je to tu snad jejich piskoviste , jde cela diskuse rovnou do .
Pak se tady divite ze nikdo neodpovida na dotazy , ale vetsina diskutujicih nema ani chut ani naladu se nejak yvyjadrovat na podobnych kinderkanalech...

(Příspěvek byl editován uživatelem pvvs.)
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál Vyměním Setright za ZX Spectrum +2/3.
Křivák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.215.138
Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 13:02:30   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nerejpejte do Borise, znám ho dost dobře, a vůbec se mu nedivím že odsuit odešel, A nevidím důvod proč by neudělal 11ti hodinovku na 3jce, to přece není žádný problém a jestli je to pro někoho problém, tak ten dotyčný neměl jít dělat řidiče, ale něco odpovídajicí jeho IQ.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 36755
Registrován: 4-2003


Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 13:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mayg:
Trochu jsme to tu pročistil... Navíc jsem zabanoval Budulinka (89.102.97.16).

Kdyby to byla adresa i někoho jiného, tak se mi ozvěte na mail a něco s tím provedem.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Inekon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 14:16:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč mi nikdo neodpovídá na mé dotazy?
3503
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.70.170
Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 15:45:43   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Martin Zlivský:
Co se Vám nelíbí na mých příspěvcích a dále nevím co to je zabanovat?????
Xxichtyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 10-2003


Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 16:23:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

3503: "zabanovat" .. z té IP adresy sem nebudou moct přispívat.
Když rajče tak rajské,když dě*ku tak z prajzské (ghetto týpek)
Z vás budou jednou konstruktéři pánové, vy ty tramvajky budete navrhovat ... (ing. Turay)
Hoši vy nemůžete spěchat, zvířata taky nespěchají.. a co gepart pane učiteli? .. jo gepart,ten spěchá (ing. Bednář)
Bacha p**o parník... a přijel Ares (zastávka Muglinovská)
ICHOLIL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.39.154
Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 16:29:06   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

3503tak už to víš
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 36762
Registrován: 4-2003


Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 17:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

3503:
Mně se nelíbily příspěvky 3223 a ne Vaše (tedy uživatele 3503). Akorát koukám, že jsem to v příspěvku asi popletl, na uvedenou adresu BAN uvalen není.
Tím bych to zde rád ukočil a doufám, že další zásahy už nebudou nutné, protože o jejich smyslu a účinnosti jsem vždy pochyboval a názor jsem zatím nezměnil. Nemluvě o tom, že při tomto „kácení lesa” jsou třísky pořádně velké. :-(
Děkuji za pochopení.

Edit:
Tak jsem si prošel příchozí maily (odpovědět se na ně pokusím o víkendu, dřív na to nemám čas)... Bohužel se stalo přesně to, co jsem čekal, došlo k chybě. Nadále je zaBANován pouze Budulinek (a na hodně dlouho), ostatní IP adresy jsem uvolnil.
Taktéž jsem pozměnil poslední příspěvky, které jsou (vinou mého zásahu) mimo téma.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Thunderman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 17:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes na d-6 vozy 806 a 811.
To se nám ty K2 a tu d-6 nějak stěhují
(pokud už tuto informaci sem někdo psal tak mě prosím omluvte,pár dní jsem neměl čas číst tuto diskusi)
Kde naši soudruzi neudělali chybu aneb
S VARIEM NA VĚČNÉ ČASY
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4733
Registrován: 5-2005


Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 20:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Inekon: Bo bagr. Když máš blbé dotazy, které tady můžeš najít v archívech, tak ti na ně prostě nikdo odpovídat nebude. Ptej se opravdu na věci, které můžou být v něčem zajímavé.
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Radar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 3-2006


Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 20:53:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím, nevíte někdo náhodou proč jaký je důvod nedodržení NPkurzů při sobotních úpravách trolejového vedení ve vozovně v Přívoze?
Viz: http://www.dpo.cz/aktuality/tisk_z/07_10_29a.htm
A ještě jeden dotaz. Vím že má někdo stáhnutou historii, ale nevím kdo. Měl sem jí ztáhnutou, ale klekl mi harddisk a přišel sem o dataDík za odpovědi.

(Příspěvek byl editován uživatelem radar.)
Jožo_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 21:00:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Inekon: Ty sa asi pýtaš na tie staré koľajnice.
To zasa až taký blbý dotaz nie je. A neviem, či to tu niekto spomínal a ak tak snáď poriadne dávno. Možno v iných diskusiách. Určite sa nejaká časť z nich (menej zničená) použije ako výzisk na plátanie nejakej starej TT (výmena krátkeho úseku, príp. doplnenie medzikusu), ostatné snáď do železa na recykláciu, kam inde, ale radšej ma nekameňovať, nech sa vyjadria odborníci!
Inekon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 21:08:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ostravák : ALE MĚ TO ZAJÍMÁ. CHODÍM TU PROTO, ABYCH TADY ZÍSKAL NA MOJE OTÁZKY, ODPOVĚDI.
Inekon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 21:39:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jožo_k : Dík za odpověd.

Taky jsem si myslel, že většina půjde do šrotu. Protože využití, tam snad ani žádné nevidím. Znovupoužití asi ne, po nějaké úpravě...takže asi ne no.

Nezná někdo obsah sedadla, kde je písek pro skluz? (kolik je tam toho písku)... ???
Pako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1883
Registrován: 6-2002


Odesláno Úterý, 30. října 2007 - 21:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dobrý večer.

Ad Inekon: Jelikož je povinností všech zde přispívajících na ně ze zákona odpovědět...

Ad Jenki a Boris:




Velebnosti (= Martin_zlivský), tak to už se mi chce fakt... Utéct...

Ne, fakt, vážně: Pánové... Ne, že bych z toho dělal zásluhu... Ale prosím, všimněte si roku registrace většiny z nás, co už tady přispíváme nějakou dobu... Nejčetnějším výskytem jest zde rok 2002. A prosím, položte si zásadní otázku... Proč zde ti, co mají tento rok v registaci, poslední dobou píší tak málo...??? Vlastně už skoro vůbec... Ne, že by se nám občas zde nepodařily úlety... Ale proti současnosti, my jsme... Vlastně, co vlastně jsme...? Proti vám, letcům v tryskáčích... Ouha... Snažili jsme se konverzovat nějak na úrovni... Dodržovat shodu podmětu s přísudkem... A rozebírat něco, co mělo alespoň nějakou logickou návaznost s přidanou hodnotou vtipu... Legrační to zde již delší dobu není, spíše jen směšné...

Hezký večer.

(Příspěvek byl editován uživatelem pako.)
Vznik tram.provozu v Ostravě:
Důvod: Spojení města s nádražím Přívoz. Omnibusy nestačily. 18.08.1894 otevřena linka parní tramvaje z nádr. přes Mor.Ostravu do Vítkovic. Majitel: Brněnské místní dráhy (BLEG). 18.05.1899 zahájen provoz na další trati v úseku Mor.Ostrava–Lhotka–Hulváky. Rozšiř.sítě parní tramvaje zvyšovalo náklady, klesala hospodárn.; síť k 1.05.1901 elektrifikována.
Denny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 12-2005


Odesláno Středa, 31. října 2007 - 07:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Radar: protože došlo k ubrání jednoho kurzu (4/406) po dobu výluky a proto se zaručený kurz posunul do jiných časů. Jen pro vysvětlení, 4/406 dělal pauzy d-4 na Křivé,ale jelikož se d-4 bude točit na trojúhelníku Plynárny, nebylo možné tam mít 28 minut pauzu. Proto se kurz v tento den zrušil.

ps.: doufám že nebudu opět nějakým řidičem nařčen že vyvolávám senzace a zveřejňuju tajnosti
www.helax.cz dance music radio
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3460
Registrován: 3-2005


Odesláno Středa, 31. října 2007 - 07:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad.Pako: Tento příspěvek přesně vystihuje moje současné rozpoložení, takže se stahuji trochu do ústraní (neodcházím, přece jenom závislost je silnější). Předpokládám, že čas trochu otupí hrany.
ICQ 202376673
Radar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 3-2006


Odesláno Středa, 31. října 2007 - 09:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Denny: dík za odpověď
Izzy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 6-2005


Odesláno Středa, 31. října 2007 - 13:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Po meste litaji prototypy 1311/12 na d-7 a zahledl sem 1301 s 302 zrejme na d-3...
Chceš-li uskutečnit své sny, probuď se!
Křivák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.215.138
Odesláno Středa, 31. října 2007 - 13:42:57   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Inekon:
no takže obsah bedny která obsahuje písek, vleze se tam zhruba 7-9 kilo, +-, nemusí to být přesné číslo. A zrovna tato informnace je úplně zvbytečná, ale když tě to zajimá, dobře, tady máš tu odpověd...
Inekon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 31. října 2007 - 14:38:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Křivák: Dík, já vím že pro ostatní to přínosem není, ale mě to celkem zajímá.

No a tato informace, si myslím, Vás bude zajímat.
Zrušení jednokolejného křížení na u. Ruské!!!
Z DP mi odepsali z5, na můj dotaz o zrušení křížení, že by se měl rušit v příštím roce při rekonstrukci další části u. Ruské( od místa poslední rekonstruknce po místo jednokolejného
přejezdu)

Pokud Vám to nebude vadit, umístil jsem znění emailu:

Dobrý den,
měl by to být zájem vítkovického provozovatele vlečky, proto Vám nemůžeme podat konkrétní informace. Provozovatel mluvil svého času o výhledu, nikoli konkrétním termínu zrušení křížení. Podle dostupných informací má dojít ke zrušení křížení v létě příštího roku při rekonstrukci tramvajové trati na ulici Ruské.

Takže, jak někdo zmiňoval, FOŤTE!!!
Tommas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 5-2004


Odesláno Středa, 31. října 2007 - 17:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na d-3 se dneska před půl pátou zřejmě přestalo líbit nějaké K2, protože jsem ji zahlídl u HD Hlubina -> ÚMOb Jih (ale pohybující se vlastní silou) a v zápětí 2xT6 na d-3 na Josefa Kotase -> Poliklinika.

Info o zrušení přejezdu už tu někdo nedávno psal.
Ale je to dobře, zrušil bych jich více, ať tak nezdržujou.
Klasické T3 = nejlepší současné vozy.
Inekon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 31. října 2007 - 18:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tommas : Taky bych zrušil ten jednokolejný přejezd, protože tam snad už nic nejezdí,já tam jezdím pomalu každý den, tak mě chytne vlak na dvoukolejném přejezdu a na jednokolejném nikdy.
T2681
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 31. října 2007 - 18:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V uplynulých dnech jsem zažil, jak na d-5 při výjezdu kopce v oboře směrem od Krpole řidič hned od zastávky dupl na pedál, rozjel se smykem a troufám si říci pedálem na podlaze chtěl jet nahoru. Bylo po dešti, trochu začínalo mrholit. Kola mu prokluzovaly a on to přesto pořád dusil naplno. rychlost jízdy určitě pod 40 km/h. Až na vrcholku vůz dostal "normální" jízdní vlastnosti. Říkal jsem si, asi náhoda. Bylo to v K2 810. Ale co! Včera znova. Ale s rozdílem, že to byl vůz 901. Naprosto stejný případ, jen ten vůz stál skoro namístě, nahoru jsme se škrábali ve finále ani ne desítkou. Pravděpodobně stejný řidič, protože jsem nic podobného nezažil. Asi má na tom podíl mimo jiné podzimní počasí, ale nemohu se zbavit pocitu, že si ten řidič (ten sám) s vozy hraje?!? Nebo je to běžný jev? Ale fakt jsem to ještě nikdy nezažil...

PS: projevilo by se to nějak na tachografu?
T2681
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 31. října 2007 - 18:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jakou účinnost mají kolejovbé brzdy? Z teoretické úvahy velký stejnosměrný elektromagnet s velkou souběžnou plochou pořádného kusu ocele by po přitáhnutí měl mít minimální skluz. V praxi je to asi jinak navíc pár tun vozu udělá své. Kdysi mi totiž už nevím kdo říkal, že u těchto brzd musí být nějaký omezovač, aby nedošlo k mechanickému narušení podvozku vozidla nebo poškození kolejnic. Moc se mi to nezdá, nemohl by k tomu někdo něco říci?

Jak by na vůz (dejme tomu T3) zapůsobilo zabrzdění kolejovkama z 60 km/h na nulu? (pokud pominu účinky na osazenstvo)
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4495
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 31. října 2007 - 19:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No při užití kolejnicové brzdy záleží na tom jestli fungují i ostatní brzdy (dynamická a čelisťová). Pokud brzdí jen kolejnicová tak to moc velký učinek nemá (může se stát při technické závadě). Také záleží na tom, v jakém stavu jsou koleje (uježděné listí nebo blatíčko určitě způsobí své).

Při brždění pomocí kolejnicové brzdy z 60 na 0 by se nic nemělo stát, je na takové brždění uzpůsobena. Občas se stane, že při brždění se dostane vůz do smyku a řidič musí zpomalit vůz pomocí kolejnicové brzdy. Na suchých kolejích by mohlo dojít i k zranění.
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754
Silesia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 7-2006


Odesláno Středa, 31. října 2007 - 21:17:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

hezký večer, mám takový "dotázek", jak by bylo řešeno křížení elektrifikovaná vlaková trať vs. tramvajová trať.
Ještě chvíli a poctivý Ostravan bude chodit do školy pěšky, protože ho do školy nic nedoveze, a nebo hůř, do toho co by ho tam dovezlo, se prostě nevleze..
Tatra603
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.33.10
Odesláno Středa, 31. října 2007 - 21:27:28   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No to v praxi nejde aspon u nas jsem to nevidel mozna nejak pres izolovane useky ale nedovedu si to predstavit jelikoz je v obou trakcich velmi rozdilne tram 600V vlak 3000V takze hrozi velke nebezpeci prechodu tohoto napeti do tram site takze Nerealne
Jakub_kedroň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 9-2005


Odesláno Středa, 31. října 2007 - 21:30:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Silesia,tatra603: Mám pocit, že někde takové křížení existuje, možná je to křížení s trolejbusem. Princip je ten, že izolovaný úsek je na železnici a navíc vlak tímto úsekem projíždí se staženým sběračem setrvačností. Tram/Trol. jede celou dobu pod napětím. Aspoň tak jsem to slyšel. Znalejší opraví.
Silesia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 7-2006


Odesláno Středa, 31. října 2007 - 21:35:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

návěst stáhni sběrač mě taky napadla, přesto máte-li někdo něco víc, rád se nechám poučit.
Ještě chvíli a poctivý Ostravan bude chodit do školy pěšky, protože ho do školy nic nedoveze, a nebo hůř, do toho co by ho tam dovezlo, se prostě nevleze..
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 9-2004


Odesláno Středa, 31. října 2007 - 22:01:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Silesia, Tatra603, Jakub_kedroň - takové křížení u nás není (protože tomu brání jakási norma - znalejší mne prosím opraví nebo doplní), nejblíže co vím, tak v Prešově je křížení t-busu s elektrifikovanou železnicí. Anebo potom ve Švýcarsku - dovolím přihodit názornou ukázku:

 
 
 

Za povšimnutí stojí, že železniční vozidla sběrač nestahovala...ovšem otázkou je, na jaké napětí se u těchto železnic jezdí - zvlášť v La Chaux...přiznávám, že hodnotami si nejsem vůbec jist.

(Příspěvek byl editován uživatelem janatak.)
Je rozumné v centrech měst omezovat individuální automobilovou dopravu...o zrovnoprávnění cyklistiky ve městě coby druhu dopravy ani nemluvit - pokud někam jedu, chci dojet živej a zdravej! Především v Brně...
Trollin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 6-2006


Odesláno Středa, 31. října 2007 - 22:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak u nás v Ově je akorát to křížení trolejbusu s tramvají (Nádražní×Českbratrská a pak u Sadu Boženy...).A kdysi mi to bylo vysvětleno tak, že tramvajová trolej je izolovaná a trolejbusová trolej je normálně pod napětím.Takže tramvaj by měla jet setrvačností a trolejbus přes křížení může jet s jízdou...Tak mi to bylo vysvětleno...
Radši ztratit v životě minutu, než v minutě život.
SOLARIS-club
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4508
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 31. října 2007 - 22:31:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Janatak: dotaz: jaká je povolená maximální rychlost pro drážní vozidla (elektrická železnice) na křížení? Díky za odpověď.
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754
Silesia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 641
Registrován: 7-2006


Odesláno Středa, 31. října 2007 - 22:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trollin: presne na todle křížení jsem myslel, když jsme dnes přejížděli jeden zdejší (budějický přejezd) nezávislé vlakové trkakce a říkal jsem si jak se to sakra dělá. Když ale jede d- servačností, pak stahuje sběrač, nebo co udělá řidič?
Ještě chvíli a poctivý Ostravan bude chodit do školy pěšky, protože ho do školy nic nedoveze, a nebo hůř, do toho co by ho tam dovezlo, se prostě nevleze..
Jožo_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 31. října 2007 - 22:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Áno v Prešove takéto kríženie je. Videl som viackrát z toho niekde fotku. Ono je to logicky tak, že vozidlá t-bus, (teoreticky aj tram) by mali prechádzať bez deliča, nakoľko mohli stáť pred závorami a musia sa pohnúť z miesta. Vlak, nakoľko prechádza plynule, bez zastavenia, mal by mať "zhadzovačku" inak hrozí, že sa šmykadlo zberača zasekne do žliabku na troleji ale možno to závisí aj od uhlu kríženia a typu šmykadla, príp. traľovej rýchlosti...
Odborníci - prosím príp. upresniť a doplniť!
Jožo_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 31. října 2007 - 22:48:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dodatočne ma ešte napadlo, že kríženie tram-železnica by bolo komplikovanejšie, lebo na rozdiel od trol. sa jedná o iný typ zberača a čo s koľajnicami? Ako by sa tvárili žel.koľajové obvody?
Haki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 985
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 31. října 2007 - 23:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Již zde nepíšu, ale udělám výjimku:

ad Tatra603: píšeš, že dva systémy, kde je rozdíl 2400V je nereálné. Ale na železnici je zcela běžné styk dvou napěťových soustav. Tam je rozdíl 22kV
Mayg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 11-2004


Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2007 - 00:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Měl bych dva dotazy:
1) koho se mám ptát když všichni chcou pryč?
2) kdo mi řekne neco bližšího o tomto?
 
Ostrava: 2007 Genocida tramvají T3 započala wanpír se šíří 775,747,777,750,770,749
Foťte kachny! Než jim upadne druhá hlava a bříško se propadne dolů (Už jich moc nezbývá )
Fotky nejen dopravní
Maugli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1500
Registrován: 3-2005


Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2007 - 06:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V Opavě se chystá elektrifikace trati č 310 směr Krnov, tzn, že trolejbusová trať do Jaktaře se časem bude muset křížit s železnicí, takže se toho dočkáme během příštího roku. pokud však nedojde k úpravě místní komunica, což je ovšem pravděpodobnější ... Takže vlastně zbytečný příspěvek :-)
Váš Maugli
T2681
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2007 - 06:47:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Silesia 31. října 2007 - 21:35:09 : To je všechno hezké, ale řidiči jsou u nás (aspoň zatím :-) ) jen lidi a co když se zapomene sběrač stáhnout? Z jakéhokoliv důvodu. To by pak byly hezké zkraty a přechody napětí do jiných soustav...
Xxichtyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1182
Registrován: 10-2003


Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2007 - 07:56:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Silesia: na Českobrat.X Nádražní se sběrač nestahuje. (alespoň né u nových vozů.) Já to neumím popsat: tramvajová lišta je dost široká aby to přeskočila, nebo jak to mám říct .
edit: jako myslím přeskočila přes jednu tu drážku na trol. trolej. a pak i tu druhou.
kdybych se sekl tak se omlouvám , takhle si to představuju já :o)
SAmozřejmě tramvaj tam má izolovaný úsek.

(Příspěvek byl editován uživatelem xxichtyl.)
Když rajče tak rajské,když dě*ku tak z prajzské (ghetto týpek)
Z vás budou jednou konstruktéři pánové, vy ty tramvajky budete navrhovat ... (ing. Turay)
Hoši vy nemůžete spěchat, zvířata taky nespěchají.. a co gepart pane učiteli? .. jo gepart,ten spěchá (ing. Bednář)
Bacha p**o parník... a přijel Ares (zastávka Muglinovská)
anonymní
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.206.252
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2007 - 07:59:06   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tommas: Ty T6 tam byly jako náhrada za nabouranou (no, spíš jen trošku podřenou) 807 (havárie s gumokolem u zastávky "Městský stadion", přibližně 14:50). Foto zde (foceno za-45, proto tam nic moc nejde poznat):
 .

Největší banalitou pak bylo, že v 18:10 skončila asi 200m od tama další K2 (tentokráte 803) taky nabouraná gumokolem. Opět jsem tam byl, ale šotopřístroj už jsem s sebou neměl.
Tatra603
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.33.10
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2007 - 08:45:53   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Haki ano na zeleznici je to provedeno pomoci useku bez napeti kde projizdi dvousystemova lokomotiva se stazenym zberacem nebo na nadrazi pres izolovane useky kde se pomomoci nezavisle trakce provadi preprahovani.
Jinak taky jsem videl uz nekde v televizi zabery s krizenim zel./trolejbus ale presny princip taky nevim
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2339
Registrován: 2-2005


Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2007 - 09:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já bych to zhrnul (bo mám pocit, že všichni už na to přišli, ale nikdo to nepochopil :-O)

Křížení vlak x trolejbus (Prešov..jak je to jinde, nevím):
Železniční troleje jsou nataženy v celé délce přejezdu (známé jsou i případy, kdy tam trolej není), není v nich ale napětí. Přejezd lokomotivy je řešen setrvačností při staženém sběrači. Trolej je tam čistě projistotu (kdyby fýra nestihl včas stáhnout sběrač apod.) a od trolejbusové troleje je ještě odizolována. Přes severnější přejezd (V Prešově mají dva) je povolena max. rychlost 100 km/hod. Trolejbus nemá trolej nijak přerušenou a je v jakoby žlábku proti železniční troleji.
Jinak si myslím, že při přejezdu s vytaženým sběračem lokomotivy by mohlo následovat stržení celého křížení.
Co se týká nebezpečnosti spadlých vodičů, tak nebezpečné jsou všechny dráty na zem i do vody spadlé. Chytnutím 600V vodiče se z tvého (odporového) těla stane spotřebič a jelikož si na zemi, která má 0V, vznikne mezi 600V a 0V rozdílný potenciál, jehož průchod tvým tělem tě (mj.) zabije.
Zajímavost na závěr: Na jednom z těch přejezdů (jižnějším) se kdysi jistému trolejbusu Škoda Sanos vypadly klacky. A už je nenahodil, neboť celý zadní článek zničil projíždějící vlak. Lidi naštěstí, jak slyšely PZZ, stihli včas vystoupit a nikomu se nic nestalo.

Křížení tramvaj x trolejbus:
I tramvaj se musí hnout z místa a úsek pod napětím je tak co nejblíž ke křížení. Samotné křížení je odizolované a trolejbusová trolej je jakoby v žlábku.
Při průjezdu tramvají, které mají sběrače se dvěma lištami si myslím, že není žádný poblém. Jedna lišta se ale může zaseknout a strhnout celou křižovatku, proto se sběrač radši stahuje.
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD

Kouzlo dopravy - Stránky o VHD nejen na Ostravsku

ICQ: 260 116 510
Xxichtyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 10-2003


Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2007 - 12:16:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No vidím, že to jde napsat i jednoduše
Když rajče tak rajské,když dě*ku tak z prajzské (ghetto týpek)
Z vás budou jednou konstruktéři pánové, vy ty tramvajky budete navrhovat ... (ing. Turay)
Hoši vy nemůžete spěchat, zvířata taky nespěchají.. a co gepart pane učiteli? .. jo gepart,ten spěchá (ing. Bednář)
Bacha p**o parník... a přijel Ares (zastávka Muglinovská)

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace