K-report
 

Archiv do 19.ledna 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Automobily, lodě a letadla » SPZ - RZ » Registrační značky - diskuse » Staré archivy » Archiv do 19.ledna 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 7-2006


Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 11:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Frl: Už nemusíš kolego, už jsem si to našel v archivu, přesto díky.
Když jsem to dal do kupy, tak to vypadá nějak takto:
 
že by?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.34
Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 11:50:14   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Jef a Pajda
Sériová Octavia kombi vyjela poprvé jako model 1961 - tzn. po celozávodní dovolené 1960.
S křidýlkama, s novou přední maskou bez fousu s obdélníčkovou mřížkou (foto nedodám, nechce se mi do garáže). Původně vpředu s bílýma směrovkama a vzadu s červenýma směrovkama. Bezkřidýlková verze s lampama z modelu 1960 je skutečně reko - někdo křidýlka sundával kvůli vodě a korozi.
Model 1963 byl s přední maskou se čtverečkovou mřížkou.
Bez křidýlek byla až Octavia combi model ´70 vyráběná v letech 1969 - 1971. Pro doplnění - nová přední maska s lichoběžníkovou mřížkou přišla do výroby už dříve. Soused ji má na modelu 1968, vzadu samozřejmě křidýlka. Od kdy byla tato nejnovější přední maska, to jsem zatím nevyčuchal, nechám se poučit.
že by?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.34
Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 11:56:45   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě doplněk:
Model 1960 a 1961 - oválné zadní odrazky - viz Jefovo foto zeleného kombíka
Model 1963 - jeden (někdy Dva - ale nevím, zda to nebyla jen frajeřinka) pár kulatých odrazek na Al-podložce.
Jinak si také na Jefových fotkách všimněte dvou druhů pantů horních zadních dveří.
Spartak+Octavia+Felicia - má nejoblíbenější vozidla.
Ross95
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 12-2006


Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 12:05:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

TC-30-26
škoda 1000MB, tmavě modrá
v Plzni dnes, křizovatka Rokycanská×Masarykova, směr k Tescu :-)
P: [PM] U: [MO]
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 9-2005


Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 12:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Musím se pochlubit. Jedna moje maďarská SPZ bude hrát v TV seriálu z dílny ČT. Až to bude aktuální, dodám další info.

že by?: pamatuju, že těch Octavii kombi bez křidýlek jezdilo docela dost. Ale nechám se přesvědčit.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 7-2006


Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 12:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dědku, přepiš si nejvyšší a nejnižší viděné, právě jsem dostal e-mail od Tomcata s prostějovskou SPZ analýzou.
Cituji:
nejnižší bílý jednořádek: PV-00-01 Škoda Octavia, béžová (starý typ z r. 1960-61)
nejvyšší žlutý jednořádek PVI 45-42 tabulka typ '94 (r. 2002)
Kubas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 1-2007


Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 13:16:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak se budou měnit spz až bude třeba 9a9 9999 ?

Pajda 2. generace
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1438
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 13:36:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rul:
Jenže podle toho, co od Tomcata vím já, tak PV-00-01 není rozhodně nejstarší! Od ní se v PV nezačínalo
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1267
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 14:29:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak se budou měnit spz až bude třeba 9a9 9999

Podle vyjádření Ministerstva dopravy a spojů ČR se po vyčerpání formátu XYX XXXX (podle Dědkových propočtů k tomu poprvé dojde v Praze v roce 2009) posune krajské písmeno o jednu pozici vpravo. Není ale jasné (MD ČR nespecifikuje), zda-li po serii 9A9 přijde 01A (což je pravděpodobnější) nebo 10A.
Tradice od roku 1885 www.spsstav.cz
Navštivte nás! Den otevřených dveří 27.ledna 2007
RegioMap Plzeňského kraje
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 14:32:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sice to bylo někde avizováno už celkem dávno, ale včera jsem to viděl (všiml si toho) poprvé. U ruských SPZ po vyčerpání je kódu oblasti přidána třetí číslice. Oblast označují ty poslední dvě cifry, (177=77).
 
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 7-2006


Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 15:34:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vámos: Nejlepší stránky o ruských spz jsou tyto http://www.geocities.com/avtonomer/citizen.html
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 16:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jef: Značka AC-02-03 na Octavii kombi model 1970 nevypovídá vůbec nic, neboť můj děda měl na své Octavii kombi model 1970 SPZ AC-05-23. Jenže Oktávka byla vyrobená v roce 1962 jako Octavia Super a novou kastli dostala v roce 1970 poté, co původní byla sestřelená vojenským GAZíkem na Slovensku.
Kucíí, víte, ona je pravda ale úplně někde jinde
Kubas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 1-2007


Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 17:27:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_l
A to jako se budou měnit všechny kraje najednou ?
Pajda 2. generace
Aussiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1702
Registrován: 1-2004


Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 17:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jef: údajný článek Jana Tučka
Ják údajný? já si ho nevymyslel

Píše se tam v podstatě to samé, co popisuje že by? a je u toho tato fotka:
 

A ještě jedna drobnost o které se že by? nezmiňuje - od modelu 1963 přibyly malé pozičky/směrovky nahoře v B sloupku.

Nicméně pravda je jen stupeň shody vědomostí s objektivní realitou, no a já pamětník nejsem
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 19:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kubas:
Skoro určitě ne, ale v každém kraji až po 9x9 9999.
Při současném tempu výdeje by k tomu poprvé mělo dojít v Praze někdy na jaře 2009.
Je otázka, jestli k něčemu takovému dojde ve všech krajích, protože při 99A 9999 ještě většina krajů nebude u 9x9 9999.
Třeba pak napdane někoho zavést inteligentnější kombinaci písmen a číslic a to rovnou u všech krajů
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 8254
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 00:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vámos Skoro určitě ne, ale v každém kraji až po 9x9 9999.

Možná se pletu, ale připadá mi, že Kubas myslel že se budou měnit už vydané tabulky za nové 01X atd. Jinak mi jeho dotaz nějak nedává smysl.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 9-2005


Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 00:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kubovi (Kubas) bude 12 let, tak ho berte trochu s rezervou.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 9-2006


Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 09:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dědek and spol.:

Včera jsem v JE viděl Chevrolet, takový černý off-raud, něco jako ford F-350 s rz 1S2 4282. Ve předu měl 106, ale v zadu jen "domácí" náklepku, parodie na typ 101. Je to 105 nebo 106?

Potom jsem potkal chlápka, který po městě nasl pražskou rz 2A8 6706, z čeho je to? Namáte přehled?

A něco z M-kraje, mám v 1M3 chaozz:

1M3 0822 - 1M3 0832 102, ale odkud?
1M3 1038 101, už PV?
1M3 3596 - 1M3 5679 101 PR?
1M3 5703 typ 102
1M3 5890 typ 101
1M3 6457 - 1M3 6513 typ 102
1M3 6559 typ 013
1M3 6794 typ 102
1M3 6806 typ 101
1M3 6931 asi zyp 106.

Dle tohoto v tom mám bordel, nebo jsem nějakou RZ popletl, nebo po sobě špatně přečetl v cest. záznamech. Uděláte mi v to někdo JASNO?


Díky
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 6-2002
Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 10:57:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Od Tomcata jsem získal opis rozdělovníku SPZ z 1.10.1960, který byl pořízen v roce 1969. Nelze zcela vyloučit, že při pořizování opisu vzniklo pár překlepů, ale naprostá většina je určitě správně. Dvě série, u kterých byly nějaké nesrovnalosti jsem vypusil, jinak jsem to přepsal celé.
Rozdělení sérií na nové kraje stav k 1.10.1960
Některé série byly asi přiděleny až po 1.7.1960 na nově vzniklé větší kraje - u motocyklových začínajících na Y jsem si s tím téměř jist.
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 9-2006


Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 12:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

RUL:
okres Jeseník - Present for you!

JE:
osobní jednořádkové
JE 00-02 Š.Felicia combi, tm.modrá

JE 99-99 Š.110R červené, to si pamatuju, protože to bylo érko kontrolora, co jezdil a kontroloval nemocenskou

cizinecká jednořádková
JE 00-03 Š.105L červená

motocklová, velký formát (tzv. "plachta")
JE 00-01 Jawa 50 Pionýr černá

JE 21-94 ČZ Manet 125 valník, zelená, Konzum Na Růžku, Zlaté Hory

dvouřádková žlutá, na návěsy (dnešní 104)
JE 00-04 Přívěs za traktor jednoosý vysoký, bílý

JE 09-28 návěs Schwarzmüller, červený, STOMIX Žulová

jednořádková žlutá, návěsová
JE 18-77 přívěs za I.Eurocargo,stříbrný

JE 19-39 přívěs za nákl., bílý

přívěsy za os. auta
00 JE-01 přívěs za os. auto, dřevěný s hnědým rámem a modrou plchtou

19 JE-42 přívěs za os. auto, dřevěný s hnědým rámem

traktory, 2x žlutý dvouřádek
JE 00-08 Zetor 7011 červeno-modrý

JE 07-56 Agroplus, sv.zelený

nákladní žl., 1x jednořádek+1x dvouřádek
JE 00-01 Liaz 110, sv.zelená

JE 15-89 Avia A31, bílá
+ JE 22-22 abs. mimo pořadí, MAN 8.163 červený

nákladní žl., 2x jednořádek
JE 16-02 F.Transit, červený

JE 20-02 mikrobus Solaris, růžový




JEA:
2x jednořádková os.
JEA 00-02 Š.Octavia, bílá

JEA 30-00 N.Primera, červený


1x jednořádek + 1x dvouřádek os.
JEA 30-07 N.Patrol, tm. zelený

JEA 30-99 N.Terrano pick-up, bílý
a potom
JEA 31-64 T.LiteAce, stříbrná

JEA 32-42 O.Frontera, tm.modrý




JEB:
cizinecká 2x jednořádek
JEB 00-04 Š.1203 hnědá

JEB 00-93 F.Transit, modrý


nákladní 2x jednořádek žl.
JEB 01-38 M.Benz Vito, sv.zelený

JEB 02-05 Š.Felicia pick-up van, červenobílá


motocykly, malý formát (dnešní 118)
JEB 02-77 skútr Yamaha, červený

JEB 05-74 Jawa 350, červená


osobní 2x jednořádek
JEB 05-76 F.Fiesta, stříbrný

JEB 10-75 N.Almera, červený


nákladní žl.,2x jednořádek
JEB 10-76 Š.Felicia pick-up van,bílá

JEB 11-76 Avia A31, žlutá


osobní 2x jednořádek
JEB 11-79 Š.Forman, modrá

JEB 16-75 Peugeot 106, červený


nákladní žl.,2x jednořádek
JEB 16-80 P.Boxer, bílý, FENIX Jeseník

JEB 17-74 C.Jumper, bílý


motocykly, malý formát (dnešní 118)
JEB 17-78 Kentoya ZOOM, modrá

JEB 18-98 nějaký skútr, žlutý


osobní 2xjednořádek
JEB 22-81 P.406 Combi, červený

JEB 37-68 Š.Forman, modrá


nákladní žl.,2x jednořádek
JEB 37-76 F.Transit, červený

JEB 38-74 Š.Felicia FUN, modrá


osobní, 2x jednořádek
JEB 43-77 Wartburg 353W, žlutý

JEB 58-75 M.Benz E190 AMG, modrá met.



Vysvětlivky:
Popis SPZ, typ
SPZ xx-xx - nejnižší, ev. nejvyšší z intervalu, zaznamenaných v mé sbírce + vozidla,barva



.
že by?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.34
Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 15:40:19   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Freelander
Jestli se nepletu, tak JE 00-01 býval bílý favorit, buď služební nebo soukromý tehdejšího starosty Jeseníka.
že by?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.34
Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 15:42:36   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Freelander
JE 20-02 mikrobus Solaris, růžový. Mikrobus SOLARIS??? No, nevím, nevím.
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 6-2002
Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 15:43:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že by?
JE 00-01 byl podle mě tmavě zelený Passat
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 3986
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 15:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jasně, JE 00-01 byl Passat, snad dokonce služební auto přednosty okresního úřadu.
Otto Bismarck rytíř síly
kráčí pilně k svému cíli
že by?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.34
Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 16:07:25   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Pajda - Octavia combi - křidýlka
Já mám ty údaje vyčuchané z dobové literatury + vysledované ze 70. let. A Oktávku combi bez křidýlek z té doby znám jedinou, a ta byla očividně už tehdy dobastlená a natřená štětkou. To, že se v nějakém městě vyskytovalo více kombíků bez křidýlek mohlo souviset se zásobováním Mototechmy a ČSAO. Podle literatury měly původně oktávky koncové světlo ve sdružené svítilně nahoře (červené) a brzdové+směrovku (!!!) ve dvouvláknové žárovce dole (taky červené). Jeden takový starý kryt mám v depozitáři schovaný. Pak přišla doba hromadného předělávání - směrovka oranž nahoru, brzda + koncové světlo - červená dolů. Tedy nové plastové kryty sdružených světel. A možná do nějaké oblasti soudruzi zásobovači nedodali oranžovo-červené kryty pro model 61+63 ale zato tuny krytů pro model 60 + Spartaky. A tak šla fůra křidýlek dolů. Na normální oktávce to nikoho nemuselo trknout, ale na kombíku vznikl evidentní atyp.

Ad Aussiger - Octavia - poziční světla + boční směrovky
Model 63 měl opravdu na B-sloupku poziční světla bíločervená (shodná, ale Al podložkou byla na Š 1000/1100 MB, MG, MBX). Model 70 (ale možná už dříve) o poziční světla přišel. Ve stejném tvaru, ale se dvěma oranžovými kryty se pak tato světýlka montovala na blatníky jako boční směrovky - na konci boční Al-lišty před dveřmi řidiče.
že by?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.34
Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 16:29:16   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Rul, Tomcat, Vámos
Takže nejstarší prostějovskou SPZ by mohla být žlutá PV-00-02, pokud ještě žije. Před lety jsem ji potkal v Kostelci na Hané při lovu M 262.

Foto mi nejde vložit, tak jindy...
"Jeden nebo více obrázků či příloh, které jste nahrál(a) na server, přesahuje maximální dovolenou velikost (-1 kB). Tyto přílohy byly z příspěvku vymazány. Chcete-li poslat soubory k příspěvku, ujistěte se nejprve, zda jsou menší než -1 kB."
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 3987
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 16:59:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Neregistrovaný uživatel nemůže vkládat fotky.
Otto Bismarck rytíř síly
kráčí pilně k svému cíli
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 12-2006
Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 17:03:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Něco o Slovensku; pokud to někoho zajímá:
V Prostějově poměrně často viděné základní typy, u nás nazývané 101 až 106.
REKORD - BA xxx PC, jednořádková, 3. typ
Před půlhodinou: PN 966BC, 2. typ.
Ze srpna '06: PU xx AO (3.typ;)Púchov - čerstvé.
Domnívám se, že mnoho slovenských okresů dosud nenaskočilo do sériové kombinace Bx.
I tak se domnívám, že slovenský systém je lepší, čitelnější a průhlednější pro nás, zájemce.
Pokud vím (doufám, že se nemýlím) - u nás REGISTRAČNÍ ZNAČKA, na Slovensku EVIDENČNÉ ČÍSLO
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 29458
Registrován: 4-2003


Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 17:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doplním kolegu Quexe, že vkládat fotky může, ale pouze ve formátu jpg a splňující kritéria (např. je nelze vložit jako přílohu).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 954
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 19:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taky se mi slovenské líbí mnohem víc než naše RZ, formátem písmen/číslic i vzhledově. Sice tu někteří jistě namítnou, že třeba BA vyčerpá všechny kombinace dost brzo po zavedení současného systému, ale podle mě to půjde snadno vyřešit třeba zavedením dalšího písmena místo jedné číslice (např. BA-01 AAA).

Co se mi ale na slovenském přístupu nelíbí (a jako milovníkovi historie, provozních veteránů a patinovaných starých SPZ na nich ani líbit nemůže), je ta nedávná genocida starých SPZ!
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 7-2006


Odesláno Úterý, 16. ledna 2007 - 19:38:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jef: Až Bratislava dojde k BA-999XZ, tak další bude BL-001AA.
Jetam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 2-2006
Odesláno Středa, 17. ledna 2007 - 03:05:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tomcat: Do Bx sa zatial dostala rovna polovica zo 72 okresov. Evidencne cislo je len ta samotna kombinacia, potom je este tabulka s evidencnym cislom, TsEC. Tento termin sa vsak pouziva takmer vyhradne pri oficialnych prilezitostiach. Ako myslis ten 2. a 3. typ? EU pruzok a EU pruzok + znak?
Rul: Pokial viem, tak len 001YA az 999YZ su vyhradene pre privesy, 001ZA az 999ZZ ostavaju zatial volne. Mas ine info?
Zaujemcom ponukam tabulku najvyssie videnych: http://www.geocities.com/grosi48/Okresy_w.htm
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 12-2006
Odesláno Středa, 17. ledna 2007 - 08:05:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad:Jetam
Díky za příspěvek - 2. typem myslím tabulku s EUROproužkem a pomlčkou, 3. typ: EUROproužek, místo pomlčky státní znak.
Přívěsy jsou jasné, zatím jsem viděl nejvyšší
BA xxxYI. Mám dotaz: jak jsou označovány malé motocykly do 50 ccm, dříve nazývané "pionýry"?
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 9-2006


Odesláno Středa, 17. ledna 2007 - 15:16:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mám tu něco z mé navštěvy Brna, konktétně BVV:

3B6 3507, H.Galloper, vínový, typ 106
2B6 8338, přívěs na přepravu drůbeže (ano ten složený z malých klícek, ty nebohé slepičky zavřené v něm mě předjížděli, táhl je Stralis), typ 104
1H4 2338, přívěs, typ 104
1L2 2490, Chrysler PT Cruiser, sv.modrý, typ 106
3B2 3232, F.Mondeo, červený, typ 101
2L3 3333, Š.Fabia, vínová met, typ 101
2B9 2222, R.Trafic, tm.modrý, typ 101
2Z4 4581, návěs, bílý, typ 102

A mrknul jsem se na záznamy okresu Chrudim, kde jsem byl v létě na dovolené. Svratka, Polička atd.
Takže: 100 procentně potvrzuji existenci traktorových spz 2x dvouřádek, vzor ´94:
ZRA 01-40, Zetor 7011, modrý
ZRA 02-70, Zetor 7245, červený
BVI 07-59, Zetor 7011, červený (tohodle mám z fotek na www.agrobazarlipa.cz)

A něco z ostatních traktorů starého dobrého typu:
SY-73-50, Zetor 20, modrý
TU-39-40, Zerot 7211, tm.červený
CR-41-49, Zetor 7055, červený
CR-42-91, Zetro 7245, červený
CR-49-72, Zetor 7011, modrý
CR-51-44, Zetor 7211 Crystal, modrý

přívěs, vzor ´60 dvouřádkový:
CR-57-59, přívěs za traktor, nízký, modrý

přívěs, vzor ´87, dvouřádkový:
CR 71-94, přívěs za traktor, tm.červený

přívěs, vzor ´94, jednořádkový:
RKE 89-42, návěs Schmitz, bílý, TTV Hlaváček





.
Dědek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 12-2005


Odesláno Středa, 17. ledna 2007 - 18:16:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rul / 545 / : Přepiš si...

Ad žluté PVI 45-42...že děkuju, přepisuju.
Ad čb. PV-00-01...že děkuju, beru na vědomí, ale přepsat to nemůžu. Musel bych vidět alespoň fotku, a to ne starší, než z 1. 7. 1999. Nebo samozřejmě vidět ten poklad v reálu. Jinak v případě Prostějova by to byla samozřejmě nejnižší, nikoli nejstarší viděná (viz archiv této diskuze).


Frl / 194 / : Dědek and spol

1S2 4282, "typ 105 nebo 106" - je podle mě nesmysl.
Je to skoro uprostřed benešovského intervalu stojedniček - 1S2 3006 - 1S2 4964. Navíc ČKP uvádí pod touto RZ pojistku na Škodu Superb.
Nejlépe si to představíš asi takhle - je to jako kdybych ti napsal, že jsem viděl 1M0 0112, typ 105
nebo 1M2 6542, typ 106...tak nějak to vyzní.

Ta 2A8 6706 je taky normální typ 101.


Tomcat / 21 / :

Slovenské nejvyšší "stojedničky" eviduju s malou pětiletou pauzou po rozdělení republiky, tedy "takřka" nepřetržitě od roku 1974.
Zhruba před rokem jsem to tady malinko naťuk' a od našeho slovenského kolegy Jajcaje jsem stejně jako teď ty dostal odkaz na "grosiho stránky" .
Od té doby sem tam porovnávám, jak na tom jsem a vyhodnocuju, kterak se změnila po rozdělení státu četnost slovenských rekordů, viděných v samém "sérdci" Čech.
Moc ne...
Jirka_Š
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 6-2003


Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 01:21:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pár fotek z loňského roku pro milovníky starých SPZ a stále ještě živých legend našich silnic. Všechno v Plzni.
 
 
 
 
 
 

 
 
A teď pozor soudruzi, přijde taková kontrolní otázka: Co je na té červené stodvacítce zvláštního?

Na výletě 20. 07. poblíž říčky Střely mě zaujal tenhle pěkný ZIL dobrovolných hasičů z Mladotic. Teď koukám na stránky obce, že oni ho snad prodávají: http://www.obecni-urad.net/source/spolky.php?ID=631&view=240&rozbaleno=1

 
 
 
Další pěkné fotky hasičského ZILu tentokrát v Písku jsou třeba tady: http://galerie.albumfotek.cz/2305/?page=view&foto=69993

Fajnšmekrům přes motorky - tohle stálo 05. 08. na parkovišti pod hradem Kašperk:

 
 
 
 
Práce neuteče, nemá nožičky.
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 09:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jirka Š:
Krásné fotky.
U té červené Škodovky si majitel mohl aspoň vyměnit tu tabulku "Škoda 120 LS" za "1000 MB", aby mu to s techničákem souhlasilo (pokud k tomu nějaký TP vůbec existuje)
Ten ZIL je taky zajímavý. Ale jestli to nebude taky nějaká "rekonstrukce". Připadá mi, že PS-24-87 je na rok 1973 nějaké nízké. Ale třeba tam zas tolik náklaďáků tenkrát nebylo.
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 9-2006


Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 09:46:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dědek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 12-2005


Já jsem al vůůůůůůůůůůl! No jasně, bylo to
1S1 4282

SPZ vozidla Druh vozidla Tovární značka Pojistitel Pojištění od – do

1S14282 OSOBNÍ AUTOMOBILY CHEVROLET KOOPERATIVA, POJIŠŤOVNA, A.S.
tel.: 800 105 105
fax: 272 112 305
WWW: http://WWW.KOOP.CZ
26.7.2006 - 25.7.2007


Tak co? Typ 105 nebo 106?



}
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 9-2006


Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 09:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dědek 1457:

2A8
To vím taky, jen mě zajímalo, co to je za auto!
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 9-2005


Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 10:26:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jirka Š: na té červené škodovce není nic zvláštního. Prostě absolvoval v minulosti přestavbu a dnes má v papírech Š 1000 MB s karoserií 105/120. Já to kdysi udělal taky a byl to naprosto legální a čisté.
Kdo pamatuje pražskou Kovoslužbu, tak ta měla plno aut s podobnými přestavbami. (120 s SPZ ABN a podobně)
Včera jsem na Andělu zahlédl Š 1203 DP s SPZ snad ABR nebo něco podobně starého.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 957
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 10:55:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano ano, taky vídám po Praze Š 1203, která (nejmíň zvenku) vypadá jak to "nejfejsliftovanější" provedení TAZu 1500 (posuvné boční dveře, "plastový program" apod.), ale má tuším dokonce ABN, každopádně něco rezavého...

Jirka Š: To PN-42-85 jsem potkal v Plzni taky, byl ale už prosinec, přední SPZ byla ohnutá a zadní chyběla úplně... kdoví jak je na tom teď.
Jirka_Š
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 6-2003


Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 12:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vámos, Pajda: Jo, tyhle přestavby znám, jeden kamarád z Prahy kdysi koupil Š 100 - dal tam motor ze Š 120 - vyměnil karosérii za Š 120 - dal tam motor z jiné Š 100. To jsem možná ještě nějaký mezičlánek zapomněl. Všechno řádně zaznamenáno v TP. Tenhle plzeňský případ bude zřejmě jiná věc, dle ČKP už má od 12/2001 "lehce prošlé datum trvanlivosti" a navíc stojí ve čtvrti Petrohrad, kde žijí převážně, no, trochu svérázní obyvatelé.
Jef: PN-42-85 prošla dle ČKP pojistka už 11/2005, ale zkusím se po něm podívat, stává na stejném místě.
Na závěr přidávám zátiší ze své oblíbené obce na jižním Plzeňsku, Čížkova u Blovic:
 
 
Práce neuteče, nemá nožičky.
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 9-2005


Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 12:15:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jirka Š: Já to tehdy udělal jednodušeji. Koupil jsem 105 bez papírů (majitel použil papíry na 105 M dovezené z D) a pak jsem koupil Š 100 s papírama. Požádal o přestavbu a ta se povolila. Normálně jsem tedy SPZ ze 100 dal na tu 105, zajel na STK a pak na DI a bylo to. Čistě a elegantně. Jako cvok na SPZ jsem samozřejmě vyměnil značky za nové. AEC 16-58. Je to už asi 14 let.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 3995
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 13:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pajda: No jistě, navíc od roku 2001 se nesledují čísla motoru, takže fakt stačí jen "vyměnit" karosérii.
Otto Bismarck rytíř síly
kráčí pilně k svému cíli
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 9-2006


Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 15:17:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


To není nová série Hradce Králové, to jenom někdo přijel navštívit metropoli Východních čech ...
 
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 958
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 16:13:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


No to snad ne, že by značka na přání šibalského českého emigranta?
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1630
Registrován: 2-2005


Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 18:14:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Z jakého důvodu zmizela z tabulky rekordů moje 4B9 3000 ??? Jednou je to nejvyšší spatřená RZ, tak nechápu, proč by tam neměla být uvedena, ať už byla vydána jakýmkoliv způsobem.
Přeberte si to, kdo chcete, jak chcete...

Nebo se podívejte k nám, ať víte, do čeho jdete!

Stránky opatovické kopané.
Dědek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1460
Registrován: 12-2005


Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 19:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Frl /200/ : 1S1 4282

To zcela mění situaci.
1S1 4282 by měla být mladoboleslavská 105.


Stanley :
Já myslím, že tvoje 4B9 3000 z tabulky tak úplně nezmizela.
Jenom se na pokyn našeho jihomoravského regionálního specialisty octla v příslušné kolonce v závorce, jako "značka mimo pořadí".
(Vysvětlení jest (s)prosté - předpokládá se, že tvoje 4B9 3000 byla vydána ve Vyškově. Ten však v současné době normálně vydává stojedničky v intervalu cca 4B7 08xx - 10xx a tuto svojí sérii určitě bude ještě cca
2 měsíce vydávat. Tvoje rekordní RZ tedy byla vydána z nějakých důvodů mimo pořadí a pro Vyškov ( i pro nás ) předčasně. Protože rekordy z tabulky jsou pro leckoho podkladem pro historické bádání a jsou zakládány, je třeba takové anomálie podchytit a zaznamenat.
Jednoduše řečeno - když se třeba za deset let budu chtít podívat do archivu na 17. leden 2007, najdu tam jako reálně nejvyšší jihomoravskou stojedničku hodonínskou 4B8 6222 a pro informaci v závorce tvojí vyškovskou
4B9 3000, o které tím pádem okamžitě budu vědět, že to v té době nebyla součást reálně vydávané série.)
Volker
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 10-2005
Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 20:34:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Feudal:
Jaká domácí výroba je ta PRD? Německý okres PRD vůbec neexistuje, pravý znak P vypadá jinak, a s 8 znaků musel by mít užší font.

Úředně to jde jen tak:

 
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1447
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 20:53:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Volker - Feudal - PRD EL 138:
Já bych řekl, že je to upraveno na té fotografii. Originál značka je ?D EL 138, značka je protažena doleva (je to vidět) a vložena písmena PR místo původně jednoho písmena (to je taky poznat). Řekl bych, že původně tam bylo RD -Kreis Rendsburg-Eckernförde.
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Volker
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 10-2005
Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 21:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vámos: S tím souhlasím, a navíc vypadá ta P na fotce jako "amputovaná", tzn. kopírovaná a zpracováná R.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 2-2005


Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 21:55:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dědek: Díky za vysvětlení. Pak už ale nejde tak úplně o tabulku rekordů. A když potkám o Vánocích Octávii s touto RZ zrovna ve Vyškově ještě neznamená, že tam musela být i vydána. Ovšem, kdyby se tato série vydávala někde jinde, tak by se o tom tady vědělo, předpokládám.
Přeberte si to, kdo chcete, jak chcete...

Nebo se podívejte k nám, ať víte, do čeho jdete!

Stránky opatovické kopané.
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 9-2006


Odesláno Čtvrtek, 18. ledna 2007 - 21:59:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

PRD EL 138:
Věřte, nevěřte, já to sem prsknul (když mi to kamarád z Hradce včera poslal), ani jsem o tom nepřemýšlel ... Bylo to myšleno k prostému obveselení. Holt si ze mne Jiřýk udělal pěknou pr... .
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2779
Registrován: 10-2003


Odesláno Pátek, 19. ledna 2007 - 08:14:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad 4B9 3000 - hlavně by tam trčela a nebyla překonána nejmíň ty dva měsíce.

Vzpomeňme na 4B5 7777 a její tříměsíční pobyt v tabulce...
Régiomap Jihomoravského kraje v Excelu - aktualizace 5.12.2006
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1448
Registrován: 6-2002
Odesláno Pátek, 19. ledna 2007 - 09:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Feudal: Mě to přišlo mailem už 12.ledna (od kolegy ze Slaného) Takže už to pár dní po netu obíhá
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 9-2006


Odesláno Pátek, 19. ledna 2007 - 10:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mám tu pro vás něco z Polska. Možná je to už profláklé, ale tady na té stránce jsou polské SPZ celkem obstojně zpracované:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_tablice_rejestracyjne
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 9-2005


Odesláno Pátek, 19. ledna 2007 - 10:59:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Poláci mají podobné problémy jako u nás - jejich tabulka nejvyšších

a tabulka značek na přání je taky na netu je trochu větší

Propracované to mají hodně podrobně, leč nerozlišují tvary značek.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1634
Registrován: 2-2005


Odesláno Pátek, 19. ledna 2007 - 13:39:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

3260: No tak by tam trčela, dokud by byla nejvyšší, to mi připadá celkem logické.
Přeberte si to, kdo chcete, jak chcete...

Nebo se podívejte k nám, ať víte, do čeho jdete!

Stránky opatovické kopané.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 8270
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 19. ledna 2007 - 13:45:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

O co jde? Vždyť v Tabulce uvedená je. S naprosto správnou poznámkou.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2782
Registrován: 10-2003


Odesláno Pátek, 19. ledna 2007 - 13:52:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Stanley: jde o atraktivitu „hry“. O nic jiného.
Régiomap Jihomoravského kraje v Excelu - aktualizace 5.12.2006

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace