K-report
 

Archiv do 16.května 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Automobily, lodě a letadla » SPZ - RZ » Registrační značky - diskuse » Staré archivy » Archiv do 16.května 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 9064
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 03. května 2007 - 11:39:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokračování v "Autech".
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
manželka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.92.7
Odesláno Čtvrtek, 03. května 2007 - 14:08:23   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Náhodou jsem si všimla a sděluji neregistrovanému hostu že by? že si! bude muset počkat, až se vrátí feudal koncem měsíce z nemocnice .
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1646
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. května 2007 - 19:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já sice nejsem právník, ale na ta autorská práva bych se podíval logicky:
Feudal převedl do elektronocké podoby písmo, které "obkreslil" z přílohy k vyhlášce, která vyšla ve sbírce zákonů. Že by se na zákony a vyhlášky vztahovala autorská práva se mi dost nezdá.
Nebo jinak - vyhláška, včetně příloh, je jakási norma. Pokud něco vyrábím podle normy, tak to rozhodně není porušování autorských práv.
Dokud se tabulky PZ vyráběly na náklady majitele, tak byl výrobce vpodstatě povinen použít písmo zobrazené v normě.
Feudal si nenárokuje autorská práva k písmu, ale pouze nabízí výsledek své práce, čímž je převedení písma do elektronické podoby. Samozřejmě pokud tento převod provede někdo jiný, má stejná práva na jeho prodej jako Feudal.
Toť moje logická úvaha.
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 632
Registrován: 9-2005


Odesláno Čtvrtek, 03. května 2007 - 21:37:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přeju tímto feudálovi brzké uzdravení.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 03. května 2007 - 22:11:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mcbain ....výměna značka stojí 200 kč bez dalších formalit..

Takže ty považuješ za lepší, že když ztratím jednu z tabulek(ukradnou mi ji atp.) tak já musím na úřad a defacto a dejure znovu absolvovat přihlášení svého auta POD JINÝM ČISLEM? To mě nestojí jen čas na přihlašovacím úřadě, to mě stojí čas a peníze v následných operacích směrem k pojištovnám a všemu dalšímu, kde mé původní číslo figurovalo.
Kdežto jinde (D, F, GB, IRL) se neptám a nechám si tabulku znovu udělat, příp. si se stejným alfanumerickým kódem vyzvednu na úřadě.
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 9-2005


Odesláno Čtvrtek, 03. května 2007 - 22:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V Německu mi přece ihned neumožní si udělat nové tabulky se stejnou kombinací pokud jsem jednu ztratil. Naopak rozumný systém má NL, kde se značka označí malou 1 nebo 2 atd.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 9070
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 04. května 2007 - 00:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To mě nestojí jen čas na přihlašovacím úřadě, to mě stojí čas a peníze v následných operacích směrem k pojištovnám a všemu dalšímu, kde mé původní číslo figurovalo.

Žádný takový operace jsem neabsolvoval. Není nutno.
Ani není nutno kupovat novou dálniční známku.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
že by?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.34
Odesláno Pátek, 04. května 2007 - 00:42:40   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Děkuji paní F. za info a přeji Feudalovi brzké uzdravení.

Ad Vámos - děkuji za názor k autorským právům. Zajímalo mě, čím vším se ještě může zkomplikovat stávající systém distribuce RZ, proto jsem se takto zeptal. Feudalův precizní font se mi velmi líbí a jsem rád, že svým způsobem narušuje monopol s RZ. Rozhodně to je mnohokrát lepší, než amatérské samodomo nebo náhražkové RZ s německými fonty.
Karlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 04. května 2007 - 10:26:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tohle mi teď poslal kamarád, s tímto textem: Služební parkoviště u magistrátu - evidence motorových vozidel na Bohdalci...
 
poslední nejsou dobře vidět, tak to radši rozdělím
 
 
Značky se dávají v pořadí, v jakém přijdete….
Čus bus Karlos
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 9075
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 04. května 2007 - 10:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 04. května 2007 - 11:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Karlos: To je hodně dobré, navíc mi ten vozový park připadá proti jiným českým služebním parkovištím (před úřady zejména) dost nadprůměrný... takže jejich práce zřejmě i slušně vynáší...
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3136
Registrován: 10-2003


Odesláno Pátek, 04. května 2007 - 12:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad protekce: Podobně to vypadá v Tišnově u radnice či v Brně na Opuštěné (před výdejním místem ORP Šlapnice) U magistrátu v Brně jsem nebyl
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 30.4.2007 (xls)

3100. příspěvků kariéry (Liga velmistrů K-reportu)
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 7-2006


Odesláno Pondělí, 07. května 2007 - 18:53:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Study, Tomcat & all PV people: Tak jak je to zítra s tím prostějovským veteránským srazem? Koná se? Mám tam jet?
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6148
Registrován: 1-2005


Odesláno Pondělí, 07. května 2007 - 20:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rul: Čoveče, já sám nevím. Ale v úterý to ještě nikdy nebylo, 8.5. taky ne. Osobně si myslím, že to nebude, resp. bude, ale až v jednu z příštích nedělí, utvrzuje mě v tom i to, že o zítřku nic neví ani známý, který pár veteránů má, i když se akce neúčastní. Můj tip je 20.5.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2911
Registrován: 11-2004


Odesláno Pondělí, 07. května 2007 - 20:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobyk: Bývalo to v sobotu, nebo neděli? Pročítal sem dneska noviny za uplynulý týden, nebyla tam o tom ani zmínka.
Sháníme fotografie a předměty spjaté s autobusovou dopr. v Prostějově. Nabídky SMS zasílejte na 605840016

PV-57-09 a PV-67-39 zůstanou navždy legendami...

YCQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech s denní aktualizací
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 7-2006


Odesláno Pondělí, 07. května 2007 - 21:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobyk & Study: Tak díky, až se to v PV bude konat, tak mě informujte, rád bych tam zajel.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2922
Registrován: 11-2004


Odesláno Úterý, 08. května 2007 - 13:49:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tomcat: 97 PVH-15
Sháníme fotografie a předměty spjaté s autobusovou dopr. v Prostějově. Nabídky SMS zasílejte na 605840016

PV-57-09 a PV-67-39 zůstanou navždy legendami...

YCQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech s denní aktualizací
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6169
Registrován: 1-2005


Odesláno Středa, 09. května 2007 - 10:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bývalo to stoprocentně v neděli, start býval buď v 10 nebo v 11.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
1714
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 6-2004


Odesláno Středa, 09. května 2007 - 13:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

I v Brně na služebním parkovišti u Magistrátu, kde se vydávají RZ parkují auta s "pěknýma" číslama. Asi náhoda.
Kačeny s budníky, toť opravdová lahůdka pro
šalinové fajnšmekry.:-)
====================================
Ross95
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 12-2006


Odesláno Středa, 09. května 2007 - 17:49:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kdosi tu minule řikal jak viděl motorku s přilepenym papírem - typ 400.. dneska jsem to viděl taky, a hned dva za sebou. P045114, P045115
P: [PM] U: [MO]
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 9-2006


Odesláno Středa, 09. května 2007 - 18:00:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Něco pro zájemce - data z TP mého "nového" vozu Škoda 105l, červené:
KIE-94-44 přidělena v Karviné 22.9.1983, poté přepis na 1M8 7833 v Jeseníku 29.10.2004.
A něco ze závodů veteránů v České Vsi:
PV-02-51 Wartburg 311, modrý
OL-O7-47 Citroën 4CV, modrozelený
12V 0018 Tatra 57,modrá, typ 301
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2947
Registrován: 11-2004


Odesláno Středa, 09. května 2007 - 18:32:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ross95: Jo, nedávno sem to semka psal. Dost sem na to hleděl. Motorka se značkou, kterou ani nemusejí mít...
Sháníme fotografie a předměty spjaté s autobusovou dopr. v Prostějově. Nabídky SMS zasílejte na 605840016

PV-57-09 a PV-67-39 zůstanou navždy legendami...

YCQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech s denní aktualizací
Dědek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 12-2005


Odesláno Středa, 09. května 2007 - 18:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Frl : KIE-94-44...22.9.1983

Patří to sice do SPZ, ale pro mě super údaj!
Varťas PV-02-51 znám z fotek z netu, to je současná nejnižší viděná od PV.
Tu Sonatu ti zítra .
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6176
Registrován: 1-2005


Odesláno Čtvrtek, 10. května 2007 - 10:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Motorek s 400 je docela dost, minimálně dvě jsem potkal v Praze, jednu v Prostějově. (A jednu má už asi půl roku jakýsi mesendžr na skútru...)
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2960
Registrován: 11-2004


Odesláno Čtvrtek, 10. května 2007 - 15:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

On to snad někdo někdy kontroloval?
Sháníme fotografie a předměty spjaté s autobusovou dopr. v Prostějově. Nabídky SMS zasílejte na 605840016

PV-57-09 a PV-67-39 zůstanou navždy legendami...

YCQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech s denní aktualizací
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 12-2006


Odesláno Čtvrtek, 10. května 2007 - 17:48:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad: STUDY - Lipová

Adresu jsem zjistil, dopis p. Václavíkovi jsem poslal; čekám na odpověď a jeho zájem o setkání; ozvu se.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2968
Registrován: 11-2004


Odesláno Čtvrtek, 10. května 2007 - 19:31:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Až tak? Mockrát díky.
Sháníme fotografie a předměty spjaté s autobusovou dopr. v Prostějově. Nabídky SMS zasílejte na 605840016

PV-57-09 a PV-67-39 zůstanou navždy legendami...

YCQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech s denní aktualizací
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 11. května 2007 - 20:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

OL-O7-47 Citroën 4CV, modrozelený

Není to úplně do značek, ale zřejmě půjde o Renault 4CV - kulaté malé, ale zato čytřdveřové autíčko z 50. let, přední dveře "protisměrné"...(?)

Kachna od Citroenu má typové označení 2CV a vzhledem k SPZ bych to tipoval spíš na ten Renault...
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 11. května 2007 - 20:07:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Omlouvám se, že mě nenapadlo hned podívat se do ČKP, mohl jsem si ušetřit ty řeči kolem:

OL0747 OSOBNÍ AUTOMOBILY RENAULT ČESKÁ POJIŠŤOVNA A.S.
tel.: 841 114 114
tel.: +420 224 051 111
fax: +420 234 471 532
WWW: http://WWW.CPOJ.CZ
31.3.2004 - neuvedeno
Plate
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 13. května 2007 - 14:10:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Neviem či to bude niekomu potrebné ,ale včera som videl na stretávke Tatroviek ,jednú českú T603 a úplne čistou náhodou mala 4T0 0603
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 7-2006


Odesláno Neděle, 13. května 2007 - 15:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Plate: Ale jó, dobré, zajímavá shoda okolností (Ta RZ je z Ostravy).
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 14. května 2007 - 11:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To občas bývá, všímám si třeba i roků výroby "zakódovaných" v RZ. A všímal jsem si už u SPZ - Volkswageny Brouk v provedení "nejnovější ze starých", tedy nikoli New Beetle, měly typové označení 1303 a v Praze jsem vídal všelijaká ADX-13-03, ADZ-13-03... vesměs na VW. Nebo když byly novinka Saaby 9-5, měly v SPZ (aspoň v Praze) skoro vždycky v nějaké podobě to "95", ať už včetně pomlčky, nebo aspoň třeba AHZ-95-17 (ten potkávám dodnes).
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1395
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 15. května 2007 - 12:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kdosi tu minule řikal jak viděl motorku s přilepenym papírem - typ 400.. dneska jsem to viděl taky, a hned dva za sebou

Čtyřstovky se poslední dobou šíří i na vozidlech, kde dříve nebyly obvyklé - už jsem potkal několik přívěsů, a to jak velké kamionové (pro sypké hmoty) tak i malé "osobákové" do 750 Kg, které byly opatřeny papírovou převozkou, o motorkách a skútrech nemluvě. Přidělující organizace už na jejich venkovní umístění reagují a často jsou zalaminované. Skoro mě až napadá: Není to nějaké nové nařízení?
Tradice od roku 1885 www.spsstav.cz

RegioMap Plzeňského kraje
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 15. května 2007 - 14:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Z dobře informovaných kruhů

Analytiky čekají žně. Jak se nechal slyšet šéf přes RZ na Ministerstvu dopravy, budou co nejdříve zavedeny značky na přání. Zřejmě cokoliv za prvním třímístním blokem (1A1 PEPA, 1A1 PRD1 atp.). Mé černé srdce se směje, tohle "systém 2001" rozloží definitivně Také se avizují blíže nespecifikované změny v r. 2009 (v Praze bude dosaženo 9A9 9999 a co dál, že).
Více zítra v MFDnes příloha AUTO.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 15. května 2007 - 14:11:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A proč by značky na přání měly znamenat žně pro zdejší analytiky? Spíš pro sběratele kuriozit nebo možná pro analytiky IQ řidičů zánovních bavoráků a ofroudů ověšených chromem - určitě to bude samý dobrý vkus na způsob 1A1 SUPR, 2T2 KING apod.
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 15. května 2007 - 14:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doposud jsem žil v představě, že po vyčerpání série 9X9 v jakémkoli kraji se písmeno označující kraj posune o jedno místo směrem doprava. Nebo to má být nějak jinak?
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3155
Registrován: 10-2003


Odesláno Úterý, 15. května 2007 - 15:14:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad RZ na přání: analytickým oříškem bude RZ na přání, která bude evokovat novou sérii, bude se tvářit normálně a bude přibližně odpovídat tomu co zkušené oko analytikovo právě očekává. Např. Brno bude právě vydávat 7B6 9xxx a na spadnutí bude série v 7B8 7xxx, tu se objeví značka na přání 7B8 7632 vydaná jak na potvoru v Břeclavi a zmatený analytik vyřkne novou sérii pro Brno.

Apropó: jak bude podle vás hlídáno, že značka už je vydaná? Víme, že pro mě je nejvyšší protekcí XYX 3260, což pro ostatní je naprosto normální RZ.
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 30.4.2007 (xls)

3100. příspěvků kariéry (Liga velmistrů K-reportu)
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1682
Registrován: 6-2002
Odesláno Úterý, 15. května 2007 - 15:51:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dan g:
Doposud jsem žil v představě, že po vyčerpání série 9X9 v jakémkoli kraji se písmeno označující kraj posune o jedno místo směrem doprava
Do té doby, než někdo rozhodne, že to má být jinak, tak to stále platí

3260:
Nemá cenu spekulovat o něčem, o čem nejsou (zatím) žádné informace.
Ale spíš bych tak nějak řekl, že značky na přání budou mít jiný formát, než běžný výdej.
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 907
Registrován: 7-2006


Odesláno Úterý, 15. května 2007 - 17:22:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nový kolega Dan G: Vítám tě mezi námi. Z které ORP jsi?
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 15. května 2007 - 19:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad ..žně pro analytiky

Teoreticky můžou vzniknout PZ na přání snadno zaměnitelné se standardní PZ, např. 1A1 A111, 1A1 111A a pokud MD nedá mantinely jako např. Rakousko (5 znaků, první musí být vždy písmeno a poslední vždy číslo) vznikne "analytický maglajs". Zatím jsou určitým materiálním limitem obyčejné prolisy pro STK+emise, které nahrávají řešení 1A1 + NĚCO. Ale viz US-formát - změnit se dá všechno...Jelikož neskrývám můj odpor k "systému 2001" pro jeho flagrantní primitivnost, ahistoričnost nemající v Evropě tohoto století obdoby (nejzaostalejší kouty Evropy mají normální alfanumeráky)a nahrávající všemu nemocnému co se na našich silnicích a vůbec v automobilismu demonstruje, v tomto případě pak směřování k úmyslnému znesnadnění prostého zapamatování PZ, znesnadnění online elektronického čtení PZ atd., tak vítám všechno, co tenhle "systém" smete. A zavedení značek na přání to 100% zajistí . Alternativa? Buď návrat k osvědčenému před r. 2001 v přepracované formě, nebo celonstátní konkurs na jiný systém jako to provedli před lety Rakušané. Přitom kritériem nebudou nějaké dementní miliardové matematické kombinace, ale jednuduchost a přehlednost. Není náhodou, že velké státy Evropy se stabilním evidenčním systémem (D, F, E, I)i s námi velikostně srovnatelné (CH, NL) se k tomuhle importu z USA (kam se ovšem hodí), obrátily zády. Švédsko, nejliberálnější provozovatel PZ na přání, který s tím vlastně začal (GB má vlastní systém individualizací už od. r. 1925) dnes zvažuje zpátečku. Jak je naším zvykem, budeme zasazovat strom, které už jinde začínají pomalu kácet....
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1086
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 15. května 2007 - 19:39:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

flagrantní primitivnost, ahistoričnost nemající v Evropě tohoto století obdoby (nejzaostalejší kouty Evropy mají normální alfanumeráky)a nahrávající všemu nemocnému co se na našich silnicích a vůbec v automobilismu demonstruje, v tomto případě pak směřování k úmyslnému znesnadnění prostého zapamatování PZ, znesnadnění online elektronického čtení PZ atd.,

No, já teda taky mám mnohem radši staré SPZ než dnešní systém, taky se tu s tím občas netajím, nové RZ jsou mi špatně zapamatovatelné (vždycky se mi tam při rozpomínání ty čísla nějak zamotají...) a rád spočinu okem na pěkných trojpísmenných kombinacích (dnes jsem se zrovna kochal dlouho nespatřeným JIJ), případně dokonce stručných a jasných dvojpísmenných, ale Welkova kritika, to je nějak silné kafe, ne? Ahistoričnost se dá na druhou stranu vykládat třeba jako originalita a to "nahrávání všemu nemocnému" znamená jen to znesnadnění? Že je toho tu dost "nemocného" samozřejmě uznávám, ale že by takovou roli hrály chuděrky 5S4 2369 nebo 1K9 6354??
Dědek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1805
Registrován: 12-2005


Odesláno Úterý, 15. května 2007 - 19:39:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nestle (z rekordní ne-diskuze) :
...takže teď je ten rozptyl kolem 2000 čísel, Dědek v tabulce pravdy odhadoval 1 2000 pro Prahu.

Dík, že jsi připomněl mojí "statistickou novoročenku"...
Pokud to ale myslíš tak, že se tomu rozdílu divíš, tak ti musím sdělit, že na tom není nic divného...
Tabulka byla sestavena k 28. lednu a k tomuto datu jsem prostě Praze takovouhle celkovou mezeru "odhadem spočítal". Byla by dokonce větší, protože do ní nebyly započítány mezery vzniklé "rozptylem" mezi výdejnami, které jsi naopak k dnešku poměrně odvážně spočítal ty. Ta tvoje dnešní celková mezera by byla rovněž větší - to když půjdeš od stavu 7A5 5080 číselnou řadou nazpět a budeš načítat další a další mezery, převážně "nad" všemi aktuálně vydávanými typy a policejní sérií 1A5 .
Celkové číslo ale bude určitě menší, než to lednové, protože tehdy byla poměrně velká mezera mezi "vládnoucími"
typy 103 (+ 102) a typem 101...7A2 30xx (+7A2 19xx) - 7A1 22xx.
Výsledkem této analýzy je fakt, že absolutní stav č.ř. v Praze k dnešku - 7A5 5080 momentálně daleko lépe vystihuje reálný počet vydaných RZ než těch lednových 7A2 3034...Vše se ale může změnit hned v tom momentu, až někdo upřesní již avizovanou stodvojku 7A8 xxxx. Rázem bude mít Praha "momentální odpočet" přes 3 0000.
To je princip "tabulky relativní pravdy" - dostat se pokud možná co nejpřesněji na skutečný stav vydaných RZ. Podle rekordů se to poznat nedá - například víme, že 7S5 5555 je ve skutečnosti daleko méně než 7A5 5080.
Dědek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 12-2005


Odesláno Úterý, 15. května 2007 - 20:54:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Welek & Jef :
...Přiznám se, že kdesi v nejzapadlejším koutku duše ve mně taky dříme něco jako "hodně negativní vztah"
k aktuálnímu systému českých PZ.
Po 27i vcelku spokojených "espézetkových" letech mě leccos vzal a máloco dal...
Nicméně důvody, PROČ vlastně navenek ventilovat tento "hodně negativní vztah", shledávám po zralé úvaze v drtivé většině případů zcela malichernými. (Pokud přecejen někdy došlo k "ventilaci", absentovala "zralá úvaha" .)
Asi je to tím, že tuhle svojí zvláštní zálibu beru pořád ještě spíš jen jako "game" než cokoli jiného.
Ale na druhou stranu jsem si vědom toho, že existují lidi, pro které je to celé v daleko vážnější rovině a jde jim ohledně značek o zcela reálné cíle.
Pokud by výsledkem dosažení těchto cílů bylo "polidštění" současných českých PZ...proč ne. Za mě .
Protože se ale "švec má držet svého kopyta", tak za sebe můžu slíbit, že se budu i nadále držet manželčina oblíbeného přísloví :"Kdo si hraje,...ten rád spí"
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 15. května 2007 - 21:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jef ....ale Welkova kritika, to je nějak silné kafe, ne?...chuděrky 5S4 2369 nebo 1K9 6354...

Správě to říkáš Jefe chuděry Ano formuluju to tvrdě. Vlajka, znak, měna, autoznačka, cestovní doklad, osobní doklad, to vše jsou znaky státní suverenity a v nich se dodržuje jistý mezinárodní standard. Dokonce i komunisté se v této symbolice snažili nějaký standard dodržovat. Když jedno z toho dehonestuješ provedením (materiálovým, ideovým, grafickým, funkčním apod.) dehonestuješ onen stát a jeho příslušníky. České PZ vzor 2001 nejsou "originální". Dehonestují vývoj PZ od roku 1932 a poškozují náš image v zahraničí protože vyvolávají jednoznačný dojem, že se jedná o manipulační značku. Naše současná PZ je primitivní - obsahuje kód kraje a pořadové číslo 000001-999999. Vychvalovat "přednost" že se ono písmeno a případně další dá dát kamkoliv je právě vrchol nepochopení tvůrců tohoto "systému" k čemu PZ má sloužit.

Pokračování v předešlém sytému bylo možné, muselo by se však přemýšlet, zkoušet, vytvořit zlepšení, zkrátka pracovat na tom a o to bylo na ty lidi zjevně příliš.

Ještě nedávno jsem podléhal dojmu, že lidem v této zemi je úplně fuk co si umístí na své hezké nové auto. 4 dny na knižním veletrhu v Praze, kde jsem prezentoval knížku "České poznávací značky" mě naštěstí přesvědčilo o opaku. Lidem to vůbec není fuk! Hledá se způsob, jak to těm, kteří žijí z našich peněz a mají tuto agendu v pracovní náplni důrazně připomenout. Není společenská poptávka po nečitelných PZ, PZ na přání a jiných extrabuřtech zbohatlíků. Je silná společenská poptávka po jednoduchých, bezpečných, zneužití ztěžujích PZ a dokonalé evidenci všech silničních vozidel po vzoru Západu...Hrůzná statistika počtu ukradených vozidel doma a kvetoucí import kradených jde na konto mizérie v evidenci vozidel. Omšelý vtip rakouských a německých cestovek propagujících domácí turistiku: ..jedťe do Čech, Vaše auto už tam je..je nesnesitelně urážlivý svou stálou pravdivostí....
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3157
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 16. května 2007 - 08:22:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přidám také jednu zkušenost: Jelikož jsem z Kuřimi, tak mám co do činění se současným mediálním případem týraného chlapce. Nikdo ze sousedů nedokážeme dát do kupy, jaká auta se u domu během doby, kdy zde žili vyskytovala. I já to nejsem schopen určit. A to chodím denně kolem a RZ jsou mojí vášní. Registrační značky jsou nezapamatovatelné a řící, že na ní bylo určitě „Béčko“ je pro policii nedostatečné. V jedné ze sousedních ulic stává slovenské auto. nemusím moc přemýšlet a řeknu s fleku, že má EČV VT 68xAU.

Ve velkém českém kraji se bez znalosti a osvojení si Régiomap RZ hledá těžko, naproti tomu v malém rakouském městečku to bude snažší.
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 30.4.2007 (xls)

3100. příspěvků kariéry (Liga velmistrů K-reportu)
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 16. května 2007 - 08:33:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zkušenost z doby zavádění vzoru 2001: služebně jsem se svezl taxíkem a když mi začal na konci cesty vyplňovat doklad - najednou zaklel, vystoupil a šel dozadu...podívat se na značku. Překvapenému mi pak řekl, že tu novou značku 1A0 xxxx si neumí zapamatovat.

Tak mě napadlo, že by všechna auta měla mít podložku RZ s nápisem "Prisoner No."
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3159
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 16. května 2007 - 08:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě k tématu kódování současných RZ: on ten problém není jen u RZ. Kolik vlastně existuje platných vzorů OP, pasů, řidičáků??? I to svědčí o nepromyšlenosti a špatnému dotažení věcí do detailu.
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 30.4.2007 (xls)

3100. příspěvků kariéry (Liga velmistrů K-reportu)
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 16. května 2007 - 09:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rul: Díky. Trvalým bydlištěm jsem Pražák, nicméně bydlím v ORP Říčany.
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 16. května 2007 - 10:20:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

3260 Kolik vlastně existuje platných vzorů OP, pasů, řidičáků???

moc a do téhle mozaiky zapadá i problematika PZ. Můj děděček říkával, že touhle zemí prošlo moc režimů, každý chtěl prosadit svůj "image" a z toho vznikl maglajs a zjevně odtažitý postoj poddaných k oněm symbolům.
Perlička: Ve vetešnictví na Újezdě v Praze běžně prodávají růžové řidičáky (platí do 31.12.2007!)z pozůstalostí. Ptal jsem se na SPZ - jó prej občas taky njáká
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 16. května 2007 - 10:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dědek ....Ale na druhou stranu jsem si vědom toho, že existují lidi, pro které je to celé v daleko vážnější rovině a jde jim ohledně značek o zcela reálné cíle....

Máš pravdu, ač i u mě to je už 25let "game", tak jsem si řekl že zkusím, jestli tu stojatou vodu lze rozhýbat a vono že jo , teď je jen otázkou jestli to nevyšumí, jak se u nás často děje...
Jako kluci jsme měli strach, že u nás budou na autech čísla v azbuce a tak jsme začali...

PS
Ta Kuřim je zakletá
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 16. května 2007 - 11:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aktuální zážitek: moje skoro třicetiletá sestřička si šla zaregistrovat svoji Suzuki GS500E a to úplně bez protekce. Ovšem paní za okýnkem sama reagovala na žádost slovy - "jééé, já tady pro vás nemám žádné hezké číslo ... ale počkejte - dám vám váš rok narození - chcete?" Samozřejmě chtěla :-) - takže má 2E1978.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * icq 269-400-981
Do širých plání / s námi uhání / modrý autobus ...
že by?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.34
Odesláno Středa, 16. května 2007 - 11:24:08   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Welek:
Děkuji Vám, že do toho šťouráte! Já jsem (zde záměrně už dlouho jako anonymní pozorovatel) před asi rokem až dvěma navrhoval, aby byla založená komora "stoupli si dobře do řady". Byl jsem s tím nápadem diskutujícími smeten. Stejně jako byl odarumentován do kouta můj názor, že je lepší vydávat značky na přání + dražit hezké kombinace se ziskem pro stát, než tolerovat korupční zisky úředníků.
Je pravda, že tady jde více o hru - já po značkách v reálu a na fotkách pošilhávám od ranného dětství - tedy již hodně desetiletí (něco mezi Feudalem a Dědkem - odhaduji), ale že jde o víc než o hru mi naplno docvaklo, když se začal chystat vzor 2001. Ukázalo se, že rakouské, přehledné německé, nebo i slovenské značky se státním - či regionálním znakem nám zůstanou jen nedostižným vzorem. (Do té doby jsem byl několikrát donucen oloupat vlajku či zemský znak ze své SPZ - nádhera, když státní úředník nutí patriota odstranit symbol propagující rodnou hroudu.... To je byzanc, ne Evropa 21. století)
Upřednostnil se systém RZ, který si přímo říká o korupci u individualistů (pochybuji, že např. 8B8 8888 bude mít penzista na otřískaném Favoritovi...) a na druhou stranu dovoluje naprostou anonymitu, kde má problém si značku (zezačátku) zapamatovat i ten taxikář, natož vynervovaná řidička, které magor s černým bavorákem urazí zrcátko a se současnou nezapamatovatelnou značkou zmizí za rohem.

Vím, že i tyto stránky jsou monitorované, proto jsem chtěl, aby monitorovači (nebo třeba líné novinářstvo) měli k dispozici materiály, které mohou pomoci vyvolat tlak na změnu či zánik systému 2001, jež je mi odporný. Stávající RZ mají blíže k pořadovému číslu bankovní operace, než k jednomu ze symbolů patriotsví či státní suverenity.

Omlouvám se za příliš osobní tón - snad to není nebo nebude tak často.
že by?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.34
Odesláno Středa, 16. května 2007 - 11:30:39   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad 353:
Nejsou všichni úředníci stejní - a ta z Vámi popisovaného případu je skvělá. Je to prima pozornost, když ví, že vydává RZ s "běžnými letopočty", tak může nabídnout podle roku narození nebo roku výroby vozidla. Ale možná by už nemohla/nesměla být takhle pozorná a nabídnout příchozímu 2É2222, tedy pokud by se vůbec povalovala v regále či v krabici...
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 16. května 2007 - 11:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

353: Tak to máte na Vaší ORP opravdu hodné úřednice. Já jsem se s něčím takovým zatím nikdy nesetkal. I když - jednou jsem bez protekce dostal 4A0 0242. Značku, která není nijak extra, ale pár lidí, kteří viděli mé auto, se mě pak ptalo, jestli to byla náhoda nebo ne.
že by?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.34
Odesláno Středa, 16. května 2007 - 11:46:36   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Dan g v komoře RZ-ORP:
Ano, tak jsem to myslel. Praha např. P 1234AA. Raději písmena vzadu, aby se to nepletlo se systémem z r. 1960. Kolín např. KO 123AA a Kuřim např. KUM 12AA.
Ale to je jen reakce na Váš dotaz. Jsou zde jiní, kteří se systematičtěji zabývali, jak takový systém může vypadat...
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 9175
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 16. května 2007 - 11:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že by - Upřednostnil se systém RZ, který si přímo říká o korupci u individualistů

Ujasněte si nejdřív, co je to korupce. Korupce určitě není tzv. hezká značka na .

natož vynervovaná řidička, které magor s černým bavorákem urazí zrcátko a se současnou nezapamatovatelnou značkou zmizí za rohem.

Ten černý bavorák tam bude mít spíš tu 8B8 8888 .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 16. května 2007 - 12:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ten černý bavorák tam bude mít spíš tu 8B8 8888

U nás na venkově je to 1:1. Jezdí tady dva téměř identické americké multivany mně neznámého typu, oba vypadají stějně "ne-levně" a jeden má třeba 2E4 4444 a druhý něco jako 2E5 6814.
Obě ty RZ jsou bez záruky, prostě mají RZ takového druhu.

(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * icq 269-400-981
Do širých plání / s námi uhání / modrý autobus ...
že by?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.34
Odesláno Středa, 16. května 2007 - 12:26:09   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Mc Bain:
Korupce - když si stoupnu správně do řady, tedy ne k okénku, ale ke právnému stolečku v kavárně a dodám obálku. Zato si mohu pokorně přijít třeba za dva dny a dostanu igelitku s vyřízenýma papírama a požadovanýma RZ.
Nemám potřebu se o tom hádat, POCHYBUJI, že nevíte co to korupce je.
Hezká značka na autě korupcí být nemusí, když k ní opravdu přijdete jako "slepý k houslím", nebo když se u okýnka zeptáte, jestli tam fakt nemají třeba 7S6 4321 - a ona tam bude.
Čili rozhovor máte? Máme. Můžete mi ji vydat? Ano. Děkuji. Určitě korupce není a nelze (morálně ani technicky) lustrovat všechny držitele hezkých značek. To jsem nikdy nechtěl a nechci. Jako daňový poplatník však nemám zájem, abych třeba zažil rozhovor: Máte ještě RZ ČPČ ČČČČ? Ta už tady není. Ale vždyť vydáváte nižší. No jo, ale tu už si brala Jindřiška.... A pak RZ vidíte zjevně na autě, které nemá nic do činění s Jindřiškou a jí blízkými. No, stalo se.
Vůbec tu nejde o ukazování prstem na držitele hezkých čísel, ale na to - viz Váš názor - "Ten černý bavorák tam bude mít spíš tu 8B8 8888", aby TUŠENÉ (a mnohdy veřejně diskutované) prachy netvořily příspěvek na čokoládu pro úředníky, ale příjem do státního rozpočtu.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 9178
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 16. května 2007 - 12:34:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nemám potřebu se o tom hádat, POCHYBUJI, že nevíte co to korupce je.

Korupce to je, pokud z toho jednání plyne korumpujícímu nějaká výhoda.

Pokud prokážete, že z tzv. hezkých čísel plynou nějaké "měřitelné" výhody taxe můžeme bavit dál. A pokud ty výhody ukážete, tak mi ještě ukažte jak je odstraníte legalizací tzv. hezkých čísel. Jinaxe bavíme o ničem.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 9179
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 16. května 2007 - 12:37:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Za výhody beru třeba to, že Policie "nevidí" přestupky páchané vozidly "vyzdobenými" tzv. pěknými značkami, nebo něco podobného (třeba levnější benzín ).
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace