K-report
 

Archiv do 20. července 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Historické motorové vozy - M131.1, M120.4, M124.001, ... » Archiv do 20. července 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 26. června 2008 - 08:57:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuhle jsem taky na svoji adresu zaslechl hlášku, že "Každej máme jinýho doktora". Ale my máme asi stejnýho . . .
Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7481
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 26. června 2008 - 10:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

motory do M260 jsou v řešení nebo už vyřešený, slyšel jsme něco o tatrách.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Peca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 26. června 2008 - 11:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budou na tom M 260.001 dělat zase elektromechanický přenos, nebo se tam dá něco jiného?
Rychlík Praha-Košice, ten mě láká nejvíce.
Firefox rulezzz
E-maily pište na adresu LP3K z@vin@č seznam.cz
ICQ: 268 125 722
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7484
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 26. června 2008 - 12:10:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tam elmech nikdy nebyla. pouze 6-qalt. nějaká mechanika tam bude...
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7486
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 26. června 2008 - 14:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mam dotaza na Calmy (k m. šípům) 2. série: dojezdily kdy? v 60/70-tých letech jako 3. série? já že z té doby jsme viděl jen foto 3. série v provozu (což samozřejmě nic neznamená). dík.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 26. června 2008 - 20:09:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm : zkoušel jsi už to vstřikovací čerpadlo z Velimi? motorová myš
Kuřil P.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.137.224
Odesláno Čtvrtek, 26. června 2008 - 22:05:39    Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: Podle článku "Ve stínu dýmu a páry" Ing. Zdeňka Maruny z časopisu Železničář č. 8-9 (1974):
Calm 4-7012 (Ringhoffer 125 464 1935) byl za války v provozu na Slovensku (SŽ 5030), Po r. 1957 přeznačen na Balm 5054, později na Balm 20-01 004. Zrušen ve 2. čtvrtletí r. 1972.
Calm 4-7016 (Ringhoffer 125 468 1935) by za války u SŽ 5034, u ČSD po r. 1957 Balm 5052, později Balm 20-01-002. Zrušen ve 2. čtvrtletí r. 1969.
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 00:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Motorová myš,za 14 dní bude motor na T212.0 nahozen.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7487
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 09:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuřil P.- dík
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Mandy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 09:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro všechny zajímající se o M260.001 plánuje se remotorizace ,ale chceme zachovat přenos výkonu,ale opět vše je to o penězích které nejsou....momentálně se snažíme docílit vystavovatelného stavu od roku 2003 by si na voze toho moc nepoznal jsou to spíše detaily jako komplet přenýtovaná střecha a momentálně výměna čel jelikož ty jsou z normálního plechu a né hliníkového,kdyby jste měl někdo zbytečných pár milionů ozvěte se mi na mail :-)
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 18:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm : tak ať mašinka šlape, dej vědít, jak to dopadlo.
Mandy : moc držím palce, víc udělat bohužel nemůžu... motorová myš
Lomikar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.220.109
Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 22:40:20    Odkaz na tento příspěvek  

V čelakovicích malý vagon, jako ostravská tramvajka. Viděno z vlaku. Nevíte někod co to je??
Ivo_kapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 21:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M131.1081 Liberec 28.6.2008
Ivo_kapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 21:49:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příjezd od Frydlantu do Liberce
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 00:03:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.pokolejich.cz/ článek o M131
www.pokolejich.cz
Japo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 21:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mandy: Děkuji za informace - budu vděčen za veškeré další zprávy o postupu prací. A co je tedy plánováno za motor?
Jinak rád bych přispěl nějakým tím miliónkem, žel nepatřím do té správné vrstvy obyvatelstva...
Co takhle vyzkoušet nějaké konto, kam by šotoušstvo a přátelé železnice vůbec mohli přispět nějakou tou korunkou? No asi to je utopie co
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 06. července 2008 - 22:14:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj vespolek,

Delší dobu jsem tu nebyl,což má na svědomí technická porucha mého compu. Takže k věci . . .
Před dvěma týdny jsme se společně vrhli na hurvajze 443 ze všech stran. Paľo dodělal želvy na střeše, Andy s Peťom a Rudkom se plazili víceméně pod mašinou, kam jsem je nemilosrdně zahnal v domnění, že budu mít lepší pozici při broušení starého laku skříně. Chyba lávky . . .
Oni byli ve stínu a na mne neúprosně pražil ten blbej mozol, takže jsem se potil za chvíli,jak vrata vod maštale.Ale příprava na defektoskopii nebyla marná. Minulou neděli jsme se synkem osiřeli, takže jsme se vrhli na broušení skříně a pár jiných blbostí, jako odstranění různých nátěrů uvnitř vozu nebo barvou natřenou glazuru umyvadla na WC.Došlo i na první použití tmelu na vyrovnání největších nerovností. Dnes ovšem přišel den "D" jako defektoskopie.Nestihli jsme sice prosvítit všechno co bylo v plánu,ale zodpovědně prohlašuji, že 7ks závěsek pružnic a všechny obruče jsou ready a very good.Poslední závěska odolala díky svému vypuklému čelu, na němž sonda házela úplná hausnumera - takže příště to srovná flexa a fertig. Čela náprav se snad povedou příště i v zavázaném stavu, pokud se podaří najít ten správný prodlužovací nástavec na sondu k bystrozrakému přístroji EPOCH4. Pak už zbydou jen nosné listy pružnic a torzní vzpěra a můžeme si na dvě desítky let oddychnout. Po odchodu defektoskopaře jsme zahájili frontální útok bruskou na levý bok karosérie a výsledek je znatelný z fotek. Na závěr zase trochu toho skelného tmelu na různé objevivší se hluboké "prolákliny" a PUR základ na to. Tím jsme dnes skončili.
Slíbená záludná otázka pro(nejen)Bdlm: Nevíš náhodou,kolik nafty je asi v nádrži po ten protišplouchací děrovaný plech. Nechci tam totiž strkat ňákej usmolenej klacek, abych to zjistil. A na fotkách vidíš tu odvrácenou stranu Měsíce, která je cestujícím projíždějících vlaků skryta.






Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
přednosta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.49.167
Odesláno Neděle, 06. července 2008 - 22:32:42    Odkaz na tento příspěvek  

E99001: Od toho protišplouchacího plechu je 100 litrů "do hrdla", takže zbývá takových 110 -120 litrů...ale na to nespoléhej, neboť záleží, kterou kapsu máš přepnutou a když to není ta pod přepadama, tak počítej o 20 litrů míň. Je to pak fajn práce odvzdušňovat Ostatně, kdo nic nedělá, nic nezkazí...
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 06. července 2008 - 23:14:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: Díky za cennou informaci (aspoň pro mne). Příště se zakousnu do těch ventilků a kohoutů se kterejma nejde ani hnout. A až mne někdy omrzí jezdit na chalupu k Radnicím autobusem, spáchám spanilou jízdu a výpad do cizích vod s "kufrem". Třeba mi ta nafta vydrží
Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
Polabský
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.24.147.202
Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 10:46:38    Odkaz na tento příspěvek  

E499001 (příspěvek 202): Je vidět, že to asi myslíte vážně! Tak vydržte. Na to hrubé tmelení ("Kde rozumu nestačí, tam se kytu natlačí"), pozor u dveří aby to boucháním neupadlo. Bylo by rozumné prověřit, jest-li se to nemá dávat na čistý kof, jako plech.
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 13:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Polabský: Co se týče tmelení, pokoušíme se řídit radami našich lakýrníků. Je možné obojí. Používáme tmely Body a ač jsou řecké, jsou zdaleka nejkvalitnější na současném trhu. Toho bouchání se ani tím pádem nebojím, drží to fest a zas až tak tlustá vrstva tam není. Tmel dáváme zásadně na zdravý plech na vyrovnání velkých nerovností. Tam kde je koroze se to ani dát nevyplatí, protože byť bychom tam dali sebekvalitnější PUR nátěr, za rok to natáhne vlhkost z té rzi a voda to podteče a nadělá bubliny. Takže děravá místa řežeme flexou a záplatujeme novým plechem. Tmel až potom.
Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
přednosta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.42.26
Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 16:29:56    Odkaz na tento příspěvek  

E499001: Lakýrník nám poradil, že nic nezkazíš, když předtím chemicky plechy ošetříš odrezovačem. Jo jo, vyřezávání a záplatování to my známe :-)) http://lokalkagroup.cz/211/img_3260.jpg
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 19:10:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych do toho zase po vlastních zkušenostech s chemií nelezl. Vono se to totiž musí po aplikaci dobře opláchnout a tím pádem ti zase zrezne ten kus vedle.
Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
Polabský
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.220.109
Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 22:36:07    Odkaz na tento příspěvek  

E499001: Ano!!! Spráně!!! Předsedo, přednota má pravdu!!! Na rez je opravdu nejlepčí a nejúčinnější odrezovač!!! Za to se musím ospravedlmit, že mne to nenapadlo hned. Kolik se s tím ušetří drahocenného času moderních mladých dynamických a kreativních jedinců!!
V tuzemské síti malo i velkoobchodů a distribučních řetězců a dealerů renomovaných firem je velmi pestrá a bohatá nabídka dokonce i ekologicky šetrných odbouratelných produktů.Lze vřele doporučit pokrokové moderní širokospektrální prostředky s prodlouženým hloubkovým účinkem.
Zdaleka nejvhodnější, který mohu vřele a upřimně doporučit ve zvýšené koncentraci je jednoznačně "lidské sádlo". Ideální koncentrace je cca 0,5 - 1.8 kg/metr čtvercový. Správnou koncentraci velmi snadno zkusmo určíme dosažením dokonale kovového lesku ošetřovaného povrchu.
Na základě mnohaletých zkušeností to každému vřele doporučuji zkusit. Hezký den a buď fit!!
P.S. Podotýkám, že se neživí politikou.
přednosta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.32.105
Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 23:04:28    Odkaz na tento příspěvek  

E499001+Polabský: Pánové, já jsem nemluvil o rezavém plechu, ale o preventivním chemickém ošetření čistého či nového plechu. Dnes se dělají odrezovače bezoplachové...
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 07:19:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přednosta:
V tomhle směru ti dávám za pravdu,doba přeci jen pokročila kupředu, ale my v poslední době máme nějak dost hluboko do kapsy. Ale základ používáme Hodopur = antikorozní 2K PUR. A ten se nám zatím jeví jako dost spolehlivá ochrana.Zvlášť, když ho napatláme nadvakrát.
A to prasátko z odkazu je mi odněkud povědomé. Nejezdilo kdysi v rokycanské Škodovce ???
Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
přednosta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.2.156
Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 07:36:42    Odkaz na tento příspěvek  

E499001: Litr odrezovače stojí cca 80 Kč a má hodně velkou vydatnost. PUR je bytelný, na motoráku ho máme dvanáct let a celou dobu stojí pod širákem. Druhou vrstvu základu doporučuji nanášet válečkem, nezůstanou tahy po štětci, kde si to pak většinou najde nějakou mikrocestičku pod barvu - samozřejmě v případě, že je to jen v základu delší dobu.
T 211.0055 pochází z rokycanských Uhelných skladů.
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 11:59:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Porozmýšľame nad odrezovačom.Do vyřezaných děr nad rámem by byl ideální. Jinak my se chystáme na druhou vrstvu základu s pistolí a vzduchem ještě letos. Jen co budeme mít baterku a budeme si moct navrčet mašinu. Váleček totiž při použití PURky zanechává pro změnu bublinky. Ta když praskne, zbyde tam zase kroužek, takže povrch není hladký. A "pjasátko" jsem skoro trefil, jen asi z druhé strany kolejí. Už si ani nepamatuju, kde Uhelné sklady byly. vlečka asi vedla z Mirošovky nepletu-li se příliš?
Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
Polabský
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.24.147.202
Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 14:47:17    Odkaz na tento příspěvek  

E499001: S tím odrezovačem do dutin opatrně!!
Když ho dáš málo, vytvoří se rzí vrstvičku, pod kterou to vesele korozně poqete dále. Když ho tam dáš moc, zůstanou tam chemicky aktivní hnusy, které mohou svými výpary a sloučeninami ovlivňovat okolí. Lepčí by asi bylo vše oddělitelné vyhrabat a vyfoukat velmi pečlivě vzduchem stlačeným. Potom bych asi volil vystříkání nějakou vzlínavou věcí s inhibitorem koroze. Jde o to aby pak v provozu, kdy mohou vznikat vlasové trhliny a bude se to zanášet provozním spadem, bylo možno ochranu opakovaně aplikovat.
V žádném případě bych ale neužil oblíbený olej "wyjeťák", anžto obsahuje sloučeniny síry, uhlíku, dusíku a jiné fujtajbly, které se vzdušnou vlhkostí dokážou vytvořit různě korozivně žrávé směse. Kdysi dávno někde v Plzni vyráběl kdosi asfaltový protikorozní lak KONKOR (neplést s olejíčkem, původně zbrojířským), ten byl akurátní. Já ho vylepšoval mírným přiředěním čistým převodovým olejem, který způsobil dlouhodobou plasticitu tohoto nátěru - nástřiku. I po několika letech pravidelného provozu to dokázalo zasvinit ruce jedna radost! Nedoporučuji ani různé vosky typu REZISTIN, ty spolu s prachem vytvářejí tuhé fuj, které se následně provozem oddělí od podkladu a vznikne kapilární mezera pro kondenzovanou vlhkost. Všechny aplikace nutno realizovat v teple. Pozor vznikají výbušné aerosoly, odhánějte fšechny čmoudily a jinou škodnou s plaménem. Hezký den.
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 19:09:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Polabský: Tak to mě těší, že to nemůžu dělat, já jsem totiž kuřák . Jinak z rámu jsme toho už vynesli asi dvě putny.Takže vnitřek je obouchán kladivem a majzlem a žádná porézní koroze se tam už nevyskytuje. A ten sajrajt se jmenoval KONKOR 501 a snad ho dělala Druchema. Na jaře 1987 jsem měl ve Zlonicích tu čest s ním konzervovat pojezd a vnitřní část rámu na 354.7152 a jejím tendru.Věřím tomu, že je tam dodnes. V každém případě díky za cenné rady.
Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
přednosta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.10.28
Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 20:25:39    Odkaz na tento příspěvek  

E499001: Ohledně dutin bych se přikláněl k Polabskému, opravdu ta antikorozní asfaltovka je do dutin ideální, my s ní ostatně máme i celý pojezd. Pro nanášení válečkem je potřeba trefit hustotu barvy a lépe méně tužidla, obzvláště když je teplo. Ale stříknout to je v pohodě, důležité je vytvořit kompaktní vrstvu, aby voda, ta potvora, něměla šanci
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 20:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas,
my máme konkorem celý spodek trolejbusu už 10 let a bez problému. Teď to vyrábí Paramo Pardubice jako jeden ze svých asfaltových nátěrů. My do toho přidávali frťana fermeže a je to měkké pořád. Poradil nám to kolega opravář, co generálkoval dráze Avie a funguje to. U motoráku to máme podobně. Ikdyž ne všechna máísta ve skříni byla asi natřena. Protože co si člověk neudělá sám, není pořádně.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň!
Polabský
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.220.109
Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 23:02:49    Odkaz na tento příspěvek  

KOROZE A BOJ S NÍ: Ten Konkor jsem testnul cca před 25 lety. Udělal jsem při renovaci s ním fšecko uvnitř a vespod vozu T 603/IV. Ten vůz dodnes existuje!! Uvnitř v té kombinaci s přísadou oleje pro změkčení. Po menší kolizi nemohl klempíř vyndat babku (klemp. nástroj) ze dveří, protože se mu do ochr. nástřiku zalepila, spíše zabořila. Nevedlo se mu to skoro vůbec vyklepávat.
Spodek očištěný šábrem a strunovým kartáčem oklepaný, oprášený, originál receptura barvy, dva základy a přes to dvakrát Tlumex Plast. Spáry a zákoutí asfaltovým stálepružným tmelem. To je obdoba současného "Střešního tmelu" v kartuších, pro použití i pod vodou. Černá plastická špinící věc....,neplést s medvědím hovnem! To není taky samospasitelné, někdy má zásaditou reakci, ve vlhku to žere železo. Dole v nosnících osmičky díry, vytékající nástřik odkapat do nádoby, poslední zbytky zvenku rozetřít okolo. Uvnitř by neměly zůstat "jezírka" tekuté barvy. Občas otvory pročistit. Ten vnitřek si zaslouží opakování po nějakém čase, cca 2-3 roky. Zákoutí a rohy vespod zakulatit a vyplnit po nátěrěch střešním tmelem a znovu přetřít vrchní barvou. Nejvíc tam, kde valí ostřikující voda!! Hlavně neqaltovat, dodržovat agrotechnické lhůty aby to řádně proschlo. Ofšem nenatírat na sluníčku aby se to "nepodtrhlo". Nesmí se taky kombinovat tak aby vrchní vrstva rozpuštěním nenarušila celistvost podkladu. Nátěr určitě štětkou, ta barvu vtlačí do všech mikrospár a nerovností. Barvu položit štětcem "křížově" (to nesouvisí s P.Křížem z KŽC!!!). Po první vrstvě lehoulince přebrousit, oprášit (povrch!!) a nanést druhou vrstvu. Váleček "nebrat", valení barvu nakonec nadzvedává z podkladu, nitkuje a bublinkuje. Při zpracování se osvědčilo opět přidávat přiměřené množství "lidského sádla" Tyto technologie byly vyzkoušeny Velmi úspěšně na několika železničních vozidlech nejmenovaných spolků.
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 09. července 2008 - 19:53:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak s tím postupem nátěru na posledních řádkách jsem plně ztotožněn, protože takhle jsem si to nalinkoval i já. A k válečku jsem se vyjádřil už v předminulém příspěvku - ten je u mě passé. Pracovní postupy jsem si za těch 25 let,co se motám kolem mašin, vyzkoušel všelijaké a proto i trochu vidím dopředu. Stále se řídím příslovím : "Práce kvapná,málo platná". Někteří moji spolupracovníci sice tvrdí,že se s tím , ale já se rozhodně nenechám natlačit do jakéhokoliv termínu ukončení. Prostě až to bude, tak to bude. A abych tu furt zbytečně neplkal, tak přidám aspoň foto jedné relikvie z útrob naší hračky

Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 09. července 2008 - 22:14:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No my se taky snažíme, byť teď třeba se dřevem. Na snímku rozpracovaná replika sklopné lavice, do které je nutno ještě vyrobit plechový tunel. V pozadí jsou původní repasované lavice, samozřejmě posbírané z několika vraků M131.1.
přednosta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.25.193
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 10:07:37    Odkaz na tento příspěvek  

Martin kašpar: Hmmm, pěkná práce
Polabský
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.24.147.202
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 13:16:20    Odkaz na tento příspěvek  

Předsedo: "Přednosta má pravdu"!!
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.233.139.246
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 14:50:47    Odkaz na tento příspěvek  

A to lavice je novostavba podle přelohy, tedy z pár třísek co zbyly z originálu.
Takhle vypadala, když jsem jí přebíral v truhlárně.

a truhlář neměl problém se vyhnout použití vrutů s křížovou hlavou.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2543
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 19:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


..pořádná mašina má kotel a komín..
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.207
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 20:35:45    Odkaz na tento příspěvek  

Kpy:Ta je do devítky?Jen tak dál.
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.55.135
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 21:27:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ano jde o devítku a jak psal Martin, "pevné" lavice se renovovaly, neboť se daly ještě sehnat z jiných vraků. viz odkaz www.zmz.cz/Akce/Clanky/podzim06.htm
Tahle sklopná prostě nebyla.
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 21:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to devítka, zatím nekonečný příběh. Loni se našetřilo trocha peněz, tak jsme si mohli dovolit nechat odborně položit lino (částečně sponzorrsky), předchozí dva amatérské pokusy skončily neúspěchem. Dílenská minulost vozidla se na jeho stavu dost podepsala, takže se hrbolatá podlaha musela dost dlouho ještě vybrušovat. V původním trafikantovi se dochovala jen jedna čtyřková lavice u stěny, zbytek je posbírán ze všech možných a nemožných koutů ČR a zahraničí. Často zčernalé torzo pak čeká dlouhé broušení, plaňky většinou nedochovaly, tak se dělaly nové. Použity jsou však křižáky, jdenak doposud nebyly k sehnání klasické vruty, dále hrál svou roli i čas. Koneckonců ty klasické vruty jsou trochu větší než křižáky, takže si je případný "počítač vrutů" může dodatečně osadit. Už aby 9 jezdila, 280 nestíhá a potřebuje parťáka.

Michal3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 22:30:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně si furt myslím že je škoda že se ten trafikant nedochoval. Stačil by venkovní vzhled. Já bych to udělal tak že bych vše vnější nechal původní(nátěr, boudička, atd.), a vevnitř bych udělal normál sedačky a do boudičky schůdky(jako jsem viděl na parníku na Orlíku). Sice by to asi pobralo míň lidí... Ale to jsou jenom moje fantazie.. všechno je jen o penezích...
ICQ: 478-647-278
www.masinky.nafoceno.cz
www.masinky2.nafoceno.cz

www.diesloveloko.wbs.cz
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 23:34:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262.Podívej se na příspěvek z 23 června,to je taky 109. A on běží,o behá.
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2299
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 11. července 2008 - 01:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm: beztak brzy devítka změní bydliště :-)
http://www.trat087.info - http://karel-loko.net - http://www.atlasloko.cz

ICQ 264305638
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 11. července 2008 - 08:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlostlt.Bojím se jenom těch cikánů co tam bydlej za nádražím.To aby tam bylo nějaké komando ..!
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2300
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 11. července 2008 - 08:22:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm: tak nějak...
http://www.trat087.info - http://karel-loko.net - http://www.atlasloko.cz

ICQ 264305638
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 8-2006

Odesláno Sobota, 12. července 2008 - 14:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal3 : Ono to není jen otázka peněz, ale tvá navržená přestavba by musela projít úředním šimlem schválené rekonstrukce DÚ. A to už je trochu problém. Jinak my máme dochovanou M131.2053 ve stádiu polovraku, ale chceme ji uchovat. Problematické je jednak její využití a jednak samotný pohyb po kolejích. Vůz byl už přivezen nekompletní a navíc mnoho rádobysběratelů si jej navštívilo dle své potřeby. Chybí za posledních 5 let jedny vstupní dveře, okna, rámy oken, plechové korpusy houkaček, vnitřní vybavení a další části. Takže ono to není zas tak jednoducjhé. Obr. ZDE Pokud máš chuť ozvi se, práce je u nás dost a rukou (jako všude) málo.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň!
Michal3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 12. července 2008 - 14:23:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Motoráček: myslel jsem si že to nebude až tak jednoduché...
ICQ: 478-647-278
www.masinky.nafoceno.cz
www.masinky2.nafoceno.cz

www.diesloveloko.wbs.cz
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 8-2006

Odesláno Sobota, 12. července 2008 - 19:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pondělí 14.7. pojede M131.1228 na zvláštním spěšném vlaku z Č.Třebové do Pardubic. Odjezd Č.T. 8.12, Ústí n.O. 8.24-8.32, Pardubice 9.32. Kdo se chce jet s námi, je to možné. Vstupné je symbolických 50 kč.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň!
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 13. července 2008 - 23:20:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrátím se ještě k trafikantům M131.2, je třeba si uvědomit, že se jednalo o dočasné řešení, taky to podle toho vypadalo. V případě M131.2014 (dnes 109) do ní střechou neskutečně teklo. A to nejen boudou, ale také šroubovými spoji, kterými byla připevněna plošina ke střeše. Světlost interiéru navíc snižovala konstrukce boudy s vestavěným patrem a v oddíle pomocné vzpěry pod stropem v místě okenních sloupků, to by dost omezovalo využití interiéru pro přepravu osob. Zachování M131.2, tedy vozidla těžko jinak komerčně využitelného, byl měl být úkol zejména pro instituce placené ze státního rozpočtu, tedy třeba NTM.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2738
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 14. července 2008 - 19:09:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolega Motoráček se zatím nepochlubil, tak to udělám já - M131.1228 má nový lak a vypadá velice dobře:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981

Pardubice, sobota 13.září 2008 - připravujeme setkání vozů Moskvič!
830026
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 10-2005

Odesláno Pondělí, 14. července 2008 - 21:43:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to my máme od laku ještě daleko.. pár obrazů z neděle


Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2315
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 20. července 2008 - 01:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jeden obrázek z Čech:


Švestková dráha - Lokálky Českého středohoří


ICQ 264305638
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 20. července 2008 - 20:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Záběr z nedělního usazování lavic v M131.109, střední část usazovatele je patrná na snímku. Přistoupili jsme i k repasi zavazadlových košů. Má někdo zkušenosti z vyplétáním? A jakou barvu konstrukce košů vůbec měla? Byly nalezeny vrstvy slonové kosti a tmavé červeně.
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 20. července 2008 - 21:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Kašpar: Teda s tímhle problémem začínáme zápasit taky.Výplety sice máme kompletní, ale už jsou tak staré, že se bojím vyhodit cokoli nahoru, abych se s tím okamžitě nepotkal nazpět v přízemí. . Jinak jsme po dlouhém a vědeckém bádání zjistili, že naše zavazadlové nosiče měly konstrukci původně v chromu nebo tak něco. Možný je i leštěný nerez, ale ten nepředpokládám, vzhledem k ekonomické situaci v době vzniku vozidla.

Dneska jsme jináč trochu hejbli kostrou, byť jen ve dvou.Stihli jsme navíc přijmout i jednu návštěvu a aspoň na chvíli zahodit brusku a poklábosit. Uplakané ráno se změnilo na celkem příjemný slunečný den a poprchávat začalo opět až s posledními tahy stětce. Takže co se dnes odřelo, to se taky znova natřelo. Pro porovnání- stav z minulé neděle na obr.1 a další jsou ze dneška.


Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
830026
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 10-2005

Odesláno Neděle, 20. července 2008 - 21:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

E499.001: Koukám, že plán splněn na 174,9%
a doufám, že za dva týdny opět v plné sestavě .

Jinak taky bych se přikláněl k tomu chromu, stejně jako u M262.
Peter140001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 941
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 20. července 2008 - 21:34:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

E499.001
Dobrá práca !!!

830026
O týždeň sme tam ako na koni, takže myslím, že ten bok sa dokončí
ICQ - 441 546 338
Skype - Peter140001

http://danone39.blogspot.com/
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 20. července 2008 - 21:51:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak chrom, byť v M262.0 a jinde se používal, bych čekal nejméně a určitě by se pod vrstvami barvy našel.
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 20. července 2008 - 22:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zázraky se dějí, my ho tam našli. Ale jen někde, místy byl už zřejmě opadaný, tak to bylo napatláno notnou dávkou šedé barvy,posléze stříbřenkou a na závěr opět šedá.
Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001