K-report
 

Archiv do 12. června 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Ostravsko » Archiv do 12. června 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 641
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 00:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, takže Dennis se naučil ostřit. Když to nezapomene, tak první krok lze považovat za splněný.

Osobně bych doporučoval toto: Nechoď fotit za každého počasí a vylez, jen když je hezky. Foť jen vlaky, na které ti slunce svítí za zády ( tedy jen ty vlaky, kde se fíra dívá do sluníčka, jestli chápeš ), ostatní je zbytečný a nevypadá to hezky. Až se naučíš toto, tak potom se zeptej, co je to kompozice, odborníků co rádi poradí se tu najde dost .
A hlavně si dávej pozor, aby tě při focení něco nepřejelo. Ty pozice, co předvádíš, sou sebevražedné ( to sám uznáš, až si zpětně uvědomíš, kam všude si to lezl ). Je to jen koníček a tak se k tomu má přistupovat.
webové stránky: www.petatrains.wz.cz
ICQ: 327584807
Václav Š. David
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.58.2
Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 02:14:26    Odkaz na tento příspěvek  

Dennis umí pěkné fotky, problém byl spíš v tom, že sem dával i to, co se mu tolik nezdařilo. Pro něj je to hodně důležité, a myslím, že v mém věku bude patřit k elitě.
Petad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 17:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je fakt, ta autocenzura se taky s věkem vyvíjí, já když si vzpomenu jak sem začínal a co mě přišlo jako dobrá fotka, tak se musím smát ( i s čím sem lezl kdysi v dobách kamenných na Želpage, nebylo to o nic lepší než ty Dennisoviny tady ).
To on se kluk učí a první pokroky už jsou znát, což je fajn. Jen ať to tak pokračuje.
webové stránky: www.petatrains.wz.cz
ICQ: 327584807
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 22:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár /"dokumentačních"/ fotek

http://tomi-foto.webgarden.cz/trainz - Download všech mých objektů do TRS a MSTS
Kadr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 13:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari:Taky bych chtěl vidět tu nedokumentační fotku
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2827
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 14:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu bude odstraněn most v Hrabové na haldu Mitrovice :

http://www.dpo.cz/aktuality/tisk_z/08_05_29a.htm
Kadr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 14:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis:Můžu tě prosím tě poprosit o "nedokumentační" fotku?
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 16:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár fotek , posuďte sami jestli jsou dokumentační nebo NEdokumentační .


http://tomi-foto.webgarden.cz/trainz - Download všech mých objektů do TRS a MSTS
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 17:26:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no, noční ti ještě nejdou ... stativ se hodí ... a to mi už hodně lidí tvrdilo a tvrdí, že pokud chceš mít pěkné noční fotky tak a) bez blesku, za b) se stativem

jinak ty denní a vlastně i noční fotky příliš detail (krom té 5 fotky)
tož sem pravil, to su dřisty,ni?

icq: 317-264-840
T_p_h_u
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 17:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak Dennisi, zkus hádat no
No třeba si někam vylézt ? Někam výš než je nástupiště ? ? ?
HLAVNĚ NELOZ NA SLOUPY TV
Fotit vláčky ve stanici, to umí i 3 letý klouček, ai holčička

Tak, co ? Dočkáme se, s Kadrem a ostatníma ? ??

Jinak sem slyšel, že máš docela úspěch na jenom webu, ted nemyslím tvůj osobní
Mayg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1887
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 18:39:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Dennis: ta 111 je fajn tak si představuju zajímavou fotku, nemusí být vždy vlak ve středu, i okolí může být zajímavé. Ale souhlasím s tím že je to velký detail, prostě bez kontextu to není ono, takže pokud to řežeš tak nemusíš.
Co se týče nočních fotek to je vždycky trochu problém, hlavně s bílou.
Ostrava: 2008 Wanpíři ztrácejí sílu, porazí je Škododlak?
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není
Fotky nejen dopravní
Fory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 21:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennisova fotka "quattra" 842.018,osumnáctka není Ostravský stroj pokud vím!Teda už Olomoucký!
Pokud to není z večerního Sp z Brna tak nevím,poradí někdo?
Filda_ova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.242.92.164
Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 10:12:54    Odkaz na tento příspěvek  

Dennis Mi se fotky líbí , chválím pokrok
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2833
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 12:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někam vylézt - no ono to není až tak úplně jednoduché. Posledních pár dnů se tak různě poflakuju kolem ostravských kolejí, bo jsem se na stará kolena rozhodl, že se nemůžu nechat zahanbit a taky bych rád pronikl na jeden nejmenovaný šotoserver se strašně vybíravými adminy, protože ješitnost je svinstvo. A ejhle - byl jsem solidně "setřen", ale beru to v dobrém, jako radu a inspiraci, jak najít ten správný pohled jinýma očima a podle jiných kritérií. A on to je v tom našem rázovitém region k***a problém najít něco "fnásvitu fnadhledu" bez stromů, sloupů, různých budek a drátů a dvoumetrové trávy, aby to nebyla čelovka nebo jiné "zakázané" styly.

No a nakonec se člověk vydá na flek u Báňské Dráhy, hodinu likviduje vegetaci, pak tam prosedí 5 hodin a jede kulové :-) Zlaté tramvajky.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2055
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 12:08:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotit vláčky ve stanici, to umí i 3 letý klouček, ai holčička
A ty umíš co ty tydýte?
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6290
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 16:40:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenki:
A on to je v tom našem rázovitém region k***a problém najít něco "fnásvitu fnadhledu" bez stromů, sloupů, různých budek a drátů a dvoumetrové trávy, aby to nebyla čelovka nebo jiné "zakázané" styly.

Moje řeč
Pokud nepočítám Mosty u Jablunkova a okolí, tak bývá občas hodně složité až nemožné najít nějaký flek tak, by z toho byla nějaká zajímavější fotka...
Pan_x
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 16:53:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield, Jenki,: Zlín je na tom podobně
Adams
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 22:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenki, Garfield: Dovolím si nesouhlasit. Fleků je tu spousta a i onen vybíravý server už si jich notnou dávku vybral. I když taky jsem byl ze začátku chvílemi bezradný.

Jenki: Smím se zeptat, kde jsi na Báňské dráze poklidil? Mám ji prošláplou ze Zárubku až ke vjezdu na Doubravu s výjimkou michálkovického lesa, tak jsem zvědavý....
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2836
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 22:52:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adams : no už jsem taky něco našel, ale chce to ještě trošku zabojovat. Jednak v editaci (předtím jsem ji nikdy neřešil, maximálně ořez a nazdar), jednak v hloubce ostrosti - Tamron 18-250 je krásná hračka, ale velký rozsah zoomu prostě musí přinést i nějaká negativa. Ve výhledu je Sigma 28-70 F2,8 - to by mohlo být jiné kafe. Dohánění ostrosti v editoru mi přijde jako zvěrstvo a hlavně dává dost nepřirozené výsledky, i když jsem na nejmenovaném serveru našel tak nepřirozeně přeostřené fotky, až jsem nechápal. Samozřejmě šocení vláčků místo tramvajek je i o trpělivosti, což je věc, kterou u tramvajek člověk až tak neřeší, tam to jezdí furt. Na dráze nejede nic nebo toho jede moc :



Montanbahn - trošku jsem poklidil na přejezdu u nákl. Jan Maria, ale chce to ráno 8-11 a vzít trošku na široko (nebo autogen a upálit posunové návěstidlo). Trošku jsem to tam zvalchoval a vyrval, ale vlčí máky v koleji nechal. Snad mi vyjde se tam stavit ve čtvrtek ráno, nedělní dopoledne tam bylo dost neefektivní :-)

Dále mě lákají oba mosty nad Hranečníkem, ale slyšel jsem, že OKD-D nerada "trespassers" a při hodnotě svého šotonádobíčka navíc hrozí riziko zalíbení se místním diskriminovaným menšinám. Na tom přejezdu je to přece jenom trošku víc bezpečné.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jenki.)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5415
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 10:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield: bývá občas hodně složité až nemožné najít nějaký flek tak, by z toho byla nějaká zajímavější fotka - stejně jako Adams bych so dovolil rovněž nesouhlasit. Hezkých fleků je tu spousta, jen to chce někdy hodně dobré "poznání" (často stačí totiž udělat pár kroků "špatně" a vypadá to úplně jinak) a někdy i trochu štěstí. To zejména na tratích, kde toho moc nejezdí. A kdyby se dalo nějak legálně dostat třeba na nějakou tu šachtu, NH, TŽ či VŽ (tam má člověk aspoň šanci), byly by k dispozici záběry, které by fotografovi leckdo záviděl...

Jenki: šocení vláčků místo tramvajek je i o trpělivosti, což je věc, kterou u tramvajek člověk až tak neřeší, tam to jezdí furt. Na dráze nejede nic nebo toho jede moc. Svatá pravda. Např. dnes po ránu jsem zavítal na nepříliš známý, ale velmi hezký flek u Šenova (nezpříliš známý asi proto, že se tam dá fotit jen přes léto tak do 8h). A systém byl vždy stejný - nejelo nic, pak vždy vlaky oběma směry najednou a zase nic. Naštěstí to vždy vyšlo...
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 686
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 14:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenki máš prosím nějaké hezké fotky ?
------------------------------
Několik z posledné doby .



http://tomi-foto.webgarden.cz/trainz - Download všech mých objektů do TRS a MSTS
Kadr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 15:21:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennisi:Tak jsem slyšel že si se opět vyznamenal
Šari:Pořád čekáš na "NEEEEEEEEEEEEEDokumentační fotku"???
Koďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 10-2006
Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 16:41:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis: Jenkiho znám osobně (i když on si mě jistě nepamatuje, jako většinu mladých kluků z KP) a toto, co mu tu píšeš si nezaslouží. Kdybys totiž viděl jeho jiné fotky (např z jú es ej), tak by ti lezly oči z důlků a byl bys proti němu špendlíková hlavička a možná ani to ne.

Jinak taky čekám na nedokuměntační foto. Já sice taky fotím jen dokumentačně (a někdy ani to ne), ale aspoň se tu s těmi cetkami nechlubím jak ty. Zkus trošku cenzurovat ty svoje "díla".
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 17:29:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jena: ano byl jsi přistižen na tom místě.
A fotečka by nebyla toho Os 3405?
Adams
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 795
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 18:42:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenki: Že OKD-D nerada "trespassers", to je naprostá pravda. Když jsem se šel jednou projít ze Zárubku směr Jan Maria, tak mě asi se stavědla zahlédli a poslali za mnou kocoura. :-) Ten mě dojel, ale když jsem jim vysvětlil, že s foťákem a učením na zkoušku tam opravdu železo nekradu a že jsem tam za účelem focení, pozdravili a odjeli zpátky. Vše ovšem v inteligentních mezích, takže normální člověk by snad problém mít neměl.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5416
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 19:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumek: fotím na film. Ale shodou okolností to byly poslední políčka a při vyvolání si nechávám rovnou dělat i scan, takže - fotka by byla...


PS.: a něco málo pro ostatní z mých dokumentačně/nedokumentačních fotek z "dennisova revíru" aneb 3xelektricky:
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 19:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jena: dík , ale je to rychlovka z negativu
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5417
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 20:57:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumek: někdy se zadaří. Měl jsem na nich akci z Vrútek, tak jsem pospíchal...

Dennis: není, i když z něho by to taky šlo, jen to chce delší sklo. Já musel vzít zavděk méně pohodlným "žebříkem"... Ze stavědla se dobře fotí po poledni vlaky na Frýdek.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5418
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 21:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eh, koukám, že "Dennisův" dotaz zmizel, tak to teď vypadá, že odpovídám na nic. Takže jen pro pořádek - ptal se, zda je ta prostřední fotka focená ze stavědla...
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2838
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 22:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis - otázka je, co to jsou "hezké fotky", ale co mě osobně v poslední potěšilo :





Prostě "pěkné fotky" jsou subjektivní záležitost - každou z nich můžeš různě zkritizovat, ale mi se prostě líbí a mám z nich radost.
P. Štefek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.104.238
Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 22:54:54    Odkaz na tento příspěvek  

Jenki: Na Báňskou dráhu v neděli opravdu nechoď, sobota je o trochu lepší, ale hlavně to chce tam jít v pracovních dnech (a raději ne v pondělí). Ne, že by v neděli nic nejezdilo, ale provoz je skutečně minimální. Ještě když jsem dělal na Josefce výpravčího, tak ty nedělní šichty byly dobré hlavně na vyspání. Sice se mi nikdy nestalo, že by nic nejelo, ale třeba jel za celou denní směnu jediný vlak. A vím, že kolegyni se jednou stalo, že se za 12 hodin nehlo ani kolo. Je to už sice nějaký pátek, ale od té doby provoz na Bdr rozhodně nezhoustl.
P. Štefek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.104.238
Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 22:59:48    Odkaz na tento příspěvek  

A mimochodem Jenki, v pondělí jsme fotili kousek od sebe, přidávám můj úlovek téhož vlaku s 754.039 v čele:
Martinostruszka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 04. června 2008 - 09:03:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumku, ještě to chtělo aby jsi z toho Elefanta pěkně pravicí kynul z okénka kabiny na vysmátého Jenu, a to už by jsi měl rovnou fotku do rodinného alba.
Asi si tě půjdu taky někdy blejsknout.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martinostruszka.)
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 04. června 2008 - 09:45:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martinostruszka: to už jsem nestihl do toho okna, fotil opravdu brzo a bylo to překvapení ze zálohy (a přece mu nebudu kazit snímek )
Šulu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 04. června 2008 - 20:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: A kdyby se dalo nějak legálně dostat třeba na nějakou tu šachtu, NH, TŽ či VŽ

Legálně se do NH i Vítkovic dá dostat vcelku bez problémů, ale s focením je to nereálné (zajímalo by mě, kdo to třeba na huti povoluje). A pozor na Vítkovice, zrovna nedávno jsem podepisoval školení pro práce v areálu a byl k němu přiložený i pěkný sazebník na pokuty...za fotografování v areálu 15.000Kč.
TEchnicky SLAbý
Adams
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 798
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 04. června 2008 - 20:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je celkem nemilá zpráva. Uvažoval jsem o tom, že bych si zkusil na prázdniny vyběhat nějaké povolení na šot v areálu - uvažoval jsem tak, že když to šlo na DOD, tak proč ne jindy.
Šulu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 04. června 2008 - 21:27:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém není neřešitelný..jen znát správné lidi, co vystaví povolení k fotografování. Taky bych rád někoho takového znal... Mám výhodu toho, že se při své práci dostanu na spoustu zajímavých míst, třeba tavení oceli v obloukové peci nebo válcování profilů je hodně zajímavé. Nemluvím o hasicích mašinkách na koksovně..Jenže tohle všechno stojí i za dokumentaci.
TEchnicky SLAbý
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 2-2006
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 23:56:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak probíhá rekonstrukce kunčického nádraží? Kdy bude rekonstrukce dokončena (nebo už je)?
Ostrava - Karolina; budoucí nová ostravská čtvrť.
www.ostravaci.cz, fotografie Ostravy.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 2480
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 06. června 2008 - 09:18:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan_x: S čím je, podle tebe, na tom Zlínka podobně ? Zlínsko není rovina a všude samé věže. Nevím, jak ty, ale na Zlínce já zde s flekama problémy nemám....

Dennis: Už sa teším až budu doma a podívám se na fotky ve velkém:-). Jaxi ve škole su rád, že tu možu vůbec psat !
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

810 271 - 7 "ŠARINKA" - perla na Zlínce
810 131 - 3 "VHS" - VZPOMÍNÁME
1.6. - rok FZF sobě a Vám
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 06. června 2008 - 15:12:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Několik fotek ze včerejška.

http://tomi-foto.webgarden.cz/trainz - Download všech mých objektů do TRS a MSTS
Mrzdenek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 06. června 2008 - 16:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a telíme:D
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 06. června 2008 - 16:33:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a zoomíme - čím víc zoom, tím více Dennis

PS: co je pro tebe priorita? loko nebo okolí? A podle posledních tří fotek - silně si levičák, co? vše důležité je nalevo
tož sem pravil, to su dřisty,ni?

icq: 317-264-840
Mrzdenek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 06. června 2008 - 18:12:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Dennis: Z toho si nic nedělej, já taky kdysi jen telil bo to bylo jednoduší:-)
Němec z Ova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.2.226
Odesláno Pátek, 06. června 2008 - 19:52:19    Odkaz na tento příspěvek  

Ale pánové, co máte proti takovýmto fotkám? Například u té první stačilo dostat Brejlovce na "Zlatý střed" tj. průsečík linek vedených levou a spodní třetinou snímku a byl by to pěkný snímek. V použití "telete" naopak vidím plus. U tohoto snímku je náznak oddělit loko s mosty od pozadí. Proto se také používají vyšší ohniska, nikoliv k "přiblížení" něčeho k fotografovi. Také se tím změní poměr hlavního objektu k pozadí.
V případě použití "normální" ohniskové vzdálenosti by obloha vyšla na větší plochu snímku (zabraná zbytečná plocha snímku + ovlivnění expozice).
A nějaké okolí k železnici také patří. Dalším dvěma snímkům by prospěl ořez, tak aby se čela HV dostaly na "Zlatý řez". Jen třetí snímek je brán zbytečně na široko.
Pokud bude Dennis (či kdo to fotil) takto pokračovat, určitě se dočkáme ještě zajímavých fotografií.
Tolik mé názory.
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 07. června 2008 - 00:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co toto ? Líbí ?

http://tomi-foto.webgarden.cz/trainz - Download všech mých objektů do TRS a MSTS
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 2491
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 07. června 2008 - 00:28:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak to je zajímavá fotka
A 2.5 sec to je docela haluz, neodpaloval-li sis to sám, nebo na signál
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

810 271 - 7 "ŠARINKA" - perla na Zlínce
810 131 - 3 "VHS" - VZPOMÍNÁME
1.6. - rok FZF sobě a Vám
Pan_x
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 07. června 2008 - 20:25:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis: no pěkná fotka ohňostroje, ale příště ho nefoť na nádraží...
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5432
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 07. června 2008 - 21:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis: no, to se musí nechat, tohle se ti celkem povedlo. Škoda, že jsou ty fotky trochu nakřivo, ale vlak s ohňostrojem, to se vidí málo...
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 2509
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 07. června 2008 - 22:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis: Děkuji ti za dnešní prání k narozeninám
Už nevím, jak ti to mám dát vědět. Na soukromou poštu nereaguješ . Estli něco potřebuješ, tak mi pošli mejla. Na ICQ si tě opravdu nepřidám, sorry

Sorra za OT, snad si to tu přečte, toto už je nejkrajnější nouze...
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

810 271 - 7 "ŠARINKA" - perla na Zlínce
810 131 - 3 "VHS" - VZPOMÍNÁME
1.6. - rok FZF sobě a Vám
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 700
Registrován: 2-2006
Odesláno Neděle, 08. června 2008 - 14:46:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jena: křivé foto - všiml sis někdy perspektivy objektivu, tak které sloupy mají být rovně - ty uprostřed nebo na okraji????
Folcek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 08. června 2008 - 15:21:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis: nejsi ty rodina s Trajflikem358???
Nehněvej se ženo má, kde jsou vlaky tam sem já.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5437
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 15:42:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcx: kácí se i barák, stavědlo i sloupy uprostřed...
Čd4ever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 16:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co máte vůbec proti Dennisovi (teda kromě toho, že má v profilu gumokol)??? Tyto fotky se mi zdají lepší než fotky většiny z vás.....
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 975
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 17:03:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jehehe, kdo se nám to vrátil...
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5438
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 17:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čd4ever: proč hned za tím hledáš nějakou zášť?? Prostě sem řekl, že ta fotka ujde, jen je nakřivo. To nesmím??
xxxxxxxx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.185.250.110
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 18:50:59    Odkaz na tento příspěvek  

at žije želpage přemnožená na k-repu
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2103
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 19:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravdou je, že už to tu je jak na želpage, stejně stupidní komentáře od samých slavných fotografů, z nichž každý je geniální.
Viděl jsem tu horší fotky, než Dennisovy, ale on má holt asi smůlu. Napřed je mu vytýkáno, že je jen v Ostravě-Střed, potom, že má všechno nalevo, teď nakřivo, nahoře, dole, potom moc uprostřed, tamhle vadí sloup a nebe je přepálené
Přitom je vidět, že má snahu, rozhodně je tam pokrok a možná, že si z vás i tak trochu střílí. Na tyhle poznámky už bych se pomalu choval taky tak.
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5441
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 20:43:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

xxxxxxxx, Fýra: já nevím. Nemyslím si, že jsem "slavný fotograf", nemyslím si, že jsem geniální, jen jsem řekl svůj názor. Přičemž jsem hned zkraje poznamenal, že se mi ty fotky celkem líbí a že mají něco do sebe. Ale jak tak sleduju, jakmile člověk je náznakem napíše něco, co zavání "želpagismem" (zvláštní pojem, což?), hned je za vola. Za chvíli, aby se člověk pomalu bál napsat, že to a to se mu nezdá. Naštěstí, rýpání některých jedinců mi je celkem ukradené...

Dennisovu snahu nikterak nehaním, zatím zde sice nepředvedl nic, co bych si pověsil na zeď (a nemyslím to zle), ale v porovnání s tím, co předváděl dříve a nyní je vidět, že se snaží. Jen tak dále...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2114
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 13:03:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víš co, já nemám nic proti želpage, jsou tam hezký fotky a na svůj server takový zřejmě chtějí, proto selektují. Co je na tom serveru ovšem nejstupidnější jsou komentáře různých rádobyodborníků. A komentáře fotek Dennise se k tomu dost přibližovaly, přitom nebyly až tak pravdou, přišlo mi to, že už ti lidi spíš nevědí co si vymyslet...

(Příspěvek byl editován uživatelem fýra.)
Yeah Federace přerovských schotouschodrtičů

Nejnebezpečnější pro naši železnice jsou její "přátelé" kterým se slangově říká šotouši
Vyhlašuji proto akci "SESTŘEL SI SVÉHO ŠOTOUŠE"!!!
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 2532
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 13:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco pro čtení:
Návrh jízdního řádu drážní dopravy na období 2008/2009
Pouze MS kraj
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

810 271 - 7 "ŠARINKA" - perla na Zlínce
810 131 - 3 "VHS" - VZPOMÍNÁME
1.6. - rok FZF sobě a Vám