K-report
 

Archiv do 22. února 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Peážní trať Liberec - Varnsdorf (089) a Euroregion Nisa » Archiv do 22. února 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1290
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 10:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My byli na SOEG na jaře 2007 (po 1.4.) celkem ve čtyřech lidech na LIBNET a o Dampfzuschlagu nevěděli, ale nikdo ho nechtěl - totiž, ještě přesněji by někdy možná stačilo ukázat jakoukoli jízdenku českého formátu, protože snad jen v jednom ze tří námi využitých vlaků ji průvodčí chvilku studoval, zbylí dva kývli/mávli rukou po zběžném pohledu...
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2292
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 10:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Málokterý průvodčí si v této oblasti LIBNETku nějak prohlíží, možná tak koukne na datum platnosti a dost. Pokud si někdo jízdenku studuje a třeba ji dokonce nezná, tak jsou to autobusáci. Ale jak najdou všespásnou zkratku ZVON, je jim to jasné.
Do jaké míry to znají v Görlitzu a jiných městských provozech, to nevím. Jezdil jsem tam tramvajemi a stadtbusy celý den a kontrola se nedostavila.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Fotoweb městské hromadné dopravy
Aktuálně z Liberce a okolí
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 09:38:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel tu jízdenku zkoumají i průvodčí DB a čučí na to jak péra... Hlavně, když je ta Libnetka vydaná popkou... Tam je ten "Zvon" hodně nečitelný, tak pak koukaj a koukaj a... nakonec když to uvidí, tak si oddychnou...a já též...
Sportu zdar, bajku zvláště!
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2298
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 13:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak do DB jsem s LIBNETkou ještě nevlezl, tak nevím. S DB většinou provádím cesty do Drážďan, tj. s Regionet+DB - a s tou problém nemají.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Fotoweb městské hromadné dopravy
Aktuálně z Liberce a okolí
Hrubyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 20:11:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem u DB neměl s Libnet nikdy žádný problém. Když začínala Sone, tak na to průvodčí DB koukali trochu s nedůvěrou, ale vždycky to dopadlo dobře. Paradoxně víc problémů jsem zažil s ČD, když jsem jel v R z Turnova do Liberce (odbavení jako v Sp).
Navštivte www.interrail.brejlovec.net a podělte se o své zážitky z cestování v cizině!
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 20:38:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrubyv: Souhlas, také nemám se SONE+ nejhorší zážitek z SRN, ale z R v úseku Chlumec n. C. - Hradec Králové. Ač jsem měl s sebou GVD a ukazoval průvodčímu poznámku "cestující jsou odbaveni jako v Sp", pořád mlel, že to platí jen pro důchodce!!
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Siderodromofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 04. ledna 2008 - 06:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám zajímavé zážitky s LibNET s německými autobusáky. Na trase Rothenburg - Horka, čili dost daleko od našich hranic, se tvářil, jakoby to viděl denně, zatímco na trase Olbersdorf - Zittau jsem mu ta čtyři písmenka ukazoval třikrát, než pochopil, že to je platný jízdní doklad.
MHD Liberec
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 04. ledna 2008 - 11:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi máte divný kukuč
Sportu zdar, bajku zvláště!
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2307
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 09:08:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Siderodromofil: O jaké šlo dopravce? Počítám, že Olbersdorf-ZI bylo KVG Zittau...
A když už jsme u KVG, do autobusu na školní lince by mě asi nevzali? Jezdí tam přenádherný Ikarus
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Fotoweb městské hromadné dopravy
Aktuálně z Liberce a okolí
Jirka_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 09:09:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to vypadá se Starým Varnsdorfem? Je šance, že by se tam někdy zastavovalo?
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 6-2003
Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 14:56:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šance ano, ale kdy ?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1485
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 14:59:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šance je veliká, nechte se překvapit. Zatím společnost RAILTRANS dala veřejný slib, že opravu zastávky je schopna zafinancovat, město Varnsdorf slíbilo zřízení elektrické přípojky. Složky ČD s tím nemají problém, problém je na SŽDC, kterému není znám právní stav. Toto je v současnosti v řešení stranami SŽDC, DÚ a RAILTRANS.
Petr Šimral
Fantomasdc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1419
Registrován: 7-2002

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 18:10:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď ve Večerníku na ČT dávali reportáž o tom, že Porajówští by rádi železniční zastávku...
Zlaté časy - Moderní časy.
Jirka_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 09:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fantomadc: No, to by byla docela zajímavá situace... Mimochodem (možná se to tu už probíralo), proč vlaky ČD nezastavují v zastávkách mezi Žitavou a Varnsdorfem?
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 4681
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 14:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč vlaky ČD nezastavují v zastávkách mezi Žitavou a Varnsdorfem?

A proč by měly? Pochopte že i po zrušení hraničních kontrol i nadále existují dva suverénní státy - ČR a SRN a těžko mohou takto ČD provozovat na německém území vnitrostátní dopravu - na to by potřebovaly normální německou licenci se vším všudy. Takhle provozují peážní dopravu na základě mezinárodní úmluvy a vstup do schengenského prostoru na tom absolutně nic nezměnil.
To samé se týká i zastávky v Porajówě - bez souhlasu polské strany tam těžko bude někdy něco zastavovat.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Václav Š. David
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.196.48.137
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 18:09:02    Odkaz na tento příspěvek  

Quex: Zde by stačila rozumná dohoda, podobně jako na Chebsku projíždí německé vlaky, i když na našem území za tarif ČD. Ostatně, jak je na tom tento GVD německá osobní doprava mezi Eibau a Žitavou?
Siderodromofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 19:10:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takto
MHD Liberec
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 38774
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 19:36:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VŠD:
Nejen za tarif ČD, ale především pod hlavičkou ČD. O peáž (tedy vlak cizího dopravce na cizím území) se jedná akorát u Vojtanova. Napřed českou přes Německo a pak německou přes Česko.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 4682
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 08:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V.Š.D.: Jak už napsal MZ - na Chebsku jsou na našem území provozovatelem ČD a rozhodně se nejedná o peážní dopravu. Ta skutečně z německé strany funguje jen na 3 místech - Vojtanov, Varnsdorf a Fukov.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1504
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 08:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Quex: ve Varnsdorfu se již od února 2005 nejedná o klasickou peáž. Na německé části je dopravce HWB, na české je RAILTRANS. O peáž se jedná pouze při průjezdu Polskem.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 4684
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 10:04:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK, díky za upozornění.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Siderodromofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 12:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral: HWB? V tom Kursbuchu je psáno SBE. Nějak mám v těch společnostech hokej. Myslel jsem, že HWB jenom patří ty motoráky a že je má SBE od ní pronajaté. A jelikož je HWB HochwaldBahn, svádí to k doměnce, že je to společnost, která provozuje autovláček na Hvozd


MHD Liberec
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 9-2003
Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 17:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ceskym draham temer nic nebrani v tom, aby zastavovali na nemeckych zastavkach mezi zittau a varnsdorfem - musi s tim souhlasit predevsim ZVON, dale by ale musely CD prijmout mistni tarif, tj. tarif ZVONU a zaplatit DB bet poplatky za pouziti nastupist ... takze asi tak ... je ale samozrejme jasne, ze by se to CD nevyplatilo
Václav Š. David
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.196.48.137
Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 20:45:32    Odkaz na tento příspěvek  

Lokom: A nešlo by se nějak vyřešit, aby se to ČD vyplatilo?
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 4685
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 22:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ceskym draham temer nic nebrani v tom, aby zastavovali na nemeckych zastavkach mezi zittau a varnsdorfem

Já fakt nevím, ale umíte číst nebo ne? Je tak těžké si přečíst pár příspěvků výše?
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1505
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 02:35:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Siderodromofil:
přepravně provoz v úseku Zi - Sei zajišťuje SBE. Dopravně linku zajišťuje HWB a RAILTRANS. v úseku Zi - Li přepravně zajišťuje RAILTRANS, dopravně v Německu HWB, v Polsku a ČR RAILTRANS
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 9-2003
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 17:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad quex:

ano, kupodivu umim kdyz umim i psat, jak pozoruhodne ze?

je to mozna zvlastni, ale CD nic nebrani pozadat ani o tu licenci + to co sem napsal v predchozim prispevku. konec koncu jim ani nic jineho nezbyde, budou-li chtit se zucastnit vyberoveho rizeni na 089 ...
Trainzaklancelot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 08:27:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mám dotaz- když projedu celou trat z liberce pres varnsdorf a dale ten kousek pres polsko do cech, plati mi tam normálně režijka? díky
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 10:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve vlaku ČD ano.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 4700
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 11:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainzaklancelot: A proč by neměla platit?
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Trainzaklancelot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 12:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Petr_Šimral: děkuji. je to lepší, než se potom hádat s průvodčím..a vůbec ne s nějakým polákem...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39110
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 12:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam žádné vodiče nejsou. (Polák se ve vlaku vůbec neobjeví, leda tak jako cestující. Stejně tak Němec.)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Standa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 674
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 12:25:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

České dráhy, Railtrans, nebo někdo jiný?
ICQ: 250-751-966
Jirka_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 09:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mne zaráží jedna věc: Proč Němci obsluhují Seifhennersdorf peáží přes Varnsdorf směrem na Žitavu, logičtější by podle mého byl směr na Eibau, kde je návaznost jak ve směru Žitava, tak Drážďany
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 09:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejhezčí bylo, když to ještě jezdilo "durch" až do Eibau, tam byl přestup na Osy na oba směry (ve stanici však byly toho času jen dvě koleje ). Sám jsem to jednou zkusil a pěkné.
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 10:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jirka_j: protože jde o obsluhu celého spádového území. A ostatně vždycky se to tak dělalo :-)
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 16:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VT 43 právě míří do Sajfiku...
Sportu zdar, bajku zvláště!
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 18:17:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... a místní šotouši se můžou zbláznit.
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 18:34:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nechápu, ale mně se to teda asi netýká...
Sportu zdar, bajku zvláště!
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 20:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

:-)
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 7-2004

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 22:15:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má ta potvora aspoń záchod?
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 207
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 22:25:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stavebně ano.
Zhor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 18:09:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vt43je co? ta modrá dlouhá potvůrka? (tu mám rád!) nebo která? djete sem fotky
dík
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 22:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VT 43 - autor: Jörg F/z Oleba Online.de

Ale pozor! Nesmíte dávat najevo moc velké emoce, aby to Mikulda přežil
Sportu zdar, bajku zvláště!
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 23:41:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jen se klidně radujte ... :-)
Oproti VT41, VT42 je to změna k lepšímu. Široké dveře, které se dají individuálně otevřít/zavřít tlačítkem u dveří i z pultu, přehledný interiér, kotoučové brzdy, přídavná brzda, ovládání na jednom rajčáku ...
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 11:55:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a trochu ohleduplnější píšťala, co nebudí lidi na míle daleko...
Sportu zdar, bajku zvláště!
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2522
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 21:22:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná už to tady někde bylo (a možná jsem se ptal dokonce já ), ale když už jsme v tom Schengenu, na jakém nástupišti staví vlaky Vdf-Liberec? Pársetmetrový sprint přes celé nádraží při pětiminutovém zpoždění RE z Drážďan mi dal posledně zabrat.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Fotoweb městské hromadné dopravy
Aktuálně z Liberce a okolí
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 19:54:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergeilbc: Na kterém nádraží?
V Žitavě je teď čistá dvoukolejka, čili směr Liberec 1A, směr Varnsdorf 2. nástupiště.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2537
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 20:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Já už fakt blbnu, samozřejmě Zittau
1a je ten prostor u nádražní budovy, pokud se nepletu?
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Fotoweb městské hromadné dopravy
Aktuálně z Liberce a okolí
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 21:29:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1A je to vpravo vzadu nechutně daleko za bývalou celnicí.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2539
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 22:31:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže se nic nezměnilo a přestup z Drážďan 19:13-19:18 je stále adrenalinovým zážitkem s nejistým koncem. Škoda. :-(
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Fotoweb městské hromadné dopravy
Aktuálně z Liberce a okolí
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 600
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 18. února 2008 - 21:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hm, faktem je, ze by se s tim melo neco udelat ... je to zrejme sila zvyku, lec ted uz opravdu snad nic nebrani tomu, aby vlaky staly uz na peronu oznacenym bez "a" ... aj dopravce by to mel pozadovat (samo kvuli lidem), lec sila zvyku u CD je zrejme silnejsi nez si myslime
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 601
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 18. února 2008 - 22:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a jak to je vubec s Railtransem? ten zastavuje take az vzadu na nastupisti?
Liberečák2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.218
Odesláno Pondělí, 18. února 2008 - 23:07:07    Odkaz na tento příspěvek  

ad Lokom: vysvětlení je na stránkách ZVONu:
Eine Anpassung der Bahnsteignutzung für die Züge der CD im Bahnhof Zittau nach Wegfall der Grenzkontrollen ist leider nicht ohne weiteres möglich. Der Bahnhof besitzt noch die altehrwürdige mechanische Stellwerkstechnik und hat als zusätzliche Besonderheit die doppelte Gleisverbindung zwischen den Gleisen 1 und 2, die die Bahnsteige 1 und 2 in die Bereiche "a" und "b" unterteilt.
Signaltechnisch ist die doppelte Gleisverbindung nur mit Gleissperrsignalen für Rangierfahrten gedeckt. Mit Reisenden besetzte Züge dürfen im Regelbetrieb nur als Zugfahrten, d. h. mit Bedienung von Hauptsignalen über gesicherte Fahrstraßen gefahren werden. Daraus ergibt sich für Zittau folgendes Betriebsregime.

Fahrten von Hradek nach Varnsdorf:

Diese Züge können bis zum Bahnsteig 1b bzw. 2b vorfahren. Nach Aussage von DB Netz wird dies auch - wenn es die Gleisbesetzung erlaubt - so durchgeführt.

Fahrten von Varnsdorf nach Hradek:

In dieser Fahrtrichtung müssen die Züge zwingend zum Bahnhsteig 1a (ehem.Grenzbahnsteig) vorfahren. Eine Fahrstraße zur Ausfahrt vom Gleis 1 am Bahnsteig 1b über Gleis 1 am Bahnsteig 1a nach Hradek gibt es nicht. Alle Züge, die in Zittau am Bahnsteig 1b halten, müssen in Zittau enden.

Eine Änderung dieser Betriebsführung wird erst mit Umbau des Bahnhofes Zittau auf ESTW-Technik möglich sein (schätzungsweise 2010).odkaz
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2549
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 19. února 2008 - 14:01:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reko nádraží v Zittau? Šťastná to země.. v Liberci se nádraží rekonstrukce nedočká, i kdyby jim to tam celé spadlo na hlavu včetně slavné bývalé čekárny, která má nyní velmi smysluplné využití :

VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Fotoweb městské hromadné dopravy
Aktuálně z Liberce a okolí
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 19. února 2008 - 20:10:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hm, prd z technickych, setri se na topenim :-/ jinak ta cekarna v lbc je opravdu ostuda!!! to co udelali na 3. nastupisti je opravdu ostuda. hold, snad brzy postavi vypravni budovu CSAD a lidi budou mit kde dustojne cekat ...

jinak by se snad mel zacit rekonstruovat podchod, ovsem kdy, to tezko rict ...
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 19. února 2008 - 20:12:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Liberecak2: bohuzel mi to pise, ze tato stranka neni v cestine k dispozici, muzu dostat strucny prehled o co tedy jde? nemecky neumim ani slovo ... :-(
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 20. února 2008 - 22:30:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Překlad pro Lokom:
Úprava použivání nástupišt pro vlaky ČD na nádraží v Žitavě bohužel po zrušením hraničních kontrol není jen tak možné. Nádraží má ještě starobylou mechanickou stavedlovou techniku a má jako dodatečnou zvláštnost dvojité kolejové spojení mezi kolejemi 1 a 2, které rozdělí nástupiště 1 a 2 v okrsky „a“ a „b“.
Navěstidlovou technikou je dvojité kolejové spojení jenom krýt návěstidlami pro uzávěru koleje pro posunovací jizdy.
Cestujícemi obsazené vlaky smějí v pravidelném provozu jezdit jenom jako vlakové jizdy, to znamená s obsluhou hlavních navěstidel přes chranené vlakové cesty . Z toho vyplývá pro Žitavu nasledující provozní režim:
Jizdy z Hradku do Varnsdorfu:
Té vlaky můžou projet až do nástupiště 1b anebo 2b. To se podle DB Net i tak provádí, když to dovoluje obsazení kolejí.
Jizdy z Varnsdorfu do Hradku:
Tím směrem musejí vlaky nutně projet až do nástupiště 1a (byvalé hraniční nástupiště). Není vlaková cesta pro vyjezd z koleje 1 u nástupiště 1b přes kolej 1u nástupiště 1a, Všechné vlaky, které zastavují v Žitavě u nástupiště 1b, musejí v Žitavě končit.
Změna řízení provozu bude možné nejprv po přestavbě nádraží Žitava na techniku elektronického stavedla asi v roce 2010.
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 9-2003
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2008 - 20:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

díky moc za překlad!
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2935
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 22. února 2008 - 09:27:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám, že společně s tím elektronickým stavědlem dojde k podstatné redukci kolejiště v Žitavě.