K-report
 

Archiv do 27. ledna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » 121, 122, 123, 124, 125.8, 130 a 131 » Archiv do 27. ledna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2823
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 13:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radekš:
Není, protože cílem není design lokomotivy, ale její převtelení do předem zvolené firemní barvy
Ano, psal jsem že i s pomocí těchto barev lze vytvořit něco rozumnějšího, stačí číst!

Ti řeší nějaké proužky, rámečky a jiné věci, které jsou z hlediska účelu toho nátěru zcela mimoběžné
Nejsou tak mimoběžné, až budou všechny mašiny kvůli světlému rámu černé jak bota - nebude to tvořit zrovna dobrý image - úplně zbytečně, použití tmavší modré na dolní partie by asi korporátnímu image neuškodilo. Zrovna tak si počkejme, až začne někdo psát v novinách, že nové mašiny ČDC nejsou vidět na přejezdech - taky skvělá reklama... Opět úplně zbytečně. Já netvrdím že jsou špatné barvy - špatné je schéma. Projeví se to nepříznivě pro samotné ČDC, se šotoušstvem to nemá co dělat.

stejně tak jako ta šhotomodrá 240 ve vedlejší diskusi
No tak si člověče počkejte, až vyjede první modrá 240. Pak můžete porovnat - to jen abyste se nedivil
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 13:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Může mi Mašinka vysvětlit přínos žlutých proužků na čelech HV? Celkem mě překvapuješ svými názory. Šotouš rulezzz...

Kupodivu musím souhlasit s RadkemŠ...
Sportu zdar, bajku zvláště!
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2550
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 13:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

netvrdím že jsou špatné barvy - špatné je schéma.

Tady o žádné schéma vůbec nejde. Vy prostě od nátěru lokomotivy požadujete něco zcela mimoběžného.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2824
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 13:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mtb_freeride:
Je zajímavé, že bezvýhradně všechna vozidla ČD mají na čele alespoň nějaký světlý nebo výrazný prvek. Patrně dosud volili nátěrové schéma samí blbci a teprve s nástupem ČD Cargo přišli osvícení designéři

Tak se podívejme pro inspiraci do zahraničí - tam třeba blbci nejsou. Ejhle: Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Německo, Polsko - všude mají na čelé něco výrazného. Patrně samí blbci

Radekš:
Od laku očekávám to, že kromě použití firemních barev bude také praktický, což je výhodné snad i pro firmu samotnou, ne?
Rum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 14:17:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Masinka:
ještě bych přidal Velkou Británii, kde je na dráze hafo "korporátních imidží" a kupodivu všechny mají žlutý čumák.
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 14:19:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak znovu: Může mi Mašinka vysvětlit přínos ...

Já se divím, že tu něco vůbec řešíte. Vám je po tom úplně něco, co si udělá soukromý podnik. Se divím, že nedali ty miliony tobě, ty bys nám předvedl tu hitparádu barev, odstínů a výstražných proužků. Nemyslíš snad, že bys to udělal lépe, že?
Sportu zdar, bajku zvláště!
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2825
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 14:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já k tomu nemám víc co dodat, všechno jsem už napsal. Přínos výrazných barev nebo nějakého barevného kontrastu je bezpečnostní, to je myslím naprosto zřejmé i praseti.

ty bys nám předvedl tu hitparádu barev, odstínů a výstražných proužků
Opravdu trapné
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 15:10:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nic proti, ale já fakt v užívání výstražných proužků nevidím žádný efekt... Tuto "práci" převezme s přehledem osvětlení lokomotivy.
Když to vztáhnu na takovýho Ragulina Railionu (bo mi přijde kontrast bílá/červená větší než žlutá/zelená nebo žlutá/šedivá), tak první, co člověk zbystří v dálce budou jeho světla a nějaký bílý proužek lze vidět tak leda z pár desítek metrů. K čemu mi to je?
Sportu zdar, bajku zvláště!
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2827
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 16:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuto "práci" převezme s přehledem osvětlení lokomotivy.
Nesouhlasím. Běžné osvětlení (podstatné lépe jsou na tom diody) je viditelné jen z malého úhlu, navíc koleje i silnice jsou často v obloucích atd. Dal jsem si tu práci a připravil malou ukázku (prosím zdržte se poznámek o 754 ČDC, vzal jsem první fotku v šeru, co mi přišla pod ruku).


Cargolokomotiva je před soumrakem prakticky neviditelná
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 17:05:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co stroje unipetrolu?
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2551
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 17:19:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

všechna vozidla ČD mají na čele alespoň nějaký světlý nebo výrazný prvek.

To je snad celý světlemodrý čelo a boky, ne ?

Patrně dosud volili nátěrové schéma samí blbci

No tak historie unifikovaných nátěrů, kdy do toho nekompetentně zasahovali všelijací vysocepostavení železničáři (aby dostal ze všech stran vynadáno designér, kterej k tomu přišel jak slepej k houslím) je snad dostatečně známa.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.85.237
Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 17:39:49    Odkaz na tento příspěvek  

Masinka:Dobrýýý.A vy ostatní neříkejte že se Vám to nelíbí:škoda že tu ještě není v této barvě i
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2828
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 17:55:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je snad celý světlemodrý čelo a boky, ne ?
To můžete posoudit sám, podle mě to není ani omylem.

kdy do toho nekompetentně zasahovali všelijací vysocepostavení železničáři
Vždyť to píšu, podle Vás byli všichni blbci. A jsou patrně dodnes, když kafrají do tvorby korporátních nátěrů u ZSSK, MÁV, DB, ...

Kilofok:
Zapomněl jste zmínit například polskou CTL, která má lokomotivy černošedé. To je rovněž velice praktické. Společný znak těchto nátěrů je vždy vznik v posledních pár letech, kdy se na to najímají renomované a vysoce profesionelní designérské kanceláře s dlouholetými zkušenostmi v oboru
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 19:46:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Může mi tedy nějaký odborník vysvětlit, na jakou cílovou skupinu je zaměřen korporátní image lokomotiv ČDC, a jakého efektu má být jeho důsledným prosazením dosaženo?
A jak se ptá každý manager, co to bude stát a kolik to vydělá? Akcionáře přeci nic jiného nezajímá.
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 19:50:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no když už je tady ta dizkuze o účelnosti laku, tak přidám ukázku nátěru, který MÁV(teď už vlastně H-START a to jejich Cargo) používá na elektrické lokomotivy. je podobné, jen vymyslené mnohem účelněji z mnoha hledisek. vzhlednost a účelnost jsou 2 úplně jiné věci
Klv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 00:19:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ačkoliv i já čekám na první modrou laminátku nebo brejlovce s nemalou hrůzou a jsem přesvědčen, že málokterý designér zná skutečné poměry v každodenním železničním provozu, zkusil bych se přesto na ten cargácký design podívat trochu jinak. V konkurenčním prostředí (které dříve nebo později bude i na českých kolejích) se prostě každý musí zviditelnit a nápadný a nezaměnitelný "branding" prostě k tomu patří. Asi byste z toho byli pěkně zmatení, kdyby Tesco používalo v každém městě jiné logo nebo kdybyste u pana Jančury najednou potkal zelený autobus... Na kolejích je to úplně to samé. Podívejte se třeba do Německa – barevně nebyla ještě nikdy předtím u DB taková unifikace (= pro šotouše naprostá nuda v Rajchu!), ale taky ještě nikdy neměla DB tolik konkurentů v nákladní i osobní dopravě. Oproti tomu působí lokomotivní park ČD zatím jako nepovedený lunapark. Soukromníci už pochopili důležitost jednotného vzhledu a tak používá Viamont, SD-KD nebo IDS nápadné i nápadité nátěry, které bych sice nepovažoval za vrchol elegance, ale zato jsou naprosto nezaměnitelné a tím plní svůj úkol. Nový cargácký lak je oproti tomu vlastně už velmi decentní, ale největší dopravce, jehož vlaky jsou vidět každou chvíli, si to snad může dovolit. Jen opravdu nechápu, proč zvolili právě dva odstíny modré, když konkurenti ODOS a Unido už před nimi udělali to samé a když modrá je zřejmě i u jiných dopravců módní barvou sezóny (viz BRKS, Loko Trans, Skanska)!
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2552
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 07:34:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na jakou cílovou skupinu je zaměřen korporátní image lokomotiv ČDC

Co kdybyste si vygůglil Corporate Identity. Mně fakt nebaví debatovat o něčem tak samozřejmém...

Nový cargácký lak je oproti tomu vlastně už velmi decentní,

Já bych tam viděl velmi jednoduchou logiku. RCA a Railion jsou jasně celočervení, my tedy budeme ti jasně celomodří.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1964
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 07:42:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, nic proti te posledni uvaze, ale pokud si vemete rozdeleni barevnych schemat podle trakci a potrebu se odlisit, tak tech barev uz vcelku moc nezbyva ....
Teda pokud budeme brat jednobarevne schema a nebudeme uvazovat slozitejsi (drazsi) "mazanici" ....
Pavel
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 755
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 10:42:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bez komentáře



"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1876
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 11:04:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Unipuls: každá firma provozující nějakou službu, vyrábějící nějaký výrobek, chce, aby se vědělo, že ta služba/výrobek je jejím produktem. Co je na tom překvapivého?

Jako provozovatel nákladních vlaků chci dát okolí vědět, že tenhle vlak je právě můj produkt a že bych mohl vozit i "vaše" zboží. Okolí jsou lidi, co ten vlak vidí. 99 % z nich vlakem žádné zboží vozit nechce, jsou to běžní smrtelnící. Zbývající 1 % by o moje služby mohlo mít zájem, tam je snad jasné, proč o sobě chci dát vědět. Ale ani těch 99 % lidí, kteří si u mě nikdy nic nenechají přepravit, nemůžu nechat bez vědomí, že moje firma poskytuje kvalitní služby. Oni ode mě nic nekupují, ale mají svůj názor na mojí firmu, věřejné mínění a to je silná páka, i když třeba nepřímá.
Parní turbínu taky nekupuje kde kdo, přesto Škodovka své výrobky označuje svým logem a při reportáži z elektrárny chce, aby tam to logo bylo vidět.
Zkrátka, každá sebevědomá firma chce dát svému okolí najevo, že tohle je její skvělý produkt. Pokud tohle někdo nechápe, tak už opravdu nevím. Až zase napíšete nějakou kvalitní publikaci, tak ji, prosím, vydejte pod mým jménem. Pokud tedy máte ke své osobní identitě stejný (nechápající nebo přezíravý) vztah jako k té firemní ČD-C.
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 15:57:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubrt: plně souhlasím, je to pak ale otázka vkusu, jak to dám patřičně na jevo, že tento produkt je "můj". U mašin Carga to chtělo lehce "oživit". Celomodrý nátěr je dost podobný unifiku 70-tých let... Ale jak už tu někdo psal, tisíc lidí, tisíc názorů. Ještě bych ty procenta lehoučce upravil. V ČR je zhruba 78% jiná doprava než po železnici, železnice má zatím jen kolem 22%, ale prý vliv železnice na dopravu u nás stabilně stoupá...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2844
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 16:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale prý vliv železnice na dopravu u nás stabilně stoupá

Kde to psali? Tato zpráva tedy ke mě zatím nedorazila.
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 760
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 16:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na trhu železniční přeprav v ČR je asi kolem 15 velkých silných společností a všechny bez rozdílu mají stoupající objemy přeprav, některé až ve stovkách procent. Musel bych to opět pohledat, ale řekl bych, že tato informace byla z ŽM, kde byl srovnáván podíl ČD-C o proti nejsilnějším soukromým dopravcům. V některém jiném čísle byl srovnáván podíl evropský a i ten měl stoupající tendenci. Nebyla to závratná čísla, ale stoupající objemy jsou. Tam to bylo na úkor lodní dopravy. "Zkratka" ze severního moře do Středozemního (Německo, Švýcary, Rakousy a Itálie) a pokusy o cestu z východní Asie do Evropy po souši.
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 761
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 16:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo jsem našel.

Je to z vývoje loko na evropském trhu. Ten potvrdil stoupající tendenci a v porovnání s rokem 2004 (kdy začíná dost velký železniční boom), stoupla o 15 % přeprava zboží po železnici na úkor silniční dopravy a částečně začínající konkurenci mořské dopravy (viz výše). V porovnáním s rokem 2007. Je to celkově bez rozdílu národní - soukromá přeprava.

A co se týče ČR, tam je ta situace obdobná, s tím rozdílem, že podíl ČD-C lehce klesá o proti soukromníkům, ale i přes tento trend objem přeprav stoupá. Na úkor silniční dopravy. A u Labe i lodní dopravy (sucho, mrazy, nízký stav Labe...)

TOP 10 NEJ :
1.ČD
2.OKD-D
3.Viamont
4.Unipetrol Doprava
5.Sokolovská uhelná
6.ODOS
7.TSS
8.GJW Praha
9.Chládek a Tintěra
10.RAILTRANS

U těch posledních je to samozřejmě převážně materiál na stavby, ale i tak se začíná přesouvat ze silnice na koleje...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2832
Registrován: 6-2002

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 17:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra:
Odkud čerpáte? Takové periodikum bych si rád přečetl.

Je asi pravda, že výkony na železnici lehce stoupají (o jednotky procent). Nic to ale nemění na nárůstu silniční dopravy spíš o desítky procent, takže to spojení "na úkor silniční dopravy" mi připadá hodně odvážné...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1554
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 17:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fíha já slyšel že jsme na 5tým místě!
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 762
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 17:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: na 5. místo Vám chybí jen kousek. Tedy chyběl, jelikož je to statistika za rok 2006. Za loňský rok ještě není hotová. Na Sokolovskou uhelnou Vám chybělo "jen" nějakých 400 tis. hrtkm, procentuelně shodné se Sokolovskou, ale jinak to byl slušný nárůst o 284% o proti roku 2005. Tak jen o trošku více fírů ... A to pak můžete být nejen v TOP, ale i IN...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1556
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 18:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, tak to jo, za loňský rok jsme na 5 tým, tak to tě omlouvá
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 18:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A zdroj? A nebo žebříček za loňský rok?
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2846
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 18:19:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, ale jak píše mašinka, je to růst tak trochu z donucení - silnice už prostě nestíhá. Ale v Německu za 2006 skutečně měli na železnici trošku vyšší nárůsty výkonů než u silnice, ale loni si to dost pohnojili stávkami apod. Aktuální čísla jsou na titulce K-reportu.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2847
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 18:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdroj v ŽM bylo SŽDC - tedy brutto hmotnost včetně prázdných vozů. MD sbírá netto čistou hmotnost nákladů, ale zveřejňuje se jen celkový údaj, navíc ještě tak zmateně, že to je celkem na . Ale buďme v klidu, údaje o silnici se u nás nedoví nikdo, ty se počítají na základě výběrových šetření od čs. dopravců - tj. jsou započítávány jejich výkony kdekoli na světě. Zase ale chybí údaje o cizích dopravcích u nás. Takže výsledek je o koze, zatímco železnice o voze.
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 764
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 18:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak aspoň, že to roste, je to pořád lepší, než když byl děsný útlum počátkem 90-tých let. Ten velký rozvoj automobilové dopravy zahnal dráhu daleko do defenzívy. Takže pokud se pomaličku po několika procentech zvedá rok od roku, bez rozdílu státní-soukromé, tak je to jen dobře. A na auta stejně jednou dojde... Boží mlýny melou sice pomalu, ale jistě A cena ropy se neustále zvedá mílovými kroky...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1999
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 19:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Kubrt: děkuji za názor. Jen stručně:
Nevadí mi korporátní identita samotná, ale absurdity s tím spojené.
- je důležitější než kvalita a cena
- roubuje se násilně a nevkusně
- je důležitější než technický stav předmětu, na kterém je aplikována a v důsledku toho působí směšně
A to vše je slušnou negativní reklamou na firmu, která takto postupuje. A jak známo, negativní reklama je jedna z nejúčinnějších, takže jsem si nakonec uvědomil, že je to vlastně dobře.

Dále z Vašeho názoru plyne:
- vzhled vozidla jako imagetvorný prvek je důležitý
Pozn.: v příkrém rozporu s oblíbeným tvrzením (shodou okolností týchž lidí co zastávají korporátní image), že na barvu se nejezdí, a rez a špína je správně
- korporátní vzhled vozidla je určen pro nejširší veřejnost, tedy:
- cílem je, aby většina z nás ho vnímala příznivě
- máme neomezné právo do toho kecat :-)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1558
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 19:15:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra zdroj je tajný
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2553
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 07:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je důležitější než kvalita a cena

Ale nikoliv - to jenom shotoushtovo i šotouštvo tomu dává v diskusích mezi sebou mnohonásobně větší důležitost, než si to zaslouží.

roubuje se násilně a nevkusně

Já nevím, jak lze nastříkat vlastní lokomotivu podle svého gusta násilně. Nevkus je docela odvážný názor.

je důležitější než technický stav předmětu,

Jak jste na to přišel ? Tu 123.001 by jinak nastříkali nějakou jinou barvou - patrně nějakým pseudoretronátěrem s n barvama a o to delším pobytem v lakovacím boxu.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2554
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 07:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže výsledek je o koze, zatímco železnice o voze.

Přesně tak.
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1878
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 08:39:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Matysekfyra: no však, mě se ten nátěr taky nelíbí, ale chápu touhu ČD-C se odlišit a respektuju názor lidí, co ten styl vytvořili, jako názor odborníků na grafickou prezentaci. Což já nejsem a tomuto oboru nerozumím, tudíž si netroufám tady prskat, jak je to hnusný a blbý.

Ad Unipuls: teze v prvním odstavci jsou nesmyslné, viz můj předřečník. Druhý odstavec souhlas, zejména s poslední větou
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 777
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 19:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubrt: co se líbí jednomu, nemusí se líbit jinému. Přesně tak, je to názor skupiny lidí, co ten nátěr vytvořili a třeba do budoucna se ještě bude "nějak" vyvíjet. Zatím to vnímám jako polotovar, nedodělek a myslím si, že časem se nějak upraví. Na této loko a jí podobných typech se může klidně šedá kolem oken změnit na bílou, zábradlí bílé, na čelech nějaký do dálky viditelný pruh (a nemusí být šířky 30a nebo 60cm...), jiný rám loko a nebo celoplošná reklama na boku...

Tož počkáme si. Kdo si počká, ten se dočká...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 21:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:
A víte, že bych rád neměl pravdu?

1. Rád bych si třeba přečetl, že odborníci světového formátu po dvou letech práce a příprav vypracovali pro ČDC podnikatelskou strategii, díky které bude ČDC pro zákazníky atraktivnější cenově i kvalitou a šíří nabízených služeb, a tím umožní zvýšit podíl ČDC na dopravním trhu. To by mi za dva roky práce přišlo jako zajímavější výsledek, než pouhá snaha o image.

2. Snaha znormalizovat něco, co je různorodé, zákonitě vede k lámání přes koleno.

3. Třeba tohle na mě působí směšně. A budou i horší.

(Lukash - díky za pohotové foto)

Myslím si, že nic by se nemělo přehánět, ani ten image. Začíná to pak připomínat starou definici socialismu, coby vítězství ideologie nad zdravým rozumem. Raději bych byl, aby byl za Cargem vidět pokrok v tom, co dělá, než pouhé hraní si s obrázky.
Lukssek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 23:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidávám dokumentačky 122.023 a 122.021 ze září 07:
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2555
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2008 - 07:59:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ASd Unimpuls.: To je celé je o tom, že někdo zavedl něco, co dávno naprosto běžně a samozřejmě (automaticky)funguje v neČD zbytku světa. U šotoušů i schotoushů řešících barvičky to zákonitě vzbudí pozornost či dokonce řev.
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1879
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2008 - 08:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Unipuls: a vy máte informace, že ČDC se soustředí jen na image a tu zmiňovanou podnikatelskou strategii opomíjí? To, že mají nový vizuální styl přece neznamená, že se ničím jiným nezabývají.

Ano, ta fotka působí směšně. Co si na té mašině člověk všimne? Že je omšelá a oloupaná, pozornější si všimne loga a o ČDC si nic dobrého nepomyslí, na tom se určitě shodneme. A proto ČDC přistoupilo k radikální změně (doufejme že nejen) vizuálního stylu a doufejme, že stroje v CI nátěru se do takového stadia vzhledu nedostanou. To je ale skutečně nemožné předvídat a a priori teď odsuzovat nový nátěr, protože "určitě dopadne jak ten starý".

(Příspěvek byl editován uživatelem kubrt.)
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2003
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2008 - 16:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubrt:
Stránky ČDC praví:

ŽÁDNÉ ZÁSADNÍ ZMĚNY PRO OBCHODNÍ PARTNERY
Vznik akciové společnosti ČD Cargo, a. s., neznamená v tomto okamžiku žádné zásadní změny ve vztahu k zákazníkům a obchodním partnerům. V žádném případě se nedotkne ani stávajících obchodních závazků ani poskytovaných služeb.


Úspěchem zřejmě je, že se nezmění nic.

A hned následuje

NOVÁ MODRO-MODRÁ TVÁŘ ČD CARGO
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1880
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2008 - 16:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufejme, že to autor nemínil jako "nic se nezmění", ale jako "vážení stávající zákaznící, nemusíte panikařit, vaše smlouvy s ČD přecházejí na ČDC". Každý tomu rozumíme tak, jak chceme Tohle ukáže až budoucnost, jestli Cargo zůstane u nátěrů, nebo se vrhne i do zásadnějších výzev.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2006
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2008 - 16:49:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No dobrá, takový byl asi hlavní smysl toho sdělení.

Ale já bych tam raději na prvním místě viděl něco, co (třeba i nového) zákazníka zaujme, v čem je nové ČD Cargo lepší, než staré ČD, a proč by se měl o ČDC zajímat. A v tom mu pak budiž nápomocna CI, na místech, kde má pro (potencionálního) zákazníka význam.

Doufám, že mi už rozumíte, v čem vidím absurdity implementace CI.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2237
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2008 - 18:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono Cargo je změna hlavně politická a tak se prostě jenom změnilo a teď bude nějakej samorost pokračovat dál. Jako čekal jsem něco. Ať už špatnýho (rušení manipuláků) nebo dobrýho (zájem o to získávat nové zákazníky) ale nějak ticho po pěšině, akorát se lepí samolepky. Ten web na to, že předtím to byl v podstatě infoweb se když je to teď web dopravní společnosti taky moc nezměnil... No nevim nevim to cargo...

Jinak v zásadě souhlasím s Unipulsem, i o tej cooperate image to moc hezky napsal, image je určená nám, veřejnosti, zákazníkům a proto se můžeme ozývat pro a proti jak chceme
Každý je šotouš, ale v jiné věci...

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2847
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2008 - 19:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radekš:
To je celé je o tom, že někdo zavedl něco, co dávno naprosto běžně a samozřejmě (automaticky)funguje v neČD zbytku světa. U šotoušů i schotoushů řešících barvičky to zákonitě vzbudí pozornost či dokonce řev.

Ale to je naprosto účelové tvrzení. Nikdo tu neřekl nic proti korporátním nátěrům jako takovým, ba dokonce ani proti barvám ČDC. Nikdo tu nenavrhoval žádná šotoschémata. Pouze se tu někdo pozastavil nad praktičností a vhodností nového schématu z hlediska bezpečnosti a údržby. To jsou podle Vás ovšem zcela "mimoběžné" věci a od korporátního nátěru je nemůžeme chtít. Zajímavé, že jinde na to velcí dopravci pamatují. Na to ovšem vytrvale nereagujete... Jednodušší je oststaní označit za šotouše, že.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2556
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2008 - 21:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednodušší je oststaní označit za šotouše, že.

Zvláště když se řadím, mezi šotouše.

ovšem vytrvale nereagujete...

To bude asi tím, že mě to nebere.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2849
Registrován: 6-2002

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 08:57:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť to povídám, parádní úhybný manévr Tímto můžeme asi celou debatu ukončit a rozjet obdobnou zase za rok, za dva, na téma "nový vlastník ČD Cargo přichází s jiným image" nebo "České dráhy chtějí jasně vymezit své produkty barvou vlaků"
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 09:13:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebude se u strojů 123 oživovat dvoučlenné řízení, podobně jako u řady 130? A používalo se někdy?
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2557
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 09:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

parádní úhybný manévr

Já nemám vůbec potřebu někam uhýbat a ani netrpím argumentační nouzí. Prostě mě (například po příspěvku Unimpulse č. 2003) už definitivně přestalo bavit na to reagovat.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 10:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebude se u strojů 123 oživovat dvoučlenné řízení, podobně jako u řady 130? A používalo se někdy?
Dvojčlen na řadě 123 se asi nikdy nepoužil.Po vyrobení jezdily v depu Praha a po necelých dvaceti letech přešly do Ústí.
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1881
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 10:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Apollo17: dovolím si drobné upřesnění, nemající nic společného s původním dotazem. Řada 123 odešla z Prahy po 25 letech provozu (1971-1996).

Ad Malý fotograf: na nějaké hodnocení činnosti Carga je ještě dost brzo.
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 11-2005
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 12:32:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také dvojčlenné řízení na 130 u ČSD a ČD nebylo kromě několika zkoušek nikdy v činnosti. Naposledy snad minulý rok u 130.001 a 002 asi několik týdnů v Ostravě.Dnes už zase jezdí rozdělené. U DNT to však je dlouhodobá záležitost hned od dodání.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 13:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U ČD asi nebyla na stejnosměrné trakci potřeba trvale spřažených 122,123,protože na kopečky byly šestikoláky(okolo Třebové,Horní Lideč,Jablunkov),několik stoupání se řešilo postrkem,přípřeží jen v kritickém úseku(Bílina -Oldřichov,Bubeneč-Vršovice,Hošťka -Polepy).

U Dnt je ta vlečka jako housenková dráha,takže uhelné vlaky vozily jen dvojice 130,nebo pak ř.184

Dnes postrkové lok.jsou již málokde,takže potřeba dvojčat možná nastane(na střídavé trakci již dvojčata provozují).
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 14:08:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubrt - Doufejme, že to autor nemínil jako "nic se nezmění", ale jako "vážení stávající zákaznící, nemusíte panikařit, vaše smlouvy s ČD přecházejí na ČDC". Každý tomu rozumíme tak, jak chceme Tohle ukáže až budoucnost, jestli Cargo zůstane u nátěrů, nebo se vrhne i do zásadnějších výzev.

ČDC se do "zásednějších výzev" vrhlo hned počátkem prosince. Dost špatně a neprofesionálně pojatých a o dost důležitějších, než je nátěr lokomotiv. Naštěstí to zatím snad dopadlo dobře.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1398
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 18:28:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17...
zrovna ty Polepy, tam stálá služba zůstala? Tuším že v grafu 2005/6 to měla nastálo snad 123.029 nebo 027? a v roce 2006 už to nebyl turnus ale každý fíra ten postrk nakocen vyžadoval, takže tam snad byla vedena letmo mimo turnus. A 2007 už nevím, to jsem tam nebyl.
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5799
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 26. ledna 2008 - 00:22:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Past:
Posledním dvojčetem byly lokomotivy 130.023 + 130.001. Na kabel jezdily ještě loni na konci dubna, možná i začátku května. Od té doby, pokud vím, nic.
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 26. ledna 2008 - 23:39:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

122 035-9 ČD Cargo dnes večer v Praze Holešovicích:
Furčan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 12:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejake video zo širokorozchodnej:
http://www.youtube.com/watch?v=XAxPiwe8_Tg
ICQ: 218-854-995
Skype:Furcan
http://furcan.myminicity.com/