K-report
 

Archiv do 30. března 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » 121, 122, 123, 124, 125.8, 130 a 131 » Archiv do 30. března 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2502
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 08:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mi tak napadá ... kdyby Cargo netrvalo na té svojí celomodré hrůze, tak si dovedu představit modro modré nátěry respektující historické barevné schémata. Vždyť přece modrá je dobrá :-)


www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * icq 269-400-981
Moskvič 412 - kdo jednou zkusí, už nechce jinak!
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2504
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 12:12:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I tmavší barva by slušela :-)


A modrá polomáčená hrbatá, to je (omluvám se Valachovi za prznění jeho fotky, neměl jsem žádnou svoji po ruce)


(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * icq 269-400-981
Moskvič 412 - kdo jednou zkusí, už nechce jinak!
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 12:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

té 130tce to náhodou sluší...
stránky o olomoucké dopravě - http://www.olomouckadoprava.estranky.cz
stránky o ČSAD a DP Mariánské Lázně
- http://www.mhdfoto.estranky.cz

e-mail:jkulaviak@seznam.cz,strojvuda@seznam.cz, josef.kulaviak@centrum.cz
Kuťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 13:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Jen takový dotaz k obrázku u postavičky. Není to náhodou JOP v Depu Hostivař? Ostatní omluvte za příspěvěk mimo mísu
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 2-2007
Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 13:30:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

141001: Zvednuté smetáky má proto, že fíra jeden zapoměl sundat. Určitě né kvůli jízdě do kopce...
141001
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.114.7
Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 13:36:01    Odkaz na tento příspěvek  

No, čekali jsme s Bumbou skoro 10min. než objede kopec a mezitím zalezlo slunko ...
navíc ten zvuk dával jasně najevo, že by ampéry jeden sběrač nezvládl ...
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 2-2007
Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 13:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1000A ? Já bych řek že zvládnul...
121019
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 2-2008
Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 14:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Moravě se neví, že na každou trať a lok., je určena norma.Když máte těžší vlak než povoluje norma , máte brát postrk!Kdo rušil šestikola, musel počítat s lehčími vlaky a nebo s postrky.
Jinak když 121, 122, 123 nepřeťežujete nad normu, tak si své odvezou!Ten kdo tahá víc je jenom ničí!
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 14:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Něco jako historické schéma, už se dneska neuživí. DB má taky svoje mašiny v X případech, ne-li vždy červené, tak proč by u nás byl mišmaš v podobě barev. Dost na tom, když jede vlak (teď myslím osobku) naší železniční správy, a má dvě jedničky jednu zelenou druhou červenou, 5 dvojek 3 zelený a dvě červený. Viděl bych do budoucna u osobky například 151, 371 třeba nějaký image IC a k ní sjednotit soupravy, 162, 150 a 362 třeba třeba nějaký "expresní" vzhled (i když k těm Béčkám)

Jinak mi přijde, že 122.021, 028, 123.001, 240.106 mají tmavější tu světle modrou než 372.010, nebo se mi to jen zdá??
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2505
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 18:47:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nemyslím přímo zachování původních barev, ale jen dělení barevných ploch - jako třeba polomáčené starší ss lokomotivy. Mimochodem červeno červený lokomotivní park DB mi připadá docela hnusný. Ale to je samozřejmě pouze podle úhlu (šoto)pohledu. A sjednocení vzhledu vozů a mašin u IC/EC by určitě bylo pěkné.

Modré polomáčené lokomotivy se mi zalíbily a tak jsem jich ještě pár vyrobil:




Tak jsem si vyhrál a hned je mi líp :-)
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * icq 269-400-981
Moskvič 412 - kdo jednou zkusí, už nechce jinak!
Larva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 19:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353:
Tyto modré polomáčené jsou mnohem pěknější než ty komplet modré.
Když tě ty úpravy fotek tak baví,tak bys mohl upravit na modro tuto fotku a přitom tam nechat ten žlutý výstr.pruh.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2506
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 21:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady to máš, ale s rámy oken jsem se moc nemazal, šlo by to obarvit pečlivěji.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * icq 269-400-981
Moskvič 412 - kdo jednou zkusí, už nechce jinak!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1874
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 10:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poručík_pihrt vidíte a 072 taky není rozhodně rovina, že...

Plha Zvednuté smetáky má proto, že fíra jeden zapoměl sundat. Určitě né kvůli jízdě do kopce...

Já vždycky říkal, že se tím víc přitlačím ke kolejím, větší adheze

141001
No, čekali jsme s Bumbou skoro 10min. než objede kopec a mezitím zalezlo slunko ...
navíc ten zvuk dával jasně najevo, že by ampéry jeden sběrač nezvládl ...

pokud si dobře pamatuju z kurzu, přenos sběrač-trolej 1200A. Kolik by "zvládl" podle vás? To by zřejmě každá mašina po přechodu na serioparalel musela jet na dva sběrače. Dříve bylo předepsáno rozjíždět se na dva sběrače s těžkými vlaky, do rychlosti cca 10km/hod, potom se shazoval. Dnes jsou dva sběrače předepsány předpisem jen při vytápění sosobní soupravy, protože při stání a topení na jeden sběrač by se v místě dotyku trolej mohla neúměrně zahřát a snížit se tam její pevnost.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1875
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 11:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mates to je rukama. Bouchala při 300A znamená co? Účinkovalo co? 031, 032, 033? Nebo proč bouhala, jen tak odpadl HV? Asi ne, že..
Ty 200A a klouzání bych tipoval špatně fungující, či nefungující vyrovnavač nápravových tlaků. Možná jen spálená pojistka, proto nešel. Častý případ, jezdilo to tam dlouho se spoustou umělců a každý nadával jak mašina klouže...bodejť, když mu nešly torny.
Jinak tyhle mašiny tahaly 2600tun z Kadaně do Rosic nad Labem, což není rovina, koneckonců z V. Oseka po jednokolejce na Hradec to znáš, tak tam. V Choťovicích byl kdysi sice postrk, ale většina jezdila bez, pokud fakt neměl nějakej rozpadlej pekáč. Toš tak, a ještě to paradoxně má "lepší" převod, než 130, ta má 100vku, 122 jen 90. Čili to co já kde vezmu s klasickou bobinou (rychlou) na tom si bude 122 v pohodičce chrochtat.
Larva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 11:30:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353:Díky moc.Takto kdyby to lakovali a dali tam i výstražný pruh,tak se vůbec nezlobím.
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 11:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lorenzo:

Vážený pane, vůbec mi nevadí mašiny 40 roků staré. Nejsem nostalgicky založený fíra, ale velice dobře se snesu i se staršími stoji. Řadu 181, 182 dokonce upřednostňuji před jinými, no a to je ještě starší stroj nebo Vy v Čechách máte mladší 181, 182??? Do nedávna 121, 122 a 123 na Moravě nejezdily a bylo nám bez nich dobře. Ostatních loko je tady nadbytek (181,2,3, 130, 163, 131) a to včetně těch "polských záložních". Velice rád vylezu na šestikolo a velice rád si s ním střihnu normu s postrkem do Lidče. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že je lepší než peršan. Ale to co předvádí 122/123 je doslova utrpení a katastrofa. Na trati 072 si s těma plečkama klidně dovolím jet 45km/h (na trvalku), ale na důležitých tratích kde jezdí pinďa, EC, IC a ostatní, jezdit 45km/h rychlostí je tak akurát si koledovat o problémy. Tady se vyžaduje tvrdě a nekompromisně minimální rychlost kolem 60 - 65 km/h. Na to ty střepy nemají ani ve snu. Jinak má fíra problém. To není rukama, to je jen a pouze jejich stavem. Prostě čtyřkolák 30let starý s výkonem dva a půl mega na Nex nemá, s tím se pane musíte smířit. Každou chvíli slyším kolegy jak říkávají, že jim zase volal výpravčí (dispečer, dozorčí), proč s tím jede tak pomalu, proč nejede rychleji... Že za ním jede ......... Že ho nemůže pustit přes výluku, protože jede moc pomalu....

Jsou to prostě plečky a nemají na to. To by si měli uvědomit ti, co je do výluk posílají.

121, 122, 123 do Třebové na rozpálení!!!

Mašin je dost.

Joo, teď jsem si vzpomněl, minulý rok byl vynikající článek ve federantských periodikách o řadě 122, 123 na Nex. Válel jsem se smíchy, perfektní článek. Od ústeckého kolegy, co to má pevně v rukou...

DOPORUČUJI k přečtení !!!
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 853
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 11:41:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: bouchl HV bez varování, bez zaúčinkování jakékoliv ochrany. Prostě bouch a byl jsem v p..... Dvakrát, pak už jsem nepřekročil 300 A a bylo to v pohodě. Myslím si, že byl špatně nastavený max. vypínací proud HV.

Prostě technický stav loko. Ne rukama, jak se mi tady někdo snaží podsouvat.
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1876
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 11:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mates já zase pamatuju Nymburský šestikola a nápisy v knize předávky a po stanovišti "NEPŘECHÁZEJTE NA DRUHÝ SERIOPARALEL" klasicky, bouchaly, protože na to nikdo nejezdil.
Jo a taky, když se šestikolo sklouzne, tedy pořádně ti ustřelí tak ho na přídavnou nechytíš. Spadne ti to na hlavu a než skrokuješ milion stupňů, nahodíš to a rozjedeš se, jsi v
Kdežto 121, 122, písek, brzda (ježiši, to jsem si naběh, tady napsat o eliminaci skluzu přídavnou brzdou ....a jelo to. Když měl Nymburák vzít z Oseka na Hradec se šestikolem 1800, tak se ošíval, a čtyřkoláky tam lítaly se 2600.
Pravda, ale to bylo skoro 15 let nazpět, ale rokem výroby je to tak stejná sorta jak šestikola, však se jim taky moc v poslední době nedařilo, kapalo to jedno po druhým jako rybičky
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1877
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 13:02:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mates HV nebouchá sám, leda závada na přídržném obvodu? (Už se mi to stalo, špatný dotyk na "stromečku" a HV hrkáním za jízdy sám odpadával) Pouze jej rozpínají jednotlivé ochrany loko a nebo přímo nadproudová ochrana HV, tzv. vypadnutí z ozubu. Ovšem to by jsi už nenahodil, elektricky, musel bys k němu jít a nahodit pohyblivý dotek HV zpět do ozubu, někdy to byla docela maturita. Pokud by ti to vyhodila kterákoli ochrana (diferenciál, nadproudy mot, skupin) viděl bys to na klapkovém návěstníku a musel jít do strojovny vybavit, aby jsi nahodil zpět HV.
300A je fakt málo, už si nepamatuju, kolik tam bylo se 122 převodem, ale bobina běžně držela 500 na paralelu 2 krát 500, a to i adhezně. S lepším převodem jako má oproti 140, 122, na tom musíš být o dost líp.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 17:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ona 072ka je taky pěkně rozkopaná,několik 50tek, 3xOP a denní výluky-jednokolejný provoz. Ale přesto se s 1500t dá v poho ze 122ky vymáčknout 80km/h s Nex i 90km/h.
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 854
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 17:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Říkám, 300A překročil, což si můžu snad dovolit 400, snad i 450, no a střelila. Pod 300 A v pohodě. Před 15 lety to snad ještě šlo, co se za 15 let na nich udělalo světobornýho, že by měli jezdit stejně jako tehdy??? Podle mě a tohohle servru jsou stejný celých 15 let. Tak co bych měl od nich očekávat, lepší technický stav???

Na šestikole jsem jezdil jen 5 roků, ale NIKDY jsem s ním někde na štrece nezůstal. Dokonce ani tak jako tu popisuješ nestřílely. Je pravda, že hanácké byly vybrakované, neměly šunty a jejich stav byl hodně špatný. Za to žilinské 183 vydržely cokoliv. V perfektním stavu. Nemůže na ně říct ani popel.

Pokud je mám srovnávat, 122/123 na ně zdaleka nemají.
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 18:12:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

45 717 v Července


"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1878
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 18:28:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou na tom stejně jako šestikola, taky jsou po dílnách a pod, viděl jsem v Petrovicích jakousi úplně se zbrusu novým lakem 122 nebo 123 nevim...
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 22:11:06    Odkaz na tento příspěvek  

to jsem si naběh, tady napsat o eliminaci skluzu přídavnou brzdou
No, jsem zvědav, co předpisáři řeknou, až bude jezdit EP09 do Prahy. Ta to má v popisu práce. Při skluzu si sama zapřídavní.:-)
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Středa, 26. března 2008 - 06:54:43    Odkaz na tento příspěvek  

No holt, když mi něco nějde, je to alespoň na koho (co) svést, že? Jak ty mašiny vymysleli, tak tu jsou. A srovnávat 12x a 18x, to je celkem argument! Jak je tu psáno, nymburáci s nima moc tahat nechtěli..... A 12x umí s 2.500 tunami podstatně rychleji, než 45km/h (i než těch 60-65). A "důležitá" je podle mne každá trať, ne jen tam, kde jezdí pinďa. Ikdyž, možná pro někoho je nejdůležitější vše co je TADY! Asi pan Matysekfyra jezdí u NADŽELEZNIC, kde je vše nej a ostatní je fuj.
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 26. března 2008 - 06:55:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH: to samé, jako se to stalo už několikrát. Naposledy při změně V15 o způsobu brždění... Když byl vlak bržděn v R+Mg, nesměl být bržděn v P. Když byl v R, nesměl být v G, atd... Prostě musel být jen bržděn o stupeň více a to ještě za spousty podmínek. Konečně ta šílená tabulka hned na začátku předpisu zmizela!!! A teď? Je možné jakékoliv brždění, pokud možno to nejvyžší, jen aby byly splněny brzdící procenta. A co se změnilo na konstrukci brzd, že dříve to nešlo a teď najednou to jde??? Nic.

Blbákov, pakárna, buzerace. Nic víc.

Jen aby měli digerstoři zase co vymýšlet za kraviny a nás mučit se je naučit.
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 26. března 2008 - 07:03:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lorenzo: Kdyby jste pane četl mé příspěvky a občas se nad nimi i zamyslel, tak by jste věděl, že moje působiště je od Prahy po Třinec, Horní Lideč a Břeclav, od Brna po Třinec a nebo Krnov, od Českých Budějovic až po Liberec...

Takže KDE JE TA NADŽELEZNICE??? Nějak jsem to nepochopil, která z našich tratí by to měla být... A o tom pochybuji, že by v ČR byly nadželeznice po celém území... Dokonce i 072, po které jsem jel několikrát, ale nějak mi připadala stejně jako všechny ostatní...

To byl pane Lorenzo pěkně ubohý příspěvek...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Středa, 26. března 2008 - 07:19:28    Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra: TO BYLA NADSÁZKA! Ale koukám trefa! A pro ty s horším chápáním - bylo to lidech! Jak se říká koleje jsou všude stejné. A mašiny taky. Jen někomu něco nesedí, tak by ničil!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1879
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 26. března 2008 - 07:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oh skvělý vynález, to jsem nevěděl
Zajímavá skluzová ochrana. Já proti ní nic nemám, očistit obruče od nečistot je čas od času potřeba a pokud se to neprovádí takovým způsobem, že se vyhřejou, tak proč ne.

Mates ještě by mohli zrušit brzděnky, když jsou všechny brzdy na vlaku zapnutý, tak jako v Rakousku a bylo by. Stejně tě ten papír nezastaví, tak nevím proč ho vůbec fíra podepisuje
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 26. března 2008 - 08:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Matýsek:Říkám, 300A překročil, což si můžu snad dovolit 400, snad i 450, no a střelila. Pod 300 A v pohodě. Před 15 lety to snad ještě šlo, co se za 15 let na nich udělalo světobornýho, že by měli jezdit stejně jako tehdy??? Podle mě a tohohle servru jsou stejný celých 15 let.

Nebuď s toho tak vyvalenej,možná se to také jednou naučíš a pojedeš se 122,123 rychlostí 80 km/h jako spousta jiných,kteří na nich jezdí.Je to trochu složitější než dát 7-8 stupň na 742 a čumět z okna na krajinu ubíhající dvacetikilometrovou rychlostí.U těchto mašin musíš poslouchat frekvenci hučení náprav a když se začne zvyšovat,musíš si ihned pomáhat dovolenými i jinými způsoby,aby ti "nebouchala".
Při včerejším sněžení a dešti mi "bouchlo" i eso při 300 A trakčního proudu(ale ještě zvažuji,zda ho také neposlat do Třebové do šrotu).
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Středa, 26. března 2008 - 08:49:36    Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra: přečetl jsem si vaše příspěvky a zamyslel se. Takže teď máme BŽDU neb je způsob brždění, vlak byl bržděn.....!?! A něco je nejvyŽší...?! No pak se nelze divit, že mašiny jsou plečky a patří do šrotu. No možná jak kdo. I samochvála smrdí, "moje působiště......". Asi to nebude jen tím, odkud kam to člověk "zná", ale hlavně co zná!!!
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Středa, 26. března 2008 - 10:04:13    Odkaz na tento příspěvek  

Oprava, má to být BRŽDU!
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 26. března 2008 - 13:17:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lorenzo: Ale taky koukám trefa!!! Nemáte pane argumenty, tak aspoň gramatiku... Hmmm, terazky jste mi to ale nandal!!! To byla rána, už jsem na lopatkách... Hahahahahahaha
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1886
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 26. března 2008 - 13:31:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikantní je, když na gramatiku poukazuje někdo, kdo sám psát neumí líp

No ale prostě Mates se 122 se nauč, bo ty mašiny nemají problém jezdit 80, viz Apollo
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Středa, 26. března 2008 - 15:05:24    Odkaz na tento příspěvek  

Argumentů není potřeba, spousta lidí na těch mašinách jezdí a jezdí jim to! Hahahahaha.
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 26. března 2008 - 16:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ukažte mi ,která není "plečka". Vždytˇkilometrycký oběhy jsou kurevsky našponovaný. O tom se jim , když byly nový ,mohlo jen zdát!!!
Jen se podivuji srovnávání šestikol s řadama 122,123.
Na jízdu je to úplně o něčem jiným. Ale 80 km/h se snima jet dá. Je to zážitek , ale dá se.
To samé s některýma peršounama, co mají totálně vyčvachtaný podvozky. Jízda 120km/h z Lysé do V.Oseka je taky zážitek.
Tady jedna fotečka , měl jsem ji na osobácích kolem Hradce, protože se po... peršoun. A bylo to paráda.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2510
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 26. března 2008 - 16:56:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modrá je dobrá. Vaše ČD Cargo.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * icq 269-400-981
Moskvič 412 - kdo jednou zkusí, už nechce jinak!
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 26. března 2008 - 17:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353 : tedˇjsi mě dostal, pěkný
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 27. března 2008 - 06:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se nebavím o tom, jestli umí 80 nebo ne pánové, 80 umí každá (některé jen strojně), já říkám, že na 10 mezistaničních kilometrech při výlukách na to nemají, s bídou se rozjedou na 60, což dělá potíže všem zúčastněným, včetně fíry. Tomu paradoxně nejvíce, i když by naopak měla mašina fíru nejvíce podpořit. A rozjezdové proudy JEN 300 A nejsou nejlepší vizitkou stavu loko.
Jasně že 122, 123 umí 80km/h!!! O tom žádná, z 12 promil z kopce z Třebovic v Čechách do Zábřehu se i s 2500 t rozjede. A nebo se to rozjede samo??? Kdo to má poznat...

Fýra: nevěř tomu, že si na ně udělám autorizačky...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1896
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 27. března 2008 - 08:25:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s bídou se rozjedou na 60

Jsi říkal, že to stačí....
Ty myslíš, že šestikolo tam jede rychlej? To jsem viděl, když mě předjelo v Moravičanech, protože pan fíra spěchal a končil, s uhlím tak 2200tun a já se za ním táhnul s prázdnýma wapkama 50, i když jsem přijel před ním. Nebyl jsi to dokonce ty, kdo tam byl se mnou?
Radši nedělej, když jim nerozumíš. Jsou to v pohodě mašiny, počkej, až tě vycvičí šestokolo, co dokáže, hlavně na nějaké trávou zarostlé štrece, až tam zůstaneš
Peter140001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 27. března 2008 - 19:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešný prevoz "širokorozchodnej" dvojičky zo ŽOS-ky do domovského depa.

ICQ - 441 546 338
Skype - Peter140001
http://www.trainweb.cz
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1691
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 00:53:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hej tak to je BOMBA ! Oni to natírají v tomto unifiku ?! To je super, ten polomáčený nátěr jim slušel mnohem méně...
http://prototypy.bilysklep.cz
http://sergeje.bilysklep.cz

pokec na ICQ: 258883797
Maty
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 08:44:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosta_kolmix: Tady zase někdo objevil Ameriku ...v polomáčeném nátěru už delší dobu žádná dvojička není...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7175
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 10:51:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mě se polomáčenej líbí víc. ale to je jedno.
co to má za podvozky?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Peter140001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 11:26:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo, predpokladám, že tie podvozky slúžia na prepravu zo ŽOS Vrútky do Hanisky, kde by mala dostať svoje a samozrejme aj zberače
ICQ - 441 546 338
Skype - Peter140001
http://www.trainweb.cz
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7176
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 12:25:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a to jsou spešl transportní podvozky ze škodovky? dodané při výrobě? nebo je to vzatý z něčeho?
timpádem se to váží až na šrt?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1899
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 13:27:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou to nějaké spešl podvozky, za druhou osou loko je vidět kolo pořádací ruční brzdy, což lokomotivy obyčejně nemají
Saxiradim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 13:51:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peter140001
A ta zadní 182 je čí a co tam dělala - jestli přeprava po dílnách do PL či přivezla nějaký vlak do papíren..??

DÍKSY
Každý nemůže být nejlepší, ale my se o to snažíme.... www.saxi.cz


VÝTOPNA ZDICE Nejbližší otevření muzea v tomto roce je o víkendě 5. a 6. dubna 2008 s nemalým překvapením v přístupné expozici
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2152
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 14:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...v polomáčeném nátěru už delší dobu žádná dvojička není...

Tak vy ste ameriku neobjavil pretože v polomačnaom laku jazdi po obnove laku 125.817+818 už nejaky ten rôčik.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Peter140001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 14:15:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Saxiradim
Tá zadná to je 182.111 pri skúšobnej jazde v úseku Vrútky osobná stanica - Ružomberok - Vrútky osobná stanica. Report o jej jazde najdes aj TU

(Příspěvek byl editován uživatelem Peter140001.)
ICQ - 441 546 338
Skype - Peter140001
http://www.trainweb.cz
Maty
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 14:48:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220: Pravda, na tuhle výjimku z roku 2004 jsem zapomněl..nic to ale nemění na tom, že ostatní stroje se lakovaly a lakují do zelenožlutého unifiku...
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 15:03:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maty: Nemení, reagoval som tak ako vy na Rosťu.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Kajman888
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 19:20:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peter140001: za jakých podmínek můžou jezdit 125.8 na standartním rozchodu ? Díky
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 19:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kajman: 125.8 jazdia po nromalnorozchodnej iba keď idu niekde na opravu ale ako na fotkach vidno mohli by asi jazdiť aj normalne (neviem či by nebol problem s podvozkamy) len by trebalo prerobiť strechu (zberače). Narazniky atď sa daju namonotovať.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 22:53:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na fotce za tou 150.021 vykukuje kus další cargomodré elektriky. http://spz.logout.cz/novinky/novinky.php
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Kajman888
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 23:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže těch "pár" milimetrů by nemusel být problém ?
Nebo ty podvozky jsou nějak "štelovatelné" ?
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2163
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 16:40:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kajman: Podovzky by sa určite museli vymeniť. Ako som pisal nejake upravy su nevyhnutne.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 955
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 00:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220
Peťo, prosím tě, která 183 táhla tu širokou dvojičku?
Peter140001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 08:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duš tu je odpoveď.

ICQ - 441 546 338
Skype - Peter140001
http://www.trainweb.cz
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 956
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 16:21:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peter140001

Děkuji Já byl pod Štrbou ....