K-report
 

Archiv do 26. března 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 26. března 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1297
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 17. března 2008 - 21:45:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa: A ukaž mi někoho, kdo diktuje, nebo píše fírům rozkazy o absenci kódu VZ. Málokdo to považuje za tak závažnej problém, většina to řeší slovy: "hele vole tam a tam to nekóduje, tak jen abys vo tom věděl" a hotovo.
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 17. března 2008 - 22:32:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jsem to ale šťoura..
"Vyhláška Ministerstva dopravy č. 177/1995 Sb...bla bla bla
s vyznačením změn podle vyhlášky č. 577/2004 Sb.
§ 23
Uspořádání zabezpečovacího zařízení

(1) Zabezpečovací zařízení musí být navrženo a provedeno tak, aby
d) přenášelo na vedoucí drážní vozidlo informace o povelech zakazujících, povolujících případně omezujících jízdu, je-li traťová rychlost vyšší než 100 km.h-1 nebo bez ohledu na rychlost, jde-li o trať bez proměnných návěstidel nebo o trať zařazenou do evropského železničního systému...
....
(7) Změny v podmínkách pro jízdu vlaku, nejsou-li stanoveným způsobem jednoznačně návěstěny příslušnými návěstidly nebo ručními návěstmi, mimořádné události při provozování dráhy a drážní dopravy, které by mohly mít vliv na bezpečnost a pravidelnost jízdy vlaku, a s tím související pokyny musí být oznámeny doprovodu vlaku písemně nebo prostřednictvím technického zařízení s prokazatelným záznamem komunikace obou stran.
(8) Na tratích se zábrzdnou vzdáleností 1000 m může být nejvyšší dovolená rychlost větší než 120 km/h, a to až do rychlosti 160 km/h včetně, za podmínky, že návěst "Výstraha" nebo návěsti, které předvěstí sníženou rychlost, budou předvěstěny na vedoucím drážním vozidle prostřednictvím vlakového zabezpečovače již od předchozího návěstidla tak, aby informace o návěsti umožnila osobě řídící drážní vozidlo snížit rychlost vlaku na stanovenou rychlost pro daný vlak a traťový úsek nejpozději u návěstidla s návěstí „Výstraha“ nebo u návěstidla návěstícího sníženou rychlost. Vlakový zabezpečovač musí zajišťovat registraci příjmu návěstí nařizujících snižování rychlosti. "
Takže pokud tomu dobře rozumím ten rozkaz o nefunkčnosti přenosu MUSÍ být vydán.(buď vysílačkou se záznamem nebo písemný) A i když je, tak nesmím jet více jak 120 km/h.
Toliko vyhlášky MD..jak to řeší ČD předpis příště..
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 17. března 2008 - 22:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Roztoky u Prahy - Libčice nad Vltavou
Díky. A chápu to správně, že na odjezdu byla přivolávačka, na všech oddílových návěstidlech volno a po celé trase jste měl návěstní opakovač bez kódu?
Co jsem našel, tak by tam měl být AB3-74. Pokud se ale do oddílu nevysílá kód, tak by měla odpadnout relé A a B a tím i traťové relé a na návěstidle by se mělo rozsvítit stůj. Jediná možnost, co mě napadá, že by se i po obsazení oddílu stále vysílal referenční 1,0 Hz kód, což se snad na mobilní části LVZ vyhodnotí jako stav bez kódu. Nebo jsem někde něco přehlédl?

Drn: Že nekóduje? To byste se divil jak to kóduje.
A nevzpomínáte si na nějaké místo, kde se to děje? Pokud tam je klasický autoblok, tak u něj by se mělo kódovat i při nesvícení zelené nebo žluté (na rozdíl od AB3-74, kde by se měl přerušit obvod transmitního relé a tím odpojit kódování).
Pokud se v něčem pletu, budu rád, když mě opravíte. D'.
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 08:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V úseku Roztoky u Prahy - Libčice nad Vltavou je ABE-1. Dál to tu rozvádět nebudu...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 09:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A i když je, tak nesmím jet více jak 120 km/h.

Bez kodu je nejvyšší rychlost 100 km/h(omezení rychlosti se vydává i spolu s rozkazem o nekodování).
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 09:58:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17:jj pročítat vyhlášky to je nad moje síly..pravdu máš
(3) Informace o návěstech hlavních návěstidel a předvěstí musí být na vedoucí drážní vozidlo přenášeny vždy, jede-li vlak rychlostí vyšší než 100 km.h-1, přičemž musí být návěstěny na stanovišti osoby řídící drážní vozidlo vždy nejméně po dobu 7 s.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 608
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 10:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bez kodu je nejvyšší rychlost 100 km/h(omezení rychlosti se vydává i spolu s rozkazem o nekodování).

Ano .. Husita nemá asi opraveny předpisy či nečetl DV ...


ICQ 237-113-861
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 802
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 10:10:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:husita je kecka ...předpis jakžtakž znám ale já o předpise nepsal,jen jsem poprvé četl vyhlášku 173..na přeskáčku a přeskočil jsem výše uvedené. Tak se omlouvám za mystifikaci :-))
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 10:15:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Husita nemá asi opraveny předpisy či nečetl DV ...


Zase to kompenzuje pravidelným poučováním na K-reportu.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 10:34:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase to kompenzuje pravidelným poučováním na K-reportu.

Alespoň se něco dozvíme a osvěžíme paměť .. vždy ve střehu ...


ICQ 237-113-861
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 804
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 10:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17: :-)) Já jen aby řeč nestála...jinak je to nuda...Já poučovat :-)) no to by jste toho pochytali...:-))
Já se pokouším tady chytit nějaká moudra a ono se to otočí proti mě (fňuk).
Ale kruciš, jet na zelenou dle rozhledu mi nějak nejde na rozum..
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 10:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To víš, mineš zelenou, hnědočeši zrovna ukradnou kolejnici, Tobě zhasíná zelená, neposlechls, vykolejils, kdo je vinen? No, Oldcerry přece :-) A já Ti budu do krimu nosit buchty.
Předpisy pamatují úplně na všechno.
A to neřeším proti hnědočechům málo pravděpodobnou variantu vlaku naproti (aneb Eso 153) nebo ujetých vozů.

PS: Já snad tu VZ na ty naše mašiny ani nechci.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 10:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To nebylo proti tobě.Tady si to člověk při diskusi lépe zapamatuje,než při poslouchání ve "škole"a osvěží si věci,které třeba pozapomněl,protože je několik let nepotřeboval atd..
S tou jízdou podle rozhledu při ztrátě kodu je to v předpisech již léta,nemusí se jet ovšem rychlostí 30km/h,jako kdysi.
Ještě může nastat porucha mobilní části(když mi snímače rozmlátily prasata),jsem po nahlášení poruchy výpravčímu pokračoval jako s lok. bez přenosu kodu(paradoxy předpisů).
To je něco podobného,jako za časů ČSD jsme měli ještě několik Sergejů,které neměly nainstalován VZ.Jezdily pouze s pomocníkem.V případě,že na stejný výkon měl z depa vyjet stroj,který již VZ měl nainstalován a měl ho v poruše,nesměl být z depa vystaven.
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 5-2003
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 11:02:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to trochu off-topic, ale věta "když mi snímače rozmlátily prasata" mi přijde stejně ujetá jako tvrzení, že stromy podél silnice zabíjejí nevinné lidi. Snímače jste si leda tak mohl rozmlátit o prasata, i když uznávám, že v případě vlaku se tomu dá jen málokdy zabránit. Ale prasata Vám nic rozmlátit nemohou :o)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 805
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 11:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral : o tomhle nediskutuju, náhlá ztráta = větřím problém.Jenže pokud vyjedu na PN a pak na oddíle mám zeleninu bez signálu, tak nevím jestli je porucha Mb části nebo jen kódování..Tak kolik jet? krokem "co kdyby náhodou?" a nebo max 100 ? To je otázka má...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 611
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 11:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já Ti budu do krimu nosit buchty.

Ty je umíš ..??


ICQ 237-113-861
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 11:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to beru,prasata to neudělala úmyslně(protože to byla zvířata),takže správně -o divoký prasata.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 11:17:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazanov : my tu píšem tajným písmem :-)) já třeba zákeřně měním y/i...ostatní dělají normálně hrubky ale u mě je to tajné písmo...
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 5-2003
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 11:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vůbec nenapadám češtinu, Apollovi mohla jen vypadnout částice "se" mezi "když" a "mi" a předložka "o" mezi "rozmlátily" a "prasata" a bylo by to po pravopisné stránce v naprostém pořádku :o) Jen jde o to, že člověk občas používá zjednodušené formulace, které ale mají jiný význam a pak se toho někdo chytne... To je jako odepisování darů z daní. Ale to už bychom byli někde úplně jinde :o)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 807
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 11:30:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazanov : nic ve zlém :-)) je třeba umravňovat,nebo tu dočista zvlčíme :-))Alespoň mne tedy
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1628
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 11:53:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Láďa: umím je nosit :-) Třeba i do krimu.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 11:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral : jo a dotyčný dostane maximálně obal s referencí jak byli dobré...:-))
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 12:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mazanov:Nějak mi to nejde pod nos říkat ,že jsem si například reflektor u auta poškodil o srnku,nebo nárazník (u auta)mi prasknul o psa,ale říkám,že reflektor mi rozbila srnka,která mi vběhla před auto.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 833
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 12:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazanov: Myslím, že jste nepochopil, co chtěl Apollo_17 říci. Z věty "když mi snímače rozmlátily prasata" vyplývá, že Apollo_17 měl stádo prasat, ale nějaké zlotřilé snímače mu ta prasata rozmlátili, takže teď už žádné prasata nemá.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 12:06:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo a dotyčný dostane maximálně obal s referencí jak byli dobré...

To je riziko .. ale klííd .. bude jich případně dost .. a taky jistí lidé je mají raději přepasírované přes ..??


ICQ 237-113-861
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 12:14:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já přidám ještě hypotézu,že je také možné,že Apollo zmlátil snímačema prasata.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 12:17:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo nějaké prase vyhodilo z protijedoucího vlaku z okna snímač a Apollovi to rozmlátilo okno a hubu.
Smiliropucha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 17:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hola, nemáte tu někdo novou KC 1?? kdyžtak posílejte odkaz na Smili-Ropucha@seznam.cz, díkec
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2758
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 23:56:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna ryze kaštanská, možná i směšná otázka - jak zpožděné průměrně jezdí EC 142 Odra v úseku Olomouc - Pardubice? Zajímalo by mě, zda se u něj mohu bezpečně spolehnout, že stíhám R 994, pokud mám na přestup 14 minut. Přece jen jede ze Slovenska...
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 40605
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 19. března 2008 - 20:11:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Údaje za posledních 30 dní jsou docela příznivé:
http://kam.mff.cuni.cz/~babilon/cgi-bin/zpvlaku.cg i?v=142&d=30 (ta jedna vysoká sekera byla při vichru...)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 19. března 2008 - 22:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka natvrdlého (mě) : jak jako běžný substrát z JŘ poznám že vlak na sebe navazuje=čeká? Jak poznám že nenavazuje vím, jde mi o ten druhý případ.
Děkuji předem za odpověď.
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 19. března 2008 - 22:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Když z množiny všech vlaků odečtete ty, které na sebe nenavazují (píšete, že tyto vlaky poznáte), pak zbydou pouze vlaky, které na sebe navazují.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 19. března 2008 - 22:36:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I garantovaně? Plánoval jsem si cestu na osobákovou SONE+ a vyšlo mě pár těsných přípojů = okolo deseti minut. A přemýšlím jestli budou čekat/nebudou čekat v případě zpoždění.
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 838
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 19. března 2008 - 22:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Garantovaný přípoj neexistuje.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7154
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 20. března 2008 - 10:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

existuje pouze ČD přípoj: doba na přestup je v intervalu -10 min až 0. :-)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Spock
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 20. března 2008 - 16:37:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to obvykle vypadá s vytížeností vlaků o velikonocích, konkrétně mi jde o spoj v sobotu ráno: Brno – Ústí nad Labem, EC370
Máte někdo zkušenost jestli budu mít vůbec šanci bez místenky?

+ještě - budu cestovat jedním vlakem na dvě jízdenky, Brno - Praha na akviziční slevu, Pha-UL na skupinovku
a tu skupinovku mi prodají kdekoliv kde je UNIPOK, že?

(Příspěvek byl editován uživatelem spock.)
http://www.hvozd.eu
Kajman888
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 22. března 2008 - 11:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neví prosím někdo, kde bych našel ceny jízdenek po Evropě ? Myslím kompletně z ČR třeba do Francie... Předem díky
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 22. března 2008 - 15:42:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo jaký je rekord v počtu ujetých kilometrů na SONE+ za 390Kč?
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Vlakynachod
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 1-2008

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 21:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Nám se povedlo 924 km - tady je rozpis naší cesty
www.vlakynachod.estranky.cz
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 21:33:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik : a kolik tobě ?
www.vlakybroumov.estranky.cz
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 473
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 21:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatím jenom 345 km, ale už mám naplánovanou cestu na 732 km, ale někde budu muset nasyslit ještě dalších 200
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2641
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 22:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že Vám do toho skáču pánové. Onehdá se mi za 20 hodin povedlo najet něco kolem 1070 kilometrů, sice to nebylo na SONE+, bylo to na týdenní síťovku kvůli možnosti EC a IC, tedy před zrušením příplatků, ale dneska by se ta cesta dala určitě realizovat znovu.
Zapínám rádio, skupina Törr. Pod okny mi šíbuje tranzistörr.
Všechno co je od "B" je dobré...
Vlakynachod
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 1-2008

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 22:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_kox: A kde jste byl? Taky se chystáme překoneat 1000 km, ale zatím nemáme připravenou trasu... Třeba by jsme se inspirovali. Díky
www.vlakynachod.estranky.cz
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 22:06:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, já musím být v přijatelnou dobu doma kvůli rodičům , tak nejpozdějc v 22:00 No jo, je mi 14, ale o prázdninách si asi hodím pořádnej vejlet (a nejlíp s dalším šotoušem )
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 479
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 22:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.vlakynachod.estranky.cz/clanky/cestovan i/sone-29_-12_-2007
tady jsem jel z Meziměstí do Broumova
což je 10 Km a já to jel oblikama 924 km
www.vlakybroumov.estranky.cz
Vlakynachod
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 1-2008

Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 22:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tak, já a Sag jsme jeli spolu akorát že já nastupoval a vystupoval v Náchodě, takže mám o 72 km míň
www.vlakynachod.estranky.cz
Michalk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 11:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, já mám naplánováno 1086 km a ještě by se to dalo krapánek vylepšit... 376-611-693-993-569. Ovšem otázka je, jestli se mi to bude chtít někdy uskutečnit, ono je to v podstatě 22 hodin
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2643
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 16:53:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michalk: Jestli jsem to dobře pochopil Praha - Cheb - ÚNL - (ČL) - Liberec - Pardubice - Praha?
VlakyNáchod: V tomhle GVD by to vypadalo asi nějak takto:
Kaznějov - Plzeň hl.n. - Praha hl.n. (Ex127 FATRA) - Horní Lideč - Bylnice -(Veselí n.M)-Brno - (ČT) - Praha hl.n. - Plzeň hl.n. - Kaznějov
Dá se říct, že to byla cesta "na jeden zátah", už kvůli tomu že tehdy neexistovalo tak pěkně navazující spojení Plzně a Prahy s Horní Lidčí pomocí Fatry. Teď by se dala udělat minimálně hodinová zastávka třeba v Hranicích na Moravě, Valmezu nebo Vsetíně.
Zapínám rádio, skupina Törr. Pod okny mi šíbuje tranzistörr.
Všechno co je od "B" je dobré...
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 17:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Najet co nejvíce km za jeden den je sice pěkné, ale mnohem zajímavější mi přijde soutěž "Železnicní rallye" od R. Babilona (mimojiné autora známého Babitronu), která bere v potaz "váhu" spoje (jakou kategorií vlaku který úsek projedete). Doporučuji minimálně prohlédnout pravidla a výsledky - těm zdatnějším doporučuji vyzkoušet :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Zeleznicni.)
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.108.243
Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 18:15:11    Odkaz na tento příspěvek  

Již nějaký čas mám připravenu trasu na SONE+ za 1552km.
Praha hl.n. R 421 v 00.06hod. do Čadce v 6.00hod.
Čadca os 2906/2812 v 6.37 do Ostravy hl.n. v 8.25
OV hl.n. R 732 v 8.33 do Přerova v 9.31
Přerov R 802 v 9.36 do Břeclavě v 10.45
Břeclav EC172 v 11.13 do Děčína v 15.56
Děčín hl.n.R694 v 16.18 do Ústí n.L.hl.n. v 16.36
Ústí n.L.hl.n. R614 v 16.45 do Chebu v 19.41
Cheb R377 ve 20.07 do Prahy hl.n. ve 23.45 hod.
Ještě najít stejného blázna a může se vyjet.
Ale teď je již pozdě, výluky výrazně zvyšují riziko ujetí přípoje, ideální je zima bez kalamit, kdy to jezdí vše téměř přesně.
Ladis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 18:33:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V létě 2004 jsem zvládl za jeden den 1225 km. Trasa: Rosice - Brno, Brno - Praha hl. n. (Ex 570 Brněnský drak), Praha hl.n. - Děčín (EC 174), Děčín - Praha - Brno - Břeclav (EC 171 Hungaria), Břeclav - Přerov - Ostrava hl. n. (EC 130 Polonia, Ostrava - Přerov - Brno (R 432 Beskyd), Brno - Rosice. Šlo prakticky jen o přestupování z vlaku do vlaku. Ráno nástup v 5:30, návrat 21:30, takže použitím nočních spojů by naskočila další porce kilometrů. Byl to docela úlet a šlo mi jen o to vyzkoušet, kolik km se dá ujet za bílý den.
Michalk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 23:15:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_kox: skoro, místo Prahy dosadit Brno... ale koukám, že stejně jsem břídil, 1552 km je teda opravdu úctyhodné číslo...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 26. března 2008 - 00:19:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ladis
Dík za inspiraci, některý směry mě vůbec nenapadly . Ale z Brna do Děčína počítá můj betaplán se stejnýma spojama :-). No, ještě ho musím upravit a taky sehnat někoho dalšího, vždycky se líp cestuje ve více lidech.
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 26. března 2008 - 08:57:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtel bych se zeptat, jestli nevite, jake oznaceni (radu) ma nejdelsi (delka pres narazniky) osobni vuz. Uplne jedno jestli nejaky salon nebo vlozeny. Vyjma dvoupodlaznich. Diky!
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 26. března 2008 - 11:33:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud si to dobře pamatuju, tak by to mělo být Btmee (dříve Bymee) - 26,4 m
Rum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 26. března 2008 - 12:20:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se omezíme na ČD, tak nejdelší je WRmz - 26,9 m, ale v Evropě jsou i delší hospody.
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 26. března 2008 - 13:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda a Rum, díky moc pánové za informaci. A když to máte tak v malíčku, řeknete mi prosím délku přes nárazníky vloženýho vozu ř. 054.
Viz foto: http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/954021.jpg
Dky!
Rum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 26. března 2008 - 15:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

054 je z tohoto pohledu totéž co 053, resp. klasický "ypsilonový" vůz, takže 24,5 m.
Shane
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 26. března 2008 - 18:34:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat, jestli by nebyl ochoten mě někdo poradit,co využít za vlak mezi Milánem a Římem,či jestli je nějaká možnost se vlézt do ceny okolo 40 eur.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6109
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 26. března 2008 - 21:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve které z pomůcek GVD mám hledat sklonové poměry dané trati?
Díky za odpověď.