K-report
 

Předpisy  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Předpisy « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv 23. dubna 2008Matysekfyra60 23-04-08  17:08
Archiv 6. května 2008Návštěvník60 06-05-08  06:55
Archiv 24. června 2008Marin260 24-06-08  08:19
Archiv 24. srpna 2008Láďa60 24-08-08  10:24
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Martineczek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 5-2005
Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 14:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte náhodou někdo, jestli neexistuje on-line test z předpisu D1?
2 Martineczek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 17:23:13    Odkaz na tento příspěvek  

on-line ano i ne
záleží pro kterou síť ( vnitřní ano, ven ne )
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 21:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Při poruše? V D1 je, tuším, když ukazuje návěsť zakazující jízdu, což neznamená, že to je porucha.

(Příspěvek byl editován uživatelem Šotouš_Kuba.)
2 Šotouš_kuba
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 22:48:04    Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš_kuba - Fýra: Při poruše? V D1 je, tuším, když ukazuje návěsť zakazující jízdu, což neznamená, že to je porucha.

Návěst zakazující jízdu je stůj. Přes to vlak nejede a když nejede, neplatí ani to ostatní.
Pokud je tam porucha a jízda se povolí SPN, tak už to není stůj, ale návěst dovolující jízdu vlaku ( byť za určitých omezujících podmínek ).
Oproti jednoduchému ustanovení zákona 173, si předpisáři CD dělají v předpisech sami čímdál větší bordel.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 13:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad nereg. Šotouš_Kuba: Přes krycí nebo oddílový návěstidlo na stůj se za splnění určitých podmínek může projet. Štít OP platí jak na stůj, tak při poruše.
2 Šotouš_kuba
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 21:59:18    Odkaz na tento příspěvek  

A copak je to za návěstidlo ? Stejné pruhy, štítek žádný. To má někdo na zahradě !
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 22:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co tím chceš říct? Stejný pruhy znamenají, že neplatí pro posun, bo posun nemá na trati co dělat. Štítek moh někdo ukrást.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2311
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 23:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Při poruše? V D1 je, tuším, když ukazuje návěsť zakazující jízdu, což neznamená, že to je porucha

No a jede se kolem něj "proti stůj" třeba právě pro poruchu, nebo může být úplně zhaslé. Takže pokud se použije ta "jednička", je to mimořádnost, nikoli provozní stav. Tak se věnuj šotoušení, to ti možná jde líp.

Stejný pruhy znamenají, že neplatí pro posun, bo posun nemá na trati co dělat.

Zase kyd, co posun mez dopravnami? Má letět vzduchem?
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2008 - 10:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: A proč vjezdový návěstidla neplatí pro posun?
Posun a PMD je snad něco jinýho, ne?
Tak jasně, že Štít OP je pro mimořádnosti...
Bez urážek, prosím.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2313
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 11:31:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč vjezdový návěstidla neplatí pro posun

To není tak pravda, ony můžou platit. je-li to nutné, stačí je opatřit příslušným nátěrem, ale asi to není třeba, když o pár metrů dál u krajních výhybek jsou většinou návěstidla pro posun, pro vlaky i posun platí většinou potom cestová návěstidla.

Posun a PMD je snad něco jinýho, ne?

Zhm zkuste si pomalu a pozorně přeslabikovat význam zkratky PéeMDé, čili PO-SUN mezi dopravnami, čili jeho jízda se obvykle uskutečňuje na něčem, čemu se číká trať a to z dopravny do km a zpět a nebo z dopravny co dopravny.

Tak jasně, že Štít OP je pro mimořádnosti...

To jsem od počátku tvrdil, jízda proti stůj je mimořádnost, porucha, jízda na PN taktéž, ač si hodně lidí myslí, že PN je běžná věc, ne, není a neměla by být. Skutečnost ovšem je, že se s tím člověk setká skoro každou směnu, i několikrát.
pepé
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.1
Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 12:18:52    Odkaz na tento příspěvek  

Vysvětlete mi, kdy nastane případ, že oddílové návěstidlo hradla (hradlový poloautoblok, konkrétně např. hr. Korno u Srbska) lze projet na návěst stůj a fíra musí uposlechnout na něm umístěného štítu Op. Kdy a jak nastane situace, že fíra nemá rozkaz Op, od hradlářky Op taky nedostane, vysílačka nefunguje, takže mu nelze nadiktovat Opčko do Příkazu vlaku a zároveň to oddílové návěstidlo nelze přestavit na volno. Dejme tomu, že hradlářka náhle zemře a vlak již odjel ze sousední stanice. Vlaku se nelze dovolat. Fíra zastaví u hradla, vidí stůj na odd. návěstidle. Stojí a čeká. Jak dlouho musí čekat? Dojde na hradlo, uvidí mrtvou hradlářku, co má dělat potom? Podle mne nesmí jet dál, žádný předpis neupravuje jestli smí to oddílové návěstidlo projet svévolně, když obsluha zemřela. Podle mne je ten štít Op na oddílových návěstidlech hradel a hlásek zbytečný. Smysl má jen na krycích, autoblokových a autohradlových návěstidlech.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2315
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 13:14:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já osobně si myslím, že nemá smysl skoro nikde, neboť se jezdilo i bez něj a nebyl s tím problém a marně pátrám, co vedlo tvůrce k jeho zavedení, snad jen nějak "označit..vyznačit" to, co již léta fungovalo i bez toho. Já spíš nevidím smysl na návěstidlech autobloku, protože tam se jezdí proti stůj, nebo v případě poruchy, nesvícení, na rozhled, z čehož mi logicky vyplývá, že pojedu tedy i přes přejezdy, jako bych měl Op. U hradla je to spíš třeba zdůraznit, neboť třeba PN na hradle jízdu podle rozhledu nenařizuje, tedy je možno fičet traťovou, ovšem pokud je tam štít, je nutno dodržet Opatrnou jízdu přes přejezdy.

Vaše příklady mi připomínají různé "chytáky" zkoušejících u zkoušek, hradlo, návěstidlo na stůj, nemožné dorozumění, hradlařka umřela, leží zamčená v hradle a u ní je rozzuřená doga, jak budete postupovat a pod...
U automatického hradla se máte hlásit 10minut po zastavení do přední stanice, když to nejde, zkusit zadní stanici a když to taky nejde můžete po 10ti minutách pokračovat podle rozhledu a předpis uvádí, že na přejezdech musíte jednat jako byste měl Op, tedy proč Op štít. Pokud tedy zastavím u obsazeného hradla, zkusím se spojit s ním, nebo s přední/zadní stanicí, případně dojít osobně, uvidím mrtvolu, jedu proti stůj podle rozhledu na přejezdech jako bych měl Op a v další stanici oznámím mrtvolu a rozzuřenou dogu
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1455
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 18:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:trochu tě poopravím, tak se nečerti:-))
..."neboť třeba PN na hradle jízdu podle rozhledu nenařizuje, tedy je možno fičet traťovou, ovšem pokud je tam štít, je nutno dodržet Opatrnou jízdu přes přejezdy."... Pokud je tam PN tak štít Op neplatí. Štít Op platí jen pokud jedeš na červenou, na tmu či na návěst pochybnou.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2322
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 20:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to už proto pak není vůbec žádné opodstatnění
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 20:16:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra, pepé: Já si myslím, že pokud hradlářka náhle zemřela, tak nějaký stůj jde stranou a fýra by měl začít s oživováním (není-li si 100% jist, že už je mrtvá), zavolat záchranku apod. Btw mají fírové nějaký zkoušky z první pomoci jako se třeba dělaj v testech v autoškole?

Strojvedoucí jedoucí kolem platného oddílového návěstidla automatického hradla, které je zhaslé, ukazuje pochybnou návěst nebo návěst Stůj, musí jednat v následujícím prostorovém oddíle při jízdě přes všechny přejezdy s PZS, jako by byl zpraven rozkazem Op, část A. Je-li však oddílové návěstidlo opatřeno návěstí Očekávejte otevřený přejezd, musí strojvedoucí jednat podle této návěsti.
Jakej je v tom rozdíl?
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2324
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 20:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že pokud hradlářka náhle zemřela, tak nějaký stůj jde stranou a fýra by měl začít s oživováním

Oživovat mrtvolu? Tak z toho jsem kurz nedělal
Proto tam nacpali zkoušející tu rozzuřenou dogu, s tou děláte co?

Jakej rozdíl v čem, nechápu na co se ptáte...
Fírům obyčejně stačí kurz z poslední pomoci
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 706
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 21:30:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Přečti si to, co je v závorce. Těžko říct, co dělat s rozzuřenou dogou.
Rozdíl mezi tím, když fíra jedná jako by byl zpraven rozkazem Op a když jedná podle štítu Op.
Pokud to s tou poslední pomocí chápu dobře, tak nechápu, co je na tom tak srandovního (hahaha, někoho jsem přejel).
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2325
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 21:50:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozdíl mezi tím, když fíra jedná jako by byl zpraven rozkazem Op a když jedná podle štítu Op.

Dříve tak jednal podle ustanovení předpisu, dneska to je ještě "označkovaný" jen v tom je rozdíl.

hahaha, někoho jsem přejel).
Jo, blba co tam neměl co dělat
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 708
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 12:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Hmm, tobě přijde k smíchu, když někoho přejedeš? Zvláštní..
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2271
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 13:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŠK:
Rozdíl je v tom, že na AHR lze bez písemného rozkazu projíždět návěst stůj, tmu, pochyblici, ale na normálním hradle toto NELZE.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2326
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 13:41:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš_kuba no rozhodně se z toho nezesypu a nespáchám sebevraždu, proto, že mi tam vlez debil, co tam neměl co dělat. U tebe bych se možná i smál i když mi tuhle pitomost pořád cpeš jen ty. Dost řečí, už ani nebavíš
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 19:47:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Prosím bez urážek.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 31. srpna 2008 - 11:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Qěcy: čl. 1324 ČDD2 strojvedoucímu POVOLUJE za přesně stanovených okolností pokračovat za oddílové návěstidlo hlásky nebo hradla v poloze stůj(zhaslé nebo s pochybnou návěstí) bez zpravení rozkazem. To jen tak mimo řečí.
Martin
Bubo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.217.172
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 15:32:50    Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Vchodové návestidlá neplatia pre posun hlavne preto, lebo nemôžu návestiť "Posun dovolený".
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 17:43:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bubo : po tech. stránke , svetelné by sa dali prerobiť. Nakoľko biele svetlo majú , ako svetelnú privolávačku. Horšie by to bolo na mechanických návestidlách.
D–vo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 2-2004

Odesláno Středa, 03. září 2008 - 12:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to teď vlastně s předpisy, vydává je SŽDC nebo stále ČD? Tady se o tom nic nepíše a v Prohlášení o dráze, kap. 2.5, jsou psané jako např. SŽDC (ČD) D2.
Auta stojí, motorky jedou!                       Profil
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2282
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 03. září 2008 - 12:53:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D-vo:
S největší pravděpodobností SŽDC:
nyní jsou nové SŽDC D17, D7 a D7/2
gestorka Dé dvojky je nyní zaměstnancem SŽDC, ale na stejnémpostu, tudíž změna na SŽDC D2 na sebe nenechá dlouho čekat.
Vůbec jsem však nepochopil důvod tohoto, protože ty předpisy se týkají dráhy provozované Českými dráhami, nikoli dráhy v majetku SŽDC.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2283
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 03. září 2008 - 12:58:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M2:
tos mě dostal :-)
když se to zavedlo, tak na školeních jsme to neprobírali... sice jsem věděl, že se ty štíty těchhle případů týkají, ale kde to je řešený...
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 03. září 2008 - 14:03:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpisy vydává SŽDC a už i ta D2 pod hlavičkou SŽDC vyšla.

Vůbec jsem však nepochopil důvod tohoto, protože ty předpisy se týkají dráhy provozované Českými dráhami, nikoli dráhy v majetku SŽDC.

Provozovatel dráhy je SŽDC a ta taky vydává předpisy. ČD jsou pouhý dopravce a tzv. "operátor obsluhy dráhy" :-)
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2285
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 03. září 2008 - 14:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Provozovatelem dráhy před 1. 7. 2008 SŽDC nebyla? To byla jen majitelem?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 996
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 03. září 2008 - 14:24:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víš, on byl ve štítech Op, tak trochu chaos, ale oprávněnej, protože od jejich zavedení až do poslední změny bylo přechodné období, kdy dotčená návěstidla měla, ale nemusela být označena štíty Op. Jinak řečeno přechodné období. Poslední změnou se toto přechodné období zrušilo a po jejim provedení je už naprosto jasné k čemu Op štít je. Dřív jsem při jízdě proti stůj na AH musel jet přes všechny následujicí přejezdy se zvýšenou opatrností, pokud tam nebyl štít OP, pak jsem se řídil jim. Takže to bylo takové nelogické. Teď už tam je jenom štít OP, pokud není a já jedu proti červené, tak se o přejezdy nemusim starat.
Až když jsem škrtal to přechodné období, tak mi vlastně došlo, že to bylo přechodné období
Martin
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 03. září 2008 - 14:36:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy: Před 1. 7. 2008 SŽDC nebyla provozovatelem dráhy, tím byly České dráhy. Do onoho data SŽDC pouze vykonávala funkci majitele.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2286
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 03. září 2008 - 15:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M2:
Ať žijou Dopravní výnosy!
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
0300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.43.220
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 22:34:12    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové...prosím,prosím...nemá někdo drátenické E3,E10,E11 v PDF? Prosím,kdyžtak mail:
michal.39@atlas.cz
Pepi68
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.109.42
Odesláno Středa, 24. září 2008 - 22:31:53    Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo náhodou, co bylo za průšvih, že vozík MUV 69 po tolika letech přestal spolehlivě ovlivňovat KO? Teď je nutno překládat řadiče, uzavírat PZZ, jezdit mezistaničně, dávat odhlášky...
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Středa, 24. září 2008 - 23:48:47    Odkaz na tento příspěvek  

ad Pepi68
...žeby Moravany ?
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 760
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. listopadu 2008 - 18:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upravuje nějaký předpis nebo jiný dokument přesný rozsah vydávaných jízdenek u děleného způsobu odbavování, nebo to záleží na tom, jak se který pracovník zrovna vyspal? KC1 z odkazu o příspěvek výš se zmiňuje jenom o možnosti vyhrazení Expresní pokladny.
Pokud to není na netu a byl by někdo ochoten zaslat, tak na můj nick @seznam.cz.
Díky.

(Příspěvek byl editován uživatelem bugear.)
»MiniŠotoBlog« Dobrý každý vagón, který pošle jednu 021 do šrotu.
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát.
Smiliropucha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 01. prosince 2008 - 16:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ahojky, nevíte, jestli je někde na netu ke stažení nová TR10 a SPPO, díkec
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 46097
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 01. prosince 2008 - 16:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co zkusit stránky ČD?
http://www.cd.cz/index.php?action=section&id=213
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz