K-report
 

Archiv do 2. září 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Železniční muzea a spolky » Archiv do 2. září 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Loštický
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.220.109
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 22:07:06    Odkaz na tento příspěvek  

Deka: Kolego, to je dost dobrý nápad!!!
Dejte hlasovat, kterou schopnou lokomotivu přefiknete nadél. Tento nápad s takovouto muzejní náplní tunelu pod Vítkovem už tady byl. Dokonce bych třeba přefik i Sergeje a Bobinu!
Bude to báječně názorné a srozumitelné.
P.S. možná, že by ale bylo lepší přefiknout úplně jiný předmět zájmu.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.207
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 23:13:05    Odkaz na tento příspěvek  

Deka+Loštický:Vy jste ale fikaný.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 15. srpna 2008 - 11:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pavel Reiser a M.Kunt:
No, proto jsem to psal, že ani tak nejde o to, co si přeje sběratel, ale o to, aby se v prostoru „průměrný" návštěvník cítil jako na výletě, nikoli ve škole. Ze zkušenosti musím konstatovat, že vcelku nevalná drážka 102 m se dvěma vozíky "na řepu a řízky", možnost si někde sednout pod strom nebo přehodit páku a zatočit kličkou telefonu zajímá u nás víc návštěvníků, něž samotný počet parních lokomotiv.

Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net/aktuality.html
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.105.99
Odesláno Pátek, 15. srpna 2008 - 11:52:54    Odkaz na tento příspěvek  

Mě jen uniká jedna věc, že něco zůstane v dopravní hale a něco zase na Masaryčce
Na Letné má být minimum kolejových vozidel (to, co tam zbylo po odstěhování ostatních vozidel - viz web). V dopravní hale bude naznačeno, že vedle aut, letadel, lodí a jiných pohybovadel existuje taky železnice (hrboun je dostatečně 'velké' naznačení). Masaryčka = ŽELEZNIČNÍ muzeum (možná s expozicí hnacích strojů, jak se o tom taky psalo).
Pokud jde o parkoviště, už se to tu probíralo. Mmch: má Národní muzeum vlastní parkoviště? A navíc - pokud by se přestavovaly prostory Masny, nepochybně parkoviště vzniknou (třeba pod magistrálou).
Já vím, že stále Masaryčku zpochybňujete. Ale zříceniny ala Děčín-východ nejsou alternativa.
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 15. srpna 2008 - 20:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O Děčíně jsem se zatím nebavil, zřícená je tam jen část střechy východní topírny. Národní muzeum parkoviště nemá, protože vzniklo ještě před vynálezem automobilu. A v dnešním tisku se ředitel NTM nechal slyšet, že jim nebude vadit i odpojení od sítě. Asi do toho nemá cenu rýpat, koneckonců nejsem v muzejních věcech odborně vzdělán.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 939
Registrován: 11-2004
Odesláno Neděle, 17. srpna 2008 - 02:05:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Loštický: Ideální by bylo říznout komarka, poté engerthku, dovršit by to mohl hrboun...
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 17. srpna 2008 - 09:23:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka: Tak,tak...........
Marek33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 18. srpna 2008 - 10:10:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KŽC to fakt dobře rozjelo. Zdá se, že trať je fakt zachráněná, protože to ti kluci z KŽC začínají opravovat a dělaj kroky k zahajeni provozu.
application/pdf
Senovka opet vyjede DECINSKY DENIK.pdf (435.4 k)
Kolemjdoucí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2008
Odesláno Pondělí, 18. srpna 2008 - 11:48:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jejej,to jsou ale plky " šest provozních vozidel" spíš neprovozních....
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 18. srpna 2008 - 12:14:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek33:

byly by místo PR nějaké fotky, jak to ti šikovní kluci opravdu a osobně začli něco opravovat a zachraňovat? krom toho, že ti šikovní kluci umí psát sami o sobě na k-report že dali sami o sobě sebechvalný článek do místních novin tu žádné kroky k "záchraně" nevidim..

btw. člověče, zkuste aspoň jiný nick.. tohle se fakt nedá číst.. :-/
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5244
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 18. srpna 2008 - 13:42:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat na těch 6 provozních vozidel. Máte někdo podrobnosti?
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754, bart5(zavináč)centrum.cz
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 18. srpna 2008 - 15:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, no jo, mně se zase nějak nepozdává popisovaný "katastrofální" stav tratě a jen 400 pražců na výměnu v délce čtyř a půl kilometru trati.
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 18. srpna 2008 - 15:24:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Kolemjdoucí: Nevím jak jejich další motory, ale ten Podlipanskej jezdí.O víkendu ho slýchám, jeho houkačka se nedá s jinak běžně jezdícím čugálovým orchestrionem splést.
Kolemjdoucí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2008
Odesláno Pondělí, 18. srpna 2008 - 15:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kovážmirek:
tak to vezmeme popořadě:
a) M 262.0124 - provozní
b) M 131.1302 - provozní
c) M 262.0180 - neprovozní
d) M 262.056 - neprovozní
e) M 262.0193 - neprovozní
f) M 286.1008 - neprovozní

(Příspěvek byl editován uživatelem kolemjdoucí.)
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.164
Odesláno Pondělí, 18. srpna 2008 - 20:49:47    Odkaz na tento příspěvek  

Díky za odkaz na článek, skutečně - co slovo, to perla...
KPL uskutečnil poslední jízdu Hurvínkem v květnu tohoto roku???
Pravidelný prázdninový provoz vlaků na Lokálce byl "příležitostnými jízdami pro železniční nadšence"???

ad Kovář: trať lze NOUZOVĚ zprovoznit výměnou 400 pražců - to vydrží zhruba sezonu a pak musí následovat tisíce dalších
Diletanti z KŽC si myslí, že po výměně zmíněného množství (to znamená, že funkční bude tak každý třetí pražec)lze na trať pustit podbíječku. To má tu drobnou vadu, že kladiva vyměněné pražce podbijí, ty ostatní rozdrtí na třísky
to bude jako se slavnou opravou přejezdu; foto po "opravě":
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.164
Odesláno Pondělí, 18. srpna 2008 - 22:49:14    Odkaz na tento příspěvek  

a malý dovětek:

pan Hrůza pro provedení oprav uvádí sumu 750 000 korun;

počítám-li se částkami, běžně účtovanými v oblasti železničního stavitelství, dostanu se například k tomuto:
1) pražec užitý 400 ks x 300 Kč/kus = 120 000
1a) doprava = ??????????
1b) drobné kolejivo (vrtule, podkladnice...), nutné jako náhrada součástí svršku odcizených v zimě 2007/2008 = ??????????
2) výměna pražce 400 ks x 1800 Kč/kus = 720 000
2a) ekologická likvidace nebezpečného odpadu 400 x 80 kg = 32 tun = ??????????
3)doplnění štěrkového lože 10 vozů x 50 tun x 200 Kč = 100 000
3a) doprava = ?????????
4) rekonstrukce přejezdu v km 0,320 minimálně 50 000
5) podbíječka denní sazba od 100 000
5a) doprava
6) "oprava" již provedená na přejezdu v K. Šenově
7) ošetření herbicidem (likvidace trávy) + odstranění náletů = částka v desítkách tisíc nebo stovkách brigádnických hodin
8) rekonstrukce PZZ (přejezdové zabezpečovací zařízení) na přejezdu silnice 1. třídy = částka v řádu milionů
9) alespoň nejnutnější odvodnění = částka v desítkách tisíc
10) zákonem předepsaná měření a prohlídky = částka v desítkách tisíc
atd atd atd

Kdo z nás neumí počítat?
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.207
Odesláno Úterý, 19. srpna 2008 - 13:15:51    Odkaz na tento příspěvek  

malý bobeš:Tak,tak.Pravdu díš.On jeden přejezd vlašťovku nedělá a práce kvapná málo platná...říkávalo se.Bohužel to platí stále.Nepojíždění trati určitě na kráse nepřidalo ale spíše "něco" ubralo.Kovozběrců je všude hafo.K přejezdu...mocipáni si veterány nerozbily,šťastně přejeli po přípitku...naslibovali zřejmě hory doly...ale známe to:skutek utek...lépeřečeno:uteče?Co sázky.
Lokálka je zralá na komplet pokládku,což si myslím nikdo neudělá.Jěždění v trávě má velké riziko a osobně bych do takového vlaku nevlezl.Toliko k tomu.Bobeš-máš recht.
Saxiradim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 20. srpna 2008 - 10:54:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolegové, touto cestou bych chtěl veřejně poděkovat Výtopně Zlíchov za její ochotu při řešení výpadku neschopné Šlechtičny a tak nahradit zvláštní parní vlak Zdice - Příbram při příležitosti oslav 80. let od položení základního kamene Výtopny Zdice.

více zde v mém příspěvku 483.
Každý nemůže být nejlepší, ale my se o to snažíme.... www.saxi.cz


VÝTOPNA ZDICE - Nejbližší otevření muzea je o víkendě 6. a 7. září 2008
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 951
Registrován: 11-2004
Odesláno Středa, 20. srpna 2008 - 13:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262, němý Bobeš: Vy nemáte cit pro tu konečně poctivou nostalgii...
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.207
Odesláno Středa, 20. srpna 2008 - 18:03:27    Odkaz na tento příspěvek  

Deka:Bobeš není němý.Je Malý.
Poctivou nostalgii...možná bez kolejííííííí...a s autoveterány
Český_pivo_1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 12-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 00:14:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262
Jěždění v trávě má velké riziko a osobně bych do takového vlaku nevlezl.
Ano, to máte pravdu - a za KPL se tak nejezdilo...??? Pokud potřebujete několik foto, mohu se podělit - mám jich několik, když se M 131.1 rozjela po zeleném koberci.
Víte, nemám rád, když někdo někoho bezdůvodně napadá. A za KPLky jste to jako zpřízněnec nějak nekomentoval - nebo se pletu...???

malý bobeš
už jednou jsme tu, měli společnou řeč - ale mě teď připadá, že závidíte někomu, že něco dělá. Prolistujte zpět své příspěvky - dají se velice lehce i vyeditovat - a přečtěte si své výplody.
Asi většina z toho má pocit, že nemáte teď co užitečného dělat a proto jen kydáte a napadáte jak uražená vesnická "nána".
Promiňte, ale to je teď zas můj názor. Mám na něj stějně, jako vy na někoho, kdo začal s Vaší bývalou tratí konečně něco dělat.

Jen, aŤ se kluci z KŽC nenechají odradit od takových ..... Sice nebudu Vaším členem - mám jiné své aktivity, ale přijedu se určitě svézt. Z kolínska to zas nemám tak daleko
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.207
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 04:44:53    Odkaz na tento příspěvek  

Český pivo 1:Tak asi tatkto:Pokud se podíváte ještě před jízdy na KPL slavným M 262.045 a tuším,že i 423.0145 k nějakému snad výročí...což se tu připomínalo,tak se dočtete,že i tam jsem trávu zmiňoval.(pozor nejednalo se o trávu jinou) a také jsem zmiňoval,že zde měli nějakou reklamu,či sponzora na postřiky...
Tím ježděním v trávě jsem myslel,že nejspíše již bude třeba provést skutečně nákladnou rekonstrukci celé tratě,což vyjde na nějaký ten krejcárek.A že se tak stane?Moc tomu nevěřím.Leda by se našla firma zdarma pracující...což je scifi.Toliko k tomu.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 09:34:46    Odkaz na tento příspěvek  

Obávám se, že pro management "skupiny KŽC" je nejspíš hlavním zájmem "provozování penězovodů" a ne nějaká oprava trati, renovace vozidel či spolehlivá nostalgická vozba.
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.235.12
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 11:53:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Český pivo 1: i když bych s vámi rád souhlasil, nejde to. To, jakým způsobem KŽC vyfutrovalo svůj plakátek přípiskem "konečně poctivá nostalgie" (ten jsem viděl) a pokud je pravda to, co zde bylo řečeno o panu Křížovi (K-rep je zde pro mě ale jediným zdrojem, nikdo to nedementoval) mi dokazuje, že to jsou lidé, od kterých raději dál a jejich ostrá kritika je namístě.
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 12:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad M.Kunt: K-rep je zde pro mě ale jediným zdrojem, nikdo to nedementoval ....ale často velmi zavádějící, stejně tak jako další volně přístupné weby. Takže i když informaci na K-Reportu nikdo nedementuje, neznamená to, že je automaticky pravdivá!!
Lokálka z Pňovan do Bezdružic? Viz http://bezdruzickalokalka.cz
Kolečko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2008
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 16:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

české pivo 1.Oni by s tou tratí něco za ty roky bez PK dělali, kdyby nesplácely dluhy po jeho finančním "umu".
Nebo si snad myslíš že se jim ta trať zhroutila za ty dva roky bez něj........? Logiku Mesány logiku.......
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.164
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 20:29:39    Odkaz na tento příspěvek  

České pivo, prosím o upřesnění:

1) mohu být nána, nejsem-li ženou?
2) do kolika obyvatel počítáte vesnici (jsem-li "nána vesnická")?
3) považujete za málo užitečné, opakovat alespoň základní fakta o panu Křížovi?
4)jak může někdo začít dělat na mé bývalé trati, nejsem-li stát (a pokud to, milé pivo, nevíte - Kříž koupil Lokálku od STÁTU...)
5) rozeberme si větu "nemám teď co užitečného dělat":
znamená to, že dříve jsem něco užitečného dělal?
POZOR! Na webu KŽC se píše, že jsem se namísto (užitečného ) budování Lokálky věnoval popíjení v restauračním zařízení poblíž dráhy a kul tam pikle proti poctivým nostalgikům...
Jak si vysvětlujete tyto dva protichůdné názory na moji minulost???

"Kluky" z KŽC rozhodně odrazovat nechci - ale pokud jsem stejnými "kluky" pomlouván v médiích, budu na to reagovat tak jak uznám za vhodné...

Ovšem dobrá zpráva na závěr - máme, české pivo, také něco společného:
ani jeden z nás se nestane členem KŽC a oba se přijdeme svézt po opravené lokálce
Těším se na viděnou! (a držte mi místo u okénka )
Kolečko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 8-2008
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 21:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

malý bobeš Jestli jim ta oprava,pújde jako ten přejezd,se stejnou kvalitou, patrně budeš vetchým kmetem, než se svezeš.....
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.164
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 21:38:29    Odkaz na tento příspěvek  

ale třeba dostanu slevu pro seniory
malý dovětek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.9.2
Odesláno Pátek, 22. srpna 2008 - 08:36:04    Odkaz na tento příspěvek  

Mě to připadá, jako kdyby Vám milé KPL vzali hračky na pískovišti.
Pořád stejná písnička, jak Vám kdo ublížil...

Nezkusíte dělat něco jiného, třeba se podělit co nového ve Vaší základně, co jste nového udělali...
Vždy jsem byl Vaším tichým fandou, ale neustálé nasazování na někoho, kdo se tu ani neobhajuje, tudíž nemohu věřit jednostranné pohádce mě moc už důvěrohovosti nepřidá.
To jako ten zločinec Kříž stále je na svobodě...???, když teda máte důkazy. Mě to už spíš po té dlouhé době přijde, že nějaké důkazy se vytratili a jen zůstali ve Vaší mysli a stále melete totéž.

Nebo už jenom to gastronomické zařízení - vysedávání - a spekulativní máry...
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 22. srpna 2008 - 10:01:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

malý dovětek: pokud někdy vůbec šlo, pak už dávno nejde o brečení a o ublíženost, jako spíše o komentáře fundovaného člověka k tomu, co se na trati nyní děje, generované agresivním PR (vůči KPL) KŽC..

zrovna malý bobeš k tomu jako bývalý traťák KPL má opravdu co říct a o to, že by se neangažoval jinde, kde jim to moc pěkně jde, nemusíte mít obavy..

zapomeňte na to, že existoval spor KPL x KŽC a berte to jako uvádění PR KŽC na pravou míru konkrétními důkazy.. je pochopitelné, že ten, kdo dal trati léta práce, stav pečlivě sleduje..

osobně mám obavu, že se jen čeká na vhodnou příležitost ke konstatování, že trať je neopravitelná a bude nahrazena cyklostezkou KŽC (resp. obcí/kraje, které od KŽC koupí pozemky) budovanou za evropské peníze..

ale možná se mýlím a KŽC opravdu záleží na základně v severních čechách pro deponování - kontaktů na potenciální zákazníky má PK dost z minula a může za peníze EU řešit i své bydlení nebo podnikání v ubytování nahoře v Šenově..

z jiného soudku.. o kolik je 262 těžší než 131 a jaký to může mít vliv na trať + na ježdění v trávě?
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 22. srpna 2008 - 13:06:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

btw. s tou cyklostezkou ze šenova dolů to za dva tři roky začne být aktuální - http://www.mesicniklibereckykraj.cz/view.php?cisloclanku=20080723 12 ...
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.207
Odesláno Pátek, 22. srpna 2008 - 18:54:04    Odkaz na tento příspěvek  

Vhd sl:Myslím si totéž.
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 590
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 22. srpna 2008 - 19:05:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda, vy jste mi ale optimisti i když soudě podle toho kolik cestujících jezdí s KŽC Podlipanským motoráčkem, nelze takový vývoj smést se stolu do šuplete mávnutím výpravky.
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.164
Odesláno Pátek, 22. srpna 2008 - 22:35:17    Odkaz na tento příspěvek  

malý dovětek :
nevšiml jsem si, že by se za posledních několik měsíců v této diskusi vyskytl byť jen jediný příspěvek napsaný KPL... Jak to myslíte s tou stále stejnou písničkou???

Pokud jde o pravděpodobnou záměnu s mou maličkostí: již poměrně dlouho nejsem členem KPL; proto také nejsem schopen sdělit Vám novinky z členské základny...

a k tomu zločinci: v současné době je věc (bohužel) stále ve stádiu vyšetřování Policií ČR, tudíž s tím označením opatrně - pan Kříž má poměrně dobrého právníka
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.164
Odesláno Pátek, 22. srpna 2008 - 22:48:11    Odkaz na tento příspěvek  

a několik aktualit z Lokálky:

firma MIKO docela pokročila s avizovanou výměnou pražců:

v km 2,8 - 3,2 jich vyměnila cca 130 (dál jsem se nevydal); dalších asi 170 je označeno v km 3,2 - 4,2 - to je až ke stanici.Poněkud mě překvapil výběr konkrétních pražců, zůstanou stovky shnilých


které podbití nemohou vydržet . Tady ovšem "záleží na vkusu každého soudruha". Předpokládám, že podkladem byl výsledek měření trati a ne okamžité hnutí mysli (i když to tak místy vypadá...)

Daleko největším průšvihem je nájezd sběračů šrotu, kteří si flexou chystají kolejnice na délku 3 m (ta už se dá unést a následně prodat)
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.207
Odesláno Pátek, 22. srpna 2008 - 22:51:04    Odkaz na tento příspěvek  

KŽC jest dle mne organizace na "vození hodných šotoušů" po republice.Silně pochybuji,že někdo z takových lidí bude dělat na trati,což zde už asi také zaznělo.Ostatně jak vypadají ty lokálky kde jezdí třebas ten "podlipanský" nebo jak se mu říká?Naštěstí jsem se stačil do Kamenického Šenova několikráte svézt tamním hurvínkem a díky tomu zavzpomínat na doby,kdy jezdívaly všade...kam se jeden podíval.
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 815
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 23. srpna 2008 - 19:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý Bobši tak mě napadlo, jakým způsobem na Tebe působila ta četa úplně prázdného podlipanského motoráčku. Taky jako diletanti z KŽC?
754 forever
Kolečko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2008
Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 00:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to pár dní a seděl jsem a požíval v hostinci u Nádraží v České Kamenici ( nejsem členem Kpl info pro abstinenty ) a u druhého piva po výpečcích sem si vyslechl dva místní chlapíky jak si líčí houbaření.Zvláště mě zaujala ta pasáž jak jeden líčil jak nakoukl pod křovíčko a : "Pepo hovno hříbek byli ta šrouby co sou na kolejích" .... jak pak ještě mluvil o tom, že o dva dny později byli fuč.Tak nevím, je naše policie tak neschopná?Že na to ve šroťáku nepřijde?Zdalipak byla informována že to zmizlo?Křovíčko prý bylo někde u Zámečáku........
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 08:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolečko: Když ti někdo udělá velkou škodu, tak pak třeba zjistíš jak to asi funguje:
1. zjistíš škodu třeba i v řádu mnoha desítek metráků.
2. ohlásíš to obratem Policii.
3. podaří se třeba i společně zjistit čas, někdy i typ auta, popis osob a tak.
4. dohledáš třeba i sběrnu.
5. tam nic nenajdeš - bohužel.
6. dozvíš se, že z té sběrny odjížděl ve tři hodiny ráno plně naložený konteiner se šrotem - kolejnicemi .
7. a jsi f !!
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.164
Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 21:25:26    Odkaz na tento příspěvek  

ad Houba:
četa prázdného "Podlipanského motoráčku" na mne působila zhruba tak, jako běžná četa vlaku ČD...
Nezúčastněně, poněkud lhostejně - ale jinak vyrovnaně.

Chápu to tak: díky šikovnosti vedení KŽC jsou provozní náklady předem uhrazeny z dotací a tak je v podstatě jedno, vezeme-li cestující nebo vzduch. Zaslechl jsem dokonce názor, že jízda bez cestujících je výhodnější, protože nedochází k opotřebování interiéru motorového vozu.
Má-li toto napříště být model "poctivá NOSTALGIE", je mi z toho smutno. Zvlášť když je takto zbůhdarma huntován "Hurvínek"
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 21:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už sem to psal sice v diskuzi "V televizi říkali,...", ale víte o tom, že vykradli vagonářské muzeum ve Studénce?
Saxiradim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 01:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel jsem o tom neslyšel více - není nějaký odkaz či nenapíše někdo prosím více.

Smutná příhoda

A šli po archivních věcech či spíš po hodnotných věcech spotřebního živočišstva - elektronika a případně hotovost a pod...???
Každý nemůže být nejlepší, ale my se o to snažíme.... www.saxi.cz


VÝTOPNA ZDICE - Nejbližší otevření muzea je o víkendě 6. a 7. září 2008
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 18:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krom tržby zmizely hlavně modely. Viz http://novojicinsky.denik.cz/kratce_region/323612.html
Buď nějaký ultrašotouš nebo se někdo nechal inspirovat Rychlými šípy a modely z výstavy odnesl těžce nemocnému kamarádovi
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & MHD Olomouc » http://tramvaj.wz.cz

Minulla on nälkä!
gmfrp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.175.65
Odesláno Úterý, 26. srpna 2008 - 20:32:02    Odkaz na tento příspěvek  

Článek na vlaky.net o loupeži ve Studénce i s konkrétní specifikací ukradených exponátů:
viz http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/002653-Loupez-ve-Studence.a sp
Kolečko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 8-2008
Odesláno Středa, 27. srpna 2008 - 16:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm hmmmm poslední dobou mám pocit že zákony jsou jen na to aby chránily grázly.........}
TTT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.32.71
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 06:46:54    Odkaz na tento příspěvek  

Bylo by dobré asi pustit na veřejnost následující zajímavost, přičemž prohlašuji předem, že nejsem člen Zubrnické museální železnice: Je známo, že tento spolek vykonává bohulibou činnost v podobě opravy zrušené trati a vybudoval železniční muzeum v Zubrnicích. Je logické, že se tento spolek snaží trať zprivatizovat, aby měl možnost pracovat na svém a mohl trať nechat zrekolaudovat atd., čili vše pro budoucí pravidelný provoz. O privatizaci se snaží již asi patnáct let. Jednou již možnost měl, ale jistá osoba, která byla tehdy ještě jejich členem, jim to svou chamtivostí a podlostí překazila. Teď tuto možnost mají zas, ale ona osoba, teď ještě spolčená s jinou, taktéž velmi hamižnou osobou, se o privatizaci trati Velké Březno - Zubrnice - Úštěk přihlásila zas. A to těm dvěma chamtivým osobám nestačí, že již zprivatizovaly za dost podivných okolností už jednu trať v témže regionu. Asi se bojí, že by měly konkurenci. No prostě pokud si u těch dvou ( včetně další osoby jim pomáhající na jisté státní instituci ) domyslíte jména, vyjde vám jistá společnost, která cosi všude bludá o nějaké poctivé nostalgii. Tohle jsem napsal tak, aby mne nemohli "mořský živočich" a "tajemník" žalovat.
občan z Úštěka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.4.238
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 07:21:15    Odkaz na tento příspěvek  

TTT
A více informací k tomu nemáš... Jsem trochu více nechápavý (nejsem klasický šotouš, či jak se tu přezdíváte), ale jen fanda do tratě, kterou mám poblíž.
Přeci, pokud někdo něco udělá nekalého, dá se na to podat trestní oznámení a ono se to prošetří. Dnes to už docela dobře funguje a nikdo si nevezme na triko někoho jen tak krýt.
Co tedy se chystá...???

Díky za info, určitě to bude více lidí zajímat...
Verneřický
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.24.147.202
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 10:18:29    Odkaz na tento příspěvek  

Kolego, krajane,(Úštěčane),
dovolte, bych se zasmál. Nejen předcházející diskuse kolegů šotologů (Bdlm : Kolečko) naznačují určitou problematiku privátních muzejních aktivit. Podobně je to i v podstatně větším rybníce, kde místo štik rejdí jiní poctiví mořští živočiši. Krásně tím přikrývají zvláštní podnikatelskou činnost, podobnou provozování prapodivných honosných liduprázdných restaurantů, butýků, a jiných podobných inštitucí. To ale není zřejmě činnost v rozporu se zákony. Toho si příslušní orgánové nemohou nikdy fšimnout.
Fšichni budou dělat, že nic ale vůbec nic nevědí, že to nikdy a nikde nijak a tak podobně.......
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 10:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tomto chmurném prostředí bych - u příležitosti provádění dokončovacích prací na voze, který představíme (v přiměřené štětkové úpravě odpovídající "zlonické neschopnosti") u příležitosti 11. narozenin našeho muzea a nákupu nejstarší dochované dieselové lokomotivy vyrobené v ČKD, která dorazí o 4 dny později - rád tímto veřejně poděkoval:
Ve věci vozu: Jardovi Křenkovi (KHKD) a Ivo Mahelovi za poskytnuté podklady, Petrovi Kolduškovi (LG) za grafickou pomoc, Jirkovi Svobodovi (LG) za technickou pomoc, Jirkovi Hagenštocovi (KŽMZ) za nadstandardní aktivitu při opravě, Miroslavu Burešovi a Michalu Řezkovi za nabídku pomoci i všem těm, kteří nás od práce nezdržovali;
Ve věci lokomotivy: Oldovi Čížkovi (PSHŽD) za poskytnutý typ, Radimovi Říhovi (SAXI) za poskytnutou knižní inspiraci, obecnímu zastupitelstvu městyse Zlonice za zafinancování přepravy i všem těm, kteří šilháním po cizím nemají čas sáhnout po volném.
V rámci souběhu obou věcí - proložených navíc putováním po zrušené úzkorozchodce - bych ještě dodal (teda jestli tady exponáty ještě někoho vůbec zajímají), že vůz bude přesně v den 11. narozenin ŽMZ ve stavu, kdy z jedné strany přiměřeně nabízí kompletní popis v meziválečném období, ze strany druhé dokončení popisu počká „až se vyfotí“ s novou mašinou spadající do poválečného období. Také 3 drobné kovové detaily (štítek, schránka, šroubovka) budou doplněny později. Konkrétně počkají i se zbytkem popisu na příští jaro.


(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net/aktuality.html
Marcelka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 12:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení šotouši a klepny, jež pomlouváte KŽC, jen bych chtěla podotknout, že nikdo není dokonalý, ale co opravdu nechápu je, proč na KŽC hledáte jen negativní vlastnosti? Každý má své mouchy, ano, i Bohumil Augusta a ostatní, já také, ale od doby co s těmito lidmi jezdím, tak mohu říci, že co jsem zatím četla na tomto webu, jsou jen sprosté a ubohé pomluvy. Lidé z KŽC jsou možná tvrdí ( co se týče obchodů ), ale každý z nich má i své světlé stránky. Třeba Bohoušek Augusta: Já mám ročního chlapečka ( Martínka ), ale pokud je brigáda v Kovoně, tak Bohoušek mi s Martínkem pomůže a chová se k němu velice hezky a dokonce ho i chová a stará se o něj jako strýc. Myslím, že kdyby měl možnost mít dítě, byl by báječným tátou. To, že Bohoušek takto jedná, jak píšete, to se mi nezdá, ale budiž. Já ty kluky z KŽC ( fíry, vlakvedoucí ) a samozřejmě ostatní znám, ba co víc, kluky z KŽC i Bohouška beru jako členy rodiny. Myslím, že každý, kdo z vás má rodinu, tak by se jí také zastával a bránil ji, já to dělám nejen proto, že je znám a beru je jako členy rodiny, ale také proto, že mi vaše jednání přijde nefér. V Bibli se píše: KDO JEST BEZ, AŤ PRVNÍ HODÍ KAMENEM. Nemyslím, že jak tady jste, že jste bez viny, protože každý z nás, i já, neseme za něco vinu, ikdyž si to neuvědomujeme. A divím se, že můžete spát, když kolem sebe ,,plivete´´ takového jedu.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 12:34:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Marcelka: To chcete říct, že kdyby chtělo naše muzeum jezdit po normálním rozchodu je cestou nemít děti vlastní a hrát si s cizími? Někdy je fakt lepší mlčet. Já se tu Bohouše v konkrétní věci zastal. Tak to:
1/ nemám spát;
2/ poděkujete mi;
3/ má si hrát s Martínkem.

P.S. Děkuji, že uvedete pouze číslo odpovědi a přestanete uplatňováním kolektivní viny "hanobit skupinu obyvatel".
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net/aktuality.html
Marcelka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 12:55:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Promiňte, ale má zpráva byla pro všechny a nemá nic společného s úschrozchodkou, ale celkově s přístupem a postojem ,, K-reporťáků´´ vůči KŽC.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 13:06:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co zase s úzkorozchodkou? My máme 9 (DEVĚT) normálněrozchodných historických (1908 - 1957) lokomotiv, chápete?!!! Snad i proto nostalgicky připomínáme spíše první republiku, než poctivý reálný socializmus. Já se Vás jen ptám, jestli máte povědomost, zda je k ježdění po normálním rozchodu nutné nemít vlastní děti a hrát si s cizími. Pevně věřím, že NE.

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net/aktuality.html
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 13:35:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víte, Marcelko, kdyby někteří lidé neudělali na jiné lidi nekaloty a řekněme podrazy, tak by se tady taky nikdo o KŽC ředitelství asi ani nezmiňoval.Jestli jste koukala někdy na seriál Bylo nás pět, tak v jednom díle si mladej Bajza chodil hrát do jisté vily s jedním chlapečkem.A snad si vzpomenete na jednání toho chlapečka a jeho hlášku "Byznys je byznys" a i na to co poté následovalo.Připomínáte mi matinku onoho chlapečka...
nedočkavec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 14:00:39    Odkaz na tento příspěvek  

Marcelko,Marcelko,vy jste asi upadla čelem na glajzu,jinak si to nedovedu vysvětlit.......
jen tak mimochodem,to že dospělí muži mají vřelý vztah k batolatům,ještě neznamená že je vše v pořádku...,
muhehe
Neregistrovaný host
Odeslán z: 128.238.35.165
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 14:36:24    Odkaz na tento příspěvek  

Marcelko, prosím Tě, nediskutuj s psychopaty na K-reportu. Oni potřebují ke své existenci nějakého nepřítele, aby si dokazovali vlastní bezchybnost a dokonalost. Tím je pro ně KŽC, které je výrazně úspěšné (což se neodpouští...) a tím pádem dobře viditelné. Neexistuje způsob, jak je přesvědčit o možnosti, že na KŽC může být třeba také něco dobrého. Teď se na Tebe sesypou jako vosy na zmrzlinu a setřou Tě. A dále budou rozvíjet teorie o zlém Augustovi a ještě horším Křížovi (popř. naopak), protože nic lepšího nikdy neuměli, neumějí a nikdy umět nebudou. Pokusem s nimi diskutovat jim budeš jen dodávat střelivo pro generování dalších a dalších nesmyslů.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 15:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Kovářmirek: Když je řeč o filmu, mě zaujal citát z "Pane, Vy jste vdova" a pasuje k příspěvku anonyma "muhehe". Jde o jednoslový citát, herečkou krásně podaný. Uhádne někdo jak zní?
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net/aktuality.html
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 15:21:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je tu ovšem více spolků, daleko úspěšnějších, než je KŽC ( ať již co do počtu opravených a udržovaných ( 3 x podtrženo, znalí věci si domyslí proč ) parních, nebo motorových lokomotiv, či také tratí ). Mohl bych je jmenovat a ty zrovna s touto společností moc dobrých zkušeností nemají..... Takže bych se nedivil, kdyby to, co napsal TTT byla pravda.
urolog
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.58.232
Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 16:47:20    Odkaz na tento příspěvek  

A už byl Bohoušek na testu hemživosti spermií???