K-report
 

Knižní monitor  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Knižní monitor « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv 17. února 2008Zdepa60 17-02-08  20:20
Archiv 20. srpna 2008čtenář60 20-08-08  18:33
Archiv 26. listopadu 2008M.Kunt60 26-11-08  11:12
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2798
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 26. listopadu 2008 - 16:47:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc to tu nesleduji.
Chystá se na vánoční trh nějaká pěkná šotokniha ??
Barton
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.128.11
Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 09:19:33    Odkaz na tento příspěvek  

ad M. Kunt: tuto knihu mám (už asi týden). Text není příliš rozsáhlý, v tabulkách pěkně zpracované technické údaje a zejména "životopisné" údaje každého stroje (výrobní číslo, výčet všech označení od původní soukromé společnosti přes kkStB až po nástupnickou železnici po r. 1918 až po rok vyřazení) - podobné jako v české Encyklopedii železnice. Podstatné je, že obsahuje i řady, případně konkrétní stroje, které k ČSD nepřešly. U některých řad je i typový výkres, někdy jen náčrt - různá úroveň, často se jedná o výkresy známé z jiných publikací. Občas jsou velmi zmenšené - spíš jen pro ilustraci.
Celkově pěkná kniha jen ta cena se vlivem poštovného (12,- Euro) + poplatku banky za platbu do zahraničí (9,70 Euro) pěkně vyšplhala. Upozorňuji, že se jednalo o platbu z Eurového účtu u tuzemské banky.
Pro mne je problematika železnic za Rakousko-Uherska, a lokomotiv z té doby obzvlášť - takzvaně TOP a tudíž "jsem do toho šel".
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8074
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 16:39:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jnd- něco se tu psalo o čsd ganzech, ale to asi k naježení ještě nebude
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 7-2005
Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 23:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Barton - jestli jsem dobře pochopil ukázku na netu, tak pan Pospichal vzal seznamy strojů kkStB, které svého času (70.léta ?) sepsal a vydal Erich Hoch. To doplnil o data z provozu po r.1918. Přidal fotky a schémata strojů. Bohulibé.
Z jeho seznamů, co visí na netu, je poznat že v případě ČSD opisuje Pepíka Motyčku a jeho seznamy z Encyklopedie č.4 a 5. Jelikož každý badatel (i Motyčka) postupně získává nová data, tak i oba díly seznamů by časem stály za reedici. Těch doplňků a oprav je tam hodně. Tady je otázkou zda by se u nás ty přepracované seznamy podruhé ještě prodaly....
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2893
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 28. listopadu 2008 - 09:52:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem - za 699,- se pan Šindlauer pokouší přestoupit o ligu výš.
Ligu výš? Něpanimaju. Cena je věcí nakladatelství


Předtím dělal publikace za tuším cca 250 korun.

Za 7 stovek si už každý sakra rozmyslí, co si koupí.
Barton
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.128.11
Odesláno Pátek, 28. listopadu 2008 - 09:57:19    Odkaz na tento příspěvek  

ad Zdepa: ano, myslím, že je tomu tak, jak píšete. Zatím jsem ještě neporovnával konkrétní údaje s Pospichalovými seznamy na netu ani s Encyklopedií železnice. Pokud se týká prodejnosti případné reedice seznamů pana Motyčky, byl bych dosti skeptický. Ale za sebe bych je uvítal.
Pro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 28. listopadu 2008 - 14:00:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za 7 stovek si už každý rozmyslí...
Vy si rozmyslete,co si za svých 700 Kč koupíte,já je dám za úžasných 164 stran formátu A4 na křídovém papíře.Přečetl jsem nahodile jednu stránku a opět jsem potěšen autorovým osobitým stylem psaní.Kresby jsou ve větším formátu úžasné,člověk se jimi přenese do dob dávno minulých...
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pátek, 28. listopadu 2008 - 14:28:21    Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas, oproti předchozím knížkám je to kniha velkého formátu. Cena je sice vyšší, ale např. leckterý náruživý kuřák s nízkými a nejistými příjmy běžně tuto (i vyšší) částku během týdne dobrovolně a rád prokouří.
Žádnou knihu nepotřebuje - stačí mu krabička cigaret. Běda, kdyby se někdo snažil kouření mu rozmlouvat.
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 7-2005
Odesláno Pátek, 28. listopadu 2008 - 23:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirko děláš ještě pro Tuláka ty roční přehledy železniční literatury ? Dnes si paní vedoucí knihovny na Žižkově posteskla, že některé brožurky nemají ISBN a ona se tak o nich nedozví. Přesto by je rád koupila....
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.230.176
Odesláno Sobota, 29. listopadu 2008 - 01:16:07    Odkaz na tento příspěvek  

Barton: díky, já si asi počkám, až si ji budu moci prohlédnout celou. Bankovní zloděje při transakcích do zahraničí podporovat nehodlám, proto si ji (pokud vůbec) koupím až v Rakousích (včera jsem to nestih).
Cogwheel: já zrovna včera o něco méně prožral ve Vídni...
Zdepa: je škoda, že sem skoro nikdo nové knihy nehlásí. Bylo by to na jednom místě a dalo se v tom vyznat.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2896
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 29. listopadu 2008 - 14:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy si rozmyslete,co si za svých 700 Kč koupíte,já je dám za úžasných

Já jsme na tu úžasnou knihu v Praze ještě nenarazil a stav mého konta mít starost fakt nemusíte.
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 30. listopadu 2008 - 13:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Včera jsem ji viděl za výkladem stánku na Mas. n.
Michal_čb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1500
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 30. listopadu 2008 - 13:45:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ví někdo, jak to vypadá s připravovanou třídílnou publikací o papouškách od Corony??? Bude ještě do vánoc???
Budějčáááááák

BEZDREV to je vlak, jede jako drak!!! (* 20.5.1951)

Klub železničních modelářů České Budějovice - http://www.kzmcb.net/ (omluvte prozatím kvalitu našich stránek, vznikají za pochodu ;-)
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 08. prosince 2008 - 09:28:07    Odkaz na tento příspěvek  

Podle vývěsky na výloze prodejny Corona v Praze se tam "Papoušci" začnou prodávat v pátek 12.12. ve 12 hodin 12 minut (nejspíš zatím jen 1.díl připravovaného arcidíla).
Ještě k příspěvkům výše: Nová kniha Zd. Šindlauera "Severočeská transverzálka" je vskutku úžasná. Rochnil jsem se v ní značnou část předminulého víkendu a jsem přesvědčen, že za ty prachy stojí. Berme to tak, že informace jsou také zboží. Někomu možná stačí informace v Blesku a v Televizních novinách, jiný se pídí více a je ochoten za kvalitní a zajímavé informace i něco připlatit. Množství velmi pracných autorových ilustrací a plánků má nejen informační, ale nepochybně i estetickou a uměleckou hodnotu. Další hodnotou je jadrná čeština, kterou je kniha psána. Připomíná mi styl dalšího významného severočeského spisovatele, pana Velinského z Libouchce (alias Kapitána Kida), který např. v knize "Případ Atlantis" reprodukuje známý biblický příběh takto:
V tu chvíli to faraón vzdal: "Jděte si kam chcete," řekl. "Ale dobytek tu necháte."
A Mojžíš na to: "Tůdle! Nenecháme v zemi Egyptské ani pazneht."
Případné kritiky by bylo vhodné odkázat do patřičných mezí a vzkázat jim: Zkus vykonat kdokoli jiný, co vykonal Zdeněk Šindlauer. Mají k tomu možnost. Na území ČR dosud existují i jiné transverzální dráhy.
Ad Zdepa: Přehledy žel. hist. literatury byly psány za roky 2000-2005 na předpotopním počítači, ještě v T-602, takže mailem to poslat nešlo. Disketa dorazila OK?
Canfranc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 08. prosince 2008 - 09:34:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorry, OT:
Cogwheel: Jirko, můžeš mi poslat na e-mail nějaký kontakt (telefon, email apod.)? Díky, rád bych se na něco zeptal.
Libor
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 08. prosince 2008 - 10:30:44    Odkaz na tento příspěvek  

OT: Sorry, ale nevím, který Libor a jak Ti poslat mail, když ho tu neuvádíš. Já se v této "žvanírně" registrovat nechci a mail mít pod jménem také ne. Výše zmiňovaný kolega Zdepa nebo ing. Kunt na mne kontakt mají, ale snad by ani nebylo vhodné je kvůli tomu otravovat. Tak co s tím uděláme?
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 443
Registrován: 7-2005
Odesláno Pondělí, 08. prosince 2008 - 14:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

papoušci - papoušci nezačnou 1.dílem, ale fotoknihou (nečíslovaný 3.díl)
Canfranc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 08. prosince 2008 - 22:17:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: Dvořák, mail by dočasně měl být pod nickem.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Sobota, 13. prosince 2008 - 19:56:40    Odkaz na tento příspěvek  

Tak tu "papouščí" fotoknihu - v podstatě přílohu k monografii - jsem si dnes prohlížel. Mají ji už ve všech velkých "domech" na Václaváku - Kanzelsberger i Luxor. Z mýho pohledu - ač nejsem k recenzi samozřejmě nijak kompetentní - je to pěkný nářez...
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.161.27
Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 14:41:48    Odkaz na tento příspěvek  

Připojuji se k chvále na Severočeskou transverzálku Z. Šindlauera. Kromě obsáhlých okolností vzniku transverzálky je to kniha o trati, pěkně se celá projede, vysvětlí související okolnosti a mnohokrát rýpne do nepravostí. Není k tomu ani potřeba smršti dat a nečekejte v druhé polovině žádný atlas vozidel. U příležitosti nového nádražáckého roku malá ukázka:
Až do roku 2004 sahala úřední i provozní moc libereckého Depa kolejových vozidel doslova od Labe v Děčíně až po Stěnavu v Broumovském výběžku, jenže konkurenční depo v České Třebové mělo u pražských drážních papalášů vždy protekci. Takže do hal někdejší výtopny SNDVB v Liberci dnes zajíždějí lokomotivy a motorové vozy, opatřené nápisy "DKV Česká Třebová", a ve Třebové jsouce asi tak často, jako já v Himalájích.
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 7-2005
Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 21:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

papošci zahlédnuty v pátek i v knihkupectví na nádraží v hradci královém
Bohumil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.37.70
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2008 - 12:24:07    Odkaz na tento příspěvek  

Papoušci jsou od neděle v Brně (Vaňkovka).
Ondřej Řepka = jednička.
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 726
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2008 - 12:28:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kolik za Papouchy chtějí?
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2738
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2008 - 12:44:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cca 650-700 Kč
..pořádná mašina má kotel a komín..
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 16. prosince 2008 - 08:46:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně.699kč
Bulik008
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 10:10:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, nevěděl by někdo z Vás, kde by se dala sehnat Dráha Revue? Díky!
www.kpvk.estranky.cz
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2750
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 17:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatím snad jen pouze v Praze,ale je v jednání prodej i u některých partnerů po republice,prodejci modelů,literatury atd..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Bulik008
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 20:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: díky, byla by škoda nemít časopis kde se píše o "vysokých kolech" v Plzni!
www.kpvk.estranky.cz
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2752
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 28. prosince 2008 - 21:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přečetl jsem a spokojenost
..pořádná mašina má kotel a komín..