K-report
 

Archiv do 11. ledna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv do 11. ledna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 00:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

berem wšechny cyklisty... dáme palice dohromady, kolektivně vymyslíme trasu a v cíli se nalijeme... Kdo je pro?
Arbeit macht Frei!
Byl jsem odsouzen do pracovního tábora Cargo na nucené práce...
Rekonstrujte 742 na civilizované stroje!!!
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1955
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 01:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ačkoliv na jakékoliv hromadné axe nejezdím,taq do tohoto bych asi šel.

Když už sme tu řešily ty Škůdky a jiná přibližovátka ,měl bych asi dodat jednu poslední cestu která má mnoho společného se železnicí.
Při návratu z této axe http://tsunami.rulez.cz/26092003-1.html se nám total rozložila převodovka na benzině v M. Hradišti

Dál jsme byly nuceni použít železnice (též možno do sekce Kočky v žel . stanicích:o)

Ještě si pamatuju na průjezd 751 021+064 (nebo nejakech takovejch
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 07:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samá voda, stejně by jste to nepoznali. Je to zn. Ravo Maniax. Tak alespoň hádejte, kde to je focené.

Podobnost ze Scottem je čistě náhodná. Mimo několika malosériových a drahých speciálů se všechna kola dělají ve čtyřech asijských fabrikách. Takže se jedná pouze o obchodní značky. Kola se sem většinou dováží kompletně osazená, ale najde se několik lidí, co si od hlavních distributorů objednávají samotné komponenty a staví kola přesně dle přání zákazníka (např. pro amatérské závodníky).
Každý večer trhám lístky kopretinky.

vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, chrrrr....
Šari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 08:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba: Sem pro
Ale budeme naháňat náké chrochtající nebo obrýlené mašinky že jo ?
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ
810 271 - 7 Šarinka - perla na Zlínce
Se zelenou žábou jedině do Č. Třebové a že se jich tam vejde
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 10:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já navrhuji 17.05.2008 MTB maraton Prachatice. Minulý rok jsem tam potkal dvojici beztlumičových chrochtadel, což pro mě samozřejmě mělo nedozírné následky na průběh závodu .
Každý večer trhám lístky kopretinky.

vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, chrrrr....
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 12:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jsem ty vaše kecy nevydržel a vyrazil na svoji tréningovou trasu, pokrytou ledem... A tím o mnoho pomalejší, navíc mi to spestřil první letošní defekt. Ale co, to k tomu patří ne29kiláků na začátek stačí
Arbeit macht Frei!
Byl jsem odsouzen do pracovního tábora Cargo na nucené práce...
Rekonstrujte 742 na civilizované stroje!!!
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1964
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 13:04:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

He he he ....
Já jdu dneska po cestě do práce taky koupit pláště a vyrazim jak to jen půjde.
Minulej rok jsem vyjel hned jak napadl sníh a taky jsem dojel po ráfku:o)))

Jinak do práce mam trasu celkem podél kolejí tak musim zjistit co je tam nového ....
Buggy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 10-2005
Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 15:38:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jů, člověk kouká chvíly jinam a tady už se plánuje K-BikeTour. Pokud by to šlo/nevadilo a byl by čas, tak se rád zúčastním se svým vozítkem.

BTW: Teď je odstaveno s menší závadou měniče ale není to nic co by bránilo v provozu, jen se hůř mění rychlosti.
Neratovice... Vy nevíte kde to je??? No přeci mezi Prahou a Žumpou takzvaně Spolana.
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 16:12:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Houba: Jaký začátek? Se přece ani nekončí, ne? A o defektech raději nemluvit a o ledu už vůbec ne... Jsem si na něm nedávno ustlal a zrušil držák na lahev za 2 kilča. Jinak minulý rok pouze ohlá patka zadní přehazovačky (píchnutí nepočítám)

Ad Jnd: Krása, když někdo jde jen z práce pro nový plášťě. Já ty své požadované (bezdušové) sháním už pěknou dobu a nic
Sportu zdar, bajku zvláště!
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1724
Registrován: 7-2004

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 16:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nazdar cyklouši,tak to máte výborný nápad,jsem pro,zavedl bych a velel skupině 2,která by dojela kolem na nádraží,tam by ho naložila do vlaku,dojela do stanice nejblíže místu určení osvěžovny a držel flek v osvěžovně.Cestou bych vám kdyžtak udělal nějaké fotky na vašich miláčcích.Razím heslo kolo je od toho aby jelo a ne aby se na něm člověk dřel .myslím že nás ve skupině 2 by se taky pár našlo a společnou řeč v hospůdce už můžem udělat společně.Cyklosportu do hospůdky zdar!
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1837
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 17:17:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to já si rezervuju fleka ve skupině 2.Páč moje kolo se podobá kolu na fotce od P. koplíka a natom se dál než od baráku na nádraží dojet nedá
dobré pivo,děvče hezké
to jsou dary země české
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 17:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlak směřující do KUNDY
Yeah Federace zlínských fotičů
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5732
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 17:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mtb_freeride:
Hydrauliky, konkrétně typ Hayes Hydraulic HFX-9 XC
A sorry za blbý dotaz, ale co jsou na kole platformy? ***clipart{velký stydící se smajlík}***

Houba:
co kdyby jsme podnikli nějakou K-Rep Bike sensation?
Určitě sem pro

Jako Karviňok taky hlasuju pro ty Beskydy nebo Podbeskydí a taky se držím hesla ježdění na pohodu...

Klidně se můžete ozvat pomocí mejlu szpernol(zav)seznam.cz nebo icq (dva-nula-dva-osum-osum-osum-tři-sedum-sedum)

Bajku zdar

(Příspěvek byl editován uživatelem Garfield.)
Koďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 10-2006
Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 18:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K-Report Bike tour: Jel bych též, ale pivo ani nic podobného do mě nikdo nedostane . Trasu bvude asi těžké navrhnout, protože každý jsme z jiného kouta. Jedině by šlo dojet osobáky na jedno určené místo a z tama si udělat nějaký výlet.

Jinak, já byl na biku letos poprvé na Nový rok v deset ráno. Zkoušel jsem jet i po zamrzlém rybníku a ouha - ono to nechtělo klouzat. A loni jsem zrušil jeden plášť (co se asi stane, když člověk z rychlosti okolo 60km/hod zabrzdí na deseti metrech?), jinak nebylo zničeno nic. Foto bude o víkendu (nic extra, ale je to určeno pro dlouhé trasy).

bikerům. Pozor na hlavy, ať jsme v plném počtu.
Martin_hrubeš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 18:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kucí co s těma pláštěma děláte, že je máte furt propíchaný ? Já teda nepích ani jednou co mám tohle kolo .
Jinak tu bike tour bych dal klidně na víc dní nebo aspoň na víkend. A spaní někde v kempu klidně pod širákem, kde je otevřená hospoda nebo něco podobnýho... Jináč jsem taky zastánce jízdy napohodu...
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 18:31:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no tak mě napadlo když jsme z celé republiky udělat seriál víkendových bike sensation-pokaždé v jiném kraji. Chtělo by to asi dosti práce na přípravu ale myslím, že by to stálo za to.
Návrhy když tak pošlete na můj mail.
čus bikus
Arbeit macht Frei!
Byl jsem odsouzen do pracovního tábora Cargo na nucené práce...
Rekonstrujte 742 na civilizované stroje!!!
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 18:52:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Garfield: Platformy jsou ty tvoje pedály... Takový spíš na FR/Dirt. To sis vybíral sám? Myslím, že ideální jsou na obyč XC normální SPDčka.

Ad Martin Hrubeš: Nepíchl? Tak to snad ani nejezdíš Když pominu píchnutí zapříčiněné jezdeckou chybou (procvaknutí), tak nějaký sklo/klacek/drát se ti jednou určitě podaří vrazit do pláště a duše
Já měl loni štěstí, za všechny píchnutí jsem si mohl sám...

Beztak ale mám dojem, že většina by to kolo brala jen jako přibližovadlo k vlakům. To už neberu. Když totiž si zajedu na nějakým výletě k trati, tak to vždy dopadne tak, že tam strávím drahocený čas, něco ani nejede a pak je jinak pěkný den dnem zkaženým... Proto na bike-výletech se od dráhy úplně distancuju...
Sportu zdar, bajku zvláště!
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1725
Registrován: 7-2004

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 19:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejlepší bike výlet je k nejbližší osvěžovně....Mé využití kola je ryze pracovní...domov-nádraží-domov,domov-les na houby-domov,domov-hospoda-domov
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Šulu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 19:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci, pokud nebudete mít nic proti, taky bych se přidal k akci. Ukrajina mi jen hnije ve sklepě...to si přece nezaslouží..
Neberte Houbovi 754!
Martin_hrubeš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 20:15:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdim tak nějak normálně. Teda loni skoro vubec ale za dva roky před tim sem najel vcelku dost a nepovedlo se mi to...hold kvalita od Barumu. Klasika pěšinkáč...na to si jen tak něco nepříde . Ale prej se tyhle pláště už nedělaj Co budu dělat až tydle sjedu...
Shane
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 20:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přidal bych se též ale bohužel moje parketa jsou spíše silnice než sjezdy.Zvláště s mojím už celkem starším trekem

Já pichl za mojich cca 5000 km jen čtyřikrát,štěstí jak cyp
Koďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 447
Registrován: 10-2006
Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 20:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych návrh trasy pro Severomoraváky: Sraz na nějakém nádraží v Ostravě. Pak by se jelo po staré Místecké až do Frýdku (možnost zastávky v pekárně Penam při vjezdu do FM na doplnění zásob jídla), dále po staré Frýdlantské cestě do Frýdlantu, odtama buď na Bílou nebo čeladnou, dále na Pustevny a byl by to hřích, kdyby se nejelo na Radhošť k Radegastu. Potom by se mohlo sjet do Rožnova pod Radhoštěm a dále na Zlínsko (tam ale nevím, kam by se dalo). Z tama by se pak pokračovalo do Hranic a tam by byla možná jediná šotozastávka (samozřejmě se dá fotit i jinde, ale tam bych udělal povinnou přestávku) na mostu u Drahotuší (snad víte, který, je to na hlavním tahu Ostrava-Olomouc). Pak by se neměl vynechat Olomouc a Litovel (tam se bude líbit pijanům v hospůdce hned vedle pivovaru). Dále by se mohlo jet do Šternberka nebo Loštic (Tvarůžky ). Z tama jakoukoli cestou do Jeseníků na Praděd a přes Zlaté hory a Prajzskou zpět domů. Kdo je pro?

Jiné regiony nemůžu navrhnout, protože je neznám.

Píchnutí: Loni jsem na svém úplně novém treku najel 1250km a problém s píchnutím jsem neměl ani jeden. Zato předtím jsem měl horáka a tam mi v plášti uvízl kus drátu, o kterém jsem nevěděl, a tak se mi povedlo rozpíchat celou dušu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Koďas.)
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 07:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já pichl za mojich cca 5000 km jen čtyřikrát,štěstí jak cyp

Já za svých více jak 10000 km za minulý rok nepíchl ani jednou. Zato jsem se ale na Králi Šumavy kilometr před cílem docela slušně rozsekal.
Každý večer trhám lístky kopretinky.

vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, chrrrr....
Šari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1574
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 08:33:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a dále na Zlínsko (tam ale nevím, kam by se dalo).
Tož o to bych sa postaral, a určitě by se přidali i jiní z FZF To není problém.

Ty Beskydy a okolí by sa dalo, pro máš z jihovýchodu a východu Morava.

PS:Teším sa na jaro
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ
810 271 - 7 Šarinka - perla na Zlínce
Se zelenou žábou jedině do Č. Třebové a že se jich tam vejde
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 11:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koďas : to není výlet ale boj o přežití...si blázen či co?:-))
Larva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 11:45:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co takhle projet Jihomoravské vinařské stezky?Už ten název"vinařské"napovídá,že se jedná o czklistické trasy vyhrazené těm,kteří se chcou po cestě občerstvovat.
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 11:59:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pánové kamarádi!
Je evidentní že zájem o byciklistiku nebo jak to slušně nazvat je velký, tak bych navrhl opravdu usspořádat seriál K-Repbike tour a to v podobě takové, že každý případný dobrovolník vymyslí nějakou trasu v lokalitě , kde nejvíc jezdí a je tedy doma. Návrhy je možno poslat mailem mě Gonzales11@seznam.cz kde je dám nějakým způsobem dohromady, poté vás nějakým způsobem kontaktuju dohodnemem termíny a můžeme vyrazit. Koncepčně by nebyly špatné celovíkendové akce,typu v pátek sraz-sobota bike trip-večer večírek kdesi v kempu,hotelu, nebo jen tak ve stanu a v neděli dle zájmu ještě nějaký kilometr a cesta domů. V případě, akce v mojí lokalitě jsem schopný zajistit gumokola na dopravu bagáže aby se nám jelo lehce. A jako zdroj šotoradosti, můžu poskytnout exkurzi do depa Krnov, nakouknutí na Osoblažku, a trasu vést v podhůří jeseníků kde to občas houká. Tak co ? Je to výzva?
Arbeit macht Frei!
Byl jsem odsouzen do pracovního tábora Cargo na nucené práce...
Rekonstrujte 742 na civilizované stroje!!!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 13:00:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžete mi prosím poradit jak udělat lepší noční fotku? zkouším a furt něco asi dělám blbě..
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 13:10:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcery: Bude to znít blbě, ale první rada by byla nepokládat foťák na zem.
Brněnské perly: 263 001-0, 263 002-8
Změna: 854 bez 954 na Vláru!!!!
Od 1.1.2008 vlakem ujeto: 1 075km
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 14:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marin2 ::-)) na zemi nebyl ..na nějaké bedně zab. zař...nebylo v dosahu nic na co bych ho položil ..
831
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 14:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: chtělo by to stativ.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 15:27:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

831 : teda už to vidím jak jako pošuk tahám do práce stativ :-))...dobře.. úhel záběru je na houby to už vím ale jen mi není jasné jestli jde eliminovat takové ty světelné šmouhy??
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 16:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: To nevím - mě to dělá šmouhy taky. A ještě k tomu mi to nějak plete barvy. Peršan na Excelce byl zničehonic modrej, takže jediný řešení bylo takový:

Na noční fotky (nebo spíš na focení všeobecně) odborník nejsem, takže taky budu čekat na rady od zušenějších....
Brněnské perly: 263 001-0, 263 002-8
Změna: 854 bez 954 na Vláru!!!!
Od 1.1.2008 vlakem ujeto: 1 075km
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2734
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 16:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry, Marin2:
Tak tohle je otázkou optiky objektivu. Řešením je vyvarovat se brutálních zdrojů světla, případně trošku zainvestovat do výbavičky. Vliv má taky ohnisko (širší záběr = větší odlesky) a clona (menší f = větší odlesky).
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 17:56:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Masinka : myslíte jako nastavit ci nejmenší clonu a co nejdelší čas?
Koďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 448
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 18:11:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba: No, ono to ani není zas tak špatné, podjeseničí bych si dal.

Oldcerry: Já jsem viděl ten výlet na celý týden, ne jen víkend. Ale to by museli všeci chlapi dostat najednou dovolenou. Jinak, já se stativem chodím do školy a nikomu se to nezdá divné. Potom si musíš pohrát s nastavením foťáku (pokud máš noční režim, tak ten použij) a tam si pohraj s uzávěrkou (já třeba používám 2s) a clonou. Pak by měly ty fotky vypadat velmi dobře.
Ondra_málek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 10-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 19:25:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
No právě nastavit co nejvyšší clonu a k tomu dlouhej čas závěrky, podle mě čím vyšší clona tím ostřejší fotka a málo světelných nežádoucích jevů. To je jen moje teorie na základě zkoušení co foťák dovede
TrainWeb - železniční fotogalerie
http://trainweb.cz
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 19:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondra_málek: tak ukaž jak máš foto v noci..
Koďas :na noční režim je to focené...
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 9-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 20:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

oldcerry:
osobně bych také doporučoval stativ, ale důležité je fotit noční fotky na samospoušť nebo s dálkovým ovladačem nebo s drátěnou spoustí. Pokud zmáčkneš spoušť, foťák se tím rozhýbe a pak je fotka rozmazaná. Pokud zmáčkneš spoušť, pak ti běží 10s, mezitím se foťák uklidní a rozmazání vlivem chvění foťáku nehrozí.

Jinak clona má vliv na hloubku ostrosti, tzn. čím zavřenější clona (vyšší clonové číslo), tím vyšší hloubka ostrosti - fotka vypadá lépe (je ostrá až po poslední vůz, vyloučí se případné chyby v zaostření). Tím, že je foťák na stativu (lavičce, popelnici,...) nemusíme brát ohledy na čas - může být dlouhý jak potřebujeme.

Dále bych volil co nejnižší ISO - to má vliv na barevný šum ve fotce.

no a výsledek může vypadat třeba takto :
http://eso.ts-web.info/fotky/163-260b.jpg
http://eso.ts-web.info/fotky/182-168h.jpg
http://eso.ts-web.info/fotky/182-168g.jpg
http://eso.ts-web.info/fotky/680-006e.jpg
http://eso.ts-web.info
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 9-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 20:14:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
ještě poznámka ohledně "nočního režimu". Nevím, jakým "strojem" je to focené, ale spousta foťáků si u "nočního režimu" pomůže vyšším ISO a tím vyrobí zašuměnou fotku. Osobně doporučuji přepnout na manuál nebo prioritu času. Nastavit natvrdo co nejnižší ISO, pak tam nasavit např. 15s, namáčnkou tspoušť, nechat si ukázat dopočtenou clonu a takto si hrát s časem (přidávat/ubírat) až do okamžiku, kdy "vyjde" vysoká clona (u kompaktů např. f8.0, u zrcadel jsou max. clony o hodně vyšší). A pak exponovat samospouští. Toť vše. Hodně zdaru.
http://eso.ts-web.info
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2737
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 20:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
Právě naopak, třeba víc přiclonit.

Lopik:
Ani u zrcadlovek už nemá velký význam lézt vysoko nad f8, to už fotkám nijak zvlášť nepomáhá.
Buggy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 10-2005
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 21:03:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>>> K-Repbike tour: Já bych mohl vybrat nějaké trasy okr. Mělník, ale nebude to hned. Dále pak bych mohl zjistit něco na Novoborsku.
Neratovice... Vy nevíte kde to je??? No přeci mezi Prahou a Žumpou takzvaně Spolana.
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 21:14:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mašinka: Ty jo, to je ale velkej a pěkně vyfocenej barák, tam že někdo bydlí?

Kolem těch clon: nemá každý objektiv jistou clonu, která vyvolá nejostřejší fotky? A není to přitom ta nejvyšší...

Ad Biketour: Takže Novoborsko? Tak to je jasný - Sloup v Čechách - místní kopec a 5ti metrový polety na 3 metrových lávkách... Myslím, že tady bychom náš výlet mohli ukončit
Sportu zdar, bajku zvláště!
Ondra_málek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 10-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 21:51:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
Není to nic světobornýho ale na ukázku z mých fotek ve tmě i za svítání:
http://trainweb.cz/foto/lokomotiva-363-125-6-4691
http://trainweb.cz/foto/lokomotiva-363-130-6-havli ckuv-brod-10092
http://trainweb.cz/foto/motorovy-vuz-810-102-4-470 4
http://trainweb.cz/foto/lokomotiva-163-039-1-pardu bice-hl-n-4671
http://trainweb.cz/foto/jednotka-471-003-4-4692
http://trainweb.cz/foto/jednotka-682-003-9-4698

Při dlouhý závěrce se pak objevují na fotce různé oběkty co byly v záběru jen chvíli a pak může vzniknout i takovej duch jako na poslední fotce.
TrainWeb - železniční fotogalerie
http://trainweb.cz
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 9-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 21:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondra_málek:
ohledně těch duchů: posledně mi přímo před objektivem prošel nějaký člověk, ale vzhledem k 30s expozici se na fotce neobjevil ani jako duch
http://eso.ts-web.info
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1841
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 22:30:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mtb: můžeš mi prosímtě sdělit, co je ve Sloupu onen "místní kopec"? Rád se, coby za humny bydlící, poučím
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 22:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

děkuji vám všem za rady a pokusím se dle nich inspirovat...výplody mých pokusů vám ukazovat nebudu , no jak bude něco dle mě kloudného tak to nechám vámi zas zhodnotit :-)) jěště jednou dík
Němec z Ova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.2.226
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 22:50:37    Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo k nočnímu fotografování: světelné odlesky jsou závislé na: stavbě objektivu (čím větší počet čoček - tím více odlesků), dále na kvalitě antireflexních vrstev (co fotím s Pentaxy, nemám s odlesky problémy) a také znečištění čoček objektivu.

Hloubka ostrosti je závislá na: ohniskové vzdálenosti objektivu (čím kratší ohnisko, tím větší hloubka ostrosti), vzdálenosti fotografovaného předmětu od fotoaparátu (s přibývající vzdáleností roste i hloubka ostrosti) a na použité cloně (čím větší clona (menší otvor) tím větší hloubka ostrosti).

Z toho vyplývá vliv času. S delším časem se prodlužují "hvězdičky" kolem světelných zdrojů a zvětšuje se hloubka ostrosti.

Proto se při zaostření na "nekonečno" dá použít clona 8 až 11 a celá fotografie bude ostrá (viz foto Pražského hradu). V případě požadavku na zachycení předmětu i v popředí bude ovšem nutno přiclonit. Dále majitelé digitálů, zkuste při nočních fotografiích použít vyvážení bílé, v tom máte výhodu proti nám analogovým fotografům. Tak proč toho nevyužít. Pak nebudete mít posuny barev na obrázcích. Odstraníte žlutý sníh a u lokomotiv se přiblížíte původním barvám. Jinak docela "obdivuji" krátké časy u nočních fotografií z digitálů. Já se při nočním fotografování památek, s filmem o citlivosti 160 iso a cloně 22, pohybuji od cca pěti minut do jedné hodiny. U filmu je to ovšem ovlivněno korekcí tzv. Schwarzschildova efektu.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 22:56:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lopik: ten stroj se jmenuje KODAK ZD 710..prý je to rozumný stroj za rozumné peníze...
Ty tvoje fotky jsou jěště upravované,nebo je to takhle z foťáku? mmch to je focené ve Vítkovicích? Byl jsem tam jen jednou ale nějak mi ta lávka je připoměla..
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 23:00:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

se omlouvám ale obsluha pc se zbláznil...
Ondra_málek :pěkné smekám....mmch ta 130 ..na tý jsem úplně prvně jel jako kandidát(pomocník)strojvedoucího..a 125 bylo v nákladním turnuse ve Veselí n/L ..to mluvím o roku 1988..strašné,kde ty leta jsou
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 9-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 23:00:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
Ostrava sedí, ale ne Vítkovice ale hlavní. (ten nadchod je dost podobný)

Jsou focené do RAWu, následně v teple domova přetažené do TIFFu a potom zmenšené v Photoshopu z původního 10MPix rozlišení 3888x2592 na 1024x683 pro web a uložené do JPEGu. Při zmenšování fotek je dobré změnšovat po krocích a průběžně doostřovat (ale s citem).
http://eso.ts-web.info
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 23:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lopik: že jsem tak smělej ten druhej odstavec je tajným písmem ,je to jěště čeština?? :-))
pokus o vtip... chápu ale jste na mě moc daleko...nejdřív musím ochočit foťák a pak teprv zkusím program...ale díky
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 9-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 23:12:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokusím se to trochu laicky vysvětlit. Většina zrcadlovek (a "chytrých" kompaktů) umí fotit do tzv. formátu RAW, kdy nevznikne ve foťáku fotka, ale pouze se uloží data, která sejme senzor během focení na kartu. Následný výpočet a vytvoření skutečné fotografie probíhá až v počítači pomocí speciálního programu. Výhoda je ta, že v počítači lze kompenzovat spoustu věcí, které se (pokud fotím do formátu JPEG) musí nastavit ještě před focením - tzn. mohu kompenzovat nastavení bílé (např. pokud mi fotka na sněhu vyjde s modrým nádechem, což digitály rády dělají, mohu jednoduše opravit) a mohu kompenzovat korekci expozice (tzn. netrefím expozici, fotka je moc tmavá, tak ji jednoduše zesvětlím). Následně převádím do formátu TIFF (což už je fotka, ale jiný formát než JPEG - bez komprese). Následně si ten TIFF otevřu v grafickém editoru, kde udělám případné pootočení fotky (pokud se mi mašina kácí doprava nebo doleva), udělám případný ořez a potom zmenším a uložím "finální produkt" do formátu JPEG.
Pokud nefotíte do RAWu, tak všechny tyto činnosti za vás udělá foťák a JPEG si rovnou stáhnete z karty (ale nemáte nad touto činností kontrolu, vše probíhá automaticky)
http://eso.ts-web.info
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 9-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 23:24:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
teď jsem se trochu kouknul na ten váš stroj: jak jsem psal o tom, že je vhodné nastavit si tzv. "prioritu času" a hrát si s ní (přidávat a ubírat čas a sledovat, jakou clonu dopočítává) - tak ten váš by to měl umět.
jsou tam volby:
P - automat
Tv - priorita času (tzn. zadávám čas, clona se dopočítává)
Av - priorita clony (přesně naopak, dávám clonu, dopočítává se čas)
M - manuál (zadávám ručně clonu i čas, foťák většinou ukazuje o kolik se odlišuji od standartní expozice)

Takto jsou polohy značeny u Canonů, jiné firmy je značí Program AE, S, A, M. Nevím, jak to má Kodak
http://eso.ts-web.info
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.8.34
Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 11:45:04    Odkaz na tento příspěvek  

Stativ je ke kloudnému nočnímu focení nezbytný. Není marné používat sluneční clonu (nebo sebe) k odstínění siného bočního nebo vrchního světlo od lamp, které rádo dělá různé "duchy". Velmi pěkné noční fotky vycházejí za mírné mlhy, mžení-sněžení, kdy nebe není naprosto černé, defacto v počasí,které je za dne použitelné v poledne sotva na 250/4.
Prudké prostisvětlo (třeba poziční světla u 831) se odrušit nedá, jen fotit víc zboku.
S doladěním bílé je to za umělého osvětlení vcelku zajímavé, dolaďuje se tak nějak podle citu, protože ve světle sodíkových výbojek je i bílá oranžová.
Umí někdo vysvětlit krátké expoziční časy digifoťáků? Tam kde na 200 film dávám 10-15s/8 se u digitálu při stejné citlivosti navolí 2s/11 a fotka je taky pěkná. No a co "hvězdičky" okolo (pozičních) světel? Tam kde Zenit dělal rovnoměrnou mlhu dělá Nikon hvězdičky. Co na to má vliv, tvar lístečků clony, nebo skladba objektivu?
Šari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 18:39:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hergot, o té sluneční cloně sem taky přemýšlal, že bych to mohl zkusit v noci. Abych zabránil, jak říkáš, odrazům a duchům a spol...

A ty "hvjezdičky" - 754 037 říkal že je to způsobeno počtem lamel. Čím více lamel, tím více "paprsků"..
Sám nevím
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ
810 271 - 7 Šarinka - perla na Zlínce
Se zelenou žábou jedině do Č. Třebové a že se jich tam vejde
Němec z Ova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.2.226
Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 21:29:49    Odkaz na tento příspěvek  

Při nočním fotografování je skutečně vhodné zamezit přístupu parazitního světla na čelní čočku objektivu. V praxi to znamená odstínit čelo objektivu od světel lamp, které nebudou na zamýšleném snímku. V zimě pak také odrazu od sněhu. Jinak se může stát, že takto neodstíněné světlo se v objektivu odráží různě od vnitřních stěn a prochází čočkami jinak než ideálním směrem a dochází ke snížení kontrastu snímku či nevysvětlitelným světlým flekům v ploše fotografie.
Rozdíl v podání světel u objektivů Zenita a Nikonu tkví v kvalitě antireflexních vrstev na čočkách objektivů. Použití objektivu z Praktiky by vedlo k lepším výsledkům (proti objektivům Helios).
Počet paprsků "hvězdičky" okolo světelného zdroje je dán počtem lamel clony. Paprsek "hvězdičky" vzniká lomem světla v rozích n-úhelníku lamel clony. Délka takového paprsku pak na čase expozice.
Duch (myšleno jako průhledná bytost či předmět) vznikne zase setrváním takto zobrazeného předmětu (osoby) po dobu rovné minimálně 1/4 času expozice.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 21:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky vám všem...zas jsem o něco moudřejší...no zkusíme metodu pokus..omyl..bouchnout to nemůže tak co,že áno :-))
Lopik: člověčě nejste někde kazatel morálky (učitel)? V pár větách pochopil o co go...malej zázrak se stal..jinak se oml za předchozí tykačku..jsem to ale buran ze vsi..ještě jednou děkuji
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 8-2003
Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 21:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty paprsky hvězdiček jsou důsledkem difrakce světla. Vznikne tolik paprsků, kolik lamel má clona a jsou tím delší, čím menší je otvor clony. Sice věřím, že bych to byl schopný vysvělit i fyzikálně víc do hloubky, ale můžete zkusit experiment a hned vám bude jasné, jak se to chová. V místnosti, kde je tma zapalte třeba svíčku. Máte něco jako bodový zdroj světla, ale ne tak silný, aby přesvítil okolí. A podívejte se na tu svíčku malým otvorem mezi prsty a uvidíte :-) A můžete se podívat, co to dělá, když ten otvor zmenšíte nebo místo trojúhelníkového uděláte třeba čtvercový. A přesně tak to vidí foťák přes clonu a na bodobých zdrojích světla dělá hvězdičky.
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 23:25:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lopik:
Režimy P, A, S a M fungují na všech fotoaparátech vesměs stejně. Ovšem na noční focení je nejvhodnější používat Mko. Většina foťáků při nastavení určitých hodnot ukazuje odchylky od "ideálního světla".
Dobré je tedy ručně nastavit dostatečnou clonu, aby se zdroje světel rozhvězdičkovaly a podle toho čas. Pokud člověk nefotí např. tramvaje v zastávkách, které tam stojí mnohdy jen pár sekund, je dobré exponovat několikrát s různými podobnými časy a vybrat poté tu s nejlepším světlem.
U spousty foťáků lze nastavit délku prodlevy samospouště, není špatné využít např. 2s na uklidnění stativu po zaostření.