K-report
 

Archiv do 22. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv do 22. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 08. října 2008 - 23:16:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergeilbc: no že je to skutečně Eso a podle barvy kastle je ve předu modrá a druhá půlka je zelená.
Jak říkám pokud to líp nejde, tak prostě to nejde. Pokud ano, tak jak?
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 3996
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 09:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také moc nerozumím tomu honu za stoprocentní bílou. Když je osvětlení žluté, nemůže být modrá čistě modrou a zelená čistě zelenou. Je to možná líbivé, ale nijak reálné.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2596
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:02:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašinka,nemáš foto plynového osvětlení ?? Zajímalo by mě japa to je na fotce ....

něco ku tématu)))
http://modelmayhm-4.vo.llnwd.net/d1/photos/081003/14/48e6665e62e6 8.jpg
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2238
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta je teda hnusná...
To víš chlapče,jižní Čechy,to je ta pravá country...
Standa_blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 5-2004

Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 12:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: plyn mi na filmu vyšel docela krásně, lehcezelený nádech je zajímavější než tuzeoranžový ;-) možná najdu, ale archiv z té doby podlehl mnoha stěhování a jednomu rozkradení

Masinka: Malá strana?
Vidím jen výjevy...
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2601
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 19:36:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Standa_blábol
Když najdeš,tak dohod))
Asi před týdnem,jsem kámošovy říkal,že zmizelo "bílo-modré" osvětlení ulic a koukal na mě docela nechápavě. V zapadlejších vesnicích se to ale dá ještě někde najít.

jinak dnes jsem, byl šotit barevné listí na spojce přes most inteligence fPha. Potřeboval jsem k tomu vlak na Beroun. Za cca 6 hodin co jsem tam byl,projely dva a jedno "eLVéčko742"
První jsem pofotil,ta 742 byla bez vozů tudíž se to neshodovalo s mojmy umysly a na ten třetí mi došel film ve fotáku.
No stávaj se horší věci no ..... :-)
Jdu se raději pátečně vykalit))))
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 20:31:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi před týdnem,jsem kámošovy říkal,že zmizelo "bílo-modré" osvětlení ulic a koukal na mě docela nechápavě. V zapadlejších vesnicích se to ale dá ještě někde najít.

Možná to bude souviset s tím, že sodík je podstatně méně jedovatý než rtuť
Bojovat za mír je jako souložit za panenství
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 21:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkoušel někdy někdo fotit vlaky pinholí ?
http://www.dennis.webnode.cz/ - fotografie , download modelů do MSTS a schémata do mobilních telefonů .
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 22:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis: taky mě ta otázka napadlo, po shlédnutí té reportáže. Samozřejmě by tak šly vyfotit snad jen stojící vlaky...
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
363.087-8 - nejzajímavější nereklamní eso
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 22:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedoucí vlak určitě nemožné, stojící by šel.
Umbrtka Kat - Šibeniční trolej
Portabohemica
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 671
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 22:16:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdopak nám to tam posunuje?
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5430
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 12:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych o někom věděl...:-)
123456
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.43.173
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 18:36:51    Odkaz na tento příspěvek  

Tak tohle je bomba - sluneční svit v noci aneb naprosto realisticky zachycené barvy...
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/753382.jpg
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2177
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 20:42:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba nedávno na jedné přepravě vyjádřil své názory na šotouše.Předem se omlouvám slabším povahám,které to nezvládnou,ale avatar se mi tam dávat nechtělo:

Můžeme o tom vést spory,můžeme s tím nesouhlasit,ale to je tak asi vše,co se proti tomu dá dělat.
ICQ:472-354-855
www.kromerizske-drahy.com
www.rlz.estranky.cz
Halfmister
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 23:41:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jóóóóóó!!! To je drsňák!

A lope tu tekutinu vyždímanou z krav.

Jo a vzkaz pro Nezdaru: Sice jsme se viděli jen párkrát, v brejlích si mě neviděl vůbec, ale to jsi nemohl otevřít hubu když ses dneska šoural po té hale jak bezďák?

(Příspěvek byl editován uživatelem Halfmister.)
S focením vlaků jsem skončil.

Teď už jen napůl sponzoruji město Groningen v Nizozemí, bo jsem přestal kouřit.
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 871
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 06:48:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

omluva normálním fotičům a pozdrav pacientům kteří vymýšlejí bludy, házejí po sobě kamení apod.
754 forever
Liberec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 17:43:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozdrav ze Smokovce
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2604
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 20:06:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Méďa evidentně nezná předpis Op16 :-)

PS: Ale jinak luxusní štěstí
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD

Kouzlo dopravy - Stránky o VHD nejen na Ostravsku

ICQ: 260 116 510
Mano754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 20:25:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedeľňajší fotič z Kysaku.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4180
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 20:50:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PS: Ale jinak luxusní štěstí
No, štěstí.. až dojde na focení TEŽ někde v přírodě, radši si to dvakrát rozmyslím... :-)
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Liberec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 21:04:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, štěstí.. až dojde na focení TEŽ někde v přírodě, radši si to dvakrát rozmyslím...

Že bych se na setkání s medvědem ve volné přírodě těšil, to se říci nedá, ale kamarád jej v Tatrách už dvakrát potkal a vyšel z toho bez úhony. Na druhou stranu jsem z bezpečí chaty viděl, jak že vypadá medvědice, když se postaví. Tváří v tvář bych byl o víc jak hlavu menší...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 12:39:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem na dobré cestě..námět na houby ale ty barvy už jdou, ne?


Šup sem s konstruktivní kritikou.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1680
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 12:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A opět prosím o radu. Automatika to nezvládá a já nevím jak se fotí jedoucí vlak ?
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2569
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 12:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Prečo chceš mať za každu cenu na loko take farby ako maju cez deň? Ak je na stanici žlte svetlo tak nemäžeš mať modru ako cez deň, ine to je ak je tam biele svetla ale aj tak to nebude až take ako cez deň, musiš pozerať aj na okolite objekty, oblohu a podobne a nie len na to aby bol rušeň ako podľa vzorkovnika farieb, to si myslim ja a podľa toho sa aj riadim.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@centrum.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2570
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 12:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergeilbc: No, štěstí.. až dojde na focení TEŽ někde v přírodě, radši si to dvakrát rozmyslím...

Pre každy prípad treba mať zo sebou karton tatraniek
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@centrum.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1683
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 13:48:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220každu cenu na loko take farby ako maju cez deň
Nechci, jasně, že budou trocha jiné ale aby bylo vidět že modrá je modrá a zelená je zelená. A hlavně mi jde o ty světelné čmouhy. Nejde-li to smířím se s tím.A že to jde viz příspěvek 123456 výše, naprosto dokonalá noční fotka
Prostě se učím,no snažím se učit a tak si sem chodím pro rady.

(Příspěvek byl editován uživatelem oldcerry.)
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2571
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 13:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Jasne ale ide aj o to ake svetelne podmienky mal fotograf ktory fotil tu fotku v prispevku 123456 a ake svetelne podmienky maš ty Ja nočne fotky upravujem do takej podoby ako si pamätam, že to na mieste "činu" vyzeralo, ak viem, že peršing vyzeral pod tym svetlom ako čierny tak to tak urobim aj v PC aby fotka odpovedala realite.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@centrum.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1252
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 14:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: na automatiku si to často dělá do chce, radši foť na manuál a nastav si tam za jakýho světla fotíš, případně jeslti chceš třeba takobý živější barvy na fotce. Na jednu stranu je lepší fotit jen za sluníčka (a hlavně z nasvícené strany, že), za zatažena nebo deště je máznutí hodně pravděpodobné, pokud vlak jede tak stovkou. Leda pak mít na foťáku spešl režim, kerej ti to vyfotí i nemázlý, ale zas tam třeba mlže chtít velkou citlivost, takže to můžeš mít zrnitý. Ale někteří odborníci ti jistě poradí lépe
www.MESTSKADOPRAVA.net


Podle někoho je nejrychlejší na světě myšlenka, podle někoho zase světlo -> -> -> Já jsem však přišel na to, že to je průjem! Než jsem stačil pomyslet a rozsvítit...
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 15:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Leda pak mít na foťáku spešl režim, kerej ti to vyfotí i nemázlý Co třeba takový spešl režim, jakym je MANUÁL ?
ČD: Zákazník? Co je to? ...
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1257
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 15:57:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tím jsem samozřejmě myslel manuální režim (volím na kolečku, kde mám režimy focení), osobně na foťáku takovýto mám, že mi udělá 3 fotky z nichž prostřední je nejlepší nemázlá - viz třeba totok.
www.MESTSKADOPRAVA.net


Podle někoho je nejrychlejší na světě myšlenka, podle někoho zase světlo -> -> -> Já jsem však přišel na to, že to je průjem! Než jsem stačil pomyslet a rozsvítit...
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 16:07:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka je jestli kolega Oldcerry nemá krabičku, která umí jen automatiku s tím, že lze nastavovat pouze režimy jako je sport, portrét atd. Asi tu někde bylo zmíněno čím fotí, ale nějak to nemůžu najít.
Umbrtka Kat - Šibeniční trolej
Martin007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 16:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Zdravím, nevím co máš za foťák a tak se budu snažit mluvit obecně. Za špatných světelných podmínek má automat obvykle problém vyfotit vlak ostře. Tohle se týká jak zrcadlovek tak i krabiček(samozdřejmě s drobnými rozdíly). Obecně vzato je lepší pohybující se objekty fotit v poloautomatickém (polomanuálním) režimu v závislosti na čase. U většiny foťáků co jsem viděl je tento režim označený jako TV. Clonu si fotoaparát nastavuje automaticky a ty si nastavíš pouze čas (dobu expozice). Doporučoval bych kolem 1/250s u lokálek 1/500s u rychlejších vlaků a tak 1/640 u vlaků IC/EC/SC jedoucích 160km/h. Chce to ovšem sledovat i clonu. Nevím, zda má tvůj přístroj kompenzaci expozice, jelikož pokud bude nevhodné osvětlení tak může být snímek dost podexonován a tedy zbytečně tmavý.

To je tak zhruba vše, co bych ti poradil k focení jedoucího vlaku, aby nebyl rozmazaný i při horších světelných podmínkách. Um získáš stejně jen zkoušením a zkoušením + čtením odborných článků. Na netu jich je spousta.

(Příspěvek byl editován uživatelem martin007.)
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4188
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 16:43:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U většiny foťáků co jsem viděl je tento režim označený jako TV.
S jakými fotoaparáty se setkáváte? Já zatím režim priority času na všech přístrojích viděl jako "S"
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Mr_lachtan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 16:45:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tv má Canon, Nikon má S. Ale obojí je totéž
Ten dlouhej kulatej
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 554
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 16:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš si troufám tvrdit, že "S" má většina aparátů na trhu...

P - Program
A - Aperture
S - Shutter
M - Manual

Logické, jasné, srozumitelné...a hlavně zažité.
Mrtvý veterán, dobrý veterán, aneb všemi silami za obnovu vozového parku ČD / [] Cargo! Mrtvá bardota, dobrá bardota... (a skutečně nejen ta)

FOTOGRAF NEROVNÁ SE FANATIK!

www.eightyfour.pise.cz
Martin007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 16:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je docela možné. Já pracuji nejčastěji s Canonem a ten má prioritu času označenou jako TV a tak ji mám zažitou i já. Je samozdřejmě na uživateli komu jsem příspěvek adresoval, tedy Oldcerry, aby si přečetl manuál a podíval se jaké označení má na svém fotoaparátu.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1691
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 19:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panzlo: Kodak ZD710
Eightyfour : přesně tohle označení mám P A S M Jěště jestli byste ty slova převedl do češtiny. On totiž návod je skoro nic neříkající.
M nastavuji si clonu,čas a iso ta položka před iso je daná (co to je ,jaksi netuším "kompenzace expozice")
S clona daná,nastavuji čas,pak to něco od +2 do -2 (předpokládám že to je kompenzace expozice) a iso.

Děkuji vám všem za reakce a rady.
Mezi námi ..do háje zeleného to jsem netušil, že je to taková věda.
Martin007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 19:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: pak to něco od +2 do -2 (předpokládám že to je kompenzace expozice).

Přesně tak. O tom jsem mluvil. Na to je třeba si dát pozor při focení za zhoršených světelných podmínek. Pokud bude ukazatel tak přibližně u -1EV značí to, že výsledek bude temná fotografie.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 19:25:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin007:_ děkuji, zas jsem o krůček dále (snad)
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 14:00:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pentax:
Tv - priorita času
Av - priorita clony
M - manuál
P - automat (s některými nastaveními oblivnitelnými)
X - synchro čas
B - netřeba snad vysvětlovat
zelený obdélník - total automat pro blbečky
pak má ještě další nastavení, jako třeba prioritu citlivosti (Sv) apod, ale to je pro naše účely nepodstatné
ČD: Zákazník? Co je to? ...
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 14:07:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kompenzace expozice apod: není jednodušší, než vymejšlet kompenzace k nastavení priority něčeho, rovnou kompenzaci promítnout do nastavení v manuálním režimu? Pak se nestane to, že např. příliš světlé/tmavé vozidlo, co přijede, zblbne automatiku a ta to tím pádem nastaví blbě. jediný problém při manuálním nastavení může být náhlá změna světelných podmínek...
Samozřejmě, že předpokládám, že předmětný fotopřístroj manuální nastavení umožňuje - dnes to umí kdejaká krabička na mejdlo. Když si brácha kupoval před lety svůj první digi (Olympus C 750 UZ), byla přítomnost manuálního nastavení rozhodujícím prvkem... No, dnes už má stejně zrcadlovku.
ČD: Zákazník? Co je to? ...
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 18:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: v češtině
A - aperture - clona (aneb jak velká bude dírka kterou bude pronikat světlo na čip; čím vyšší clonové číslo, tím více bude clona zavřená a tím větší bude hloubka ostrosti; nízká clonová čísla se používají pokud chceš mít hlavní objekt ostrý a pozadí rozostřené)

S - Shutter - neboli závěrka (aneb určujeme dobu po kterou bude na snímač světlo dopadat)

P - Programová automatika - zde si nejsem jist o co přesně jde neb jsem zatím tento režim nijak zvlášť nevyužil

ISO - citlivost snímače - zpravidla se vyšší hodnoty používají při zhoršených světelných podmínkách, ale je zde nebezpečí zvýšeného šumu na fotografii
Umbrtka Kat - Šibeniční trolej
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 22:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako naprostý začátečník mam dotaz pro zkušenější filmaře:

http://www.youtube.com/watch?v=b3xgKRuOP4U

V jakém okamžiku je nejlepší otočit záběr?Díky
Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!!

http://www.bery-zeleznice.nafoceno.cz/
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 22:47:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzaloko
Možná by bylo lepší nechat ho projet .
http://www.dennis.webnode.cz/ - fotografie , download modelů do MSTS a schémata do mobilních telefonů .
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6588
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 23:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzaloko:
Já myslím, že neexistujou přesně daná pravidla... Nemusíš ho otáčet vůbec, můžeš ho otočit po projetí celého vlaku, po projetí lokomotivy (tzn. zabírat celou dobu lokomotivu) atd.
U toho tvojeho videa bych to asi otočil tak, by šlo furt vidět na lokomotivu a jelikož si stál celkem daleko od štreky, tak možná by se ti tam vlezl i (skoro) celý vlak...
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6636
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 14:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

se mi podařil dneska velmi výborný šot
kdopak je pozná a je to přímo v kolejištiSprávný "šotouš"

750 209-9 a zase je z tebe zpátky 753:-)
já vím
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 19:16:01    Odkaz na tento příspěvek  

To je Holub a prase
já taky vím
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.169.46
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 21:23:20    Odkaz na tento příspěvek  

já vím: Ano ano Péťa Holub a bláznivej Brod
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2625
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 21:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzaloko
filmuj tak jak se to líbí tobě .
Já to různě střídám podle situace. Třeba při rozjezdu ,když je filmař blízko,je zajímavý záběr otáčet se za mašinou a sledovat podvozek .....
Důležité je umět také přiměřeně dle rychlosti vlaku zoooomomovat. Video Dennise je podle mě příklad jak se to nemá dělat.
Ale jak jsem psal ....at si každej co chce ... jak chce.
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6644
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 11:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale toto mě dodělo
To je snad nejlepší šot, který jsem kdy pořídil

750 209-9 a zase je z tebe zpátky 753:-)
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 844
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 12:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: Já bohužel zatím tu možnost zoooooooooooooooooomovat nemam. Musim si vystačit se zařízením co mam...
Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!!

http://www.bery-zeleznice.nafoceno.cz/
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 3444
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 13:24:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezdy, ses nepochlubil, že už máš malé MaNemBátka
FZF Zlínka LEDky na Loudala
810 271-7 "Šarinka" - Perla na Zlínce
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6594
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 18:34:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz. Jak to aktuálně vypadá s barevností stromů kolem Bezpráví?
Nejlepší by bylo, kdybyste někdo měl aktuální fotky. Díky
Tridvatri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 7-2002

Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 20:37:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Garfield: v dnešní aktualizaci na http://www.lokomotivy.net nějaké fotky z Bezpráví jsou. Ty u kterých je uveden říjen 2008 jsou tak cca týden nazpět. Ale jde to rychle.
http://www.lokomotivy.net
Mano754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 20. října 2008 - 19:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trio nedeľňajších fotičov úradujúcich v Žiline.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2636
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 06:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ptřeboval bych poradit:
Mam tu dvě naskenované fotky. Skenován byl negativ a bylo docela hnusně což je na obrázku i vidět.
Trápí mě však to,že po upvě ta fotka je taková rozmazaná,ale před upravou není.
Kde dělám chybu ??
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2637
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 06:09:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když na to ted znova koukám,asi jsem přehnal kontrast a křivky a vypálil jsem detaily .....
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 10:56:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: Jo :-)

Bojovat za mír je jako souložit za panenství
Kuťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 23:45:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jindro, zkus na zesvětlení ještě funkci "Světla/Stíny - Shadows/Highlights"
Ale chce to s citem.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 22. října 2008 - 02:18:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsem zkoušel také. Je to nějaké divné,třeba u této fotky,to bylo také hnusně,ale zesvětlit to jde.

Možná v tom lese ,ale byla fakt taková tma,nebo horší kvalita filmu ... kdo ví ..... každopádně dík.