K-report
 

Archiv do 3. listopadu 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv do 3. listopadu 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 22. října 2008 - 16:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, chce to s citem. Třeba světlý nemusí nutně znamenat dobrý.
Teď u té druhé fotky mi přijde, že jsi to s tím zesvětlením trochu přehnal. Ta fotka byla vypálená už předtím, což se na rozdíl od podexponované fotky spravuje docela blbě. Přinejmenším je dobré si trochu spravit křivky tím, že označím vypálenou oblast, zinvertuju výběr a upravuju jenom to tmavé (nebo si rovnou označím jenom to tmavé, záleží, co dá míň práce).

Bojovat za mír je jako souložit za panenství
Rick_hunter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 951
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 24. října 2008 - 22:02:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: jak vlastně děláš takovýhle fotky?
Když je něco na všechno, je to obvykle na nic. LOGISTICSERVIS, s. r. o. Moje stránky ICQ:423-810-243
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 3467
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 24. října 2008 - 22:11:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_h: Úplně jednoduše
To co chci, aby bylo černobílé označím (lasem,obdélníkem,...)a dám "zčernobílit" . A tak kousek po kousku si hraju, vetšinou z nudy
FZF Zlínka LEDky na Loudala
810 271-7 "Šarinka" - Perla na Zlínce
Jakuza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2007
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 24. října 2008 - 23:20:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no a když uděláš dvě vrstvy a tu vrchní uděláš ČB, a pak ji jen tam kde chceš mít barvu promazáváš, tak jednodušeji vznikne to samé
* * * Usmívej se! Bude Hůř

Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 3490
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 15:23:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde udělali soudruzi v Bezpráví chybu ?

Pokud ta čárka nespadla, drží tam eště dnes
FZF Zlínka LEDky na Loudala
810 271-7 "Šarinka" - Perla na Zlínce
Mano754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 17:42:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešný fotič z Lučenca.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4252
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 18:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už tu někdo měl tu čest s Nikonem D90? Docela vážně po něm pokukuji...
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Lukash
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1645
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 27. října 2008 - 17:26:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi jsme úplný NULY, můžeme ze sebe dělat sebevětšího kretína, nazývat se šotoušema, ikdyž o smyslu toho slova se vedlo již několik polemik, ale prostě jsme jen obyčejní žabaři. Včera jsem potkal na Semmeringu tyhle dva (viz foto) stálo u nich auto s Wienskou značkou.... asi si koupím štafle abych je trumfnul, ale potřebuju ještě jednoho blázna kdo si se mnu na nich stoupne na zhlaví do vyhýbky proti protijedoucímu vlaku ...

http://traffic.xf.cz
Lukash
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1646
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 27. října 2008 - 17:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...jo a co tak vzácného jelo, že kvuli tomu měli žebříčky, no obyčejný posprejovaný výběrový "béčko" ZSSK a nějaké luxusy za ním. Ale spíš to fotili proto co já - 1014ku na Semmeringu, ale holt mají ji z pohledu asi o 0,5 m vyššího :D


http://traffic.xf.cz
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.85.80
Odesláno Středa, 29. října 2008 - 17:22:15    Odkaz na tento příspěvek  

Šari:Soudruzi udělali v Bezpráví chybu,že tam pustily Hradčany.
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 29. října 2008 - 18:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tož tak toto tu musím dát

rovně stát , ani se nehýbat !
http://www.dennis.webnode.cz/ - fotografie , download modelů do MSTS a schémata do mobilních telefonů .
Matus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 8-2008

Odesláno Středa, 29. října 2008 - 21:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ahojte. chci se zeptat, jakej nikon je dobrej. ja uvazuji nad D60/D70s ale take D50 neni k zahozeni. Chci do toho investovat 14.000 skk iba za fotak, a kdyz uz, tak i za kartu. Jestli by padla sub-otazka, jestli jenom Nikon, tak odpoved je ano. dekuji za rady

(Příspěvek byl editován uživatelem Matus.)
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 3517
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 29. října 2008 - 22:33:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262 To sem nějak nepobral
Jinak čárka naší výroby tam eště je

PS: mám tam chybu v popisu, omlouvám se
FZF Zlínka LEDky na Loudala
810 271-7 "Šarinka" - Perla na Zlínce
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2008

Odesláno Středa, 29. října 2008 - 23:28:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis: mám určitý tip o koho se možná jedná (začíná na S)
Saxiradim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. října 2008 - 09:45:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukash

zkus to a uvidíš...

Pokud jen tak fotíš, rozdíl nevidíš. Ale po podrobnějším prozkoumání fotky zjistíš někdy i přednosti - ale né vždy je to optimální - to je zase taky fak...!!!

A při davovějších akcí třetí řada (první ležící či klečící, druhá normálně stojící... ) štafličkových dává možnosti více lidí na jednom místě - to platí hlavně při různých pořádaných akcí.
Každý nemůže být nejlepší, ale my se o to snažíme.... www.saxi.cz


VÝTOPNA ZDICE - Nejbližší otevření muzea je až v roce 2009 o víkendu 5. a 6. dubna tuto dobu se už muzeum ubralo k zimnímu spánku - na viděnou v roce 2009
Heme
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. října 2008 - 09:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matus - No, D70s už se neprodává, ale vyšel by z těch tří nejlépe. D50 už se taky neprodává a je dost podobný D40. Předpokládám,, jsi amatér a z vlastní zkušenosti ti doporučím tu D60tku. je fakt dobrá
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 928
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 30. října 2008 - 14:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa no jo je to ten ... Včera mi nadal na ICQ To má za to , že nepozdravil
http://www.dennis.webnode.cz/ - fotografie , download modelů do MSTS a schémata do mobilních telefonů .
Matus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 11:12:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Heme: D50 sa nevyraba, to je fakt, ale ked ju zozeniem v obchode a budem mat na vyber medzi D50 a D60, tak ktoru.? diky za radu

(Příspěvek byl editován uživatelem matus.)
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 11:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D50:

+ Integrovaný zaostřovací motor (D40 a D60 ne)
+ pět ostřících oblastí pro volbu (D40 a D60 jen 3)
+ stavový displej (D40 a D60 ne)
+ relativně dobře řešené ergonomické tělo (D40 a D60 jsou hračky...)

- 6 mega (D40 taky, ale x a D60 už 10)

Další rozdíl je v tom, že D60 má antiprachový třepátor. Jinak jsou D40/x i D60 degradací D50, do které stačilo jen dát větší čip...ale soudruzi u Nikonu řekli NE, vyndali AF motor, vyfoukli tělo, a výsledek je o ničem.
Mrtvý veterán, dobrý veterán, aneb všemi silami za obnovu vozového parku ČD / [] Cargo! Mrtvá bardota, dobrá bardota... (a skutečně nejen ta)

FOTOGRAF NEROVNÁ SE FANATIK!

www.eightyfour.pise.cz
Matus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 11:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eightyfour: takze kdyz sezenu D50 tak tu? osobne mi 6MPx nevadi, pac ted mam 3.2 (Canon PowerShot A70). Samozrejme ze radsi seberu 6MPx a lepsi fotak jak 10MPx a fotak na nic, pac tych 10Mpx si muzu akurat nekam strcit.
diky

(Příspěvek byl editován uživatelem matus.)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5822
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 11:35:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukash: Saxiradim má pravdu, někdy i ten půlmetr až metr "nadhledu" je znát. A při "davových" akcích jsou pohodné vynálezy k nezaplacení, pak se jen posměšně "shora" díváš "dolů" na dav tlačících se a překažejících si
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 11:47:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matus: Obávám se, že D50 už neseženeš...

ALL: Co vy na tuhle nabídku?

http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p4010932-cz-nikon-d40-+-afs-1855- ed-ii-black
Mrtvý veterán, dobrý veterán, aneb všemi silami za obnovu vozového parku ČD / [] Cargo! Mrtvá bardota, dobrá bardota... (a skutečně nejen ta)

FOTOGRAF NEROVNÁ SE FANATIK!

www.eightyfour.pise.cz
Eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 17:26:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eightyfour: to je můj vánoční dárek..:-)
Dokud vlaky nebudou mít píchlý kola a esu nedojde nafta je u ČD vše jak má být :-)
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4289
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 17:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

84: Takže D60 nebrat? Uvažoval jsem o tom jako o levnější alternativě k D90, kdyby se mi nechtělo připlácet...
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Matus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 18:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak co teda? ktery sebrat?
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 18:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shrnu to:

D60 - jsi nadšený amatér, který přechází z kompaktu, UZ, anebo starší zrcadlovky. Nemáš tendenci si dřív, jak za rok, kupovat nové sklo, protože tělo nemá AF motor. Nikkor má drahá skla, ale třetí výrobci už AF motory naštěstí do skel pro Nikon přidávají, nejsou však zadarmo. Oželíš stavový displej, a pakliže máš velké ruce, bude ti malíček levačky plandat ve vzduchu. Tři ostřící oblasti v hledáčku jsi měl i v kompaktu.

D90 - jsi taky nadšený amatér, ale nebojíš se zainvestovat. Nová skla plánuješ, a třeba hned coby druhé pořídíš výbornou padesátku Nikkor 50/1.8D AF, která stojí něco málo kolem tří a půl tisíce, a za ty peníze je to božské sklo. Tělo je ergonomicky výborně řešeno, zaostřovacích bodů v hledáčku máš 4x tolik...plus stavový displej, natáčení viděí, funkce LiveView...

Stačí takhle?
Mrtvý veterán, dobrý veterán, aneb všemi silami za obnovu vozového parku ČD / [] Cargo! Mrtvá bardota, dobrá bardota... (a skutečně nejen ta)

FOTOGRAF NEROVNÁ SE FANATIK!

www.eightyfour.pise.cz
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4291
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 19:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stačí, bohatě. CMOS čip, který, myslím, nižší modely nemají, je podle mě taky jistou výhodou. :-)
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Halfmister
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 19:07:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen lehce se do toho digi průjmu vmísím.

Všeobecně platí, že je lepší ušetřit na těle, ale nikdy nešetřit na sklech. Bohužel obvykle to chodí tak že si lidé kupují superultra hi-tech těla, ale naplácají k tomu levné objektivy s poloplastovými čočkami. Pak jde ovšem veškěrá investice jaksi do
S focením vlaků jsem skončil.

Teď už jen napůl sponzoruji město Groningen v Nizozemí, bo jsem přestal kouřit.
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 19:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To rozhodně, o tom není sporu...ale zas tak markantní rozdíl mezi CMOS a CCD není, ač ti Canonisté budou tvrdit opak... Jde hlavně o šum - s CMOS si můžeš dovolit jít o jednu řadu ISO výš. D80 znatelně (i když ne nijak brutálně) šumí od ISO 640, D90 zvládne 800 s přehledem.
Mrtvý veterán, dobrý veterán, aneb všemi silami za obnovu vozového parku ČD / [] Cargo! Mrtvá bardota, dobrá bardota... (a skutečně nejen ta)

FOTOGRAF NEROVNÁ SE FANATIK!

www.eightyfour.pise.cz
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 569
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 19:16:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Halfmister: A ze které díry ses zase vyloupnul, prosímtě? To možná dělají tví kamarádi. Až trošku vyrosteš, poznáš, že to není jen o tom cvaknout a jít do háje, ale čím více nastavení tělo nabízí, tím lépe se pracuje jak s expozicí, tak s výsledkem na čopítači. Pokud někdo fotí se setovým sklem, tak z 99% jen proto, že ho koupil s tělem. A budeš se hodně divit, ale většina setových objektivů už dávno plastové čočky nemá, a za dané peníze podává velmi solidní výsledky, pokud se s ním naučíš pracovat... Taky bysis měl semtam něco přečíst, a foťáky si od kamarádů omakat - zjistil bys, že ergonomie je úžasná věda, a že o ní výrobci foťáků semtam jakoby nevěděli, a jindy ji zase nabiflovali zpaměti...takže si ušetři své zaručené rady, a zase zmiz v propadlišti dějin. Děkujeme.

(Příspěvek byl editován uživatelem eightyfour.)
Mrtvý veterán, dobrý veterán, aneb všemi silami za obnovu vozového parku ČD / [] Cargo! Mrtvá bardota, dobrá bardota... (a skutečně nejen ta)

FOTOGRAF NEROVNÁ SE FANATIK!

www.eightyfour.pise.cz
Halfmister
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 19:41:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No.

Upřímně nevím jak na to reagovat, resp. má-li cenu reagovat na něco takového na šotowebu.
S focením vlaků jsem skončil.

Teď už jen napůl sponzoruji město Groningen v Nizozemí, bo jsem přestal kouřit.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4297
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 19:53:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

84: Ještě jednou moc díky, informace o tom, jak který model zvládá ISO, se hodí.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Martin_hrubeš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:04:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ze které díry ses zase vyloupnul, prosímtě? To možná dělají tví kamarádi. Až trošku vyrosteš, poznáš, že to není jen o tom cvaknout a jít do háje,

A do . Pan veliký 84 tu zase machruje, že je mu o nějakej rok navíc . Přitom ví kulový jak se věci mají. Příště radši mlč a nedělej tu ze sebe co kolikrát děláš.
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergeilbc: To ber pouze informativně! Nelze to napsat nějak jednoznačně, závisí na moři podmínek...jen v obecnosti platí, že CMOS prostě zvládně vyšší ekvivalent citlivosti, toť vše.
Mrtvý veterán, dobrý veterán, aneb všemi silami za obnovu vozového parku ČD / [] Cargo! Mrtvá bardota, dobrá bardota... (a skutečně nejen ta)

FOTOGRAF NEROVNÁ SE FANATIK!

www.eightyfour.pise.cz
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4298
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:11:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

84: To je mi jasné, pro určitou představu to ovšem stačí. Samozřejmě, že tu nebudu nikomu spílat, když to na ISO 800 zašumí při čtvrtminutové expozici...
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Mr_lachtan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:14:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč mít při čtyřminutové expozici ISO800? Od toho je to čtyřminutová expozice, aby se dala citlivost co nejnižší a nedostatek světla se dohnal právě těmi minutami.
Ten dlouhej kulatej
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_hrubeš: No tys tu chyběl, Já se tady snažím poradit těm, kteří se ptají, a to nejlépe jak umím. To, že zdejší ortodoxní ultrašotoušci nedokážou přenést přes srdce, že se vývoj nezastavil u Praktiky LLC, jaksi není můj problém. A tedy pardon, ale tak nějak mi pod rukama prošlo docela dost aparátů i objektivů, plus jaksi nejsem líný sledovat novinky, čili skutečně v rámci možností vím, o čem mluvím. Pokud však nějaká parodie na fotografa přiletí s tím, že se nám "vmísí do digi průjmu", načež nás zasype jedním dlouhým klišé souvětím s klišé námětem, těžko si z toho kdokoli co vezme...a na další zpochybňování mé snahy už odmítám reagovat.
Mrtvý veterán, dobrý veterán, aneb všemi silami za obnovu vozového parku ČD / [] Cargo! Mrtvá bardota, dobrá bardota... (a skutečně nejen ta)

FOTOGRAF NEROVNÁ SE FANATIK!

www.eightyfour.pise.cz
Halfmister
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vím, o čem mluvím

To je snad nejkřiklavější bod nad kterým si musí klepat na čelo snad každý.

Kde sleduješ ty trendy? V Ohníčku?
S focením vlaků jsem skončil.

Teď už jen napůl sponzoruji město Groningen v Nizozemí, bo jsem přestal kouřit.
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3600
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde sleduješ ty trendy? V Ohníčku?


Sázavu už nechci víc, Bezpráví se mi protiví, s tou Lužnou jsem to přehnala a ta Novina je šílená, jen Žatecká to může být
Žatecká bloguje
Martin_hrubeš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:35:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

84: Prosimtě, napočítej do 10 a pak si třikrát dokola přečti co jsem napsal a na co jsem reagoval. A pak reaguj na to co jsem opravdu napsal jestli máš zájem. Tohle jsem totiž přesně čekal. Já jsem vubec nekritizoval to, že se tu snažíš někomu poradit!

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin Hrubeš.)
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4300
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:36:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr. Lachtan: Za prvé jsem psal čtvrt minuty, za druhé to byl jen příklad a není třeba to brát nijak vážně.
84: Mě osobně Vaše rady v lecčems pomohly. Třeba Halfmister nemůže přenést přes srdce, že už i ti prašiví emháďáci přechází od kompaktů?
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:45:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poradíme Halfimsterovi: www.digiarena.cz , to by ti pro začátek mohlo stačit. Nic jiného, než trapné hlášky neumíš, ale šanci má každý

Pepa_kox: Téhle trapárně se fakt může zasmát jen člověk nevalné inteligence...
Mrtvý veterán, dobrý veterán, aneb všemi silami za obnovu vozového parku ČD / [] Cargo! Mrtvá bardota, dobrá bardota... (a skutečně nejen ta)

FOTOGRAF NEROVNÁ SE FANATIK!

www.eightyfour.pise.cz
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3040
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...že už i ti prašiví emháďáci přechází od kompaktů?...

To je dobrý, to mě rozesmálo :-)

Připomnělo mi to nedávnou příhodu z Brna hl.n. Po prvním perónu dojdu nad most ned tramvajovou tratí. Vytasím nádobíčko a z nudy si prohlížím 363 na nějakém osobáku v toálním protislunci. Opodál stojící dva šotoušci (typický vzhled vč. ponožek v sandálech) jsou zjevně zaujati a začínají se přibližovat a chtějí se asi družit. Otáčím se o 180° a zpracovávám dění pod viaduktem, směs KT8 občas ředěnou 13T. Šotoušci poněkud brzdí. Ve chvíli, kdy dávám přednost nasvícené 14Tr před nenasvícenou 350+EC jsem definitivně zavržen :-)

Dobře mě to pobavilo.
Halfmister
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1833
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 20:56:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta digiarena je pro mě jako filmaře opravdu podnětná. Hlavně by mě zajímalo jak se "vzděláváš" z tohohle:


Ta hláška o ergonomii byla dobrá. Je super mít foťák co ti padne do ruky, ale fotí sračky. Přeju ti to. A ta následná upravitelnost v PC taky. Ty snad fotíš s vědomím že to "pak už nějak dopatláš" v kompu? Dobré, no.

Zkus občas zavítat na rozmanitá diskuzní fóra mezi lidi kteří fotí 30, 40, 50 let. Asi ti tam sklapne ty suprprofíku.
S focením vlaků jsem skončil.

Teď už jen napůl sponzoruji město Groningen v Nizozemí, bo jsem přestal kouřit.
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 573
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 21:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Halfmister: Je mi docela jedno, co píše někdo, kdo fotí XX let, a veskrze slintá nesmysly jen o tom, jak jsou sočasné technologie na prd, a že za časů bolševika to jó cvakalo. A s tím suprprofíkem si to odpusť, já jen radím těm, kteří se o to prosili. To, že ty neumíš poradit ani Ň, protože nemáš vlastní názor, a hodláš se ohánět fotofotry, skutečně není můj problém. Tak si to laskavě řeš jinde.
Mrtvý veterán, dobrý veterán, aneb všemi silami za obnovu vozového parku ČD / [] Cargo! Mrtvá bardota, dobrá bardota... (a skutečně nejen ta)

FOTOGRAF NEROVNÁ SE FANATIK!

www.eightyfour.pise.cz
Batyr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 22:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Halfmister: Souhlasím s tebou. Pan 84 totiž sežral veškerou moudrost dneška a jeho velkým vzorem největšího fotografa je on sám a možná Chary
Rozlišujme fotiče a šotouše! Fotiči jsou neškodní, ty druhé bez varování střílim
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3602
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 22:19:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý 84, čemu se já na tomhle fóru směju a bavím, ti může být u a soudy o inteligenci si nech laskavě na koledu.
Sázavu už nechci víc, Bezpráví se mi protiví, s tou Lužnou jsem to přehnala a ta Novina je šílená, jen Žatecká to může být
Žatecká bloguje
Martin_hrubeš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 22:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...já jen radím těm, kteří se o to prosili...
Že by další projev povýšeneckého chování?


84..., protože nemáš vlastní názor, a hodláš ...

Halmister Všeobecně platí, že je lepší ušetřit na těle, ale nikdy nešetřit na sklech. Bohužel obvykle to chodí tak že si lidé kupují superultra hi-tech těla, ale naplácají k tomu levné objektivy s poloplastovými čočkami. Pak jde ovšem veškěrá investice jaksi do

Já myslím, že Halfmister vyjádřil svůj názor na to co se zde probíralo. A nezbývá než souhlasit!

Batyr: a nebo možná aj JTB. Se divím, že tu s ním nevrací úder proti těm, kteří si opět dovolili nesouhlasit s šotobožstvem
Čkd_hulÍn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 22:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ejtyfoure ja te beru jako dobryho amaterskeho fotografa nefotis spatne a nektery tvoje rady si rad prectu, sam fotim na p**u takze se neopovazuju kecat.
vis on problem ale bude jinde ja myslim, ze ti nikdo neodpira dobry foceni ale jde o to, ze ty jak se tak divam synku neumis komukoliv oponovat bez toho, aniz bys ho urazil nebo ponizil. a to je spatne. od toho jsou diskuze, aby si to hezky strany s ruznymi nazory vyrikali. a ne hned na kazdyho, kdo ma jinej nazor nebo tomu nerozumi tolik, jak ty, vyrukovat s urazkama a zacit ho verejne ponizovat (ze je malej atd.). Ogare trochu slusnyho chovani a ucty k druhym jeste nikoho nezabila...
ČKD HULÍN nejlepši
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 23:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy jste vážně smečka slepých šedivých vlků, to snad není pravda...nemám nic proti tomu, když někdo vyjádří svůj názor. Pokud to však učiní tak, jako Half, těžko může čekat jakoukoli slučnou odvetu. A pak se to už jen veze, co?

Sergeilbc a ostatní, kteří ci rádi nechají poradit: Mail tady na mě je, kdybystě potřebovali cokoli dalšího, nemám problém. Tady už zase nějakou chvíli čas ztrácet nebudu, smrdí to tu totalitou...

K ostatnímu odpadu, který tu padl v souvislosti s mým nickem, se nebudu dále vyjadřovat - snad jen že je to pro zdejší vlákno typické.
Mrtvý veterán, dobrý veterán, aneb všemi silami za obnovu vozového parku ČD / [] Cargo! Mrtvá bardota, dobrá bardota... (a skutečně nejen ta)

FOTOGRAF NEROVNÁ SE FANATIK!

www.eightyfour.pise.cz
Halfmister
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1834
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2008 - 23:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je mi docela jedno, co píše někdo, kdo fotí XX let, a veskrze slintá nesmysly jen o tom, jak jsou sočasné technologie na prd, a že za časů bolševika to jó cvakalo.

Koukám, nikde jsem nepsal ve vztahu k minulosti. Pokud pohrdáš někým, kdo fotí déle než Ty jsi na světě, pak se něčeho drž, protože ta arogance a nafoukanost Tě musí zaručeně strhávat někam do výšin mraků.

A s tím suprprofíkem si to odpusť, já jen radím těm, kteří se o to prosili.

No právě. Pokud přijde nějaký patnáctiletý zajíc, kterému se líbí vláčky (není tím myšlen Sergeilbc) tak bude rád když se mu někdo začně věnovat a poučí ho. Ovšem bylo by lepší necpat mu do hlavy kraviny, protože stejně jednou přijde sám na to, jestli jsi mu poradil dobře nebo ne.

nemáš vlastní názor

Právě že ho mám. Jinak bych sem teď v tuto chvíli asi nepsal.

hodláš se ohánět fotofotry

Ti fotofotři by mohli zase dobře poradit Tobě. V 23 letech jsi fotografická nula. Kolik let fotíš? 6? 7? To je málo. Já třeba ještě míň, ale přiznám si to a nemusím si hrát na něco co nejsem.

Pokud se to týká focení vlaků, je to tvůj píseček ve kterém už nejsem a choď si v něm třeba s nosem tak až Ti do něj naprší rybník, mě už tahle oblast nezajímá. Ale vylez za tyhle hranice do "normální" fotografie a budeš hodně rychle dole, hochu. A to tvoje přefouklé sebevědomí taky. Kopat kolem sebe umíš hezky, ale nikoho jsi ještě nezranil.
S focením vlaků jsem skončil.

Teď už jen napůl sponzoruji město Groningen v Nizozemí, bo jsem přestal kouřit.
Batyr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 16:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

84: Tak co sem ležeš boha? Jedině sis dokázal, že ten odpad jsi ty sám. Zase jen všechny urážíš. Egoista až za hrob.

Sakra ted mluvím jako Eightyfour, omlouvám se.

martin hrubeš: Máš pravdu, je s podivem, že nevytáhl koho uctívá za šotobožstvo.

Halfmistr: No tuším že se Eightyfour kdysi přiznal že fotí od roku 2006, tedy 2 roky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Batyr.)
Rozlišujme fotiče a šotouše! Fotiči jsou neškodní, ty druhé bez varování střílim
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1073
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 14:12:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letmo jsem prolétl předchozí snůšku bláta a přeci jen mi to nedá reagovat:
To si vážně někteří myslí, že k super foťáku se super čipem a super funkcema je adekvátní použití běžného setového zoomu? Proč by se pak asi dělala kvalitnější skla?
Přijde mi, že někteří současní digitálisti, nejen zde se vyskytující, mají naštudováno plno počítačových serverů a časopisů a poněkud jim chybí ta část fotografická a optická... Jak získám kvalitní obraz na čipu, když ho prostě objektiv nebude umět kvalitně vykreslit?
ČD: Zákazník? Co je to? ...
BÁBINČ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.238.13
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 16:50:21    Odkaz na tento příspěvek  

Vašut - pane, když si to tak čtu, tak bych neřekl, že by o tomhle někdo pochyboval. Snad jen jeho veličenstvo Eightyfour osobně
Podle mě je podstatou problému, že kdokoliv panu Eightyfourovi oponuje, má jiný názor, nechválí jej či se poníženě neprosí o rady, je tímto pánem hend hurbě napadán, arogantně urážen, veřejně ponižován a zesměšněn. Není to bohužel první případ a děje se tak víceméně v každé diskuzi, kde se tento člověk objeví. Není na čase, aby to moderátoři začali řešit?
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3466
Registrován: 7-2003

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 17:14:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vasut: no takovych exotu se supertelem a setakem uz sem potkal.. Nejvic se usklibali, ze sem kolikrat nevytahl supersklo, jak nekteri , ale oby manualni sklo, idealne s prenosem clony a holt ostril rucne. jenze pak se ukazalo ,ze 1/2 ostatnich ma akorat setak a telo preply do automatickyho rezimu.O nejakym Av, nebo nedejboze M rezimu nikdy neslyseli. A jakakoliv clona nad 11 je asi trestna. Pak se smeju u exifu, kde je automat rezim, na snimku pravy bezoblacny nebe a fotak si tam strihne iso400, clonu 9 a zaverku tak aspon 1/4000 . Pak si tu nekteri muzou kafrat o starych dedcich s praktikou co chcou, ale nedosahuji jim ani po kotniky (klidne v sandalech s fusekli).Pac namlatit tuny fotek dneska umi kazdej, kdo prijde na to , kde to zapnout a kde zmacknout.Ale udelat kvalitni zaber je umeni. Prave ti stari kinofilmari, kteri si kazdy snimek sakra dobre rozmysleli , prejdou hladce na digital a moznosti se jim jenom rozsiri. Decka , ktery si vyrvaly pod stromecek zrcadlovku, jenom proto , ze jim nekdo rekl ze kdo nema zrcadlo neni king, jsou akorat k smichu. Kazdej takovej takyfotograf by mel vylezt ze sve ulity a skusit fotit i jinou oblast (idealne makro/portret), aby poznal ze nefoti, ale generuje barevny obrazky.

Osobne sice fotim na zrcadlo, ale da se ricte, ze vic jak 1/3 fotek uz je ze zcela jinych oblasti a sam koukam, kolik se jeste musim ucit. Ale kdyz si tam dam nejaky pekny polomanualni sklo (28/2,8) a jdu po meste, nebo lesem, tak clovek konecne pozna jak svazujici a omezujici je zoom. Obcas se hodi, ale pevny sklo donuti cloveka se nad fotkou zamyslet a udelat trebas ten krok vedle, nebo o kus dal.Pak vetsinou vyjde i ta kompozice. A o vysledny ostrosti a kresbe netreba mluvit. Pak uz z rawu jenom dotahnout urovne, trochu poladit krivky, srovnat , oriznout a muze jit do archivu nebo na papir.

Ja osobne uz mam na ruznych akcich akorat srandu kdyz k focenymu objektu nabehne hromada krabickaru a par lidi s necim "lepsim" , kteri dohaneji mizernou svetlost standartniho setaku tim, ze jedou na krajni ohnisko..
Jenom zadnou akci s kindermafii.
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 17:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Několik milovníků pevných skel mezi současnými žel. fotiči znám také. Sám je mám rád (ta skla-ne ty milovníky :-), ale protože ne na každé akci lze jít zrovna o deset kroků dál, či blíž, je pro mně nutností zoom. Ale pevný sklo je pevný sklo...
Jo a taky se nesmí člověk nechat strhnout kanonádou ostatních (když je na fleku víc lidí) a počkat, na svůj záběr - ikdyž davová psychóza je hrozná a taky se mi stane, že zmáčknu dřív, protože vedle mně někdo fotí na sérii :-((, teda ne že bych zůstal zpravidla u jedné fotky, to ne, ale spoléhat se na sériové snímání, to pak se často nepovede fotka žádná...
ČD: Zákazník? Co je to? ...
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 17:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážené bratrstvo kočičí pracky. Po tom, co jsem si zde přečetl, se mi lehce zvedl žaludek. Nečekám, že by kdokoli z vás dokázal přiznat, že jsem nenapsal nic o tom, že by kdokoli měl upřednostńovat tělo před objektivem...jen jsem napsal, že není od věci mít pořádné tělo, a tím jsem fakt nemyslel D300. Ale to je jedno. Takovýhle nesmysl jsem nikdy a nikomu neporadil, sám jsem zastánce kvalitní optiky, a zrcadlovku nedoporučuju nikomu, kdo o rozšiřování portfolia objektivů neuvažuje...tímto bych to za sebe uzavřel, ač je mi jasné, že to zdejší toreadoři opět rozmažou.

Jen pro info - mám Nikon D80, Tamron 17-50/2.8 SP XR DiII, Nikkor 50/1.8D AF, a Tamron 70-300/4-5.6 (který opravdu nepoužívám kdovíjak často, ale cca od 90 do 240 odvádí při cloně F8 solidní výsledky - za ty prachy) Přijde vám to jako tělo z říše snů? Mně teda ne...a ani ona skla nejsou kdovíjak nákladná, a přitom generují solidní barevné obrázky...

A na záběr odkaz na galerii, kde skutečně nejsou jen vláčky - můj Flickr

Mějte se tu jak chcete, a kdyby se zde přecijen vyskytl nějaký začátečník, který by si rád nechal poradit od někoho, kdo je o něco více otevřený alternativám a novým technologiím, mail a kontakt na mě jsou na netu docela snadno vyhledatelné.

(pro pitomečky - to není projev nafoukanosti, ale realita - Google )
(A ještě jena poznámka pro pitomečky - začátečník nerovná se amatér...ale když jste tady všichni tak úžasní, asi vám to nemusím vysvětlovat, hm?)

(Příspěvek byl editován uživatelem eightyfour.)
Mrtvý veterán, dobrý veterán, aneb všemi silami za obnovu vozového parku ČD / [] Cargo! Mrtvá bardota, dobrá bardota... (a skutečně nejen ta)

FOTOGRAF NEROVNÁ SE FANATIK!

www.eightyfour.pise.cz
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3467
Registrován: 7-2003

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 17:43:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyz zoom, tak aspon nejakej solidni . Ale takovy ty hodne oblibeny univerzaly nejlip 28-300 a pokud mozno jeste hrackovej tamron, tak z toho, kdyz sem videl ukazkovy zabery, tak jsem to hned zavrhnul. Kdyz uz zoom, tak pokud mozno malej rozsah adobrou svetelnost. Zaclonit muzu kdykoliv,ale na svetlejsi to neprevrtam..
Ted sem si jen tak ze srandy poridil ke svymu pentaxu jedno stary zavitovy sklo a i pres minimalni rozmery a trochu nezvykly ovladani me udvilo, jak dobrou to ma presbu. Takze ted mam na redukce trvale jednu 50tku v brasne.


V posledni dobe mam sice zoom av brasne, ale chodim s pevnou 28ckou a pokukuju po nejaky pekny 38cce ,nebo neco malo okolo. To je po prepoctu +- stara 50tka , na kterou sem z kinofilmu zvyklej. Vcelku univerzalni vzdalenost a i uni sklo.
Jenom zadnou akci s kindermafii.
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3468
Registrován: 7-2003

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 17:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mějte se tu jak chcete, a kdyby se zde přecijen vyskytl nějaký začátečník, který by si rád nechal poradit od někoho, kdo je o něco více otevřený alternativám a novým technologiím, mail a kontakt na mě jsou na netu docela snadno vyhledatelné.

Jenom zadnou akci s kindermafii.
the egoist
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.186.30.64
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 17:57:07    Odkaz na tento příspěvek  

Hosi, to jste nemeli delat, proc jste dali najevo, ze o tom neco vite a ze fotografovani rozumite? Co ma ted chudak Eightyfour delat, kdyz jeho ego tak strasne utrpelo? Prave zjistil, ze tady neni jediny, co rozumi foceni, a tudiz uz se nemuze arogantne vyzdvihovat nad amatery... kdyz ono mu to ale dela tak dobre... ze se nestydite!