K-report
 

Archiv do 29. ledna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv do 29. ledna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2864
Registrován: 6-2002

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 13:13:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je věcí subjektivního vnímání, co mě připadá jako nepatřičné, může někomu připadat úplně normální. Nemyslím že je to přenositelné.

rozumného člověka na K-Reportu - moc vás není...
Jen bych tě rád upozornil, že velká část lidí užíva obou webů .
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1848
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 13:14:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když to nepůjde náznakem, napíšu to přímo . ŽelPage ano, pěkné a zajímavé stránky, často i zajímavé fotky, ale slušelo by autorům razantně ubrat na sebevědomí a naopak přidat trochu pokory. Vyjadřování některých jedinců působí poněkud nevhodně, někdy až sebestředně.

Presne taký istý názor mám aj ja.
Preto nemám rád ŽP a preto som sa tam už nepokusil dať žiadnu fotku a keď vidím tie komentáre od niektorích
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
zutroj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.107.112
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 13:26:49    Odkaz na tento příspěvek  

velká část lidí užíva obou webů

ŽelPage ano, pěkné a zajímavé stránky, často i zajímavé fotky, ale slušelo by autorům razantně ubrat na sebevědomí a naopak přidat trochu pokory

Preto nemám rád ŽP a preto som sa tam už nepokusil dať žiadnu fotku a keď vidím tie komentáre od niektorích


Já také čtu obě stránky a občas se nestíhám ani divit

Ubrat lidem seběvědomí? Hm, takové anti-agitace? Jak bys tohle chtěl dělat

Peto5220, nemáš rád žp kvůli komentářům od návštěvníků. Já třeba nemám rád novinky.cz, protože v diskusích se to vždy strhne na boj čssd-ods-komunisti. A to, že to píšou návštěvníci přece znamená, že za to může redakce, a proto cokoliv, co je spojeno s novinky.cz je e-e, to dá rozum
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1849
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 13:31:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zutroj: Nie, no ale ako to napísať kěd vlastne tí čo to komentuju sú členmi ŽP?

(Příspěvek byl editován uživatelem peto5220.)
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 14:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eightyfour:máte trocha pravdy ,jsem začátečník amatér. Ten dotaz na noční focení je ode mne. Bylo mi lecos vysvětleno udělal jsem si z toho návod a zatím je to nekoukatelné.Jenže nikdo mi neřekl, že to lepší nebude ,protože ten stroj na na maximu možného.Asi jsem si myslel, že je to jednoduché a digi zvládne vše. Jenže jak čtu vaše příspěvky vy neradíte ,vy dost nekompromisně odsuzujete. Beru když mi někdo ohledně mé fotky napíše faktickou chybu,( blbý úhel, malá clona, malé/velké ISO) nebo prostě lepší už to nebude. Neberte to ve zlém ,rád se nechám poučit.
Ale ted se zas zeptám,normálně v pc ta fotka vypadá slušně ale když jí vytisknu na fotopapír tak je vidět značný "šum". Co dělám zas blbě?
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1852
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 14:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Ten šum na papieri spôsobuje vlastne papier (niektoré druhy) ale neviem na aký papier to tlačiš.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2051
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 14:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokerna:
Co se týče "technické" kvality, považuješ je za dobré nebo špatné?

84:
O Želpage lze říci, že jsou to jedny z nejkvalitnějších stránek o železnici v ČR, kde člověk najde téměř vše. Fotogalerie perfektní, jen mi vadí již zde vytýkaná arogance některých uživatelů.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 14:44:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manil:
84:
O Želpage lze říci, že jsou to jedny z nejkvalitnějších stránek o železnici v ČR, kde člověk najde téměř vše.

...vše, co se dá někde jinde číst také, jen to přepíší na tyto stránky.
Ano, fotogalerie je pěkná, jen komentáře by tam snad ani být nemusely.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
..." Systém vašich železnic je ve své podstatě dokonalý, ale během svého studia jsem ho nepochopil ".(M.Šimek, J.Krampol)
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 15:12:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jqcp:
Co se týče aktualit máš možná pravdu, ale kde lze např. najít tak kvalitně zpracované řazení vlaků?
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 15:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

autorům razantně ubrat na sebevědomí a naopak přidat trochu pokory. Vyjadřování některých jedinců působí poněkud nevhodně, někdy až sebestředně.

arogance některých uživatelů

No jo, ale odsuzovat celý web kvůli pár jedincům...
http://www.trat087.info - http://karel-loko.net - http://www.atlasloko.cz

ICQ 264305638
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1337
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 15:32:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manil: jak často využíváte řazení vlaků? Já téměř nikdy. Podívám se vždy až na nádraží na spoj, kterým chci cestovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jgcp.)
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
..." Systém vašich železnic je ve své podstatě dokonalý, ale během svého studia jsem ho nepochopil ".(M.Šimek, J.Krampol)
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 15:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Manil: Jeslti myslíš ty co jsem zde dal tak ani pořádně nevím ale na ten mobil jsi myslím že jsou dobré
Moje nej 230 101,242 223,263 001 a 002,363 037 a 064,714 222:-)
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 15:53:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokerna:
Na mobil možná ano, ale jinak se nadají srovnávat ani s levnějšími kompakty.

Jqcp:
Neznám-li řazení určitého vlaku zpaměti, tak vždy před cestou.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 659
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 16:03:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220 : no zkoušel jsem to na ten co mi dali k Epson-ce a pak co byl u náplní do tiskáren. povídání je v ang. což není moje mateřština.
zutroj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.80.4
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 16:20:26    Odkaz na tento příspěvek  

karlos: No jo, ale odsuzovat celý web kvůli pár jedincům...
Ale jistě, generalizace je přeci základní česká diskutační metoda

peto5220: tí čo to komentuju sú členmi ŽP?
všichni členové žp jsou ti špatní? a všichni špatní jsou členy žp? dále viz karlos

jgcp: jak často využíváte řazení vlaků? Já téměř nikdy. Podívám se vždy až na nádraží na spoj, kterým chci cestovat.
Já to k ničemu nepotřebuju, takže je to zbytečnost. Za loni došlo k vyhledání kolem 3,5M řazení, za letos z nového gvd prý už přes 1,2M. To by ti mě zajímalo proč to tam ty lidi hledaj, když je to k ničemu

...vše, co se dá někde jinde číst také, jen to přepíší na tyto stránky.
A přesně to se mi na žp líbí - nemusím procházet různé obecné informační servery, prohlášení úřadů, samotných drah a čeho všeho. Vše* o železnici najdu na jedné stránce. Když se budu chtít zeptat do diskuse, půjdu na K-report**

* - jen to, co tam ti "redaktoři" napíšou
** - už se mi často stalo, že se na K zeptám a nikdo nemá ani potřebu mi odpovědět, přitom to byly běžné dotazy, o nichž předpokládám, že někdo zná odpověď. Budu tedy generalizovat (viz karlos) a řeknu že K-report je banda nafoukanců, co se baví jen sami spolu mezi sebou a když se někdo nový zeptá, tak na něj jak na placatej šutr
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2865
Registrován: 6-2002

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 17:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karloslt:
Z mých příspěvků je snad jasné, že neodsuzuju web jako celek.

To jen anonymní uživatel zutroj zde dělá zbytečné dusno. Je zajímavé, že ač píše o častém dotazování zde na K-reportu, první příspěvek pod jeho jménem je ze včerejška...
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2116
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 17:44:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Masinka: taky to nebylo mířeno na Vás...
http://www.trat087.info - http://karel-loko.net - http://www.atlasloko.cz

ICQ 264305638
takyzutroj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.69.104
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 19:20:19    Odkaz na tento příspěvek  

masinka: nepsal jsem o častém ;-) a dotazování nemuselo přeci nutně probíhat z tohoto jména, když se tu můžu napsat jako cokoliv, né?
A jestli já dělám dusno? cháchá tak to pardon, že jsem si jen dovolil poukázat na to, že to třeba může být i jinak než píše peta5220 nebo jgcp. díky za to, že jste mi jako echt káčkač ukázal, jak to je jak tu čtu, všichni z želpage jsou ti zlí a jakmile nech*iju s váma, ch*iju proti vám, co?
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1855
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 20:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nenapísal som, že celý web ale ako to mám napísať keď píšu na ŽP sú tam registrovaní atď.? A je ich podľa mňa dosť veľa, niekedy sa dosť čudujem keď čítam tie komentáre. Normálna priemerná fotka tam nemá šancu...
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 21:32:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manil: A to že vím jak bude vlak řazenej mě do cíle doveze rychleji?
Brněnské perly: 263 001-0, 263 002-8

Od 1.1.2008 vlakem ujeto: 2 211km
www.kpkv.bilysklep.cz (ve výstavbě)
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 21:36:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marin2: To jistě ne, nicméně i přesto je řazení velmi sledovanou komponentou ŽP. Já osobně rád cestuji vozy Bpee, a tak se před každou takovou cestou dívám, zda je v soupravě řazen, potažmo kde - to abych se na nástupišti postavil na co nejpravděpodobnější místo, a nemusel se pak prodírat chodbičkami, plnými nevrlých lidí...
Severomoravský král šukafonů, člen ŽelPage, konstruktér
www.eightyfour.pise.cz
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 21:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

84: To věřím že to je sledovaný, ale při pečlivosti ČD bych se nedivil kdyby místo toho Bpeer dojelo Bg... Tím chci říct že i když je to dobře a kvalitně zpracovaný tak v reálu je to naprd. Třeba na příkladu Sp 1736 Letos jsem s tím vlakem jel třikrát. Jednou jelo sólo 842, jednou sólo 854 a jednou 854+050
Brněnské perly: 263 001-0, 263 002-8

Od 1.1.2008 vlakem ujeto: 2 211km
www.kpkv.bilysklep.cz (ve výstavbě)
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2869
Registrován: 6-2002

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 22:33:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takyzutroj:
Že jsou podle diskutujících všichni ze ŽP špatní zde píšete dokolečka jen a pouze Vy. Nevím co tím sledujete, stejně tak netuším proč měníte své jméno s každým příspěvkem.

Tady dnešní památkový šotoušing
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2056
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 22:34:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marin2:
To jistě ne, ale pro mne je řazení jedno z hlavních kriérií, podle kterého si vybírám spoj.
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 23:10:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...To jistě ne, ale pro mne je řazení jedno z hlavních kriérií, podle kterého si vybírám spoj...

Tak pokud bych si měl vybírat spoj podle řazení,tak např. na dovolenou bych musel vyjíždět o týden dřív. Pro mne je podstatné,abych do cílové stanice dostal v dobu,kdy potřebuji a ne podle toho jaký vůz tam pojede.
Tak jak jsem žil,žiju dál
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39282
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 23:15:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, řekněme, že třeba z Kolína do Prahy, kde jedou vlaky místy po 10 minutách, si lze podle řazení vybírat. Jindy to asi těžko běžného cestujícího napadne.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


zasezutroj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.64.136
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 00:25:12    Odkaz na tento příspěvek  

Masinka: no, mě nejde ani tak o žp ani o k-r, jako o to, že dlouhodobě sleduji diskuse jak na žp pod fotkama a pod článkama, tak zde v různých vláknech. Nemůžu se zbavit dojmu, že afekt a averze je čistě ze strany k-r vůči žp, v diskusích na žp jsem nic proti k-r nic neviděl. Docela mi to připomíná averzi Brna vůči Praze (a analogicky absenci averze Prahy vůči Brnu )
Já si z obou webů beru to, co mě zajímá, co je pro mě zajímavé, a když jsem v dobrém rozmaru, rád připomenu jistým berserkerům, že to možná může být jinak než si myslí. Třeba zrovna ta oblíbená "želpagisti jsou zlí oškliví lidé a vše co dělají je zbytečné" aneb takto si lze vykládat právě příspěvky o nichž jsme se tu už bavili.
Jména měním podle potřeby, stejně jsem pro zdejší diskusi nevýznamný
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 07:53:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jistě ne, ale pro mne je řazení jedno z hlavních kriérií, podle kterého si vybírám spoj

Já si teda vybírám spoj podle toho kdy potřebuju na urřitém místě být - stejně jako asi dalších 99% lidí...
Brněnské perly: 263 001-0, 263 002-8

Od 1.1.2008 vlakem ujeto: 2 211km
www.kpkv.bilysklep.cz (ve výstavbě)
Pavel_blaha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 7-2004

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 08:31:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jistě ne, ale pro mne je řazení jedno z hlavních kriérií, podle kterého si vybírám spoj.

Jistě, šotouš má jiné priority, než normální cestující - toho zajímá spoj pouze z přízemního hlediska, kdy jej dopraví do cílové stanice...
"Přišel jsem se rozloučit a připomenout Ti, že jsem nezapomněl... na osmačtyřicátej!"
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2874
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 08:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zaseutroj:
No v Brně bych to asi nehledal, je to spíš věkem a tím, že části lidí nesedí "styl ŽP". Pokud trváte na tom srovnání, volil bych místo Brna Prahu a místo Prahy třeba Chomutov
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2873
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 09:28:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zasezutroj - afekt a averze je čistě ze strany k-r vůči žp
- buďte konkrétní - K-reportem zde myslíte redakci a nebo jakýkoli příspěvek, který se objeví kdekoli v diskuzi na K? Ukažte mi, kde redakce K-reportu rozjíždí jakoukoli kampaň proti ŽP. Já tedy o ničem nevím.

A pokud mluvíte o jisté kritice ŽP ze strany některých diskutujích, kteří ale nemají fakticky s fungováním K-reportu nic společného, pak bych to vážně hledal spíš ve stylu výběru fotek na ŽP. Ale o tom nehodlám diskutovat - toto mě skutečně zcela míjí.
Tom350
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 685
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 13:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokerna: Ten Albík s Antonem je focený v Brně-Králově Poli?
Halfmister
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1702
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 13:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eightyfour: Nikomu náš styl nevnucujeme, neříkáme že je nej, ani že je jediný relevantní.

Dovolím si nesouhlasit. Poznal jsem pár lidí, kteří začali s focením vlaků bohužel podle stylu který diktuje ŽP. Stali se z nich něco jako fašisti. Prostě jen sterilky alá Jakuza, zbytek nás nezajímá. Díky tomu jsem se s focením vlaků rozhodl skončit. Nechci být součástí něčeho, co vede určitý mainstream se svojí demagogií, kdežto to ostatní je odpad.
S focením vlaků jsem skončil.

Pravidelně sponzoruji město Groningen v Nizozemí.
Perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.233.89
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 14:07:23    Odkaz na tento příspěvek  

Halfmister: "Díky tomu jsem se s focením vlaků rozhodl skončit"
Tos jim to teda nandal, chlapče... Proč ti brání v tvém vlastním focení fakt, že někdo fotí sterilní fotky? Nechápu, nerozumím, možná jsem blbej...
Martin_hrubeš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 14:12:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašinka: páteční památkový šotoušing
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 9-2004
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 14:15:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Halfmister:
a co je dle vás nesterilní fotka: (vyberu ze zdejší diskuze)
toto:
https://www.k-report.net/discus/nahledy/122950.jpg
nebo toto:
https://www.k-report.net/discus/nahledy/122909.jpg
nebo toto:
https://www.k-report.net/discus/nahledy/122931.jpg

Mimochodem, stále nechápu, proč se to tady řeší. Každý má právo si založit vlastní galerii a dávat si tam co se líbí jemu. Mám takový pocit že každý chce na ŽelPage vložit fotky a když ho odmítnou (na což mají právo), tak otočí o 180 stupňů a brojí proti této stránce. Já tam nikdy nic nedal a nemám s tím problém. Ale rád se tam podívám a fotky si stáhnu, protože jsou fakt pěkné.
http://eso.ts-web.info
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 14:28:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Lopik: Jo ale co jsem slyšel tak na ŽP si fotky dostanou asi jen vyvolení viz. Carloc s 464.202 byly to pěkné fotky a oni mu je nevzali a před pokládám že za ulpné hovadiny
Moje nej 230 101,242 223,263 001 a 002,363 037 a 064,714 222:-)
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 9-2004
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 14:35:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak na ŽP si fotky dostanou asi jen vyvolení
a proč ne? ŽP není charita a je jen na nich, co uveřejní a co ne. A když napíšou "nelíbí se mi, že je mašina hranatá", je jejich právo to z tohoto důvodu odmítnout. Na svojí stránce to dělám úplně stějne, prostě když se mi fotka nelíbí, tak ji neuveřejním.
http://eso.ts-web.info
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 14:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokerna:
S tím si dovolím nesouhlasit. Nováčci se tam objevují docela často.
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 15:02:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Lopik: Tak jsem se koukl na ty stránky co máš pod čarou a možná by neuškodilo prohlídnout funkčnost odkazů... Řada z nich už nefunguje...
Sportu zdar, bajku zvláště!
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 16:19:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokerna: No myslím že na ŽP se dostanou i horší fotky. Viz tato. Jelikož nechci nikoho na***t, tak jsem si na ukázku horší fotky vybral svoji....
Brněnské perly: 263 001-0, 263 002-8

Od 1.1.2008 vlakem ujeto: 2 211km
www.kpkv.bilysklep.cz (ve výstavbě)
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 9-2004
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 16:26:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mtb_freeride:
dík za upozornění, přeci jen je to beze změny (a bez kontroly)už tak 2 roky ale zkouknu to a opravím
http://eso.ts-web.info
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4952
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 16:29:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo ale co jsem slyšel tak na ŽP si fotky dostanou asi jen vyvolení - ani bych neřekl, byť je možné, že "staří známí" to mají třeba o něco lehčí. Ale určitě to nebude jen jménem autora...
viz. Carloc s 464.202 byly to pěkné fotky a oni mu je nevzali - jsou někde k vidění?
a předpokládám že za ulpné hovadiny - předpokládáš, nevíš...

Ať si každý říká co chce, ŽP má kvalitní fotogalerii. Jinou kapitolou jsou ty "slavné" komentáře k fotkám, ale komu to vadí, ať to nečte. Rozumný člověk se nad tím nejčastěji zasměje, ale faktem je, že některé příspěvky "zarytých kritiků" jsou hodně trapné a ŽP spíše nepřímo škodí. Ano, autor tomu může zabránit "zákazem komentářů", ale pak zase poslouchá rozhořčené kecy o tom, čeho se bojí...
Do nějakých vztahů mezi členy nevidím a jsou mi ukradené. Pokud někdo nemůže zkousnout, že mu tam jeho fotku nevzali, je to jeho problém. Stejně, jako když někdo říká, že "fotku na ŽP - nikdy". To je prostě každého věc. Velkým hancipacem ŽP je, že tam člověk prakticky nemá šanci uspět s klasickou fotkou z negativu. Naštěstí je ještě několik dalších galerií, kde můžeme tyto krásné fotky obdivovat. Nejsou sice tak technicky dokonalé, ale zato z nich dýchá něco, co jim může drtivá většina současných "digifotek" pouze závidět...
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2407
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 17:10:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marin2: Já na ní tedy nevidím nic závadného - že by nebyla dodržena norma přesného šotoúhlu, nebo o co jde?
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Fotoweb městské hromadné dopravy
Aktuálně z Liberce a okolí
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 17:27:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. řazení: k něčemu to asi bude, jinak by tam nechodili lidé z celého světa. Já to třeba využívám, když mám koupené lehátko, podle čísla vozu si zjistím, jakou bude mít vůz zhruba barvu (podle vlastníka) a kde bude. Abych pak nelítal s bágly po perónu a nehledal svůj vůz. Né každý jezdí z výchozí stanice, kde je půl hodiny času k nástupu

Halfmister: Pokud člověk nemá buňky na focení, tak ho nějaké "nesterilní" kompozice těžko napadnou. Proto fotí (nebo spíše dokumentuje) alespoň podle nějakého mustru a těžko po něm chtít víc. Naopak kdo má talent, si časem svůj styl sám najde a návyky ze "sterilních" časů mu poslouží jako dobrý základ.

Jena: Správce v galerii nevidí, kdo fotku posílá. A ikdyž jde autora poznat podle kompozice, správci na to nepřihlížejí. A když ano, tak spíše naopak. Když Vám bude fotky ukazovat dobrý kamarád a úplně cizí človek s žádostí o kritiku, u koho vytknete více chyb a u koho si ty drobnější necháte spíše pro sebe?

Papírové fotky lze kvalitně naskenovat a pak s jejich schválením není problém. V galerii jsou a spousta lidí ani nepoznalo, že to je sken
Standa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 19:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidám takový malý osobní postřeh a názor, který sice s probíraným tématem přímo nesouvisí, ale vzdáleně vlastně trochu taky:
Všimli jste si (ti, kdož měli možnost), že v lednové Dráze jsou dvě fotky právě ze Želpage (z toho jedna vydáním asi měsíc stará)?
Podle mě je docela škoda, že autoři, kteří mají ambice dostat některé své výtvory do tištěného časopisu, se je nejprve snaží co nejrychleji vlepit na net, i když jim stejná fotka vyjde za měsíc tiskem. Osobně bych tento postup nezvolil už jen kvůli té duplicitě v krátkém čase. Papírové periodikum s vybudovaným jménem pokládám navíc přeci jen pořád za prestižnější médium než jakékoli internetové stránky, takže i proto bych se rozmýšlel s umísťováním svých fotografií, zda je dát tam či tam. Ale když to nikomu ze zúčastněných stran nevadí... No nic.
ICQ: 250-751-966
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4954
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 19:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Standa: řekl bych, že v podobném případě už s tím nejde moc dělat. Pokud se ta fotka někde objeví až po uzávěrce ve chvíli, kdy to jde do tisku (což odhaduju zhruba 3-4 týdny před vydáním), je pozdě něco měnit. Jsem si ale jist, že to redaktory nepotěší a dotyčného asi moc nepochválí...
Lukash
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1494
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:01:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám na zelpage svůj názor, poslal jsem jednu fotku a ty úpravy co musela podstoupit, kupříkladu, nejdříve moc červená, pak moc hnědá, nebyl ořez do "zlatého řezu" který jsem jim ale vysvětlil takže mě nedonutili to ořezat, ale i tak ta fotka nebyla taková jako byla skutečně nafocená aby zachycovala atmosféru která tam byla. Naštěstí mě nenutili odmazávat sloupy :-)

Ať si říká kdo chce co chce, ať háže špínu na koho chce, ale nejlepší je to zkusit a pak si aspoň může člověk udělat vlastní názor. Můj je takový, že jsem to zkusil a byl jsem třeba osočen od uživatele Eightyfour, že neumím fotit. (tu stránku jsem jsi Printscreenul pro zajímavost) On disponuje stejným fotoaparátem Nikon D 50 a tak jsem mu slušně napsal, že bych se rád nechal přiučit, že mám i jiné starosti než jen focení, hlavně rodinu, malého, ale i po opakovaném dotazu asi za týden nebylo na můj dopis nikterak odpovězeno. Já si teda blbě myslím, že pokud někoho za něco kritizuji tak pokud dotyčný má zájem problém řešit tak mu pomohu a ne že ho budu ignorovat.
Kolega který nikdy neposílal nic na zelpage tak to zkusil taky. Jeho kvalitní fotka prošla, ale když mi psal ty komentáře které byli "pod čarou" tak jsem se jen pousmál a řekl, že něco podobného jsem si zkusil taky. On jim vtipně odepsal, že posílat fotky na želpage je jako házet perly sviním. Jenže jak zde bylo napsáno není to o želpage, ale o lidech, není třeba házet všechny do jednoho pytle. Posíláte negativní nároz na jakuzu, no osobně jsem ho poznal a mám jiný názor. Tolik k zelpage odemně.

Ale už je tu dlouho nějak ticho po "šotouších" Dnešní teplé počasí asi zmátlo plno fotografů a místo zimního spánku se vydali fotit. Jednoho jsem zachytil v Břeclavi na III.peroně, další stál v oblouku na SK a třetí přebíhal koleje u mostu.... by mě zajímalo až vás něco sundá kdo to bude uklízet ?

http://traffic.xf.cz
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:16:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LukasH: Ale to se podívejme...nejsem si vědom toho, že by mi něco přišlo. Pouze upozornění vzkazem na mail, který však nepřišel...čili těžko můžu reagovat na něco, co jsem si nepřečetl, hm? Propříště bych prosil poslat buď přímo vzkazem, anebo nějak jinak...nejspíš mi to zablokoval SPAMfilter - přeposílám si fotky z mailu na Outlook, a co SPAM zabrzdí, zmizí v propadlišti dějin...
Severomoravský král šukafonů, člen ŽelPage, konstruktér
www.eightyfour.pise.cz
Jakuza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1840
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jééééé. Já na něco zapomněl. A to je průšvih. Už pár dní na netu visí malý odkázek na další Šotovník. Je to už 15. v řadě. Je zde něco z archivu něco nového. No prostě mišmaš. Více na JakuzaGalery




Lukash: díky
* * * Usmívej se! Bude Hůř

Novinky na www.jakuza.ic.cz
Jeseníky 007


Poslední den 830 159 na Střekovech
Lukash
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:25:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eightyfour: to jsem si taky původně myslel, počítače nás jednou sežerou, potom jsi ale mohl vzkazem napsat že nic nedošlo, já bych to tedy udělal pokud obdržím echo že "ovoce je na cestě" ne?
Odeslane emaily jsem minuly tyden smazal, takže nemohu sloužit a poradil jsem si s kompresí a šumem i sám.

Jakuza: nz, cílem nebylo Tě chválit, pouze konstatovat jak to vidím já.
http://traffic.xf.cz
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukash: Vzhledem k faktu, že se mi to stalo už poněkolikáté, a já nejsem "ten, který chce poradit"...nevím, přece nebudu nikomu svoje rady vnucovat, ne?
Severomoravský král šukafonů, člen ŽelPage, konstruktér
www.eightyfour.pise.cz
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 07:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergeilbc: Na nějaký úhly kašlu, fotím tak jak se mi to zrovna líbí. Ale prostě je na té fotce pořád co vylepšovat...
Brněnské perly: 263 001-0, 263 002-8

Od 1.1.2008 vlakem ujeto: 2 211km
www.kpkv.bilysklep.cz (ve výstavbě)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1618
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 10:21:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

posílat fotky na želpage je jako házet perly sviním.

Zase jeden zneuznaný fotograf

Nemyslím si to, želpage se prostě server, který chce ukazovat jen ty nejlepší fotky a rozhodně má právo na to diktovat si, co na něm bude ukazovat. Komentáře některých uživatelů jsou akorát dost stupidní, ale trotlové jsou všude.
tady je například kvalita fotek ubohá, tak se řekne, že je to fotka "dokumentační" a je. V tom je zásadní rozdíl mezi k reportem a Želpage a to je celý. O nějakém známkování fotek nějakýma šototroubama si myslím taky své, ale když to tak redakce chce...Kdyby to hodnotil aspoň nějaký fotograf, co je opravdu fotografem, klidně si jeho přípomínky přečtu, ale poznámky kdejakýho šotojoudy mě fakt nezajímaj :-)
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2883
Registrován: 6-2002

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 10:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdy bych si to nemyslel že se to stane, ale musím s Fýrou souhlasit.

S fotkama tady v diskusi opravdu nemá cenu srovnávat, má to úplně jiné poslání. Ostatně na ŽP je cca 6 000 fotek, tady jich prošlo 123 000. Nicméně v takovém množství se najde řada opravdu zajímavých kousků, takže už přes tři tisíce jich tu zůstane na věky
Jakuza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1841
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 10:47:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebyla by nějaká vedlejší galerka těch fotek? Takhle by je člověk musel hledat v archívech. A přeci jenom jsou to jen necelý 3%, to je spíš šance najít tu co tu nezůstala.
* * * Usmívej se! Bude Hůř

Novinky na www.jakuza.ic.cz
Jeseníky 007


Poslední den 830 159 na Střekovech
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 11:21:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakuza: jako vždy,dobrá a trefná poznámka.Jinak to tvoje foto na "Rozvodí"(fakt s velkým R-označení hřebene) z toho solitéru dost dobrý.Já už tam chtěl kolikrát šplhat,tak koukám žes byl rychlejší.Akorát že to jde než v létě a na podzim(násvit)
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2884
Registrován: 6-2002

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 11:57:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakuza:
Jasně, počítáme s tím. Bude to součástí větších změn v dohledné době. Připravuje se prohlížeč všech obrázků s možností filtrace těch "lepších", mezi kterými jsou nejzajímavější především historické klenoty starších uživatelů. Chtělo by to ale více zapálených soudruhů v redakci, hned by to šlo rychleji od ruky.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1620
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 12:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Masinka ony ty fotky někde zůstávají? Já si v archivech všiml, že už někdy "originál není k dispozici" když kliknu na náhled, tak kde je? Nebo někdo vybírá jen dobré fotky a potom je někam ukládá?
Málek Pavel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.200.150.45
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 13:06:34    Odkaz na tento příspěvek  

84: nechci se hádat ale připadáš mi jako primitivní osoba jejíž ovládací a rozpoznávací schopnosti byly sníženy na polovinu, protože tvoje reakce ohledně řazení na zelpage jsou úpně nemístné, zejména ty "nervózní lidi", ne každý je šotouš jako ty (nikoliv fotograf, k tomu máš daleko) a dívá se na cestování vlakem stejně. Pro někoho je to jediný druh dopravy a co si budeme nalhávat, ne zrovna příliš kvalitní...