K-report
 

Archiv do 5. února 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv do 5. února 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2885
Registrován: 6-2002

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 14:45:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Většina velkých fotek se po 100 dnech maže (uvažovali jsme to prodloužit, třeba i fotky nechávat navždy - to je stále otázkou). Pokud někdo z redakce označí fotku jako "dobrou", tato se nemaže a zůstává i nadále přístupná z diskuse, třeba i z archivu loňského roku. Takže vlastně taková cenzura ála ŽP
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39304
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 15:01:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akorát až do teď to nikdo nevěděl a byl klid...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 15:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to ani tady neví levá, co dělá pravá..to nic soudruzi, to se časem taky dořeší
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
..." Systém vašich železnic je ve své podstatě dokonalý, ale během svého studia jsem ho nepochopil ".(M.Šimek, J.Krampol)
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2879
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 16:37:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ - já bych se toho nebál - nebo snad něco očekáváš?
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 16:58:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukash: Toho týpka znám! Jednou jsme s ním dělali na koryčance autonaháněčku na Hrbatou Máňu...
Brněnské perly: 263 001-0, 263 002-8

Od 1.1.2008 vlakem ujeto: 2 211km
www.kpkv.bilysklep.cz (ve výstavbě)
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39306
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 17:13:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jgcp:
My to samozřejmě víme. Ale běžní uživatelé to zatím nevěděli a tak nemohlo remcat, proč zrovna tahle fotka jo, a tamta ne.
To je to poslední, co mi schází.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Lukash
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1496
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 17:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marin2: já už taky vím kdo to je, došlo mi to emailem :-)
http://traffic.xf.cz
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.36.121
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 18:29:54    Odkaz na tento příspěvek  

Jakuzo, malé přirýpnutí, kde si půjčuješ modelky? (Kočka nejen na kolejích?)
Jakuza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1842
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 20:19:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zajdu do gumárny a vezmu první duši. Vždycky ji nafouknu a pokaždý z toho vyleze něco nového. Už aby bylo počasíčko. Další dvě čekají, jen je nafouknout
* * * Usmívej se! Bude Hůř

Novinky na www.jakuza.ic.cz
Jeseníky 007


Poslední den 830 159 na Střekovech
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 20:29:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Málek Pavel: Nejsem šotouš, nemám na to vědomosti . Já železnicí jezdím často, je to pro mě relax...a navíc mám rád lidi. Proto volím onen velkoprostorový vůz, protože tam k nim mám jednoduše blíž. Taky skýtá jistou porci komfortu, na což si taktéž potrpím - a proto mě dokážou naštvat nevrlí lidé v chodbičce, mezi kterými se musím proplétat, když si jdu do jídelňáku na kávičku...jejich problém, že si nekoupili místenku, a teď musí stát . Čili nevím co to meleš, jako vždycky . U tebe jsem od slušnosti upustil, protože jak vidno - postrádá byť i nejmenšího smyslu. A říkej si co chceš, cítím se opravdu být více fotografem, neý šotoušem. Nevím nakolik jsi velký kluk abys věděl, že nejen železnicí živ je železniční fotograf...mrk mrk...
Severomoravský král šukafonů, člen ŽelPage, konstruktér
www.eightyfour.pise.cz
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1858
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 20:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky skýtá jistou porci komfortu, na což si taktéž potrpím - a proto mě dokážou naštvat nevrlí lidé v chodbičce, mezi kterými se musím proplétat, když si jdu do jídelňáku na kávičku...jejich problém, že si nekoupili místenku, a teď musí stát

To je inteligencia Také namyslené blbosti tu píšeš, že sa nestačim čudovať
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 21:05:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto: Cože? Jen proto, že mi není líto si připlatit za místenku, jsem hned namyšlený? Co to je za logiku? A co si na mě má jdo otvírat hubu jen proto, že on nesedí, a já si dovoluju se projít po vlaku? No já nevím, ale pokud vám zde tohle přijde normální...
Severomoravský král šukafonů, člen ŽelPage, konstruktér
www.eightyfour.pise.cz
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1859
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 21:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

84: Narážal som na to, že nie každý vie, že bude cestovať a nemá si možnosť kúpiť miestenku lebo už su vypredané.
ad prispevok 306 - nie nepríde mi to ako normálne...
Neviem od kedy môžu cestujúci za to, že je plný vlak a nemajú si kam sadnúť

Proste ta veta ktoru som citoval mi pripada dosť arogantná. A inak vraj máte ľudí rád a o riadok nižšie vám už vadia lebo stoja
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 21:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto: Ale to jsme se nepochopili. Oni mně nevadí ani v nejmenším. Já vadím jim, o tom to celé je...a to mě prostě štve. Já nemám kecy na to, že stojí v chodbě. Oni mají kecy na to, že si dovoluju tama procházet. Už to chápeš?
Severomoravský král šukafonů, člen ŽelPage, konstruktér
www.eightyfour.pise.cz
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1861
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 21:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

84: Chápem len ta veta znie trochu inak hlavne koniec vety že si nekoupili místenku, a teď musí stát

Neviem od kedy môžu cestujúci za to, že je plný vlak a nemajú si kam sadnúť
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 21:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto: Nic proti tobě, jen jsem si vpzomněl na tu hádanku..."Víte, jak se baví blbý s hluchým?"

Mno a pak je tu jisté Hellerovo dílo, které nese název Hlava 22...
Severomoravský král šukafonů, člen ŽelPage, konstruktér
www.eightyfour.pise.cz
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2890
Registrován: 6-2002

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 23:55:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eightyfour:
Pamatuješ jak jsi tu chtěl uvést nějaké příklady? Koukám, že už to nemá význam
Sadorka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 08:11:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na hen tej fotce... to krčisko... ten postoj ... šak to je Nohel ne?
Jakub_helmich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 14:56:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové,v sobotu a v neděly jsme si na JHMD řádně zablbli.I když počasí příliš nepřálo,přece řada dobrých snímků ale vznikla.
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 928
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 15:36:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JH: No dobře, když jsi s tím začal


ČD: Zákazník? Co je to? ...
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 929
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 15:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě dvě ochutnávky :-)


ČD: Zákazník? Co je to? ...
Jakub_helmich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 19:11:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

taky ještě přidám
Lukash
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1497
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 15:22:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sezóna začíná, dnes opět úspěšný lov v Břeclavi, výskyt minimálně tří objektů a šariho :-)

Tohoto šotouše jsem měl problém zachytit, protože skákal jak laňka v kolejišti a sprinty které nahodil když fotil Slovana mě zaujaly, tak proto ta zákeřovka zezadu :-)
Zřejmě jeho pobíhání zapůsobilo i na osobu u kamerového systému protože později se tam objevila hlídka PČR, jenže přišli pozdě jako vždy

http://traffic.xf.cz
Pepek Námořník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 38.99.101.235
Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 15:41:01    Odkaz na tento příspěvek  

No ten má teda ránu
Slíva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 22:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Týýý jo skvělá čepice. Já už odmala takovou chci. Kde jsi jí koupil?
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 615
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 16:14:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fotičí-byciklisti-vlakomani přidejte se...

http://www.bsc.opava.cz/silesia/propozice.html
Arbeit macht Frei!
Byl jsem odsouzen do pracovního tábora Cargo na nucené práce...
Rekonstrujte 742 na civilizované stroje!!!
Adams
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 23:46:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba: Kdysi jsem celkem často v blízkém okolí Ostravy jezdil, pak jsem na kole dva roky neseděl a až v létě 2007 jsem ho po dvou letech zprovoznil a zjistil, že v mých silách je za odpoledne po silnici stovka. Kolo mám obyčejný horák z hypermarketu, o nějakém pravidelném tréninku nemůže být ani řeč, ale tohle mě láká. Jenom abych neskončil hodinu za předposledním...

Jtb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 923
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 00:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se fotek na ŽP týče, dal bych zdejším stěžovatelům jednoduchou radu. Pokud chcete publikovat, své zajisté velmi cenné výtvory pošlete do Železničního magazínu, Dráhy či do Železničáře. Tato periodika fungují ve své podstatě stejně, jako ŽP. Prestižní prostor pro publikování, který je ale také velmi omezený. Přesto vám je jistě milerádi otisknou. A pokud ne, alespoň se na kolenou omluví a řeknou, jací jsou diletanti, že je nevzali. Nu a kdyby vám to náhodou nestačilo, musejí ti pitomci přece snést nějakou tu nadávku, když jsou za to placení a ještě tak arogantní, ne?



Jen tak mimochodem tu zazněl i jistý výsměch pana Jgcp na adresu redakční části ŽP. Za tu mohu na rozdíl od galerie mluvit, takže pokud bys rád obsah kvalitnější, čistě autorský a bryskně aktuální, milerádi tě v našem redakčním týmu uvítáme.
Očekáváme velmi dobrou znalost ČJ, alespoň základní znalost dalšího cizího jazyka, pokročilou uživatelskou znalost práce na PC, samostatnost, kreativitu a časovou flexibilitu. Vlastní PC, telefon a připojení k internetu samozřejmostí, stejně tak přehled o železniční dopravě. ŘP sk. B spíše nevýhodou.


Nabízíme 8 týdnů dovolené ročně a benefit v podobě balíčku kalendáříků ročně. Platové podmínky odpovídající.*

-----------------------------------------------
*) ...odpovídající webu, který odmítá prodávat svou plochu reklamám, tudíž je zcela nekomerční a provozován jeho autory na vlastní náklady a ve volném čase.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2910
Registrován: 6-2002

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 00:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jtb:
Tvoje představa o komerci v případě umístění reklam je docela naivní. Ne každý má hodného strýčka, který mu zaplatí fungování webu.
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 01:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zadneho hodneho strycka, ktery by nam hosting platil, nemame
Redbird
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 08:50:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mých zkušeností má JTB pravdu. A cenzůra, na to můžeme mít různé pohledy. Pravda je ta že o některých fotografiích přicházejících do galerií lze říci pouze okřídlené "das ist hrůza". Jejich autoři nezvládají elementární základy exponování nemluvě o editaci a kompozici. Když jsou z tohoto důvodu odmítnutí jdou si ulevit své bolavé dušičce na některé diskusní fórom s tím jak jsou arogantní ti z ŽP.
redbird

Nevymýšlej důvody proč to nejde.

http://www.home.karneval.cz/00009480/Ferda-Morris-Redbird.htm
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 09:34:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedávno se tu probíralo noční focení.Měl bych k tomu tématu jeden dotaz.Proč u těhle dvouch fotek došlo k zdvojení(nevim jak jinak to napsat) světel u mašin?


dobré pivo,děvče hezké
to jsou dary země české
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4966
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 09:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jtb: srovnávat Dráhu, ŽM atp a ŽP ovšem dost dobře nejde. Protože do ŽP postačí člověku, aby udržel foťák v ruce, zatímco v Dráze atp. ještě musí fotku doplnit souvislý, čtivý a inteligentní text. Navíc zakládající se na faktech, nikoli na doměnkách. Sebekrásněji vyfocená přípřež trojkových bleskových brejlovců Vám je většinou k ničemu, když k tomu neumíte napsat víc, než že vezly péenko do Liberce....
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 13:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a naštěstí je v Dráze osoba, která tu češtinu opraví, takže "na doměnkách" v reálu vyjde správně jako "na domněnkách"

sorry, musel jsem...
Sportu zdar, bajku zvláště!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1659
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 13:25:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mtb_freeride ale ono asi nejde jen o pravopis, článek k fotce ta osoba za někoho nenapíše.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1357
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 13:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jtb: Děkuji za nabídku.
Kdysi jsem uvažoval o tom, stát se jakýmsi dopisovatelem, ale jelikož Váš server nebyl tehdy přátelsky nakloněn takové iniciativě, skončily mé novinářské pokusy na www.vlaky.net . Dnes raději publikuji reportáže z fotbalových zápasů na www.svoboda.info a jsem docela spokojen. Tam totiž skutečně něco vytvořím. Vaši dopisovatelé totiž většinu opíší a přepíší, což jste sami připustili v návodu k nováčkům.
Nebyl to výsměch vůči Vašemu serveru, jen jsem si zhodnotil práci některých dopisovatelů a i když se určitě najdou i výjimky, pak mé sympatie prostě nejsou 100% kladné. Až budou Vaši dopisovatelé pátrat v terénu a třeba shánět informace o např. Kutnohorském oblouku dopisováním si s tajemníkem MÚ v Kutné Hoře, pak se určitě rád k téhle "diskusi" vrátím. Nebo třeba trochu jiný styl popisování cestování formou blogu, jako to občas praktikuji na svém webu..Nenapsal jsem, že jste špatní...
A ještě: čeština mi docela jde:-)

(Příspěvek byl editován uživatelem jgcp.)
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
..." Systém vašich železnic je ve své podstatě dokonalý, ale během svého studia jsem ho nepochopil ".(M.Šimek, J.Krampol)
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 14:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Fýra: Vy jste to asi nepochopil... Já na nic nenarážel, já jen načapal "kolegu" Jenu na švestkách...
A když támhle nahoře "nekolega" Jtb zmiňoval dobrou znalost ČJ, tak to aspoň v Dráze není nutností
A to, že do Dráhy člověk musí přidat k fotkám i něco navíc, jsem tu už jednou minulý rok psal.
Sportu zdar, bajku zvláště!
Jtb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 924
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 14:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jgcp: to jsou mi hrome nároky. Pátrat v terénu, shánět informace,...

Ano, to je ta pravá novinařina. Jenže na ní jsou potřeba určité materiální podmínky a dostatek času. Materiální podmínky zaměstnavatel zajistí, dostatek času dokáže autorovi obstarat zase tím, že jej bude platit. Jenže my zaměstnavatel nejsme. Nejsme Železniční magazín s cenou kolem stokoruny a spoustou inzerce (což kolegům ale vůbec nevytýkám). Inzerci zatím naše vedení odmítá, přístup na server placený také není.

V železniční branži se nabízejí v podstatě dvě možnosti:
A) Časopis. Autor se vydá do terénu a tak jednou za týden shledá, že má o čem psát. Napíše. Jenže jeden článek týdně je pro průběžně aktualizované oborové zpravodajství...trochu málo.

B) Noviny, dneska spíše webový portál. Autor (spíše však editor) sleduje nějaký tok zpráv a vybírá z nich vše podstatné z oboru, co by čtenářům nemělo uniknout. Obvykle si platí agenturní zpravodajství, jež mu stačí zkopírovat. Pokud si jej dotyčný portál nemůže dovolit, nezbývá než znát autorský zákon a článek si napsat sám. Kdo z nich "opisuje"? Podle Jgcp vlastně oba zmíněné případy. Jenže ouha. Potom většinu svého obsahu opisuje iDNES, Novinky, Aktuálně, iHNed...

Oba modely se mohou zčásti doplňovat. Časopis může poskytovat jakýsi zpravodajský souhrn, server zase publicistické či velmi podrobné odborné články. Ale jen do určité míry. Zato očekávání čtenářů se kříží mnohem víc. ŽP by měla nabízet víc článků (a lepších) než Želmag i Dráha dohromady a přitom i zprávy přinášet jako první. Samozřejmě bez inzerce a zadarmo.

Ujasněte si prosím, co od ŽP čekáte. A také to, zda nechcete přiložit ruku k dílu. Nám se během loňska podařilo vybudovat velmi zdatný tým editorů, mezi nimiž se najde nejeden profesionální novinář. Pokud máte co říct, klidně aktualitu napište a my ji už dotáhneme do publikovatelné podoby. Pokud toho ale schopni a ochotni nejste, pak to vypadá jako klasické hospodské remcání.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4967
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 15:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mtb_freeride: omlouvám se za chybu, ale budeš se divit, dobré 2 minuty jsme hloubal nad tím, zda to napsat jako "mě" nebo "mně". Dokonce jsou zkusil zkouknout NET, našel jsem ale obě varianty. Patent na čestinu si ovšem nenárokuju, holt nikdo není dokonalý...
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5832
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 15:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena:
Doporučuju http://pravidla.cz/
Po zadání slova "doměnka" to nenajde nic, z čhož vyplývá, že je to pravopisně špatně.
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 15:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naše učitelka vždy říkávala: "domníváme se".

Ale zlepšil jsi mi den! Možná i tím, že člověk opravdu není dokonalý
Sportu zdar, bajku zvláště!
Bebop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 10-2005

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 20:47:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jtb: dal bych zdejším stěžovatelům jednoduchou radu. Pokud chcete publikovat, své zajisté velmi cenné výtvory pošlete do Železničního magazínu, Dráhy či do Železničáře.

Jak už napsali jiní, zmiňovaná periodika nejsou fotografické revue, takže k fotografiím je třeba přidat několik odstavců textu, pokud možno původního a ověřeného.

Inzerci zatím naše vedení odmítá

Můžu se zeptat proč?
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 616
Registrován: 7-2005

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 20:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domněnka
Nikdy jinak !

U nás se vždy učilo : zapomněl, vzpomněl, připomněl, pomněnka, domněnka, uzemnění ...
To musel člověk znát jak básničku !
Petrys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 18:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KDo dnes fotil 749 006 před a za
Loukovem?? byla tam jedna dáma :-)
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 19:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednou jsem toto posílal jako PFko... Třeba to byla ona

Sportu zdar, bajku zvláště!
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 19:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MTD: To je ten tvůj nový objev?
Ec166
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 20:34:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tuto babu jsem viděl v Drážďanech obješenou Nikonama a vždy když jel vlak, vyskočila z lavičky, udělala cvak a zase si šle sednout.
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1880
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 21:42:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokus o umelecku fotku

ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Petrys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 07:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mtb: tato to není, tamta nebyla tak stará a měla kolem sebe 2 chlapy
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 933
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 12:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doporučuju http://pravidla.cz/
Bohužel se mi již stalo, že i na tomto serveru jsem narazil na chyby. Další možností je dotaz na Ústav pro jazyk Český (nebo jak se přesně jmenuje). Odpovídají celkem rychle...
ČD: Zákazník? Co je to? ...
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.5.189
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 16:33:34    Odkaz na tento příspěvek  

Ad TomT: zdvojená světla na fotce pocházejí od nějakého záškubu foťáku. Jsou na fotce nejjasnější a nejblíž a dobu krátkého "škubnutí" foťákem se vykreslily jen světla, ostatní obrysy ne. Stávalo se mi to u Zenitu, měl dost těžké zrcátko a to při odklápění se záběrem škublo.
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 9-2004
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 16:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad TomT: tak tak, jak píše 749.241.
Ještě bych doplnil, je dobré používat dálkový ovladač/samospouť a pokud to firmware foťáku umožňuje, tak nastavit předsklopení zrcátka. Zvláště pokud používáte lehký stativ.
http://eso.ts-web.info
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2086
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 17:04:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhrada stativu
http://www.youtube.com/watch?v=Af3aJ2kviJ4
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2928
Registrován: 7-2003

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 18:13:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nahrada monopodu. Az prekvapive funkcni.
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 2-2007
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 00:00:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Leta letoucí používaná
Koďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 10-2006
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 18:12:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, potřebovyl bych poradit. Mám foťák Samsung D60 (kompakt) a věčně mám při focení na fotografiích takový divný šum. Nevíte, jak to mám změnit, aby fotky nevypadaly jako z mobilu? Mám nastavenu citlivost filmu 400. Šumí mi to vždy jen, když nesvítí slunko (zataženo, déšť). Fotky pak vypadají nějak takhle:
hůř to vypadá na tramvajích:
.


Manil: Proč se tomu směješ? Je to laciné a účinné. A nemusíš s sebou tahat půlmetrový vak se stativem.

(Příspěvek byl editován uživatelem koďas.)
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 18:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koďas: Při nákupu kompaktního fotoaparátu je třeba si uvědomit fakt, že disponují miniaturním snímačem. Ten tak není schopen zachytit dostatečné množství světla při zhoršených světelných podmínkách. Tím, že zvýšíš ISO, mu však jen přitížíš - šum totiž s rostoucím ekvivalentem citlivosti roste. Proto se s kompaktními aparáty dá fotit na ISO 80 - 200 maximálně, protože výše už je šum znatelný i při dobrém světle.
Severomoravský král šukafonů, člen ŽelPage, konstruktér
www.eightyfour.pise.cz
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2437
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 18:34:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manil: Proč se tomu směješ? Je to laciné a účinné. A nemusíš s sebou tahat půlmetrový vak se stativem.
No já teda nevím, já bych svůj 160centimetrový tripod tímhle asi nenahradil.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Fotoweb městské hromadné dopravy
Aktuálně z Liberce a okolí
Jtb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 928
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 18:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koďas: ten jednoduchý monopod je skutečně k smíchu. Normální člověk s trošku vycvičenýma rukama by měl být schopen udržet fotoaparát při normálním ohnisku natolik pevně, aby nedošlo k jeho rozklepání.

Opravodvý monopod má opodstatnění především u velmi dlouhých ohnisek či velmi těžkých objektivů, obvykle to jde ruku v ruce. Tam má funkci podpěry, protože fotit s dvoukilovým objektivem byť jen hodinu je někdy jako zajít do posilovny.

Ten špagát funguje na opačném principu - musíš o to víc tlačit objektiv nahoru, aby byl trochu stabilní. Jinak řečeno - tam, kde je monopod potřeba, tam se nadřeš ještě víc, než kdybys nějaký měl. A normální stativ to samozřejmě teprv nezastoupí, protože chci vidět toho, kdo s kusem provázku udrží třeba 5 sekund.
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2090
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 22:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koďas:
Podle exifu jsou fotky foceny na automat. Pokud si s manuálními režimy neporadíš (nepodporuje-li je foťák), zkus si nastavit citlivost (ISO) pevně na nejnižší hodnotu.

ad stativ:
Přesně, jak píše Sergei. Tento systém sice do jisté míry pomoci může, nicméně záchvěvy rukou do stran neeliminuje. Pokud se člověk focení věnuje trochu více, je na tahání brašny s foťákem, brašny se stativem a občas i batohem zvyklý.