K-report
 

Archiv do 28. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 28. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 01:03:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stačí, že je v koutku "na zádech" a pravidelně oddychuje s pohledem upřeným dovnitř sebe.
A proč to není přímo ve zprávě DI?
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 01:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asi na ni zapoměli. a nebo se s nima vyrovnala bokem. každopádně by se do toho mohlo začít rýpat
Mabcd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 01:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to tam:
3.1.2 Jiné osoby
Jiné osoby nepodaly vysvětlení významná k šetření příčin a okolností této mimořádné
události.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 01:11:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dobře nepodaly....to znamená co. že chrápala? a ani nevěděla o tom že se něco stalo? až to do sebe jeblo tak ji ten druhý vzbudil??? nějak to zase začíná smrdět
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 01:47:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle jste asi ještě nečetli:


http://www.ipnet.cz/files/qclp/ribzd.pdf
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 02:28:33    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové diskutující v posledních několika příspěvcích. Je vidět, jak někteří z vás tomu všemu rozumíte. Kdo z vás na takovém zařízení jako je ESA11 ( případně na JOPce ) slouží, nebo sloužil ? Názory v posledních příspěvcích jsou žalovatelné, asi tak jako podává žalobu Federace strojvedoucích na mluvčího MD za výrok o tom ,že strojvedoucí psal SMS. Mimochodem, výpravčí byla po nehodě nějaký čas v pracovní neschopnosti.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 04:26:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex:
o hlavní výpravčí opravdu ani slovo. proč? z jakého důvodu. ta mohla zachránit p.demelovi život. stačilo si všimnout že se zároveň s odjezdem postavil vjezd a shodit odjezd na stůj. jednoduché. mašina by na to reagovala.

Zase jeden chytrák, kterému je všechno jasné .

Rexi, kdybys tu zprávu DI četl pořádně, tak bys věděl, že výpravčí předvolila vjezd, postavila odjezd, ale čekalo se ještě na zavření přejezdu. Mezitím se výpravčí vzdálila od JOP. A staniční kolej se neuvolnila hned, ale až po ukončení výluky protisměrných PC.

Co se peróňáka týká:
Proč by měl shazovat odjezd osobnímu vlaku? Napřed snad shodit vjezd pro Lv, ne?! Shazovat klacek pro jiný vlak, než chci zastavit, je nesmysl.

No, a ty spekulace s kódem VZ jsou také k popukání... Když by napřed shodil odjezd, tak by se před vjezdem Lv kódovala žlutá (výstraha), za vjezdem by normálně nebyl žádný kód, protože by před ním stál šuntující Os. V Moravanech sice Os nešutnoval, ale to výpravčí vůbec nemohl vědět.

A propos, VZ typu LS má také určitou reakční dobu. A dá se snadno obelstít obsluhou tlačítka bdělosti. Je otázka, jestli by ho fíra neobsloužil, když by ve tmě na odjezdu viděl zelenou...

Překvapuje mě, že takové spekulace jako bývalý výpravčí vůbec můžeš vypustit z klávesnice... Obviňovat hlavní výpravčí je stejná ubohost, jako obviňovat Demeleho.

PS. Někdy se sám sobě divím, proč sem na káčko ještě pořád chodím. Akorát se vždycky nas...

(Příspěvek byl editován uživatelem Signalman_77.)
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 04:44:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výpravčíXY:
Vaše příspěvky mají vždy hlavu a patu. Je vidět, že používáte hlavu k myšlení . Bohužel se to samé nedá říct o spoustě vašich kolegů. Způsob, jakým se u nás běžně používají dokumentované úkony, je tristní. Například výpis nesplněných podmínek při stavění nouzových JC je obtěžuje, tak ho raději ani nečtou a rovnou všechno odentrujou...
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 06:40:43    Odkaz na tento příspěvek  

Teď se zrovna taky "rozčiluji" po zjištění, že si kolega plete při obsluze PZZ na JOPce povel "ZUZ" a "NOP" . Ale nadřízeným to je jedno. Při kontrolách se jen podepíšou a na nic se neptaj. A maj strach se optat, protože kdyby se optali, tak by taky museli třeba něco vysvětlit a to oni neumí, protože to nikdy nedělali. ( nas JOPkách nikdo z nich nesloužil, tak jak mohou dělat dozor a kontrolní činnost )
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 469
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 08:26:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no kde se taky ta zpráva ribžd objevila že.ve zprávě DI ale o tom co dělala není ani známky. o tom peronovém. o tom vjezdu, psané je že ho shodili ale mašina už stačila projet. tak proč nedrbnout taky do odjezdu. myslím že změna návěstního znaku a zvuk VZ na mašině by něco znamenal. ať mi nikdo neříká, že reakce VZ na změnu povolující návěsti na návěst zakazující trvá tak dlouho jak tu píšete. to je podle mě blbost. a jestli na to VZ neumí zareagovat hned, tak je to taky šunt a na mašinách to nemá co dělat
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 08:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že byla výpravčí v neschopnosti....po takovém jebanci by se složil asi každý, a může to být frajer jaký chce.vidět to na vlastní oči tak do práce asi dlouho nejdu
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2186
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 09:36:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jako obviňovat Demeleho.

Ty si pro jistotu zopákni pravidla českého pravopisu. Skloňování příjmení třeba. Kolega se jmenoval Demel, ne Demele, ty vole.
Někdy se sám sobě divím, proč sem na káčko ještě pořád chodím. Akorát se vždycky nas...




(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 10:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výpravčíXY,Signalman_77: nakousl jsem to já,ale ne proto,že bych obviňoval výpravčí,ale že jsem se měl o její činnosti dočíst i ve zprávě DI. Dočetl jsem to se až ve zprávě RIBŽD,kterou jsem neznal. Pochopitelně,pokud vyšetřovací spis vynechá jednu z hlavních osob,zdá se to každému divné. A když se na závěrečné zprávě mimo vrchního inspektora DI UI Brno ing Handla,podílí i ředitel UI ing Miklenda a motá se kolem toho i generální inspektor mgr.Šigut a jeho náměstek mgr.Kučera,připadá mi to jako jejich nekvalitní práce. Zpráva RIBŽD je vytvořena bez emocí,ale rozhodně lépe.To bylo přesně to,co mi vadilo. Nehodlám posuzovat,co měla nebo neměla dělat hlavní výpravčí,ale její činnost tam neměla chybět


Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 10:23:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten dokument čo sem dal Raptor to celé vysvetľuje, výpravca hlavnej služby sa procesu účastnik, každopádne to poukazuje na istý diletantizmus pánov na DI čo to spisovali ... popis v dokumente služby 18 GŘ je podstatne podrobnejší a zrejme aj presnejší ...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Pepík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1427
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 10:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzabalak: nedělo se 21.10. ještě něco v Kuřimi?

19:17 - Hradčany, dopravní nehoda osobního automobilu, pád z mostu na železniční trať.
ten dlouhej kulatej
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 16:44:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mallard: já to viděl tu reportáž, měl by si k tomu ještě přidat ten výsměšný pohled mluvčího MD, který zcela jasně říkal, kdo za tu nehodu nese největší podíl viny... Šak to taky v závěru řekl. To byla nehorázná hromada sra..k, co na fíru vykydal a tím určil v podstatě jasně, že za jakoukoliv závadu na štrece může jen a jen fíra, jelikož... A důvodů se najde vždycky dost.
Jen pár dní na to až mi docvaklo vo co go v reálu, jsem si začal všímat více glajzy předemnou než jindy a z hrůzou jsem zjistil, že to není jen problém ESY 11, to se může stát s KO kdekoliv.
Stačí se ploužit za osobákama...

... a nebo se kouknout kolegovi po vlaku, když už jsem vedle něj zastavil. To co se vysype za 15 minut co jsem vedle něj byl, tak to taky asi KO moc na kráse nepřidá...

... a nejlepčí nakonec je samotná zabezpečovačka. Kromě těch barevných hudeb na Ferdinandce, o kterých mluvila federace (zelená-červená-zelená-žlutá-zelená), jsou úplně normální výpadky tohoto typu:

a podotýkám, že na opakovači to pak vypadá zajímavě. Nestíhám sledovat která barva je na něm kratší dobu...
Typickým úkazem je ESA 11, kdy návěsti na opakovači jsou zcela jasně hovořící o stavu celé releovky, o stavu zabezpečovacího zařízení, které nás má chránit - - -

úsek Zábřeh - Třebová po spuštění. Podotýkám, že mašina byla 1 měsíc po P3.
A ještě jedna na závěr. Strašně dobře se jezdí, když máte v autoblok a opakovač důvěru. Ale je tomu opravdu tak???


omlouvám se za kvalitu, fotky jsou dělány bezprostředně, co nejrychleji, jelikož by mi to těžko pak někdo věřil.

Tak co pane Hanzelko a podobní, přistáli jste už na zemi a probudili se ze zimního spánku???
Diškus v teoretické rovině u zeleného kulatého stolu je ni k hovnu, když se denně potýkám s problémem, jak mám dál jet, když... Bylo by potřeba taky už něco udělat
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 19:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Robi ros:Teď budou všichni mlčet,protože na smyčce v depu zařízení funguje bez problémů a zabezpečovací zařízení a kodování vykazuje vždy standartní stav.
Co my si to požád vymýšlíme.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 671
Registrován: 9-2002
Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 19:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://comunidad.levante-emv.com/servicios/galeriasMultimedia/ind ex.jsp?pIdGaleria=3240&pIndice=4

Tohle se stalo predevcirem a zatim nikdo nevi proc. Z tech fotek to taky neni moc poznat.
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 991
Registrován: 11-2004
Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 19:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robi_ros: Tiskový kecka určitě prohlásí, že je to fotomontáž...
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1987
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 20:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten opakovač je fakt hustej, tohle by měla rozmáznout TV NOHA.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 20:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kvůli jebání od nadřízených a i přístupu Policie a lžím druhých účastníků dopravních nehod si jeden známý tramvaják začal během směny všechno natáčet foťákem. Má ho hezky na panelu, takže je vidět všechno, co se děje před tramvají a kolem ní. Už několikrát mu to zachránilo krk, protože je to sice smutné, ale v dnešní době v Praze sejmete auto, je to jeho vina, jenže on to zapře a zavolá všem známejm, že ne, že už tam stál a je to na vás!

Možná by něco podobného nebylo špatné aplikovat i na mašině - prostě nechat kameru za oknem - a točit. Samozřejmě to chce HDD kameru, kde záznam, když se nic zvláštního nestane, smažete jedním čudlíkem a druhou šichtu můžete zase točit...
To je můj názor na tuto věc. :-)
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2821
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 20:51:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tohle by měla rozmáznout TV NOHA.

Předpokládám, že dotyčný není idiot a závadu ohlásil, chování v dané situaci je rovněž jednoznačně dáno. Neměla by takhle náhodou řešit Nova i to, že při jarním tání spadly ze střechy 2 metry krychlové sněhu ?
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2822
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 21:05:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podobného nebylo špatné aplikovat i na mašině - prostě nechat kameru za oknem - a točit.

Já mám tady ve stole u PC takovejch DVD - Cab view asi padesát v provedení profi.(čili né že nějaký šotouš rukou na ultralevnou kameru...). Na zamýšlené účely je to nepoužitelné - ono je tam totiž prd vidět i u slušných světelných podmínek.
Trunking
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 22:00:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď se zeptám-možná blbě-má klasickej červenobílej vagón (bez motoru)zhruba uprostřed něco jako bufik?? Dnes jsem ho viděl v Nymburce na nádraží a z prostředka vagónu zespodu se valil docela neprúhledný dým, ovšem koloťuci i ostatní nádražní personál byl relativně v klidu a proto mě rozumnější vysvětlení, než samozážehy bufiku nenapadlo... Děkuji za případné dovysvětlení.
K.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 22:31:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trunking: ano, bufik tam je ... ten dym je viac ci menej tradicnou zalezitostou, nepaatam si ze by na to nejaky Btax zhorel ...

Robi_ros: Taketo veci by sa stat nemali, kazdopadne v overovacej prevadzke, akokolvek sa vsetko 100x skontroluje sa mozu ... na to pomoze vzdy len jedno ... hlasit, hlasit, hlasit, a ak sa to opakuje, tak hnat vyssie, vyssie a vyssie. V pripade, ze na to druha strana sere, nema na zeleznici co robit ...

Na hnanie veci na najvyssie miesta je prave FS idealna vec, hoc este sa to predstavenstvo musi naucit tak aby sa pri tom samo nediskreditovalo ...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 27. října 2008 - 07:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robi_ros (jakož i Apollo, Pes38 a Asdf): ohledně té barevné hudby na opakovači starého LS by bylo dobré si uvědomit, jak vlastně "analogový" LS funguje. Přijímaný kód spíná relé Q, které pomocí kondenzátorové nábojové pumpy převádí frekvenci na proud. Pokud dochází k vynechávání impulsů, ať už vlivem nízké úrovně signálu v KO nebo nízké citlivosti přijímače, začne ten proud kolísat, takže se ze zelené snadno udělá žlutá. Pak je tam ještě jeden reléový dekodér, který přepíná dvojice červená+mezikruží a žlutá+zelená, takže pokud na výpadek zareaguje ten, objeví se mezikruží.
U LS90 by podobný jev nastal v menší míře (mezikruží, pokud by chodil každý třetí impuls, žlutá by s ohledem na poměr frekvencí vzniknout nemohla).
Co bylo v té době na návěstidle si čistě náhodou nepamatujete...?

Ohledně toho mezikruží při červené: podobný jev nastává při například silném signálu a špatně přepnutém filtru (50 - 75 Hz). Filtr pak nepropustí celý puls, ale "zazvoní" jednou při jeho začátku a jednou při jeho konci. Říká se tomu "drobení kódu" a výsledkem je zdvojení frekvence pulsů neboli o jednu "lepší" znak VZ...

Předpokládám, že všechny tyto záležitosti všichni ihned hlásíte, aby bylo vidět, jestli to dělá více mašinám nebo jen té jedné...?
Aby to nedopadlo jako při zapínání NS, kdy kód v tunelech nejde prostě proto, že mašina extra objednaná na ověření kódování měla VZ nefunkční...
Horez
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.124.95
Odesláno Pondělí, 27. října 2008 - 09:30:12    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si myslel tam byl jen jeden výpravčí a nestíhal tak využíval zásobník , ale že tam byli dva a vědomě stavěl na obsazenou a nevšiml si tak to je docela blbý, zvlášť když venkovní hlásil, ještě si všiml, že je průser a stíhal volat a dávat Stůj.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7914
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 27. října 2008 - 13:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

on by to tam možná zachránil g-stop.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 473
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 27. října 2008 - 14:33:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to by tam ten G stop musel být. se divím že na koridoru nejsou TRSky
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 27. října 2008 - 16:13:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tři světla na opakovači najednoum je naprosto běžný stav mezi Chebem a Kynšperkem n/O, tedy nějakých 15km v kuse. Bohužel jsem neměl foťák ssebou. Protože ale beztak není směrodatné, co opakovač ukazuje, tak je to vlastně jedno. Venku směrem na západ je neznají a taky jezdí. Alespoň strojvedoucího neukolíbou, když tomu stejně nesmí věřit. MH
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2191
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 27. října 2008 - 16:50:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tři světla na opakovači najednoum je naprosto běžný stav mezi Chebem a Kynšperkem n/O, tedy nějakých 15km v kuse.

Když je to tak běžný stav, jak to, že se mi to ještě nikdy v tom úseku nestalo. Včera to tam fachalo opět naprosto bez problémů oběma směry. Ani nikdo z kolegů jezdících v TS 331 do Chebu si na to ještě nestěžoval...možná by to chtělo s mašinkou občas na smyčku k vézeťákům, pane Pilot.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Matot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 27. října 2008 - 17:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Sobotu v Mannheime mali v depe malu neprijemnost a na rad musel prist JACK Rospalovac s autogenom!Fotto tu:

http://3.bp.blogspot.com/_dmkwC3K_Zyk/SQXgn4YsDtI/AAAAAAAAAOc/hpi tM9cq5P4/s1600-h/P1010143.JPG

http://2.bp.blogspot.com/_dmkwC3K_Zyk/SQXgAhgYQ3I/AAAAAAAAAOM/NNh 9HuByF4Q/s1600-h/P1010139.JPG

http://2.bp.blogspot.com/_dmkwC3K_Zyk/SQXfrMYiSkI/AAAAAAAAAOE/075 FNBEcY3s/s1600-h/P1010141.JPG

http://3.bp.blogspot.com/_dmkwC3K_Zyk/SQXeuIkbRJI/AAAAAAAAAN8/-rq yhtVAbIo/s1600-h/P1010145.JPG

Fotto:MATO T.
MATO T
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 27. října 2008 - 18:21:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výpravčíXY:
Teď se zrovna taky "rozčiluji" po zjištění, že si kolega plete při obsluze PZZ na JOPce povel "ZUZ" a "NOP" .

hm, to je ještě myslím ten "lepší" případ. Horší bylo, když výpravčí směle použila "ZSKU" aniž by věděla co vlastně dělá. Náhodou se nic nestalo.
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 27. října 2008 - 18:30:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Aby to nedopadlo jako při zapínání NS, kdy kód v tunelech nejde prostě proto, že mašina extra objednaná na ověření kódování měla VZ nefunkční...

Vy jste tam byl, že toto tvrdíte? Nebo kde jste k té informaci přišel? Mašina měla VZ FUNKČNÍ!!!! To že ji vyšlehl plamen z motoru a musela být z tunelu odtažena už z VZ nesouvisí. Toto je skutečnost.
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 27. října 2008 - 18:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letec:
Tři světla na opakovači najednoum je naprosto běžný stav mezi Chebem a Kynšperkem n/O, tedy nějakých 15km v

Předpokládám, že vše samozřejmě okamžitě hlásíte, a taky předpokládám, že příslušná správa SSZT objedná prověrku VZ u laboratoře v Plzni.

Pokud na to pánové prdíte, tak se nedivte, že jsou problémy.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2194
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 27. října 2008 - 18:49:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

498106:

Ty jsi požil nitrometan, že už chytáš líp než já.....????
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2195
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 27. října 2008 - 18:52:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud na to pánové prdíte, tak se nedivte, že jsou problémy.

Když už jsme u toho prdění kohosi na cosi......jak často a zda vůbec kontroluje SŽDC sílu a kvalitu signálu přenosu návěstí v kolejovém obvodu v mezistaničních úsecích? Nebo se to dělá jako u pravidelné kontroly přejezdů, kde se změří napětí baterií a sepíše zápis do sešitu???
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Peter140001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 06:48:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ďalšia zrážka vlaku s automobilom na Slovensku... pri Predmieri vrazila dvojička 131.075/076 na priecestí do nákladného automobilu...viac fotografií na vlaky.net
ICQ - 441 546 338
Skype - Peter140001

http://danone39.blogspot.com/
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 07:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta dvojička vypadá hrozně, jestli to ten fíra přežije, tak může mluvit o zázraku.
To je můj názor na tuto věc. :-)
Peter140001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 07:40:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iamgood
Podľa informácií práve z vlaky.net, má zlomené nohy a rebrá, čo pri poškodení stanovišta je naozaj zázrak...

(Příspěvek byl editován uživatelem Peter140001.)
ICQ - 441 546 338
Skype - Peter140001

http://danone39.blogspot.com/
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 09:15:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Udržující pracovníci mají stanoveno i měření proudů kódování s periodou dle předpisů.
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2432
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 10:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: a dělají to? Na to se Drn asi ptal ;-)
Švestková dráha - Lokálky Českého středohoří


ICQ 264305638
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 10:34:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To ať se pochlubí pracovníci odborných správ SZT :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem pavouk.)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 10:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pabouk, Karloslt: V tomto smere bude mozno dobre ak budu SZT priklepnute AZD, lebo sa potom uz nebudu mat na co vyhovorit ...
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 11:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: No nevím, zkušenosti pilotním projektem údržby cizím subjektem jsou chvílemi zvlášťní.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1838
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 11:11:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

498.106: můj informační zdroj si sype hlavu popelem, zaměniv nefunkční mašinu za nefunkční VZ na téže. Na výsledku to bohužel nic nemění...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2197
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 12:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

můj informační zdroj si sype hlavu popelem, zaměniv nefunkční mašinu za nefunkční VZ na téže. Na výsledku to bohužel nic nemění...

Tristní je, že ani za dva měsíce si soudruzi nenašli čas na to, aby to rozjeli.Musí být skutečně velmi velmi zaneprázdnění. Zajímalo by mne čím, že si mohou dovolit ponechat tolik opěvované a vychvalované a předčasně dokončené NS bez přenosu kódu. Opět, práce kvapná, málo platná. České specifikum. Ale hlavně, že v televizi fanfáry zaněly a odměny se rozdaly.....bravo, soudruzi!
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 12:14:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: Len v prípade ako je tu, že onen cizí subjekt udržiavajúci systém je zároveň aj výrobcom onoho systému, tak by som v tom až taký problém nevidel ... lebo akonáhle k niečomu dôjde, v takomto prípade sa výrobca nemôže vyhovoriť na údržbu a naopak a zlizne si to celé sám ...
jonáš prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.238.40
Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 12:18:05    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: no však, to podstatný je hotovo a neni kam spěchat ;-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2199
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 12:21:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no však, to podstatný je hotovo a neni kam spěchat ;-)

No však, klasický tschechische schweinerai......
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 12:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: To už bude reakce na nějakou událost, ale těm je potřeba předcházet ...
Eger
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.217.175
Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 13:04:50    Odkaz na tento příspěvek  

Fotoreport o srážce dvojičky 131.076/075 u zastávky Predmier (180 ŽSR) s kamionem:

http://www.railpage.net/modules/news/article.php?storyid=1855
Peter140001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 13:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garin (Eger)
Predmier (180 ŽSR)

Neviem síce čo bolo tým číslom myslené, ale Predmier je na trati 120, presnejšie medzi Bytčou a Považskou Teplou (Považskou Bystricou) ...
ICQ - 441 546 338
Skype - Peter140001

http://danone39.blogspot.com/
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 13:40:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
citlivost byla před i po události (bo jsem jel hned na smyčku, kde bylo samozřejmě všechno perfektní) nastavena na nejvyšší možnost, což je myslím 4. Víc už to nešlo. Za 2 dny jsem tam jel opět a vše bylo O.K. Na mašině se nic neštelovalo, nic nevyměňovalo. Jak jsem přijel, tak jsem odjel. Na trati nevím, jesli tam někdo byl. Nahlášené to samozřejmě bylo.
A hned druhý příklad z opačného směru. Ta fotka je do vjezdové skupiny v Třebové, tam se z 18 promil s 16 vozy naloženýma kolejovýma párama brzdí super na bekend. Druhý příklad je z odjezdu, z odbočky "Les" k předvěsti do Třebovic v Čechách. Nemám fotky, ale tam bylo dlouhých 10 měsíců () na návěstidle výstraha (očekávej 40) a na opakovači zelená (vjezdová rychlost do rovného je 50!!!) a na červenou tam svítila na opakovači žlutá. Hlášenkama si mohl topit v kamnech. A stejně se nic nestalo, až skoro po roce...
498106:
po 20 letech poctivě odježděných si myslíš, že bych něco takového nehlásil??? Myslíš si, že jsem mladej a nebo blbej? Hmmm, když se tak nad tím zamyslím, asi jsem obojí, ale ne v práci.
ASDF: víš, pro Tebe možná něco pojem "zkušební provoz" znamená. Mě (a to věřím že i ostatním kolegům je to putna) je to úplně u prdele, jesli je to "živě", "zkušební provoz" a nebo "simulace". Uvědom si prosím Tě jednu důležitou věc. Já tam jedu na ostro plnou rychlostí!!! A je mi jedno, jaký blábol tohoto typu nepodstatný je psaný v rozkaze a zavádějící či matoucí pro mou další jízdu. Pro mě jsou důležitá km poloha nových návěstidel, čím je ta trať vybavena (ať vím jak mám jet dle předpisu), max. rychlost nebo případná omezení. Ale fungovat to musí!!! Musí svítit řádně klacky, musí šlapat opakovač. A když se takto něco vyskytuje, tak je to průšvih, se kterým se musí něco urychleně dělat. A ne jako do teraz, kdy na Ferdinandce je každou chvíli barevná hudba, všichni o tom ví, všude se to hlásí a N I C Jooo, kecám, mluvky ČD to okomentovali, že si zase něco vymýšlíme... Škoda, že tam zajíždím vyjmečně, jsem jeden z nenáviděných šotoušů, který si pro vlastní ochranu mého trika vozí foťák sebou. Už jsem to tam viděl tak 4krát... Jenže na 5 sekund, než to zmizí, nestíhám foťák použít...
railpage
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.66.178.253
Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 13:47:25    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych se zase Dara (Egera alias Garina)zeptal, co si v tom článku představit pod pojmem "po fatálnej nehode pri Bernolákove". Podle mě "fatálna nehoda" byla ta ve Studénce a ne srážka na přejezdu..
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 13:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letec:
terazky jsem si přečetl pořádně ten Tvůj příspěvek 128 a řekl bych, že s Tebou nemohu souhlasit.
Tři světla na opakovači najednoum ......Protože ale beztak není směrodatné, co opakovač ukazuje, tak je to vlastně jedno. ...

Tedy už jsem doma dlouho, ztrácím praxi a paměť v předpisech, ale není to náhodou tak, že když na autobloku svítí na oddílovém návěstidle návěst nejasná, případně je-li návěstidlo zhaslé, řídí se strojvedoucí návěstním opakovačem k dalšímu návěstidlu??? A teprve až tam, pokud se situace nezmění, jede podle rozhledu??? Není to nějak takto? Já bych řekl, že ten opakovač přeci jen k něčemu je a není to jedno...
Ale jak už jsem psal, jsem dlooooouho na neschopence... Třeba se předpisy změnily a já si to už moc nějak nepamatuju...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 14:30:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robi_ros: Já tam jedu na ostro plnou rychlostí!!! Ale to je zásadná CHYBA! O skúšobnej prevádzke čohokoľvek a z toho vyplývajúcich podmienok by mali byť rušňovodiči informovaní a podľa toho sa zachovať (tzn. prvá vec zabudnúť na opakovať - len sledovať či je v zhode s návestidlami, všímať si návesti aj nie na svojej koľaji a v nepriehľadných miestach trochu ubrať) ... ja viem, ľahko sa hovorí, ale keď sa niečo pokašle, ide o tvoj krk (zabezpečováci skončia maximálne tak v base) ...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 795
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 14:49:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, ač je vaše neustále dokola omílaná diskuze okolo AŽD, ESA 11, VZ a vůbec o ZZ velice zajímavá, tak zde pro vaše chatování vůbec není prostor pro naplnění skutečného poslání toho vlákna (Nehody, jestli to nevíte).
Navrhoval bych vám (ostatně dost mě překvapuje, že už nezasáhl nějaký moderátor, tahle diskuze už tu bují s přestávkami několik týdnů), aby jste se přemístila do topicu Zabezpečovací zařízení na železnici.
Díky.
To je můj názor na tuto věc. :-)
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 15:16:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Tristní je, že ani za dva měsíce si soudruzi nenašli čas na to, aby to rozjeli.Musí být skutečně velmi velmi zaneprázdnění. Zajímalo by mne čím, že si mohou dovolit ponechat tolik opěvované a vychvalované a předčasně dokončené NS bez přenosu kódu. Opět, práce kvapná, málo platná. České specifikum. Ale hlavně, že v televizi fanfáry zaněly a odměny se rozdaly.....bravo, soudruzi!

Hm, v podstatě souhlasím. Ale není to tak jednoduché jak se zdá. Jinak bude kodování funkční do konce příštího týdne. Jinak aby, až to bude hotové, zase nebyl někdo zklamaný. Co myslíte, že bude v Praze kódováno?
1) koleje v tunelech na Vršovice a Vyšehrad
2) a potom až koleje před novými tunely a to až za výhybkama a následně vše přes tunely, Balabenka, dále směr Rokytka, nebo až k vjezdu do Vysočan. A přes tunely do Libně. A rovněž koleje Balabenka - Masaryčka.

Nejsou kodovány staniční koleje v Praha hl.n. Ani výhybkové úseky a žádné další úseky.
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 28. října 2008 - 15:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iamgood: nevím, jestli si to chlapče pochopil, ale od těch fotek, které jsem výše uveřejnil, je už je malý krůček do hrobu. Čili k nehodě. Takže jestli Ti to nedocvaklo, asi zřejmě ne, jelikož Ty sedíš až za 5. nápravou, tak to sem taky patří.

P.S. někteří sedící i za 5. nápravou nejsou mezi námi žijícími(např. Studénka)

Asdf: no dyk to říkám, sám to píšeš. Takže pokud je to zkušební provoz, mám mít v rozkaze napsáno:
... v úseku x -y jízda podle rozhledových poměrů z důvodu zkušebního provozu ZZ...

Ostatní věci jsou pak zavádějící. Jak chceš zastavit před stojícími vozy, případně stejným směrem jedoucími a nebo jinou překážkou, pokud mám na rozkaze jasně napsáno, že mám jet max. 120 (140, 160) km/h??? A samozřejmě dodržet jízdní dobu (která byla např před obnovou vyšší)?