K-report
 

Archiv do 4. listopadu 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 4. listopadu 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Monitoring Nářků
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.31.53
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 11:28:04    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak teď, po události v Hodoníně?


Kluci, tož jak teď, po události v Hodoníně? Nenastal čas skřípnout mocipány neomylné, pomoci si finančně a přestávkově-bezpečně a ještě třeba zachránit sobě a cestujícím krky? Když občas sleduji třeba DF K-report apod., dočítám se hlavně od lidí, kteří si čumáky ve vlaku jako první nenatlučou, že blbá Federace strojvůdců bojuje proti zabezpečovacímu zařízení ESA. Ale houby s voctem! Projevila se nějaká chyba a je vlastně dobře, že se projevila. Je to dobrý důvod, aby se napravila. Ale co do té doby? Je přece jasné, že když písek zapříčinil „zmizení˝ 16 náprav, pak asi na zmizení jednoho vozidla bude stačit malounko.
Nevím kde, ale někde asi udělali soudruzi chybu (v NDR to nebylo). A jestliže ke stejnému průseru může a mohlo dojít všude tam, kde jsou kolejové obvody, neměli bychom jezdit „opatrně˝ i jinde než skrz stanice s ESA 11? Nebo se jako ČD, SŽDC, MD a DÚ spokojíme s tím, že vše je v normě a tudíž byl a bude v normě každý zabitý?
Kolik asi bylo v naší drahé vlasti (i v té bývalé federální) takových vjezdů na obsazenou kolej s následky i bez nich, kde dovolující návěst svítit prostě nemohla, protože to ZZ nedovoluje. A než se kdo nadál, vše bylo zaplombováno a fertig. Pokud bychom se rozhodli pro nějakou „bloktrucakci˝, budu ji, to se přiznám, chápat trochu i jako mně velice milou pomstu za ty kluky, kteří u takového průseru zůstali za pitomce anebo mrtvoly. Svědků nemaje.
Co vy na to? Brzo ráno jdu jezdit, 140 skrz koridorové stanice. Ukažme, že tady nejsme pro srandu králíkům.

/Radon/
Monitoring Nářků
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.31.53
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 11:31:40    Odkaz na tento příspěvek  

Někde se tu na Káčku v létě řešily západky na dveřích do strojovny, kudy vede jediná možná úniková cesta pro fíru v případě nehody.

Zajímavý článek je rovněž v Zájmech 20 pod názvem To je vražda, řekla (napsala) zde
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 11:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Onen článek vyšel i v Obzoru a je to dobře. Konečně je to důležité pro všechny strojvedoucí,ať jsou ve FS,v OSŽ či jinde nebo nikde
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 19:05:22    Odkaz na tento příspěvek  

Monitoring Nářků: Nebylo by lepší jít s tím na DF vaší organizace - FS. Ja vím, problém je, že tam celkem nikdo nechodí ale tady jen nasíráte lidi opakovaným otevíráním stejného problému (nemyslím teda západku do strojovny). K tomu nastrčíte svůj plátek plný nesmyslů jako v prvním článku (red ZS)nebo v článku p. Ďáska. Ostatní jsem neměl sílu přečíst. Ono to ale asi nemá cenu komentovat.
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 20:09:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nevím ,kam poslední článek míří. Ale co jsem zde četl, tak většina článků je ve smyslu -všichni jsou mimo mísu ,neví o čem je řeč,zvlášt' FS ,která do všeho št'ourá a vlastně je taky mimo mísu atd....-ona se pravda těžko čte. Ještě jsem za ty roky u ČSD/ČD neviděl ,aby si hubu rozbil někdo s kanceláře. Tolik ignoranství a nezájmu ,který se valí od nejvyšších míst našich nadřízených za poslední roky je alarmující.
Ještě ,že je FS. Jinak by bylo mnohem ,mnohem hůř.
Vše by se hezky zametlo pod koberec a pohoda....?
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2008 - 20:48:41    Odkaz na tento příspěvek  

Myslíš tento poslední článek, že?
Spíše to připomínalo nějakou hru na schovávanou. – Takto byla 30. srpna dávána ruční „přivolávačka˝ na odb. Železný most pro vlak 9131. Návěst v křoví vpravo je opravdu „dobře˝ vidět... Foto: Miroslav Šecl

Myslet ten předtím by bylo i na toto forům dost morbidní.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 01:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Monitoring nářků: tedy, o něco níže v "Zájmech" jsem našel i seznam oceněných fírů a v něm mě zarazilo zejména to množství potenciálních prů...ů, kdy evidentně selhal člověk nebo technika - Poříčany, Bohumín, Braník, Benešov... - všude tam bylo na jedné koleji nějak moc vlaků - je někde i seznam patřičně "oceněných" viníků?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 08:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlámalík: v případě těch Poříčan to byl fíra předjížděného ptg.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2259
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 09:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to ale asi nemá cenu komentovat.

Tak to nekomentuj.

Proč to dávat na naše stránky, když už to tam dávno je? A proč by měl nějaký Ampér někomu určovat, co má kdy kam vylepit? Nejsi ty trochu sebestřednej, proudíku?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2260
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 09:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lakro:

Neblbni, čéče, neriskuj, nebo tě tu někteří šotouši a "přátelé FS" zmasej....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2261
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 09:40:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele Ampére, až budeš v tom chlívu, co panuje na našich tratích, jezdit a mít prdel v mašině ty, budu rád sledovat, jak budeš na straně jedné tlačit magi a na straně druhé budeš dál nadávat na FS, která, ač občas neobratně, přeci jenom se snaží proti tomu nějak bojovat. Zatímco ostatní taktně mlčí, jim se nic stát nemůže. Já vím, spoza ponku reléovky, nebo stavědla, se to hezky kecá. Tak si kecej dál, my si poradíme. Na chytrolíny tvého typu jsme dávno zvyklí a máme je v lokti.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 9-2002
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 12:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na jednu stranu jsem rad, ze jsem mimo deni na CD/SZDC. Na druhou stranu je zivotne dulezite, aby se s temito problemy zacalo neco delat. Releovky to na sebe praskat nemohly, protoze nemely jak. ESA to umi, takze vymluva "ZZ popsanou situaci neumoznuje" ma asi tak vyznam pouziteho toaletniho papiru. A pokud tyhle prusery prelezly hranice SZDC a je obava, ze k necemu takovemu muze dojit treba na DB, pak je to jen dobre.
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2268
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 12:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agente, to je sice fajn, cos právě napsal, ale stejně to z FS nesejme nálepku debilů, který do všeho rýpá a ničemu nerozumí. Jen by mne zajímalo, co by se dělo, kdybychom mlčeli.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 12:47:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn. nic by se nedělo. zametlo by se všechno pod koberec. tak jako už tolikrát před tím
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 13:25:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: Toto sa uz aj bez pricinenia FS dostalo do stadia, ze by sa to nepodarilo ututlat, a myslim, ze to nikto ani ututlat nechcel ...

Drn: Ti "chytrolini" sedia pomerne casto vo vlakoch par metrov za vami, ked sa vezu do prace, z prace, za rodinou, ... takze ked sa stane cosi vacsie, s velkou pravdepodobnostou z toho bez zraneni nevyviaznu ani oni. Takze keby si neboli isti, ze vy, ostatni "chytrolini" a technika okolo nerobia svoju pracu najlepsie ako vedia a vladzu, asi by si za vas do tych vlakov nesadli ...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2269
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 13:42:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toto sa uz aj bez pricinenia FS dostalo do stadia, ze by sa to nepodarilo ututlat, a myslim, ze to nikto ani ututlat nechcel ...

Nebyl bych si tak jistej. Alá rozhovor jistého pána z GŘ s našimi zástupci....."Nekecejte nám do zab zař a do činnosti výpravčích a my se nebudeme pídit po tom, jestli něco B. Demel zanedbal a zda se vůbec věnoval řízení." Bartrový obchod se ctí mrtvého kolegy. Hnus k blití.

Asdf:

Závidím ti tvou čistou duši neposkvrněnou sviňárnami co se už na toto téma odehrály. Znáš ten slogan? ZAB ZAŘ TENTO STAV V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEUMOŽŇUJE.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1748
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 13:44:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tím tutláním bych byl opatrný. Kdo řekl Policii, že strojvedoucí projel červenou? Jak je možné, že se pan mluvčí ČD nepochlubil o pokusu zastavení Lv vysílačkou a dávání návěsti "Stůj, zastavte všemi prostředky" strojvedoucím motoru a výpravčím vnější služby? Hlavně když od první vteřiny mimořádné události se vědělo, že Lv jel na zelenou?
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 14:32:41    Odkaz na tento příspěvek  

Trávníčku, vždyť to taky nekomentuji. A sebestředný jsem já??? Já tu snad furt dokola brečím, jak musím žít ve stresu, že na mě vymetou nějakou tu špinu zpod koberce. A že jsem se ji tam už nazametal. Ale prostě se k tomu postavím čelem a každé ráno riskuji jízdou ve vlaku svůj kejhák (pravda, ve 2/3 vlaku)abych na nábřeží mohl vymyslet nějakou levárnu na strojvedoucí. Ale nestěžuji si. Tu tvrdou rachotu jsem si vybral sm.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2273
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 14:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper:
No jestli je vás na tom mramorovém Pobřeží takových víc, pak se už nedivím, jak to na ČD vypadá. Doufám, že takoví jako ty budou v top ten z těch avizovaných 300 zbytečných systemizovaných míst. Čert vás vem, darmojedi.

Opakuji, když nejsi schopen prostě nečíst, co tě irituje, tak tu nebul. Naše noviny nejsou určeny pro tebe ani ostatní panáky z GŘ. Řekni, proč je vlastně čteš? Jsi snad masochista? Nebo sdílíš přesvědčení duchovních z totality, luštících Rudé Právo a studujících Marx Leninismus, že musí studovat učení svého nepřítele, aby s ním mohli lépe bojovat?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 16:04:08    Odkaz na tento příspěvek  

ad Petr Šimral: Nehoda v Moravanech se stala krátce před pátou hodinnou ráno. To že Lv jela na "zelenou" se zjistilo až po rozboru ZZ krátce před devátou. Do té doby se většina zůčastněných domnívala, že fíra zaspal. A novináři chtěli info už někdy od šesté hodiny ........Mimochodem, ta Lv prý prakticky vůbec nebrzdila, až těsně před nárazem. Od vjezdu ( cca 800 m )opravdu bylo možné, že osobní vlak na koleji přehlédl( tma, déšť) Ale na cca 300 m už by neměl koncovky na Os přehlédnout. Nemohl ten fíra opravdu na několik sekund dělat něco jiného, než koukat dopředu na trať. Když se vezme v úvahu, že po 14 km jízdy na žlutou měl konečně před sebou několik zelených .....Tím nechci říci, že za nehodu může on, to v žádném případě. Jeho chvilková nepozornost jen mohla být drobným střípkem z mnoha náhod, které se "museli" stát, aby k této nehodě došlo. Stejně jako kdyby se náhodou neporouchal pískovač, stejně tak kdyby se nepoužilo při stavění vlakové cesty "předvolby", ......atd.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 17:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Už to odkiaľ komu kto čo povedal a čo si kto kedy na koho vymyslel teraz riešiť asi nemá zmysel. Treba si uvedomiť, že to bola nehodová udalosť s následkami = DI musela prísť a zobrať aj záznam z ESA a rukolapný dôkaz by bol na svete tak či tak. Už to, kto potom komu čo povedal, ako sa vyhrážal a akú to vlastne malo váhu je už teraz zbytočné riešiť.

K tej hláške: Viem o čo sa jedná. Ale vidíš ty do duše tých, čo ju do tých správ písali? Že to písali len tak "z obliga"? Že nespravili všetko preto aby sa presvedčil, že sa to naozaj stať nemalo ako? Že v každom z nich napriek tomu nehlodá ono "čo ak predsa"? Keby sa preukázalo, že to je blbosť, dotyčný autor, čo by sa pod to podpísal, by sa z basy vyhrabal ako hrbatý fúzatý dedo. A ako som povedal, aj oni si niekedy sadnú do vlaku, ktorý vedie niekto z vás. Robili by to, keby si boli plne vedomí nejakých "sviňáren"?

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2276
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 18:02:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:
Že v každom z nich napriek tomu nehlodá ono "čo ak predsa"?

To je ti ovšem prd platný, když ležíš na ARO a zvoní ti hrana.

Nechci sahat nikomu do svědomí, ale už jsem tu zdůrazňoval, že jsem bývalý zabezpečovák a vím, jak to chodilo. Alibismus až do hrobu, aneb mrtví nemluví a tak se na něj může vše kydnout. Také jsem mluvil s několika postiženými kolegy, které znám dlouho a vím, že by mi nelhali. Přesto na to byli sami a ZAŘÍZENÍ TENTO STAV NEUMOŽŇUJE je dostalo minimálně z mašiny, dva z nich navždy, jednoho na rok do vazby, kde seděl s vrahem stopařek (zfilmováno) v jedné cele, umíš si to představit???.....mne nepřesvědčuj, já cechu zab zař věřím opravdu jen velmi málo a není to má vina. Takto si mne vychovali.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 18:09:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Tak na žádost FS zrušíme SZZ Esa 11 a další. Potom už žádné zabzepečovací zařízení nebude mít archív a nebude na sebe (a obsluhu) práskat. Takže každé projetí zaviní fíra. Budeš spokojený?
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 18:13:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Potom je navyšší čas začať jazdiť podľa rozhľadu, ako jazdia električky.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2277
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 18:17:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tome, teď ale mluvíš z cesty.....to jsem někde byť jen naznačil?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
hmmmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.200.150.23
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 18:41:14    Odkaz na tento příspěvek  

To tu jště nebylo, záznam z rychloměru a ze SZZ:

http://www.ipnet.cz/files/uqnn/Moravany.zip
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.85.80
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 19:03:50    Odkaz na tento příspěvek  

Drn:Na vašem vyjádření je kus pravdy.Už jsem viděl také různé kousky ale rozmazávat se mi to tu nechce...jen jsem se kolikráte divil,že se nic nestalo.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 19:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262, Drn: Ak teda o nejakých "kúskoch" viete (a viete ich aj niečím doložiť), treba ich nahlásiť. Človek, ktorý tam napíše onu frázu a vie, že tomu tak neni, patrí do basy a ten kto mu to ev. nariadil tam patrí s ním.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2281
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 19:25:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:

To, co mne donutilo být obezřetný k pánům zabezpečovákům, ale i k některým výpravčím jsou věci dávno řešené a snad i zapomenuté. Přesto to nebudu rozpatlávat. Ničemu a nikomu už to nepomůže.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2283
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 19:32:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmmmm:

Zajímavé. Z toho přepisu el. rychloměru 163004 skutečně mrazí....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 443
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 20:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: V poriadku ... Lenže ak sa párkrát takto "zanedbali" podpieskované vlaky a vo výsledku to stálo tvojho kolegu krk ...

Ad rýchlomer: Výpadky zeleného kódu po prejdení návestidla jasne ukazujú na podpieskovaný vlak.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1857
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 22:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Výpadky zeleného kódu po prejdení návestidla jasne ukazujú na podpieskovaný vlak.

Pokud by to byly výpadky dané podpískováním, tak mi tam na druhou stranu chybí výpadky na izolovaných stycích KO ve zhlaví, které musí zákonitě vznikat dodatečným kódováním. Je ovšem možné, že je vazební člen nepropustil, nasvědčuje tomu zhasnutí žluté až po rozsvícení zelené.
Bude proto docela zajímavé porovnat kilometrickou polohu výpadků s těmi styky...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1750
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 23:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Vypravci XY:

Na webu DI ČR máte závěrečnou zprávu o šetření nehody v Moravanech. Přečtěte si jí, jsou tam pro vás velmi zajímavé nové skutečnosti a tudíž nás můžete ušetřit pohádek.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2024
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 23:18:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale stejně je to divný, proč jsme se o pokusu zastavit vlak vysílačkou a návěstí SZVP dověděli až ze závšrečné zprávy.

Čeho se kdo bál, či, co tím kdo sledoval, že se o tomto mlčelo...
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2008 - 23:29:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska kolem čtvrté hodiny došlo při posunu ve stanici Zdice k vykolejení lokomotivy 700.777 a vozu Res první nápravou. foto: zde
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 06:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Pořád píšeš o nějaké zabezpečovácko - dopravácké lobby, ba přímo mafii... Ale ono to tak není. Já vím, že v provozu je každý s každým velký kamarád. Vím o případu, kdy vinou výpravčího došlo k rozřezu výhybky při jízdě na Pn. Výpravka to nehlásil a jezdil vesele dál. Když pak po víkendu přišel do práce zabezpečovák, nehlásil to ani on - výhybka byla v pořádku a co chcete dělat s chlapem, který to má do důchodu za pár? Slyšel jsem i o dalších případech, kdy se vlastně nic nestalo, tak se to ututlalo. Ale pokud by došlo ke škodě na zdraví nebo k obětem na životech, tak silně pochybuju, že by jim ta solidarita vydržela...

Jinak celkově se filozofie zabezpečováků a dopraváků dost liší. Pokud ZZ nefunguje (výluka nebo porucha), tak by leckterý zabezpečovák nejraději všechno zastavil nebo maximálně nechal jezdit s pohotovostí zastavit. Naproti tomu dopravák chce jezdit za každou cenu. Když se podíváte do normy 34 2620, tak zjistíte, že se prakticky každé bezpečnostní omezení dá obejít nějakým dokumentovaným úkonem (ZZ III. kategorie). Jestli je to tak dobře, se mě neptejte. Z právního hlediska je vše v pořádku. Jenom si dovolím otázku: Jak to funguje na vysokorychlostních tratích? Tam se při poruše ZZ také všechno hodí na výpravčího?
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 07:07:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral:
Já bych vinu fírovi rozhodně nedával, ani procenta viny. Je však záhadou, proč nereagoval na opakovanou výzvu k zastavení. Nešla vysílačka? Neměl ji přepnutou na správný kanál? To už se nikdo nikdy nedozví. Dále: Fíra protijedoucího rychlíku prý viděl na stanovišti Lv rozsvíceno. Nevím, proč se to do zprávy DI nedostalo. Zřejmě skutečnost, která "není podstatná pro šetření příčin nehody", nebo jak to tam mají napsané.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2825
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 08:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale stejně je to divný, proč jsme se o pokusu zastavit vlak vysílačkou a návěstí SZVP dověděli až ze závšrečné zprávy.


Na to není divnýho vůbec nic. Nebudu řešit to, zda jsou tiskoví mluvkové ČD větší či menší
zm**i, nicméně on se musí vyjádřit nesmírně rychle ve 2-3 větách a je třeba odkázán na to, co mu zrovna řekne "nějakej Yarda" a do televize to 3x přestříhaný pošle někdo úplně jinej (kdovíjak to bylo s tím NEnastartovaným Taurusem....). A smyslem jeho práce za kterou je placen je taky uklidnit situaci a nešířit paniku a hysterii.


Ale samozřejmě nikdo nikomu nebrání rozject nezávislé šotovyšetřování.:-)))

... my se nebudeme pídit po tom, jestli něco B. Demel zanedbal ...

Přeloženo do řeči normálních lidí - "máme Vás stejně za naprosté debily". A někdo se tím ještě chlubí navenek, no.....
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1858
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 08:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže styky na zhlaví jsou v km 292.160, 292.045 a 291.900 (ve směru osudné jízdy). Jeden z propadů je na prostředním z nich, takže přinejmenším zbylé dva mají jinou příčinu. K úplné ztrátě šuntu Lv ale na druhou stranu nedošlo, tedy rozhodně ne k tak dlouhé, aby ji zaznamenalo ZZ.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 12:27:33    Odkaz na tento příspěvek  

Co se všechno může stát:


ÚRAZY ZAMĚSTNANCŮ VE SLUŽBĚ
3.11.2008

Ve 4,40 hod. při vjezdu vlaku Os 4400 do žst Střelice zraněn na hlavě vlétnuvším bažantem strojvedoucí pan xxxxxxxx ( DKV Brno ) odvezen RZZ.

Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 12:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: A jak dopadl bažant ?
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 45685
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 12:49:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se tam nepíše... Navíc ten osobák (v čele s nějakou 750) o kousek dál uvíznul na listí.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Bubu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 855
Registrován: 7-2002
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 14:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin_zlivský: 750 308 - rozbité čelní okno.
Glacensis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 14:17:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je však záhadou, proč nereagoval na opakovanou výzvu k zastavení. Nešla vysílačka? Neměl ji přepnutou na správný kanál?
Když jedeš na volno, venku prší, k tomu bzučivý zvuk pulsáků.. Z té vysílačky je opravdu blbě slyšet. Ikdyž pokud by do toho někdo řval zastav zastav tak bych se už asi začal trochu zajímat jestli to náhodou není pro mě. Stejně už bylo pozdě. Spíš je politováníhodné, že na koridoru NELZE vlak zastavit generálním stopem..
Záchranář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.247.185
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 15:38:28    Odkaz na tento příspěvek  

Tak pořád přemýšlím, odvezli toho zraněného fíru Releovým Zabezpečovacím Zařízením nebo snad Registrem Zdravotnických Zařízení?
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7748
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 15:48:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrbátky. Co k tomu dodat...
Do připravované publikace o závodě ČSAD 609 Prostějov shromažďujeme informace a fotografie týkající se autobusové dopravy v okrese. Pokud i Vy máte zájem přispět, nabídky, prosím, zasílejte buďto formou SMS (prosím volat až po domluvě) na 605840016 nebo na e-mail pod jménem.

Web o prostějovských autobusech
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 16:25:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Záchranář:
Určitě mu první pomoc dala ta reléovka .

Zřejmě autor myslel RZS - rychlou záchranou službu.

Glacensis:
S tím generálním stopem na koridorech to není tak jednoduché... Máme tady Koledu, kterou nahradí GSM-R. Na GSM-R se někdo o generální stop nedávno pokoušel, ale pokud vím, tak to padlo. Důvod? Generální ani adresný stop není v systémových specifikacích GSM-R, tzn. že by nebyla zajištěna interoperabilita. Stručně: Loko zahraničních dopravců by nešly nouzově zastavit.

Ale nezoufejte. ETCS L2 projet návěstidlo nedovolí. Navíc ETCS umí i nouzově zastavit vlak, když by to bylo potřeba. A pro loko nevybavené mobilkou ETCS poslouží funkce nouzového volání v GSM-R.
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1292
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 16:37:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin zlivský:...Navíc ten osobák (v čele s nějakou 750) o kousek dál uvíznul na listí...

Trochu to upřesním.Vlak 4400 jezdí v řazení 750(754)+3xBt+854+054+954.Po střetnutí ve Střelicích zůstala přední část (s lok 750 308-9)a dále pokračovala pouze jednotka 854+054+954.Ve stoupání mezi stanicemi M.Bránice a M.Krumlov (v budkovickém lese)došlo k uváznutí soupravy vlivem kluzkých kolejí (vlhko a spadané listí).
Tak jak jsem žil,žiju dál
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 16:50:16    Odkaz na tento příspěvek  

No bažanta si určitě odnes řidič RZZ.

Tak ono prasklo okno? To nebylo zřejmé tak jsem furt uvažoval, že tam vletěl otevřeným bočním oknem.
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1295
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 16:56:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: Přímý zásah do čelního okna.

Kdo by chtěl jako suvenýr střepy z tohoto okna,tak ať se dostaví do Střelic.U návěsti Místo zastavení jich leží dost.
Tak jak jsem žil,žiju dál
záchranář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.3.126
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 17:03:50    Odkaz na tento příspěvek  

Bažanta si odnesl někdo jiný
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 17:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Signalman č.:393: to co jsi nám tu napsal s ECTS bude v úseku Kolín-Třebová reálné nejdříve za 10let a spíše ještě později, protože právě dochází peníze. Takže to je hodně dlouhodobý výhled.
Martin
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 17:48:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se všechno může stát: Bažant...
Před x lety jsem bral 466.0 po kolegovi. Za rychloměrem bylo péro z bažanta a pod ním lístek se vzkazem: Vletěl mi bažant oknem do mašiny. Něco jsem ti nechal, zbytek jsem si vzal.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 45688
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 17:54:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mallard:
Díky, taky mě to mohlo napadnout hned... Hned se mi zdálo divné, že by uvízla velká mašina.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2311
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 19:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/clanek/153497-video-ridicka-vjela-na-prejez d-kdyz-projizdel-rychlik.html
To si myslela, ze ma prednost zprava, ci co ?
Pavel
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2026
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 20:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k Moravanům: Jakto, že byla zapadlá západka dveří, když před nárazem fíra stáhnul smetáky? Je k jejímu odblokování nutné ještě něco jiného, vypnutí HV, či uzemnění?

G-STOP na korytu:
Je to tristní, že na 010 Kolín-ČT, ČT-Brno přes Svitavy a v podstatě na 090 (Kólleda) není, jinak HV zahr. dopravců na to nejsou vybaveny, tam G-STOP neznají.
Já to považuji za užitečné zažízení, nicméně musí fungovat na 100% (nebo téměř na 100%), pokud je to závislé na tom, jak má fíra naladěnou vysílačku a zda zrovna nehovoří, je to na dvě věci. Na druhou stranu je pravda, že lepší něco, než nic.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 20:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No první co mne praštilo do očí je toto "signalizačními světli" vyskytující v odkazu od Studyho. To je skvost. Omlouvám se za OT, ale nedalo mi to.
Tak dlouho si užíváš salámu
Až si salám začne užívat tebe
A tak dlouho jíš podezřele chutné saláty
Až se jedním staneš – ne-li
Pouhou bakterií bludné salmonely.
Clickman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 20:38:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tím bažantem to vypadá jako veselá historka. Ale zajímalo by mě, jak by se k tomu postavil zaměstnavatel kdybych přišel o oko. Naštěstí mě jeden z těch střepů sekl nad obočí. Chtělo by to bezpečnostní okna na všechny mašiny a ne jen na některé. Mimochodem,toho fógla jsem tam nechal.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 20:48:58    Odkaz na tento příspěvek  

Clickman: To s tím bažantem vypadá jako veselá historka obzvlášť po formulaci, navozující dojem, že tam bažant "vlétl". Přesto jsem si nedovolil žádný žert neboť zde strojvedoucí nepředvádějí zrovna smysl pro humor.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2289
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 04. listopadu 2008 - 21:28:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper a spol:

Kdybys to jednou v životě zažil a seděl za tím, nebo třeba v líném koutě a stalo se

toto


nebo nedávno zde zveřejněné snímky po srážce ve 140ti s bažantem, kdy ve skle líného koutu zela díra o průměru 70cm a střepy a maso s peřím bylo po celém stanovišti, přešla by každého chuť žertovat. Ono mít v očích střepy není nic k smíchu. Ten náraz a leknutí také stojí za to, i když se zrovna předmět nedostane dovnitř. Tak se nedivte, že žertům na podobné téma se fíra moc nesměje.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.