K-report
 

Archiv do 23. května 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 23. května 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
IQ výš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.95.185
Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 20:20:02    Odkaz na tento příspěvek  

Pes.........Zasloužil jsi si to možná právě proto,že ti všichni nadávají,myslím tím,že ti asi moc lidí tady příliš nerozumí,anebo nechtějí,ale to je jen můj dojem,fakt je,že občas z tebe vyleze,dle mého názoru,rozumná věc a to je tady světlá výjimka
IQ výš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.95.185
Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 20:27:14    Odkaz na tento příspěvek  

Pes...v Moravanech se nejezdí na PN,jen pomalá 50 km/h,jinak nic.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 20:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IQ výš: tak agentura JPP fungovala blbě..50 hm to je mi ale "opatření".
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 20:55:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čtenář:tak jěště chvilku budu chytrý:
" Pískování se provádí pomocí elektropneumatických ventilů Y131, Y132, ovládaných pomocí nožního spínače S135, S136 nebo tlačítka pískování S137, S138. V obvodu ventilu pískování je zapojeno impulsní relé K122, které při nožním ovládáním zajišťuje impulsní pískování. Kontakty směrového válce řídícího kontroléru S103.A, S104.A určují vždy 1. a 3. nápravy ve směru jízdy."
Obvod je to prajednoduchý, takže možné závady jsou jen, de facto, když pomineš "slepené" kontakty jen dvě zaseklý ep. ventil. To poznáš na manometru Hl. vzduchojemu. že ti rychle letí z lok vzduch (když už si hluchý :-)) a boží vůle :-))
Pozn. Vždy nižší číslo je pozice spínače/tlačítka na 1. stanovišti.

(Příspěvek byl editován uživatelem oldcerry.)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 21:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čtenář:Vzduchařina pískování
Z napájecího potrubí je uzavíracím kohoutem 971/4 přiveden vzduch ventilům 942/1,2 a do škrtiče 938/1, kde se jeho přetlak sníží na 7 barů. Ze škrtiče odchází stlačený vzduch ke dvěma elektropneumatickým ventilům pískování Y131 a Y132 ovládaným pedálem nebo tlačítkem pískování. Pomocné kontakty relé směrových přepínačů zaručují, že se pískuje pouze 1. a 3. dvojkolí ve směru jízdy lokomotivy. Jakmile jeden z elektropneumatických ventilů (Y131 nebo Y132) obdrží impuls, otevře průchod vzduchu 7 barů do příslušného ventilu 942 a ten potom propouští vzduch z napájecího potrubí do písečníkových kolen 930/1, 2, 5, 6 nebo 930/3, 4, 7, 8.
Takže zamezit pískování lze jednoduchým uzavřením kohoutu 971/4
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 21:00:18    Odkaz na tento příspěvek  

to Kočka: Jak by se v případě Moravany zachovalo ETCS L2? Vydalo by povolení k jízdě a asi by k tomu došlo stejně...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 21:00:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IQ výš: Já se víceméně snažím rejpat do vosího hnízda a ne všem je to po chuti.:-)
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
brux
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.166.34
Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 21:44:09    Odkaz na tento příspěvek  

Opatření OKV k dané oblasti a výňatek z předpisu ČD V 2
http://www.fscr.cz/index.php?option=com_remository&Itemid=33&func =fileinfo&id=18

Informace k dosavadním výsledkům šetření MU typu A1 Moravany
http://www.fscr.cz/index.php?option=com_remository&Itemid=33&func =fileinfo&id=17
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 21:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zrušíme kotouče a dáme všude zpátky špalky. a bude po problému :-)
brux
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.166.34
Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 21:56:23    Odkaz na tento příspěvek  

..anebo vypneme pískování....
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4857
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 21:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: dřív byl skoro v každém osobáku v klasice hytlák (BDs), vzhledem k současné skladbě vozového parku ČD bude realizace tohoto rozkazu asi místy dost problematická (neříkám ale, že neřešitelná). Variantu zavřených kohoutů pískování nyní pomíjím...
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.82.192
Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 22:05:49    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcery: Děkuji za popis obou obvodů, potvrtil jsi že se jedná o věc jednoduchou a v podstatě shodnou u všech el. lok. Tak proč vznikají opatření s jističem. To na mě dělá dojem, přiznání viny.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 22:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se mi to v té haldě příspěvků nechce hledat, ale kolik že byl údajně naměřen odpor náprav u toho osobáku v Mravanech? Vždyť je to přeci 16 paraleních odporů, ne? Takže i když měly nápravy víc, než 0,1 Ohmu, při součtu všech náprav se musí souhrnný odpor dost snížit, ne? (I když, pokud byl měřen odpor přes kolejnice, bylo tu už po součtu)
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 23:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak s veškerou vážností prohlašuji ,že ing Jan Paroubek je vůl,který neví nic o ježdění.
Vypnutí jističe nic neřeší. Důležité je zavření přívodu vzduchu když už.
Průtokoměr 471/843.. Už vidím jak se hned všechny škopky odstavují na rekonstrukci...Ale dejme tomu a co dál. Jedu rozsvítí se průtokoměr pískování (bože to je hovadina) a co dál zastavit /nezastavit, trať sjízdná /nesjízdná,lok schopná/ neschopná?
Klasika vyhnívací..bez udání termínu...
A nějako mi tam chybí.. Tak můžeme pískovat a nebo ne? Pokud ano, impulzně nebo trvale?
A jěště dovětek předchozí vlak důkladně popískuje a následný s vypnutým jističem najede na pískovou vrstvu a vypaří se...naprostý nesmysl vyplozen ing.Paroubkem Janem
V15
čl. 380 Postup při poruše brzd mj - použít pískování
čl.700 mj. -za ztížených klimatických podmínek
- ..při nebezpečí smýkání kol včas podpořte obnovení valení kol pískováním.

dovolím si doplnit čl.1 opatření za poslední větu...povinen vypnout jistič pískování. (škrtneme tečku a napíšeme) a prohlásit mašinu za neschopnou služby. :-))
pískař
Neregistrovaný host
Odeslán z: 208.53.157.31
Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 23:25:59    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry, mi spíš zaráží to: ...bude povinen ... Když už, je povinen. Takhle opět nikdo neví nic. A rekonstrukce? Dlouho se asi nezajezdí, je to zásah do vozidla. Po nehodě kvůli nepískování nemluvě.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 23:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Dobře jsi mu to nandal.

Stejně písku nevěřím, chci se zúčastnit oficiáního vyšetřovacího pokusu a klidně, ať se vlak podsypává bahnem (pískem) třeba 20x za sebou a pokud z monitoru nezmizí, nevěřím že to byla jeho vina.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
pískař
Neregistrovaný host
Odeslán z: 208.53.157.31
Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 23:28:54    Odkaz na tento příspěvek  

čtenář, ne, jde o vylučovací metodu. A vlastně snížení možného rizika. Co říkáš je nesmysl.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. května 2008 - 23:50:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pískař: děkuji za upozornění,sem si ve své euforii nevšiml, tak není vůl je korunovanej....
A kdyby náhodou někdo se chtěl do mě trefovat...
Takovéhle opatření musí vydat někdo podstatně důležitější než nějaký Honza. A každopádně tam chybí ...oproti ustanovení předpisu V2,V15.. čl...atd. Takže takovéhle opatření může vydat jen ten kdo podepisuje předpisy. Zpracovat ho může třebas i tenhle Honza, ale schválit a podepsat ho musí generál.
Avřd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 02:22:12    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:...Takže takovéhle opatření může vydat jen ten kdo podepisuje předpisy. Zpracovat ho může třebas i tenhle Honza, ale schválit a podepsat ho musí generál.
To sfouknou levou zadní... - tenhle "Honza" je synem "Jirky" ( bývalého občana no 2 ).
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 07:37:57    Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Už po třetí, odpor mezi kolejnicemi a soupravou byl naměřen přes 1 MOhm (1 mega Ohm = 1 milion Ohmů). A nějaké zkoušky vůbec nic neprokážou, pokud se nepřipraví podmínky přesně odpovídající těm v Moravanech (mokrá kolej v celé délce, mokré obruče apod.).

Mě osobně by zajímala odpověď na otázku, jak velké by muselo být fritovací napětí, aby vlak zašuntoval i na vrstvě písku 1 mm silné?! Na to mně tady asi nikdo neodpoví, protože se tím u nás nikdo nezabývá.

V síti SŽDC je schválen pouze jeden typ "vysokonapěťových" KO: HVITC od Alstomu.
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 07:38:09    Odkaz na tento příspěvek  

Pískař: Nesouhlasím, jestli-že udělám opatření s polovičním efektem tak přece nahraji někomu druhému na smeč. To je při takové nehodě dost "vo šajstlich", jak se říká spisovně. Jestli-že shodím jistič, tak se mě tam může dostat vzduch, který stejně tak jako u všech ostatních lok. uvádí do pohybu písek v písečníkových kolenech. Takže, já bych si raději zavřel ten kohoutek. Stejné to je se sběrači, jestlže nechci, aby se mě zvedl některý sběrač, tak je jednodušší, bezpečnější a rychlejší zavřít kohoutek a ať se ostatní obvody třeba zblázní. To dokazují i opatření v MPBP, co se má udělat při určité práci ve strojovně? Je jasné, že vše je ve stádiu vyšetřování, uvidíme co přinese.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.5.61
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 07:55:05    Odkaz na tento příspěvek  

No a je to. Vypnout pískování...před dvěma lety podzim přišla někdy koncem října taková pravá podzimní počasová slota (déšť, vítr, listí lítalo semtam, lepilo se na koleje) a určitě si mnozí vybaví že v tehdejší Ne odpoledne+Po ráno bylo hodně uvázlých vlaků, a to i poměrně lehkých osobáků i rychlíků. Potíže měly takové soupravy jako 363+6vz, 842+1vlek v místech nepříliš obvyklých a ani nijak zvlášť nevyhlášených. Byla z toho taky fůra zpoždění a následovalo opatření o tom, že pískování je nutno na všech vozidlech bezpodmínečně zprovoznit a že mašina bez fuknčního pískování nesmí z depa...tak teď se tlučeme hlavou o druhou zeď.
zvídavý diletant
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.102.226
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 08:04:27    Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro připomenutí. Pan Hajnej zde zmiňoval, že podobný problém s pískem a kolejovými obvody řešili už i v Německu. Nemohl by tedy někdo z odpovědných pracovníků potlačit národní hrdost - jen čistě v zájmu přežití - a prostudovat jak tento problém řešili v Německu?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 08:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
Takže zamezit pískování lze jednoduchým uzavřením kohoutu 971/4

Ovšem pokud s ním hneš. Já musel při své jediné příhodě se zaseklým pískováním asi před měsícem použít kladivo. Moc často se s tím kohoutem na tom peršingu asi nehýbe.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 08:32:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak velké by muselo být fritovací napětí, aby vlak zašuntoval i na vrstvě písku 1 mm silné

O něco menší než v troleji?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 08:49:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen malý dotaz, v Moravanech jeden výpravčí sledoval venku odjezd Os vlaku a zároveň druhý vevnitř postavil VC pro Lv po zdánlivém uvolnění koleje s Os? Pokud by to bylo na jednom výpravčím, a cesta nebyla v zásobníku a stanice nebyla zapojena do AB, taky by se to nestalo. Trochu mě zaráží, i když to nebyla vina ZZ, že není patrna snaha nic zdokonalit v této oblasti.

No a ještě k pískování, je jasné, že bez pískování se nedá rozumně jezdit. A jestli se nepletu, problém byl v tom, že na Os 5011 nešuntovala žádná náprava, protože loko podsypávala už před první nápravu. Tak se nabízí myšlenka, pokud blokovat pískování, tak jen pod první nápravu.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 08:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn : jak jednoduché, nejde zavřít dle nařízení = lok neschopná.
Avřd : víte moje úvaha byla "To je snad syn toho vola socana" A hle, slepé kuře našlo zrno.
749.241 : Zavřít pískování je řešení dočasné.
Ale pořád je lepší když nějakej vlak nepojede pro adhezní podmínky než když druhej pojede 140 na obsazenou nemyslíš?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 08:54:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls:

No a ještě k pískování, je jasné, že bez pískování se nedá rozumně jezdit

Ale to by ses divil, jak se dá. 451, 460, 471 (většina) písek nemá a taky se jedzí a dokonce i brzdí. Jen se prostě musí trošku jinak.

Když to blokneš jen pod první nápravu, tak to tomu nepomůžeš, ta se ti roztočí jako první, bo klopný moment podvozku, no ni? Ale myslím že ses špatně vyjádřil viď?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Bubu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 7-2002
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 08:58:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aho, raději vymyslíme spoustu opatření okolo, než aby se upravilo ZZ......
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 09:12:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:Tak s veškerou vážností prohlašuji ,že ing Jan Paroubek je vůl,který neví nic o ježdění.

Možná by ses divil. Je to bývalý fíra (ovšem ne ve smyslu Gross). Já osobně jsem rád, že vyplodil pod tlakem FS aspoň něco. Zatímco ostatní stále mlčí a mlčí a...... tobě se možná ta opatření zdají přiblblá. Já si myslím, že je to to nejrozumnější a současně rychle proveditelné (krom toho osazování průtokoměrů) co se dá momentálně udělat. Další závěry bych nechal až se to komplet dovyšetří.

K tomu Dr Vávrovi, jak tady nějaký prskavec zase prudil: Už byste si měli uvědomit, že žádný právník nepodává samovolně žádná trestní osnámení, ani nerozjíždí jakékoliv jiné kauzy. Toto dělají právníci vždy a jedině na popud zaměstnavatele, nebo klienta. Ta poznámka pana IQ výš svědčí o jeho velmi nízkém právním vědomí, ne-li IQ vůbec.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 09:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bubu:Aho, raději vymyslíme spoustu opatření okolo, než aby se upravilo ZZ......

Jistě. Skvělá myšlenka. Až na takovou malou drobnost. Kde na to vzít? Z peněz daňových poplatníků?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1968
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 09:17:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: nevyjádřil jsem se asi přesně, blok pískování pod první nápravu proto, aby vždy šuntovala, aby pod ní písek nikdy nebyl. Je tedy pak otázkou, zda má smysl sypat pod druhý podvozek a zbytek vlaku, a jak je to které HV se s tím schopno vypořádat. Pro brždění to zřejmě smysl má. No a pokud nemáš problém jet bez písku za všech okolností, pak nevím proč taková nevole vůči zákazu pískování. Tím ovšem zcela popíráš co píše 749.241.

Bubu: možné úpravy ZZ by stejně řešily jen něco. Pro úplné řešení by se to tu na pár let muselo zavřít a udělat úplně jinak, což nelze.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 09:18:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:Dobře jsi mu to nandal.

To nebylo moc vtipné, Hafušo.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 09:28:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DRNe, kdo říká, že je to vtipné? U tohohle případu není vtipné nic. Snad jen to vydané opatření :-)
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 09:38:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zakažte pískování a reginy si u nás při mrholení ani neprdnou.Ono jak tak poslouchám,nejen tady,ale i od kolegů v práci,o tom co se jim stalo a nestalo,tak ta ESA asi moc spolehlivá není.Např.: na předvěsti volno,na vjezdu 40 a výstraha.Na vjezdu 40 a volno,na odjezdu 40 a výstraha.Nejsem zabezpečovák,jsem blbý fíra,ale myslím si,že těch problému bylo dost.A teď se provalily.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 09:39:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls:Tím ovšem zcela popíráš co píše 749.241

Nevím, jestli ti to vyzní jako popírání. Ale pár km s různými druhy vlaků jsem najel a skutečně na všech površích (adhezně) a nemůžu říct, že bych se někdy zlobil,že písek mám. Nicméně, taková řada 123 ex DKV Praha nemívala za bolševika písek takřka vůbec a taky jsem s ní vyrval 50 wapek do 14 dní nákladním vlakem nejetého úseku Oldřichov - Louka u Litvínova (dnes už se tam s nákl. vlakem snad ani nepotkáš). Na ešusu se běžně kloužem bez písku, stejně na 451 a dříve 460. Písek je dobrá věc, ale dá se vyjít i bez něj, jen jezdíš a brzdíš jak posranej. Jistě se najdou krizovky, kdy se bez něj neuprdneš (motor s vlekem z Čížkovic do Obrnic), nějaká ta vlečka 100 let nejetá. Ale pokud bude výsledkem zákazu pískování jen to, že prostě občas někde někdo nevyjede, nebo proklouže zastávku (u návěstidla už by bylo hůř, ale kdo z nás k červené kvaltuje jako do zastávky???), pak to jako dostatečnou záruku činnosti KO naší provenience beru. A to v tom mám narozdíl od většiny zdejších svou prdel.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 09:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls:Tím ovšem zcela popíráš co píše 749.241

Nevím, jestli ti to vyzní jako popírání. Ale pár km s různými druhy vlaků jsem najel a skutečně na všech površích (adhezně) a nemůžu říct, že bych se někdy zlobil,že písek mám. Nicméně, taková řada 123 ex DKV Praha nemívala za bolševika písek takřka vůbec a taky jsem s ní vyrval 50 wapek do 14 dní nákladním vlakem nejetého úseku Oldřichov - Louka u Litvínova (dnes už se tam s nákl. vlakem snad ani nepotkáš). Na ešusu se běžně kloužem bez písku, stejně na 451 a dříve 460. Písek je dobrá věc, ale dá se vyjít i bez něj, jen jezdíš a brzdíš jak posranej. Jistě se najdou krizovky, kdy se bez něj neuprdneš (motor s vlekem z Čížkovic do Obrnic), nějaká ta vlečka 100 let nejetá. Ale pokud bude výsledkem zákazu pískování jen to, že prostě občas někde někdo nevyjede, nebo proklouže zastávku (u návěstidla už by bylo hůř, ale kdo z nás k červené kvaltuje jako do zastávky???), pak to jako dostatečnou záruku činnosti KO naší provenience beru. A to v té mašině mám narozdíl od většiny zdejších svou .....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 09:48:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Já to bral z pohledu toho, aby se splnily oba protichůdné požadavky, šuntovat nepodsypanou první nápravou či podvozkem, zbytek soupravy by podsypat šel a při špatné adhezi by to pomohlo bez ohrožení bezpečnosti. Zdá se mi to jako lepší řešení než nesypat či nemít možnost sypat vůbec.

Milanklewar: ale 814 má špalky, té to nehrozí. Podle závěrů usuzuju, že kdyby se nemohl lepit písek i na kola, čili špalkové brzdy aspoň někde v soupravě, taky by k tomu nedošlo.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 09:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanklewar:

Máš pravdu, regionoha ráno na Jedlovou na podzim, hnací vpřed, to je totéž jako ten 810 s 010 přes Třebívlice. Tam konstruktéři vážně udělali botu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hrbdrb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 09:59:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někdo vymyslel myšlenku že za to může písek, já bych to viděl jinak: Jakým způsobem se věnovala výpravčí řízení provozu,když si nevšimla že jí z monitoru zmizel vlak? Proč výpravčí jsou zbaveny povinnosti kontrolovat volnost koleje pohledem před tím než postaví pro další vlak? Jak je možné že počítač náprav na jedné straně něco napočítá a na druhé straně to neodečte tak se může stát něco takového? Nebo snad na koridoru v rámci úspor počítače náprav nejsou? Jsem strojvůdce a těch otázek si kladu více a po 17ti letech odježděných si na mnohé dokážu sám (a jistě nejen já) odpovědět.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 10:02:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn : Tak než se vrátím do tupce...
Těhle "bývalých" fírů znám dost a jakmile slyším nějakého úředníka říci, že je bývalý fíra tak se začínám děsit.
Ty osobně si rád ,ale já teda čumím co za vola je na postu šéfa.To opatření je absolutně nekonkrétní.Ale abych jen neplácal.
No a pokud se opravdu obalilo bláto na kola i koleje tak zdrže moc nepomohou..sice setřou bláto z kol, ale ne z koleje.Ale budiž .jenže by to muselo znít...
1. okamžitě sestavte vlaky o 4 a méně vozech tak, aby nejméně jeden vůz byl se špalíkovou brzdou.
S okamžitou platností nařizuji vypnout jistič obvodu pískování a uzavřít kohout přístupu vzduchu k pískovacímu zařízení.Kde toto není možné okamžitě lok odstavte a písek odzbrojte.
2. s tím by se dalo souhlasit. (jenže tuhle sračku někdo objednal,dodal a někdo jí měl převzít)
3.Blábol. Bez konkrétní datace. A zbytek už jsem psal.
A doplnil bych -
4. S okamžitou platností nařizuji zjišťování volnosti vlakové cesty pohledem a tam kde to není možné zavádím povinost sledovat průjezd s ohledem na obsazování/neobsazování sousedních obvodů.Jakékoliv odchylky od správné činosti zab.zař. jsou důvodem k zastavení provozu.
5.Protože bod 1. je odchylný od nařízení předpisů inkriminované články zatím pozbývají platnost (jsem lenivý to rozepisovat)
6. při zhoršených adhezních podmínkách řaďte vlaky s postrkovou lok. dle momentální situace.(Pk.. vlak vám eventuelní sračky na kolejích setře a ta zadní má o mnoho lepší adhezní podmínky)
7.Služba (zab.zař. nevím z hlavy číslo) okamžitě začne prověřovat všechny zab zař. stanic s ohledem na MÚ Moravany.
Asi takhle, ve stručnosti. A já bych k tomu napařil závazné termíny a eventuelně vyhrožoval náhradami škod.Dalo by se toho zadat víc. A s chutí ,až bych to sesmolil a vydal, si řekl.."A teď se poserte". Já pro současnou situaci udělal vše....
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 10:08:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jeden dotaz: A co čistící přítlak zdrží?Kdysi tak vychvalovaný.
pískař
Neregistrovaný host
Odeslán z: 208.53.157.31
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 10:09:46    Odkaz na tento příspěvek  

čtenář, nechápu v čem nesouhlasíš, neodporuji. Snad doplním, že souhlasím s tím, že když opravdu nepískovat, zavřít vzduch.
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 10:14:04    Odkaz na tento příspěvek  

Hrbdrb:

1) V Moravanech nejsou počítače náprav, ale kolejové obvody. PN mají proti KO svoje výhody, ale také mnoho nevýhod (nehlídají lom koleje, někdo je musí po resetu vynulovat apod.) Už to tady píšu snad podesáté.

2) Výpravčí žádné povinnosti neporušila, naopak se snažila zastavit Lv vysílačkou, jak jsem se včera dozvěděl.

3) Hlásit a vyšetřovat by se měla každá ztráta šuntu. Kolikrát u jsem slyšel, že se ztratila 810-ka, Bafix nebo MUV-ka. Jenže dokud se nebude každý takový případ hlásit a vyšetřovat, tak jsou to jen řeči dobré tak do hospody k pívu.

4) Hysterické výlevy typu: "Všichni jste vrazi, jděte se oběsit!" zřejmě ničemu nepomůžou. Nehoda se musí nejprve řádně vyšetřit a já v tomhle plně důvěřuju Drážní inspekci ČR. Po zjištění příčin se jistě budou dělat nějaká opatření.
Cimolitik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 10:17:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem hledal na webu ČD, jestli tam není nějaká informace o nehodě v Moravanech - nic.

Poněkud podivně vyznívá v této souvislosti název článku: "Kolo a železnice - dobré spojení"
http://www.zon.cz - lepší točenou jste nepili!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 10:27:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

Bod 4 a 7 těžko může nařídit ředitel naší služby (12). Opakuji, že jsem rád, že se tomu věnuje a něco se snaží vydat aspoň někdo. Lepší, než to dvoudenní mlčení jehňátek.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 10:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn : dobře souhlasím a to mi jako chceš naznačit ,že jedině vozidlový šéf něco řeší (i když podle mého dost stupidně) a ostatním je to jedno?? No nazdar hodiny. Kvalitní darmožrouti..
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 10:44:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cimolitik: proč by mělo na webu ČD být něco o nehodě? Copak jakýkoliv dopravce informuje na svém webu o tom že jim někdo nabořil dopravní prostředek?????

A těm co tvrdí že ESA není spolehlivá, je otázka jak moc to hlásí jako MU?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 11:02:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noltha:"A těm co tvrdí že ESA není spolehlivá, je otázka jak moc to hlásí jako MU?"
Jo tak teď jste udeřil na hlavičku...Jenže ryba smrdí od hlavy a když vám nadřízení řeknou, že to není možné že jste se spletl.( V lepším případě,v horším vyhrožují přezkouškama).Volají firovi domů jestli výpravka nekecá a pak se strašně diví ,že je to možné..
Kdysi přednosta musel složit jednu šichtu týdně jako plácačka(většinou v Po),strojmistři si párkrát za rok také zajezdili.. To nebylo vůbec nic špatného. Věděli s čím se jejich podřízení potýkají.
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 11:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
já vím to chápu, není to jednoduché, ale tím chci jen naznačit že je hezké volat po tom že je to nespolehlivé, ale když se o tom nedozvědí zodpovědní pracovníci tak se s tím nehne .... tím nechci říci že je chyba v tom že to nikdo nehlásí, asi se tak děje, ale ti co by to měli poslat dál to zahodí .... prostě se to tím šíleným systémem nedostane tam kam by mělo ;-)
Myslím že se shodnem na tom že nemužu změnit či opravit něco a čem nemám tušení že nepracuje jak by mělo ;-) (myslím to obecně)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 11:21:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noltha : Souhlasím s vámi, však i já má trochu másla na hlavě. Moje zásada nikdy nežalovat, je někdy chybná. Bohužel. Víte kolik desítek let trvalo zlomit prokletí o neomylnosti autobloku...A tohle je stejné. Podle mého soudu je to nejzávažnější nehoda za mnoho let, bo selhal systém. A přístup šéfů k tomu ,je snad jěště horší.
Hrbdrb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 11:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jasně zakažte pískování!!!!!!!!!!
Do měsíce nebude čím jezdit, protože všechno bude obuté. To nebyl blb co to vymyslel ,to byl pablb.Nebo spolumajitej soustruhu na dvojkolí.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.14.192
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 11:29:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn: zákaz pískování u podobných vlaků jako se účastnil nehody je zatím asi jediné a snad účinné řešení.
Jenže si to vezmi z opačné strany:
Drn (nebo někdo jiný, to je jedno) projede stůj, bude to mít tragické následky, přijde soud a fíra se bude hájit "kdyby bylo funkční pískování, zastavil bych". Fíra je v situaci, že musí jet tak aby vždy zastavil (nebudu to dál rozvádět)...Když bude mít zakázané pískování, je to jako kdyby měl nařízeno jet s mašinou bez poloviny zdrží, nebo třeba nepřekročit 1bar ve válcích (protože v minulosti došlo k fiktivní nehodě a zjistilo se, že při vyšším tlaku v brzdových válcích se roztrhly manžety u 3 vozů ze 4 a vlak nebrzdil).
Hrbdrb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 11:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RCB: Hlavně jestli jses to dozvěděl z výpovědi té výpravčí. Nechci nikoho napadat, ale párkrát už jsem u protokolu byl a papír snese všechno.Výpovědi se sepisují učelově, aby se mě pokud možno nic nestalo a dokažte mě že nekecám. Upozornění.... to nemusí být tento případ
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1593
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 11:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do měsíce nebude čím jezdit, protože všechno bude obuté
Hm ty Bymee kotouče jsou obuté tak či tak. Nejsou tam náhodou protismyková zařízení?
Tak přemýšlím, kdy jsem naposled použil písek, za jízdy, nevzpomínám si. Někdy si posypu kolej před najetím na soupravu při zhoršených adhezních podmínkách, toť asi vše. Učili náš kdysi, že za jízdy cca nad 50km/hod pískovat nemá smysl.
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.213.63
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 11:38:08    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: 4. S okamžitou platností nařizuji zjišťování volnosti vlakové cesty pohledem a tam kde to není možné zavádím povinost sledovat průjezd s ohledem na obsazování/neobsazování sousedních obvodů.Jakékoliv odchylky od správné činosti zab.zař. jsou důvodem k zastavení provozu.

Jsem laik, ale s tímhle naprosto souhlasím, myslím si, že by to bylo daleko lepší opatření než zakázat pískování. A ještě bych to doplnil o zákaz používání zásobníku vlakových cest. Vím, že zásobník je dobrá věc pro usnadnění práce výpravčího, ale když toto usnadnění možná nepřímo zavinilo nehodu se smrtí člověka, tak bych ho raději nepoužíval. Podle mě je bezpečnější, když výpravčí sleduje provoz a každému vlaku staví cestu ručně, než když si tam nahází do zásobníku čtyři vlaky za sebou a spoléhá se, že "ESA to zařídí"...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 11:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrbdrb,749.241: kdybyste četli moje příspěvky tak to z toho vyplývá...Někdo z mocipánů si holt na sebe musí vzít tu odpovědnost. A to se zatím nestalo.To mi na tom všem vadí nejvíc. A tečka.
My to tu nevyřešíme a tak zas jdu strkat čumák do oprátky :-))
A Drna nechte,určitě dělá vše pro to aby se to změnilo. Zatím ho nadšení a elán nepřešel.
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 12:02:01    Odkaz na tento příspěvek  

Hrbdrb: Radiová komunikace od výpravčího se nahrává, takže se dá snadno dokázat, jak to bylo.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 12:24:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RBC: V Moravanech je REDAT?
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 23. května 2008 - 12:27:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
no musím souhlasit že jsem metodu "nežalovat" určitě také použil, kolikrát to bylo o tom že přece se nic nestalo tak v pohodě.
Tady se bohužel stalo, a doufejme že se z toho poučíme a nalezneme řešení které zamezí opakování.

A k tomu zákazu používání zásobníku ..... řekně te mi na jakém zařízení (jen ESA či všechny zařízení s JOP ?) a potom jak to chcete udělat technicky?