K-report
 

Archiv do 30. května 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 30. května 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 19:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mrtvá žena na kolejích, hasiči pomáhali více než stovce cestujících

http://www.akcni.net/aktualne-mrtva-zena-na-kolejich-hasici-pomah ali-vice-nez-stovce-cestujicich
www.vlakybroumov.estranky.cz
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 19:52:38    Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct:zákaz plombování!!Hlavně tohle ho chudáka stálo život, nebýt tam tak se zachránil a byl mezi námi...věřim tomu...
Naprostý absolutní nesmysl. Nevím kdo ti zase nafukuje hlavu, ale u komise lokomotivy jsem tě neviděl. Myslím, že tohle už je hodně za hranou...
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 20:29:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já trvám na vyšetřovacím pokusu (s povolenou účastí veřejnosti), kdy za vlhka posypeme kolej stejným pískem, co tam byl, necháme tam najet stejný vlak a budeme furt popojíždět sem a tam, vydatně sypat a koukat, jestli z ESY zmizí, nebo ne. Pokud ano, uvěřím této verzi.
pískař
Neregistrovaný host
Odeslán z: 208.53.157.31
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 20:58:34    Odkaz na tento příspěvek  

Drn,
a to jsi ještě opomněl jednu věc. Připravuješ si lokomtivu a vše je v pořádku. Jak se vyzkouší funkčnost průtokoměru pískovačů, zejména prdne-li jeho žárovka.
PS: byl-li osobák podsypán a odizolován, znamená to že kolo opustilo temeno kolejnice(vlivem vrstvy písku). Tedy vlastně vyšinutí.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 21:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VláďaH:
Naprostý absolutní nesmysl. Nevím kdo ti zase nafukuje hlavu, ale u komise lokomotivy jsem tě neviděl. Myslím, že tohle už je hodně za hranou...

Až tam na tý mašině budeš mít denně prdel, soudruhu, a to nejen v krásném počasí, kdy je dohlednost až na obzor (kdy tak rádi na mašině opruzují různí ti nadželezničáři s povolením od GŘ), ale i v mlze, kdy nevidíš z mašiny na peron, pak budeš sakra rád za to, že ta strojovna za tebou bude rychle přístupná. Protože při průseru, jako v Moravanech, ti moc jiných možností, než prvě strojovna, nezbývá. Přečti si k tomuto příspěvek Hajnýho. Ten to shrnul elegantně a výstižně.

Já urvu každou takovou plombu, na kterou narazím, a zkuste mi v tom zabránit. Nenašel jsem totiž zdraví na hnoji!
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 21:24:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: 1* a dvakrát podtržená...
Avřd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 21:27:44    Odkaz na tento příspěvek  

(( Plebs:
pokud by zabezpečovačka autobloku zaznamenala na jednom úseku dva vlaky tak aby nuceně došlo k výpadku napájení TV a bylo b
Ona ztráta napětí na Esech nebo Peršingách dokáže pod výkonem udělat pěknou paseku. Dojde k zablokování jízdního měniče a pak se musí celý systém restartovat.))
Co je tohle za kidy ?
Na autobloku je povoleno sjetí více vlaků do jednoho oddílu zcela legálně při dodržení stanovených podmínek.

Jaký restart systému ? Žádný systém tam není. Pouze se vnějším podnětem ( podpětí ) zablokují pulzní měniče a CRC ( centrální řídící člen ), stačí pak přepínačem NJ vynulovat čítač a jede se dál.

(( pískař PS: byl-li osobák podsypán a odizolován, znamená to že kolo opustilo temeno kolejnice(vlivem vrstvy písku). Tedy vlastně vyšinutí.)) Áno ? A kolikkrát je za jízdy kolo vzdáleno od temene kolejnice vlivem nerovností na několik mm i cm jak poskakuje ?! Také vyšinutí ?
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 21:40:43    Odkaz na tento příspěvek  

Drn:Až tam na tý mašině budeš mít denně prdel, soudruhu
Nemusíte každou hodinu na tomto fóru všechny přesvědčovat, že jste hulvát. Tady už to všichni ví.
Pokud by vám provedení plomby zabránilo otočit kliku, tak to je samozřejmě špatně. I přes neustálé debaty o například trojím otočení vazacího drátu apod. zatím žádné foto - pokud by jste na něco takového narazil, sem s tím. A upozorňuji, že předpisově to musí být plombováno, je to zařízení pro překonání bezpečnostního prvku provozovny z vysokým napětím. Takže pokud by jste to nechtěl plombovat, zřejmě by si strojvedoucí museli dodělat vyhlášku 50 §8. To by ovšem přestaly jezdit vlaky. Na to ovšem konstruktéři Škodovky pozapoměli, když vymýšleli prosávanou strojovnu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 22:05:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zřejmě by si strojvedoucí museli dodělat vyhlášku 50 §8.

Tak to jste mne uklidnil, já to tedy klíďo urvat mohu. 8 mičku mám od roku 1993 a stále obnovovanou. Jsem hulvát, když vidím, že má někdo chytré připomínky k věcem, které se ho netýkají. Které ho neohrožují. U nás se kolem drah vůbec motá spousta chytrých a zasvěcených expertů s nulovou zodpovědností. A když se něco řeší, viník bývá téměř vždy jistý. Tipněte kdo? A pak se divte, že je někdo hulvát. Jak se do lesa volá......a věřte, s přístupem některých pánů velkomožných bude hůř. Nasranost mančaftu je už na samé hranici....

Nevím kdo jste, jakou pozici zastáváte, a je mi to fakt jedno. Svůj názor si řeknu, ať se to komukoli líbí nebo ne. A vy, když se tak tajemně stavíte vědoucím (komise mašiny....), poučte hulváta tupouna, jak to tedy bylo "doopravdy", nebo se bude zase tutlat a mlžit?

P.S. Jezdím 23 let a za tu dobu by mi už nestačily prsty jedné ruky, abych spočítal, kolik mých dobrých známých a dokonce jeden kamarád od fochu zařvali za různých okolností. Chybou jiného, údajným projetím návěstidla v poloze zakazující jízdu(po Moravanech bych dost o pár případech pochyboval).
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
lašna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.12.16
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 22:20:10    Odkaz na tento příspěvek  

já na těch krabicích jezdím a spousta jich má urvané plomby. Podle mě ty plomby jsou k ničemu - co dokazují? Nic. Většinou je urve dílna, když vleze na stanoviště, kde není vypínač baterií a jím se to nechce obcházet! Ve stavu "pod napětím" jsou dveře stejně zajištěné a nesetkal jsem se tím aby zajišťovací klika byla pootočená - odjištěná. Nepotřebuji znát vyhlášku 50, abych věděl, že ve strojovně je proud který zabíjí. Už jsem ale viděl tak dokonale zaplombované dveře - drátek asi 4-5X omotán, že bych to asi neutrhl.....
pískař
Neregistrovaný host
Odeslán z: 208.53.157.31
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 22:23:10    Odkaz na tento příspěvek  

Avřd,
pro své tvrzení musíš předložit důkaz. S pískem v tomto případě je to asi nepochybné. A nejeden KV najetí na zapomenutý klín takto hodnotí - opustí-li kolo temeno kolejnice ...
lašna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.12.16
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 22:23:21    Odkaz na tento příspěvek  

ještě dodávám, že utěk do strojovny zachránil už mnoho životů a neslyšel jsem o případu, že by v takové situaci byl fíra zasažen proudem.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1534
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 22:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nasranost mančaftu je už na samé hranici....


Máme to chápat tak, že bude brzy někde vyoknění (defenestrace)?
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 22:30:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VláďaH: k plombě není důvod ,jedině pro pitomce kteří se chodí natřásat ,že mohou lézt na stanoviště. Je to naprosto zbytečné opatření a i nesmyslné.
A tak mi vysvětlete jak to že to není plombované na všech lok ř. 230,240,242 ? Na žehličkách na žádných dveřích taky plomba není.
Drn : na urážení jsem tady já,ty se nevztekej, na černé listině jsem já.:-))
Avřd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 22:41:02    Odkaz na tento příspěvek  

(( pískař :Avřd,
pro své tvrzení musíš předložit důkaz. S pískem v tomto případě je to asi nepochybné. A nejeden KV najetí na zapomenutý klín takto hodnotí - opustí-li kolo temeno kolejnice ...))
Navštiv archiv ÚPV ( jestli ještě tahle instituce existuje - býval na "Raketě" u TGM ) a nechej si vyhledat nějaké video se záznamem kamery styku kolo/kolejnice za jízdy . To budeš koukat, kolikkrát je to hezky daleko v luftě. Ostatně to dnes půjde určitě vyhledat i někde na webu a nebude toho málo.
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 22:41:34    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: No tohle asi nemá cenu, že? Tímto vašim příspěvkem asi diskuzi nerozvinem.
Jsem hulvát, když vidím, že má někdo chytré připomínky k věcem, které se ho netýkají.
Ne, jste hulvát, protože někoho nazývate soudruhem. To je dosti tvrdé kafe v naši společnosti, nemyslíte?
Jsem hulvát, když vidím, že má někdo chytré připomínky k věcem, které se ho netýkají.
Proboha co vidíte, jak toto můžete tvrdit? Vy si myslíte, že lidi kteří nesedí v mašině jsou jako v pohodě, jich se to netýká? Zabezpečováci, že se jim ztratil vlak. Lokomotiváři, že selhal EP ventil a vypadá to, že to způsobilo zabití člověka. To zdejší fórum značně podceňujete. A jen aby se netutlalo k nehodě, plomba tam nebyla.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 22:47:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

Měl jsem cvičnýho. Mluvil ve stejném duchu, jako my dva (západky), ale stejně se najdou hovada, která to budou dál omotávat. Naštěstí, ústecké stroje to měly vždy odjištěno, stejně tak pražské. Nicméně ten KV mi sám řekl,že řada kolegů z Plzně dokonce psala hlášení na to, že pražská esa (dokud ještě nějaká byla) to nemají zaplombované a požadovali vždy opravu. Asi to byli blbci, kterým nedocházelo, co je taková srandička může stát.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 22:54:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VláďaH:
Ne, jste hulvát, protože někoho nazývate soudruhem.
Jste nějaká háklivka. Znám mnohem horší nadávky. Zajímavé je, že toto oslovení paradoxně vždy nejvíc vadí těm bývalým soudruhům, co rudou zahodili hned v listopadu 89. Takové tak oslovuji velmi rád. Jestli k nim nepatříte, tak sorry.

Když tam ta plomba nebyla, proč tedy neotevřel dveře a neschoval se? Nebo budete tvrdit, že na těch dveřích namačknutý nebyl a do strojovny se nedobýval?

Stejně mám potíže vám to uvěřit.

Podceňuji fórum v jakém smyslu? Že bych mohl nést následky za své názory?


S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1535
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 23:03:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy toho naděláte, kdyždej snad ví, že ho 3/25kV může zabít. Jak zde bylo napsáno, po otevření dveří stejně padá smeták a nastává elektricky bezpečný stav. A i kdyby ne, tak mi někdo říkal, že jsou tam živé části kryty nějakými sítěmi, či co.

Radši mi vy, firové es a peršánů, napište, jestli při použití rychlobrzdy (a páky výkonu v nule) automaticky spíná EDB, nebo je nutno ji zapnut manuálně zatažením do "mínusu".
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 23:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VláďaH:

K těm výčitkám jiným za smrt fíry.....nevěřím. Svědomí našich lidí je dost gumové. Dost dlouho jsem byl exponován dojmy z prostředí zabezpečováků, kteří s výpravčími upekli vždycky chutný dort, který pak vyžral fíra (odplombovaná talčítka závěrů vlakových nebo posunových cest zázračně zašitá těsně před příchodem vyšetřováků), antidatované zápisy v knize použití. Moc dobře věděli, že fíra nemá šanci se bránit, pokud nemá na své straně záznam proužku, což u přivolávačky nemá nikdy. A kolik znám kolegů, které výpravčí podhodil a pak použití přivolávačky zapřel a kámoš zabezpečovák mu vše potřebné včas zašil. V tomhle mne nepřesvědčíte. Každý si chrání svou kůži i za cenu, že nevinný půjde do krimu. Nebo min přijde na čas o práci. Je málo takových, co řeknou: "Ano, podělal jsem to. Můžu za to já."
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 23:09:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:

U es ani u peršingů se EDB nezadává "pákou výkonu", ale samostatným cecíkem.To si pleteš se 150, 350....

Při rychlobrzdě normálně naběhne EDB a brzdí stejně jako bys brzdil provozně. Byla na to udělána rekonstrukce v zapojení, aby při prudkém poklesu tlaku v potrubí v okamžiku, kdy ještě lok. táhne, nedošlo k vypadnutí HV a tím nečinné EDB.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 23:20:36    Odkaz na tento příspěvek  

Drn:Jestli k nim nepatříte, tak sorry.
Ne, to opravu nepatřím. Přijímám. Na další otázky již ovšem odpovědi bohužel nejsou a stěží kdy budou.
Že bych mohl nést následky za své názory?
No to nevím, myslíte že by na vás třeba diskutéři uspořádali hon? To asi ne.

Oldcerry: A tak mi vysvětlete jak to že to není plombované na všech lok ř. 230,240,242 ? Na žehličkách na žádných dveřích taky plomba není.
No ale myslím, že to je problém únikových cest přes elektrickou provozovnu, což je jen u 163/363. U střídavek to řeší prostor za stanovištěm, třeba stejně jako na 150/350. A ideálně to řeší 371/2.

lašna:neslyšel jsem o případu, že by v takové situaci byl fíra zasažen proudem. Buďte rád kolego. Slyšel jste někdy třeba o haváriích stejnosměrných hlavních vypínačů, kdy je vypínač vypnut a oblouk hoří v deionizační komoře, až to upáli K36? Co třeba závady K141, kdy koncáky dveří zareagují a relé nikoli. Proč myslíte, že je povinností strojvedoucího před vstupem do strojovny vizuálně zkontrolovat polohu sběračů a následně voltmetr filtu? Vím, realita, ale......Ono ty podmínky záchrany ve strojovně jsou totiž dvě: Za prvé se tam maximálně rychle dostat, za druhé nebýt zabit elektrickým proudem. A problémy rostou s kapacitou instalovaných kondenzátorů. Nic, dneska end.
Avřd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 23:23:59    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: ... EDB
Ale podmínkou funkčnosti je provozní stav lokomotivy. Pokud bude strojovna v "bezpečném stavu" nebo přechodu do tohoto stavu ( shozen HV, odpojeno, zkratováno ), bude EDB blokována i přestože byla před "otevřením dveří" v činnosti.
Avřd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 23:34:05    Odkaz na tento příspěvek  

(( VláďaH: ...Ono ty podmínky záchrany ve strojovně jsou totiž dvě: Za prvé se tam maximálně rychle dostat, za druhé nebýt zabit elektrickým proudem. A problémy rostou s kapacitou instalovaných kondenzátorů.))
V té strojovně je takového místa v procházecí uličce, že úraz el.proudem ( při selhání zkratovače K37 ) může hrozit snad jen tlusťochovi o hmotnosti (objemu) nad 200kg při protahování se okolo Unipulzu, jinde je vše "živé" hóóódně daleko na dosah a krabice kondů jsou pod pořádnými uzemněnými kryty.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1536
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 23:40:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Pletu. Se 150 jsem si v aktivitě "den blbec" něco odjezdil.

naběhne EDB a brzdí stejně jako bys brzdil provozně

Zajímavý, zdá si mi, že při provoz. brždění EDB neslyším. Ale možná to přehluší špalky.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 23:46:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Avřd:
Jasně, že se EDB skokem do strojovny odbourá, ale na to Pesan neptal, nebo jo?

Taky si myslím, že je bezpečnější sebou mignout do uličky vedle unipulsu, než trpně čekat, až začnou praskat žebra. Ostatně, na lok 122, 123 121 elektrikáři běžně ve vaťácích procházeli strojovnou se zvednutým. Holt, osoba znalá s vyšší kvalif může. A když jde o život, volím raději šanci na záchranu, než jistou smrt rozmačkáním. To snad nemusím každému vysvětlovat.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 23:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:
Zajímavý, zdá si mi, že při provoz. brždění EDB neslyším. Ale možná to přehluší špalky.

A nechceš to taky dohodnout na to ORL?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 23:51:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jééé radši ne. Zítra líp nastražím uši.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2273
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 23:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
Termínů netřeba, když prostě řazení není, platí zákaz, a ten je již v platnosti.
Podle Vás tedy Opatření, v té formě jak bylo vydáno, nepostačuje pro vyřazení pískování z činnosti. Takže je pouze třeba najít jinou závaznou formu.

S lok ř. 110 (a jakoukoliv jinou) je to opravdu stejná situace, pokud lok. vůbec nebrzdí, nebo nebrzdí špalky a veze do 5-ti čtyřnápravových vozů s kotouči. Místo podmínky "lokomotivou s EDB" by asi byla přesnější podmínka "nebrzdící špalíkovou brzdou"

Ježíšek:
1) Spíš je zapotřebí obojí. Technika je silná v zamezení chyb při rutinní práci, člověk k posouzení, zda technika pracuje dle očekávání a ke zvládnutí mimořádných situací. Otázkou je, jak to "hlídání techniky" právně závazně definovat, pokud to vůbec je možné.
2) nevím
3) vycházím z toho, že byla ovlivněna (jinou závadou) správná funkce KO. Pokud RZZ i ESA realizují (z hlediska situace vedoucí k nehodě) v podstatě tytéž funkce, jen jinou vnitřní technologií, nevidím nic co by zabránilo vzniku nehody v případě stejné situace na RZZ
4) nevím

VláďaH: omluva, to slůvko "bohužel" jsem myslel jako lítost vůči O12, nikoliv jako invektivu, tak pardon.

Oldcerry: kde vzaly ostatní služby jistotu? U O12 se zjistila zjevná závada, tak se řeší. U ostatních odvětví se zatím závada v chování jejich zažízení nezjistila, alespoň ne zásadní. Problémy ale budou v tom společném obláčku nad nimi, kterým se ale asi nezabývá nikdo.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 23:58:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls:
Problémy ale budou v tom společném obláčku nad nimi, kterým se ale asi nezabývá nikdo.

Ale zabývá, již bylo podáno trestní oznámení.......
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1360
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 00:04:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Standart: my, co jsme viděli fotky klav kolejnic a kol, jakož i ledacos jiného, tomu věříme a na pochybovače Vašeho typu hledíme útrpně a shovívavě...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 00:08:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:

Mně je ukazoval J.D. Nevěřil jsem svým očím, co to na té jízdní ploše udělalo za krustu....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 00:23:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: No, já je třeba neviděl.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5218
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 00:40:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já je taky viděl a jestli chcete o něčem podobném pochybovat pak se těšte na závěr...na nic jiného to nehoděj, je to nejvíc pravděpodobný, bohužel..

VládaH:
Po tom co jste napsal, zcela upřímně od srdce, přál bych abyste na jeho místě byl Vy!!!já toho člověka znal a tohle tak akorátně velice nasere...vím bouří ve mě emoce, ale co je moc to je moc...a klidně mě nazvěte třeba extrahulvátem!
A o tom že tam plomba nebyla bych se hádal, jeslti na jednom stanovišti byla a na druhém ne to by byla sakra náhoda...

Jednoznačně zrušit plombování dveří na těchto řadách, jak už bylo psáno, ostatní řady by v tom případě porušovali bezpečnost a i přestože je nemají, žádnou tudíž neporušují...zavést i na bzučáky a to bezpodmínečně ihned!!tečka
Němec z Ova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.2.226
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 00:57:09    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Luboš_ct: Vy neznáte přísloví: Přej a bude Ti přáno?
Abyste nedopadl podobně. A věřte, že na rozdíl od Vás to nikomu nepřeju.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5225
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 01:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z ova:
třeba se taky dočkám a bude klid...jak sem psal emoce udělaj svoje ale za svůj výrok se rozhodně omlouvat nebudu, třeba sem si ted podepsal ortel...jdu spát
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 06:04:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VláďaH: Teda bublá to ve mě hezky . Jak vás urazit co nejeelegantněji...Vy hlavo pomazaná,takže na lok které mají deformační zony zabráníme fírovi skočit do strojovnmy a na lok které se po nárazu se zmuchlají jak papír tam se schovej kam chceš.
"... až to upáli K36? Co třeba závady K141, kdy koncáky dveří...
1. o těchto závadách jsem neslyšel takže jich moc nebude ale zjistím si to.
2. A co by fíra dělal u ss HV a nebo u K36,jak by tam asi proklouzl. Byl jste někdy ve strojovně? Bude rád když skočí do chodbičky.
3.C jěště nikoho nezabily, sice to tluče pěkně ale nezabíjí!! A tady mi věřte,už jsem nějakou tu ránu inkasoval :-))
"...zkontrolovat polohu sběračů a následně voltmetr filtu? ..." A pak se pomodlit a vstoupit do ráje.
1 fíra je svéprávný jedinec a vidí na ukazatel "U" na st.
2.pokud odklapnou západky (je to zatraceně slyšet)
3. kouknu na kontrolky a "U" filtru a je to ..Proč bych, měl čumět z okna na smetáky. A když už jste tak chytrý..Proč už dávno nejsou zrekonstruované 363 1,2 a 3 serie dle 4 ohledně zapojení vybíjení filtru? Zelená svití a přitom na filtru 3kV?
qwe
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.44.146
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 07:57:27    Odkaz na tento příspěvek  

Prosím, nebyly by ty fotky kol a kolejnic někde na webu k nahlédnutí ?
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 09:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_barchánek: Díky
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 10:29:36    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz: Bylo opravdu PROKÁZÁNO nadevší pochybnost, že působení písku dokázalo zblbnout zařízení ESA??
Může mi, prosím, někdo ze zasvěcených poskytnout link, ne kterém bude "final report" včetně příloh z oné velmi nešťasné události.
BTW. Čí to byla vina, o to jde až v druhé řadě. V první řadě se musí udělat vše, aby se to neopakovalo. Přístě už to mohou být desítky usmrcených a škody za stovky milionů
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 10:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyjádření AŽD:
http://www.azd.cz/home/detail-novinky/article/143/53/
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 11:03:55    Odkaz na tento příspěvek  

To Balík
ale já měl na mysli "final report" vyšetřovací komise ustavené dozorčím orgánem (drážní inspekcí)a né tiskové prohlášení jedné z dotčených stran.
BTW tiskové prohlášení AŽD ještě není nezpochybnitelný důkaz
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 11:35:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR:
Já taky nereaguji na Váš (z mého pohledu zbytečně hysterický) dotaz, pouze odkazuji na aktuální informaci jedné z dotčených stran.
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 11:50:58    Odkaz na tento příspěvek  

To Balík
Já se jenom pídím po dokumentech, které vznikají z postupů vyšetřování, jaké jsou v tomto případě obvyklé v jiných zemích (např.USA)viz. webové stránky National Transportation Safety Board, takže nechápu, co je na tom hysterického.
BTW Accident Report je trochu smutný čtení ale zase se trochu jeden pocvičí v angličtině
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 11:59:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls : pomalounku polehounku vás snad přesvedčím ,že až tak velké bludy nekáži :-))
A asi budete souhlasit aby nějaké opatření mělo platnost, tak se s tím musí strojvedoucí prokazatelně seznámit. A ono nic...:-))
Když už chci zneschopnit zařízení, které je závislé na více energiích tak je lepší vypnout obojí. Jak se říká, jistota je kulomet.:-))
Tak měl jserm pravdu, že ta vyhláška je hloupá?
A jěště si do vás rýpnu : "U ostatních odvětví se zatím závada v chování jejich zažízení nezjistila, alespoň ne zásadní. " Že je zelená na obsazenou není závada zásadní???
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 12-2006
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 12:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VláďaH: Ve strojovně na 162 jsem byl jednou a mohu vás ujistit, že jsem sběrače nestáhnul ani HV nevypnul. Rychlobrzda a na nic jiného nebyl čas. Plomba na dveřích nebyla. Tu jsme tehdy trhali preventivně. Utíkal jsem v rychlosti 119 a času nebylo nazbyt.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6420
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 12:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Blatce na Olomoucku údajně souprava na přejezdu smetla osobní auto, každopádně tam asi od jedenácti jezdí výluka, osobáky Blatec - Olomouc, rychlíky Prostějov - Olomouc.
Sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy na Prostějovsku, zejména pak informace o provozu v místním podniku ČSAD 609 Prostějov. Nabídky zasílejte buďto formou SMS - 605840016 nebo na email pod jménem.

ICQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech - opět začínají pravidelné aktualizace.
Hrbdrb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 12:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Písek tam byl to už je všem jasný,že mokrej písek izoloval celou soupravu mě už taky přesvědčili,ale onehdy jsem slyšel od fíry- Proč kolejové obvody na koridoru mají sníženou citlivost??? Nevím jestli je to správný termín jsem jen strojvůdce a o konstrukci zabzař mám jen strohé informace potřebné pro svoji práci(možná je to i dobře)Prý je to kvůli pendolínům a jejich ovlivňování kolej. obvodů.Jestli je to tak nebo nějak podobně pak se nedivím že se nám strácej vlaky.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 13:06:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubos_ct:
a klidně mě nazvěte třeba extrahulvátem!

Hele hele, neber mi exkluzivitu jasný?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 13:12:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z Ova:

Se Lubošovi nedivím, ten pán si svým nezúčastněným méněním o taková slova docela koleduje.....VŽDYŤ ONO SE VLASTNĚ NIC TAK VÁŽNÉHO NESTALO (Ing Kodym, DÚ), že?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 13:49:10    Odkaz na tento příspěvek  

Hrbdrb: tak jestli by se tohle prokázalo (kvůli pendolínům), tak to je neskutečná prasárna. A docela by se tomu dalo věřit, stačí vzpomenout, když tu "slávu" spouštěli, co stím krámem bylo za potíže.
Hrbdrb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 14:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lorenzo: Bud fklidu tohle se neprokáže. Jen se začti do této diskuze tolik názorů a o tomhle se tady mlčí??????? Proto jsem to sem dal možná se někdo chytí a dokáže mě to vysvětlit že nemám pravdu.Nejlépe kdyby to byl někdo kdo zná konstrukci fšech těch es a kdoví jakých releovek.Mě jako fírovy nikdo nevysvětlí že mokrá kaše podobná písku dokáže vytvořit izolaci na všech nápravách včetně loko. Vždyt loko za nízké rychlosti přepíná z edb brzdy na vzduchovou, takže je předpoklad že loko i přes intenzivní pískování které tam bylo mělo alespon jednu nápravu čistou.Ale to se nikdy neprokáže protože to není v obecném zájmu, takže vyšetřování bude uzavřeno na provozní riziko a jede se dál.
Zkuste mě přesvědčit o něčem jiném já se tomu nebráním a jestli bude pravda jiná prominte jsem jen obyčejný fíra
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 14:09:37    Odkaz na tento příspěvek  

Řekněte mi vážení,o co závážnější je smrt strojvedoucího než cestujícího?

Aha, neexistuje Federace cestujících.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 14:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper:
Řekněte mi vážení,o co závážnější je smrt strojvedoucího než cestujícího?

Aha, neexistuje Federace cestujících.


A on tam zahynul cestující? Měl jsem dojem, že podle Ing Kodyma se Vlastně nic tak vážného nestalo

Jasně že ne, jen umřel jeden federant, jedno statistický číslo, co s tím mělo počítat, a vlastně i celá jeho rodina, vždyť je to riziko této práce.

Ten tvůj dovětek mluví za tebe nejvíc....chce se mi z tebe blejt.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 14:30:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lorenzo:
tak jestli by se tohle prokázalo (kvůli pendolínům), tak to je neskutečná prasárna.

A ono se TOHLE prokázalo? Kde? Kým? Čím? Myslím, že se to tu řešilo už několikrát. Hajnej jistě dodá informace přímo od kováře.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 14:38:28    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Byla to spíš řečnická otázka, v tomhle ústavu se prokáže leda vina strojvedoucího, to jak to chodí asi sám moc dobře víš.

Amper: Stoupni si před zcadlo a dej si pár facek! Krásně debilní poznámka, gratuluju k prokázání absolutní zhovadilosti.
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 14:52:44    Odkaz na tento příspěvek  

Ad smrt cestujícího: Dovolím si jen malou poznámku - pokud by v tom vlaku jel jako cestující nějaký příbuzný či příslušník rodiny pánů ministrů či ředitelů či pana Ing. Kodyma, to by byl asi úplně jiný cvrkot, to by se vyšetřovalo, zakazovalo, nařizovalo, přijímala by se opatření. Ale to je jen kdyby, tito lidé nemají potřeby jezdit něčím takovým předpotopním a ponižujícím jako os. vlak. Ti potřebují nové dálnice bez ESA ..............
Hrbdrb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 15:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lorenzo: Bud fklidu tohle se neprokáže. Jen se začti do této diskuze tolik názorů a o tomhle se tady mlčí??????? Proto jsem to sem dal možná se někdo chytí a dokáže mě to vysvětlit že nemám pravdu.Nejlépe kdyby to byl někdo kdo zná konstrukci fšech těch es a kdoví jakých releovek.Mě jako fírovy nikdo nevysvětlí že mokrá kaše podobná písku dokáže vytvořit izolaci na všech nápravách včetně loko. Vždyt loko za nízké rychlosti přepíná z edb brzdy na vzduchovou, takže je předpoklad že loko i přes intenzivní pískování které tam bylo mělo alespon jednu nápravu čistou.Ale to se nikdy neprokáže protože to není v obecném zájmu, takže vyšetřování bude uzavřeno na provozní riziko a jede se dál.
Zkuste mě přesvědčit o něčem jiném já se tomu nebráním a jestli bude pravda jiná prominte jsem jen obyčejný fíra
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 15:13:58    Odkaz na tento příspěvek  

Hrbdrb: to už jsi jednou psal, ne?
Hrbdrb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 16:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lorenzo: sorry chybička se vloudila