K-report
 

Archiv do 13. června 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 13. června 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5447
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 11. června 2008 - 15:55:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když pojede na rozsvícenou lucerničku a projede stuj (spadlé náv.) tak je tam s plnou parádou víme... - ano, to se může stát. Ale to je extrém. Padák ho může překvapit, i kdyby byl místo lucerničky cesťák... Uznávám ale, že s tou lucerničkou by měl velmi těžké prokázat, co na návěstidle při rozjezdu bylo, když lucernička nemá žádnou oporu v předpisech. O tohle Ti asi jde...

Já to beru tak, že když Tě může výpravčí vypravit proti stůj, že je ta lucernička nějakou jeho primitivní náhradou. Tedy, že Ti dá v čase T podnět k tomu, že můžeš odject od perónu. Ale už přímo neřeší, co dále. Povinnosti na fíru byly přeneseny bez ohledu na lucerničky, kdyby místo ní byl plácačka, bylo by to stejné... Než plácačku nahradit ničím (viz Brno), je lucernička aspoň něco. Není všespasitelná, ale při rozumném přístupu k jejímu významu může zabrátit i drobnému nedopatření s velkými následky. Akorát má smůlu, že o jejím přesném významu zde můžeme vést pouze debatu, což ve finále je prd platné.

Všem je asi jedné, že něco se udělat musí, ale proteče řekami asi ještě hodně vody, než se zavede něco, co bude vyhovovat všem, bude to jednoduché, přehledné a snadno realizovatelné. Bohužel, dráha mnohdy funguje tak, že se někde nahoře něco vymyslí, realizuje a teprve za pochodu se řeší různé "nedodělky", na které onen "zlepšovatel" nepomyslel. Zaplať pánbůh, že pododné uvažování nemají i provozní zaměstnanci (většinou), to bych se asi kolejím obloukem vyhýbal...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 18:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena:" víš co takových extrémů je.. Jde o to, že si na to fírové zvyknou a budou na to odjíždět jako na návěstidlo. Až se ucho utrhne...Pak DI vytáhne čl. 505 D2 a všichni budou kroutit hlavama jak je to možné že je fíra vinen.
Fýra: to už jsem ti psal taky. Předtím než to museli dát do předpisu to bylo jako tabulka u SJŘ."Ustanovení místního významu".
Když ti padne na stůj před čumákem je úplně něco jiného jako když odjíždíš od peronu na nějakou lucerničku a nevidíš na odjezdové náv. Pokud necítíš ten rozdíl tak je to o ničem...
Milanklewar : přesně tak...není co dodat.
Muzejník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.61.183
Odesláno Středa, 11. června 2008 - 20:52:58    Odkaz na tento příspěvek  

Zdarec, prý dnes ráno přejel vlak nějakou ženskou v Táboře..Je to tak?Vůbec nikde o tom není psáno a proto se ptám zdali někdo nějak nejel kolem a něco neví..Díky moc
Avřd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 00:08:30    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry má naprostou pravdu a dost. Předpis řeší dostatečně vzpomínané situace a je naprosto neúnosné pokoušet se dostat do něj i nějaké lucerničky. Doufám, že takovou pitomost nikdo nikdy neschválí. Opakuji, že byly zřízeny jen jako pomůcka pro venkovního bez jakékoliv právní záštity. Apropo - v Kolíně má peróňák ty lucerničky taky, ale jako kontrolky u sebe v boudě ! - tam na ně fíra nevidí a hotovo. Pro fíru platí jednoznačně všude D1 a D2. Předpis by měl být univerzální pro všechny dopravny a ty by měly být uspořádány tak, aby mu vyhovovaly v plném rozsahu a nebylo nikde zapotřebí korigovat pomocí nějakých ustanovení místního významu.
Krasíkovský tunel byl s pruhy řešen jen a pouze dlouhá léta v tabulce 11 SJŘ. Teprve když se nad tunelem pomalu začínaly stahovat mračna, tak to teprve někdo chytrý dal i do předpisu.
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 12-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 08:35:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokálka versus linkový autobus. Dnes ráno na Olomouc-městě.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 09:16:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena:Prostě jen ošetří, aby vlak neodjel zbytečně od perónu a nezůstat vzápětí stát u klacku za ním. Nic víc, nic míň...

Asi na osobce nejezdíš, viď? Ono v takových stanicích, které mají excentricky umístěná nástupiště a na klacek není vidět, je stání v perónu po čase odjezdu do doby, než se rozsvítí nějaká přiblbá lucerna, automaticky dobírané zpoždění. Klidně i 1-2 minuty. Takže tam kde není výpravčí a kde se nemám koho zeptat, zda smím povytahovat, v čase odjezdu zavřu dveře a opatrně vyrazím ke klacíku, kde vyčkám jeho rozsvícení. Šetřím tím čas, kapišto?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 09:27:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanklewar:Prosím vás,přečtěte si laskavě předpisovou část,kde se pojednává o výpravě vlaku.Pokud mám pravidelný odjezd a nevidím na odjezdové návěstidlo,tak zavřu dveře a šourám se ke klacku.Je mi jedno,jestli mám čekat na přípoj nebo ne.Od toho sedí někdo v dopravní kanceláři a má za povinnost mně o tom informovat.Nedávno jsme měli ve škole na toto téma velkou diskusi.Bylo nám jasně řečeno,nikdo neinformuje o zpoždění,máš čas odjezdu.tak se pohni.Oni se to naučí,informovat vás.A nějaké lucerničky mně nezajímají.Nejsou v návěstním předpise-A že tam něco svítí nebo ne,to je mi fuck.

Do kamene tesat.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 09:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:Jo oni se to naučí a milý substráte, ty se klidně pos...když ti to ujede, taky řešení

Nevím jak v ODOSu, ale u ČD přípoje kaštanům nehlídá fíra, pouze čas odjezdu (pokud tam není červená čepice).
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5450
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 10:17:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: v čase odjezdu zavřu dveře a opatrně vyrazím ke klacíku, kde vyčkám jeho rozsvícení. Šetřím tím čas, kapišto? - to je v pořádku, dle předpisů, není vlastně co namítat. S drobným detailem. Pokud tohle (byť nevědomky, kdy Tě na čekání nikdo neupozorní) uděláš, tak bude celé to postávání u šajby už k ničemu, protože vzápětí dorazivší substrát "přípojem" bude jen koukat na konce "Tvého" vlaku. Což ho asi nepotěší... Podotýkám, že právě tohle by třeba v těch Kunčicích bylo na denním pořádku.

Chápu a souhlasím s tím, že toto je předpisový postup, ale jako "kaštan" jej považuju za krajně nešťastný a hodně "protizákaznický". Jenže ČD o lidi nikdy moc nešlo, vždy si pravidla stanovují především samy pro sebe (a teď nekritizuju předpisy jako takové, vím, že nějaké existovat musí) a ty blbý kaštane, buď se přizpůsob, nebo si trhni. A to i v případech, kdy je to čistě drážní bordel...

PS: a co to vyřešit tak, že "lucernička" bude sloužit jako informativní znamení pro průvodčího (podobně jako předtím pro plácačku), zde je či není dobré dát souhlas s odjezdem? Pokud by tedy nedostal stanicí pokyn jinak (ono upozornění rozhlasem atp). Fíra je tak automaticky z obliga, na lucerničku může kašlat a bude jen čekat, až mu to "cvaklístek" odmává...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 11:32:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena :s tvým názorem z pohledu cestujícího naprosto souhlasím. Jenže my máme danná nějaká pravidla o podle nich se máme chovat.
A budou muset ČD a.s. to rychle řešit, protože pokud půjdou výpravkové od ČD tak je nějaký přípoje/nepřípoje nebudou pravděpodobně zajímat. Prostě postaví v daném čase vlakovou cestu a přepravce(čd,viamont atd.) nechť si vyřeší to ostatní...Řešení je možné mnoha způsoby (taktová doprava,tlf,vysílačky atd.)
A pokud je mi známo, autobusy tohle vůbec neřeší. Prostě odjedou dle JŘ a jestli něco přijelo nebo ne je nezajímá. Ale když by tohle udělala dráha tak je ukřižována..
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1295
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 11:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle mi dneska přišlo mailem. Bližší detaily k té nehodě neznám, jen je patrné, že to je kdesi u našich východních sousedů. Dokáže někdo vysvětlit, jak je možné takhle pěkně napíchnout auto na závoru bez jejího poškození??? Nebo to je dokonalá fotomontáž? Už jsem teda viděl hodně kuriózních nehod, ale tohle u mne má fakticky jedničku.

Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 11:40:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn :"kde není výpravčí a kde se nemám koho zeptat..." ptát se nikoho nemusíš, ale chápu to. Taky jsem to dělal,je mi nějak proti srsti někomu ujet. I jsem klidně zastavil, když jsem spatřil dobíhajícího,no a co? Pak jsem někdy i čuměl jaké jsou reakce. A bohužel většinou ty hloupé byly od pracovníků čd.
Lubino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.29.92.10
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 11:54:28    Odkaz na tento příspěvek  

Tajemný em: Podle mé teorie auto příjíždělo z druhé strany přejezdu než je fotograf. Od vlaku dostalo pecku do pravého zadního rohu, otočilo se o 90° a setrvačností nacouvalo na závoru. Pak musí ještě existovat vysvětlení proč auto není poškozeno o druhou závoru a to se již z fotek nedá poznat: závora tam nebyla, nebyla (zcela) skopena, někdo jí nadzvedl, auto jí objelo, atd...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 11:56:05    Odkaz na tento příspěvek  

Taj. EM: Zvolen, a je to asi tak rok staré :-)

Uz viem ako sa napichlo to auto na zavory. Vcera som mal stretnutie z priemyslovky, tak sme sa na tom pobavili. Tie zavory su bezprostredne pri krizovatke. Auta postupne prechadzali cez priecestie. Prve odbocovalo vpravo za priecestim a zacalo davat prednost chodcovi. Druhe cervene zostalo stat na priecesti. Zrazu sa spustila signalizacia. Prve auto nereagovalo, druhe cakalo tiez. zacali padat zavory na križ, prve auto este uslo, druhemu padla druha dvojice zavor, vodicka spanikarila, aj okoloiduci, lebo tie zavory sa daju rukou nadvihnut, vodicka nechala auto na priecesti prisiel vlak a napichol jej ho na zavoru.

Tolik k tomu můj místně příslušný spolužák.
Tomaseq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 12:26:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k doplnění nehody v Brně Haupt. trochu lepší foto :

Prostě se chudák sekl, nikdo nejsme neomylný...
Minulla on jano!
Křemík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 13:19:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A budou muset ČD a.s. to rychle řešit, protože pokud půjdou výpravkové od ČD tak je nějaký přípoje/nepřípoje nebudou pravděpodobně zajímat

Ono už to by tak mělo vpodstatě fungovat, i když někdy mám spíš pocit, že je to přesně naopak. Základní rámec pro čekaní přípojů upravují Čekací doby, černé tečky a "roztoky" v hlavičkách vlaků či před časy jejich odjezdů. Podle toho by měli výpravčí jezdit. Pokud je potřeba čekat nad stanovený rámec, měl by o tom výpravčího spravit dispečer z RCP (nebo pod co vlastně spadá), který má zajišťování přípojů na starosti a se kterým mají přímo komunikovat i vlakové čety. Teoreticky by měla četa říct dispečerovi frekvenci a ten by měl rozhodnout, jestli se bude čekat. V reálu to však bývá mnohdy tak, že četa zavolá přímo výpravčímu do stanice, řekne mu frekvenci a domluví se přímo s ním. Je to ale případ od případu, některé čety na to kašlou a nevolají vůbec, a pak chudák výpravčí je první na ráně, kdo to od cestujících schytá, když s vlakem ujede.
Jeden příklad na závěr. Odpolední skupina o páté v jedné nejmenované stanici, dálkové vlaky z obou směrů zasekány (+30 a +20). Nikdo nebyl schopen zavolat, jak se věci mají, a tak se s přípoji odjelo včas. Hlavně že dispečer bere velký prachy, ale zvednout telefon, to ne . Ono i taková informace o tom, že žádná frekvence na přetupy není je docela cenná. Výpravčí pak má klid a nemusí nic řešit.

Asi to tu ještě nezaznělo, od neděle končí plácačky v Praze na hlavním, takže další přispění k bezpečnosti provozu na českých kolejích. Na odjezdové návěstidlo směrem do Vršovic z 5., 6. a 7. nástupiště bylo málokdy vidět za běžného provozu a teď v době přestavby stanice, kdy stojí vlaky co nejblíž severnímu podchodu, není na odjezdový klacek vidět už vůbec.
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1297
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 13:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubino a Aleš - dík!
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2603
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 15:19:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi to tu ještě nezaznělo, od neděle končí plácačky v Praze na hlavním, takže další přispění k bezpečnosti provozu na českých kolejích. Na odjezdové návěstidlo směrem do Vršovic z 5., 6. a 7. nástupiště

Já jemom můžu říct, že ty plácačky bohužel v tom směru do Vršovic spíš zdržují provoz, než aby mu byly nápomocny, předevčírem plácačka zasekala R z Tanwaldu i následný obratový R946 asi o 5-7 minut. Bohužel je to běžné.

Jinak, případy, kdy výpravčí vypravoval vlak proti stůj se zřejmě nikdy nestaly, žááno. Já se obávám, že řadě jedinců za kontrolérem nejde ani tak o nehodu, ale hlavně aby to bylo na koho hodit. Zřejmě jsou nesvéprávní a potřebují nějakýho Frantu s červenou čepicí, jehož zrak se může splést zcela stejně, jako ten jejich. Zrovna v tom Brně ten peróňák vůbec nic neřeší, protože vidí ještě míň, než ten fíra na mašině někde před perónem - což dokládá i ta fotka.

Jinak problém byl dávno vyřešen v cizině a venkovní výpravčí tam mají už léta leda někde v muzeu.

PS: Ukazetele, odjezdu, opakovací návěstidla, skutečný vlakový zabezpečovač. Zatímco my tady holt toužíme tam dál mít nespolehlivýho člověka, jemuž se v hlavě třeba nehoní . ale , iny či spácení houmkreditu.
Esíčko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.212.22.78
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 16:03:34    Odkaz na tento příspěvek  

Vy si myslíte, že plácačka vypravuje vlak na základe toho že "vidí postavené návestidlo"? Tak to ste ma pobavil...
Bobes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 16:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle aktuálních info se srazily vlaky v Horních Heršpicích. Ví někdo víc?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1201
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 16:34:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena:

tak bude celé to postávání u šajby už k ničemu, protože vzápětí dorazivší substrát "přípojem" bude jen koukat na konce "Tvého" vlaku. Což ho asi nepotěší...

Od čeho je vysílačka? Já skutečně nevidím důvod, proč hlídat ještě přestupy. Neměl bych tedy před popotažením ke klacku ještě proběhnout podchody a zeptat se všech pomalejijdoucích, zda náhodou nechtějí přestoupit ke mně?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1202
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 16:40:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:Já se obávám, že řadě jedinců za kontrolérem nejde ani tak o nehodu, ale hlavně aby to bylo na koho hodit. Zřejmě jsou nesvéprávní a potřebují nějakýho Frantu s červenou čepicí, jehož zrak se může splést zcela stejně, jako ten jejich.

Jsem od vás zvyklý na ledacos, ale takovou zblitinu jsem opravdu nečekal. Myslím, že byste měl sestoupit ze svých hraběcích výšin a trochu čuchnout k realitě, ale ne jen z pozice kaštana.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 16:49:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena:proč pořád házet povinnosti někoho jiného na fíru?Někdo má za povinnost informovat strojvedoucího o tom,že bude xy minut na něco čekat.A za dodržování času odjezdu nezodpovídá vlaková četa,ale já na mašíně.Budu klidně stát u klacku třeba půl hodiny až si ten někdo uvědomí,že mi měl něco říct.Nehažte všechny povinnosti na strojvedoucího.Já třeba zapomenout na zastávce zastavit,protože se tam celý týden nestaví jen v ten jeden určený den,tak jdu na nějakou dobu z mašiny dolů.A když svévolně opozdím odjezd,jsem hned zapsán v plachtě na dispečerák.Tak odjedu podle JŘ a hotovo.A někdo ať si to vysvětluje.A pokud mne bude doprovod vlaku při odjezdu bezdůvodně zdržovat,tak napíšu hlášenku.Nepotřebuji mít zbytečné problémy.A myslím si,že strojvedoucí má těch povinností až až.Co by měl podle vás ještě dělat?chodit se ptát do nádražky,jestli některý z těch opilců náhodou nechce jet domů?
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2604
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 17:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy si myslíte, že plácačka vypravuje vlak na základe toho že "vidí postavené návestidlo"? Tak to ste ma pobavil...

Já si nic nemyslím, já vím jako to funguje v praxi na tom hl.n. a co si mezi sebou říkají či neříkají panelista a peróňák.
Esíčko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.212.22.78
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 17:22:35    Odkaz na tento příspěvek  

Zrovna v tom Brně ten peróňák vůbec nic neřeší, protože vidí ještě míň, než ten fíra na mašině někde před perónem - což dokládá i ta fotka.
Takže neriešil by nič, ak dostane príkaz od černého ktorý to návestidlo postavil a fyzicky môže dávať odchod len jednému vlaku? Ja som ešte dve plácačky v ruke naraz nedržal a naraz dvom vlakom neplácačkoval.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1204
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 17:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:Já si nic nemyslím, já vím jako to funguje v praxi

Ano, také o nás všech víte, že jsme nesvéprávní jedinci, co potřebují mít možnost něco na někoho hodit. Doufám, že vy osobně budete první kaštan, kterému ujede přípoj od zpožděného vlaku z důvodu absence červeného výpravčího, který "vymetá" podchody a sleduje, zda všechen substrát přestoupil, tak jak měl v plánu (protože ne všude zůstanou alespoň modří peroňáci a "ústřední" výpravčí, dle jejich vlastního vyjádření, budou mít co dělat, aby vůbec na dálku uhlídali včasnost odjezdů postavením návěstidel při poždění)

P.S. Asi jsem tedy výjimka, ale mně absence červených výpravčích nijak nevadí, naopak, aspoň mi nehrozí po 10ti odjezdech, které hlídám já, odjzed bez výpravy tam, kde ještě červenka zůstala. Bude to uniformní a srozumitelné v celém úseku. Myslím, že problém s tím budou mít především výpravčí na stavědle a hlavně kaštani. Ale to již teď mám, po přečtení vašeho "zasvěceného" komentáře, tak nějak v lokti.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 17:37:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi to tu ještě nezaznělo, od neděle končí plácačky v Praze na hlavním

Také v Ústí n.L. hlavním, Bohumíně, Praze- Hor. Počern., a asi 12 dalších stanicích.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2605
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 17:38:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fyzicky môže dávať odchod len jednému vlaku? Ja som ešte dve plácačky v ruke naraz nedržal a naraz dvom vlakom neplácačkoval.

1) To není potřeba, ono třeba nákladnímu, Sv nebo Lv vlaku se už léta neplácačkuje. Ano, v konkétním případě 2x os by se to asi nestalo, ale obecně to problém neřeší.

2) Symtomatické je, že vždycky po takovémhle maléru se stočí debata tím směrem, aby tam byl člověk a nikdy nikdo nepožaduje techniku.

Takže neriešil by nič, ak dostane príkaz od černého

Jenže ten černý mu řekne něco ve smyslu, budeš plaácat pro 171, pak pro 8210 a pak na třetím pro 4550 a ten peróńák čučí na semafór úplně stejně jako ten fíra a vidí úplně to samý.

Ale dejmetomu že v tom Brně diktuje tomu červenému po jendotlivých vlacích, že XXXX má postaveno z 6a a ať to jako plácne. Ovšem tak už to rovnou může odvysílačkovat tomu fírovi a mezičlánek v podobně červené čepice odpadne.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1206
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 17:45:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vždycky po takovémhle maléru se stočí debata tím směrem, aby tam byl člověk a nikdy nikdo nepožaduje techniku.

Checht. V Moravanech byla technika high tech a Břeťovi to bylo tak nějak k hownu, nicht wahr?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2606
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 17:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

také o nás všech víte, že jsme nesvéprávní jedinci, co potřebují mít možnost něco na někoho hodit

Někteří jedinci se tak bohužel prezentují (viz jeden co bude radši půl hodiny stát u klacku, než by zavolal...), o všech jsem nikde nic nepsal.

že vy osobně budete první kaštan, kterému ujede přípoj od zpožděného vlaku z důvodu absence červeného výpravčího,

Absence červeného výpravčího nemá s ujížděním vlaků nic společného.

který "vymetá" podchody a sleduje, zda všechen substrát přestoupil

Jo, to určitě.

Asi jsem tedy výjimka, ale mně absence červených výpravčích nijak nevadí

Šak jak sem Vás 2x viděl in natura, tak tomu celkem věřím (bez ironie).
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2607
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 17:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moravanech byla technika high tech a Břeťovi to bylo tak nějak k hownu, nicht wahr?

Já se obávám že z posledních cca 100 průserů to byl jediný co zavinila technika. 99 ostatních lidi.

Krom toho v Moravenech (aniž bych to chtěl zlehčovat) nešlo o high tech, ale o kolejový obvod s léta používaným ruským relé a léta používaný písečník.
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 19:49:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Opravdu budu raději půl hodiny stát u klacku,protože NENÍ mojí povinností se někoho dotazovat jestli budu na něco čekat.To je JEHO povinost mne informovat.A jak si to vedení zařídí,je jeho věc.Víc se už o tomto tématu nebudu rozepisovat,protože polovina zde přítomných nezná povinnosti jednotlivých funkcí podílejících se na řízení a provozování drážní dopravy.Já jako strojvedoucí mám své povinnosti,výpravčí,ať je červený modrý nebo třeba černý taky své,dispečer taky své.tak tady není co řešit.Až budou všichni postihováni za lidské omyly tak jako strojvedoucí,budou si setsakra dávat majzla na plnění těch svých povinností.A už jsem tu psal výše,neházekte vše jen na strojvedoucí.Řídíme se předpisy a až ten předpis někdo změní,tak se to bude dělat jinak.A při výpravě vlaku osobní dopravy návěstidlem právě teď platí,že strojvedoucí musí být včas informován o důvodu a výši zpoždění.Už jen třeba proto,aby na samoobsluze mohl podat cestujícím informace proč a jak dlouho se bude čekat.Howg Dopsal jsem.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1178
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 22:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ : nesvéprávný nejsme, ale proč musí furt fíra odnášet něco za někoho...
posunovač přivěsí..fíra ho musí zkontrolovat a zodpovídá za to...
výpravka se splete a pošle vlak proti stuj..fíra je v tom taky , neb to nesmí projet ( v drtivé většině)
vlak je nedostatečně brzděn a až mu přinesou brzděnku tak se fíra musí doprošovat aby to někdo řešil..
vlakmistr odmává odjezd...fíra zoodpovídá za to že je čas odjezdu...
Po deseti minutách u vjezdu je fíra povinen volat..
atd atd.. Tak kdo je tady nesvéprávnej...
Avřd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 00:47:34    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry : atd atd.. Tak kdo je tady nesvéprávnej...
Bravóóó.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 805
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 06:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro zvýšení produktivity práce (a tím i platu) se v celé zemi a na celém světě v každé profesi zvyšují nároky a povinnosti. Tak nevím proč zrovna fírové by měly být vyjímkou a "pasovat" se jen do role nevýznamné součástky mezi návěstidlem a kontrolérem...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2608
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 07:13:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu budu raději půl hodiny stát u klacku,protože NENÍ mojí povinností se někoho dotazovat jestli budu na něco čekat...Tak kdo je tady nesvéprávnej...

Jojo, mít takovýhle zaměstance, to je pro zaměstanavatele přímo boží požehnání..

PS: Nikdo samozřejmě nechce, abyste furt dělal práci za někoho, ale kdy jsou prostě sitace, kdy není od věci zvednout ten mikrotelefon sám.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 741
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 07:28:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry : ...vlak je nedostatečně brzděn...
Predpis ČSD D 2 riešil tento problém tak, že ak zistil vlakvedúci, prípravár, že niektorý vlak je nedostatočne brzdený, bol povinný upozorniť na to výpravcu. A podobne je to aj v terajších predpisoch. A najskôr to bol výpravca, ktorý sa o tom dozvedel. A ten bol povinný vyriešit tento problém aj za účasti vozmajstra , alebo aj disp. aparátu, ak to neišlo v jeho kompetencii. V našej stanici sa rušňovodič o tom dozvedel len potom, keď dostal brzdenku a výkazy, ktoré už boli v poriadku. Nemusel sa nikoho doprosovať ! Výnimočne sme dostali súhlas na odchod vlaku v našom rovinatom úseku, s upozornením, v ktorých horských úsekoch a nakoľko je vlak brzdený, aj s prípadnou zníženou rýchlosťou. Toto sme uvádzali v rozboroch vlaku a v zprávach o odchode vlaku, samozrejme, že mená preberajúcich zamestnancov sme si riadne zapísali. Po uvedení výpočtovej techniky do praxe si už dotyčné stanice aj samé mohlizistiť skutočné brzdiace % a rozhodnúť o rýchlosti vlaku.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1208
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 07:36:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevýznamné součástky mezi návěstidlem a kontrolérem...

Pán ráčí býti na hlavu padlý?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1209
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 07:41:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

polovina zde přítomných nezná povinnosti jednotlivých funkcí podílejících se na řízení a provozování drážní dopravy.

Čím méně toho vědí, tím více mají pocit, že tomu rozumějí. No co chceš od šotoušů?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 07:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čím méně toho vědí, tím více mají pocit, že tomu rozumějí. No co chceš od šotoušů?

Máš pravdu, ale to neznamená, že tu musíš vystupovat ve stylu: "já jsem fíra, já jsem král světa". Když budeme my ostatní taky trochu chtít a splníme jisté podmínky, můžeme být těmi fíry klidně taky. Nejen mně připadá, že tu se sebe děláš "něco víc", než jsi.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2609
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 08:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čím méně toho vědí, tím více mají pocit, že tomu rozumějí.No co chceš od šotoušů?

Což platí třeba pro pana Pavla Dlouhého, člena prezídia FSČR a jeho vyjádření k Moravanům uveřejněném v Zájmech strojvůdce. Že by to byl šotouš ?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 08:43:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raptor: "já jsem fíra, já jsem král světa".

Mně je fuk, co si o tom myslí lidé, na kterých mi naprosto nesejde, ba je ani neznám. Ti, na kterých mi záleží vědí, že kecáš. Nemám důvod si na něco hrát, komplexy netrpím. To, co tu napíšu, může být vnímáno všelijak, ale já nebudu měnit svůj způsob vyjadřování jen proto, že se někomu zdá takový, nebo onaký. Buď to přijmi, nebo nečti, máš právo volby, já také nečtu příspěvky řady lidí nejen zde....
Fírou jistě může být dnes skutečně kdekdo (např. řezbář, cukrář, hodinář, kominík, stačí mít maturitu), nikdo ti v tom nebrání, já nejméně, rád bych taky už zažil, co je to volno. Takže jen houšť, pojďte mezi nás, vy všichni, co si myslíte, že na to máte, ať si můžem konečně oddáchnout
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1211
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 08:51:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což platí třeba pro pana Pavla Dlouhého, člena prezídia FSČR a jeho vyjádření k Moravanům uveřejněném v Zájmech strojvůdce.

Nechte kolegu Dlouhého dělat svou práci, za kterou ho vy rozhodně neplatíte. Myslím, že byste ty Nářky neměl číst, žaludeční vředy jsou svinstvo....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 08:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, nechcete už nechat toho hádání, osočování a pyskování kdo je věčí pako? Začínáte tím nudit...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1394
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 09:07:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemůžete sem někdo dát odkaz na ten článek, ať to nemusíme hledat...?
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5454
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 09:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: rád bych taky už zažil, co je to volno - on Tě někdo nutí, dělat pořád přesčasy?
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 09:48:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:pořád vytrháváte věci z textu.Přwčtěte si laskavě ustanovení předpisu D2 o výpravě vlaku.Ano mít takové zaměstnance,co dodržují předpisy a plní si svě povinnosti je pro zaměstnavatele terno.Když na odjezd nevidím a mám odjezd,odjedu.A nic na tom nikdo nezmění,jen tehdy,když mně bude včas informovat,že budeme čekat na to a to tak a tak dlouho.Konec finito ende.Věnujme se už taky nehodám.Od toho tady ta diskuse je.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 10:03:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vezmu vás popořadě..
Houmr : nic proti tomu. Jenže ať se taky určí konkrétní odpovědnosti A ne stylem vždy si fíra něco slízne. A když už takhle, tak to chci zaplatit. Ne stylem ála D3 kdy se sebrali povinosti vlakvedoucím a vše se hodilo na fíru. Mě přibyly povinosti ale žádná odměna,vlakvůdcům ubylo spousty starostí a práce a peníze stejné jako předtím. Trochu divné nemyslíš?
RadekŠ:Protože na nás naházeli kde co, tak se nediv , že nejsme ochotný dělat něco co nemusíme.
Drn : Že to neznají.., tak jimto vysvětli jak to je. Nereaguj hned na koníčkáře tak vztekle,(chápu je to někdy těžké) oni jen vyjádřili svůj názor.Tak jim ho bez emocí vyvrať.
Rk kn: kdyby to takhle fungovalo tak o tom nemluvím.
Raptor:Nech Drna napokoji, ono mu dojde že bojuje s větrnými mlýny a přestane reagovat podrážděně. Zatím dělá co může, aby se situace na drahách zlepšila a má na to elán. Ono ho to přejde...
A jen tak mezi náma, Drn je Pan strojvedoucí a má moji hlubokou úctu.
Rumcajs: souhlasím,má se diskutovat argumenty a ne osočovat hloupými injektivami.
Jena: 150h ti může zaměstanvatel nařídit...na podzim se uvidí...
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5456
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 10:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: já vím, ale nějak mám pocit, že nejde o hodiny z toho "povinného koláče"...

(Příspěvek byl editován uživatelem jena.)
Plebs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.249.185
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 10:40:14    Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Prosim te, Lojzo chytry, venuj se radsi bankovnimu sektoru a vynech provoz, tve teorie rozpletej dale na vyssim foru DF CD a ne zde. Diky.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2610
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 10:50:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.fscr.cz/zajmy_strojvudce/11_2008/zajmy11.htm
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7452
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 10:59:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak přemejšlim, že se nechám zrychlokvasit na fíru. ale když to tu čtu....... no já nevim.
+ a - se mění dle počtu právě vypitých piv.....
nástup ve 4 ráno, pokud mi nezruší místně příslušnou PJ, což je možná otázka pár let....
ze začátku letmo, tj, budou se mnou vymrdávat, dovolená v létě 0 (se to tu psalo), největší zásluha na drázeje věk (skutečný nebo služební)
já furt nevim..........
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 11:25:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: co se ti na vyjádření kolegy Dlouhého nelíbí?
Bobo: jen pojď,nové krve je třeba :-))ono to zas tak strašné není.
pískař
Neregistrovaný host
Odeslán z: 74.63.75.131
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 11:35:35    Odkaz na tento příspěvek  

K těm přesčasům ... Ano, dělají rychlokvašky, bez vzdělání, tedy původního. A jak jde kolorit života, jednou nahoře, podruhý dole. Už to tu bylo, jednou lidi jsou, pak nejsou a potom zase jsou. No, až zase bude hodně, rychlokvašky budou zaplacený a ty bez vzdělání, až skončí doba hájení, budou první kdo opustí brány ústavu ČD. Dohadovat se tu s lidmi kteří profesi strojvedoucí neznají nemá opravdu cenu. Už jen proto, že když si myslejí že je za málo práce hodně peněz, proč to tedy nedělají.
Plebs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.249.185
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 12:27:52    Odkaz na tento příspěvek  

Myslim, ze podobna situace zde byla nekdy okolo 70 let min. stoleti, kdy silne rocniky z pary koncily a houfne se nabiralo.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2611
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 12:44:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co se ti na vyjádření kolegy Dlouhého nelíbí?


Že je to popsaný strašně zkratkovitě (...esa okamžitě vyhodnotila...). jako jsou určitý věci, který jsou složitější a nedají se ochcat tím, že to člověk takňák zjednoduší. A nebo jinak - je těžký napsat něco jednoduše.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2612
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 12:47:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vytrháváte věci z textu.Přwčtěte si laskavě ustanovení předpisu D2 o výpravě vlaku

My jsme se bavili o trochu něčem jiném (mám ten dojem).
neználek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.102.226
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 12:54:11    Odkaz na tento příspěvek  

K Zájmu strojvůdce:
Zaujalo mne, že strojvůdci jsou ochotni stávkovat proti důchodové reformě, ale nikoliv třeba za urychlené zavedení kvalitního vlakového zabezpečovače, použitelných radiopojítek do všech lokomotiv, slušného pracovního prostředí...
Jako by jim kabát byl bližší než košile.

A k faktu, že dnes se může strojvůdcem stát kdekterý cukrář a kominík. Podívejte se na původní profese vašich dávných kolegů, strojvůdců parostrojních železnic a elektrických drah. :-)
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7454
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 13:12:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já bych řekl. že fírové o nějakém stávkování ani trochu nerozhodujou. na to jsou takové politické... odpory
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1212
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 13:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena:

Drn: rád bych taky už zažil, co je to volno - on Tě někdo nutí, dělat pořád přesčasy?

Jít za měsíc 19x do práce a sotva udělat měsíční normu hodin. To je to o čem mluvím. Kakáš do vany.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.