K-report
 

Archiv do 27. července 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 27. července 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jáchym_a_stroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 2-2006
Odesláno Úterý, 15. července 2008 - 21:10:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: nechci dělat RadkoviŠ advokáta, ale modrou fak nemá a vojnu si odkroutil.
Jednej právě, nebuj se císaře ani krále.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1425
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 15. července 2008 - 21:13:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No právě, ale byl by z tebe chlap.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1426
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 15. července 2008 - 21:26:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jáchym:
Tak to jsem se asi spletl. Právě jsem to prohledával a našel příspěvek, kde RadekŠ lituje, že neměl tu správnou chorobu.

RadkoviŠ se tímto omlouvám. Ale pořád mi vrtá hlavou, kdo se to tam v týdnu chlubil.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1668
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 15. července 2008 - 22:28:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: A není?
Neplivejte pod stůl, jsou tam naši kamarádi.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1430
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 15. července 2008 - 23:32:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:

Nevím, do poklopce si vidíš ty....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Lubino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.57.159
Odesláno Středa, 16. července 2008 - 00:21:23    Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasím s Arakainem naprosto ve všem. Ohledně toho doporučení něco rozbít dvojnásob. Taky jsem si musel málo staženejma vidlema vysokozdvižnýho vozejku strhnout překlad nad vratama a povalit 10m zdi, abych si uvědomil, že svět je 3D.

A to jsem se ráno vztekal, že mi ochranný rám překáží ve výhledu a přemýšlel jsem o jeho demontáži. A jak se za pár hodin hodil - dvoutunový překlad si na něm ustlal.

Pak člověk měl dost času na přemejšlení, než ty cihly za trest oklepal...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1670
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 16. července 2008 - 07:10:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Neplivejte pod stůl, jsou tam naši kamarádi.
ICQ 311-297-744
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2640
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 16. července 2008 - 07:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To tak, ještě bych tam zhubnul :-)

Na vojně se tloustne .
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1671
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 16. července 2008 - 07:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já bych určitě zhubnul, pochybuji, že bych tam mohl tolik žrát, jako doma a vyvíjet tak malou fyzickou aktivitu, jako doma.
Neplivejte pod stůl, jsou tam naši kamarádi.
ICQ 311-297-744
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 916
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 16. července 2008 - 09:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Četl jsem si článek co sem vložil xav. Je docela zajímavej, ale nadzvednul mne ing.Půlpán nebo jak se jmenuje. Že si fíra vlastně za svou smrt tak trochu může sám. Chjo zase jeden chytrolín. Škoda, že tam na té mašině nebyl místo toho fíry, žádná škoda by ho nebyla.
Martin
Trainster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 16. července 2008 - 09:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jen tak mimochodem mam pocit ze ne vsecky kamiony ridi mladosi s ksiltem do zadu. jezdim dost casto, dalnice, rychlostni silnice, a co obcas vidim, zustava mi rozum stat. jak si ridic kamionu muze za jizdy cist ?))) a to samy onehda ridic dodavky na rychlostni. jak tady nekdo psal, je potreba predvidat, divat se do zrcatek atd. i ti kamionaci sou prepracovani, ve stresu... a myslim ze to vesmes nakonec prikladova souhra okolnosti kdy nekdo vjede na prejezd a zrovna pojede vlak. prece to vzdycky vyslo...
Plebsik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.249.185
Odesláno Středa, 16. července 2008 - 13:05:24    Odkaz na tento příspěvek  

Kdyz jedes patrovym busem, tak vidis, ze vetsina cumi na TV nebo do notbuku. O kecani do vysilacky nebo mobilu ani nemluvim. A nezajima me, ze jede stovky kilometru po dalnici 90km/h.
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 16. července 2008 - 13:26:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain nj. nie je to tak davno co som z felicie urobil kolotoc cezstrechovy a odvtedy tvrdim, ze autoskola ma vela much - namiesto aby cloveka naucili zvladat smyk (co chce trening) stale dookola opakuju nepodstatne detaily, resp. veci, ktore su zrejme.

inak ale suhlas
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Visiting
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 16. července 2008 - 13:38:57    Odkaz na tento příspěvek  

TO Tainster:
Zdravím, můj brácha jezdí taky s kamionem a jednou mi říkal, že si přitom luští křížovku (a přitom je docela normální ;-) ) tak jsem si jen poklepal na čelo, ale vysvětloval mi (celkem neúspěšně) že po letech to řízení vůbec nevnímáte a děláte u toho spoustu jiných věcí...,ale na přejezd by v životě nevjel, prý by radši někomu od dráhy dal do huby, ale stál by tam, dokonce se mu to jednou stalo, ale nikoho nenašel a po půl hodině se šraňky zvedly a přitom nic nejelo (já to chápu, stane se, jsme jen lidi, zapomenem). Ale zase chápu jeho, když mi zavolá, že je 50 km od domova a už nemůže jet, protože mu nevychází hodiny na kolečko a musí dát spánek. Tím se nechci zastávat kamionů, to ne, já bych hodně moc nákladu dal na lodě a dráhu, kdyby teda k tomu tady byly podmínky. Ale nějaký kamiony jezdit musí, to každý určitě uzná, dráha není tak pružná, ČDC už vůbec. Pokud to jsem nepatří, tak se nezlobte. Pavel.
Visiting
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 16. července 2008 - 13:40:00    Odkaz na tento příspěvek  

Omluva a oprava:
TO: Trainster...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2641
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 16. července 2008 - 14:43:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ze autoskola ma vela much - namiesto aby cloveka naucili zvladat smyk (co chce trening) stale dookola opakuju nepodstatne detaily, resp. veci, ktore su zrejme

Výuka školy smyku rozhodně není (kdekoliv) záležitost běžných kurzů v autoškole.

A je dost alibistické se vymlouvat na autoškolu, když otočím auto několikát přes střechu.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 16. července 2008 - 18:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda, že tam na té mašině nebyl místo toho fíry, žádná škoda by ho nebyla. ...a nebo by viděl koncovky vlaku před ním a dokázal by zastavit včas... (navíc když bylo tak kvalitně posypáno...)
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 918
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 10:17:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak i tohle je možnost, pak by bylo o jeden lidský život více.
Martin
Vasek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 13:05:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V dnešním časopise Železničář je článek (nekrolog) o strojvedoucím, který nedávno zahynul u Hroznětína.
http://www.cd.cz/static/old/NEW/TCD2008/8_28hejr.htm
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 19. července 2008 - 20:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavá stránka o železničních nehodách.
odkaz
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 21. července 2008 - 15:17:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl by takový problém dát k přejezdům bez závor zpomalovače? Jsou dneska v kdejaké uličce, ve které chce obec omezit tranzitní dopravu, tak proč by to nešlo u přejezdu? Připadá mi totiž, že čím dál tím víc splašených motoristů se řítí k přejezdu hlavně na vedlejších tratích stovkou s pocitem typu "tady přece skoro nikdy nic nejezdí! A když jo, tak se to bude šinout a troubit, takže tomu ještě ujedu!".

Do 90. let se na přejezdech muselo zpomalit už proto, že tam bývaly půlmetrové hrboly a mezi kolejemi hluboké z dálky neviditelné výmoly. Takže si každej dal na křížení s dráhou pozor už proto, aby nepřišel o kolo u auta, případně se aspoň nepraštil o strop. Ale teď, co na přejezdu bývají nerovnosti minimální (a auta často velmi dobře vypérovaná), tak se už nikdo nějakým křížením s motoráčkem neobtěžuje zabývat nebo dokonce zpomalovat...
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.8.107
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 08:10:41    Odkaz na tento příspěvek  

Stěžuj si u firmy ST Rail, že dělá kvalitní gumokovové přejezdy, co se dají přejet 80kou.. Takový starý (nejen) lokálkový přejezd z vykotlaných švelíků, to bylo něco. A býval ještě někdy okolo r. 1994 třeba i na tzv. 18ctce, neboli přejezdu silnice 1.tř 27 a trati 160 mezi Oborou a Kaznějovem. Autobus se přes něm musel překymácet krokem, jinak se cestující vzadu bacili o strop do hlavy... Dnes tam auta jedou z mírného kopce klidně i přes 100km/h.
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 21:10:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vasek-je to moc smutný.Sice se to sem nehodí , ale s Pavlem jsem jezdil (když jsem začínal) na T435.0129 v turnusu. A maličkost, jezdil turnusově na 820.090 ,na které před ním jezdil i jeho otec.
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 22:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych efektivnější řešení, kterí jsem kdysi viděl na jedné fotce, tuším že to bylo z bývalého SSSR. Před každým přejezdem byly kus pobyblivé vozovky, který se ve chvíli uzavření přejezdu nadzvedl proti směru přijíždějících aut. Taková šikmá rampa, která se dala ve směru od kolejí přejet, ale ve směru ke kolejím to byl hrb. Snad někdo doplnmí o foto ...
Sory za překlepy, nemožu najít brele, tak na to moc nevidím ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Rumcajs.)
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1282
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 22:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A prý to bylo schopný zastavit i rozjetej kamion
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 23:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co kdyby to chytlo kamión za zadní nápravy?
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.207
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 07:37:00    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz na Rumcajse.Jak se prosím střídají páry na Vychylovce?Jezdí obě,nebo pouze ta co s baňatým komínem.Případně kdy by měla jezdit ta zelená.Za odpověď díky.
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 23. července 2008 - 09:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262: Po pravdě řečeno, nevím. Příští sobotu ale jedem na pracovný tábor, takže to zjistím. Leda eště napsat přímo na Kysucké muzeum
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 15:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na přejezdu se srazila fabia s vlakem, muž z auta nepřežil
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 11-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 16:27:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen dodám, že se jednalo o vlak 9710. Je zavedena NAD v úseku Kpy předměstí - Zvoleněves, kteá je dost veselá, neb všechny vesničky dostaly dotace na budování kanalizace a tak budují a budují a objízdná trasa činí asi 20 km :-) Na předměstí se jezdí proto, že silnice k olovnickému nádraží je neprůjezdná a než by tam lidi došli a polámali si nohy ve výkopech, je lepší to natáhnout až tam,...
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
KT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.202.238
Odesláno Pátek, 25. července 2008 - 16:40:47    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte proč jede 147 přes Valachy? Mašina z Hranic do Ostravy strojně.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pátek, 25. července 2008 - 18:44:09    Odkaz na tento příspěvek  

Něco jsem zaslech o spadlé troleji v Mostech u Jablunkova.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.207
Odesláno Pátek, 25. července 2008 - 18:49:11    Odkaz na tento příspěvek  

Jestlipak tam náhodou neperší?Zasejc hlásí nějaké deštíky.To bude na koridoru červeno.
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 25. července 2008 - 20:12:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Muže zabil elektrický výboj, když močil na koleje

25. 7. 2008 19:27 - LONDÝN
Jednačtyřicetiletý muž zemřel na rušném vlakovém nádraží Vauxhall v Londýně poté, co byl zasažený elektrickým výbojem při močení na koleje. „Polský turista vstoupil do kolejiště, kde byl na místě usmrcen elektrickým proudem,“ řekl deníku The Sun mluvčí britské drážní policie.

Podle informací listu byl muž v Británii na jazykovém pobytu. „Rodina polského učitele je událostí zdrcená,“ píše deník s tím, že přímo ve Vauxhallu nejsou toalety a cestující musejí k vykonání potřeby používat veřejné záchody u blízké autobusové zastávky.

K nešťastné události vyjely hned dvě ambulance, podle pozdější zprávy lékaře ale byl muž na místě mrtev. Společnost Network Rail v této souvislosti uvedla, že v britských kolejištích zahyne každoročně šedesát lidí, z toho čtyřicet procent po zasažení proudem.

www.novinky.cz
Tak jak jsem žil,žiju dál
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 7-2005

Odesláno Pátek, 25. července 2008 - 20:52:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mallard - A co má být ? Je to problém Anglie a našeho prostoru.Stejné napájení je v našem Metru,pomocí třetí kolejnici.Holt to byl cizinec neznalý místních poměrů.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 11-2004
Odesláno Pátek, 25. července 2008 - 21:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai: Umíte číst? Tato rubrika je o nehodách, pokud vám to někdo zatajil. Nebo možná nevidíte dál než je českej dolík?
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
kvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.235.119.135
Odesláno Sobota, 26. července 2008 - 08:24:19    Odkaz na tento příspěvek  

nemáte někdo nějaké zprávy jak dopadla středeční rekonstrukce tragické nehody v Moravanech? Na pokusy tam prý byla 163.013?
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 26. července 2008 - 08:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vlak se opět ztratil
Gatto nero
www.pendolino.cz
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 7-2005

Odesláno Sobota, 26. července 2008 - 11:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka -To co provedl v Anglii není nehoda,ale úraz z blbosti.To je rozdíl.
Moravany
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Sobota, 26. července 2008 - 12:33:14    Odkaz na tento příspěvek  

ad Honzík : Ale ne vinnou ZZ, ale proto, že písku bylo 4 x víc než dovoluje norma. Hold když se písečníky od vyjetí Lv ze škodovky neudržujou .... ( dle vyjádření jednoho ze strojvedoucích )
JirikP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.36.163
Odesláno Sobota, 26. července 2008 - 16:15:39    Odkaz na tento příspěvek  

nehoda v Pňovanech
JirikP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Sobota, 26. července 2008 - 18:12:25    Odkaz na tento příspěvek  

nehoda v Pňovanech
na DZZ ?? !!
Tbtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 26. července 2008 - 18:59:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Pňovanech na DZZ ?? !!
Ano a co je na tom divného ?
1. Pňovany jsou sice součástí nového DOZ (v Pňovanech samotných je ESA11) a je možné je z Plzně ovládat, ale zatím jsou stále obsazeny výpravčím, který zab.zař. obsluhuje.
2. V kritický okamžik byla od rána porucha AB Kozolupy-Pňovany v důsledku přerušení optického kabelu při výkopových pracech.
3. Odjezdy na Plzeň tedy byly uskutečňovány na přivolávací návěst.
4. Výpravčí při odjezdu os.vlaku předčasně zrušil nouzový závěr a zadal přestavení spojky na zhlaví. Ta se začla přestavovat a vzápětí do ní vjel odjíždějící os.vlak.
Takže není co řešit...
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 26. července 2008 - 20:00:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Moravany:ano, ale jak se chová ZZ, když se mu ztratí vlak? To je oč tu běží. Písek je jenom příčina, důsledek víme ...
Tohle všechno mi připomnělo vyprávění kantora na střední, který byl dřív strojvedoucím, jak jednou svému kolegovi podložili Pomeranč (v Praze se tomu říká Pomeranč) voskovýma kelímkama od piva všechna kola. A hádej co se stalo, když ten strojvedoucí zvednul sběrač?
Gatto nero
www.pendolino.cz
reHoník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Sobota, 26. července 2008 - 22:05:33    Odkaz na tento příspěvek  

Honzík:"A hádej co se stalo, když ten strojvedoucí zvednul sběrač?"
Zjistil, že nemá napětí. Vysílačku neměl, tak se rozhodl po nějaké době jít poptat se výpravčího k blafounu, jestli je trolej bez šťávy nebo je porucha na mašině. Smeták pořád nahoře, aby slyšel kompresor, kdyby to zapli a když došlápl, tak dostal 3KV naplno!
Fór naprostého debila!
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 00:18:35    Odkaz na tento příspěvek  

...kantora na střední, který byl dřív strojvedoucím...
To ještě za to dopadl dobře, měl dostat prokurátora ! Byl debil, tak ho poslali učit. HAHAHA.........
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1701
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 01:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl seskočit Ale pak by se mu blbě na tu mašinu lezlo.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 11:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Pňovany:
www.dopravni.net:
"Co se vlastně v Pňovanech stalo? Nic než to, co dlouho všichni očekávali, že se jednou stane. Běžně se tam v postavené vlakové cestě samy podhazovaly výhybky, zatím však nikdy pod vlakem. Všichni to věděli a pokud na to upozornili výše postavené, byli odbyti, že to není možné. A tak se provozní pracovníci o tom jen vzájemně informovali, aby s tím fírové počítali a nebyli překvapeni, až se jim přihodí, že se výhybka sama přehodí. Vždy se doposud díky této informovanosti podařilo před náhle se přehodivší výhybkou zastavit, až nyní 26.7.2008 se pod vlakem 7305 výhybka přehodila příliš pozdě, zastavit včas se nepodařilo a vlak vykolejil."
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.75.111
Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 11:32:55    Odkaz na tento příspěvek  

Co to je za ..., co může takový nesmyls napsat !! Už tady bylo jednou řečeno, že se jednalo o selhání výpravčího, který provedl zrušení nouzového závěru v postavené PN cestě a následně přehodil výhybku. Výpravčí se i přiznal.
Žlutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 13:08:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidová tvořivost občas nezná mezí :-(
Velkou knihu přírody mohou číst jen ti, kteří rozumějí jazyku, jímž byla napsána. A tímto jazykem je matematika. (Galileo Galilei)
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 13:22:47    Odkaz na tento příspěvek  

ad Pňovany : Bohužel toto je fenomen dnešní doby. Moderní technika, která vše pohlídá, ale když je porucha a výpravčí má nějak reagovat, tak selže. Ono cvakat myší po monitoru, je vlastně stejné jako když se výhybka přehazuje na místě ručně. Když je člověk na místě, tak obsazenou výhybku nepřestaví, to by musel být slepej. Ale když to dělá na dálku myšej, tak na tu výhybku nevidí. Ale má povinnost zjistit její volnost, a na to se v dnešní době zapomíná !!!!!! Něco podobného bylo na trati Kolín - Havlíčkuv Brod, když se tam v sedmdesátých letech všude naistalovaly releovky. Pokuď to fungovalo, dobrý. Ale stačil výpadek proudu a byl průser za průserem. Obsluhující personál nevěděl co dělat a dělal kopanec za kopancem. Běžný bylo rozsvícení PN, ale zkontrolovat postavení výměn to už ne. Dříve to přece dělal signalista a výpravčí na to jaksi zapoměl. Nebyl na to "zvyklej". A podobné průsery jsou i na dněšních JOPkách. (Moravany jsou něco jiného). Kysi můj kolega, u kterého jsem byl v zácviku, prohlašoval : " Obsluhovat toto zařízení dokáže 12-tileté dítě, nebo cvičená opice, ale když se to porouchá pak je průser." A to mluvil o klasické elektromechanice, JOPky se nedožil. Ale právě ta JOPka je v tomto daleko nebezpečnější !!!!
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 13:43:29    Odkaz na tento příspěvek  

2 Žlutý_petr
Sonic má recht. Tohle se tam dělo už za komančů a tutlalo se to !
Nic to nemění na sdělení Pavel_B a výpravčíXY - OK.
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 13:49:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: Já nejsem autor, pouze doslovná citace z toho webu.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1147
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 13:51:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dopravni.net: Současný zabezpečovací systém objednaný SŽDC má velmi pochybnou pověst a funkčnost. Po celé naší síti, kde je nově nainstalován, tropí obsluhujícímu personálu různé kanadské žertíky. Jedním z důsledků jednoho takového žertíku byla nehoda v Moravanech, kterou se podařilo svést na v praxi nemožnou závadu - písek na kolejích. Nyní se vymstil další z žertíků, tentokrát na jiném konci republiky: v Pňovanech na trati z Plzně do Chebu. Zde naštěstí nikdo nezemřel.

Kolik lidí bude muset zemřít, aby si na SŽDC přiznali, že tento způsob zabezpečení je poněkud nešťastný? Kdyby šlo jen o peníze, možná by nebyl problém předělat veškeré zabezpečení tohoto typu po celé síti, kde bylo nainstalováno. Proinvestovalo by se mnoho peněz, kterými by se mohla vládnoucí strana chlubit, jak jsou liché pomluvy, že investuje jen do silnic. Problém je v tom, že za takovou fatální chybu by už těžko byly uchráněny pomazané hlavy, a mohly by dostat pořádný otřes mozku


Soudruzi z Dopravního webu si pletou ZZ s PŠM.
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 14:13:27    Odkaz na tento příspěvek  

ad Sonic : To jako vážně výpravčí v těch Pňovanech dovolovali jízdu vlaku, i když věděli, že se jim výhybky před vlakem "hejbou" ? Nebo neměli řádně provedené zajištění výhybek při jízdě na PN ? V obouch případech bych je na místě zprostil služby !
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 15:03:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád se něco děje...
http://azpravy.atlas.cz/domov/doprava/164078-poskozena-trolej-zpo zduje-vlaky-z-pardubic.aspx
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 9-2002
Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 15:09:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm, mimoradne stavy... Jsem uz dlouho daleko, ale jestlipak vypravci v zst P. Modrany nadale zatezuje tlacitka od PN kusem zeleza nebo sutrama ?
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.8.78
Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 15:45:34    Odkaz na tento příspěvek  

Už ne, 8 let od povodní se s velkou slávou podařilo v Modřanech zprovoznit ZZ na dvě koleje, včetně přejezdu co se na něm prolily tuny nafty na rozjezdy z Op. Obešlo se bez průšvihu. Kupodivu...
Host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.54
Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 17:17:16    Odkaz na tento příspěvek  

to Honzík: fakt dostal 3kV naplno? Nejsem odborník; vím, že se cesta proudu uzavíra přes kola a kolejnici, nicméně to není nějak izolované od rámu? Kudy jde proud z trakčáku dál? Není to přes nějaké propojky nebo kartáče? Přes ložiska to přece neteče... Dík za osvětlení
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.1.171
Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 17:27:03    Odkaz na tento příspěvek  

R z Prahy do Plzně výchozí (a nejspíš i končící) z Radotína...kvůli té stržené troleji mezi Smíchovem a Radotínem...452 nejel vůbec.