K-report
 

Archiv do 7. srpna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 7. srpna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sos_asdf_enter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 08:44:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letec:
Šmarjá, kde jste přišel na tu archaickou vykopávku zvanou INDUSI? Říká vám něco pojem interoperabilita? A co takhle ETCS L2? Do roku 2015 jím budou pokryty všechny koridory. Ten vám bezpečně a spolehlivě zakáže překračovat rychlost.

A s tou patnáctiminutovou stávkou. Mám jednoho dobrého kamaráda v FS. Ještě večer před stávkou mluvil o tom, že tu čtvrthodinku odvolají, protože už k tomu není žádný reálný důvod (schází se teď dvě odborné komise). Přesto ta stávka byla. A vy byste ještě chtěj jezdit podle rozhledu..!? No jo, holt chcete zázraky na počkání, nejdéle do pěti minut. Mmch, věřte tomu, že v Německu stavědla také neregistrují ztrátu šuntu na staniční koleji.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1338
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 09:07:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Muž v Brně nepřežil srážku s vlakem.
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1510
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 09:13:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: hele, a vysvětlili Ti v Rajchu i to, co je to ta prokluzová vzdálenost? Kde ji jako mám hledat třeba za takovým S3b nebo S5b?
To je strašně krásný, že mi to někde za Sc1 ohlídá 30, když tou 30 fiknu S5b a i když mi to práskne, tak za námezník V116ab fpoho dojedu.

Čili nepřímo potvrzuješ to, o jsem tvrdil: když Indusoidní VZ, tak přinejmenším S3b a S5b zmizí, jinak to jsou vyhozený prachy.
A samozřejmě platí poznámka SAE - zavádět neinteroperabilní VZ (když není ani na trati, ani na zatím ještě většině zde jezdících vozidel) je ekonomický nesmysl.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 11:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:

Nerouhej se! Nesmíš zapomínat, že jde přeci o jediný nejlepší a nejúžasnější zabezp. systém INDUSI, toť modla managerů od RT. Už ten virus chytají i jejich řadoví zaměstnanci.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 11:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmch, věřte tomu, že v Německu stavědla také neregistrují ztrátu šuntu na staniční koleji.

Ale určitě mají jediné, skvělé a neochcatelné INDUSI.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 9-2002
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 12:00:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedine, k cemu je INDUSI dobre: s vysokou prabdepodobnosti neprojedes cervenou. Ma to ale i nevyhodu a to znacnou: V momente, kdy uz vidis zmeneny navestni znak - cokoli krome PN a stuj - nemuze se zrychlit, dokud neocuchas balizu. Ze to hlida kilo u vystrahy je dobre, ale pokud vim, umel to snad i jakysi stary bazmek, ktery je znamy zejmena pametnikum pod nazvem PAKS, mozna ze hlidal 120 a ne 100. Dokonce onen PAKS hlidal i necekanou zmenu smeru jizdy - neslo s tim couvnout.

Vysledek: Idealni v mistech s Vmax 30 a mene, ale jak poznamenali jini - neni-li vstup od balizy, pak se lze jen modlit, ze fira to ma pod kontrolu.

Na druhou stranu - v UL hl. je opakovac ? Pokud vim, tak ne.
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1575
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 12:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent:

Jistěže Ústí hlavní již kóduje na opakovač.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 9-2002
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 12:27:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Diky za upresneni, nerad sirim matouci informace - jsem prilis daleko na to, abych mohl sledovat veskere sotodeni v CZ, takze mam casto zastarale informace.
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 12:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Co se, prosím, skrývá za zkratkou RT? Předem děkuji za vysvětlení.

Agent: Jenom bych doplnil, že ochranu proti nesprávnému směru jízdy poskytuje i LS90.

Když je řeč o VZ, mohl by mě někdo vysvětlit, zda se problém s rutinní obsluhou TB vyskytuje i u LS90-ky? Osobně si to nějak nedokážu představit. Když bude fíra mačkat TB i na povolující znak, tak se LS90-ka ozve... Možná by ten problém mohl být v rutinní obsluze TB na nekódovaných úsecích a následném přechodu do kódovaného úseku proti Stůj..?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7630
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 12:34:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s indusi stůj projedeš. a je s tím i počítáno.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 12:38:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Právě protože tam prokluzovka není, tak se vjíždí na staniční kolej 30. Kdyby tam byla, může se vjíždět vyšší rychlostí.
Krásný příklad je Würzburg od východu do nákladní skupiny: Vjezd přes první část výhybek 60, přes druhou část 30. Na vjezdu svítí dobrej vánoční stromeček (bílá šestka, zelená se žlutou, dvě žlutý šikmo a žlutá trojka).
Ale jsem hrozně rád, že u nás máme LVZ, které je tak dokonalé, že prokluzovku nepotřebuje

Drn: Zvláštní je, že Indusi obhajují ti, co na ní jezdili a mají tedy možnost srovnání ...

Agent: Pokud se změní návěstní znak na volno, musím podlézt hlídanou rychlost (85, 70, 55), ale můžu se po 700m (měřeno od magnetu, takže větší část už jsem ujel) osvobodit tlačítkem Frei a zrychlovat. Žádné čuchání balízy se nekoná. (ony jsou totiž při Volnu vypnuté)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1516
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 13:32:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě protože tam prokluzovka není, tak se vjíždí na staniční kolej 30.
A z té 30 vlak zastaví na fleku...?
Prostě i ti Němci tolerují, že se při nerespektování Stůj dostaneš za návěstidlo, akorát se v té nákladní skupině tak nějak předpokládají menší následky (odnese to "jen" náklad a ne lidi).
Otázkou je, zda to velekřížení dvojkolejky od jihu s "dvojkolejkou" od mostu a hlavního ale asi bude tomuto kritériu vyhovovat, nebo zda se tam s ohledem na šrumec a vlaky s lidima bude požadovat přísnější zabezpečení (což by v Německu nakonec vedlo i k tomu zrušení S3b, S5b).
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1517
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 13:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, dodatek: ve Finsku se na EBICABu tam, kde prokluzovka opravdu není, dojíždí pouhých 10. A to je přesně ten důvod, proč tvrdím, že by Indusi na hlavních tratích SŽDC byly dnes vyhozené peníze, protože by zvýšení bezpečnosti přece jen nebylo takové, aby odpovídalo nákladům.
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1217
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 13:50:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman 77:...Když bude fíra mačkat TB i na povolující znak, tak se LS90-ka ozve...

On se ozve i LVZ obyčejný,ne jenom LS-90.
Tak jak jsem žil,žiju dál
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 13:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mallard: To po nějaké dodatečné úpravě LS II-IV?
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 14:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Žádné čuchání balízy se nekoná.

Agent zřejmě naráží na in-fill informaci. I když se následující návěst změní ze Stůj na Volno, Indusi o tom neví, protože nemá jak. Ale možná je to řešeno administrativně - na tu návěst může vidět strojvedoucí, jak naznačujete..?

(Příspěvek byl editován uživatelem Signalman_77.)
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1218
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 14:32:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman 77: Jaké úpravy se dělali to by ti nejlíp řekl někdo z oboru zabezpečovací technimy,což já nejsem.
Tak jak jsem žil,žiju dál
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 14:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Nejenom na nákladních kolejích. Je to třeba i na osobních kolejích v Marktredwitz a Schirnding. Buď postavíš s prokluzovkou vjezd na 60 (nebo traťovou) nebo bez ní na 30.
30 se vjíží taky do šturců (třeba ve Frankfurtu Hbf).

S77: Ano, Indusi u návěstidla s výstrahou zaregistruje 1000Hz magnet. Strojvedoucí ho musí do 4 vteřin potvrdit, poté musí do 23 vteřin přibrzdit pod 85 (nebo do 29 pod 70, nebo do 38 pod 55). *)
Pokud se mezitím změní návěst na Volno, může se strojvedoucí po 700m od předvěsti "osvobodit" tlačítkem "Frei". Indusi přestane hlídat rychlost.
Pokud ovšem po (neoprávněném) osvobození přijde magnet 500Hz, který je umístěn 150-250m před návěstidlem se Stůj, Indusi okamžitě práskne.
*) Záleží na nastavení - nastavuje se podle brzdicích procent a způsobu brzdění.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 15:41:16    Odkaz na tento příspěvek  

Jsem asi natvrdlej, ale nějak nechápu, proč se bavit o Indusi, když celá Evropa se postupně připravuje na ETCS?
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 15:44:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Díky. Jenom bych rád podotknul, že s Indusi by zřejmě u nás nebylo možné jezdit 160. Tedy pokud bychom neměli brzdicí procenta na povel, jak psal Hajnej. Zábrzdná vzdálenost 1000 metrů je pro rychlost 160 trochu málo..

Další možnost by byla zavést návěst "poslední volno" nebo "předvýstraha". O tom se diskutovalo v sekci "Technika na železničních tratích".
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 15:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.: Berte to jako pouhé debatování o tom, jak to funguje jinde. Jasně, že tady bude ETCS.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 01:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvláštní je, že Indusi obhajují ti, co na ní jezdili a mají tedy možnost srovnání ...

Ano? Opravdu skutečné porovnání? Promiň, nevěděl jsem, že máte na faustovce a uerdingenech už i LVZ nebo dokonce LS90. Asi jsem nedával pozor.

Já jsem s LS90, které momentálně nejvíce využívám, maximálně spokojen. Navíc, LS90 ve spojení s AVV je podle mého laického názoru mnohem bezpečnější a pro fíru pohodlnější, než nějaké INDUSI. Když jedu, jak mí turnusoví oušťáčtí panťákoví kolegové říkají, "na Myslivce" , cítím se mnohem bezpečněji. Nic mne nestresuje a mohu se věnovat důkladnějšímu pozorování trati.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1579
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 01:36:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman:

RT je kód pro firmu Rail Trans, která jezdí na INDUSI. A jejíž někteří zaměstnanci by ho nejradši namontovali všude, kde to jen jde, asi i na vlečky.

Já osobně si myslím, že INDUSI je obyčejný buzerant fírů, nic víc. Ještě nikdo tu nedokázal, že by INDUSI zachránilo průsery, ke kterým došlo na tratích s LVZ.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 01:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem asi natvrdlej, ale nějak nechápu, proč se bavit o Indusi, když celá Evropa se postupně připravuje na ETCS?

To jsme dva natvrdlí. Mně taky přijde tenhle vynález dobrý leda tak do muzea.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
pArDáL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.210.165.162
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 08:26:40    Odkaz na tento příspěvek  

Při jízdě s LS 90 se fíra klidně probije 160tkou skrz betonovou zeď, mačká- li automaticky tlačítko bdělosti. S Indusi se mu to nepovede. Je to pravda? Múžete mě to prosím objasnit? Děkuji.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1690
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 08:57:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U LS90 ať vám to objasní DRN. U Indusi tu betonovou zeď provalíte maximálně rychlostí 25 km/h.
Sants
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 09:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
INDUSI by samozřejmě nedovolilo průsery typu:
- odjezd ptg v Roudnici do vlakové cesty wapek
- odjezd ptg v Poříčanech proti nákladu
- odjezd ptg tamtéž do vlakové cesty rychlíku
atd...
Ještě nějaké dotazy?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1691
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 09:27:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Drn: a hlavně:
LVZ u nás je na 20ti % sítě.
INDUSI v Německu na 90ti % sítě.

Když se spleteš, v Čechách Tě nic nezachrání, prostě tu červenou prosereš se všemi následky.
Já se jednou v Německu spletl. V Drážďanech jsem chytil cizí vjezdové návěstidlo. Najednou fučení potrubí, zastavil jsem ještě nejméně 100 metrů před vjezdem. A vedle projel šedesátkou Bastard s bednama. U nás bych zavinil nehodu, protože mě nemá co zachránit.
To se pak pro Indusi horuje dost snadno.
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 9-2003
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 10:48:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já si vždycky myslel, že autoblok umí zastavit mašinu. Asi mi to vždy tak připadalo.
Jednou v začátcích ATB u cítova, nám před rozjetým Interexpresem padla na ATB červená. To, co se dělo mi připadalo neskutečné, protože jsem ještě nikdy nezažil takové zastavení. Doslova na fleku.
Přístup Hejtmana Ústeckého kraje likviduje vlaky,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
živák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 11:51:43    Odkaz na tento příspěvek  

Když se spleteš, v Čechách Tě nic nezachrání, prostě tu červenou prosereš se všemi následky.
Já se jednou v Německu spletl. V Drážďanech jsem chytil cizí vjezdové návěstidlo. Najednou fučení potrubí, zastavil jsem ještě nejméně 100 metrů před vjezdem. A vedle projel šedesátkou Bastard s bednama. U nás bych zavinil nehodu, protože mě nemá co zachránit.
To se pak pro Indusi horuje dost snadno.
PŠ ...konec prvního citátu......................."RT je kód pro firmu Rail Trans, která jezdí na INDUSI. A jejíž někteří zaměstnanci by ho nejradši namontovali všude, kde to jen jde, asi i na vlečky.

Já osobně si myslím, že INDUSI je obyčejný buzerant fírů, nic víc. Ještě nikdo tu nedokázal, že by INDUSI zachránilo průsery, ke kterým došlo na tratích s LVZ." ...konec druhého citátu. ................................ Teď už chápu jednoho posunovače, který se o PŠ vyjádřil, že sním kdysi nechtěl žádný posunovač na záloze jezdit. Šlo prý tenkrát často o život.

Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1581
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 12:10:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sants:

AVV s LS90 by těm všem událostem zabránilo také a elegantněji, než zastavením do zdi.

PŠ:

Samozřejmě, a ty to víš, že když budu arabský terorista a budu chtít nabořit cokoli čímkoli z boku, budu mačkat tlačítko VZ a rozjedu to klidně na maximálku. A pokud budeme uvažovat, že fíra je magor, který neví, co má dělat, pak je tu INDUSI jistě lepší. Přesto, jak píšeš, dovolí záměrnou chybu. Na AVV nemá. Šlo mi o to, že mám pocit, jakoby tví někteří náměstci nejradši viděli u nás všude INDUSI. Tak to na mne působí. Proto proti tomu vystupuji. Když už něco měnit, tak stačí LS90 (stejně jako LVZ má protinávykové prvky) s AVV a časem povýšeno na ETSC.

Franta:

Jistěže to AB (LVZ) umí. Pokud fíra omdlí a na opakovači bude něco jiného, než horní žlutá, nebo zelená anebo nebude svítit nic, zastaví po cca 16 sekundách od požadované obsluhy tlačítka.
To zastavení u Cítova byla zřejmě reakce fíry na padáka, ne reakce LVZ.

Sants:

Roudnice....dnes tam chodí kód, fíra by mysel být slepec, nebo arabský terorista.

Poříčany....flagrantní porušení zvyklostí obsluhy AVV. Jinak by se to nestalo, AVV by vlak zastavilo bezpečně a včas před "stůj".

Poříčany další.....totéž

Jak potvrdil výše PŠ, do boku nebo proti rychlíku bys stejně vjel i s INDUSI. Obsluhoval bys to stejně chybně, jako ten fíra na ešusu v Poříčanech, kdy do AVV naťuká návěst, která svítí někomu jinému, nebo o které se domnívá, že mu tam svítí (nevidí a mačká=hrubka). Že to bude "jen" 25km/h není přece rozhodující. Rozjeté wapky i rychlík by jistě vykonaly své i kdybys jim tam vjel krokem.

Pardál:

Když bude fíra sebevrah nebo arabský terorista, jistě může. Nicméně, již dva oddíly od Stůj mu bude intenzívně kvákat LS90, aby u návěstidla s "výstrahou" měl 120 nebo méně. Podle mého nepřesného odhadu by musel cca 6-8x zmáčknout tlačítko, aby mu to nefouklo. Každé zařízení, jak vidno je možné obejít záměrnou obsluhou. I slavné INDUSI.

Trvám na tom, a klidně si mne za to nadrťte na krupičku, že LS90 s AVV je pro mne o řád lepší systém, než INDUSI. LVZ pak o půl řádu hloupější, než INDUSI. Je mi celkem jedno, co si o tom kdo myslíte. Na mašinách s mirrelem nejezdím, ale jeho podobnost s INDUSI je myslím blízká. Ale když jsem viděl, jak to zařízení umí fíru vystresovat (poznatek z jízdy na poznání na řadě 350). Raději si takovou vymoženost nechám ujít. Jsem tu od toho, abych vlak odvezl i bez takového zázraku. LS90 a vlastní pozornost mi k tomu stačí.

Zajímavé je, že se tady horuje pro zařízení, které je již dávno přežité, ale nikomu nevadí, že se na koridoru běžně a legálně prohánějí stroje (externích dopravců), které mají jen ubohou KBS. Tam vám to nevadí?


Jinak, když čtu tohle, neřekl bych, že je to až tak bezpečné. Zvláště záměrná obsluha tlačítka "frei" (volno), tak podobná chybnému navolení návěst. znaku na klávesnici AVV, mne vede spíše ke skepsi.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 12:43:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

živák:

Nevím, odkud čerpáš ty poslední informace o PŠ a použils tu i mé citace.
Nicméně, nikdo z nás vč. PŠ určitě nejezdí záměrně na hraně a zabezpečovač nemá jen proto, aby ho jistil, když to nevyjde.....nějakou zpětnou záklopku, kdy už je to o průser, máme v sobě všichni. Jinak bysme tu dlouho koleje nebrázdili. A vyjádření posunovače......ehmm, ten těžko může posoudit, jak na hraně jeho fíra jezdí. Nedokáže posoudit, jestli to ještě má pod kontrolou, nebo už hazarduje. Takže moc nevím, kam míříš....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Sants
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 13:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: do boku nebo proti rychlíku bys stejně vjel i s INDUSI. Obsluhoval bys to stejně chybně, jako ten fíra na ešusu v Poříčanech, kdy do AVV naťuká návěst, která svítí někomu jinému, nebo o které se domnívá, že mu tam svítí (nevidí a mačká=hrubka). Že to bude "jen" 25km/h není přece rozhodující. Rozjeté wapky i rychlík by jistě vykonaly své i kdybys jim tam vjel krokem.

Ale nevjel. Integrální součástí INDUSI jsou taky prokluzový vzdálenosti (není-li prokluzovka, nemá INDUSI smysl).
AVV je sice skvělé (bez ironie), ale bohužel to není zabezpečovač.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 13:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joj, vy jste se tu nějak pustili do práce...

Petrovi Šimralovi by se s LVZ asi nestalo, že by po jízdě na výstrahu (abychom vyloučili příhodu Fýry nad Hranicemi) chytil cizí vjezd, na opakovači by totiž měl pořád svoji červenou.

Drnovi by v Poříčanech VZ neřekl nic, protože už skončilo kódování. Záleželo by pak už jen na něm, zda by se v posledně citovaném případě prostě a jednoduše rozjel a nechal AVV brzdit k dosud ještě stále očekávanému znaku Stůj, nebo zda by stejně jako jeho kolega navzdory potemnělému opakovači a navzdory zásadě "Mačkej jen to, co vidíš" přesvědčil AVV o tom, že je tam dovolující znak.

Skutečnost, že je v Rajchu na 90% tratí Indusi, však vypovídá pouze o tom, zda je vhodné (abstrahuji od toho, zda je to povinné) mít ho na mašině, chci-li jezdit do Rajchu, neříká ale vůbec nic o tom, zda je vhodné ho nasazovat tady, když není na žádné trati a kromě 372, 680 a strojů RT ani na žádném vozidle.
pArDáL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.210.165.162
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 13:27:02    Odkaz na tento příspěvek  

Drn
Děkuji za objasnění a navrch ještě jedna otázka. Úsek Č. Třebová - Ústí n. O. Vlak jede 160 km/h, strojvůdce není arabský terorista, ale může u něj dojít ke zdravotní indispozici. Na opakovači volno, před ním rychlostník 70 a na rychloměru 160. Jak je na tom srovnání LS 90 versus buzerant fírů Indusi.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7636
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 13:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak dokáže VZ zastavit na bloku jsme názorně viděli s orientexpresem a loko 350
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 13:39:36    Odkaz na tento příspěvek  

ad Hajnej:

Skutečnost, že je v Rajchu na 90% tratí Indusi, však vypovídá pouze o tom, zda je vhodné (abstrahuji od toho, zda je to povinné) mít ho na mašině, chci-li jezdit do Rajchu, neříká ale vůbec nic o tom, zda je vhodné ho nasazovat tady, když není na žádné trati a kromě 372, 680 a strojů RT ani na žádném vozidle..

Jo, jo, tak nějak to vidím i já, velice rozumný stanovisko...

ad pArDáL:
No, na LS90 to bude velká hromada pokud bude na opakovači zelená, na PZB přijde na to, neb WERK má skrze magnety posichrováno kompletně rychlostní pásmo od 30 až ke 160 km/h, fór je v tom, že ne generálně všude a tedy zda bude nebo nebude hromada se bude odvíjet od toho, jestli zrovna na trati kde jedu, je to "ošéfované", pak "f poho" s velkou rezervou zastavím bez následků nebo bohužel dopadnu jinak....
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 14:19:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano? Opravdu skutečné porovnání? Promiň, nevěděl jsem, že máte na faustovce a uerdingenech už i LVZ nebo dokonce LS90. Asi jsem nedával pozor.

No jasně, já, PŠ a Michal jsme nikdy nejeli na mašině s LVZ. Ale nikomu to neříkej.

LS90 ve spojení s AVV je podle mého laického názoru mnohem bezpečnější a pro fíru pohodlnější, než nějaké INDUSI.

Jak reaguje LS90+AVV na pomalou jízdu, kterou tam traťovka dala včera?

Ještě nikdo tu nedokázal, že by INDUSI zachránilo průsery, ke kterým došlo na tratích s LVZ.

- čelní srážka dvou nákladů ve Vranovicích
- vykolejení osobáku v Brodku u Přerova
- srážka dvou nákladů u Želenic nad Bílinou
- projetí Stůj a následně zarážedla nákladem v Kozolupech (2003)
- srážka osobáku s nákladem v Plešnici (2000)
- srážka rychlíku a osobáku v Nových Kopistech (1989)
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 14:46:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé je, že se tady horuje pro zařízení, které je již dávno přežité, ale nikomu nevadí, že se na koridoru běžně a legálně prohánějí stroje (externích dopravců), které mají jen ubohou KBS.

Který externista jezdí po koridoru s 810?
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 15:17:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:
Když jste zmínil ty Plešnice. Byl jsem se tenkrát podívat na místě nehody. Náklad od Kozolup projel odjezd a s protijedoucím osobákem se srazil hned na zhlaví, kousek za odjezdem, relativně v malé rychlosti. Nějak si nedokážu představit, jak by tomu Indusi bez prokluzu dokázalo zabránit. Prosím, vysvětlete.

Všem, kteří kritizují LVZ i Indusi: Je třeba si říct, že ta zařízení jsou poplatná době svého vzniku. Proč u nás ještě není VZ s kontrolou rychlosti? Protože se téměř dvacet let čekalo na ETCS.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1583
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 15:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardál:

Co by se stalo? Fíra by tam před svou smrtí duchapřítomně nasypal rychlobrzdu.

Stalo se již mnohokrát. Jsme na to školeni.

Hele, nedělej ze mne vola, ty své dotazy pokládáš tak, že jen blb by nepoznal, že o tom víš dost. Odpověz si tedy sám, stejně jsi z fanklubu Indusi, tak ti ani odpovídat nemusím. Ztrácím s tebou čas.

Dál tvrdím, že INDUSI je buzerant fírů, LVZ (LS90) stačí v našich podmínkách a s AVV navrch je to lepší, než podělané INDUSI. Navíc LVZ zjistí náhlé obsazení oddílu vozidlem, nebo lom koleje, což slavné INDUSI těžko. Já raději vidím za roh na návěstidlo, než lovím návěsti z mlhy a pak z hrůzou čekám, jestli jsem to nepřehlédl, nebo jsem nepřehlédl rychlostník a ono mne to neodpálí s normou v kopci, jak se často stávalo kolegům u Drážďan s bednama.

Jo a je to pravda, že SIFA je nadstavba INDUSI? Taky skvělá věc....ani zalejt kafe si člověk za jízdy nemůže. Netahejte nám do kotlinky kdejakou pakárnu z Helmutova.


S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1585
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 15:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:

Oni mají UNIDO na banglích LVZ? Že jsem si nevšiml. Oni UNIDO nejezdí do Pradubic a na Moravu?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1586
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 15:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo:

Moc o tom asi nevíš, když ani jméno vlaku nemáš správně. Tam bych to zrovna nesrovnával. Baltorient vjíždí v husté mlze 120kou do Bohušovic na VOLNO. Staniční kolej nebyla kódována. Takže kolega mačkal TB a lovil z mlhy odjezdový znak. Bohužel ho v té mlze neulovil, bo těsně předtím míjel nákladní vlaka tlumil reflektor, cožb asi odvedlo jeho pozornost. Dále ho mohl zachránit kód červené od prvního oddílu, jenže tam je k němu blízko a v té rychlosti a "citlivosti" snímačů 350ky to ani nestačilo naskočit a byl za oddílem. Možná si ani neuvědomil, že už by mohl být ze stanice venku. V takové mlze jako byla tu noc se ztratíte i v místě, kde to znáte 30 let. A panťák s porouchanými dveřmi stál v zastávce Nové Kopisty. Kolega nebyl žadný ušák ani hazardér. Stal se obětí okolností a asi i syndromu "zelené vlny". Ale jako etalon pro posuzování LVZ je tento případ hodně mimo mísu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1587
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 16:00:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

srážka dvou nákladů u Želenic nad Bílinou

Dá se INDUSI vypnout?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 16:16:12    Odkaz na tento příspěvek  

ad Drn:

Indusi startuje zapnutím vozidlové baterie...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1589
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 16:22:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PAUL RED ADAIR:

Mám tomu rozumět tak, že zapnu baterky a bez další obsluhy INDUSI mohu vyrazit na trať?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 17:17:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Indusi mě nenechá projet návěst stůj (i kdybych se umačkal) větší rychlostí než cca 20. S LVZ nebo KBS můžeš jet kolik to dá. A při přehlédnutí návěsti, není-li brzdná křivka pod bezpečnou hranicí zabrždění, tak se tě na tvůj názor ani styl jízdy neptá a vypustí ti vzduch. A je jí jedno, zda s tím jede Šimral nebo strojvedoucí z večky, který v životě nepřekročil 40. To samé na všech ostatních sníženích rychlosti pod 8O a je jedno jedná-li se o návěstidlo nebo pomalou nebo přejezdník.
Od roku 2000 jezdím na tratích s INDUSI a nikdy mě to nenechalo nic projet, když jsem něco přehlédl. A stalo se mi to( například nerosvícený přejezdník )
Ano je to chyba něco přehlédnout, ale jsem jen člověk. O INDUSI ale mohu říct, že za mně zasáhne.
O LVZ (a o KBS vůbec nemluvě)bych dnes spíš mluvil jako o informativním zařízení ale zdaleka ne jako o zabezpečovacím. Bude mi 50 a skutečně jezdím dost dlouho, abych to mohl srovnat. V Česku je to taky trochu o slovíčkaření. Zabezpečovací zařízení u nás podle mne daleko víc slouží k řízení dopravy než k zabezpečení. Vemte jen příklad se "ZABEZPEČENÝM" přejezdem výstražnými kříži. Jak je proboha zabezpečen? Dřív to byl NEZABEZPEČENÝ přejezd a BYLA TO PRAVDA!

Před pár lety vznesly ČD dotaz na Ústav českého jazyka, jak si vyložit slovo"zpravidla". Podle předpisů to v podstatě vyznělo, že většinou tak, ale někdy taky jinak. Z ÚČJ přišla odpověď, že je to v podstatě shodné se slovem VŽDY. Dodnes na to předpisy nezareagovaly.

Asi by nebylo od věci požádat znovu o výklad slova ZABEZPEČENÍ (Ý).Z toho vyplývající zabezpečovací zařízení. Jak nás zabezpečuje telefonní dorozumívání, lichoběžníkové tabulky, mechaniky nebo jakékoliv vjezdové návěstidlo, když mi dovolí projet?

Proto tvrdím, že jde u nás o informační nebo informativní zařízení sem tam i s prvky zabezpečení. Ale o skutečném zabezpečení se nedá mluvit. Já vím, že vybudování lepšího systému bude trvat roky. Ale i z toho stávajícího se dají menšími zásahy vybudovat zařízení, které tu podstatu slova budou zajišťovat v mnohem větší míře. Vemte si například posun. Kdo má při jakémkoliv posunu zapnutou VZ nebo KBS. Ale i při něm se může strojvedoucí složit a víte sami, že 742 na 4 stupeň dokáže na rovině upalovat 50. Nechci vyzdvihovat německé nebo jiné mašiny, tam se vás tohle zařízení neptá na Váš názor. Prostě je zapnuté a hotovo. Nouzově lze samozřejmě vypnout, ale normální provozní stav je ZAPNUTO.

Na tomto malém příkladu bych postavil rozdíl mezi INDUSI a LVZ nebo KBS. Prostě Vám jen nedává jinou alternativu. A o tomhle je celý náš systém "zabezpečení" od předpisů počínaje a třeba lokomotivami konče. Vše je uděláno tak, aby to šlo obejít (červená=STŮJ, ale je-li potřeba tak máte X způsobů, jak to obejít)

Když jsem rozpoutal tuhle debatu, bylo to proto, že mi přišlo líto, že se nevyužila mimořádná(nehodová) příležitost k dotlačení našich předpisodárců a jiných k zjednodušení předpisů, k jednotnému výkladů, k odbourání vyjímek, nebo třeba k tomu, aby nad předpisy nebyly postavený staniční řády. Aby člověk nemusel mít seznání do každých Prdelkovic ale měl jistotu, že se jezdí všude podle stejných předpisů(a ne podle místních zvyklostí) V době po pískové nehodě na to byla opravdu vhodná doba . Pár dní by se jezdilo pomalu, ale muselo by se to začít řešit.
Semínko je však zaseto. Počkáme až to zase někde bouchne. Třeba bude těch mrtvých 30 a najednou bude důvod. Myslím, že to nebude trvat dlouho. Jen bych prostě nechtěl být zúčastněn. Milan Hrudka
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.207
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 17:26:48    Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:Který nevím ale mezi Ústím a Lovosicemi zcela běžně.Mimo jiné jsou i jiné úseky v okolí Roudnice n/L...jistě jich je více.

Drn:Si myslím,že právě rychlost a "pozdní" (osudová) reakce mašiny byla příčinou.Oddíly zřejmě nepostačovali na rychlost,takže se vlak v jisté situaci nedal ubrzdit....mlha,déšť apod.
Možná to byl v té době extrém,na něhož právě dříve či později mohl někdo doplatit a také doplatil.Obdobná situace ale s jinými podmínkami,i když právě adhese...byla v těch Moravanech.Tam se jelo také na zeleňoučkou...a najednou bum bác.
Dál to pitvat nehodlám.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1522
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 17:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letec: obávám se, že mě Indusi nechá projet Stůj libovolnou rychlostí, kterou dokážu vyvinout na úseku mezi posledním magnetem a návěstidlem, stačí k tomu na chvíli vypnout napájení. Na 20 mě v takovém případě omezovat nebude, protože nemůže - nemá totiž žádný aktivní signál Volno, který by ho zrušil.
Právě absence takového signálu je jedním z dost dobrých důvodů, proč ho dnes nově nezavádět - aktivní přenos restriktivních povelů prostě není bezpečný. V době zavádění Indusi možná šlo prohlásit poměrně vysokou spolehlivost přenosu těchto povelů za dostatečné zajištění bezpečnosti (při praktické nemožnosti provozně zkontrolovat přenos), dnes to už nejde.

Dá se dokonce říci, že při poruše přenosu (třeba při poškození/ukradení kolejového magnetu) dokáže Indusi udělat naprosto stejnou chybu, jakou udělal onoho listopadového dne nešťastný strojvedoucí Balt-Orientu - neviděl na návěstidlo a přesto na něm nepředpokládal nejpovážlivější znak, který by se na něm mohl s ohledem na okolnosti vyskytovat, v daném případě znak Výstraha (na vjezdu bylo Volno).
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 18:34:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechno má svoje mouchy. Vypnutím a zapnutím klíčku řízení ( třeba při změně strojvedoucího, protože každý má svoje klíče) také dojde k přerušení napájení a může dojít k odjezdu proti stůj, protože INDUSI ztratí paměť, což se stalo bývalému kolegovi .
Jedna věc mě na VZ těší. A to je přenos dalšího návěstidla. Je to fajn.
Bohužel se mi stalo, že jsem do Sokolova přijížděl na výstrahu na posledním ON. to jsem minul, po pár metrech se na opakovači objevilo mezikruží, pa na chvilku červená a pak už jen trvale mezikruží. Na vjezdu bylo na stůj, zastavil jsem pod lávkou s návěstidly. Trochu mě to nadzdvihlo, zapátral jsem v předpisech a objevil větu, že se jedná i informativní "návěst".
Navíc ale způsobuje snížení pozornosti na právě projeté návěstidlo. Každý z vás si jistě vzpomene na chvíle nejistoty, když vletěl do stanice, kde kód nepřenáší a najednou si nebyl jist, na co vlastně vjížděl.
Tak mi z toho vyplývá jen jedna -relativní- výhoda. Že na volno a výstraha nemusím mačkat živáka. Taky se mi však může stát, že usnu a z kopce pojedu s tramvají 120 tam, kde je 60.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 18:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S77: V Plešnici by asi záleželo na tom, jakou rychlostí jel ten náklad po staniční koleji a jakou to projel (což nevím).

Drn: Takže když u rychlostníku tam nasypeš rychlobrzdu ty, je to mnohem lepší, než když jí tam za tebe nasype zabezpečovač?
A jestli někomu práskla Indusi, protože přehlédl rychlostník, tak se asi nevěnoval řízení v dostatečném rozsahu, ne?

Jo a je to pravda, že SIFA je nadstavba INDUSI?

Ne, to není pravda, jsou to dva na sobě naprosto nezávislé systémy. Každý má svůj ventil na HP.
Je pravda, že na bastardech se musí mačkat i na volno?

UNIDO na svých banglích má asi jenom KBS (nevím, nejel jsem na nich), stejně jako ČD na 810. Ale ty se nepočítají, to nejsou zlí externisti.

Dá se INDUSI vypnout?

Indusi se dá, narozdíl od kontroly bdělosti SIFA, vypnout.

Mám tomu rozumět tak, že zapnu baterky a bez další obsluhy INDUSI mohu vyrazit na trať?

Ano, po zapnutí baterek je Indusi v takovém stavu, v jakém byla před vypnutím.
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 768
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 20:22:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v Teplicích nad Metují vykolejil 742.175-3 na 6.koleji.Na místo přijeli HZS ČD Hradec Králové a Nymburk.
Ale ani Nymburk lokomotivu na koleje nenasadil. Ted by měl být na cestě nehodový vlak.


www.vlakybroumov.estranky.cz
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 613
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 21:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Saq: Nemáte tam ty vykolejení nějak často?

Jinak menší nehoda na MasNě odkaz
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6348
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 21:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sag
Tak přeci jenom razí s lékárničkou 742 196
Holky, mašinky a zelená, to jsou naše koníčky:-) Že:-)
750 209 konečně se dočkala reko na 753 753-3 Třeba se tě ještě na 071 dočkáme.
810 618-9 změna života:-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1601
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 22:02:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ty se nepočítají, to nejsou zlí externisti.

Zlí nezlí. Při nehodě u Želenic nad Bílinou ho neměli zapnutý a jel tam jeden kolega. Druhý si asi četl na druhé mašině detektivku. Jinak by nepřežil. Proto jsem se ptal, jestli jde INDUSI vypnout. Když si totiž někdo dovolí odjet z Kralup skoro do Mostu celý úsek bez zapnutého KBS, proč bych měl věřit, že to neojebe s INDUSI?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 22:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A stejně tak můžeš ojebat LVZ přepnutím do "postrku".
Ale když vypneš SIFU, tak mašina nejede :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1603
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 22:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A stejně tak můžeš ojebat LVZ přepnutím do "postrku".

Tak tohle by si fíra od molocha nedovolil. Takové prasárny se na ČD dost kontrolují a dost šeredně trestají.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 22:19:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když si totiž někdo dovolí odjet z Kralup skoro do Mostu celý úsek bez zapnutého KBS, proč bych měl věřit, že to neojebe s INDUSI?

Protože Indusi ti pomáhá (když něco přehlídneš), zatímco KBS tě celou cestu bezdůvodně buzeruje.

A stále mě zajímá, jak reaguje LS90+AVV na pomalou jízdu, kterou tam traťovka dala včera?
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 22:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě je to prasárna největšího kalibru, a stejně jako vypnutí KBS je to vyplnění a podepsání Žádanky o průser. Nevím, jak se to kde trestá a nehodlám to zkoušet.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1604
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 22:32:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A stále mě zajímá, jak reaguje LS90+AVV na pomalou jízdu, kterou tam traťovka dala včera?

Hele, však ty to víš, tak se hloupě neptej, začínáš být jak tvůj dispečer. Kdyby u nás bylo INDUSI a k pomalý jízdě prdli magnet, první kolemjdoucí Dežo ho odnese do sběru. Co pak vyhodnotí INDUSI? Řek bych že pendrek. U nás by to bylo jen pro zlost. Proč na tý slátanině NSR/DDR tak visíš?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.