K-report
 

Archiv do 8. srpna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 8. srpna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.207
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:48:19    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se vrátím ke snížení rychlosti.Na taková riziková místa by měla býti dána pomalá jízda.Svoji roli totiž můžou hrát různé otřesy a počasí.Zcela jistě by se nestalo takové neštěstí,kdyby zde byla snížena rychlost třebas na 100km/h.Strojvůdce by potom měl více času na případné zastavení (záleželo by na kterém místě by se samozřejmě vlak nacházel.)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:48:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield:
bohužel se mu nedivím, po takovém šoku, pořád to bude mít před očima. Myslím, že kdybych v tom vlaku byl já (a přežil), taky bych měl asi už navždy strach.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9539
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vajgl: Díky, že jsi odpověděl za mě, na debatu s něčím takovým nemám sil.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:50:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kluci jenom mě napadá. na mostu se dělala rekonstukce, že? nedělají se poslední dobou rekonstrukce tak, že se most odsune, opraví a nasune zpět???

je to ale opravdu síla. lituju tam všechny lidi.
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3304
Registrován: 7-2003

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak tak koukam, tak host3 ci jak , je nejspis jeden z tech onanizatoru i idne/novinky a spol... Na diskusich delaj chytry a kdovi jak z nich nejsou gerojove , ale kdyby byli na miste , tak sebou prasknou pri prvni kapce krve..
Jenom zadnou akci s kindermafii.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:52:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VAjgl:
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.207
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:52:21    Odkaz na tento příspěvek  

Nepouštěl rádobynovináře...to je ale dneska takřka každý pisálek.O dráze nemají ponětí a dělají machry.Všichni z toho mají senzaci a slétají se jako supi.Je mi z nich na ...všichni beztak papouškují to co jeden řekne.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: To tak nějak není možné pro všechny typy mostů…
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Když to tady tak předesíláš, tak předpokládám, že půjdeš, můžeš někomu zachránit život.
Jinak, co dělníci na tom mostě, jim se nic nestalo? Když tam pracovali a spadlo to pod nima, tak taky mohli přijít o život.

Ne, že bych to někomu přál, ale obávám se, že bez těch amputací to asi nebude, chudáci, který to čeká.
Mno a vzhledem k tomu, že tam je betonem zavalenej úplně zničenej vagón, ke kterýmu se nedostali, tak se obávám, že číslo mrtvých není konečné.
Upřímnou soustrast a brzké uzdravení.

Co se týče novinek, téměř ve všech diskuzích jsou nějaké narážky na Cikrta, pokud se jedná o nějakou tragickou událost, diskuze je vždy z pochopitelných důvodu uzavřena.
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 933
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:54:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravda je, že v současné době se rekonstruuje most přes trať 140 těsně před Chebem, konstrukce už je přes trať na pilířích, dělá se na horní části, a přesto je tam snížená rychlost z 80 na 50. Předpokládám však, že na každou takovouto stavbu je vypracován nějaký postup a opatření, která musel někdo na SŽDC schválit. Pak je nutné hledat, kdo co porušil - buď při samotném schvalování postupu prací a opatřeních - nebo na samotné stavbě... Ale na to snad bude dost času po odstranění nejhorších následků...
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9540
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:54:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262: A můžeš mi říct, proč by novináři měli mít ponětí o dráze? Myslíš, že redakce zaměstnává jednoho redaktora na články o železnici, druhého na články o autobusech, třetího na psaní o vystoupení dětí ze ZUŠ, dalšího na články a stabilitě pouličních lamp atd.? Od toho jsou tiskoví mluvčí, aby to srozumitelně vysvětlili nebo vydali oficiální tiskvou zprávu. A když něco nevědí, tak ať to čřeknou na rovinu, a nemlží. Z toho se pak seriózní článek dělá těžko, novinář je od toho, aby dal směs informací dohromady, a pokud mu mluvčí něco jen naznačí a k tomu dostane odjinud informaci na první pohled podobnou, tak se nediv, že si je spojí a vyjde z toho něco, co není přesné. Zkuste si takovou práci dělat, mám za sebou čtyři roky, a stačilo mi to. Z jedné strany na člověka čeká trestní oznámení, z druhé výhrůžky apod.

(Příspěvek byl editován uživatelem bobyk.)
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6406
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:55:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se tomu a těm cestujícím taky vůbec ndivím, že už asi v životě nebvlezou do vlaku. Musel to být obrovský šok pro všechny. Hlavně pro fíru, který nejspíš viděl jak kousek před ním padá most a ví, že už nestihne zastavit.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

netuším co je tam za typ. jenom jsem se ptal. jenom je zázrak, že se to tam nenaštosovalo do sebe všechno. tak jako v eschede
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Karell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:56:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Studénka 27.7.
http://www.youtube.com/watch?v=g0BF_OeZk2s
Folcek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1038
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fíra z toho vyvázl docela dobře, na to jak vypadá mašina. Ale někteří cestují takovou šanci neměli..
Akorát se mi líbíl dotaz, který položil reportér TV nohy... ,, A neubrzdil ste to?", tak evidentně ten reportér nemá oči, kdyby to ubrzdil tak ten vlak nevypadá jak vypadá.
Ať žije železniční doprava!!!!!! A hlavně trať 331!!!
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 14:59:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no nevím, ale na tom videu ja jasně vidět, že byl most posunovaný
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2041
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

,, A neubrzdil ste to?"

mě to vyznělo spíš jako konstatování než otázka...
význam ČD jinak...

Času dost. České dráhy často drhnou, čímž dochází čas drahý, člověka dráždí četné defekty, čím dál čiperněji dopravu častuje dávkami čarovných definicí: "Červi darební! Čím dneska, čmoudi, dojedu?"
jirkaf77
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.146.130
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:01:54    Odkaz na tento příspěvek  

jeste mne napadlo, ze kdyby ten vlak byl sunuty, jak je ted v oblibe, tak je to mnohem horsi. pomyslel na to nekdo, kdyz chteji mit ridici vozy i na EC?
hosthost3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.105.23
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:03:22    Odkaz na tento příspěvek  

for vajgl
vajgl je to tragédie a rozhodně správa dopravních cest není bez viny, mimochodem když už tak víš o čem je ČD nejsou náhodou ČD smluvně vázány řízením provozu??
Řízení provozu dráhy realizují České dráhy, a.s., podle zákona č. 77 / 2002 Sb. a na základě tříletého smluvního vztahu se státní organizací Správa železniční dopravní cesty.
České dráhy, a.s., zajišťují provozuschopnost železniční dopravní cesty podle zákona č. 77 / 2002 Sb. a na základě tříletého smluvního vztahu se státní organizací Správa železniční dopravní cesty.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:03:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tohle je posunové zařízení pro mosty


a tohle je ten most ve studénce
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Vajgl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:05:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SŽDC schvaluje a vyhodnocuje postup prací v ochranném pásnu dráhy a podle toho se vyhodnocuje bezpečnostní opatření (někdy i zastavení provozu na náklady investora). Pokud ovšem začne firma z nepochopitelných důvodů měnit pracovní postupy je to jasné porušení zákona o drahách a dalších předpisů o stavebnictví.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 44020
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:08:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hosthost3:
Vajgl to napsal zcela přesně, zmatek v tom máte Vy, ono se to občas mění. ČD už se starají pouze o řízení provozu na DC, provozuschopnost je už plně na bedrech SŽDC (příp. dodavatelských firem).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


hostis3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.105.23
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:15:36    Odkaz na tento příspěvek  

for vajgl - tak vajgl a už se to začíná vyjasnovat , ale to už je na inspekci a dalších.
Jedno ale nikdo nevymaže a to jsou následky, jak na životech tak na psychyce účastníků. A právě s tím souvisí odstoupení odpovědných osob z vedení dotčených firem a současně ministra dopravy. Takto bývá zvykem v kulturních vyspělých státech světa. Diskuze o tom jestli jsme kulturní se už účastnit nebudu. Vím vajgl o čem píšeš a jsem rád že jsi to pojmenoval přesně. A byl bych rád kdyby začali jednat stejným způsobem i vedoucí firem a ministerstva
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2937
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vajgl : dovolím si jenom malé rýpnutí : před pár lety jeden vzdálený příbuzný řešil likvidaci jakéhosi potrubí nad jakousi železniční tratí. I vydal se na nejbližší nádraží zeptat se, jak na to.
O dva dny později mi zcela zoufalý volal, protože strávil dva dny ježděním od čerta k ďáblu (ČD - SŽDC - ČDenergetika - traťovka - sdělovačka - užnevímco) a v podstatě se vůbec nedopátral, kde začít, koho o co žádat a kdo za co zodpovídá.
Ve finále si otevřel IDOS, zjistil, že od 0:00 do 3:00 nic nejede, jednu noc tam strávil, jestli nepojede náklad (nejel), další noc vyslal dva borce s mobilem do okolních stanic, vzal jeřáb, autogen, pár chlapů a za hodinu bylo hotovo.
Výše uvedený postup nikterak neobhajuji, jen chci naznačit, že život není černobílý...
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8826
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A právě s tím souvisí odstoupení odpovědných osob z vedení dotčených firem a současně ministra dopravy. Takto bývá zvykem v kulturních vyspělých státech světa.

Hm, takže podle téhle logiky když vjel před pěti lety v Hradci autobus MHD na přejezd a narazil do něj vlak, tak by měl odstoupit ředitel dopravního podniku?
Nedělejte si se životem starosti - stejně z něho nevyváznete živí.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 3768
Registrován: 6-2002

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:19:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mno a vzhledem k tomu, že tam je betonem zavalenej úplně zničenej vagón, ke kterýmu se nedostali
Šotouši Kubo, nesnaž se z toho dělat ještě větší tragédii. Žádný vůz pod betonem tam nikde není. Žádný beton na vlak nespadl. Bylo veliké štěstí v neštěstí, že na ocelové konstrukci mostu v místě nárazu nebyla ještě betonová deska. Konstrukce tak měla řádově menší příčnou tuhost a vlak ji otočil a posunul o dobrých 30 metrů. To následky nehody výrazně zmenšilo. Naštěstí.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"K nehodě došlo při přípravě na zasunutí ocelové konstrukce. Podle prvních zjištění mohla být příčinou uvolnění porucha na sbíhacím zařízení, takzvaných lisech. Přesné příčiny jsou zatím ale stále předmětem šetření," uvedl mluvčí společnosti Dan Šabík. (idnes.cz)
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:23:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Masinka: Tak není pod betonem, ale je úplně na s****y, chudáci lidi v něm.
jirkaf77
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.146.130
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:23:21    Odkaz na tento příspěvek  

ano, jak je videt zde:
http://img.ihned.cz/attachment.php/15910840/ufdrsCEKv6kgnatTmLlw7 choAOFGNPI0/956855337_nehoda-studenka4_550x367_.jpg
vlak konstrukci prohnul (ale neotocil) a prejel horem. takze nespadla na nej, ale pred nej. z patek mostu si muzete udelat predstavu, jak daleko ty nosniky odtlacil.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:24:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já říkal hned, že to bylo nasouváním mostu.
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3305
Registrován: 7-2003

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:25:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sotous kuba : ty ses proste jenom sotous....
Jenom zadnou akci s kindermafii.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pvvs: teď sem se teda zasmál, i když zas tak vtipný to neni
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:29:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo bejt tam armovanej beton, tak by s tím vlak moc nehejbnul.

BTW: Ten most byl uložen na prozatimních podporách? Alespoň z fotek to tak vypadá...
....svlíkat ženský, do rána pít, ráno vstát a večer zas jít, všechny hříchy za hlavu dát, nebát se a vabank hrát....
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:30:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě jsem to chtěl napsat, ale Masinka mě předběhl. Tady je letecká fotka z Internetu, na které je jasně vidět, že konstrukce mostu byla "dole" dříve něž tam projel vlak, který ji odsunul a rozpůlil (vozy leží přes konstrukci mostu).

Takže je to opravdu tak, že počet tří poškozených vozů je konečný - nejhůře asi dopadli cestující sedící v krajních kupé těch vozů. Ve střední části vozů se asi přežít dalo - zůstaly relativně celé.
steping
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.105.23
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:30:33    Odkaz na tento příspěvek  

for Martin zlivský
řízení provozu a provozuschopnost, šlo by to objasnit amatérům?? mně je jasné o co jde. Je to rozdělení majetku mezi provozovatele dopravy a majitele dopravních cest ale potom bylo vše špatně koncipováno a majitelem dopravních cest měly být ČD s.o. a provozovatel dopravy ČD doprava a.s. , je v tom absolutní guláš a z toho důvodu započali v některých státech znovu podřizovat správu cest generálním ředitelstvím drah. To je jako bych si ve firmě na výrobě finálního výrobku zřídil druhou firmu ve vlastnictví třetí osoby, která se bude starat o provoz budovy. holý nesmysl.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no podle té reportáže teď na Nově....reportér se zeptal: a neubrzdil jste to?.... už vidím zítra blesk. dráhy nemají v pořádku brzdy. vlaky nebrzdí a podobně. tyhle lidi by se měli střílet
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1119
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:31:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravda je, že v současné době se rekonstruuje most přes trať 140 těsně před Chebem, konstrukce už je přes trať na pilířích, dělá se na horní části, a přesto je tam snížená rychlost z 80 na 50.
O dovolené jsem tam několikrát jel vlakem a vlaky jeli opravdu pomalejš.
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:32:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to marin2: je vidět, že most byl nasouvaný. tzn povolily železné podpěry co měly držet nasouvanou betonovou desku. tohle se většinou má dělat, ta úplného zastavení provozu kvůli možnosti povolení konstrukce. a bohužel tohle se tady neudělalo
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2043
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já si nejsem jist, jestli by něčemu pomohlo, kdyby ten vlak jel 120 (100) místo 140 (120)...
význam ČD jinak...

Času dost. České dráhy často drhnou, čímž dochází čas drahý, člověka dráždí četné defekty, čím dál čiperněji dopravu častuje dávkami čarovných definicí: "Červi darební! Čím dneska, čmoudi, dojedu?"
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3306
Registrován: 7-2003

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:34:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio : mozna i dost, kineticka energie vzrusta tusim se ctvercem rychlosti.

(Příspěvek byl editován uživatelem PvvS.)
Jenom zadnou akci s kindermafii.
jirkaf77
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.146.130
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:34:54    Odkaz na tento příspěvek  

antar: nejhorsi to bude v tom rozplaclem voze (ale ten uz zachranari urcite prohledali) a pak v te casti vozu, co ma tak zrudne ohnute celo (asi ten za lokomotivou), z nej se patrne vysypaly ty sedacky na trat. je to ale skutecne smula, nebyt koncertu tech metalistu, tak je ten vlak skoro prazdny.
kolo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.105.23
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:34:59    Odkaz na tento příspěvek  

MAURICIO : pomohlo by kdyby jel 50 km/h
Thunderman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:35:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio
Nejsem expert,ale menší rychlost znamená více času na brždění
Upřímnou soustrast všem co v tom vlaku vydechli naposled
Kde naši soudruzi neudělali chybu aneb
S VARIEM NA VĚČNÉ ČASY
jirkaf77
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.146.130
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:38:07    Odkaz na tento příspěvek  

taky je fakt, ze podobne opravy se delaly soubezne s koridorizaci, kdy nebylo treba resit rychlosti a vyluky. na tenhle most se asi tenkrat zapomelo.
a kdyz se nasouval dalnicni, tak stop provozu myslim byl.
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:38:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: Osobně si myslím že podpěry nepovolily. Ty byly určitě dimenzovány správně. Otázkou je jak kvalitně byly založené. Tady bych osobně hledal příčinu pádu.
....svlíkat ženský, do rána pít, ráno vstát a večer zas jít, všechny hříchy za hlavu dát, nebát se a vabank hrát....
Kubabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:40:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panové pravě nad mojim barakem projitaji 2 helikoptery z Warszawy směr Studenka
Řazení vlaku na www.masa.unas.cz
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:40:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takový menší srovnání - auto ze 100 km/h zabrzdí na 36,5m, ze 110 km/h už ale na 43metrech a ze 200km/h na 130 metrech...jenom příklad
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

marin2: taky si myslím. u nás když se nasouval most, tak to bylo pospojované až to pěkné nebylo, provoz zastavený atd. a bylo zřetelně vidět, jak se ty podpěry hnuly. v tu ránu zastavení prací, násun mostu zpět a kontrola podpěr. a zjistilo se popraskání šroubů
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
George VI.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.243.208.73
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:43:58    Odkaz na tento příspěvek  

A možná by to bylo o dost horší. Takhle měl vlak vysokou kinetickou energii na to, aby lokomotiva a první vozy ten most přerazily a následně trosky přeskočily, byť některý asi s piruetou. Při nižší rychlosti by se vlak o most zarazil a štosovalo by se to před ním, vozy by mohly vyběhnout po sobě, apod. Jestli jsete si všimli, tak ten banán zas tak rozflákanej není. To 350.009 u Roudnice v roce 1989 dopadla mnohem hůř. A to byl náraz do "měkkýho" panťáku přibližně ze stejný rychlosti.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:49:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mezi oběťmi je pět žen a jeden muž. Muž pravděpodobně zemřel mimo vlak. Z 41 zraněných je 13 zraněno těžce, 35 lidí rozvezly santiky do deseti nemocnic.

Generální ředitel firmy Tomáš Vítek uvedl, že neví, proč k neštěstí došlo. "Pravděpodobně šlo o nějakou technickou závadu," sdělil. Na dotaz novinářů, zda je společnost připravená nést případnou odpovědnost za tragédii, odpověděl: „Asi ano.“ Neubránil se při tom pohnutí. (novinky.cz)
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:50:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to vůbec zajímavé. Podle některých zpráv se prý měla lokomotiva otočit po nárazu o 180 stupňů (do protisměru), ale to se mi nezdá. Spíš ten most přeskočila a zaryla se do kolejí... Ale nevím...
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: my to stejně nevyřešíme, takl si radši počkám co nám zalžou vyšetřovatelé...
....svlíkat ženský, do rána pít, ráno vstát a večer zas jít, všechny hříchy za hlavu dát, nebát se a vabank hrát....
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:52:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM: za ideálních podmínek... Jinak při konstatním zpomalení roste brzdná dráha se čtvercem rychlosti. To znamená, že zpomalení třeba na 5/7 (100/140) znamená zkrácení brzdné dráhy na 25/49, tedy něco málo přes polovinu. To, kolik vlak ujede mezi spatřením nebezpečí a účinkem brzdy rozdíl dál zvedne. Proto se třeba v obcích snižovala původní 60 na 50.
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 827
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:54:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nehoda způsobená tím, že se na stavbě mostu může uvolnit stavební materiál a spadnout do dráhy vlaku je více než pravděpodobná

Pravděpodobná? No běžně na vlaky padaj mosty, to je vlastně rutinní každodenní záležitost, že na vlak spadne most, takže příště s tím určitě bude počítat Omlouvám se za ironii, ale u tohoto to ani jinak nešlo...
www.mestskadoprava.net
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1125
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:57:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David jaša: Správně
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 44023
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:57:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM:
U vlaku máš navíc mnohem větší prodlevu mezi reakcí fíry a počátkem brzdění.

steping:
Pokusím se (silně zjednodušeně a tedy částečně i nepřesně). Dřív téměř vše kolem patřilo pod ČSD, posléze ČD. Pak byla založena SŽDC (obdoba SÚS na silnicích), která se má starat nejen o to, aby se po dopravní cestě dalo jezdit, ale má se starat i o řízení provozu na ní (na silnici semafory, značky atp.) a vše kolem tak, aby ČD zůstaly pouhým dopravcem (tak jako máme na silnici ČSAD, ICOM atd.), stejným jako na kolejích např. Viamont, OKD-D, Railtrans atd.
Nyní je proces v tom stádiu, že řízení provozu (výpravčí atd.) si ještě SŽDC od ČD dělat nechá, ale vše ostatní už si zajišťuje sama (částečně složkami převzatými od ČD, částečně najatými firmami často dříve od ČD odštěpenými).
Majetkové poměry jsou složitější, část vztahů je kvůli naším zákonodárcům (pod vlivem zájmových skupin) poněkud pokroucená a nelogická.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Vajgl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 15:59:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastníkem železniční sítě je stát zastoupený SPRÁVOU ŽELEZNIČNÍ DOPRAVNÍ CESTY s.o. která dohlíží na plnění zákona o drahách a pozdějších předpisů a nařízení vlády.

ČD a.s. je subjekt na železničním dopravním trhu 100% vlastněný státem. Zaměstnanci ČD smluvně zajišťují provozování drážní dopravy (výpravčí, signalisti, závoráři atd.) od roku 2010 by i tito zaměstnanci měli přejít pod SŽDC. ČD za pár let bude pouze vykonávat činnost dopravce (strojvedoucí, vlakvedoucí komerční služby pro cestující)

takže to je zhruba takhle. Pozor, napsal sem to velmi jednoduše, problematika je samozřejmě složitější.

Každopádně za stav dráhy, za práce prováděné NA dráze, za plnění technických parametrů dráhy, omezování rychlosti (vč. pomalých jízd) zodpovídá SŽDC. Jsou ovšem případy kdy na dráze pracuje cizí subjekt a ten se MUSÍ řídit zákonem o dráze atd. a MUSÍ o své činnosti informovat SŽDC.

Promiňte ale každá stavební firma musí znát legislativu a pokud nedodrží schválený stavební postup je to jasné porušení zákona.
Bubo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.217.170
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 16:01:40    Odkaz na tento příspěvek  

To, že zo stavby na moste padá občas nejaký materiál je určite častejšie, než ako že spadne celý most.
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 16:05:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odkaz
....svlíkat ženský, do rána pít, ráno vstát a večer zas jít, všechny hříchy za hlavu dát, nebát se a vabank hrát....
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 16:05:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mz: Ano, dal jsem to sem jen pro ty, co pochybují, že rozdíl mezi srážkou ve 140 a 120 km/h je zanedbatelný.
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172