K-report
 

Archiv do 8. srpna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 8. srpna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 18:54:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ke zraněné holčičce se přihlásil její otec, tak aspoň něco pozitivního v celé tragédii..
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
363.087-8 - nejzajímavější nereklamní eso
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1132
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 18:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzabalak: Alespoň to.
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 18:56:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: ...Moravany...
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
363.087-8 - nejzajímavější nereklamní eso
kubajc host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.105.23
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 19:05:13    Odkaz na tento příspěvek  

Tr man: sždc musí nést část zodpovědnosti! není možné aby vlak projížděl 140km rychlostí stavbou
Roguef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 5-2008
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 19:07:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uf, tak tohle je opravdu neštěstí Ještě že to nespadlo na první vůz, jedno Eschede stačilo. Ale docela mne překvapilo, že lokomotiva zastavila ze 120 km/h na 0 km/h asi na 50 metrech. To muselo být přetížení větší, jak při startu rakety, fíra se podruhé narodil

Jináč pokud opravdu dělala stavební firma nějaké práce v době, kdy NEMĚLA, tak to fakt chyba ČD ani SŽDC není. Kdyby se to stalo SA, tak stavební firma pravděpodobně dostavěla. Doufám, že to pořádně prošetří.

ČD s tím nemá nic společného, jedná se o dopravce. Za trať zodpovídá SŽDC (to, že si novináři její existenci nějak něpřipouštějí, je věc jiná, pak napíšou obecně České Dráhy). ČD nemá povinnost si zjišťovat, co se kolem trati děje, ikdyby tam kopaly tunel, stavěli JETelín, či se tam střílelo, o tom je má informovat SŽDC. Nebo vy si snad před cestou autem zjišťujete aktuální stav vozovky, solíte si silnici apod?

Ačkoliv není ČD na mém žebříčku top firem a nechci ji hájit, za tohle odpovědná není. Stát se to na dálnici, rozhodně nikdo nebude svalovat vinu na řidiče.

Edit: A kdyby byla jednodení výluka kvůli stavbě mostu, to by bylo zase keců, že ČD to dělají naschvál a že je to zbytečné apod. kecy Počkejme na výsledek vyšetřování.

(Příspěvek byl editován uživatelem Roguef.)
Bezpečná cesta, jedině pěšky.

Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 19:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové a kolegové,poprvé děkuji,že jsem měl spoždění.Blbých 7 minut,ale zachránilo mi to život.Vezl jsem 23 105 z Veřovic do Studénky.Kdybychom jeli načas,už bych žádný příspěvek nenapsal.Jezdil jsem kolem toho mostu dost často a divil jsem se,že se něco podobného nestalo dříve.Když jsme mijely nouzové podpěry asi o 50 cm a viděl jsem z jakého jsou materiálu,nevěřil jsem.Bohužel stalo se.Vinu v žádném případě nema ČD.Ani žádná její dceřina společnost nebo SŽDC.Vina je jedině na stavební firmě.
Vajgl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 19:29:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážený pane 750371 a podobní:

Na SŽDC pracuji a zrovna v té sekci která výluky nařizuje. Také jsem nějakou dobu před tím odpovídal za zavedení pomalé jízdy a odpovědně mohu říct že ze strany správy tratí k žádnému pochybení nedošlo. Stavební firma neoznámila že bude provádět stavební úpravy takového rozsahu které přímo ohrožují železniční dopravu. Je běžné že se tyto práce provádějí za provozu ovšem za omezené rychlosti a přímého dozoru dopravních zaměstnanců, kteří jsou schopni okamžitě zastavit provoz. Nic takového nahlášeno nebylo!! Traťmistr který u těchto staveb je běžně přítomen nebyl vůbec informován!!!
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1314
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 19:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale se SŽDC se ta stavba též projednávala a moc dobře věděli co se tam bude dělat,tak nechápu proč na to neudělali výluku. Hlavně,že se dělají výluky na tratích např. z důvodu sekání trávy u přejezdu.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 19:30:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanklewar:
já vím, že po bitvě je každý generál, ale nešlo to někam nahlásit?
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3312
Registrován: 7-2003

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 19:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud firma neoznami, ze bude neco takovyho provadet, tak jedine ze by si to poranu nekdo vyvestil z kavovy sedliny ne ?
Kdyz se nekdo vybodner na ohlasovaci povinnost, tak pak at se nedivi..
Jenom zadnou akci s kindermafii.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 19:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TEď jsou reportáže z nehody na ČT1, docela se mi líbila slova polského premiéra, ale bohužel již citovat nebudu.
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
jonáš prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 19:36:35    Odkaz na tento příspěvek  

Roguef: pokud to zpomalovalo lineárně, tak 11,1 m/s2, čili něco přes 1 G. A pro 750.. ae SŽDC se patrně neprojednalo, že s tim budou zrovna dneska hejbat .. to je asi jako když vám v baráku rekonstruujou elektriku, tak taky neni vypnutej proud celej půlrok. Tohle je leda se pokřižovat.
nehoda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 19:42:39    Odkaz na tento příspěvek  

Vy blbečci. Hádejte se o sždc čd a o podobných kravinách. To těm 7-mi lidem nepomůže. Na vyšetřování tu máme orgány a né, že nějakej synek hned udělá závěr, že je to vina toho a toho. Zamyslete se nad sebou!!!!!!!!!! Ten kdo s tím začal ať drží hubu a ten kdo je do toho nějak více zasvědcen, tak se zdrží komentářů
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3313
Registrován: 7-2003

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 19:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Jenom zadnou akci s kindermafii.
Vajgl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 19:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jako do dubu ... 750371

Sám ředitel ODS řekl že na ten den nebylo vysouvání konstrukce vůbec naplánováno! Jak to mohou vědět SŽDC když to nevěděl sám generální dodavatel???
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 19:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nehoda: děkujeme ti za obohacení diskuze opravdu neopakovatelným příspěvkem.

Možná mě teď bude většina z vás nenávidět za to co řeknu, ale bohužel to tak je. Těm sedmi lidem nikdo život nevrátí, ani odškodnení. Kvůli sedmi obětem se nemůže zastavit život v celém státě. To už stejně nikomu nepomůže. Důležité je řešit budoucnost, aby se už nikdy nic podobného nestalo, ne se zabývat minulostí, kterou stejně nelze ovlivnit. Prostě se to už jednou stalo a zpátky se to vzít nedá...
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
nehoda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:00:32    Odkaz na tento příspěvek  

Co to meleš jaký obohacení diskuze?????
No někdo to zdrbal, ale proč děláte ze sebe ty nejchytřejší. Fakt to nechápu
Kamila Pavelková
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.139.142
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:11:06    Odkaz na tento příspěvek  

nehoda: Víš, tvůj názor je až moc extrémní. Nechci zpochybňovat velikost téhle tragédie, ale z jiné perspektivy - na silnicích denně umírá spousta lidí a pozastaví se nad tím minimum lidí. Samozřejmě je to obrovská katastrofa, lituju zraněné, mrtvé, příbuzné, všem přeju brzké uzdravení a co nejméně následků, ale to je život. Stalo se co se stalo, a není důležité jak a proč se to stalo, ale aby se to už nikdy víc neopakovalo! HOWK
nehoda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:16:57    Odkaz na tento příspěvek  

extrémní??????!!!!. NA světě je cca 6mld lidí. Já to napsal abych navypadal jak nelida. A hlavně mě štve jak ostatní hned vyvozují viníka a odvolavají prezidenta světa
Kubala
Neregistrovaný host
Odeslán z: 64.131.83.138
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:17:21    Odkaz na tento příspěvek  

Tak tu zase pěkně matláte pátý přes devátý ... Nyní by měl někdo myslet na to, že fíra si už může kopat hrob, jako tomu bylo ve Vraňanech.
nehoda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:21:53    Odkaz na tento příspěvek  

vůbec zázrak, že to přežil. Měl štěstí v neštěsní.
Bude to pro něj teď težký.
Vpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:32:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to vlastnost většiny lidí, že vždycky když se něco stane, hledá se viník a až poté se řeší co udělat, aby se to nestalo znova. Na druhou stranu bychom ani v pozadí této tragédie neměli zapomenout na 30 mrtvých na našich silnicích za posledních 7 dní...
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:32:33    Odkaz na tento příspěvek  

nehoda: asi nikdo se nedělá chytřejší, ale diskutovat či kecat či drbat či plkat je to jediné co my obyčejní blbečci můžeme dělat.
když jsi na vyšším stupni inteligence či jsi daleko moudřejší, vzdělanější a já nevím co ještě, najdi si jinou diskuzní skupinu. Nám obyčejným ponech možnost diskutovat, rozmýšlet, přemýšlet, třeba je to proto, aby se každý z nás druhý den nebál nastoupit do směny.
Ty jsi možná nejchytřejší, tak hlavně ať z tebe nevypadne něco jako z jednoho manageinteligenta po Moravanech. Možná máš pocit, že se tak moc nestalo.
Bohužel stalo a spousta kluků tady taky usedá za kolo, rajčák nabo jak tomu chceš říkat a pochybuju, že se najde někdo, kdo by tam chtěl nejen kvůli špatné stavbě zůstat.
neznámý výpravčí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.171.226
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:35:37    Odkaz na tento příspěvek  

Mám vlastní zkušenost se stavbou mostu přes trať. Nedávno se u nás stavěl most přes koleje pro novou dálnici. Občas nám dopravní náměstek ústně nařídil zpravovat vlaky o pomalé jízdě pod mostem.Byl na to zvláštní blok rozkazů, který měl být uložen jinde než ostatní rozkazy a po skončení akce byl zmizen. Žádná depeše, jen ústní nařízení. Pak nám dal telefonní číslo na nějakého vedoucího stavby a že vždycky , když nám řekne, musíme nejdřív zavolat z pevné linky (kterou platilo ČD) na onen mobil a zeptat se,zda můžeme jet s vlakem.
Oponovali jsem sice, že pokud někdo chce něco dělat v profilu, měl by se spíš ptát nás, jestli může a ne my soukromého objektu, zda můžem jet s vlakem podle jízdního řádu. Bylo nám naším hulvátským dopravním náměstkem naznačeno, že pokud chceme dělat na dráze, máme dělat to, co nám on nařídí. Takže došlo k situaci, že se vedoucímu firmy vybil mobil a nedalo se mu dovolat. Volali jsme náměstkovi, že tedy nejezdíme, a on najednou dorazil z chaty, vzdálené asi 50 km a byl na té stavbě až do konce toho dne.
Poučení? Výluka je prý drahá, za žádost o snížení rychlosti na trati se taky platí. Tak se údajně dohodnou s někým ve stanici (nepíšu, že za nějaký revanš pro onu osobu ), a obchází se to jak se dá.}
Svecs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je nejhorší že se sem tam na k-repu objeví nějakej... no prostě někdo kdo najednou začne nadávkami napadat jo a to fakticky stojí za to. To zrovna v diskuzi o 122, 123 tam nějaký neregistrovaný člen říkal "a opět prasácká jízda s autama na zadní sběrač" já mu na to řekl že jsme to tam řešily a že je to asi jedno že to nevadí. Na závěr jsem dodal vtipnou poznámku, že já to stejně kupovat nechci tak že je mě to vcelku jedno. A to se najednou anonym ozval jaký jsem debil, krypl.. No zkrátka to nakonec admini vymazalo a anonym měl po fialkách. To když jsem četl příspěvek nehody ať se hádáme o ČD a SŽDC... no tak každý kdo se v tom alespoň HODNĚ málo vyzná tak snad pochopí, že vina ČD ani SŽDC nebyla a že to byla chyba stavební firmy (pravděpodobně). Je to hold s lidma špatný.

Jinak mě v TV překvapila a rozčílila otázka jestli šlo vlak zastavit a zas už by to házeli na fýru.
Vpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:38:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svecs: Já se té otázce ani nedivím po zkušenostech s "fyzikálním citem" novinářů...
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1317
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:39:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo,jo jinak to vidí lidi z kanceláře a jinak lidi z provozu.
a diskuze je od slova diskutovat a tím,že se najde viník, zároveň se zabrání další podobné události.
Vpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:41:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud to není ovšem viník jako u nedávné srážky tramvají, kterému se stalo to, co mnoha před ním, jen na špatném místě...
Pavel_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:46:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před použitím rychlobrzdy jel vlak rychlostí 134 km/h, v okamžiku nárazu byla rychlost 90 km/h (novinky.cz)
Svecs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:48:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víte lidem dnes chybí vlastnost uznávat názor jiného člověka. Připomíná mi to komunistické časy, kdy se za "nevhodné" názory zavíralo. Dnes člověk něco napíše a musí na sebe poslouchat narážky a nadávky. Vidíte, klidně zrovna teď se může stát že na můj příspěvek dopadnou nadávky jako "ty si taky komunista"... já nevim co. No uznejte není to k smíchu ? Spíše je to k pláči ale mě to přijde k smíchu.
George VI.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.11.242
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:49:22    Odkaz na tento příspěvek  

Na stránkách drážní inspekce je tohle:
http://www.dicr.cz/srazka-vlaku-eurocity-comenius-se-spadlym-most em-6-mrtvych-min-35-zranenych-skoda-na-zeleznici-121-mil-kc

Podle DI k nárazu na most došlo při rychlosti 90km/h. To by docela odpovídalo, vzhledem k poškození mašiny.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neznámný výpravčí: to je tak na fotky rozkazů, nahrávku příkazů pana náměstka a trestní oznámení...
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:53:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to ty brzdy reagovaly hodně rychle. a taky to dobře brzdilo. ale i tak. kvůli něčí blbosti je 7 lidí mrtvých. stát se to nemuselo
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
George VI.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.11.242
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 20:56:34    Odkaz na tento příspěvek  

Měl na to 452 metrů. Asi už se dostali k páskám z rychloměru, když ty údaje jsou tak přesný.
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:00:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nad tímhle mi zůstává rozum stát. Pisálci si vyhlédli ten náhradní vlak, ve kterém přijeli do Prahy vystresovaní účastníci nehody, a jali se je s mikrofonem a kamerou drze zpovídat, aby pomocí trapných a klišovitých otázek ulovili nějakou tu senzaci a zvýšili si sledovanost... hnus!

co dokážou novináři...

Úroveň novinářské etiky je rok od roku horší.
Pavel_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George VI.: Lokomotivy ř. 151 mají elektronický rychloměr, takže žádné pásky, ale pamět rychloměru.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fuj, radši si to video ani nebudu pouštět
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Viados
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezavřou přece hlavní trať na 7 měsíců kvůli celé rekonstrukci mostu. To by se prakticky nejezdilo nikdy, protože něco se někde na 360 kilometrech opravuje pořád. Zavřít se to mělo asi na samotný výsuv a ten udělat v noci ze soboty na neděli, například. Jestli s tím stavební firma manipulovala bez vědomí SŽDC, težko s tím mohl správce dráhy něco udělat.

Teď už si všichni dají většího majzla. Po té, co v roce 1928 kvůli šlendriánu spadl v Praze rozestavěný sedmipatrový obchodní dům, se taky dlouho žádné podobné neštěstí nestalo.
Hope for the best, but be prepared for the worst.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7066
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To taky nemá chybu:

Do připravované publikace sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy na Prostějovsku, zejména pak o provozu v podniku ČSAD 609 Prostějov. Nabídky, prosím, zasílejte buďto formou SMS na 605840016 nebo na e-mail pod jménem.

Web o prostějovských autobusech
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:18:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úroveň novinářské etiky je rok od roku horší.

Novináři se nezastaví před ničím. Konkurence i mezi různými druhy médií stoupá a tak každý chce mít ty nejlepší záběry, fotky i působivé výpovědi účastníků nehody. A je-li to v televizi, ještě to chce dát k záběrům nějakou tklivou hudbu, jak to dala Nova.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7069
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nova - to je divadlo samo pro sebe. Něco řeknou, do půl minuty to zpochybní, zeptají se odborníka, ten to zase potvrdí. S těma znělkama u kauz už mi taky lezou na nervy. Kauza Kuřim, speciální znělka s působivou hudbou a tajemnými obrázky. Kauza srážky tramvají v Ostravě, opět speciální znělka, kterou se to celé snaží zveličit hudebním podkladem. O tom co si do zprávy domyslí a vydávají za skutečnost ani nemuluvím.
Do připravované publikace sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy na Prostějovsku, zejména pak o provozu v podniku ČSAD 609 Prostějov. Nabídky, prosím, zasílejte buďto formou SMS na 605840016 nebo na e-mail pod jménem.

Web o prostějovských autobusech
Kubala
Neregistrovaný host
Odeslán z: 64.131.83.138
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:26:52    Odkaz na tento příspěvek  

Také by měl dostat přes držku na dráze ten, co zrušil povinnost oznamovat nejen soukromými firmami jakoukoliv činnost v blízkosti dráhy. Na trati dnes potkáte kohokoliv, aniž by to výpravčí musel vědět. PROČ???
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7070
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:29:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože Česká republika...
Do připravované publikace sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy na Prostějovsku, zejména pak o provozu v podniku ČSAD 609 Prostějov. Nabídky, prosím, zasílejte buďto formou SMS na 605840016 nebo na e-mail pod jménem.

Web o prostějovských autobusech
Kubala
Neregistrovaný host
Odeslán z: 64.131.83.138
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:31:22    Odkaz na tento příspěvek  

Study, máš pravdu. Rovněž nechápu podle čeho nazvali ten vlak Vlak hrůzy. Vlak byl přeci v pořádku a byl 100% funkční. Když už, místo a nebo most hrůzy. Jsou to dementi! ČD by se měla postarat o narovnání věci.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7071
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže to by o to nikdo neměl zájem a ty zprávy nesledoval, kdyby to nebylo už z názvu tak atraktivní.
Do připravované publikace sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy na Prostějovsku, zejména pak o provozu v podniku ČSAD 609 Prostějov. Nabídky, prosím, zasílejte buďto formou SMS na 605840016 nebo na e-mail pod jménem.

Web o prostějovských autobusech
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:40:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubala:Tato povinnost NENÍ zrušena.Viz drážní zákon a související vyhlášky.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:41:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou, úplně nejhorší to od Novy taky nebylo. Ještě jsem čekal na věty typu "jezdit vlakem je nebezpečné", "dráhy si nedokážou zajistit, aby měly volné koleje" atd. Třeba jako loni v prosinci, kdy díky výpadku trafostanice skoro nefungovala Praha hl. n., jak se redaktor ptal v přímém přenosu mluvčího, co to má znamenat, to už jste to jako před Vánocema zabalili (do Vánoc zbývalo cca 14 dnů) a přes všechny omluvy za zpoždění potřeboval mít redaktor poslední slovo "cestující vaše omluvy nezajímají, máte jezdit přesně".
Kubala
Neregistrovaný host
Odeslán z: 64.131.83.138
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:43:24    Odkaz na tento příspěvek  

Study, ano. Ale potom nemůžeme novináře odsuzovat, protože nám servírují do hlavy přesně to, co chceme slyšet. Myslíš-li to takhle. Já si stojím za tím co jsem napsal, Blesk si nekupuji a ostatní tlačím hooodně od těla.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7072
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:46:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně pořád díky Nově nevím, jak je to s tím mostem, jestli spadl před soupravu, nebo na lokomotivu. Aby byla Nova in, musela se odlišit od ostatních a říct, že spadl přímo před vlak a navíc ještě naznačili, že nestihl zabrzdit.
Do připravované publikace sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy na Prostějovsku, zejména pak o provozu v podniku ČSAD 609 Prostějov. Nabídky, prosím, zasílejte buďto formou SMS na 605840016 nebo na e-mail pod jménem.

Web o prostějovských autobusech
Kubala
Neregistrovaný host
Odeslán z: 64.131.83.138
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:47:57    Odkaz na tento příspěvek  

Milanklewar, jak vidíš, ty tvoje drážní zákony a související vyhlášky je opravdu jedna věc a holá skutečnost druhá. Pokud bych měl psát po směně vše, doma bych to mohl zabalit.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 2981
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:49:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se vrátím k Nově, a k jejim "KRIMINÁLNÍM NOVINÁM" - jinak se to nedá nazvat prostě . Tak druhá věc (hned po tom, že davaji samé vraždy,nehody,znásilnění,aspol), která mne vysloveně "točí" je, že informují "o události" (zpravidla o nějaké tragické) jen zběžně a pak řeknou jejich slavné "Více se dozvíte na té en tečka cézet"
Tak buď at to řeknou všechno, nebo nic !
Ne všichni mají doma internet...

To bylo jen tak na okraj :-)
FZF Zlínka LEDky na Loudala
810 271-7 "Šarinka" - Perla na Zlínce
Kubala
Neregistrovaný host
Odeslán z: 64.131.83.138
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:50:46    Odkaz na tento příspěvek  

Study, od člověka který nemá dopravní kvalifikaci a řekne něco o dráze, očekávám od něj opravdu úplně vše!!! Bez prdele.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7073
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krom toho, že na tééncézet je totální *****. Jednou na to odkázali, že tam cosi bude, nebylo tam ani to, co v té reportáží. Nevím o co se s tím snaží, jestli to mají narvané reklamou a dobře jim to nese, od té doby jsem tam nebyl.
Do připravované publikace sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy na Prostějovsku, zejména pak o provozu v podniku ČSAD 609 Prostějov. Nabídky, prosím, zasílejte buďto formou SMS na 605840016 nebo na e-mail pod jménem.

Web o prostějovských autobusech
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 21:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radši se proto ani na zprávy Novy nedívám. A radši se ani zejtra nekoupím noviny, obvzláště u některých tiskovin můžu čekat zase "velkolepé" titulky tipu - Masakr v den osudových osmiček atd.
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 22:00:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ne. v blesku a aha bude napsáno. strojvedoucí neubrzdil vlak. vlaky čd nebrzdí....atd
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 2982
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 22:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si ten SCHVÁLNĚ koupím . Fakt že jo...
FZF Zlínka LEDky na Loudala
810 271-7 "Šarinka" - Perla na Zlínce
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 22:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já v pátky 13. ani osudové 8 nevěřím. Víte proč? Pokud náhodou existují nějaké takové magické pochody, určitě nepočítají s přestupným rokem. A za ta staletí, co existují přestupné roky, je to celé tak rozhozené, že nemá smysl se tím zabývat!
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2198
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 22:05:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A o kterem to kalendari vlastne mluvite ... ? ;-)
Pavel
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 22:07:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Já tomu také nevěřím, ale spousta lidí jo a proto v bude: téměř 8 mrtvých, 88 zraněných, na vlak spadnul betonový blok o váze 888 tun, když řidič jel rychlostí 188 km/h
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 22:09:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, aniž bych se sedmé velmoci zastával (někdy je to vážně přehnané), tak musíte vzít v potaz, že přes to všechno jsou to lidé, co dělají svojí práci a co se týče např. Novy, tak jí dělají sakra dobře. Svědčí o tom vysoká sledovanost jejich zpravodajství, komerční úspěšnost celé stanice.
Tohle nikdo z vás nemůže vyvrátit.

A že porušují různá pravidla atd? Ruku na srdce, jaké je ochranné pásmo kolem dráhy? Všichni šotouši ho dodržují??? Co ti šotouši, co lezou na návěstní lávky, sloupy TV atd.? Když to přirovnáme k novinařině, tak tito šotouši jsou ty největší hyeny, co existují.
Nebo ne? :-)
To je můj názor na tuto věc. :-)