K-report
 

Archiv do 25. září 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 25. září 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 17. září 2008 - 19:24:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýro - co kecáš za blbosti,že s 26 stovkama se Polepy bez písku nevyjedou!/narážka na těžkotponážníky/.Pokud jsi strojvedoucí a někdy jsi přes Polepy jezdil,tak si naser do rukou,protože nic neumíš.
Jinak zaseklý EPV na pískování u 163 jsem zažil a musel jsem zastavit,protože ani oba běžící kompresory nebyly schopné dodat dostatek vzduchu.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2400
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 17. září 2008 - 19:44:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No párkrát jsem přes Polepy jel
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 17. září 2008 - 20:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K odstraňovani vysypaneho uhli z Moravičan- jestli se ta kupa odstraňovala jenom muvkou s rukou tak se nedivim že to trvalo takovou dobu. Kdysi davno se nam na depu vysypala plna wapka prachoveho uhli (přes den zamrzla tak ji dali k nam do depa rozmrznout přes noc jenže zapoměli zpatky zajistit klapky). Naběhlo na to deset chlapu s lopatama a za hodinu nebylo co dělat. Je otazkou proč někdo nevzal telefon a neobvolal par lidi z ruznych profesi kteři maji volno aby přišli pomoct, mohlo to byt rychleji prujezdne... Pišu to z doma z obyvaku, nevim co a jak se mělo na mistě, berte to jenom jako takovy vykřik do tmy s křižkem po funuse...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Tomjoh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 6-2008
Odesláno Středa, 17. září 2008 - 20:22:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte náhodou někdo, jaký bude osud lokomotivy 362 165 nabourané u Moravičan? Doufám, že štastnější, než 151 018, která už je ve šrotu. Přece jen 165 je poměrně slavné ESO, před 17 lety vozila společně se svou sestrou 164 první vlak EC Antonín Dvořák.
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.94.114
Odesláno Středa, 17. září 2008 - 20:49:21    Odkaz na tento příspěvek  

Také mě to překvapuje, že najednou se objevuje problém s písečníky. Jedná se o řady 163-363, že by obvod písečníků byl tak složitý? Jak se liší od těch mašinek předchozích? Již v minulosti jsem zde slyšel poznámky na situace, kdy je písek dobrý i při brzdění. To v době nehody řady 843 v Ostravě Svinov a projetého šturcu s následnou debatou používání písečníků na výhybkách a mistech, kde se nemají používat. Pokud si vzpomínám, tak před hodně lety nás v kurzech učili o písku jen při rozjezdu. Připadá mě to, že se neříká o důvodu používání pískování vše. Je skutečností, že v posledních dvou případech se jednalo o dálkově řízenou a také sledovanou trať jedním dispečerem, který zjistil ztrátu vlaku. Tedy jeden člověk a né x výpravčích v nácestných stanicích. Kdo pozná pocukrovanou kolej mezi stanicema s výpravčíma, nikdo, další vlak jede po očistěné koleji a vše je zase funkčně OK. V každém případě při zjištění poruchy písečníků a pocukrovaném úseku nelenit a vše okamžitě ohlásit výpravčímu.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 795
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 17. září 2008 - 20:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je otazkou proč někdo nevzal telefon a neobvolal par lidi z ruznych profesi kteři maji volno aby přišli pomoct, mohlo to byt rychleji prujezdne...

Protže takhle se to dělalo za "socíku". Traťmistr měl "partu" (nejčastěji dvě) a svolávací plán. Když se něco vytelilo, tak výpravčí volal tomu, kdo měl na traťovce službu, a už to jelo. Navíc ti lidé měli ve velké většině něco jako stavovskou čest - na dráze ti lidé dělali celý život a pro to, aby se jezdilo byli ochotni udělat leccos.
Teď máme tržní hospodářství, outsorcingy, budgety atd.a všechno trvá trochu déle. Jinak řečeno - SŽDC lidi na práci nemá. Na všechno musí uzavřít smlouvu s externími subjekty, jejichž lidé nesedí doma na zadku a nečekají na zavolání, protože musí vydělávat jinde. Takže než se sežene příslušná firma a než nastoupí, chvíli to trvá. A ve finále se za to musí zaplatit trochu víc než pár stovek prémií vlastním zaměstnnancům. Asi tak...
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5704
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 17. září 2008 - 20:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomjoh: pokud nemá ta 362 několikrát přeražený rám jako měla ta 151, tak není důvod k obavám. Tyhle stroje už rozjezdily daleko horší střety.
Vadný motor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.116.182
Odesláno Středa, 17. září 2008 - 21:30:03    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš: V Rusku spadlo létadlo, ve Španělsku totéž. Zřejmě oboje závada na motoru.
No tak v tom Španělsku rozhodně ne.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 17. září 2008 - 22:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: no, asi tak nejak bych to taky viděl... Když už nezasahne traťovka, mohlo se volat třeba posunovačum nebo někomu... Myslim že par stovek do kapsy by se hodilo každemu. Ale to je jedno, jak pišeš, outsorcing, meeting, breefing... a bordel...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1723
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 17. září 2008 - 22:33:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak zaseklý EPV na pískování u 163 jsem zažil a musel jsem zastavit,protože ani oba běžící kompresory nebyly schopné dodat dostatek vzduchu.

Mně se totéž stalo taky,kompy to utáhly, ale zato jsem popískoval úsek z Lysé až do Nymburka a vagóny vypadaly jak když projely mlýnicí
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Tom350
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1168
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 17. září 2008 - 22:37:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomjoh: viz. 362.165 - V pátek bude v České Třebové prohlídka a rozhodne se..Jinak má ohlý rám, zdevatovaný podvozek+čelo
263.001 - Máša , 263.002 - Dáša . Unikáty z Moravy :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1724
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 17. září 2008 - 22:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241:

Nedělej se mne troubu. Vím co je tryska. Své jsem k tomu řekl a za tím si stojím. Dále to nebudu pitvat. Jen snad dodám, že nějaký ten průtokoměr vzduchu by nebyl marný pro ty případy, kdy se zasekne EPV. Ulomená tryska by měla býti eliminována řádnou údržbou.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 17. září 2008 - 22:51:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no, asi tak nejak bych to taky viděl... Když už nezasahne traťovka, mohlo se volat třeba posunovačum nebo někomu... Myslim že par stovek do kapsy by se hodilo každemu. Ale to je jedno, jak pišeš, outsorcing, meeting, breefing... a bordel...

Přesně tak bych to viděl, dnes se řeší kraviny- (outsorcing, meeting, breefing, ISO 9001, certifikace atd.) místo, aby byl po ruce Franta s Lojzou, řeklo se jim: Vemte si k ruce tři kámoše a každýmu pětikilo na ruku, to by pak za hoďku bylo po problému.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.196
Odesláno Středa, 17. září 2008 - 23:23:20    Odkaz na tento příspěvek  

Jihlava je červená...asi tři hoďky.
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6486
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 00:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomjon

V pátek se uvidí jaký bude další osud této loko.
Ale asi ND
Holky, mašinky a zelená, to jsou naše koníčky:-) Že:-)
750 209 konečně se dočkala reko na 753 753-3 Třeba se tě ještě na 071 dočkáme.
810 618-9 změna života:-)
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2330
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 06:54:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak bych to viděl, dnes se řeší kraviny- (outsorcing, meeting, breefing, ISO 9001, certifikace atd.) místo,
To je přesně ono, pod rouškou zdokonalování fungování firem včetně drah. DI buzeruje fíry na průkazy, ale že na stavbách makají na černo ukrajinci, nikomu nevadí. A jak pak takové zdokonalení drah vypadá v praxi? Nasednete v Ostravě do vlaku a za chvíli jste v mostě.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1833
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 07:29:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manemb:

Sehnat čelo a možná by to ještě mohla rozchodit.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 07:32:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Manemb: to nevypadá zase tak hrozně. Vsadím se o basu dobrého kvasnicového piva, že ji opraví

Co se týče outsorcingu, netvrdím, že to je dokonalá metoda, ale vezměte v úvahu následující věc. Všem těm Frantům a Lojzům byste museli stále platit zdravotní a sociální atd. atd., v případě drah by museli mít režijku a nárok na předčasný odchod do důchodu a mraky dalších věcí. Uklízet uhlí není potřeba zase tak často, abyste kvůli tomu museli držet přezaměstnanost.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 08:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v případě drah by museli mít režijku a nárok na předčasný odchod do důchodu a mraky dalších věcí

Já jsem ajzboňák, kdo je víc
Yeah Federace zlínských fotičů "utilanigiro uokajěn tišeř lěm hcyb čorp ,míveN."
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 8-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 08:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši přijďte mezi nás! Takové potřebujem.Získáte režijku,nárok na předčasný důchod,mraky dalších věcí.Se divím,jak si tohle můžete nechat ujít.
nenádražák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.20.65.101
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 08:37:51    Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem chtěl, neměla dráha zájem. Tak ať si (zatím) trhne levou zadní.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 11:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tady tolik diskutovalo o pískování, posílám jeden zajímavý odkaz (psáno 4 roky před nehodou v Moravanech).

Co z toho vyplývá? Že hnací vozidla v Moravanech a Hulíně nesplňovala TSI.
Nessaistyar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 12:47:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman 77: Jo pokud ten článek o TSI budete brát vážně, ale celej od začátku až do konce tak to nesplňuje naprosto nic co nyní je na české železnici...

Pokud jde o Moravany a Hulín, tak mě velmi udivuje, to je taky to, co s tím mohu já dělat, že s tím ESA 11 nebo ta grafická nádstavba (JOP) nějak nepočítá a nejsou pro to nějaké nouzové postupy... Nejhorší je, že v Moravanech díky tomu přišel o život člověk, kterého jsem potkával na nádraží a parkrát i při nákupech ve městě... A to jestli příčinou je písek, listí nebo cokoliv jinného co může izolovat nápravu od kolejí je problém číslo jedna, ale to, že s tím něco nebo někdo nepočítá je větší problém číslo dva...

Něco podobného se, ale dá říci i o jinných nehodách a tragédiích...

Moravičany - Mohelnice: Co výpravčí nebo dozorčí stanice v Mohelnici dělal, věděl vůbec o tom, že má dělat nabídku vlaku a pak čekat na odhlášku, nebo jak se tomu říká...

Studénka: Proč tam nebyla výluka nebo snížená rychlost, firmě se nechtělo platit za výluky a zpožďování vlaků...

A ty přejezdy, to je taky děsný, řidiči jsou sebevrazi, že by si třeba chvilinku počkali a prodloužili možná o pár hodin nebo let život sobě a strojvedoucímu nepřipadá v úvahu...

(Příspěvek byl editován uživatelem nessaistyar.)
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 14:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nessaistyar: Vaše emoce chápu. Pokud zemřel Váš známý, je to všechno mnohem palčivější.

Jenom pár poznámek: V tom článku se píše, že pískování je jedna z mála interoperabilních věcí, na kterých se v Bruselu už shodli (informace stará 4 roky). Tak například o interoperabilitě našich KO zatím nelze hovořit, protože žádný interoperabilní limit dosud není závazný (ačkoliv už byl stanoven).

Problém číslo 1 a 2. Zabývám se bezpečností už nějaký pátek. Lidé v mém oboru se všichni do jednoho shodují, že problém číslo 1 (příčina) je daleko závažnější, než problém číslo 2 (následek). Bohužel v médiích se to prezentuje přesně naopak. Řešení problému č. 2 by mělo být chápáno pouze jako extra bonus k řešení problému č. 1. Vlastně můžeme být rádi za ÚBP na trati. Zdaleka ne všude v Evropě ji mají.

Moravičany - Mohelnice: Každý výpravčí musí znát standardní proceduru tlf. dorozumívání (nabídka, přijetí, odhláška). Pokud ne, tak nemá ve službě co dělat. Tady se nejspíš jednalo o selhání unaveného člověka o půl třetí ráno...

Studénka: Zásadní chyba je v tom, že ten most vůbec spadnul.

Přejezdy: Nejlepší přejezd je žádný přejezd. Z koridorů by všechny přejezdy měly zmizet. Nebo alespoň tam, kde se jezdí > 120. Dalo by se uvažovat i o kontrole vyklizení přejezdu. To by však mělo za následek delší výstražnou dobu a delší přibližovací úseky.
Tom350
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1169
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 14:59:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dusanh:to nevypadá zase tak hrozně. Vsadím se o basu dobrého kvasnicového piva, že ji opraví -No nevím..Čelo by myslím nebyl takový problém, ale je ohlej rám...
263.001 - Máša , 263.002 - Dáša . Unikáty z Moravy :-)
Nessaistyar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 15:20:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman 77: Mě spíše trochu rozohnila vůbec ta možnost, že ZZ umožňuje jízdu vlaku na obsazenou kolej návěstí dovolující jízdu, protože se nějak domnívá, že úsek té tratě je volný a navíc mu nijak nepřipadá divné, že ten vlak podle toho KO nehnul ani dopředu ani vzad.

Jinak pokud jde KO nebo PN (počítače náprav) tak neberu tu myšlenku, že za indeálních podmínek pracují bezchybně, jenže v případě Moravan si ten Os, dokonale podsypal celej úsek tratě a přece není možné, aby nějakým způsobem vzlétnul nebo zmizel a uvolnil tak usek tratě.

V Moravanech zahynul člověk, protože KO díky písku, vodě a jinnýmu "bordelu" nefungovalo správně, ale teď trochu "coby kdyby".
Jak by se to řešilo, kdyby ten Os se 3 vozama Bdtmee byl třeba plnej Os nebo Sp s vozy Bt a zezadu do něj narazil místo Lv nějakej NEx nebo Pn se štěrkem, kládama, ...?

A pokud jde o přejezdy tak přece platí, že pokud tam není světelná signalizace nebo tam je, ale nebliká na ní bílá tak má řidič jet 30 m před přejezdem 30 km/h a pokud si není jist, že nejede nejaký vlak má zastavit a rozhlédnout se...

A pokud jde o tu interoperabilitu.
Chápu nutnost nějakým způsobem umožnit provoz vlaků z ostatních zemí EU na našich kolejích, ale problém je ten, že místo, aby se náše ZZ doplnilo, pokud to vůbec jde, o prvky ZZ těch zahraničních, tak se stále mění různé normy a tak...

(Příspěvek byl editován uživatelem nessaistyar.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1725
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 16:57:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nenádražák:Když jsem chtěl, neměla dráha zájem.

Třeba jsi jen nevyhověl náročným vstupním podmínkám (dle poptávané profese).
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
nenádražák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.185.122
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 17:18:01    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: To ani tak ne, řekli, že maj plno (nebyla to pravda), aniž by je cokoli zajímalo.
Giovanni
Neregistrovaný host
Odeslán z: 131.111.194.10
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 17:23:05    Odkaz na tento příspěvek  

Jeste by me zajimalo k tem Moravicanum - jestlize odjezdove v Moravicanech funguje jako predvest vjezdoveho do Mohelnice, jak na nem muze byt zelena, kdyz vypravci v Moravicanech pri vypnutem TZZ nevi, co sviti v Mohelnici? A zelena na nem asi byla, kdyz ten NEx jel vic nez 40, ne?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1636
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 17:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nessa Istyar: jenže ono se to ZZ "nějak nedomnívá", anóbrž vychází z hodnot definovaných normou.

Nabízím Vám paralelu: přijedete v bezměsíčné noci ke křižovatce, kde je stopka. Rozhlédnete se a v dáli vidíte blížit se světla. Čekáte a světla přestanou být vidět. Po chvilce váhání se rozjedete, leč najednou bum - zleva se přiřítilo neosvětlené vozidlo.
Otázka: jste rohaté zvíře Vy, že jste nedal přednost, nebo ten, který zhasnul a nedal o sobě vědět...?
Budeme zde pitvat, zda:
- jste mohl či měl vědět, že v daném místě je či není terénní vlna, kde by se auto schovalo,
- jste mohl či měl vědět, že v daném místě je či není nějaká jiná křižovatka, kde by uhnulo a jelo jinam,
- jste to auto pozitivně viděl odbočit a jet jinam,
- jste povinen předpokládat, že auto najednou přestane svítit, aniž by to řidič okamžitě zamázl?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1839
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 17:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud byla vypnutá závislost a jezdilo se mezistaničně do volného traťového úseku, zelená tam být teoreticky mohla...

Krom toho na "žlutou" není nutné jet 40...
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4776
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 18:41:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman 77:
Souhlasím. Vaše příspěvky mají logiku.
Osidla geniality:
Žádný šéf nebude zaměstnávat člověka, který má ustavičně pravdu (a proto jsem raději občas natvrdlý nebo plácám nesmysly ).
Nessaistyar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 18:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Dobrá otázka...
No tak, řekněme, že to byla křižovatka hlavní silnice s vedlejší a to neosvětlené auto jelo rychlostí mezi 50 až 90 km/h. Navíc, protože nesvítilo tak mě vidí až v posledním okamžiku, nestíhá strhnout řízení ani dupnout na brzdu.
Pravděpodobně do mě narazí v plné rychlosti a já umírám, protože pásy a airbag, mě nezachrání.
Mám zlomený vaz, zloména žebra, ...

Podle předpisů mám já dát přednost zleva, ale on má po celý rok svítit, navíc ikdybych přežil tak jeho předek auta je zničenej a to, že ta světla nesvítila nebo je záměrně zhasl mu nikdo nedokáře...

Takže výsledek : Vinen jsem já, protože jsem nedal přednost zleva...

Jinak je to moje slovo proti jeho svědectví, takže nevím, křižovatky nemám rád...

(Příspěvek byl editován uživatelem nessaistyar.)
Tom350
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 18:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady přidávám stav 362.124..Je tam i patrný ten pokroucený rám (vlevo).

263.001 - Máša , 263.002 - Dáša . Unikáty z Moravy :-)
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.35.211
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 18:58:03    Odkaz na tento příspěvek  

Výsledek bude ten, že nehodu zavinil ten kdo míň podplatil soudního znalce...
Když už se nakousla chyba výpravčího v Moravičanech, bylo by zajímavé vědět, jak na tom byl s přesčasy. Potřebný odpočinek ve smyslu ZP snad měl, ale pokud byl dotlačen do více přesčasů v poslední době, mohlo to mít na jeho únavu vliv. Ona totiž únava je mrcha, ráda se hromadí a projevuje se velmi silně v právě v hodině mezi vlkem a psem, tedy nad ránem.
Neberte ale čas nehody a únavu jako omluvu, stal se fatální průšvih, o tom žádná.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 19:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nesvítilo tak mě vidí až v posledním okamžiku, ... Podle předpisů mám já dát přednost zleva,

Doufám, že nemáte řidičák a jen tak mít nebudete. Druhé auto v noci vidím podle toho jestli svítí ono, nikoliv já, tím spíš, pokud je mimo směr mojí jízdy, tj. přijíždí do křižovatky z boku. A přednost se dává zprava asi tak od roku 1939 (odhad)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 19:05:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nessaistyar: Presne tak. A takto by to nepochybne bolo aj v Moravanoch, keby nebolo ESy, ktora v archive ukazala, ze "nesvietil" ... stat sa to na akomkolvek RZZ, "automaticky" by v Moravanoch vina bola na majstrovi v tom Lv co "vraj" prebehol na stoj a nikto by tu nepovedal pol kriveho slova ...

To si uvedomte, keby ESA "sama na seba" nenabonzovala, ze ee, ze sa stalo nieco co sa stat nemalo, tak by sme tu mali dalsieho, co aj s LVZ svihol sajbu (ala Vranovice) ... a mrtvi sa zial nemaju sancu branit ...

Johny11: Na slovickarenie (hoc v reale naskutku dost fatalne) sa teraz vykaslite, aj ked mate pravdu, riesi sa nieco uplne ine ...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 797
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 19:11:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241: Nechci spekulovat, únava z předchozích nočních a/nebo přesčasových směn je jistě významný faktor. V tomto případě, podle mého názoru, asi hrála největší roli skutečnost, že to byla pro dané místo nestandardní situace. Kdy ten výpravčí naposledy "jezdil na hubu"? Průšvihy typu zapomenutá nabídka/odhláška se stávají zpravidla tam, kde je traťové ZZ, když nefunguje. Lidé to prostě nemají v krvi. Tam, kde se tak jezdí stále se to také stane, ale řekl bych, že méně často. Navíc existuje obvykle významný rozdíl v hustotě provozu ve prospěch zabezpečených tratí. Takže při mimořádnosti je k průšvihu mnohem blíž než jinde. /Prosím nekamenovat - statistiku nemám, vycházím z určitých pozorování./
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1506
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 19:12:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nessaistyar:"...světla nesvítila nebo je záměrně zhasl mu nikdo nedokáře.." v drtivé většině případů to dokázat lze.(svědek,poloha vyp) a pokud dojde k rozbití žárovky tak se střípky skla dostanou na rozžhavené vlákno a naleznou se kuličky roztaveného skla,teda pokud se chce naleznout :-))
Signalman_77: "...Z koridorů by všechny přejezdy měly zmizet..." V tom s vámi naprosto souhlasím, ale bohužel se to neděje. Ani tam kde to lze docela jednoduše. Např. přejezd u Čápova Dvora v úseku Tá- Sezimovo Ústí. Nikde okolo není co by podjezdu překáželo a přesto je na 160 úrovňový přejezd.
Moravičany - Mohelnice: že by zas další pod vlivem antidepresiv či Valetolu?
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 19:42:10    Odkaz na tento příspěvek  

ad 749.241 : Únava z přesčasů s tím nemá nic společného. Sloužím teprve 30 let, tak nějakou zkušenost mám. Podle mne to je hrubá nekázeň v dopravní službě. Stejně jako před lety srážka vlaků u Klášterce nad Ohří. ( transport US Army ). Tenkrát všichni v první chvilce to házeli na mladou výpravčí ( asi třetí samostatná směna), ale nakonec se ukázalo, že za to hlavně mohl dlouholetý výpravčí. Mazácká služba se vším všudy. Podle záznamů z nahrávek telefonů, snad ani jeden hovor nebyl ani trochu podobný předepsaným zněním.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.35.211
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 20:00:20    Odkaz na tento příspěvek  

Johny 11:nelze než souhlasit. Je rozdíl jezdit na telefoniku na jednokolejce při 3 vlacích za hodinu (jiné TZZ v místě není) a na jednokolejně na koridoru kde běžně TZZ funguje.
XY: já si naopak myslím, že např při 200 hod měsíčně už může nahromaděná únava roli hrát a může zdolat i zkušeného člověka. Stejně jako stres z toho, že u mě přidám ostře sledovanému IC Srandolíno +2´ a přijde na mě DP a -500.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.86.103.165
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 20:42:02    Odkaz na tento příspěvek  

Tak proč všichni ty vložáky děláte ?
Já je nedělám a jsem v pohodě. Nechci jít do důchodu totálně vyflusaný ( pokud se jej vůbec dožiju ).
Nejsou lidi ? To je věc manadementu.
Kdyby je pořádně platili a kvalitně připravovali ...
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 21:13:49    Odkaz na tento příspěvek  

Běžte už s těmi přesčasy někam, stále něco vymýšlíte a nemáte jeden argument. V PO Olomouc je podle vás málo výpravčích?
Ne. Není!

Jak říka XY, nejspíš mazácké ježdění stylem "sernato" ale neznám skutečné dění. Je to vždy nepochopitelné, v dnešní době se záznamem každého prdnutí, že by si to někdo dovolil. A to na hubu jezdil od večera.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 21:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: no souhlasím s tebou ,ale když já nějak jsem pro ty mašinky lecos ochoten obětovat (blázen a blb jsem). A protože jsem vždy chtěl aby vzniklo Cargo,tak nějak s touhle fy cítím a jsem pyšnej na to že mohu nějak pomoci(naivka).
Ono mě to přejde(časem),pokud se s námi bude jednat takhle, tak brzo.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1514
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 21:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper. No no no..za měsíc 4 dni volno zrovna k duševní pohodě nepřispějí :-))
Ale konkrétně tenhle výpravka by zasloužil nakopat do... Tohle je vrchol šlendriánu a až neuvěřitelné nekázně.Pro tohle není omluva a pochopení.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 22:03:16    Odkaz na tento příspěvek  

OK, přečasy nech plavat. To nestojí za flame.
Spíše by mě zajímalo, viděl někdo seriozní statistiku nehod a úrazú na železnici? Mnohdy se vede spoustu řečí bez opory v argumentech.
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 22:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Nesuď, nejsi soudce. Dnes říkáš nakopat a zítra můžeš být nakopán.
Jistě jsi už pochopil, že na dráze jsi jednou nohou v kriminále a druhou v hrobě. Určitě jsi už zažil situaci, kdy díky náhodě k něčemu nedošlo. Kolegové (a tím myslím strojvedoucího i výpravčího) prostě měli tu smůlu, že jeden udělal tragický omyl a druhý to odnesl.
Tímto výpravčího neomlouvám, ale chápu, že jako tvor omylný udělal (věřím že neúmyslně) chybu, jejíž následky si ponese celý život.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1517
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 22:17:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí:písmenka vyzní moc příkře,pardon, ale tohle není přehlédnutí, omyl, či uvedení v omyl...nevím třeba byl něčím rozhozen,nemohu a nechci soudit, jenže těch zabitých kolegů je už na můj vkus nějak moc.
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 22:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcery: Na můj vkus je toho taky moc.
Nemohu s tebou souhlasit, ale toto bohužel je přehlédnutí (i když přehlédnout vlak...). Někdy je to projeté návěstidlo, řízlý veksl, či něco podobného a jindy to dopadá mnohem hůř.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1519
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 22:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí:Já nevím, ale je docela zajímavé, že se tyhle nehody stávají na menších stanicích.Či na "lokálkách". Když vidím cvrkot v Kolíně ,Nymburce, Libni tak si tak říkám jak to ti lidé zvládají a to jěště dokáží komunikovat s nasraným fírou (to já prosím nejsem) a obrátit hovor do žertu.. déépak, plácajdu bych dělat nedokázal. Tak se prosím snažte nás moc nepozabíjet :-))
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.86.103.165
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 22:52:45    Odkaz na tento příspěvek  

Já tohle za nějaké přehlídnutí nepovažuji ani náhodou.
Pochopil bych jeden vlak nezapsaný do deníku, ale při telefonu nenabídnout rovnou dva vlaky ... to už je lajdáckost.
Jak dlouho po sobě ty vlaky tou Mohelnicí projížděly ?? !! Celou tu dobu měl výpravka "vokno" ! To není omluvitelné.
( A nebo ten průjezd namáčknul někdo jiný ... ?? !! )
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 23:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
První přikázání: Do velké stanice se vjíždí pomalu.
Ve velké stanici není čas myslet na blbosti nebo se ulejvat a taky se člověk věnuje výhradně situaci v kolejišti (žádné jízdenky, kaštani, atd.). Je také vědecky dokázáno, že s růstem pracovního vytížení se (do určité individuální hranice) zvedá soustředění na práci a přesnost prováděných úkonů.

host: stačí malilinkatý okýnko (asi tak na průjezd jednoho vlaku).
( A nebo ten průjezd namáčknul někdo jiný ... ?? !! ) V půl třetí ráno? kdo? milenka?
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 02:52:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

déépak, plácajdu bych dělat nedokázal. Tak se prosím snažte nás moc nepozabíjet :-))

Věc názoru .. mě tato funkce zas baví .. a snažím se "nesnižovat" stavy kolegů ...



P.S. Jako někeří mí "kamarádi" ...
ICQ 237-113-861
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 44770
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 00:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diskusi s nehodami související jen okrajově jsem přesunul sem:
Všeobecná železniční diskuse

Pokud lítaly třísky a zmizely tam i příspěvky k věci, omlouvám se, ale žu takhle mi to zabralo víc jak půl hodiny.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5731
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 06:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: a teď to tu vypadá, jako by se dráze už týden nic nestalo...
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 09:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle je snad k věci:
Včera ve Zprávách TV zNova hned na začátku byla reportáž o ukončení vyšetřování Moravan. Dle mluvčího Inspekce za nehodu může zařízení ESA 11, kterému se ( lidově řečeno )ztratil vlak. Situace se prý může kdykoliv opakovat, což mluvčí ČD vyvracel a tvrdil, že doprava je bezpečná.Naopak mluvčí FS řekl, že uvažují o stávce z důvodu nezajištění bezpečnosti provozu.
Kompletní zprávu včetně údajů, kdo se pokusil vyšetřování ovlivnit Inspekce zveřejní příští čtvrtek.
V reportáži byl i záběr z vyšetřovacího pokusu,kdy bylo prokázáno že za daných podmínek strojvedoucí nemohl vidět koncová světla stojící soupravy.
http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=24.09.2008&238m=p&238p=TNOVINY& 238v=145671
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 09:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda krapas - hmm, tak to jsem zvědav, až zveřejní, kdo se to snažil "ututlat", asi začnou padat hlavy.. :-)
To je můj názor na tuto věc. :-)
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2365
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 11:21:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J. Krapas:
Jen jestli si toNova trošku nesestříhala. Já teda to video vidět nemůžu, ale pokud by DI tvrdila, že ESA je nebezpečná, pak musí také někdo říct, že ESA splňuje všechny normy platné v ČR.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 12:06:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K včerejší reportáži jsem napsal komentář do sekce ZZ.
Normy?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.245.165
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 18:23:47    Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy: V tom případě jsou ty v ČR platné normy asi k hov*u, když se zabije člověk, ne? Nebo zemřel podle norem? Chjo :-(