K-report
 

Archiv do 30. září 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 30. září 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 18:53:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten blábol o pískování vůbec neřeší problém poruchy při pískování. Jen magor se opře do tlačítka a bude sypat a sypat. Takového "strojvedoucího" je třeba se zbavit, protože bude magorem a nebezpečným člověkem pro kohokoliv.
Takže šlo o to vyřešit poruchu pískování a v tomto smyslu byl onen OŘ 12 k ničemu. Jediným možným způsobem je možnost uzavřít přístup vzduchu do písečáků mechanicky otočením kohoutku na stanovišti strojvedoucího. Znamenalo by to nákup několika metrů argusek, dvou kohoutků a okamžité předělání každé mašiny, která se objeví v depu. Bohužel s naší legislativou je to otázka min. jednoho roku.

Jsou ale věci, které se musí řešit hned. A tak není problém během dne nakreslit univerzální výkres pro všechny lokomotivy (s proměnnou v délce argusek) a dát pravomoc pánům inženýrům v depech. Alespoň by měli dojem, že jsou tam k něčemu. Do týdne mohl být problém vyřešen, způsob "opravy" nefunkčního pískování by neměl vliv na provoz v případě další poruchy. Na proškolení strojvedoucích by se oznámilo, že když nejde zavřít ani tenhle kohout, strojvedoucí zastaví, otevře všechny písečáky, vysype písek a bude pokračovat s 10ti minutovým zpožděním dál.

A v tomhle ohledu jsem postrádal od vedení FS zásadní krok ( prosím Drna, aby to opět nevztahoval na sebe). Mluvím totiž o Federaci proto, že výhradně zastupuje strojvedoucí. Já jsem v OSŽ a protože tato organizace zastupuje moc různých profesí, tak ta vůle po tomhle kroku není podpořená lidmi, které to akutně nedeprimuje.

Tolik na vysvětlenou, proč mluvím o FS. Když jsem před časem prohlásil, že se mělo začít jezdit podle rozhledu (ne stávkovat), tak by do 48 hodin většina traťových lokomotiv byla vybavená. Dva dny bychom měli rozvrácenou dopravu. A dneska jsme mohli řešit jiné problémy. Ty dva dny by mělo hooódně velkou hlavu i vedení drah, věřím že by se to s chutí politizovalo a kdekdo by si ohřál polívčičku. Ale účel by světil prostředky. Takhle šlo vše do autu, vydal se rozkaz, který beztak nic neřeší a jsme tam, kde jsme byli. A dál chodíme do práce s tím, že nevíme, jestli se vůbec vrátíme. Milan Hrudka
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1924
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 18:55:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V mlze a na úseku, kde nejsou žádné elektronické prostředky pro zjišťování volnosti kolejí, bál byste se méně než tam kde je ESA?

Nevím, po takových úsecích já už dávno nejezdím.

RadekŠ:určitě FSČR všichni radostně vyjdou vstříc, když jim předtím dělal prudu policejní vyšetřovatel

Ano, takže držet hubu a krok, než se páni nadželezničáři s vedením konglomerátů dohodnou? Skutečně průkopnický přístup. Pak už jen pokrčit rameny a říct svým členům, pardon, to oni, ne my. Už je po boji. Apropos, nepsal jsem o podjatosti DI, tak mi to, prosím, nepodsouvejte.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 18:59:47    Odkaz na tento příspěvek  

důchodce: Dokud budou vládnout technikům ekonomové

Mají technici vládnout ekonomům? A zvyšovat důchod Vám budou technici?
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 19:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Nevím, po takových úsecích já už dávno nejezdím. Praktické .
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1925
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 19:09:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letec:

Mám opodstatněný dojem, že jste se právě vrátil z jiné železniční planety. Zkuste si změřit pískovače svých mašin. Vsadím se, že i vy budete nemile překvapen. 450g za 30 sekund je maximum do 100km/h.

Stoupnout na pískovač není sice obvyklé, často stačí "ťukat". Ale pískoval jste někdy třeba proti skluzu při zvyšování rychlosti ze 120 na 140?

Ten "blábol" byl jediným možným okamžitým opatřením a měl svá opodstatnění. Vaše teze o výkresech a úpravě písečáků jsou ujeté jako svah pod Větruší. Při obězích řady lok., kdy se třeba 14 dnů nedostanou do depa, bych vás rád viděl, jak byste to rychle řešil.....

Ale poradím těm hloupým federantům a OŘ12, aby se příště poradili s p. Hrudkou, ten ví vše dávno dopředu.

tak by do 48 hodin většina traťových lokomotiv byla vybavená Na to fakt nemám slov.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1927
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 19:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A zvyšovat důchod Vám budou technici?

Co to má společného s tématem?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 19:23:15    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: To taky netuším. Třeba Ti důchodce (viz 18.14) odpoví.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 443
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 19:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, po takových úsecích já už dávno nejezdím.
Ty nejezdíš přes Sokolov, Prahu-Bubny?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1929
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 19:44:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:

Proč myslíš, že bych si měl zasírat hlavu tím, kde je jaké zab zař? Ty víš, jestli tam, kde myslíš že jedeš jen na hubu, nebo bez kontroly volnosti není třeba naroubován nějaký ten TEST nebo jiná nadstavba? Ti závidím ten rozhled. Ale já tohle ke své práci fakt nepotřebuju.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2423
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 19:55:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pískoval jste někdy třeba proti skluzu při zvyšování rychlosti ze 120 na 140?

Tak já nevím, kdysi nás učili, že pískování nad 50km/hod je v podstatě zbytečné a neúčinné
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 19:58:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka není jestli technik nebo ekonom. Potřeba jsou oba. Ale pokud bude vládnout ekonom, bude důchod zvyšován podle politické poptávky do té doby, než se technik naštve, protože mu zvedá daně, aby uživil další ekonomy, co se s ním dohadují jak na to vydělat.
Když obráceně, bude technik buď enormě vydělávat a peníze utratí, nebo bude prodělávat a nikdo ho nezkoriguje.

Potřebujeme oba a musí se doplňovat, ne hádat.
Přístup Hejtmana Ústeckého kraje likviduje veřejnou dopravu,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1931
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 20:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já nevím, kdysi nás učili, že pískování nad 50km/hod je v podstatě zbytečné a neúčinné

Jo? Tak se někdy přijď mrknout co dělá peršing nebo ešus v rychlostech nad 120, když začne posmrkávat. Král nás v trakční dynamice učil, že koeficient adheze kolo kolejnice klesá s rychlostí.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2427
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 20:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím že to ve vyšších rychlostech klouže, ale kolik se ti toho v takové rychlosti nasype pod to kolo v tom kalupu o to jde...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 20:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč myslíš, že píšu Hrudkovi, že stát na pískovači není blbost (a fíra by se za to měl sundat), ale v téhle rychlosti je to téměř nutnost?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 20:41:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím, že se Drn opět chytil. Když se ve Skandinávii přecházelo na aut.spřáhla, tak dokázali za tří noci vyměnit 70% lokomotivního i vozového parku. Jednalo se o desetitisíce vozidel. U nás je to samozřejmě problém. Tak si holt počkáme na další ránu. Docela mně překvapuje, že na to sázkové kanceláře nesázejí. Vždyť je to jen otázka času a shody náhod. Zatím jsi mě Drne nepřesvědčil, v čem že nastalo to zlepšení. Jo jako výsměch zvýšení bezpečnosti? Tak to bych bral. Tady i na jiné planetě.MH
Viky_cabadaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 20:44:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se ve Skandinávii přecházelo na aut.spřáhla

Jako ve Finsku?
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 20:51:00    Odkaz na tento příspěvek  

Hele Drne, trochu OT. Cos dělal asi od 14:20 do 16:40 hod.? Že se neúčastnil. To teda odbýváš. Nebo máš snad i jiné zájmy než tyto flamewary?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 20:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až se příště, pane Hrudko, vrátíte ze svých cest po Skandinávii, zkuste si uvědomit, že jste doma, v Čechách. Až se vrátíte z emirátů, budete chtít, aby se u nás přestaly platit daně a benzín byl za korunu?

Vaše Sybilí předpovědi jsou sice úžasné, ale co kdybyste konečně udělal něco jako chlap a přiložil taky ruku k dílu? Začít byste mohl třeba protestními jízdami podle rozhledu. Je to přeci váš geniální nápad (čtěte genitální ).

Nevěřte, že mám potřebu zrovna vás o něčem přesvědčovat. Řídím se heslem......šakali vyjí, ale karavana kráčí dál....(p.f.c.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1936
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 20:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper:

Co je ti po tom? Jsi snad bývalý STBák?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
AMper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 21:12:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ne, jsem tvůj obdivovatel.

Obdivuji tě, že tu dokážeš zabít téměř celé odpoledne. Všiml sis že venku bylo docela fajn?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1939
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 21:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, jsem tvůj obdivovatel.

Nech si ty hloupé řeči.

že tu dokážeš zabít téměř celé odpoledne. Všiml sis že venku bylo docela fajn?

Sice fakt nevím, co je ti po tom, ale když beru antibiotika, vesměs o vycházky venku nestojím, ani je nemám. Tvůj lékař ti dává k antb i vycházky?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 21:26:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ano, zajímá mě to, vím potom co si výpravčí můžou dovolit a co ne (myšleno v řízení provozu).

To jsme jednou takhle přijeli do jedné stanice, kolega si chtěl nabrat vodu na kafe, výpravčí mu zamkla dveře před nosem a odešla zkontrolovat konce. Vzhledem k tomu, že mašina byla u dopravy a vlak měl 600m, tak se docela prošla :-)
Bylo mi to divný, koukám do plánku a skutečně jediný úsek na trati, kde je telefonika.

Spíše mě překvapuje, že tvrdíš, že po takových a makových úsecích nejezdíš, aniž bys to měl ověřené.
A přitom třeba stačilo napsat téměř
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 21:26:52    Odkaz na tento příspěvek  

Tak ať se brzy uzdraviš.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1941
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 21:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:

Téměř



Stačí ti to?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Petr Ots
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.35.162
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 21:59:44    Odkaz na tento příspěvek  

AMper: proc nepises k veci, ale mas tyhle nicnerikajici plky?
malé děcko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.27.210
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 22:53:45    Odkaz na tento příspěvek  

Jenže Franta Jouda, kterej plácá zabezpečení kurníků před liškou a očůrala ho lasička, bo je menší a protáhne se pod senzorem, není drženej spoustou norem.

Pěkná bajka doktore. A teď tu o tom, jak pány inženýry, docenty a profesory ochcal kýbl písku, až se jim z toho ego rozsypalo.
Petr Ots
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.35.162
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 22:57:14    Odkaz na tento příspěvek  

malé děcko: koho chleba jis, toho pisen zpivej.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 00:01:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Jak už jsem psal, pohnutky FS chápu. Ale nešlo by na té Nově hodit trochu zpátečku? V té poslední reportáži byla jedna blbost za druhou, vše řádně zdramatizováno ve stylu investigativních reportáží. Na laika to opravdu dělá dojem, že ESA je ten nejhorší krám pod Sluncem. Vím, že vás to nezajímá, že "účel světí prostředky", ale mezi lidmi by se měly ctít základní principy slušnosti (a pravdomluvnosti).

Celý problém Moravan se dá rozdělit na tři části:
1) vadný pískovač sypal příliš mnoho písku,
2) v důsledku toho nešuntoval kolejový obvod,
3) staniční ZZ nezjistilo, že KO nešuntuje (podle normy TNŽ 34 2620 ani nemohlo)

Copak je to tak těžké to pochopit a novinářům vysvětlit?! Pokud mně jeden z vašich lidí řekne "Chalabala je náš člověk" tak nevím, co si o tom všem mám myslet...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 00:04:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

male decko: A co tak tu o tom ako siel Dezo Ocenas so zigulakom s uplatkovou estekackou, zlyhali mu brzdy a na prechode zramoval dve male deti ... Alebo napr. tu o tom ako jedna utrhnuta hadicka v lietadle zabila 180 ludi, ta je obzvlast drsna ...
důchodce
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.60.58
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 06:42:27    Odkaz na tento příspěvek  

Křivi: Špatně jste to pochopil.Já nemám nic proti ekonomům, ale když se začnou plést technikům moc do jejich práce je to špatné. Např.když prosadí,že místo počitadla náprav tam budou KO. Vždyť v době,kdy se zaváděly KO neexistovaly kotoučové brzdy, takže špalky vždy odstranily jakoukoli nečistotu proto ke ztrátě vlaku nemohlo dojít.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2388
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 07:00:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...No jak je vidět, byl jsem vyveden z omylu a pocit bezpečí je rázem pryč

Tak používej vložky s křidélky, fýro.

Drn:
Proč podávala FS trestní oznámení? Kdyby jej podala proto, protože někdo vyšetřování ututlal, tak to budu chválit. Ale podat TO preventivně, je pěkná blbost a poserete si to sami sobě. TO se preventivně nepodává z principu a i v téhle kauze to má pouze negativní vliv (ani ne tak na vyšetřování, ale na ochotu rychle najít řešení). A už se to tu řešilo několikrát na DFČD taky. Asi ti to Drne stále nedochází.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 07:29:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

důchodce:
Vy si vážně myslíte, že PN jsou a priori lepší, než KO?

1) PN nedetekují lom kolejnice.
2) PN neumožňují přenos kódu nízkofrekvenčního VZ (v budoucnu nebude potřeba).
3) Při zastavení vozidla na čidlu a sjetí v opačném směru se oba přilehlé úseky obsadí.
4) Čas od času výpravčí uvolní úsek pod vlakem.

Ono to může být klidně i naopak: Ekonom si prosadí PN bez ohledu na technické výhody KO. Odmítám tvrzení, že KO jsou z principu špatné.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2433
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 07:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1) vadný pískovač sypal příliš mnoho písku,

Tento bod bych zrušil, úplně.
Pokud těmi hromady písku projede vlak. Zabzař. co oblbne pár kilo písku není fakt zabzař., to je lepší, když tam bude omylný plácačka telefonovat a zjišťovat volnost pohledem.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 08:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Rušňovodič z toho vlaku v Moravičanoch, poznal som ho osobne, by si s Vami šichtu na onej rakete nepochybne veľmi rád vymenil ...

Česť jeho pamiatke.

důchodce: Akonáhle do nejakej stanice prikvitne vlak dlhší ako príslušná staničná koľaj (čo sa občas pritrafí) a nedajpánboh tam musí zastaviť, PN spoľahlivo končia a výpravca sa bude museť hoodne obracať, kým to nejako dá do poriadku. O tom, že vtedy môže niečo dos*ať, ani nehovoriac ...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7784
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 08:38:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a eště ten písek nebyl písek, ale spíš bláto. za to taky může esa?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1715
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 08:38:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: s tím svahem pod Větruší jsi mě docela rozesmál...

Letec: pokud bychom Vaši tezi o stihnutí úpravy pískovačů do 48 hodin pojali tak, že by po výstražném zastavení provozu odešlo tolik přepravců, že by ten zbytek stačilo odjezdit tak málo mašin, kolik by se stačilo oarguskovat za 48 hodin, pak s Vámi souhlasím.

Fýra: no u nějaké 742 už asi na 50 pískovat smysl fakt nemá, bo už nemá výkon na to, aby se utrhla. Ale třeba taková 471 má při zhruba stejné hmotnosti trojnásobnej výkon a hladší kola.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2435
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 09:02:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf+ Hajnej nechápu vůbec vaši "pominutou" reakci.
Chtěl jsem říct, že ten bod bych vynechal, protože zab, zař nemá co mást nějaký písek. Pokud ho zmate nějaký písek, je opravdu spolehlivější "zab.zař" ten omylný plácačka. S nikým si Asdf šichtu měnit nemusím, Moravičany to je spíš příklad toho, když člověk už navykne na techniku a potom má pracovat svým mozkem.
Hajnej teď kecáte 742 se dokáže svým vlastním výkonem svézt úplně klidně u třívozového hačaperku co má pár tun a výkon 2megawatty se tomu nedivím. Ale v příspěvku jsem nic o důležitosti pískování na tom krámu nepsal
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2436
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 09:06:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no u nějaké 742 už asi na 50 pískovat smysl fakt nemá,

To jsme se učili myslím už na průmce, nebo jsem to čet v nějaký příručce rušňovodiča, chápu, že opět narážíte na 742, ale sveze se klidně. Spíš jde o to, kolik písku se asi při tý rychlosti opravdu dostane mezi kolo a kolejnici.
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 1-2006
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 09:08:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zabezpecovaci, co scenar: vsechny piskovace na HDV jsou opravene, prochazeji pravidelnou udrzbou. Bohuzel doslo ke srazce vlaku, protoze byla znecistena kolejnice prachem, listim, cementem, uhelnym prachem a jeste byla zrezla. Porad budete obhajovat zabzar (ESA, protoze na releovce se to hodi na firu, ze projel stuj, ESA to praskne v logu), ktere duveruje KO, a kdyz ji z niceho nic zmizi vlak tak ani nehodi varovnou hlasku?
Hmm potom nam ale opatreni v podobe pravidelne udrzby piskovacu moc nepomuze ne?
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 09:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosac: Uz si taku kolajnicu na trati, kde idu vlaky tak husto ze by sa vobec malo co zrazat, videl?

ESA nevie, nemoze a z principu nesmie riesit, ze tento obsadeny KO je vlak a tento obsadeny KO su odstavene vagony a z tohoto obsadeneho KO ukradli socky kable do zberu ... je to proste obsadeny KO a to ze ked sa tomu obsadenemu KO postavi cesta tak sa zacne presuvat na ine KO, to uz je akosi "mimo".

V pripade, ze je k dispozicii GTN (preco vlastne v Moravanoch nebola/nie je?), ako napr. v Huline, resp. na CDP, zacne tato hucat, ze vlaku neni a je vystarane.

Inak zabezpecovaci uz pokial viem spisali a napisali zoznam moznosti, co sa s tym da robit. Teraz uz to je na tych slovutnych ekonomoch, aby na to zohnali peniaze...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2437
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 09:31:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nějak, zabezpečovací zařízení, které ovlivňuje nějaký písek na kolejích je o ničem, jestli mám jet na obsazenou na náhodu, jestli tam někdo zrovna zapískoval, tak to radši ať je tam plácačka a možná se nesplete, koneckonců dříve to všechno jezdilo na ně a mám pocit, že nehod tolik nebylo.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2740
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 09:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, takže držet hubu a krok, než se páni nadželezničáři s vedením konglomerátů dohodnou?

To je logika radši rozhodčímu dáme před zápasem půlku , protože co kdyby ho uplatil FC Kopni si z protější vesnice.

Ale jasně, škatulata hejbejte se, protože členská základna si to přeje.

BtW: Dneska je v HN cosi o DI ČR, píšou tam, že jí zatím vede jakýsi Mgr. Šigut, původní profesí učitel. Myslím že to (spolu s info zde, že vysokoškoláky v Praze loví za 22 tisíca nenaplněnosti stavů) dost vypovídá o odborné erudici takovéhle instituce.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 09:47:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
No, tak tady se nikdy neshodneme. KO za normálních (uvažovaných) podmínek funguje bezpečně a spolehlivě.

Je zajímavé, že se jedna a ta samá věc dá interpretovat dvěma způsoby, stačí si vybrat:
a) Přece není možné, aby ZZ zmátla nějaká hromádka písku.
b) Přece není možné, aby se sypaly na koleje tuny písku kvůli odfláknuté údržbě písečníků, a ZZ to pak mělo zachraňovat.

Můj osobní názor je, že ztráta šuntu na dopravní koleji by se měla ošetřit i na straně ZZ. Ano, ale v ruku v ruce s opatřením na straně pískovače.
fero
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.69.244
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 09:48:46    Odkaz na tento příspěvek  

Během zkoušek lokomotivy 380.001 se soupravou vozů DB a lokomotivou ZSSK 350.014 došlo k vykolejení soupravy a velkým škodám na majetku.

Obě lokomotivy a několik vozů bylo zničeno, předpokladem je selhání lidského faktoru při nelegálních úpravách ZZ ESA-11.

Jako náhradu za zničený fén bude ZSSK požadovat 3 soupravy 680, pouze tak dojde k adekvátnímu technickému a finačnímu vyrovnání. O náhradách za zničené vozy DB naše zdroje mlčí, škoda na lokomotivě 380.001 bude pravděpodobně hrazena předáním nejlukrativnějších spojů na tratích SŽDC nově vytvořenému dopravci ŠKOKD-D.......





(zdroj: Rádio Jerevan a tisková agentura JPP press)
pArDáL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.210.165.162
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 09:53:45    Odkaz na tento příspěvek  

Signalman 77 / 297
Někdy okolo roku 80 jsem se střetnul na přejezdu s osobním automobilem. Žádné velké drama, poškozen kabel topení, jímka, schůdky, písečník. Z té posledně zmíněné potvůrky se ale na kolejích udělalo nějak hodně bílo... Donedávna mne to nechávalo chladným. Nyní mohu jen doufat, řečeno frontovou terminologií, že granát nedopadne na stejné místo. Nebo lépe řečeno na vlak přede mnou. Dal by se celý problém rozdělit také na tři části? Jak by asi vypadala ta první? Řidič nedodržel Silniční zákon, či jak se to dnes jmenuje? Body 2 a 3 by zůstaly stejné, tomu rozumím. Apeluji na Vás, nešlo by s tím něco udělat? Myslím tím problém ztráty vlaku.
Vážím si Vaší práce.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman:Ale nešlo by na té Nově hodit trochu zpátečku?

Je znát, že nemáte ponětí, jak vznikají podobné zpravodajské vstupy. Vše řídí Nova, naši zástupci jsou pouze tázáni na názor, a ten mohou mít i mylný nebo tendenční. Nova to pak poskládá a okoření. Vždy je to tak, že se natočí třeba 10 mluvených reakcí a z toho pak Nova vybere 2. Celkové vyznění relace má pak celé ve své moci. Ale tohle je běžný postup všech médií. Měl byste bušit spíš do nich, než do FS.


Copak je to tak těžké to pochopit a novinářům vysvětlit?!
Milej pane, proč bychom to měli vysvětlovat my, laici? SŽDC ani AŽD snad nemá tiskového mluvčího? Proč nevyvinete trochu úsilí a nezařídíte si vstup a dementi? Je to tak jednoduché....od nás nečekejte, že vás budeme obhajovat. Vaše zařízení ve spolupráci s banální závadou na pískovači, která se z titulu konstrukce může opakovat, připravilo o život našeho kolegu!!!! A vy tu stále bulíte, že když to bylo podle norem, je to vlastně OK. Tak si ty své podělané normy změňte a zařízení vylepšete. To není vůbec věc FS! Opatření k pískovačům ČD vydala a uplatňuje už několik měsíců. Zřejmě bude muset ještě přitvrdit, aby to pískování bylo spolehlivější. Vy tu stále jen obhajujete ESAu, místo abyste začli pracovat na její úpravě. Vy tím provokujete a ani vám to nedochází. To je to tak těžké pochopit?

Qěcy:
FS je v situaci rodinných příslušníků, kterým v nemocnici při banální operaci zemřel člen rodiny. Copak je někdo napadá, že podají tr. oznámení na neznámého pachatele, nebo řeknou do kamery něco mimo mísu, co nadzdvihne? Je tím oznámením ohroženo řádné prošetření případu? Vždyť je to jediná šance, jak něco rozhýbat a děje se to naprosto běžně. Přijdete mi jak malí kluci. Trvám na tom, že FS se zachovala po právu a správně. Nikdo z vás nemáte právo určovat jiným kdy a na koho podá trestní oznámení. Navíc se také řídí názory svých členů, což by snad měla. Kdyby mlčela, bude tento případ ututlán, o tom jsem přesvědčen. Ve hře je příliš velkých koňů s dlouhými pařáty. Nebylo by to poprvé, kdy se páni dohodli......

Řekni mi, kdyby to trestní oznámení podala manželka toho kolegy, za co bys to považoval? Také za nemístný tlak na vyšetřovatele? Šel bys jí vynadat?! To jsem fakt zvědav, co z tebe teď vypadne!!!

Bobo:
Bláto z pískovačů by tryska těžko vyfoukla. Ucpalo by se to díky vlkému písku. Kdo jezdil na 810kách po zarostlých Kotěhůlkách, ví o tom své. Písku bylo mnoho a neměl správnou zrnitost. Za vhkost okolí a povětrnostní podmínky ale snad pískování nemůže....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:05:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: xy rokov ste na tom "o ničom" ZZ jazdili a nevadilo Vám to ... Pritom strata šuntu je problémom starým skoro ako KO samotné. Prečo ste nšrtrajkovali ja neviem pred 20 rokmi? Alebo kedykoľvek sa stratila nejaká 810 ci niečo podobné? To ZZ teda zrejme nie je celkom "o ničom" ale tiež jednoducho vyžaduje splnenie určitých podmienok, bez ktorých správne fungovať nedokáže.

V Moravanoch sa ukázalo, že tieto zrejme splnené neboli. V prípade, že toto potvrdí aj DI ČR, môžeme začať diskutovať, nakoľko sú v súčasnosti takéto podmienky priechodné, čiže či splnenie týchto podmienok v súčasnej dobe je možné, koľko to stojí a či by predsalen nebolo vhodné radšej vymyslieť niečo iné (a následne opäť, koľko by to stálo a kde na to vziať peniaze).

A inak, keby bolo v dobe, keď sa jazdilo výhradne na hubu menej nehôd, ZabZar by rozhodne nevzniklo, lebo by nemalo žiadne opodstatnenie.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2438
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:06:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, tak tady se nikdy neshodneme. KO za normálních (uvažovaných) podmínek funguje bezpečně a spolehlivě.

Jestli jsou podle vás normální podmínky v kolejišti čisto, sucho, bezprašno, tak v tom se fakt neshodneme.
Přece není možné, aby se sypaly na koleje tuny písku kvůli odfláknuté údržbě písečníků, a ZZ to pak mělo zachraňovat.
Dle mého by se soudruzi měli zamyslet těmi študovanými mozky jak to "zblbovzdornit" a ne nadávat na písek a vodu.

Ano, zabezpečovací zařízení by neměla zmást ani tuna písku, pokud to projede lokomotiva fyzicky.
Problém písečníků je jen stupidní alibismus, aby to bylo na co hodit. Nikde ve světě jsem neslyšel o takovém zabezpečovacícm zařízení, aby ho zmátl písek, my jsme ovšem asi výjimka
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7789
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:19:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Písku bylo mnoho a neměl správnou zrnitost - to jes myslel tím blátíčkem
tady asi pomůžou jenom košťata před a za loko....
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7790
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:20:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jinak na šachtě se prej nepískuje vůbec, do trubek je vyvedenej horkej vzduch z trakčáků.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:23:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: To, že sa nestalo nič čo sa stať nemalo, netvrdí. Keby sa nič nestalo, nevznikne z toho nehoda.

Trestné oznámenie je trestné oznámenie, osobne si myslím, že je dobre, že bolo podané, smrť človeka predsa nie je banálna záležitosť. Príslušné orgány tomu tiež nepôjdu bezhlavo po krku (nie sú TV NOVA a nemá to politický podtext) ale počkajú si na závery vyšetrovania a potom sa budú snažiť dopátrať konkrétnej zodpovednosti.

Ale podľa mňa rozhodne nemá záujem v tomto prípade nikto nič tutlať. Keby tý páni nadželezničiari spolu so zabezpečovákmi chceli niečo tutlať, prečo by do ESY naimplementovali archív, ktorý jediný takéto niečo môže nespochybniteľne dokázať.

Celé to "obhajovanie" ESY nie je postavené na tom, že ESA nie spôsobila problém, ale práve na/vďaka ESe prišla na to, že roky existujúci "marginálny" problém možno bude závažnejší než sa doteraz myslelo, nič viac, nič menej.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkrátka je potřeba do písku přidávat železné/hliníkové/jinévhodné kuličky/špóny nebo kdovíco, co projde sypáním. Železnými nemyslím devatenáctku ocel.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2439
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

xy rokov ste na tom "o ničom" ZZ jazdili a nevadilo Vám to ..

Jistě, než se kvůli tomu začaly srážet vlaky, to je logické.

A inak, keby bolo v dobe, keď sa jazdilo výhradne na hubu menej nehôd, ZabZar by rozhodne nevzniklo, lebo by nemalo žiadne opodstatnenie.

Ano, dnes ho máme a nehody jsou stále a nebo se prostě nejezdí, když se s ním něco stane (Praha hl.n a pod)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2440
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:30:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkrátka je potřeba do písku přidávat železné/hliníkové/jinévhodné kuličky/špóny nebo kdovíco, co projde sypáním

To je nápad, potom budou zase všechny KO obsazené a budeme jezdit na rozhled na PN a když se něco stane, bude za to moct fíra, tak co, ztráty jsou povoleny, lidí je dost.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman77:
aby se sypaly na koleje tuny písku kvůli odfláknuté údržbě písečníků
Dokažte, že tuny písku se sypaly odfláknutou údržbou. Je vidět, že o mašinách víte stejné prd jako my o zabzař.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2441
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jinak na šachtě se prej nepískuje vůbec, do trubek je vyvedenej horkej vzduch z trakčáků.

Na šachtě přece není třeba, tam přece nejezdí superšusy stráááášně rýýýhle, ale jezdí se tam pomalu a tak to není potřeba.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale v příspěvku jsem nic o důležitosti pískování na tom krámu nepsal

742 není krám, to je fajn mašinka. Proč tak nadáváš své Hemelce?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2442
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:37:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně bych chtěl vidět, co se na písečnících dá udržovat, ta trubka, nebo jak, nebo měnit preventivně EVPntily kus za kus co já vím co měsíc, aby se náhodou nezasekly, já se spíš na mašinách setkal s tím, že nepískovaly, protože písek tam byl už leta a pořádně udusaný a trubky uspané, než aby sám sypal a po kilech, když sypal, tak spíš pár zrníček
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Cowan, Austrália, 1990, podpieskovaný nostalgický parný vlak zramovaný rýchlikom na čomsi nie nepodobnom autobloku. Nefunkčnosť KO bola uznaná, každopádne bolo uzavreté na tom, že ktorýsi dobrák na tom nostalgickom vlaku zatiahol ručnú brzdu.

Neutringen, Nemecko, 1995, podpieskovanému vlaku zrušená cesta a následne pod vozňami prestavená výhybka, jednalo sa tam o jednu z prvých generácii SIMISu.

Farnborough, Anglicko, 1999, Moravany so šťastným koncom, podpieskovaný vlak sa už rozbiehal a fíra z ďalšieho to tak stihol ubrzdiť. Prijaté opatrenia v súvislosti s pieskovaním (možno následne aj onen Drnom spomínaný bod v TSI)

A možno by sa našli aj ďalšie. Toto sú len tie, čo sa zjavne nepodarilo ututlať ...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2443
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 10:39:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn to jsem psal u superdůležitýcm nejrychlejším ešusu co je na tom tak trakčně blbě, že i když má tři vagonky, nemůže se rozjet, protože hrabe a musí pískovat. 742 je určitě v pohodě mašina, já si nikdy nestěžoval.