K-report
 

Archiv do 3. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 3. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn...to ti věřím. konečně někdo kdo bojoval na obou stranách. takže víš jak to chodilo. nový výpravčí na mechanice dostal po autorizaci vysvětlivku od zabezpečováka stylem....tady je to povolené, tady se to vybavuje, tady máš dva metry šicí nitě, tu máš pár plomb.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad výpravčíXY: zrovna v úseku Choceň-Pardubice byl dlouho problém s pozdním stavěním vlakových cest. Výpravčí je stavěli v okamžiku, kdy vlak vjel do oddílu před posledním návěstidlem AB. Dřív to bylo jedno, fíra chytnul žlutou a za chvilku se změnila na zelenou, jak se postavil průjezd. Jenže se zvýšením rychlosti až na 160km/h a rozkládáním zábrzdné vzdálenosti do dvou oddílů vznikul problém. Fíra chytnul žlutou, sjel z výkonu a pomalu začal brzdit než se postavilo dál. V některých stanicích to bylo naprosto pravidelné, tak to bohužel nešlo řešit jinak, než hlášeníma, zkoumáním archivů a prémiema. Bohužel, ale jakmile se jede rychle, tak je potřeba reagovat i na žlutou a když je naprosto zbytečná, tak to štve.
Martin
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:33:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn 2002: Kruci, tohle jsi měl dělat už dávno. Hlavně na základě podnětů z provozu se docílí toho, že se posune zabezpečovací technika dál. Tvůj přístup se mi líbí a ne jako REX, který tady jen kecá, jak se dá JOPka obejít, ale nic konkrétního neřekne. Kdyby všechno hlásil, tak už mohlo být plno případných problémů vyřešených.
Mě nejvíc může vytočit, když se dostanu někdy na stanici a vidím, že je někde nějaký problém a návěstní mi s klidem řekne do očí "Jo, to ono to někdy dělá, ale já do toho tady bouchnu a tady klepnu a ono je to zase v pohodě". To bych mu dal pár facek. Ani nevíš kolik problémů se dá jednoduše vyřešit, pokud se o nich ví. Jenže proč by si přidělával starosti. Nejlepší návěstní je takový, který do všeho ryje a pořád otravuje s problémy.
Antonín
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.197.148.42
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:36:00    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Jen jsetli pánové z DI nebyli ovlivňováni ještě z jiné strany ...
Jsem zvědav na jejich důkazy nátlaku ...
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:37:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to velkej...ale ono to tak ve skutečnosti je. proč bych měl říkat co byly za problémy před rokem??? třeba to už vychytali. když se manželce při postavené cestě otočila samovolně dvakrát veksla a jopka neudělala nic a zabezpečovák to viděl tak jediné co bylo tak smazal záznam. a tvrzení bez důkazu je na nic. tak jediné opatření co bylo, že jsme hleděli na monitory jako debilové a sledovali co se stane
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2006
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel, ale jakmile se jede rychle, tak je potřeba reagovat i na žlutou a když je naprosto zbytečná, tak to štve
Tak tohle už, Martine, dávno neřeším. Jak mi k výstraze na opakovači kvákne LS90, ihned jdu do brzdy a pod 120. Na poslední šichtě na chebských raketách jsem takhle k výstraze brzdil mezi Prahou a Ústím snad 7x, ač nemám mezi těmito žst žádné zastavení. Samozřejmě, plus téměř 10 minut to jistilo. Běda ale, abych se šel v poli u Vraňan vy..t. V další stanici už by mi volali jak se jmenuju, kolik měřím a vážím....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:39:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a sám říkáš....návěstní ti řekne...tady do toho bouchnu a je to v cajku. tak je to i na jopce, akorát s tím, že se smaže záznam který se stejně přepisuje. netuším jaká je tam smyčka. jsem už rok pryč
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2007
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velkej:Nejlepší návěstní je takový, který do všeho ryje a pořád otravuje s problémy.
A kde rostou takoví návěstní? Že jsem je za své krátké praxe u 014 nepotkal.

Víš, to, že to hned nehlásíme je jen proto, že nechceme přovést do problémů kolegu, často známého, kamaráda. Nikdy nevím, co tu věc způsobilo, neznám to do detailů, nejsem bonzák, nechci ublížit. Ale v současné době bude muset jít kamaráčoft stranou. Já doufám, že se mi takové případy budou vyhýbat.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2008
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen jsetli pánové z DI nebyli ovlivňováni ještě z jiné strany ...
Kterou stranu máte na mysli?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:45:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn...přesně jak píšeš. hromada zabezpečováků je známých. tak se jim to řekne a oni to smažou aby nemuseli nic řešit jak oni tak výpravčí. prostě to chodilo do ztracena. a tak to je pořád. nemyslete si všichni že se to hned změní.


jenom mě překvapuje, že na hlavní větvi není TRSka. to je dost velký problém. kor když ji má i třeba vlára
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2009
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nejsou vlastně ty "bonc hlášenky" vlastně takovým "nátlakem" na "včasné" stavění vlakové cesty ?

Bonzhlášenky jsme nevymysleli my, ale vrchnost. Kolegové z "vysokých kol" to občas přehánějí. Znám jich pár od vidění i na těch pinďourech. Někteří se nezmůžou při vědomí své DŮLEŽITOSTI ani na opětování pozdravu, jiní jsou úplně pohodoví kluci, kteří si na nic nehrají (asi to nemaj zapotřebí). Podobné je to všude u všech profesí.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn...to je jako všude. proč ti jeden výpravčí mávne na pozdrav a další ne? a proč ti nějaký fíra odpoví a druhý ne???
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jenom mě překvapuje, že na hlavní větvi není TRSka. to je dost velký problém. kor když ji má i třeba vlára

To je překvapující jen na první pohled. Už po Spálově (1991) začla FS řvát kvůli vysílačkám. Bylo dohodnuto, že se jimi přednostně vybaví především tratě, kde není žádné zabezpečení (málo peněz), aby tam bylo alespoň něco, čím půjde zabránit případné tragédii. Takže z logiky věci vyplývá, že na koridory se zatím ještě nedostalo. Taky mne sejří, že TRS nefunguje z Děčína do Prahy dodnes. Stejně jako na úsecích hlavního tahu na Moravu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:53:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn 2001 - jo, je fakt nářez, že si vůbec někdo (kdo asi bude mít největší "problém" z toho, že nefunguje pořádně ZZ - že by výrobce? ) dovolil zkoušet takový nátlak. Vážně si moc vážím těch chlapů s DI, kteří si možná pohnojili další kariéru, ale neustoupili..
To je můj názor na tuto věc. :-)
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn...to si děláš srandu. hlavní tah a bez TRS? to je logika jako prase. to by se dalo s přehledem zabránit takovým nehodám jako byly moravany. dráha je opravdu divný podnik
Tas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:06:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Martin2 1041:
Dovoluji si pouze podotknout, že se v popisované situaci jednalo o oddílové návěstidlo AB a strojvedoucímu byla kódována návěst "Výstraha". Tím pádem je Váš příspěvek mimo. Platí totiž poslední odstavec článku 312 předpisu SŽDC (ČD) D2.
V případě HV bez VZ nebo v případě nepřenášení kódu bych Vám dal za pravdu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iamgood:Vážně si moc vážím těch chlapů s DI, kteří si možná pohnojili další kariéru, ale neustoupili.. Jo to pohnojili. A Šigut to ví už dlouho, co je v sázce. Nevěřil jsem, že to ustojí, ale ten chlap "má gule". Na rozdíl od jistých vrcholných představitelů.


Rex:to si děláš srandu. hlavní tah a bez TRS?
Je tam (Děčín - Praha) Kolleda, podobný systém jako trs, ale bez gen. stopu a dalších věcí. TRS byla odložena, protože už když se dělal koridor, bylo v hledáčku GSM-R. Stále čekám, kdy přijde přípis ke zkušebnímu provozu tohoto systému. Mašinky už jsou na to připraveny. Na východním směru nevím, jak to tam momentálně je. Do Vepřové už nejezdím.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex 378: Někdo začít musí. Jednou jsem donutil jednoho návěstního, aby oficiálně nahlásil neshodu. Šel jsem tak proti vlastním lidem a ti mi to pak dali sežrat. Tak jsem si je pěkně poslech a pak jim to dal sežrat já. Kdyby totiž nebyli lemplové a tu záležitost řešili, tak by neměli problém.
Mám totiž rád klidné spaní a nechci po nocích čumět do stropu a přemýšlet, kdo se zase na co vykašlal.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn...jjj o kolledě vím a o zkoušení gsm-r taky. slavnostně se měl stavět stožár gsm-r v bz-přívoze ale nějak se od toho upustilo
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:11:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

velkej....když už byla likvidace ferdinandky na spadnutí a člověk věděl že skončí tak mu to bylo celkem jedno a byl rád že byly poruchy a doufal že to jeho odchod oddálí, bohužel hlavní priorita byla za každou cenu spustit CDP
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:13:57    Odkaz na tento příspěvek  

"Gule" možná má, jen jestli s nima taky nepřemýšlí.
Jaksi jsem si nevšiml, co vlastně udělala ESA za chybu, kterou normu, předpis nebo zákon porušila.
Většinou u rozsudku či u vyhpdnocení musí být zdůvodnění. Tady evidentně není.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:19:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper:

Na to ať si odpovědí experti od AŽD, ne? Podle mne byla zpráva vyvážená. Neúdržba EPV zazněla, nekvalitní písek taky.....takže začněte makat,holenkové, ať se nám jezdí bezpečněji.

Škoda, že vám nevadí to nejpodstatnější, co v té relaci a zprávě bylo. Mafiánské praktiky čelních představitelů MD a AŽD, z toho mrazí, ne z ESAy. Ale to vám zřejmě nedochází, jste s nimi v jedné kajutě, že?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:20:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex ..: Doba archivace na ESE závisí na velikosti stanice, provozu a velikosti Ramdisku v TPC. Myslím, že požadovaná doba na archiv je mininálně 72 hodin. To s tím smazáním záznamu se mi rozhodně nezdá. Nešlo spíš jen o odepsání poruchy zabezpečovákem pod jeho oprávněním? Řekl bych, že vymazat záznam z Ramdisku vlastních TPC nejde, pouze čekat až se případně přepíše.
Vmorry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:21:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex : překvapení, co ? A i kdyby tam TRS-ka byla, tak tam třeba taky jezdí řada 350 z Bratislavy a to bys nevěřil čeče, tyhle vozidla nemají radiostanici vůbec žádnou...zvláštní, na jednu stranu je neprovedení "D-protokolu" považováno za hrubé porušení prac. kázně, na stranu druhou proč by nám tady nelítaly mašiny, jejichž jediný spojení s okolním světem je nafasovanej mébl. A tak mě napadá - stanicí prohuláká IC 100-něco a plácačka zjistí, že je potřeba ho z jakýhokoliv důvodu haltnout. Může mi někdo ze znalejch říct, kolik času zabere sehnání telefonního čísla na mašinu, která to táhne ?
Pravda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 208.99.75.47
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:22:44    Odkaz na tento příspěvek  

To Antonín: DI předala důkazy nátlaku všem přítomným konference v podobě okopírované korespondence mezi náměstkem ministra dopravy Ing. Kocourkem a DI, dále pak korespondenci mezi advokátní kanceláří zastupující AŽD a DI. V materiálech je též naznačeno sdělení obsahu leckdy nevybíravých telefonátů od vrcholných představitelů AŽD k DI a obecně snaha ovlivnit závěry šetření události (respektive určit směr, v jakém má byt prezentován závěr šetření, pokud to napíšu diplomaticky) včetně opětovného návrhu personální změny vyšetřovatele této MU. Zbytek materiálu DI předá policii při podání trestního oznámení. Tedy důkazy jsou naprosto jasné, evidentní a dostupné, otázkou je, PROČ byla snaha vyšetřování ovlivnit.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vmorry...a proč jsme asi měli ve stanicích čísla mobilů na EC??? protože je vozila řada 350 a ta nemá kompaktibilní vysílačku. to je objev co? a to vše už asi před třema rokama
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 812
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iamgood: Selským rozum říká, ačkoliv o tématu vůbec nic nevím, že ESA 11 je bezcenný krám, který si nedělá "svojí" práci, tedy je zbytečný, alespoň do té doby, než se provedou úpravy dle doporučení DI.

Už to tu padlo mnohokrát, ale nevadí, zeptám se znovu - Jaké ustanovení zákona nebo závazných norem ESA 11, resp. její instance v Moravanech porušila? Ve zprávě DI jsem to nenašel.

Martin2: Věřím, že by DI nedělal problém závazku mlčenlivosti vůči konkurenčím firmám.

Říká se, věř a víra tvá tě vyléčí... Opravdu si myslíte, že máte šanci uchránit svoje know-how vydané ven z firmy? O tom by se dalo vyprávět hodně příběhů...
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:26:41    Odkaz na tento příspěvek  

Ja vidím nefér praktiky spíše v té zprávě. Uvést ESA jako viníka nehody je nesmysl. Umožnila to, jak by to umožnilo RZZ, TEST čico ale nezavinilo. Stejně tak, by se mohlo řícz že viníkem je SŽD která tam nemá TRS nebo páer dalších věcí. Fér by bylo doporučit jeho úpravu ale neuvádět mezi viníky.
A navíc, ani z jedné strany myslím už není hlavní cíl najít pravdu o MU ale dostat svého protivníka v už delší dobu trvajím boji.
Vmorry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper : fakt dobrý - zařval tam jeden chlap, mohlo to být horší a závěr : " Seklej ÉPÁK za pár kaček rozhodil sandál zabezpečovačce, která pravděpodobně byla nepoměrně dražší. Takže sedni si do vlaku příteli a až zkončíš zalisovanej někde v plechu, tak doufám pozůstalé po tobě bude hřát u srdce, že stran zákona tvoje smrt proběhla naprosto regulérně. A nebo, a to je pravděpodobnější, budou rádi, že se takovýho ampéra zbavili
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vmorry...za mého času sehant číslo na mašinu 350 na ec asi 5 vteřin
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:27:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Tas: není mimo mísu. D1 a D2 jsou v rozporu, protože jsou na stejné úrovni a v D1 není žádná poznámka, pokud není stanoveno v jiných článcích jinak. Takže opět stůj, to je zase článek D2 jednat v zájmu zachování bezpečnosti.
Předpokládám, že obvod návěstidel je podobný jak u AB, tak ve stanicích, takže se to klidně může stát i ve stanici a nebo to tam je ošetřené jinak?
Martin
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Johny: no a jak to teda dělají letecké firmy při neštěstích? Také inspektoři spolupracují s advokáty místo techniky?
Martin
Pravda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 208.99.75.47
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:32:28    Odkaz na tento příspěvek  

To Drn: >Mafiánské praktiky čelních představitelů MD a AŽD, z toho mrazí, ne z ESAy.

Cituji z materiálu ministrovi dopravy:
"Nezávislé šetření DI bylo následně napadeno ze strany výrobce ZZ stanice Moravany, firmou AŽD (tiskové prohlášení na webových stránkách AŽD, urážlivé až výhružné telefonáty generálního ředitele Ing. Chrdleho generálnímu inspektorovi DI), která se pokusila intervenovat u ERA, což její vedení striktně odmítlo, postavilo se postup DI a aktivity AŽD vnímá jako zásah do nezávislého šetření".

Jinak dodám, že ERA je Evropská železniční agentura, tedy de facto vrcholný orgán bezpečnosti.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2016
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a proč jsme asi měli ve stanicích čísla mobilů na EC???
Nebyly ty mobily na EC mobily jen na obsluhu vlaku? Vy jste měli i naše mobily? Nebo jen na ty "Slovenky"? Že v době, kdy jsme vozili EN, jsme ještě neměli služebáky, takže jako poskytovat skoukromý telefon komukoli bez mého vědomí mne sejří.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Telini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:33:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrtají mi hlavou dvě věci:

Divím se, že tu ještě nikdo nereklamoval tu zprávu v tom smyslu, že v ní není ani náznak zamyšlení o tom, že jiné zabezpečovačky postavené na kolejových obvodech by stejnou situaci mohly vyhodnotit stejně jako ESA. Kolejové obvody existují desítky let, ESA pár let. Opravdu to DI nenapadlo?

Dále mi přijde podivné, že doporučení ohledně pískování je určeno pouze pro loko řady 163 a příbuzným, i když ověření stavů pískovacích zařízení s nepříliš dobrým výsledkem bylo provedeno na vozidlech různých řad. Jiná mašina se snad podsypat nemůže?

Zkuste mi případně odpovídat jako laikovi, díky .
Vmorry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex : fajn díky, řekl jsi mi něco, v čem jsem doposud neměl jasno Další věc ale je, styv baterie, pokrytzí signálem a podobně...mimochodem co slovenská řada 240 na nákladech ? Tam mobily nejsou vůbec a když už jsem v tom rýpání, tak co se týče TRS úsek Brno - Břeclav se tuším stále jezdí jen na simplexu 21...
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn...byly to mobily na mašiny 350. každá mašina v břeclavi nebo v petrovicích co vezla ec vlak nafasovala mobil pro ten ec vlak. a garantuju, že dovolání fírovi byla otázka 20 sec protože čísla byla v paměti našich služebních mobilů
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:40:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vmorry...co je na břeclav-brno nevím. ale pokud jela bratislavská šalina 240 k nám na ferdinandku tak jsme ji chytali na břeclavskou frekvenci na simplexu. to kupodivu fungovalo
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny, Amper - pánové, trošku uvažujte, pořádně čtěte a pak se blbě ptejte. co vlastně udělala ESA za chybu
Minimálně já netvrdím, že udělala chybu, naopak, souhlasil jsem, že fungovala správně podle předcházejících požadavků na ní (nebyl zadán požadavek na zjišťování náhle zmizelého vlaku - i když taky nevíte, jestli to při zadávání od ČD nějak spolu kamarádi "nahoře" neusmlouvali).

Ale opíraje se o závěr DI si dovoluji tvrdit, že z dnešního pohledu NENÍ ESA 11 plně funkční ZZ, neboť v dotčeném případě neřeší, kam se souprava poděla, ale prostě má volno, čili je možno stavět.
To je zcela zásadní pro zabezpečení.

Navíc už jenom z hlediska toho ovlivňování vyšetřování ze strany výrobce předpokládám, že si pánové z AŽD uvědomili ne chybu, ale opomenutí, že tato "dysfunkce" nebyla v programu ošetřena. Budiž, to se stát může, jsme lidé, ale právě to ovlivňování budiž přičteno ke zlu výrobce a doufejme (naivně), že se tato "ostuda" projeví v propadu jeho zakázek.
To je můj názor na tuto věc. :-)
Antonín
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.197.148.42
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:45:00    Odkaz na tento příspěvek  

Pravda: Ukažte mi tiskové prohlášení AŽD, kterým byl činěn nátlak na DI. Jestli jsem to dobře sledoval, tak DI už na začátku vyšetřování (tedy v době, kdy rozhodně neměla závěry) poslala na ERu dopis o nedostatcích ESY 11. Na to a na zprávy v médiích firma samozřejmě reagovala.
Přidám se i k dalším: jaký předpis, normu, zákon apod. zařízení ESA 11 porušuje? V tiskové zprávě DI jsem se to nedočetl.
Pravda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 208.99.75.47
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:45:13    Odkaz na tento příspěvek  

Telini: Jak na konferenci zaznělo, DI šetří příčiny nehody v Moravanech. To znamená, že řeší zařízení ESA 11 a řadu 163. Pokud je něco typově příbuzné, je to parketa DU.
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:45:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn 2015: Možná z AŽD znáš mluvčí a záběry baráku (a Hajného). Ale nezapomeň, že za Esou je taky plno zabezpečováků, kteří mají svoji práci rádi (ve smyslu profesním) a tou zabezpečovačinou žijí. Jsou hrdí na svou práci. Po večerech rozebírají archívy a manželky jim nadávají, že s nima nesledují Ordinaci v Růžové zahradě. V hospodě se baví o algoritmech, vymýšlí šílené konspirační teorie různých poruch. Doma na záchodě mají bločky a tužky (co kdyby je napadlo něco, jak udělat zařízení bezpečnější). A taky mají tep 200, když třeba slyší o Studénce a probíhá jim hlavou kvanta programového kódu nebo schemata a ptají se sami sebe, jestli někde neudělali chybu a po nich tu chybu nepřehlédli další lidi, co je kontrolují. Potom si oddechnou, když se dozví, že to byl most. A pak se stydí za sebe, protože první na co myslí, je to, jestli neudělali chybu a přitom tam umírají lidi. A tyhle lidi hodně mrzí, když slyší, jak na jejich práci na Nově plivou.
Vmorry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:46:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex : pokud jste něco chytali na simplexu, tak slovenská 240 to nebyla, protože ty mašiny nemají radiostanice vůbec žádný (nepočítám některý kusy který hrdě vlastní ty starý bolševický radiostanice s modrejma čudlíkama), takže jestli to byla 240, tak zbloudilá česko-budějovicá, jinak 230 brněnská.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no když to přijelo tak to mělo na střeše hrb. a pokud vím, tak 230tky hrb nemají. a vzhledem k tomu, že jsem se na to díval z okna a mluvilo to na mě z vysílačky, tak to vysílačku mělo. nevím, kolik mašin jí bylo vybavených ale ta co přijela ji měla. a loga na ní byly zssk
Vmorry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex : než přišlo znárodnění nákladní dopravy, tak v rámci recipročních oběhů jsme na bratislavskejch 240 zajížděli do Kutný Hory a opravdu jsem za tři roky nenarazil ani na jednu, která by krom mirella měla i radiostanici. Nekecám
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2017
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:54:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antonín: tiskové prohlášení, kterým byl činěn nátlak na DI
Vy jste estrádní umělec, ne? Odkdy se nátlak provozuje tiskovými prohlášeními? Ježíš vy jste vážně legrační......skutečný nátlak chytrý "nátlakář" provozuje všelijak, ale rozhodně a hlavně ne veřejně tiskovými prohlášeními.

Žádost AŽD o intervenci u ERA pojmenujete jak?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:55:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vmorry...fakt nevím. třeba měl břeclavskou přenosnou. kdo ví. každopádně to už teď zjišťovat nebudu
Pravda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 208.99.75.47
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:56:01    Odkaz na tento příspěvek  

Antonín: Vážený, nechápu, proč trváte na tiskovém prohlášení. To, co nebylo ze strany AŽD košer, se vůbec neodehrálo v tiskovém prohlášení a zlomek toho všeho se dočtete v předložené korespondenci s DI. Odpovím vám, co ESA 11 porušila až někdo odpoví, PROČ byl vyvíjen nátlak na neobjektivní šetření.
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 22:12:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, ještě že u nás strojvedoucí používají jen pískování.....
http://www.novinky.cz/clanek/151035-strojvudce-pred-tragickou-neh odou-vlaku-v-usa-psal-sms-potvrdili-vysetrovatele.html
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2018
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 22:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě jsem vyslechl reportáž na Radiu 6. DI podá do 5 dnů trestní oznámení v souvislosti s hrubým nátlakem, činěným ze strany AŽD a MD. Pan Kocourek z MD se to ve svém vstupu do pořadu snažil zlehčovat.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Bambulin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 22:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velkej: Jako by jsi mi mluvil z duše. Jak jsem uslyšel rádiu o Studénce, hned jsem přemýšlel varianty co se mohlo stát a hned po příjezdu domů jsem nesledoval seriál, ale ... Moravany, Moravičany to stejný.
Tas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 22:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Martin2 1044:
Nejsou v rozporu.
1. Oba předpisy v těchto článcích říkají, že při zhaslém návěstidle nebo pochybné návěsti musí strojvedoucí jednat jako při návěsti "Stůj". Zde tedy není rozpor.
2. 173/1995 Sb. § 6 od.(4) Zhaslé návěstidlo, které není označeno jako neplatné, nebo pochybný či nezřetelný návěstní znak znamená vždy návěst závažnějšího charakteru nebo návěst zakazující, pokud není pokynem provozovatele dráhy stanoveno jinak.
3.Předpis SŽDC (ČD) D2 definje technologické postupy provozovatele dráhy a zde v článku 312 říká (zjednodušuji), že na návěstidle je "stůj", ale pokud je na VZ "Výstaha" tak se řídím "Výstrahou".
4. Pokud by byl Váš výklad správný, tak by jste na tom AB nesměl nikdy za návěstidlo a to ani v případech uvedených v článku výše, protože i ty jsou tím, co Vám zde popisuji.

S pozdravem TAS

PS: Zkuste se optat Vašich předpisářů, máte-li tuto možnost.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 23:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpisářů se ptát nebudu, protože ti mi oficiální výklad nedají a jejich názor mi je na dvě věci, když se o něj nemůžu opřít. Jediný výklad podle nich může dávat jen gestor předpisu.

Jenže na návěstidle AB nikdy nebude svítit stůj a na opakovači bude žlutá. Kdysi se to tady řešilo, že to tak nefunguje. Zabezpečováci mne doplní nebo jsem to popletl. Tady je problém, že na AB svítí zelená (slabě) a žlutá normálně plus kód na mašinu. Já osobně bych se pěkně vyděsil, strhnul to a čekal jaký mi naskočí kód za návěstidlem.

Jiný předpis provozovatele říká že musím jednat u všechn hlavních návěstidel s pochybnou návěstí jako u návěsti stůj bez vyjímky. Já vím je to slovíčkaření, ale to je u dráhy to nejdůležitější. Bohužel

Martin
498.106
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.11.153
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 23:21:24    Odkaz na tento příspěvek  

Jsem stále jak Alenka v říši divů. Mám několik faktických poznámek.
1) v souvislosti z Moravany se stále odsuzuje ESA11, ale nikdo tu neřekl, že to samé se může stát na jakémkoliv zabezpečovacím zařízení, které pro zjišťování volnosti používá KO. Třeba na RZZ jakéhokoliv typu, atd. Či případně nějaké vylepšené elektromechanice. Prostě byla porušena jedna ze základních podmínek fungování KO a to je jasně daný požadavek na minimální přechodový odpor mezi kolem a kolejnici.

2) Pokud by byly použity pouze tolik oslavované počítače náprav, tak co se stane když někdo ukradne 1 m kolejnice. Myslíte, že následky budou menší?

3)někdo tu psal, že ESA se dá oblafnout. Vyzývám ho pokud ví jak, tak nechť sdělí jak, aby bylo možno někde prosazovat nápravu. Pokud si to však hodláte nechávat pro sebe, tak ničemu nepomůžete.

4) pokud tu někdo nakousne, že použitím NUZ obejdu 3 minuty rušení, tak ať rovněž řekne kde se to stalo, páč moje zkušenost je úplně jiná a jak jsem již psal NUZ jsou vždy 3 minuty.

5) Ke kódování. Pokud mám postavenou vlakovou cestu na staniční kolej a návěstidlo na konci koleje je na stůj, tak po obsazení KO vozidlem dojde k obsazení KO a následně k odpojení výstroje KO a zapnutí kódování červené. Pokud vlak na staniční koleji zustane stát dojde k vypnutí kodu za určitý čas a k opětovnému připojení výstroje KO. Po celou dobu informaci o volnosti KO pro zařízení poskytuje stejný přijímač. Pokud běží kodování červené je odpojen na tvrdo a hlásí stav obsazeno, pokud dojde k vypnutí kodování, tak hlásí stav obsazeno, pokud je v KO šuntující vozidlo. Pokud v době kdy je kodována červená a měřen čas dojde ke zmizení vozidla do vzduchu, přijímač hlásí obsazení až do doby ukončení měření času. Pokud, ale postavím odjezdovou cestu od návěstidla dál a rozsvítím volnoznak, budu do koleje kodovat kod odpovídající volnoznaku a tím, že jízdou obsadím úsek za návětidlem dojde i k vypnutí kodování na staniční koleji před návěstidlem a tudíž jakmile ji vozidlo uvolní, bude hlášen stav volno.

Tak to jen pro doplnění. Nikoho nechci poučovat, a pokud to tak někdo cítí, tak se omlouvám. Třeba to někomu, ale pomůže trošku v orientaci.
Tas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 23:24:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Martin2:

Máte pravdu v tom, že v tomto okamžiku nás může rozsoudit pouze gestor. K článku 312 v současné době není žádný gestorský výklad, tím spíše zde asi nikdo nenalezl za dobu platnosti předpisu nějaký rozpor.

K Vašemu druhému odstavci.
1. věta souhlas.
2. a 3. větu neřeším neboť s první větou souhlasím.
4. věta je pochybná návěst + kódování dovolující návěsti viz ten mnou zmiňovaný článek 312.
5. větu nemohu a nechci komentovat, neboť nejsem strojvedoucí a leknout se je lidské.

Třetí odstavec jsem se Vám snašil vysvětlit již v předchozím příspěvku, zvláští pozornost věnujte 4. odrážce.

S pozdravem
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 23:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to 498...já psal co bylo před rokem a půl. od té doby se xkrát měnily sw na ESA. chyby byly a budou. jenom to vychytat
498.106
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.11.153
Odesláno Pátek, 03. října 2008 - 00:00:32    Odkaz na tento příspěvek  

Rex 389: ano, a to je to, o co všem, co se kolem toho pohybují jde, a je jedno, jestli to je dodavatel, nebo ČD, či SŽDC. Takže určitě pokud budete mít, nový poznatek sem s ním.
chjo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.200.150.23
Odesláno Pátek, 03. října 2008 - 00:23:23    Odkaz na tento příspěvek  

No on si Vlastik své poznatky tak trochu z neznámých? důvodů upravuje k obrazu svému. Nejchytřejší čůrající odejítý. Jestli se choval ve službě jenom z poloviny tak, jak se tady často chlubí, tak bych ho nejraději nakopal do . Doufám, že ty svoje móresy nenaučil i svoji choť.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1729
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 03. října 2008 - 00:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se taky seznámil se zprávou DI o mehodě v Moravanech. Něco mě tam zaujalo:
1) výpravčí ihned věděli, že Lv vlak jel na volno. Přesto jako prvotní informaci policie tvrdila, že strojvedoucí projel "Stůj". Kdo jim to řekl?
2) Byl učiněn pokus se spojit s Lv vlakem vysílačkou a zastavit ho. Jak to, že tato informace nezazněla v televizi první den, když to byla v principu senzace: "stal se průser, ale my jsme se ho pokoušeli zmenšit nebo mu zabránit!" Přitom pan Kubala je schopen tyto věci novinářům říci, srovnejme se středeční MU na Olomoucku, kde výpravčí použil generální stop.


Jak se toto jeví vám?

David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 03. října 2008 - 00:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Š.: Fakt že jo, a jak to všechno do sebe zapadá...
Nad pohnutkami výpravčího nechci spekulovat, jen si rozhodně myslím, že mluvčí Kubala (anebo Šťáhlavský, ten taky občas mluví a také je médii označován jako "mluvčí ČD") to nyní rád řekl v situaci, kdy se nic nestalo. Na rozdíl od Moravan...
Snad mě tak napadá, že tehdy v televizi původně řekli, že "strojvedoucí projel stůj", až za pár hodin to změnili, tak snad že byl ten výpravčí vyslechnut policií až během těch pár hodin, protože musel být otřesen. Když předem věděl, že se stane něco hrozného, ale nemohl tomu zabránit, tak se tomu vůbec nedivím...