K-report
 

Archiv do 11. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 11. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 16:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm, zdá se, že jedno z prvních opatření by mělo být dosazení logovadla na všechna SZZ...
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 16:51:12    Odkaz na tento příspěvek  

Normálně bych už ani nereagoval ale Drnovi musím odpovědět: ANO.
To byla jedina rozumná otázka, další hysterické a paranoidní výlevy nemá cenu komentovat.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 16:58:49    Odkaz na tento příspěvek  

Ale přece jen ještě: HOSTE, jak těma kleštěma přehodili to řezání z Lv na panťák. A to udělali proto aby vytáhli z pruseru přeživšího fíru z Lv, jo?
Neuvědomuješ, jak jsou tvoje nařčení sprostá?
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 17:13:00    Odkaz na tento příspěvek  

Amper, co to zkoušíš?
Já jsem jen napsal, jaké poměry byly za doby mého pomocníkování v Běchovicích. Sám jsem byl svědkem jisté manipulace, kdy si výpravčí zjednodušil vjezd na obsazenou pro éčko od Malešic a poté to zašil.
Nic víc nic míň. Nikde nemáš napsáno, že bych tvrdil, že totéž bylo použito při té nehodě. Nicméně pár "projetých" klacků tam tehdy bylo a vše na fíru a vyloučit to jednoznačně také nelze.
Ovšem po těch letech ... ? !
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 18:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no podle zjištění práva....v té době jsem dělal pod moravským pískem a že by v přívoze zmizel schnellzug....to bych o tom asi něco věděl. podle mě je to výmysl dotyčného.
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 18:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex:
sorry, ale zdroj této informace je stejný, jako v případě Hodonína. Nemám důvod pochybovat o pravdivosti poskytnuté informace
Amper.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 18:32:11    Odkaz na tento příspěvek  

OK Hoste, popisoval jsi poměry ale v reakci na nehodu. To nebylo jen pouhé naznačování..
Ale k těm projetým klackům - vysledkem bylo nejspíše zase řezání. Takže buď nesmysl nebo závada na RZZ jak hrom. A výpravčí to s vyšetřovákem a asi i zabezpečovákem házejí na fíru. No, to je konstrukce. Ale už jsem použil slovo paranoidní.
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 20:11:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fanda76
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.47.0.146
KO4300 pokud vím, nepoužívají pro detekci pulzní zvýšené napětí (může být ještě modulované), které je mnohem odolnější jak proti rušení, tak ho nerozhodí ani trocha písku (díky onomu zvýšenému napětí) a asynchrony by byly v pohodě včetně "zpřenornovahého" Pindi.
Možná by bylo dobré kontrolovaný úsek dublovat (KO + PN => vyžadovalo by to však analýzu, zda-li je to akceptovatelné z hlediska chybových stavů, financí apod.)

KO 4300 skutečně nejsou impulsní KO. Na SŽDC se používají pouze dva typy impulsních KO a to KO 3200 (KAV, FID)- jedná se o modulované napětí frekvence 75Hz. Dále jsou to KO francouzské výroby HVITC používají krátké vysokonapěťové špičky (je to zcela odlišný princip než KO 3200) - tento typ KO lze použít pouze na neelektrifikovaných tratích a navíc by nebyl jen tak jednoduše možný přenos kodu VZ. Např. je nasazen na trati Břeclav - Lednice, Benešov nad Ploučnicí - Česká Kamenice a právě tyto KO HVITC se začaly používat kvůli šuntu na málo pojížděných tratích.

Co se týče kombinace KO+PN asi je to možnost o které všichni zainteresovaní vědí (PN jsou nezávislé na svršku, pouze vyžadují ocelové kolo, naopak KO zase narozdíl od PN dokážou zajistit kontrolu celistvosti kolejnic) S nutností analýz souhlasím, ale rovněž je to o finančních prostředcích. Protože co by bylo platné, že nová zařízení by takto koncipována byla, ale na starších zařízeních typu RZZ by vlaky mohly mizet vesele dál.
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 20:19:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viados 247
Padaly zde argumenty, že blokace obsazenosti KO, pokud z něj vlak zmizí a současně se neobjeví v žádném z KO sousedních, by neřešila všechny možné kolizní stavy. To je sice pravda, ale zrovna všechny 3 známé (Moravany, Hulín, Hodonín) ano!

Myslíte? a co když lokomotiva odjede od soupravy na staniční koleji, regulérně obsadí následující obvod, ale na koleji zůstanou podpískované vozy soupravy co potom ?????????

Na trati je situace jednodušší, tam se nepředpokládá dělení vlaků, na x dílu. To se může stát mimořádně, nebo roztržením soupravy, ale ve stanici musím takovéto dělení souprav předpokládat, tam je posun, tvorba a rozřazování vlaků běžná záležitost. UBP ve stanici není rozhodně nic triviálního!!!!
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 20:26:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád se rozebírá ESA11 s KO ve vztahu k popískování kolejnice lokomotivou a přitom se naprosto vytratil nedávný průser na plzeňské dispečerce, kde dispečer zrušil info počítadel náprav a postavil na průjezd volno přes obsazenou kolej !!!

Tak doufám, že si tu každý uvědomuje, že dispečer, pokud toto udělal, použil NOUZOVÝ ÚKON,potvrdil ho přes ASDF (předpokládám, že řeč je o Plzeň - Žatec) a v takovém to případě, je POVINNÝ SI ZJISTIT, ŽE ÚSEK JE SKUTEČNĚ VOLNÝ. POKUD PN ZRESETOVAL A JISTOTU NEMĚL JE V TOM AŽ PO UŠI A PORUŠIL PŘEDPISY!!!!! A způsoby jakým si to je možno ověřit existují.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 20:31:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na SŽDC se používají pouze dva typy impulsních KO a to KO 3200 (KAV, FID)- jedná se o modulované napětí frekvence 75Hz. Dále jsou to KO francouzské výroby HVITC používají krátké vysokonapěťové špičky (je to zcela odlišný princip než KO 3200)

Impulsních obvodů je u SŽDC daleko více (přijímače IMVŠ, IRV).
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 20:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf33
Mimochodem, proč se tedy na méně frekventovaných tratích budují přejezdníky? Nesvědčí to o něčem?


No přejezdníky se budují z jednoduchého důvodu. Každé PZS musí předávat informace o svém stavu buď do obsazené dopravny, nebo strojvedoucímu. Jelikož na vedlejších tratích je móda dopravny a jejich obsluhu valem rušit, tak holt se musí budovat přejezdníky aby byl někdo informován o případném poruchovém stavu přejezdu. To se projeví tak, že na přejezdníku se nerozsvítí bílá a tudíž strojvedoucí má tuto skutečnost za povinnost ohlasit.
Mawerick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 20:35:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo z vás co bylo dnes na domažlické ?
ICQ: 335166881
TT scale
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 20:39:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk
Impulsních obvodů je u SŽDC daleko více (přijímače IMVŠ, IRV).

Ano máte pravdu, za nepřesnost se omlouvám. Ale jedná se o KO s frekvencí 50 Hz, nebo 25 Hz a pokud vím, tak se jedná o jednopásové KO. Ale myslím s jejich využitím to vidím dosti problematicky.
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 20:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mawerick: Zde prosím offroadista.
Umbrtka je nejdůležitější...
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 20:49:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano máte pravdu, za nepřesnost se omlouvám. Ale jedná se o KO s frekvencí 50 Hz, nebo 25 Hz a pokud vím, tak se jedná o jednopásové KO. Ale myslím s jejich využitím to vidím dosti problematicky.

Jedná se i o 75 Hz, např. 3585 - rozvětvený, nebo 3599 - přímý. Oba příklady jsou dvoupásové obvody.
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 20:55:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná by pomohlo, kdyby každý vlak měl před sebou plošiňák (který by nepískoval).
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 21:02:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

498106: na koleji zůstanou podpískované vozy soupravy co potom ?????????
Potom totéž, co dnes - průšvih. Ale toto se nestalo ani v jednom z uvedených případů. A přesně o tom psal Viadosův příspěvek. Nebo máte pocit, že když problém neumíme vyřešit na 100 %, tak ho nemáme řešit vůbec?
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 21:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych vidět, jak by pan Chrdle nasypal,,desítky kilogramů" písku na tuto kolej?!
Možná by použil nějaký šalung.
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 21:28:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A také bych chtěl vidět lokomotivu, která veze tuny písku. Kdo takovou viděl, ať dá vědět.
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.94.121
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 21:37:03    Odkaz na tento příspěvek  

Myškin: Já.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 21:40:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já taky. zrovna minule snad 15 wapek písku do kyjova :-)
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 21:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Která to je?
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 21:43:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: 100 bodou! Já myslel co veze - ne co táhne!
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 21:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak zírej. eso má písku 1,5 tuny

http://www.atlaslokomotiv.cz/loko-363.html
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 21:49:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

docela mi spadla brada když jsem to četl
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 22:12:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: Už jsi někdy zbrojil mašinu pískem? Píšou celková kapacita... Myslíš, že před nehodou (nebo tak nějak) má lokomotiva písečníky srovnané, tak jak se pivo stírá, (nebo by se aspoň mělo)?
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 22:20:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď vážně - i kdyby měla lokomotiva nekonečnou zásobu písku, tak vždy se vysype jen takové množství(pokud by stála na místě a stále pískovala) až se ponoří okraj pískovací hubice do vysypaného písku. Pak se 100% písečník ucpe. Tudíž nemůže vysypat tuny písku na kolej. Tož asi tak.
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.94.121
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 22:39:44    Odkaz na tento příspěvek  

Služební rukojeť ČSD SR 33 uvádí u lokomotiv řad 230, 240 zásobu písku v kg = 1800. Lokomotivy 162,163,362 a 363 májí 900 kg v písečnících. Jsou to zajímavá čísla o kterých si myslím, že nejsou dodržována, protože jsem v daleké minulosti také toho "pískaře" jako kandidát strojvedoucích dělal a dodržoval jsem převzaté pravidlo. Do každého písečníku se nasypaly dva kýble nasušeného písku, ale to měly elektriky jiné km proběhy a o tom to taky je. Nezažil jsem poruchu písečníku, spíš se z něho písek nesypal než sypal. A jeho používání při rozjezdu bylo spíš sporadické, o použití při brzdění ani nemluvě. Možná, že si tady většínu z vás poštvu, ale najížděl jsem u strojvedoucího, nebyl to žádný vědec, ale asi by mě moc nepochválil, kdybych rozjezd s vlakem realizoval s prstem na tlačítku písečníku.
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 23:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas. Když potřebuješ písek, je něco špatně. Buď ruce nebo profil kol nebo kolejí, normy zátěže vlaku atd. No a většinou se jedná o vícero nepravostí najednou. Z německých tratí (které jsou svojí kvalitou někde jinde i na lokálkách) musím říct, že se taky pískuje. Ale v podstatě pouze před nebo za zasoleným přejezdem, který opravdu klouže. A tím v podstatě pískování končí. Je pravda, že mám jen 7 let zkušeností s německými drahami, ale bohatě mi na srovnání stačí. Doporučuji každému.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 10. října 2008 - 23:53:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letec: Ja zasa poznám majstrov, čo šli robiť do Nemecka, ale po čase sa vrátili, lebo na tamojšiu "bezpečnosť" sa vraj "nemohli pozerať".
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 00:13:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem v tomto oboru ZZ naprostý laik. Proto i naprosto laický dotaz:
Nelze zabezpečit kontrolu šuntu lokomotivy nějakým jednoduchým el. obvodem? Nejsem vodivě spojen s oběma kolejnicemi = průšvih,něco mi v kabině zvoní a řve a fíra volá výpravčího(dispečera, ředitele ČD, předsedy FS, inspektora DI, ředitele AŽD atd.) zhruba takto:
Hele já nemám šunt a nevím jestli ho mají vagony za mnou, existuju na koleji nebo se na mě na ,,volno" řítí nějaký můj chudák kolega, o mně nemajíc tušení....
Možná trocha pro fíry nepříliš časté pro práce navíc, ale pomáhajíc.....
Pokud je tato myšlenka naprosto OUT, tak mně prosím nekamenujte, napište a nechte být.....
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 00:29:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda_krapas: Pridanie piatej, "mernej" napravy ... zatazenej, s vzajomne izolovanymi kolesami, prepojenymi cez nejaky ten elektronicky obvod.
Jarda_trapas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 04:28:54    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je tato myšlenka naprosto OUT

To teda je !

Asdf taky ujetý ...
trasher
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.66.90
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 08:43:32    Odkaz na tento příspěvek  

uz se pomalu ukazuje pravda

http://zpravy.idnes.cz/dispecerum-mizi-vlaky-pred-ocima-vyber-poc itacu-resi-policie-p5b-/domaci.asp?c=A081009_152738_domaci_jw
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 09:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čtenář:
Jo,já to musím potvrdit. 2 kýble do každého písečníku,a je to taky dávno,v depu na Masaryčce.
A o používání písku-přesně souhlas,ten byl na nouzové situace,na to si pomoci při těžkém rozjezdu ve stoupání,ale ne na rovině brzdit s třema kočárama.
To by mi tedejší "majstri" urazili ruce,a byli to staří rychlíkáři.
Pískem se šetřilo,mj.proto,aby cestou nedošel.

A za 20 let se mi nestalo,že by se porochal pískovač.

To jen tak pro ilustraci.
ABC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.93.216.69
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 09:40:59    Odkaz na tento příspěvek  

Nové opatření: Z důvodu epidemie chrdlerie (´= panický strach z písku) ukládá se strojvůdcům před každou jízdou omýt kola lokomotivy a řádně nastříkat Kontaktolem (strojvůdce vyfasuje ve skladu MTZ). C.K. mocnářství
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.82.6
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 09:48:51    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Nesouhlasím, přístup a systém v oblastech vzdělávání, práce s lidmi a výkonu zaměstnání tedy práce je odlišný v zemích na západ od nás. Poznání jiného pracovního klima je přínosem pro naše lidi. Základní věcí je komunikace mezi zaměstnaci v provozu. A ta je jiná, alespoň co vím z hovorů těch, kteří tam denně jezdí, tedy strojvedoucích. Oslovuje se kolego, co se řekne to platí. Po které koleji ve stanici to bude a kam, komunikace s dispečerem a s řízením. Stejně je i otázka předpisová, některé věci se nerozepisují sáhodlouze na pět stránek. Prostě je dána kostra a to ostatní musí zaměstnanec zvládnou na základě svých schopností. A ne, aby otázka odjezdu vlaku byla řešena na pěti stránkách předpisu podle typu dveří. Samozřejmně jsou výjimky, ale kontakt a poznání musí být jenom přínosem pro naše lidi..
Mike_shunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 10-2005
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 10:20:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když to tady tak čtu, tak mi z toho vychází řešení, které mi říkal kolega od zabezpečováků.V některých zemích je prý zakázáno pískování pod první nápravu ve směru jízdy. Je to fakt nebo jen nějaký kec??
121019
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 10:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád se píše ,že je na vině písek nebo Esa.Do té doby než se začalo s přispůsobováním našich KO aZZ pro lokomotivy cizích železničních společností,tak takové problémy nebyly.Dnes máme koleje pro Evropu a je to nanic. Kdo tady chtěl jezdit ,tak si měl upravit lokomotivy.Mohlo tu být všechno v pořádku a ještě jsme mohli ušetřit!
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 10:52:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

121019: Kde se zas co přizpůsobovalo???
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.82.6
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 11:33:46    Odkaz na tento příspěvek  

Letec souhlas: Všude se říká, že styk mezi kolem a kolejnicí je jeden bod. Bohužel jsem se přesvědčil, že to není pravda, to i na nově položených kolejích. Je možné vidět hlavy kolejnic s rezavými ostrovy uprostřed, po stranách místa kontaktu s kolem. Kolik tedy míst kontaktu v tom místě s kolem je?
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 11:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

121019: Blbost.

Mike_shunt: Ako kde. Niekde zakazali pieskovanie pod prvu osu, niekde zakazali pieskovanie ako take ...
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2370
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 12:38:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na releovce by byly Moravany vyřešeny během pár minut
Pokud máte na mysli teorii, že projel stůj na vjezdu, nepoznalo by se i s releovkou podle proužku na HV, že to bylo jinak?

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...

http://www.brnosim.wz.cz
Hund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.81.136.209
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 12:44:32    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jsi s nexem na mokré nebo listím zapadané trati DB a potřebuješ ujíždět před S-Bahnem nebo Ec tak pokud krátce nezapískuješ tak se nedostaneš ani na sérii a jedeš 30.A to jako letec uznáš nic moc. A že tu nejsou kolejové obvody by jsi měl napsat všem co to neví.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 12:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hund: Koľajové obvody sa v Nemecku používajú a nie je ich málo. Od "klasických" koľajových obvodov, podľa všetkého priamo odvodených z KO 4300, v NDR až po najmodernejšie audiofrekvenčné KO od Bombardieru.
Hund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.81.136.209
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 13:01:18    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:

Měl jsem na mysli širou trať.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1659
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 13:39:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:proč by měl komu kysnout úsměv...? Spíš se ukazuje, jak rád si provoz zjednodušoval život tím, že něco "operativně" vyřešil na místě, takže se to "nahoře" nikdo nedozvěděl, následkem čehož stály statistiky za houby a teď je najednou veliké divení.

Právě proto jim kysne, vycházeli ze špatných podkladů. I já mám to máslo na hlavě a není mi z toho moc dobře. Pár "padáků" jsem zažil a nikdy jsem je nesepisoval. Kdysi jsem to napsal a bylo mi sděleno " Vámi popisovaná událost nemohla nastat atd..." Prostě jsem byl za vola. Tak od té doby jsem raději nic neviděl...A myslím že se s tímto setkalo více kolegů.
Trocha odbočím.
Otevřený přejezd. Tak kdysi to fíra nahlásil v následující stanici a tím to zvadlo. Pak změnou se z toho udělala nehoda a musel zastavit ,nahlásit a komedie okolo veliká.(Inspekce,protokol atd) A nakonec z něj udělali gaunera, protože zhruba 30 km před nehodou překročil o 5km rychlost. Pak se divte, že fírové radši nic co nemuseli, neviděli.
lehké dvounápravové motorové vozy až zas tak běžné kupodivu nejsou No ve světě možná, ale tady jsou od pradávna, takže se s nimy muselo počítat ne?
A k těm pánům. Paragrafy a normy nejsou až tak moje doména. Mě ale chyběla jakákoliv reakce od "mocných" ihned po nehodě. Mimo opatření J.P sl.12 (mimochodem dle mého, naprosto pitomého,které se stejně nedostalo ke všem a nakonec se ukázalo že je nesmyslem)se nám nikdo neangažoval sdělit nic jiného (zákaz stavění cest do zásobníku,kontrola pískovačů,písku atd). V tom považuji aroganci která mě někdy dokáže vytočit. (Co je těm blbečkům do toho?)

Antonín:No sympatie moje už nikdy nezíská člověk který o smrti kolegy řekl "Že se nic zvláštního nestalo"
a že on slyšel o těch hovorech něco jiného než ten, kdo hovořil No to s vámi souhlasím, to si mohl odpustit.Možná že to bylo ze zoufalství jak někdo lže a nemůžete mu nijak zavřít ústa. Jen moje spekulace! (Protože už jsem párkrát zažil jak vám někdo něco řekne/nařídí/ a pak jinde říká naprostou a nehoráznou lež a vy nemůžete nic dělat)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 13:49:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hund: Aj na sirej trati
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1660
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 13:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf_33 :Kdykoliv v minulosti mohl být někdo prohlášen za viníka žělezniční, popř. silničně železniční nehody na základě nepravdivých ůdajů, poskytnutých vyšetřujícím orgánům trestního řízení pracovníky DI/jejích předchůdců, kteří po nehodě vyzkoušeli zabzař a shledali ho "plně funkční". Protože šlo o odborné vyjádření pověřeného orgánu, občas vylepšené znaleckým razítkem, byly obhajoby strojvedoucích, že vjížděli do stanice na návěst dovolující jízdu, a nebo řidičů, tvrdících, že výstražná světla nebyla v činnosti (pokud následující střet přežili) odmítány jako účelová obhajoba.
Přesně tak, proto tak řveme. Nám nikdy nikdo nevěřil. Jak už kolega Drn naznačil proti semknutému šiku výpravčí, zabezpečováci a eventuelně vl. čety jsme vždy prohrávali.
A že těch nehod bylo kdy se vše svedlo na fýru.(Horusice 2.11 82)
Jen pro připomínku neznalým:
Dne 2. listopadu 1982 probudila obyvatele sídliště na jižní straně Veselí nad Lužnicí těsně před půl čtvrtou hodinou ráno obrovská rána. Na trati z Prahy do Českých Budějovic se srazil osobní vlak vedený lokomotivou S 499.0270 s protijedoucím "sergejem" T 679.1111 v čele nákladního vlaku. Následky byly tragické. V motorové lokomotivě zahynuli oba strojvedoucí, v "plecháči" byla třetí oběť. V osobním vlaku se zranilo deset cestujících.
Oné noci byla hustá mlha, typická pro podzim v kraji jihočeských rybníků. Nákladní vlak Pn 68556 zastavil ve výhybně Horusice. V následné stanici Veselí nad Lužnicí byl připraven k odjezdu do Českých Budějovic osobní vlak 8201. Dosud byl provoz i přes nepřízeň počasí normální. Po krátké době však zjistil výpravčí v Horusicích, že nákladní vlak odjíždí bez vypravení proti návěsti "Stůj". Snažil se zabránit neštěstí oznámením do Veselí nad Lužnicí o nedovoleném odjezdu, ale bohužel pozdě. Osobní vlak už odjel.
To, co následovalo, bylo řečeno zpočátku. Kromě největších ztrát na životech a zdraví byla zcela zničena českobudějovická lokomotiva S 499.0270. O síle nárazu svědčil transformátor, který se utrhl z rámu a byl vymrštěn do pole na vzdálenost asi padesáti metrů. Stroj byl navíc demolován zezadu poštovním vozem řady Fa, který po něm vyjel a zůstal nad ním trčet. Život lokomotivy nebyl dlouhý. Zrušena byla ještě ve své záruční době. Protijedoucí táborský "sergej" T 679.1111 měl zcela zničenou přední část skříně a také jeho osud se naplnil. Vozy Dsa a Fa a pět nákladních vozů byly navrženy na zrušení. Škoda bez následných nákladů byla odhadnuta na 5 miliónů korun, ale ve skutečnosti byla podstatně vyšší. Proč náhle odjel vlak z Horusic, už se asi nikdo nedozví. Zůstaly jen vzpomínky, tři vyhaslé životy
Z časopisu ŽELEZNICE č. 1/1994 – autor Jan Kubeš

Vyšetřování provázely nejasnosti

Při samotném vyšetřování nehody u Horusic byla spousta nejasností kolem zabezpečovacího systému, který se projevoval i po této nehodě pochybnými návěstmi a špatnou funkcí automatických závor na záhlaví, které se samovolně otevíraly a zavíraly i bez indikace průjezdu vlaku či postavení návěstidla. Tento stav trval více než dva roky po nehodě, než se po řadě hlášeních (i z mé strany) začal řešit opravou. Až to dokonce působí dojmem, že viník zde byl záměrně určen v lidském faktoru, aby nebyl zpochybněn zabezpečovací systém.
A ještě jeden fakt na závěr. Těsně před nedovoleným odjezdem osudového nákladního vlaku projížděl stanicí jiný nákladní vlak, jehož strojvedoucí Antonín Podlaha vypověděl, že na stanovišti lokomotivy onoho vlaku se svítilo a oba strojvedoucí zřejmě jedli. Myslet si o tom můžeme cokoli, ale jsou to jen spekulace. Závěr vyšetřování viníky určil.
Václav Daranský
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 9-2002
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 16:49:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No aspon k necemu ta ESA 11 je, ne ? Napraskala na sebe neco, co ruska releovka nebo AZD 71 proste uz z principu napraskat na sebe nemuze. Tam se jen trhaji plomby - ruseni cest a vyhybky. Nejake nesmysly typu tehdy a tehdy KO XY obsazen/ uvolnen proste tyhle releovky neumi. SZZ delalo tedy hluoposti, ale dokud to zabezpecovak nevidel na vlastni oci, tak tomu uz z principu pri sve technicke omezenosti - vlak se nemuze vyparit - proste nemuze verit. Viz uzavreni pripadu: Vami popisovana situace nemohla nastat.

Tim se nechci dotknout nikoho, ale ja sam jsem technik, byt ne v ZZ, ale studoval jsem to. Sam vim, ze dokud mi uzivatel cehokoliv nepredvede/nevysvetli, co kdy kde proc, ani nemuzu nijak zjistit, co se s produktem deje.

A jak rikam, pisek dobry strojvedouci nepouziva temer ani za mokra. Vzpominejte na doby davne, jak pise nekdo vyse: Do masiny se daji slovy dva kybly pisku. A ja si furt rikal, jak je mozny, ze je to furt prazdny.
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 9-2002
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 17:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proste chybi zpetna vazba mezi vedenim SZDC (jestli chcete drivejsi CD s.o.) a AZD. Mizenim vlaku se nevzrusoval nikdo, protoze dosud tento "jev nebyl znam." Do uvozovek to davam zamerne, viz vyse.

Uzivatel ma Windows a ten dela psi kusy. Po instalaci cehosi (treba SP3) to psi kusy delat prestane.

Totez plati pro SZZ: Nemam UBP, takze bych asi mel sledovat, kam se vlak pohybuje - po sjeti z st. koleje obsadi vyhybku, pak dalsi a dalsi, az zmizi do trati. Teprve pote lze uvolnit zhlavi pro dalsi zamysleny pohyb a stavet dalsi cestu. Tohle lze delat i s relatkama. A zasobnik cest v kombinaci s timto opatrenim pouzivat LZE.

Ono totiz, kdyby ten placacka z Moravan nemel navolenou cestu v zasobniku, tak by ta 163.004 zrejme zastavila na vjezdu.

Pokud by ESA 11 sledovala, zda se ten Os uz dostal do/z vyhybek, tak te masine by se Volno NEUDELILO, ikdyby tam tu cestu navolenou mel.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2103
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 18:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak rikam, pisek dobry strojvedouci nepouziva temer ani za mokra.


S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2520
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 18:24:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm takže na všechny mašiny ty písečáky montují vyloženě pro blbé strojvedoucí, blbci dráhu stojí dost peněz
007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.86.103.165
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 18:24:26    Odkaz na tento příspěvek  

Agent, spi dál.
"...pisek dobry strojvedouci nepouziva...", napíše akorát trouba, co neví o čem !
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1936
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 18:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pisek dobry strojvedouci nepouziva

Hoši, nejsem fíra a taky jsem si to myslel. Ale pouze do doby, když jsem se měl rozjet s 751 a třema prázdnýma wapkama do 17 prom. stoupání (vjezd) v listopadu za deště a listí. Taky jsem fírovi tvrdil, že to půjde bez písku. Nešlo. Ještěže ten písek v tý zamráče byl, jinak tam stojíme ještě dnes. A to jsem dokonce nedávno viděl (tento týden), jak se nemůže rozjet žabák ze zast. Praha-Holešovice zast. Jestli měl písek, nevím (nesypal), ale chvíli to trvalo, než fírovi došlo, že stylem "na hulváta" to tentokrát nepůjde.

A co se zákazu pískování pod I. nápravu týče, myslím, že je to kravina. Co když vlak najede na písek, co tam zbyl po předchozím vlaku?
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1733
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 18:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Koudy: Na releovce by byly Moravany vyřešeny během pár minut
Pokud máte na mysli teorii, že projel stůj na vjezdu, nepoznalo by se i s releovkou podle proužku na HV, že to bylo jinak?


Na mechanických rychloměrech je záznam svícení červeného světla na vlakovém zabezpečovači.
Elektronické rychloměry by měly zaznamenávat všechny návěsti.

Tedy mělo by se na kontrolou výpisu z rychloměru přijít. Na výpisu rychloměru z lokomotivy Lv vlaku bylo jasně vidět, jaké návěsti byly na lokomotivu kódovány a tudíž by se to poznalo i na elektromechanice s kódováním. Ovšem bez kódování z proužku nepoznáte nic.

Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 19:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes 38:Žabák nepískoval,protože žádné písečníky NEMÁ !
"chvíli to trvalo, než fírovi došlo, že stylem "na hulváta" to tentokrát nepůjde."
Hm,na žábě fíra moc do rozjezdu kecat nemůže,ten je poloautomatický,ručně se stupně dávat nedají.
Jen může v jednom stupni snížit rozjezdový proud.
Vyjadřuješ se chlapče jako typický šotouš-všemu rozumí,každého kritizuje,ale ani nevíš,jak se to řídí.
Dost trapné.
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 20:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci, něco dodám k písku z vlastní zkušenosti z tramvaje. :-)

Myslím, že na větě pisek dobry strojvedouci nepouziva něco bude. Není to jistě pravda až tak doslova, jelikož skutečně občas nastane situace, kdy není zbytí, ale je fakt, že člověk by se měl snažit jet tak, jako že nemá písek. A dá se to, na tramvaji T3 i při tom nejnižším zadání jízdy jde do motorů hned 50% proudu. Navíc tramvajové koleje ve městě, kde se to listí vyloženě na nich drží (na železniční kolejnici snáze spadne "bokem" mimo temeno), také jsou koleje pojížděny auty (gumová vrstvička na kolejnicích - mega věc, když začne mrholit :-)), případně, když sněží, tak sůl, to je fakt mazec. Také je zapotřebí vzít v úvahu, jak často je třeba s tramvají se rozjíždět a brzdit, takže možnost skluzu či smyku vzrůstá.
Přesto si dovolím tvrdit, že i v té nejhorší situaci (listí, lehký poprašek sněhu, posoleno a začne malinko mlžit) nemusí spotřebovat profesionální řidič tramvaje ani zrnko písku, vyjma nouzových situací.
Samozřejmě, tramvaj je něco jiného jak lokomotiva, má to jiný součinitel adheze, přesto bych to s tím pískováním na dráze až tak černě neviděl. :-)

a zase do mě, šup, sprosté urážky a nadávky od anonymů :D
To je můj názor na tuto věc. :-)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 20:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tím pískem si sypu popel na hlavu, fakt jsem to nevěděl.

Jo, rozjezd poloautomatický je, ale neznamentá to, že fíra do toho nemůže nijak zasahovat. Neberte mě nikdo za slovo, ale mám ten dojem, že při poloze kontroléru v "M", by to mělo jet laicky řečeno "pomalu". Na rozjezd by to mělo stačit.

(Příspěvek byl editován uživatelem pes38.)
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744